Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: zoolha az volt a cél, hogy tragikus vég legyen és griffithbõl is egy szemét váljon, szerintem sokkal jobb lett volna, ha normális úton érik el, õ is király lesz, szépen beletanul a mocsokságba stb...

Milyen mocsokságba? Mondd, figyeltél te arra, mit tesz, hogyan teszi, miért teszi? :morci: No offense ...

Ramiz

Quote from: zoolmost Samurai Champloot nézem, végre fasza sorozat történelmi Japánban szamurájokkal :)

Derék. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Quote from: PirulaMost nézem a Gunslinger Girlt, asszem az 5. rész táján tarthatok, de nem köt le annyira, kicsit lassú. Eleve ez a kicsit szögletes rajzstílus fura nekem. Na mindegy, legalább lövöldöznek benne, úgyis hiányoltam már az ilyen animéket. :)
Ne hagyd abba, nagyon szép történet (még ha sablonos, meg ezerszer látott, meg blablabla is...)
És a vége felé egyre drámaibb.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

naVi

Naruto 133

tejóitten!!!!!  :eeek:
Nagyon durva dolgok vannak 1 részbe sûrítve, sztem az eddigi legjobb rész a sorozatban.
Sasuke specialja odabasz, like ssj3 goku, nade nem hasonlítgatok itt holmi dbzhez, ez egy isten rész volt... ;]

Jaés ajánlom mindenkinek a Noirt, nagyon jó történet, hozzáillõ zene (openinget nembírom egyszerûen kihagyni), noir jelleme egyszerûen annyira király, hogy nemhiszem el, nagyon bejön  :jee:

Tyrael

griffith kicsit olyan, mint mondjuk a Naruto-bol Itachi
a hatalom utani vagyert kepes barmilyen emberi kapcsolatot felaldozni, viszont kicsit hasonlit a CB-bol Vicious (biztos rosszul irtam) -ra is, a kigyo termeszete miatt, mindig hidegveru, nem lehet kizokkenteni belole (kiveve, mikor Guts lenyomja a kardparbajban), az egyetlen alkalommal, amikor veszit, meg is kattan tole. :(
en nem szeretem se ot, se Itachit, se Vicioust

Tyrael

Tyrael

Quote from: naViNaruto 133

tejóitten!!!!!  :eeek:
Nagyon durva dolgok vannak 1 részbe sûrítve, sztem az eddigi legjobb rész a sorozatban.
Sasuke specialja odabasz, like ssj3 goku, nade nem hasonlítgatok itt holmi dbzhez, ez egy isten rész volt... ;]

Jaés ajánlom mindenkinek a Noirt, nagyon jó történet, hozzáillõ zene (openinget nembírom egyszerûen kihagyni), noir jelleme egyszerûen annyira király, hogy nemhiszem el, nagyon bejön  :jee:
rajzolas kicsit gagyi volt ebben a reszben :(
amugy 134es lesz sztem a koronaja ennek a fejezetnek.
kicsit dragonballos atomrobbanassal

Tyrael

Alkyra

A graf. ténzleg furcsa volt egy kicsit...

De nagyon cool rész volt. :D
Egyb. tuti, hogy a 134. részben zárják le.
Az utána levõ dolgok lesznek visyont érdekesek(Kahashi Gaiden!!!!:D:D:D:D:D)

Alucat

Ne értsétek félre, én a "meleg majmot" nem szó szerint értettem csak hogy a végére teljesen unszipmtikus lett. Sza'l egyfajta fikázásnak szántam. Amúfy tudom hogy valóban nem meleg.
Would you be so kind showing me your busom or please take your leave this instant. Thank you!

Tyrael

Kakashi-s story nem volt rossz, de sztem turelmetlenul fogom varni, hogy eljussunk a timejumphoz :)

Tyrael

Rounin

Quote from: Tyraelgriffith kicsit olyan, mint mondjuk a Naruto-bol Itachi
a hatalom utani vagyert kepes barmilyen emberi kapcsolatot felaldozni, viszont kicsit hasonlit a CB-bol Vicious (biztos rosszul irtam) -ra is, a kigyo termeszete miatt, mindig hidegveru, nem lehet kizokkenteni belole (kiveve, mikor Guts lenyomja a kardparbajban), az egyetlen alkalommal, amikor veszit, meg is kattan tole. :(
en nem szeretem se ot, se Itachit, se Vicioust

Tyrael

Láttad gyermekként játszani? Mikor Gatsu-al egymást pocskolják? Mikor a Káma-szútrát odanyomja Gatsu orra alá, hogy kölcsönadja? :] Minden oldalát vizsgáld meg, ne csak amit az ellenségei láttak róla. :]
Nem kígyó, csak tudja mit akar elérni és abszolút hittel van önmagában. Ezért olyan nyugodt - már-már hüllõszerûen. Ismeri a korlátait.

Éééés abbahagyom, ez nem Berserk topic, értettem!

A Gilgamesh viszont érdekesnek tûnik, vagy ezt, vagy Azut nézem Escaflowne után^^

Tyrael

ezek igy vannak, nem tagadom
viszont a pokolbeli jelenetek parbeszedeit olvasd el ujra
ott mondta neki az egyik fodemon, hogy minden egyes elet, ami miatta hunyt ki az o elobbrejutasat szolgalja.
mikor a hullaikbol epitette a hidat, amivel elerte az ujjaszuleteset.
lehet hogy addig o sem volt ezzel tisztaban, de ez igy volt.
vagy jo pelda meg erre, mikor eladja a testet a gazdak kereskedonek, hogy zsoldosokat tudjon berelni
minden emberi erzelmet/kapcsolatat felaldozza a hatalomert
Remelem Sasuke nem jar igy a Narutoban...

Tyrael

Rounin

Quote from: Tyraelezek igy vannak, nem tagadom
viszont a pokolbeli jelenetek parbeszedeit olvasd el ujra
ott mondta neki az egyik fodemon, hogy minden egyes elet, ami miatta hunyt ki az o elobbrejutasat szolgalja.
mikor a hullaikbol epitette a hidat, amivel elerte az ujjaszuleteset.
lehet hogy addig o sem volt ezzel tisztaban, de ez igy volt.
vagy jo pelda meg erre, mikor eladja a testet a gazdak kereskedonek, hogy zsoldosokat tudjon berelni
minden emberi erzelmet/kapcsolatat felaldozza a hatalomert
Remelem Sasuke nem jar igy a Narutoban...

Tyrael

Pedig nem akartam válaszolni :rolleyes:

Szpojler^^
"Pokol" : kétségbeesik, magába roskad, s ha már ennyi élet miatta hullott el, mit számít a többi... õneki vége, ha most megbánja, minden összeomlik; így még van esélye rá, hogy valamit megõrizzen önmagából, az álmaiból.
A nemes. Nem pénzért adja el magát. nem elsõdlegesen ezért. Az emberei az álmukért harcolnak, a saját álmukat élik. Ha meghalnak - õk okozták saját végzetüket. De ha van bármi,amit megtehet értük, az az, hogy minél kevesebbet hagy értelmetlenül meghalni. Választ : vagy 10 csata és elhullik 1000 ember, vagy 1 éjszaka, s 1000 ember tovább élheti az álmát. (igaz, ezzel saját álmát is segíti, hiszen ennyivel több zsoldosa marad - mégsem ezt érzem elsõdlegesnek. Griffissu folyamatosan küzd önmagával - ez a döntése is óriási lelki tusájába került. Amikor a kisfiú törött lovagbabáját fogja - ez a jelenet szemlélteti legjobban.


Igazán nem támadásként, de Neked kellene kicsit jobban belemerülni - vagy tényleg ennyire másként látjuk a dolgokat ?

Tyrael

ugytunik :)
de ezen kar vitatkozni, lehet csak en vagyok tul negativ vele :)
mindenesetre nalam benne van a top10 rosszfiuban :)

Tyrael

Rounin

Quote from: Tyraelugytunik :)
de ezen kar vitatkozni, lehet csak en vagyok tul negativ vele :)
mindenesetre nalam benne van a top10 rosszfiuban :)

Tyrael

Akkor :tezsvir: Ebben legalább teljesen egyetértünk ;) Meg az is közrejátszhat, hogy a mangát vagy 3x átolvastam tövirõl-hegyire :rolleyes:

Nahh, ende.

naVi

nemtudom akármit mondotok, engem nemzavart a rajzolása a 133. résznek, bõven kárpótoltak érte az események, csak így utólag megnézve tûnt fel, hogy télleg egy kicsit furcsa ;]

zool

Quote from: Tyraelezek igy vannak, nem tagadom
viszont a pokolbeli jelenetek parbeszedeit olvasd el ujra
ott mondta neki az egyik fodemon, hogy minden egyes elet, ami miatta hunyt ki az o elobbrejutasat szolgalja.
mikor a hullaikbol epitette a hidat, amivel elerte az ujjaszuleteset.
lehet hogy addig o sem volt ezzel tisztaban, de ez igy volt.
vagy jo pelda meg erre, mikor eladja a testet a gazdak kereskedonek, hogy zsoldosokat tudjon berelni
minden emberi erzelmet/kapcsolatat felaldozza a hatalomert
Remelem Sasuke nem jar igy a Narutoban...

Tyrael

én is így éreztem. szerintem õ mindenre képes volt az álmáért, mondta is, hogy nem lehet a barátja az, akinek nincs ugyanolyan álma, és a végén emberek lemészárlása õ akaratából történhetett meg.

Tyrael

Quote from: zool
én is így éreztem. szerintem õ mindenre képes volt az álmáért, mondta is, hogy nem lehet a barátja az, akinek nincs ugyanolyan álma, és a végén emberek lemészárlása õ akaratából történhetett meg.
jaja,

mas: Naruto rajzolas, hat az emberek arca az utesek utan viccesen torzult, legyen itt peldanak a narutofan.com -ra keszitett avatarom:


Tyrael

roderick

Noh, ma megnéztem a Monster kb. elsö 30 részét. huhh... se a rajz, se a zene nem valami kirívóan jó, de átlagosnak se mondanám. a színhasználat nagyon hangulatossá teszi és a rendezés sincs elrontva, inkább bevállalták, hogy végtelensok részes lesz, minthogy elsiessék
Maga a történet felettébb jó eddig, habár nem annyira intenzív mint a 20th Century Boys, de ugyanolyan fordulatos, több mellékszálas és a ebben van pár nagyon egyedi karakter még a mellékszereplök között is. Amúgy egy klasszikus orvosi thrillernek indul a sorozat, amiböl persze hamar kizökken hogy egy sokkal általánosabb "van valami nagyon titokzatos fögonosz, aki nagyon okos is és valamit próbáljunk meg csinálni ellene" thirlleré válik...
Habár nemtom, "lustaságból" nem akartam a mangát olvasni, de lehet jobban jártam volna, mert mindamellett, hogy végig érdekes a történet -persze egy, két kvázifiller részt kivéve- nagyonnagyon hosszú, ahhoz hogy anime formátumba valaki végignézze... szvsz... most 49 rész van nekem letöltve és ha ilyen tempóban halad a sorozat, akkor ez még a felét sem fedi le a mangának... ráadásul szerintem hétröl-hétre egy részt megnézni kínszenvedés lenne, mert nemcsak egy baromi szövevényes történetet kéne állandóa fejben tartani, de ráadásul annyira izgalmas is, hogy tudom hogy nem bírnám ki a fansub-okat várni... hamegmár elolvastam kiváncsiságból a mangát nemtom mennyi újat tudna mutatni az anime, hiszen egy thriller kb. addig érdekes amíg a végét meg nem tudod

nade hogy kicsit kritizáljam is, van pár dolog ami meglehetösen sokszor ismétlödik... habár nem véletlenül csak kicsit azért zavaró, meg néha a németek valami fura skizofrén módon japántként viselkedtenk, ami azért fura, mert viszont minden másban elég precíz, aprólékos az író
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: roderickNoh, ma megnéztem a Monster kb. elsö 30 részét. huhh... se a rajz, se a zene nem valami kirívóan jó, de átlagosnak se mondanám...
A sorozat 78 részes lesz, az AniDB szerint. Kár hogy ennyire nem tetszik... :( Más emberek, akik olvasták a mangát úgy emlékszem tökéletesen elégedettek voltak az anime-vel is. A mangában nem sok "filler" epizóddal találkoztam és az anime jelen esetben 1:1-ben megvalósítás, ha jól tudom. Lehet hogy ha elolvasod a mangát jobban fog tetszeni. Bár ki tudja? :)

Itachi

Quote from: Tyraelgriffith kicsit olyan, mint mondjuk a Naruto-bol Itachi
a hatalom utani vagyert kepes barmilyen emberi kapcsolatot felaldozni, viszont kicsit hasonlit a CB-bol Vicious (biztos rosszul irtam) -ra is, a kigyo termeszete miatt, mindig hidegveru, nem lehet kizokkenteni belole (kiveve, mikor Guts lenyomja a kardparbajban), az egyetlen alkalommal, amikor veszit, meg is kattan tole. :(
en nem szeretem se ot, se Itachit, se Vicioust

Tyrael
Ne hasonlítsd Itachi t Vicious hoz meg pláne nem Griffith hez.1. Itachi sokkal hidegvérübb mint Griffissu. 2. Õt nem a hatalom, vagy hasonló földi dolgok érdeklik, hanem az ,hogy képességei kiteljesedjenek. 3. Ennek érdekében valóban feláldoz mindent ,mindenkit, de csak azért, hogy ne legyenek korlátai amik visszatartsák. 4. Azzal ,hogy Sasuke t életben hagyta azt próbálja elérni ,hogy egy oan ellenfelet teremtsen magának, minek legyõzése útán még feljebb emelkedhet tudásilag.Ebbe talán az is benne van, hogy valamennyire a maga fura módján még érez vmit öccse iránt, de ez csak annyiban nyilvánul meg,hogy azt mondja, hogy õk hasonlóak, két különleges testvér.
Vicious t nem elemzem mert bár õ is hidegvérû, Griffisu n õ is túl tesz, de az õ viselkedését ,döntéseit nem csak a hatalom befolyásolja, hanem Spike iránti gyûlölete.Ez azért fontos. :)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

roderick

Quote from: BlimpA sorozat 78 részes lesz, az AniDB szerint. Kár hogy ennyire nem tetszik... :( Más emberek, akik olvasták a mangát úgy emlékszem tökéletesen elégedettek voltak az anime-vel is. A mangában nem sok "filler" epizóddal találkoztam és az anime jelen esetben 1:1-ben megvalósítás, ha jól tudom. Lehet hogy ha elolvasod a mangát jobban fog tetszeni. Bár ki tudja? :)

nem azt mondtam, hogy nem tetszik, hanem, 30 részt megnéztem kb. egybe és eléggé leterhelt, mert ráment egy napom. Fillert se mondtam, hogy van, csak olyasmi részek, amiket mangában hamar végiglehet pörgetni, de animében mégis kitesz 20 percet. Amúgy nagyon is hangulatos és amit megnéztem a mangából, tényleg 1-1-es feldolgozása és nagyon is jó módon van adaptálva... csak tééényleg hosszúúúúúúúúúúú...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: rodericknem azt mondtam, hogy nem tetszik, hanem, 30 részt megnéztem kb. egybe és eléggé leterhelt, mert ráment egy napom. Fillert se mondtam, hogy van, csak olyasmi részek, amiket mangában hamar végiglehet pörgetni, de animében mégis kitesz 20 percet. Amúgy nagyon is hangulatos és amit megnéztem a mangából, tényleg 1-1-es feldolgozása és nagyon is jó módon van adaptálva... csak tééényleg hosszúúúúúúúúúúú...
Hát igen, tényleg hosszú. :) Szinte megállás nélkül másfél-2 napig kellett a mangát is olvasnom :)

Maron

Trinity Blood 1. rész: érdekes. A manga elsõ 2 fejezetéhez volt szerencsém, és ahhoz képest nagyon eltért. Csak pislogtam, hogy mi van.

Damnatus


Tyrael

Quote from: ItachiNe hasonlítsd Itachi t Vicious hoz meg pláne nem Griffith hez.1. Itachi sokkal hidegvérübb mint Griffissu. 2. Õt nem a hatalom, vagy hasonló földi dolgok érdeklik, hanem az ,hogy képességei kiteljesedjenek. 3. Ennek érdekében valóban feláldoz mindent ,mindenkit, de csak azért, hogy ne legyenek korlátai amik visszatartsák. 4. Azzal ,hogy Sasuke t életben hagyta azt próbálja elérni ,hogy egy oan ellenfelet teremtsen magának, minek legyõzése útán még feljebb emelkedhet tudásilag.Ebbe talán az is benne van, hogy valamennyire a maga fura módján még érez vmit öccse iránt, de ez csak annyiban nyilvánul meg,hogy azt mondja, hogy õk hasonlóak, két különleges testvér.
Vicious t nem elemzem mert bár õ is hidegvérû, Griffisu n õ is túl tesz, de az õ viselkedését ,döntéseit nem csak a hatalom befolyásolja, hanem Spike iránti gyûlölete.Ez azért fontos. :)

"4. Azzal ,hogy Sasuke t életben hagyta azt próbálja elérni ,hogy egy oan ellenfelet teremtsen magának, minek legyõzése útán még feljebb emelkedhet tudásilag."
ezzel teljesen egyetertek, mivel szinte szorol szora ugyanezt irtam enis kicsit feljebb
Amugy Vicious/Spike Griffit/Guts meg cselekmenyre is hasonlo, mindketten baratbol/tarsbol valtak halalos ellensegge, mindketto elvette a masik szerelmet (igaz hogy Guts noje tuleli, csak az eszet veszti)
szal szerintem igenis hasonloak.

Tyrael

Itachi

#2545
Quote from: Tyrael"4. Azzal ,hogy Sasuke t életben hagyta azt próbálja elérni ,hogy egy oan ellenfelet teremtsen magának, minek legyõzése útán még feljebb emelkedhet tudásilag."
ezzel teljesen egyetertek, mivel szinte szorol szora ugyanezt irtam enis kicsit feljebb
Amugy Vicious/Spike Griffit/Guts meg cselekmenyre is hasonlo, mindketten baratbol/tarsbol valtak halalos ellensegge, mindketto elvette a masik szerelmet (igaz hogy Guts noje tuleli, csak az eszet veszti)
szal szerintem igenis hasonloak.

Tyrael
Pedig a 3 közül szerintem Grifissu a "legkedvesebb".Itachi, meg Vicious se mentene meg senkit,és senkiért nem rakná tûzbe a kezét egyik sem.Griffissu viszont elég soxor kiállt emberei mellett, függetlenül a saját ambicióítól.Ha már hasonlatot hozol akkor mondjuk Griffissu helyett mondjuk vedd inkább Knives ot a Trigun ból.Õ már inkább bele illik a csoportba. :__devil:

Edit:hol írtad le amit én????Én visszakerestem ,de nem találtam oat amit én a 4. pontban írtam. :eeek:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Rounin

Quote from: ItachiPedig a 3 közül szerintem Grifissu a "legkedvesebb".Itachi, meg Vicious se mentene meg senkit,és senkiért nem rakná tûzbe a kezét egyik sem.Griffissu viszont elég soxor kiállt emberei mellett, függetlenül a saját ambicióítól.Ha már hasonlatot hozol akkor mondjuk Griffissu helyett mondjuk vedd inkább Knives ot a Trigun ból.Õ már inkább bele illik a csoportba. :__devil:

Jó pár post óta tûrtõztem magam, most muszáj :)
Pontosan ez az amit mondtam, Griffissu még a nemi kapcsolatot is bevállalta egy undorító alakkal, hogy minél kevesebb embere haljon meg :/

Tyrael

ha emlekeztek a visszaemlekezesre Vicious megmentette azt a sracot attol a skorpiotol aki kesobb nove valtozott.
es pl. Spike-al is voltak visszaemlekezesek, ahol egymasnak vetett hattal harcoltak. megvaltozottt (vagy inkabb elojott a valodi szemelyisege) ahogy Griffithnek is a sorozat vegere. en arrol a griffithrol beszelek aki a sorozat vegen felalldozta a demonoknak a tarsait, akik az eletuk kockaztatasa aran is kiszabaditottak a tomlocbol
hat te melyikrol? a 10 evvel azelotti pancsolo fiatal sracrol?
jahogy bocs...

Tyrael

Itachi

Quote from: Tyraelha emlekeztek a visszaemlekezesre Vicious megmentette azt a sracot attol a skorpiotol aki kesobb nove valtozott.
es pl. Spike-al is voltak visszaemlekezesek, ahol egymasnak vetett hattal harcoltak. megvaltozottt (vagy inkabb elojott a valodi szemelyisege) ahogy Griffithnek is a sorozat vegere. en arrol a griffithrol beszelek aki a sorozat vegen felalldozta a demonoknak a tarsait, akik az eletuk kockaztatasa aran is kiszabaditottak a tomlocbol
hat te melyikrol? a 10 evvel azelotti pancsolo fiatal sracrol?
jahogy bocs...

Tyrael
Szerintem, eleég logikus döntés volt Griffissu részérõl, hisz már csak így valósíhatta volna meg az álmát.Más választása nem volt.Én is ezt tettem volna helyében.Max szegény lányt hagyom békén.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Rounin

Quote from: Tyraelha emlekeztek a visszaemlekezesre Vicious megmentette azt a sracot attol a skorpiotol aki kesobb nove valtozott.
es pl. Spike-al is voltak visszaemlekezesek, ahol egymasnak vetett hattal harcoltak. megvaltozottt (vagy inkabb elojott a valodi szemelyisege) ahogy Griffithnek is a sorozat vegere. en arrol a griffithrol beszelek aki a sorozat vegen felalldozta a demonoknak a tarsait, akik az eletuk kockaztatasa aran is kiszabaditottak a tomlocbol
hat te melyikrol? a 10 evvel azelotti pancsolo fiatal sracrol?
jahogy bocs...

Tyrael

Vicious: háború volt. Egy katona elvesztése olyan érvágás a szakasznak, amit nem engedhetnek meg feleslegesen.

Griff: én arról, aki nem tudta megölni Gatsu-t és Caskat a Fesztivál idején. Arról, aki megvédte Caskat mikor ráomlott volna Godo bányája.
Jahogy bocs :)