Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Dragon

Quote from: BonciIlyen :confused: állapotot még asszem nem sok anime csinált az Elfen Lieden kívül. Már nem tudom, hogy jó-e vagy rossz...
Szerintem jó, mert elgondolkoztatja az embereket.
[SPOILER]

Én például az elejétõl fogva egyvalakinek szurkoltam, de az utolsó epizódban már nem volt egyértelmû hogy ki is a "jó" és ki a "rossz", ki a szimpatikusabb, és ott már látni lehetett, hogy tulajdonképpen mindeki valakinek a valakije, és mindenkinek megvan az a valaki, akit szeret, és meg akar védeni, ezek a felek mégis szembenállnak egymással, tehát a nézõnek is, és a rendezõnek is választani kell.

[/SPOILER]
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

sirtomi

Quote from: bpka000Szerintem jó, mert elgondolkoztatja az embereket.
[SPOILER]

Én például az elejétõl fogva egyvalakinek szurkoltam, de az utolsó epizódban már nem volt egyértelmû hogy ki is a "jó" és ki a "rossz", ki a szimpatikusabb, és ott már látni lehetett, hogy tulajdonképpen mindeki valakinek a valakije, és mindenkinek megvan az a valaki, akit szeret, és meg akar védeni, ezek a felek mégis szembenállnak egymással, tehát a nézõnek is, és a rendezõnek is választani kell.

[/SPOILER]
Egyre jobban kezd érdekelni. A CB után ez lesz a következõ. :)

Dragon

Quote from: sirtomiEgyre jobban kezd érdekelni. A CB után ez lesz a következõ. :)
Hé, ezt neked nem lett volna szabad elolvasni :p :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Raggie

Quote from: sirtomiCB-t most kezdtem leszedni. Csak belenéztem, hogy milyen a minõsége, meg hogy megy-e, de már ebbõl a pár percbõl is tudom, hogy ez nagyon fog tetszeni. Nagyon király hangzlata van.  :jee:
Naggyon helyes!!! A hangulattal nem lesz gondod, mert iszonyatjó.

Ramiz: bezony hogy gyarapszunk, de mi mást lehetne várni egy ilyen kaliberû sorozattól!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: bpka000Komolyan mondom, rég láttam olyan anime-t ami ennyire felkavart.

- kicsit fura volt a sebzõdésrendszer
- még sosem voltam 5, 13, vagy akárhány éves kislány, de nem tartom valószínûnek, hogy ilyen lenne a gondolkodásmódjuk
(pl. 5 évesen féltékenységi rohamot kapni, pff...)
- úgy éreztem, hogy helyenként fölöslegesen, vagy igen rossz helyen törik meg a hangulatot egy kis "humorbonbonnal"
- valamiért zavart a folyamatos bõgés
ezekben értek csak egyet veled, és már készül az esszém, "Elfen lied, avagy hogyan kell a nézõk agyát kikerülve tetszetõssé tenni egy anime-t" címmel... Bocsánat :) Most már tényleg megpróbálok majd egy normális véleményt írni, szétcincálva mindent az EL-ben, amit szeretnek a rajongói, csak lassan készül, mint minden az esetemben (White Seed-nek is vagy már egy fél hónapja válaszolnom kellett volna PM-ben, de az is nagyon lassan megy nekem, bocsi :)) :rolleyes:

Chronos

Quote from: bpka000- a közhiedelemmel ellentétben vannak benne érzelmek, és nem is akármilyenek
(persze, aki beleteker, és mindenhol épp egy darabolós/fröcsögõs részt lát, az nem veszi ezt észre, de ha végignézi az ember, úgy mindjárt más)
Remélem sírtál az utolsó részen, és magadra ismertél a fõszereplõben, mert nem is vagy igazi EL fan, ha ezek nem történtek meg... :lame:

És hogy minden EL fan tudja: Én végignéztem tekerés nélkül, és az egyik legrosszabb anime amit láttam egész életemben...

CHRONOS

Feldin

#2586
Quote from: RouninLáttad gyermekként játszani? Mikor Gatsu-al egymást pocskolják? Mikor a Káma-szútrát odanyomja Gatsu orra alá, hogy kölcsönadja? :] Minden oldalát vizsgáld meg, ne csak amit az ellenségei láttak róla. :]
Nem kígyó, csak tudja mit akar elérni és abszolút hittel van önmagában. Ezért olyan nyugodt - már-már hüllõszerûen. Ismeri a korlátait.

Éééés abbahagyom, ez nem Berserk topic, értettem!

A Gilgamesh viszont érdekesnek tûnik, vagy ezt, vagy Azut nézem Escaflowne után^^
Természetesen az Azut :D

Ramiz, Regie: épp Bebopot nézek!
ÉS eddig tetszik! :)
Ti is nézzetek Azut :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Quote from: Blimpezekben értek csak egyet veled, és már készül az esszém, "Elfen lied, avagy hogyan kell a nézõk agyát kikerülve tetszetõssé tenni egy anime-t" címmel... Bocsánat :) Most már tényleg megpróbálok majd egy normális véleményt írni, szétcincálva mindent az EL-ben, amit szeretnek a rajongói, csak lassan készül, mint minden az esetemben (White Seed-nek is vagy már egy fél hónapja válaszolnom kellett volna PM-ben, de az is nagyon lassan megy nekem, bocsi :)) :rolleyes:

Héhéhé, várjál már, most én akarom lehúzni ;) (pedig nem is olyan rossz, de adj két napot plz, most hadd én)

Chronos : :lol: :D

Feldin : csak azért mondod a CB-t, hogy rávedd õket Azura? :ejnye: ;) Sunyi :p

Fazék

Quote from: RouninHéhéhé, várjál már, most én akarom lehúzni ;) (pedig nem is olyan rossz, de adj két napot plz, most hadd én)
Na jó, legyen. De két napot adok, semmi több! Ha két napon belül nem szídod le, akkor én fogom pár hónapon belül! És ezt nyugodtan veheted fenyegetésnek! :D

Alkyra

WÁHHH!
Pedig most akartam CB-t nézni!!!
(annyian mondtátok. gondolom megnézem s csak majd utána mondok róla véleményt..végülis a movie amit láttamegész jó volt..)

Prof. William


Ramiz

Quote from: AlkyraWÁHHH!
Pedig most akartam CB-t nézni!!!
(annyian mondtátok. gondolom megnézem s csak majd utána mondok róla véleményt..végülis a movie amit láttamegész jó volt..)

Hogyhogy "pedig"?!?!?!??!?!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Quote from: RamizHogyhogy "pedig"?!?!?!??!?!!

Ill. pár nappal ezelõtt... :D de éppen mást töltötem szal nem jutott rá idõ.

Egyb. ezt hogy érted?:D

Ramiz

Hogyhogy "pedig CB-t akartam nézni"?!?!?!?!?!?
Ki akadályoz meg benne?!?!?!?!
Én a CB védõszentj... akarom mondani védõördöge vagyok. :__devil: :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

jójó. de honnan szedjem le most hogy nincs usteam?( :bruhuhu: )

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Legutóbb azt láttam hogy "404-a keresett oldal nemtalálható", és nem tetszett.
Egyébként a Haibane Renmeit kezdtem el mert volt két rész a gépemen. Na az már jó.

Rounin

Quote from: ChronosRemélem sírtál az utolsó részen, és magadra ismertél a fõszereplõben, mert nem is vagy igazi EL fan, ha ezek nem történtek meg... :lame:

És hogy minden EL fan tudja: Én végignéztem tekerés nélkül, és az egyik legrosszabb anime amit láttam egész életemben...

CHRONOS

Egyébként eszembe jutott egy réééégi post, ahol valaki nem merte megírni véleményét a CB-rõl, nehogy kiútáljuk. Ti. neki nem tetszett.

Aztán Bonci (nem ezen a néven ugyebár) közölte elsõként a nyilvánvalót : ezért nem bántunk senkit :)

Szerintem azért a fordítottját is tartsuk be. ;) :zen: :luv-and-písz:

És most megyek megvalósítani ígéretem az EL-el kapcsolatban :morci:

Chronos

Quote from: RouninEgyébként eszembe jutott egy réééégi post, ahol valaki nem merte megírni véleményét a CB-rõl, nehogy kiútáljuk. Ti. neki nem tetszett.

Aztán Bonci (nem ezen a néven ugyebár) közölte elsõként a nyilvánvalót : ezért nem bántunk senkit :)

Szerintem azért a fordítottját is tartsuk be. ;) :zen: :luv-and-písz:

És most megyek megvalósítani ígéretem az EL-el kapcsolatban :morci:
Csak ideges lettem egy pillanatra, sajnálom hogy ilyen postot kellett írnom, többet nem teszem...

CHRONOS

Darkstar

Nem kell lehúzni az EL-t. Mindenki nézze meg, és döntse el, hogy szerinte jó-e. (Amúgy egyre gyûlnek azok, akiknek tetszett, remélem ez a tendencia folytatódik  :) )
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: RouninAztán Bonci (nem ezen a néven ugyebár) közölte elsõként a nyilvánvalót : ezért nem bántunk senkit :)
Hogy mit csináltam én? :) Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam semmit :)

Alkyra

Quote from: DarkstarNem kell lehúzni az EL-t. Mindenki nézze meg, és döntse el, hogy szerinte jó-e. (Amúgy egyre gyûlnek azok, akiknek tetszett, remélem ez a tendencia folytatódik  :) )

Ha egyszer ráveszem magam s a gyomrom akkor meg is nézem.
 :)
De elõtte a CB-t meg NGE-t akarok nézni! De most, hogy nincs usteam( :bruhuhu:  :bruhuhu: ), nem tudom leszedni sehonnan.
Valaki írjon légyszíves egy pmet egy torrentrõl vagy valami...

Egyb. nagyon király jelentek vannak benne(egyszer már leírtam õket), csak az fáj, hogy alig van benne valami sztori...Egyb. tényleg jó lenne.

Nedy

Quote from: AlkyraHa egyszer ráveszem magam s a gyomrom akkor meg is nézem.
 :)
De elõtte a CB-t meg NGE-t akarok nézni! De most, hogy nincs usteam( :bruhuhu:  :bruhuhu: ), nem tudom leszedni sehonnan.
Valaki írjon légyszíves egy pmet egy torrentrõl vagy valami...

Egyb. nagyon király jelentek vannak benne(egyszer már leírtam õket), csak az fáj, hogy alig van benne valami sztori...Egyb. tényleg jó lenne.

http://torrentspy.com/search.asp?query=Neon+Genesis
http://torrentspy.com/search.asp?query=cowboy+bebop&submit.x=37&submit.y=12

Raggie

Quote from: BonciHogy mit csináltam én? :) Próbáltam visszaolvasni, de nem találtam semmit :)
Valszeg azt tetted közzé(igazul), hogy senkit sem utálunk ki azért mert nem tetszik neki valamelyik anime/manga/akármi. ((szvsz), mint kibic :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: DarkstarNem kell lehúzni az EL-t. Mindenki nézze meg, és döntse el, hogy szerinte jó-e. (Amúgy egyre gyûlnek azok, akiknek tetszett, remélem ez a tendencia folytatódik  :) )

No offense (illetve igen, csak nem ellened :) ), de én ellenkezõ irányba húznám a "tendenciát", ha nem sajnálnám rá az idõmet. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

#2605
Quote from: Trivi:) Csak egy gondolat: akkor biztos nem lehet semmi élmény az önki......... :D De csak egy gondolat :rolleyes: :D

Quote from: Angelés akkor még Trivinek nem piszkos a fantáziája, meg hogy õ nem néz hentait
-> perverted hermit <-

Jujj mit találtam!!! :D ( a srác keze helyén van a csaj ^^ animébõl :D - Midori no Hibi bár még nem láttam...hangsúly a MÉG-en ;) )

De nem találom o.O
mármint a CB-s részt. Pedig esküszöm, hogy még régen volt, és vagy zsozso, vagy Chronos mondta o.O

Chronos

Quote from: RouninJujj mit találtam!!! :D ( a srác keze helyén van a csaj ^^ animébõl :D - Midori no Hibi bár még nem láttam...hangsúly a MÉG-en ;) )

De nem találom o.O
mármint a CB-s részt. Pedig esküszöm, hogy még régen volt, és vagy zsozso, vagy Chronos mondta o.O
Én mondtam, emlékszem...:)

CHRONOS

Djinn

Mit csinál az ember, ha nem tud/nem szabad mozognia? Igen, természetesen anime-t néz (és olvas) :D
Az elõzõ hónap "termése":

Windaria : szörnyû, rettenetes, borzalmas. Legalábbis nekem az volt. :(
Tokyo Godfathers : Nem volt rossz, de nem dobtam magam hanyatt tõle.
Fushigi Yuugi TV+OVA-k : Hát igen, sok idõm volt :D Szerintem egészen jól sikerült, bár helyenként már unalmasak voltak a "fordulatok". Mindenesetre egyszer jó volt megnézni és voltak benne szép  részek.
Neko no Ongaeshi : Aranyos történet. Ha tudtam volna, hogy lesz vetítésen nem nézem meg, mert másodszorra kicsit untam.
Grave of the Fireflies : Nagyon szép és szomorú történet. :beken: Senkinek nem ajánlom, aki éppen depresszív hangulatban van.
Earth Girl Arjuna : Nagyon érdekes sorozat, aminek a mondanivalója erõsen "zöld". Nekem nagyon tetszett!! Jó sztori, jó zene, szép kivitelezés.  :kiraly:
Haibane Renmei : Üssetek meg, de nekem elég vontatott volt. Végülis tetszett (maga a sztori és ötlet nagyon érdekes), de nem mondom, hogy a kedvenceim közé lépett. (helyettem Animal is lelkesedik érte :D)
Noir : Nagyon-nagyon tetszett!!! És igen, a kedvenceim közé lépett. :kiraly:
Comedy : Érdekes történet, tetszett. Kicsit fura érzést hagy maga után, talán a rövidsége miatt.
Gravitation TV+OVA : Hát ezzel nem leszek népszerû, de én nagyon "belezúgtam" ebbe a sorozatba. Inkább nem áradozok róla, mert már "hallom" a lekiabálásokat...   :kiraly:
Midori no Hibi : A negyedik, ami nagyon tetszett. Humoros és romantikus. Egyik legjobb párosítás, de ezt biztos nem kell magyarázni...   :kiraly:

Tudom, hogy nem voltak valami negy elemzések, de ennyire futotta. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Darkstar

Quote from: RamizNo offense (illetve igen, csak nem ellened :) )
Nincs harag. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Assassin

Quote from: RamizNo offense (illetve igen, csak nem ellened :) ), de én ellenkezõ irányba húznám a "tendenciát", ha nem sajnálnám rá az idõmet. :D

Akárhogy nézzük az EL így is sokat emlegetetté vált, függetlenül attól, hogy ki mit gondol róla, mindig bekerül a figyelem központjába ismerjük el. (Híressé vált Darkstar örülj neki :) , mégha ilyen különös módon is).
Hellsing: érdekes történet és feldolgozása a vámpírlétnek. Sajnos a befejezõ filmet én nem láttam (volt aki szerencsés , és igen) A grafika, és a zene tökéletesen illik a történethez. :jee:  Ezekre az OVA-kra leszek kíváncsi vajon milyenek lesznek.  :)
" There is no sin to know their sins."