Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Raggie

Quote from: Ramiz1etértek, kivéve az utolsó szóval, ami helyett inkább a "sahár" szót ajánlanám. :D
Ha már így egyetértesz, akkor már át is passzolhatnád a további részeit! (ja, e többit majd szóban! :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

School Rumble ep21 :)

Továbbra is tök jó. Kedvet kaptam a mangához is most már. :)

zool

Gilgamesht elkezdtem nézni, eleje elég kemény volt, de aztán nem jött be annyira : mellõzi a humort, viszont szvsz nem is olyan komoly, mint egy GITS vagy Texnolyze, úgy hogy egyelõre felfüggesztettem nézését.

aszzem belekezdek valami újabb szamurájosba pl az említett Champlooba.

zool

Now and then, here and there

Elsõ csatát talán kicsit túlzásba vitték, meg a vége sem tetszett annyira, de mindenképp egy komoly sorozat volt, ahol fõhõs azért gyõzedelmeskedhetett mert annyi keserûség ellenére sem adta fel a reményt egy idegen kb atomháború utáni világban.

Relunx

Nah az elmúlt idõben hentai heteket tartottam:
Virgin Touch, Angel Blade, Bizzare Cage, Heat for all Seasons.

Virgin Touch:
Egész jó, a vége is happy end, meg a története is szuper.

Angel Blade:
Csak azért néztem meg mert Masami Obari rendezte, tervezte a karkatereket és õ kedvencem.

Bizzare Cage:
Aranylelkûeknek nem ajánlott

ÛHeat for aLl Seasons:
Jó történet, grafika se rossz.

Relunx

Mattanja

Igazából nem tudom hová tenni. Nem bántam meg, de nem is nyertem vele sokat. Az élet egyszerûbb és szebb oldalára hívja fel a figyelmet. Néha idegesített benne Yuzuyu hangja, de mit várjak egy 5 éves lánytól...
Van benne szó a gyereknevelésrõl és a párkapcsolatról, valamint a családi kötelékekrõl, de meg nem mondanám, hogy mi a fõ vonal. Egyiket sem viszik nagyon túlzásba. Nem pörgõs, nincsenek nagy drámai jelenetek, de nem érzem elvesztegetett idõnek, amit rááldoztam, pedig 26 részes. Az animáció elég gyenge, a zenéjében vannak jó és szörnyû dalok is egyaránt.
Valami miatt nézette magát. Pedig semmi extra.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Relunx

Nah ismét megnéztem a Dragon Ball Z-t!
És ismét nagyon tetszett! :D
A legjobban az tetszik amikor Vegeto "szorkaozik" Ultimate Boo-val :D
Az elején az a rész viszont nem tetszik, amikor Songoku X részen keresztúl fut a mennyei utakon...

Relunx

Rounin

Végre van lehetõségem rendszeresen nézni animet :) Természetesen a Berserk elsõ 8 részét szedtem le, elvégre ez sajna nem volt meg :/ (igaz a többi is valami eszement asf formátumban :haha: )
Errõl viszont már nyilatkoztam, nem is szaporítom tovább hiábavalóan a betûket.
De.
Elkezdtem a Witch Hunter Robint is. Eddig elég epizódikusak (:rolleyes: ) a részek, de kellemesen érdekesek.
A karakterek ugyan néhol nagyon is tipikusak, mégsem idegesítenek, nem érzem õket oda nem illõnek. (jójó, a Columbo kinézetû nyomozó már majdnem sok volt :haha: ).
A rajz finom, animáció ditto. Hangokra és zenékre sem tudok rosszat mondani, egyedül az intro/outro dalok énekesének hangszíne késztet halovány fintorra.
Persze elfogultság biztos van jelen, elvégre mindig is érdekeltek az okkultizmussal foglalkozó történetek. :]

Remélem végig fenntartja érdeklõdésemet és nem fog ellaposodni nagyon.

R voltam :lazza:

Djinn

Quote from: RouninElkezdtem a Witch Hunter Robint is. Eddig elég epizódikusak (:rolleyes: ) a részek, de kellemesen érdekesek.
Ez meg fog váltzni és összefüggõek lesznek a részek. De szerintm ez nem ront rajta semmit. Sõt! Érdekesebb lesz.  :jee:
És ki a "Columbo kinézetû nyomozó"? Olyanra nem emlékszem.  :3x3:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Rounin

Quote from: DjinnEz meg fog váltzni és összefüggõek lesznek a részek. De szerintm ez nem ront rajta semmit. Sõt! Érdekesebb lesz.  :jee:
És ki a "Columbo kinézetû nyomozó"? Olyanra nem emlékszem.  :3x3:

nem is mondtam, hogy az rontana! Sõt! Szeretném :)

Azt hiszem, a második részben volt.. vagy a harmadikban? :D

Spoiler :
Az esküvõs részben, ahol a "fõgonosz" érintés nélkül ölt (bírósági per, etc. A templomban volt a leszámolás."

Djinn

Quote from: RouninAzt hiszem, a második részben volt.. vagy a harmadikban? :D
Igen, arra emlékszem. (2. rész). A pasi ruhája tényleg olyan volt, de nekem nem tünt volna fel, ha nem mondod  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Rounin

Quote from: DjinnIgen, arra emlékszem. (2. rész). A pasi ruhája tényleg olyan volt, de nekem nem tünt volna fel, ha nem mondod  :rolleyes:

Öreg, ráncos, laza nyakkendõ, ballonkabát (ráadásul ebben a színben), nem ereszti el a prédát :) Ki más lenne. Igaz, ez kicsit vehemensebb :D

Alucat

Üdv all. Régen jártam errefel.

Na most néztem végig a sCRYed -et.
A véleményem az, hogy elég sablonos cuccok vannak benne. De maga nem olyan rossz, csak valahogy azokaz Altar erõk a fõszereplõkén kívül mindenkinek elég gagyi volt. Ha ez is egy 100részes sorozat lett volna nem néztem volna végig. De annyira nem volt gáz.

A másik meg elkezdtem nézni a narutot.
Na hát nem nem is tudom mit mondjak róla. Sza'l olyan kettõs érzés. Nagyon nagy koppintás a karakterek jellemeinek egy része. Van a kis csapat egy Idegbeteg nagyképû hiperaktív, egy darkos sznob hülyegyerek és egy skozifrén hisztis picsa. De mindben van valami ami megfog, valami extra. Meg valamiért egyszerûen nem bírom abbahagyni. 3nap alatt a 70.résznél tartok =)

Ja még van egy. A Berserk. Sza'l az eddig az egyik legjobb. Imádtam a katartis élményt a végén. Guts karaktere eglész jól sikerült Caska meg szinte tökéletes. Griffith meg egy meleg majom lesz a végére. Sza'l ez is bekerült a top3favba. (Yu Yu Hakusho, Gundam, Berserk...stb)

Jahj. Na asszem ennyit láttam utobbi 2hónapban.
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Rounin

Quote from: AlucatJa még van egy. A Berserk. Sza'l az eddig az egyik legjobb. Imádtam a katartis élményt a végén. Guts karaktere eglész jól sikerült Caska meg szinte tökéletes. Griffith meg egy meleg majom lesz a végére. Sza'l ez is bekerült a top3favba. (Yu Yu Hakusho, Gundam, Berserk...stb)

Jahj. Na asszem ennyit láttam utobbi 2hónapban.

Ehm... Griffisu (vagy Griffith, ha így jobban tetszik) azért nem egészen meleg majom o.O Olvasd el a mangát :p :)

Itachi

Quote from: AlucatÜdv all. Régen jártam errefel.

Na most néztem végig a sCRYed -et.
A véleményem az, hogy elég sablonos cuccok vannak benne. De maga nem olyan rossz, csak valahogy azokaz Altar erõk a fõszereplõkén kívül mindenkinek elég gagyi volt. Ha ez is egy 100részes sorozat lett volna nem néztem volna végig. De annyira nem volt gáz.

A másik meg elkezdtem nézni a narutot.
Na hát nem nem is tudom mit mondjak róla. Sza'l olyan kettõs érzés. Nagyon nagy koppintás a karakterek jellemeinek egy része. Van a kis csapat egy Idegbeteg nagyképû hiperaktív, egy darkos sznob hülyegyerek és egy skozifrén hisztis picsa. De mindben van valami ami megfog, valami extra. Meg valamiért egyszerûen nem bírom abbahagyni. 3nap alatt a 70.résznél tartok =)

Ja még van egy. A Berserk. Sza'l az eddig az egyik legjobb. Imádtam a katartis élményt a végén. Guts karaktere eglész jól sikerült Caska meg szinte tökéletes. Griffith meg egy meleg majom lesz a végére. Sza'l ez is bekerült a top3favba. (Yu Yu Hakusho, Gundam, Berserk...stb)

Jahj. Na asszem ennyit láttam utobbi 2hónapban.
Griffissu és meleg??? :eeek:  Nem mondom, hogy egy õsemeber alkat, de azért nem  meleg.Olvasd a mangát.Az anime egy vicc. :G
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

roderick

Quote from: ItachiGriffissu és meleg??? :eeek:  Nem mondom, hogy egy õsemeber alkat, de azért nem  meleg.Olvasd a mangát.Az anime egy vicc. :G

hát igen, ha szimplán meleg lenne, az az egyéni szoc. problémája...ennél sokkal inkább, hmmm... gonoszabb... nemtom, Grifith, talán benne van a 3 legutáltabb anime szerpelöim között, de valahol pont ez a lényege a karakterének... ideális föizé... hmmm talán spoiler amit mondtam... de talán jobb, ha mindenki felkészülhet rá :)


Amúgy éreztem, de nem esett le, hogy a Mai HIME zenéjét, nyilván Kajiura Yuki szerezte, aki az a misztikus.. habár nem jó zene, de felettébb élvezhetö dolgokat csinálta a Noir és a .hack//SIGN-hoz is

A Tsubasa Chronicle-höz is ö csinálta a zenét, ráadásul a karakterdesinger meg a .hack-é, úgyhogy nagy elvárásokkal ugrok neki a sorozatnak, habár ilyen 1.5 rész után egy japán fantasy/Sliders dolognak tünik a dolog... azért remélem valami jó sül ki belöle... hangultata már megvan hozzá... a történet nemtom kié, remélem nem ezen rontják el
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickhát igen, ha szimplán meleg lenne, az az egyéni szoc. problémája...ennél sokkal inkább, hmmm... gonoszabb... nemtom, Grifith, talán benne van a 3 legutáltabb anime szerpelöim között, de valahol pont ez a lényege a karakterének... ideális föizé... hmmm talán spoiler amit mondtam... de talán jobb, ha mindenki felkészülhet rá :)

Szerintem nem olyan "gonosz", inkább idegesítõ...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizSzerintem nem olyan "gonosz", inkább idegesítõ...

Inkább hátborzongató, sajnálni- és gyûlölnivaló. És nem szeretni is nehezemre esik. (nem véletlen volt avatárom^^") Eddig õ váltotta ki belõlem a legellentmondásosabb érzelmeket animeszereplõk közül.

Ezt az Escaflownet meg emésztenem kell. Talán a movie nélkül jobb lett volna belekezdeni o.O

Cobra

Nem szabad arra gondolni, hogy a film és a sorozat elvileg ugyanarról kellene, hogy szóljon, és akkor mindkettõ külön-külön jó  :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: RouninInkább hátborzongató, sajnálni- és gyûlölnivaló. És nem szeretni is nehezemre esik. (nem véletlen volt avatárom^^") Eddig õ váltotta ki belõlem a legellentmondásosabb érzelmeket animeszereplõk közül.
Jól összefoglaltad, hasonlóan éreztem én is!  :jee:

Fazék

Quote from: CobraNem szabad arra gondolni, hogy a film és a sorozat elvileg ugyanarról kellene, hogy szóljon, és akkor mindkettõ külön-külön jó  :)
Mindenki elköveti azt a hibát, hogy egymáshoz túl közel nézi meg a kettõt. :)

Rounin

#2511
Quote from: BlimpMindenki elköveti azt a hibát, hogy egymáshoz túl közel nézi meg a kettõt. :)

Nem nem nem! Nekem nem gond. Szét tudom választani! Csak fura az óriási különbség. De nekem mindkettõ tetszik. Dilandau sokkal pszichóbb a filmben és ez tetszik. Sok karakter kinézete is jobban tetszik.
De úgy egészében a sorozat tûnik jobbnak - eddig. De a kettõt különválasztom, mint két külön történetet.

EDIT:

Blimp, örülök, hogy egyetértünk Griffissu-el kapcsolatban :]

Fazék

Quote from: RouninNem nem nem! Nekem nem gond. Szét tudom választani! Csak fura az óriási különbség. De nekem mindkettõ tetszik. Dilandau sokkal pszichóbb a filmben és ez tetszik. Sok karakter kinézete is jobban tetszik.
De úgy egészében a sorozat tûnik jobbnak - eddig. De a kettõt különválasztom, mint két külön történetet.
azt nem rád értettem, csak megoldásként, hogy miért nem tetszik sokaknak a film :) pont azért írtam, mert ebben is egyetértek veled :)

Pirula

Most nézem a Gunslinger Girlt, asszem az 5. rész táján tarthatok, de nem köt le annyira, kicsit lassú. Eleve ez a kicsit szögletes rajzstílus fura nekem. Na mindegy, legalább lövöldöznek benne, úgyis hiányoltam már az ilyen animéket. :)

Ramiz

Quote from: RouninInkább hátborzongató, sajnálni- és gyûlölnivaló. És nem szeretni is nehezemre esik. (nem véletlen volt avatárom^^") Eddig õ váltotta ki belõlem a legellentmondásosabb érzelmeket animeszereplõk közül.

Ezt az Escaflownet meg emésztenem kell. Talán a movie nélkül jobb lett volna belekezdeni o.O

Nem tudnám egy picit sem szeretni azt a gusztustalan fickót...

Esca: nehogy abbahagyd! Ez egy saga, egyben szép, egy-egy "furcsább" vagy kevés újat hozó résznél se szabad zavarban lenni. Meg különben is nagyon szépen van megrajzolva és a zenéje is profi gyönyörû (bár azt, ha jól emlékszem, már te is dicsérted).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: RamizNem tudnám egy picit sem szeretni azt a gusztustalan fickót...

Esca: nehogy abbahagyd! Ez egy saga, egyben szép, egy-egy "furcsább" vagy kevés újat hozó résznél se szabad zavarban lenni. Meg különben is nagyon szépen van megrajzolva és a zenéje is profi gyönyörû (bár azt, ha jól emlékszem, már te is dicsérted).

Elõször Esca: a zenét igen, ajnároztam agyba-fõbe ;) A grafika.. olykor nem szép, de máskor gyönyörû. Ami külön öröm, hogy ritka a számítógépes "belepiszkálás". Eszemben sem volt abbahagyni. Mint mondtam : tetszik :p
Bááár. Az elsõ rész "sárkányánál" majdnem beadtam a kulcsot :D Ez azért túlzás. EZ NEM SÁRKÁNY! Khm.. gomen. Sárkánybolond vagyok. -.-

A "gusztustalan" fickó. Két kulcsszó : manga és empátia. Ne az elveiddel: a szíveddel ítélj. Ha minden tényezõt figyelembe véve, az õ szemébõl látva is ez a véleményed, fejed hajtok :zen: Igenis van benne mit szeretni :o

zool

Berserk : jó hangulata volt, de végére már kicsit meguntam, hogy egyvalaki lekaszabol százat, + az a nagy démonosdi nekem nem jött be.

Escaból a mozit néztem meg, de nem fogott meg különösebben, mondjuk a zenéje kifejezetten rémes volt a küzdelem alatt.

most Samurai Champloot nézem, végre fasza sorozat történelmi Japánban szamurájokkal :)

Rounin

Quote from: zoolBerserk : jó hangulata volt, de végére már kicsit meguntam, hogy egyvalaki lekaszabol százat, + az a nagy démonosdi nekem nem jött be.

Escaból a mozit néztem meg, de nem fogott meg különösebben, mondjuk a zenéje kifejezetten rémes volt a küzdelem alatt.

most Samurai Champloot nézem, végre fasza sorozat történelmi Japánban szamurájokkal :)

Itt jön be az ízléskülönbség ;) (amúgy Berserk csak mangában igazi)

(Esca zene meg rémes harc alatt? Beleborzongtam, annyira jó volt! -- na látod itt a különbség :rolleyes: :) )

ArchElf

A heti adagokon (Bleach, Naruto) kívûl a hónapban lenyomtam 65 Slayers részt... Most tanulás helyett is szívesebben nézném...
SLAYERS  :haha:

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

zool

ha az volt a cél, hogy tragikus vég legyen és griffithbõl is egy szemét váljon, szerintem sokkal jobb lett volna, ha normális úton érik el, õ is király lesz, szépen beletanul a mocsokságba stb...