Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Damnatus

Djinn

Szerintem pedig nagyon jó a Tokyo Godfathers. Én ajánlani tudom mindenkinek!

.Attila

Quote from: DjinnNoir : Nagyon-nagyon tetszett!!! És igen, a kedvenceim közé lépett. :kiraly:
:zen: :zen::zen: :zen: :zen: :zen: :zen: :zen: :zen:

Djinn

Quote from: DamnatusDjinn

Szerintem pedig nagyon jó a Tokyo Godfathers. Én ajánlani tudom mindenkinek!
Nem mondtam, hogy nem volt jó, csak rám nem tett nagyon mély benyomást. Én is ajánlom mindenkinek. A felsoroltak közül mindet ajánlom a Windaria kivételével (azt csak annak, akire megharagszom  :__devil: )
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

katz

Quote from: DjinnNoir : Nagyon-nagyon tetszett!!! És igen, a kedvenceim közé lépett. :kiraly:
Nem baj, majd talán kinövöd egyszer :D

roderick

Quote from: AssassinHellsing: érdekes történet és feldolgozása a vámpírlétnek. Sajnos a befejezõ filmet én nem láttam (volt aki szerencsés , és igen)

He? befejezö film? asszem lemaradtam valamiröl....
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Djinn

Quote from: katzNem baj, majd talán kinövöd egyszer :D
Most méér? Mi a baj a vele?   :)
Quote from: roderickHe? befejezö film? asszem lemaradtam valamiröl....
És én is lamaradtam.  :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: roderickHe? befejezö film? asszem lemaradtam valamiröl....

Hát a 13. epizód. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Drótmalac

Szót kívánok emelni méltánytalanul elfeledett fémtestvéreimért.
Ha valaki teheti nézze meg a:
Gundam Wing, Gundem X, Turn A Gundam, Gundam Seed, Valamint a Gundam Seed Destiny sorozatokat, mert érdemes.

katz

Quote from: DrótmalacSzót kívánok emelni méltánytalanul elfeledett fémtestvéreimért.
Ha valaki teheti nézze meg a:
Gundam Wing, Gundem X, Turn A Gundam, Gundam Seed, Valamint a Gundam Seed Destiny sorozatokat, mert érdemes.
:lol: Errõl rögtön eszembe jutott a GTO egyik része, amikor elvitte Onizuka a gyerekeket nyaralni és a legproblémásabb lányt beosztotta a Gundam otakukhoz :lul:
Quote from: DjinnMost méér? Mi a baj a vele?   :)
Csak a Noir otakunk postjára reagáltam :D

Raggie

Quote from: RamizHát a 13. epizód. :D
Te inteligencs!!
Egyébként ilyesmirõl még hallani sem hallottam! :wtf: De most készül valami OVA asszem,.... vagy valami ilyesmi... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Shugaru

nem tudom én nagyon nagy Tenchi rajongo vagyok mindent letöltöttem a sorozatból és nagyon tetszett
a második talán a Vanderad lenne
a harmadik a Seikai no Senki ( Crest of the star mind három része)
szorosan követve a Bleach
NA és persze az elmaradhatalna Naruto
Ha meg valaki nem látta volna az Elfen leid(13 rész) az azért nézze meg mert érdemes
Ja és még van egy nagyon örült is de jó Flcl

Ramiz

Quote from: katzCsak a Noir otakunk postjára reagáltam :D

Hivatalosan ezt "zrikálás"-nak hívják. :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: katz:lol: Errõl rögtön eszembe jutott a GTO egyik része, amikor elvitte Onizuka a gyerekeket nyaralni és a legproblémásabb lányt beosztotta a Gundam otakukhoz :lul:

HÁHÁ! az nagyonnagy volt!!

Quote from: katzCsak a Noir otakunk postjára reagáltam :D

Nézzetek Noir helyett/mellett inkább Monstert, az legalább nem olyan epizódikus és repetitív, de van lagalább annyira unalmas... ööö... mármint nyugodt templójú:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Drótmalac

A Gundamot elsõsorban nem a mechák miatt javasoltam (na jó, azok miatt is). Hanem, a háború+hatalom+érdekek+pénz összefonódása miatt, amit szvsz eléggé realista látásmódban ír le (eltekintve azt a néhány idealista hõst).
Gyakorlatilag, amikor végignéztem a Gundam Wing-et, az volt az elsõ reakcióm, hogy valamilyen formában ma is ez motiválja a háborúkat, csak a való világban nincsenek idealista hõsök, akik megpróbálnák megakadályozni a háborúskodást(sajnos).

Dragon

Quote from: ChronosRemélem sírtál az utolsó részen, és magadra ismertél a fõszereplõben, mert nem is vagy igazi EL fan, ha ezek nem történtek meg... :lame:

CHRONOS
nem lehet mindenki Alucard....  :ejj:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

roderick

Quote from: bpka000nem lehet mindenki Alucard....  :ejj:

sajna :)

Viszont kicsit írok a Beckröl, a mangáról már kifejtettem a véleményem és nagy reményekkel vágtam neki a sorozatnak, így 13 rész után viszont kicsit csalódott vagyok, mert az elvárásaimmal kb 180fokban áll szemben az anime.
Hisz olyasmit vártam, hogy felettébb jó animációval (Madhouse) és történetvezetéssel, párosul majd egy egész átlagos zene, amit óvatosan el is rejtenek, hogy ne derüljön ki. Hisz ha egy anime arról szól, hogy valakik meg akarják a világ legjobb zenekarát csinálni, akkor azt eléggé nehézkes úgy visszaadni animációban, hogy sokaknak tetszen.

Ennek ellenére, pont az animáció elég gyér (kivéve a gitárokat... kicsit CG-sek, de egész jól belepasszolnak a dologba), maguk az állóképek hálistennek jók, elég sokat is mutogatják öket. :rolleyes:  Ráadásul eléggé lassan bontakozik ki a történet... igaz valszeg máshol se lett volna jobb elvágni a történet fonalát, de így a 26-rész egyszerüen sok, mert az elsö párban még azt se fogja az ember, hogy itt valami zenéröl is szó lesz. Külön botrányos szvsz. hogy néha egyszerüen "megfagynak" a szereplök, föleg amikor angolul kell beszélniük, 1-2 másodperces szünetek vannak mondatok között akár... és hát nem éppen azt az eröt sugározza így a dolog, amit elvárhatnánk. Söt a mangából sok-sok apróságot kihagytak, amik nélkül (pl. a föszereplö narrációja) elég sok minden egyszerüen értelmetlennek tünhet, avatatlanok számara.

Ámde, a zene, habár tényleg nem az a padlóhozvágó, amit a mangában állandóan be akart mutatni -így akiknek nem jön be, azok eléggé komikusnak tarthatják azt, hogy mindenki hasraesik a hallatán- de nekem feletébb tetszik. (igaz lehet csak magamnak szugeráltam be:) ), habár itt is kicsit zavaró, hogy az elejfelé (ami nem is az eleje már, 9-10 rész környékén) elég sokszor ismétlik ugyanazokat a számokat... van amikor ugyanazzal a képsorral is... grrr...
Viszont tényleg sikerült valami olyasmi módon megcsinálni a dolgot, hogy nemcsak valami gitártépést odaraktak, hanem valamiféle zenei-szerepjáték került a dologba, így nagyon odapasszolnak a jelenetekbe... igaz én laikusként tudom csak véleményezni

Node, állítólag a végefelé felpörög, úgyhogy megyek is vissza nézn. akik szeretik a (j)rockot vagy pusztán a zenészekröl szóló cuccokat vagy tanultak gitározni életükben azoknak tudom ajánlani (de inkább a mangát!), biztos páran még velem együtt úgy fogják érezni... affranca, tényleg kellet volna 14 évesen zenekart alapítani  és busszal bejárni a világot, koncertezni, szabadon élni, kiadókkal pereskedni, groupie-któl nemi betegségetek elkapni, fiatalon drogfüggöként-ámde híresen meghalni... ööö... namindegy...

U.I.: tom most eléggé benne vagyunk a szerzöi jogok témába, de azt már végképp nem értem, hogy számok címét miért nem merik kimondani... így születnek olyan borzalmak, mint a Sex Handles-töl az Anarchy in Heaven-t játsza valaki... :eeek:  miközben Coco kóla van a háttérben... (RHCP-s pólója mégis lehet Ray-nek)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

Quote from: bpka000nem lehet mindenki Alucard....  :ejj:
Ott nem az EL-rõl volt szó? Vagy lemaradtam, vagy ennyire  :lame: vagyok?
Egyébként ez a 666. postom ! :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Én egy újabb One Piece-adaghoz jutottam hozzá XY jóvoltából, és még mindig imáááádom!!! :cool: A két óriást rohadtul bírtam, fõleg a röhögésüket (amolyan tipikus "Har-har-har!" vikinghahotázás). Wapor-sama elég nagy debil, de a húsz orvosa ISSZONYATOSAN :lol:!!! Ahogyan elõrohannak az operációhoz... aszittem összef***m magam... legalább 10szer megnéztem azt a jelenetet, és... hát nem tudok mit csinálni, csak leborulni az alkotó (tényleg, Eichiro Oda, mint a mangáé?) nagysága elõtt. :hail:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz(...)XY jóvoltából, és még mindig imáááádom!!!(...)
Nem is tom ki volt? Talán én?! :D
Quote from: RamizWapor-sama
Wapol de egyébként igaz!

(csak, hogy piszkálódjunk egy kicsit, úgyis olyan rég volt erre példa :hehe: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Nemtom ki mennyire ismeri de nézzetek meg a "Detective Conan" címû sorozat,izgalmas detectives anime ami ténleg jó.és ha jól tudom van már róla tobb mint 8 film ,mondjuk a filmek megvannak csak azt sajnalom hogy a sorozat ill a filmek nem voltak fen az usteam-en.
Mindenkinek ajánlom.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Raggie

Quote from: NecridNemtom ki mennyire ismeri de nézzetek meg a "Detective Conan" címû sorozat,izgalmas detectives anime ami ténleg jó.és ha jól tudom van már róla tobb mint 8 film ,mondjuk a filmek megvannak csak azt sajnalom hogy a sorozat ill a filmek nem voltak fen az usteam-en.
Mindenkinek ajánlom.
Avatárod rulez! :D (témához illõen!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: Raggie GordonAvatárod rulez! :D (témához illõen!)

Alap!!

egyszerüen imádom mindegyik részben van izgalom, csak az a baj vele hogy soha nem lesz vége  :)  , 1996-ban kezték és meg mindig nyomják japánban..ez a szerencsém hogy unokatesom ott lakik és folyamatosan küldi nekem a legujabb sessionok :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Raggie

Quote from: Necrid(...)az a szerencsém hogy unokatesom ott lakik és folyamatosan küldi nekem a legujabb sessionok :)
:eeek: :eek:  :jee:  :whoah:  :cool:  Bazze! Mekkora mázlista!!!!! Nna most aztán irigyelni fognak egy páran! :rolleyes: (pl én is!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: Raggie Gordon:eeek: :eek:  :jee:  :whoah:  :cool:  Bazze! Mekkora mázlista!!!!! Nna most aztán irigyelni fognak egy páran! :rolleyes: (pl én is!)

de nem csak az hanem sajat nissan skyline is van a kis mázlistának..mutatnék nektek képeket de sajna nemtom hogy kell ide belinkelni.. :(
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Moha

Quote from: Necridde nem csak az hanem sajat nissan skyline is van a kis mázlistának..mutatnék nektek képeket de sajna nemtom hogy kell ide belinkelni.. :(
Felrakhatod a képgalériába és onnan be tudod rakni.
Egyébként: mázlista :D  Jó, ha az embernek van kint rokona... Nekem egyedül a keresztanyám van külföldön élõ rokon, de kicsit más irányban.... New Jersey-ben... :rolleyes:

Ja, és hogy ne legyek teljesen off: Beleolvastam kicsit a DC leírásába az aniDB-n: jó sok movie van, nem tûnnek rossznak! :)

Necrid^

Quote from: MohaFelrakhatod a képgalériába és onnan be tudod rakni.
Egyébként: mázlista :D  Jó, ha az embernek van kint rokona... Nekem egyedül a keresztanyám van külföldön élõ rokon, de kicsit más irányban.... New Jersey-ben... :rolleyes:

Ja, és hogy ne legyek teljesen off: Beleolvastam kicsit a DC leírásába az aniDB-n: jó sok movie van, nem tûnnek rossznak! :)

most szoltam egy haverhoz és gyorsan fel rakta ime a link :
http://startpress.tx.hu/~hilfiger/skyline/
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Shugaru

Nem tudom a gundamról az a véleményem, hogy nem anyira rossz de én csak egyszer tudtam megnézni míg ezzel szemben otvan mondjuk a Nadesico az sokkal jobban tetszett (pedig nagyon hasonló)   :lul:

Bill

Hi!

Legutóbb láttam a Szomszédom Totoro-t. Szerintem iszonyat jó. Igaz, hogy ( szerintem ) erõsen gyerekeknek készült, de mégis nagyon szórakoztató. A vetítésen néha ( sokszor :D) hangosabb röhögéek törtek ki, mint esetlegesen 1 mozis vetítésen. Tehát a hangulattal semmi gond, minden a helyén van. Az animáció szerintem szép, a karakterek ábrázolása aranyos/humoros. Totoro kifejezetten nagy arc. Olyan megmozdulásai vannak, hogy majd lefordultam a székrõl.:hahaha: Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki vidámabb anime-re vágyik.

A másik anime amit még aznap láttam, az a Memories elsõ része/filmje a Magnetic Rose.
Ez már 1 sokkal komolyabb történet. Nagyon hangulatos szvsz, szép az animáció is. A történet nagyszerû szerintem. Elgondolkodtató. Ajánlom mindenkinek aki szereti a science-fictiont, és a komolyabb történeteket.

Bill
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

roderick

Quote from: RamizÉn egy újabb One Piece-adaghoz jutottam hozzá XY jóvoltából, és még mindig imáááádom!!!

Jah, azok jó részek voltak, csak utánna kb. 30-40 részen keresztül fillerel telítve lesz a dolog elég rendesen  :mad: de állítólag amiket most fordítanak, onnan kezdve már csak jobb lesz :reménykedik:

Amúgy végignéztem a Becket, határozott fejlödés volt a második felében a dolognak, biztos meghalották a a rinyálásom... de a vége, nos hát ha jólfizetett japán rendezö lennék, máshogy csináltam volna... amúgy nincs az egésszel semmi baj, mint ahogy animenfo-n írta valaki: objektíven nézve egy közepes anime, de szubjektíven... na az más tészta:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Xaga

Quote from: NecridNemtom ki mennyire ismeri de nézzetek meg a "Detective Conan" címû sorozat,izgalmas detectives anime ami ténleg jó.és ha jól tudom van már róla tobb mint 8 film ,mondjuk a filmek megvannak csak azt sajnalom hogy a sorozat ill a filmek nem voltak fen az usteam-en.
Mindenkinek ajánlom.

Akko te tudsz nekem segíteni hiányzik a 3. és a 7. Movie. Nem tudod honnan lehetne beszerezni modnjuk Bittorrentel vagy Direct Downloaddal?