Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Tyrael

Quote from: ItachiEdit:hol írtad le amit én????Én visszakerestem ,de nem találtam oat amit én a 4. pontban írtam. :eeek:

igazad van, aoianime-re irtam ezt az addont:

"nalam Naruto, Gaara, Kakashi, bar utolso ketto sorrendje nem biztos, Gaara-t eloszor utaltam, amig nem ismertem a hattersztorijat, csak mindig jott a "you are my prey" szovegevel.
most eleg jofejnek tunik a mangaban megmenti ugye Lee-t is, meg kesobb az egesz Sand Village lakossagat
Orochimaru-t meg nem szeretem, ahogy eloszor a vizinindzsat sem, mert utalom ha valaki a sajat boldogulasa erdekeben szerencsetlen gyerekeket hasznal fel (pl. a Sound nindjak kozul az a suritett levegos srac, aztan az 5. Sound, illetve pl. az a Medical ninja srac)
ugyanezert Itachi sem jon be, lemeszarolja az egesz klanjat, csakhogy tesztelje az erejet, aztan szornyeteget csinal az occsebol, eltorzitva a lelket, hogy egy nap melto ellenfele lehessen :S
kosz ilyen sracok nem jonnek be.
ha negativ hosrol van szo, akkor peldaul Lodoss War-bol a sotet lovag
nem jut mar eszembe a rendes neve, vagy az Escaflowne sorozatbol a foszereplo batyja
szal felolem lehet rosszfiu, ha megfelelo oka van ra, illetve csinaltha rosszasagokat, ha nem cel nelkul teszi."

Tyrael

Tyrael

Quote from: ItachiSzerintem, eleég logikus döntés volt Griffissu részérõl, hisz már csak így valósíhatta volna meg az álmát.Más választása nem volt.Én is ezt tettem volna helyében.Max szegény lányt hagyom békén.
johat akinek Itachi a peldakepe :)
en nem vallaltam volna ezt az arat.
"Uncle Ben: You know Peter. With great power. comes great responsibility."

Tyrael

Tyrael

Quote from: Rounin
Jó pár post óta tûrtõztem magam, most muszáj :)
Pontosan ez az amit mondtam, Griffissu még a nemi kapcsolatot is bevállalta egy undorító alakkal, hogy minél kevesebb embere haljon meg :/

háború volt. Sok katona elvesztése olyan érvágás a szakasznak, amit nem engedhetnek meg feleslegesen.

Tyrael

Itachi

Quote from: Tyraeljohat akinek Itachi a peldakepe :)
en nem vallaltam volna ezt az arat.
"Uncle Ben: You know Peter. With great power. comes great responsibility."

Tyrael
Ennek Itachi hoz nem sok köze van.Eccerûen képzeld magad az õ helyzetébe az Õ álamival, és rájössz, hogy nem volt más lehetõség.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Rounin

Quote from: Tyraelháború volt. Sok katona elvesztése olyan érvágás a szakasznak, amit nem engedhetnek meg feleslegesen.

Tyrael

:) Más közeg. Zsoldoscsapat, folyamatosan áramlanak az emberek, mivel ez egy biztosabb megélhetés, mint farmernek lenni - középkori szett :]

 Valamint 10000 emberbõl elvész tíz csata alatt mondjuk 2000. Jönnek újak, de akik megmaradnak, az az elit. Az össz-ütõerõ növekszik.
 A leggyengébbek hullanak el elõször. Össze sem hasonlítható egy kis szakasszal, ahol egy ember kiesése sokkal nagyobb veszteség - fõleg, hogy nem számíthatnak egyhamar utánpótlásra.
Griffissu megtehette volna, hogy simán toboroz másokat az elhullottak helyére :)

Tyrael

valasztas mindig van.
o ezt valasztotta, ettol lett "rosszfiu" a szememben.
10000bol 2000
neki is volt valasztasa csak az tovabb tartott volna, ott a csajszival eleg jol ki is beszelik

Tyrael

Dragon

Na, én is megnéztem a Naruto 133-at....
lassan kezdem azt érezni hogy itt kéne abbahagynom
mostanra olyan szintre emelték az irrealitást, hogy már nem nagyon bírom
itt már erõsen DBxyz stílusa van.
mindig van egy kis plusz szupererõ a raktáron, amit aktiválni lehet...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Raggie

Mberek! Most fejeztem be a Samurai Champloo-t!... nem lehet szavakban elmondani! Az az egy biztos csak, hogy NAGGYON JÓ(:az összes idevonatkozó szmájli:)!!! Még túl friss bennem az elemezgetéshez de volna nekem is jó pár kérdésem a végével kapcsolatban. Aki szerette a CB stílusát(rendezési stílusra gondolok) annak ez is nagyon be fog jönni(Tyrael :D ).

White SeeD kolléga nagy hibát követsz el, ha nem nézed meg! Legalább pár év múlva, mikor már máshogyan fogod látni, majd akkor nézd meg, mert tényleg megéri!

SC RULEZ!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Xaga

Quote from: bpka000Na, én is megnéztem a Naruto 133-at....
lassan kezdem azt érezni hogy itt kéne abbahagynom
mostanra olyan szintre emelték az irrealitást, hogy már nem nagyon bírom
itt már erõsen DBxyz stílusa van.
mindig van egy kis plusz szupererõ a raktáron, amit aktiválni lehet...


Akkor neked pont kapórajön hogy valószínû a köv résszel befelyezik a "Season 1"-et. Nekem a Sound 4 elleni harcnál Sakon produkciójánál volt hasonló érzésem.
SZVSZ Kakashi storyját külön részben adják majd ki.

naVi

Quote from: bpka000Na, én is megnéztem a Naruto 133-at....
lassan kezdem azt érezni hogy itt kéne abbahagynom
mostanra olyan szintre emelték az irrealitást, hogy már nem nagyon bírom
itt már erõsen DBxyz stílusa van.
mindig van egy kis plusz szupererõ a raktáron, amit aktiválni lehet...

Ezek a "szupererõk" eddig is ott voltak, csakhát ilyen kemény csata még nemvolt a sorozatban, egyértelmû és logikus, hogy itt éri el a tetõpontját az egész ;]
A többi meg már kakashi dolga, meglátjuk mi lesz!  :jee:

Dragon

Quote from: naViEzek a "szupererõk" eddig is ott voltak, csakhát ilyen kemény csata még nemvolt a sorozatban, egyértelmû és logikus, hogy itt éri el a tetõpontját az egész ;]
A többi meg már kakashi dolga, meglátjuk mi lesz!  :jee:
Én arra gondolok, hogy már nemegyszer láttuk, hogy nagyon megvernek valakit, már mozdulni sem tud, erre átalakul egy sokkal erõsebb sokkal szuperebb valakivé, és nagyon megveri a másikat, aztán az is ott fekszik romjaiban, majd gonoszan néz, vicsorít, és az is átalakul szupervalakivé, leveri az egyiket, aki átalakul mega-szupervalakivé, és ez így megy amíg meg nem unják.
Én már meguntam.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

naVi

Nemtom, lehet, hogy így van, de nekem pont ez kell a "mélyebb" animek mellé ;]
Amúgy ha megnézed mindig ugyanazzá alakul, kivéve most sasuke, mert ugye orochimaru felruházta ezzel a képességgel, viszont nagyon tetszett az, amikor narutot maga a nine tails chakra irányította.  :jee:
A végén úgysem õ fogják eldönteni a harcot, hanem valaki más, esetleg kakashi, mivel naruto és sasuke szinte egy szinten vannak, bár így second gate után nemtom milesz sasukeval, mangában meg nemakarok elõreolvasni ;]

Tyrael

nem kakashi fog donteni, cursed seal level 2-n van most Sasuke, manga jo :)

Tyrael

Dragon

Én most felvettem a listára a "mélyebbek" mellé a Nuku-Nuku-t, az le fog kötni egy darabig asszem :D
Azért a köv. részt még megnézem, kiváncsi vagyok.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Rounin

És akkor lássuk eme igen nagy vihart kavart anime elsõ benyomását - rám.

Még csak belepislantottam, de nem tûnik olyan rossznak :) (Olyan jónak sem :D)
Az intro zene (Lilium) igen jó, az alatta futó képsorok szimpla nude képek. Ennyi. :/
A sztoriról ugye sokat még nem tudok, de eddig nem is látok nagy jövõt benne. Alig hiszem, hogy van még tartalék puskapora a késõbbi részekre.
Az elején lévõ mészárlás valóban túlságosan elnyújtott, de hát a Berserk elsõ részében is túlnyújtották a kislány szadizását. :rolleyes:

Azzal viszont egyetértek, hogy indokolatlanul erõszakos - nem csak Lucy részérõl :]

Az outro zene megint csak kiemelkedõ (szvsz).

Eddigi véleményem : kifejezetten nyomasztó alaphangulattal operáló, megragadó/eredeti történetet nélkülözõ, túlzottan erõszakos anime, amit azért végignézek, mert _annyira_ nem rossz.

Kíváncsi vagyok, vajon lesz-e jobb vagy rosszabb :]

'cakát.

Tyrael

Quote from: RouninÉs akkor lássuk eme igen nagy vihart kavart anime elsõ benyomását - rám.

Még csak belepislantottam, de nem tûnik olyan rossznak :) (Olyan jónak sem :D)
Az intro zene (Lilium) igen jó, az alatta futó képsorok szimpla nude képek. Ennyi. :/
A sztoriról ugye sokat még nem tudok, de eddig nem is látok nagy jövõt benne. Alig hiszem, hogy van még tartalék puskapora a késõbbi részekre.
Az elején lévõ mészárlás valóban túlságosan elnyújtott, de hát a Berserk elsõ részében is túlnyújtották a kislány szadizását. :rolleyes:

Azzal viszont egyetértek, hogy indokolatlanul erõszakos - nem csak Lucy részérõl :]

Az outro zene megint csak kiemelkedõ (szvsz).

Eddigi véleményem : kifejezetten nyomasztó alaphangulattal operáló, megragadó/eredeti történetet nélkülözõ, túlzottan erõszakos anime, amit azért végignézek, mert _annyira_ nem rossz.

Kíváncsi vagyok, vajon lesz-e jobb vagy rosszabb :]

'cakát.

hat Nyu odabasz, csak azert nem rugdostam volna ossze, nehogy elojojjon belole Lucy, de amugy meg nala is idegesitobb :S

Tyrael

Ramiz

Quote from: RouninAz elején lévõ mészárlás valóban túlságosan elnyújtott, de hát a Berserk elsõ részében is túlnyújtották a kislány szadizását. :rolleyes:

Az EL-t nem láttam és nem is fogom, de a Berserk elején szerintem nem vitték túlzásba a dolgot. Arra szolgált, hogy megkönnyebülj és hálát érezz, amikor Guts lemészárolja õket... aztán megzavarodj Guts stílusán... és késõbb is mindig ez van (megment, aztán: "nem miattatok csináltam...").
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Ne izgulj, lesz még jobb is.
Legalábbis kap valami indokot az erõszak.
Én mindjárt befejezem, már csak 3 rész.
csak jutna több idõm ilyesmire....
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Tegnap fejeztem be.
Kicsit lassan haladtam vele, nem sok idõm volt. Aranyos kis anime. Bár kicsit le kell menni gyerekbe hozzá. :)
Ezt pontozni nem akarom, csak annyit, hogy aki szereti a cicalányokat (TurboK ?) az feltétlenül nézze meg. ;)

Rounin

Quote from: RamizAz EL-t nem láttam és nem is fogom, de a Berserk elején szerintem nem vitték túlzásba a dolgot. Arra szolgált, hogy megkönnyebülj és hálát érezz, amikor Guts lemészárolja õket... aztán megzavarodj Guts stílusán... és késõbb is mindig ez van (megment, aztán: "nem miattatok csináltam...").

:) Nem kell a Berserket _nekem_ magyarázni ;)
Ez az egyetlen jelenet volt, ami túúúl hosszú az egészben. A legvégén lévõ fesztivál sem volt elnyújtva: csak ez. Idegesen vártam, hogy mikor jön már Gatsu :/
(Persze ez szubjektív)

Bill

Legutóbb  Cowboy Bebop-ot láttam. Mondhatom nagyon bejött. Mind Spike lazasága, a karakterek, a történet , az akciók és persze a poénok. Szerintem a történet nagyon jó, bár eléggé epizodikus a sorozat, de a karaktereket jól bemutatja. A Movie-t is láttam régebben ( azt hiszem a Knockin' on heavens door a címe), és nekem az is bejött. Lehet ez azért van, mert a sorozat elõtt láttam, de engem akkor nagyon megfogott a hangulata.  :jee:

Berserkhez annyit, hogy az elsõ 3 részt láttam, az alapján nagyon jónak tûnik, alig várom már h minél hamarabb kézhez kaphassam. :)

Bill
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

sirtomi

Sziasztok!

Most sikerült befejeznem a sorozatot.
Nagyon tetszett. Eleinte kicsit furcsa volt, de aztán megtetszett a történet, a folyamatos melankolikus zene, és a szereplõk.
Nagyon jó a grafika, és látványosak az akciók. A szereplõket is jól bemutatják.

A vége kicsit furcsa volt szerintem. Én kiváncsi lettem volna, hogy mi lesz a többi lánnyal és felügyelõikkel.

De összességében tetszett az anime.

Ramiz

Quote from: Rounin:) Nem kell a Berserket _nekem_ magyarázni ;)

Laza szöveg, de most nem passzol ide, mert személyes véleményemet írtam le, ill. azt, hogy rám hogyan hatott és miért. :D :hehe:

Quote from: RouninEz az egyetlen jelenet volt, ami túúúl hosszú az egészben. A legvégén lévõ fesztivál sem volt elnyújtva: csak ez. Idegesen vártam, hogy mikor jön már Gatsu :/ (Persze ez szubjektív)
Quote from: RouninMég szép, hogy szubjektív. :rolleyes: :)

Quote from: BillLegutóbb Cowboy Bebop-ot láttam. Mondhatom nagyon bejött. Mind Spike lazasága, a karakterek, a történet , az akciók és persze a poénok. Szerintem a történet nagyon jó, bár eléggé epizodikus a sorozat, de a karaktereket jól bemutatja. A Movie-t is láttam régebben ( azt hiszem a Knockin' on heavens door a címe), és nekem az is bejött. Lehet ez azért van, mert a sorozat elõtt láttam, de engem akkor nagyon megfogott a hangulata.

Jó az ízlésed. A Cowboy Bebop a legjobb anime evör. Azért nézz még animéket, de annál nem találsz jobbat. :) Persze csak szerintem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tyrael

Quote from: BillLegutóbb  Cowboy Bebop-ot láttam. Mondhatom nagyon bejött. Mind Spike lazasága, a karakterek, a történet , az akciók és persze a poénok. Szerintem a történet nagyon jó, bár eléggé epizodikus a sorozat, de a karaktereket jól bemutatja. A Movie-t is láttam régebben ( azt hiszem a Knockin' on heavens door a címe), és nekem az is bejött. Lehet ez azért van, mert a sorozat elõtt láttam, de engem akkor nagyon megfogott a hangulata.  :jee:

Berserkhez annyit, hogy az elsõ 3 részt láttam, az alapján nagyon jónak tûnik, alig várom már h minél hamarabb kézhez kaphassam. :)

Bill

A CB szerintem is nagyon kiraly :)

Tyrael

sirtomi

Quote from: TyraelA CB szerintem is nagyon kiraly :)

Tyrael
CB-t most kezdtem leszedni. Csak belenéztem, hogy milyen a minõsége, meg hogy megy-e, de már ebbõl a pár percbõl is tudom, hogy ez nagyon fog tetszeni. Nagyon király hangzlata van.  :jee:

Ramiz

Eddig nem hitted el nekünk, vagy csak nem volt idõd? :) Na mindegy. Az a fõ, hogy szépen gyarapszunk! :hopp:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Nos, végre sikerült eljutnom idáig is.
Igaz, még a bonus 14. ep. hátra van, de a lényeg az elsõ 13-ban van.
Szóval húzhattok még egy strigulát a "Tetszik neki" rublikába.
Komolyan mondom, rég láttam olyan anime-t ami ennyire felkavart.
És végre egy, ami legalább közelrõl meg tudta nézni magának az NGE által felállított mércét, és nem messze elsuhant alatta.
Igaz, a közepénél úgy éreztem, hogy nem fog ennyire tetszeni, de a vége az nagyon jó volt.

Ami nem tetszett:
- kicsit fura volt a sebzõdésrendszer
(nem tudom, miért kellett ennyire plasztikusan ábrázolni, és nem is zavart, de az már igen, hogy bizonyos dolgok mintegy varázsütésre begyógyultak)
- a "hamutartó effektus"
(azaz, hogy az egyik képen csupa vér az arca valakinek, fél perccel késõbb, meg  nincs egy kis maszat sem)
- még sosem voltam 5, 13, vagy akárhány éves kislány, de nem tartom valószínûnek, hogy ilyen lenne a gondolkodásmódjuk
(pl. 5 évesen féltékenységi rohamot kapni, pff...)
- úgy éreztem, hogy helyenként fölöslegesen, vagy igen rossz helyen törik meg a hangulatot egy kis "humorbonbonnal"
- valamiért zavart a folyamatos bõgés
(ha élõszereplõs film lett volna, szerintem több mûkönnyet kell rendelnie a rendezõnek, mint paradicsomlevet...)
- [SPOILER]
Ezt sem fejezték be...
(remélem lesz valami folytatás, ami valamiért túl nyilvánvalónak is tûnik nekem, nemcsak a végén megjelenõ árnyék, hanem pl. a Director General kijelentése miatt is)

[/SPOILER]

Ami tetszett:
- nagyon szép rajzolás
(amit viszont nem tudtak valósághûen lerajzolni, azt talán nem is kellett volna)
- a közhiedelemmel ellentétben vannak benne érzelmek, és nem is akármilyenek
(persze, aki beleteker, és mindenhol épp egy darabolós/fröcsögõs részt lát, az nem veszi ezt észre, de ha végignézi az ember, úgy mindjárt más)

Értékelés:
Történet: 8/10
Hangulat: 10/10
Zene: 8/10
Rajz: 9/10

Akinek tetszett a Gunslinger Girl, és nem ódzkodik egy pár fokkal durvábbat megnézni, nyakonöntve néhány liter vérrel, annak tudom ajánlani.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

sirtomi

Quote from: bpka000Nos, végre sikerült eljutnom idáig is.
Igaz, még a bonus 14. ep. hátra van, de a lényeg az elsõ 13-ban van.
Szóval húzhattok még egy strigulát a "Tetszik neki" rublikába.
Komolyan mondom, rég láttam olyan anime-t ami ennyire felkavart.
És végre egy, ami legalább közelrõl meg tudta nézni magának az NGE által felállított mércét, és nem messze elsuhant alatta.
Igaz, a közepénél úgy éreztem, hogy nem fog ennyire tetszeni, de a vége az nagyon jó volt.

Ami nem tetszett:
- kicsit fura volt a sebzõdésrendszer
(nem tudom, miért kellett ennyire plasztikusan ábrázolni, és nem is zavart, de az már igen, hogy bizonyos dolgok mintegy varázsütésre begyógyultak)
- a "hamutartó effektus"
(azaz, hogy az egyik képen csupa vér az arca valakinek, fél perccel késõbb, meg  nincs egy kis maszat sem)
- még sosem voltam 5, 13, vagy akárhány éves kislány, de nem tartom valószínûnek, hogy ilyen lenne a gondolkodásmódjuk
(pl. 5 évesen féltékenységi rohamot kapni, pff...)
- úgy éreztem, hogy helyenként fölöslegesen, vagy igen rossz helyen törik meg a hangulatot egy kis "humorbonbonnal"
- valamiért zavart a folyamatos bõgés
(ha élõszereplõs film lett volna, szerintem több mûkönnyet kell rendelnie a rendezõnek, mint paradicsomlevet...)
- [SPOILER]
Ezt sem fejezték be...
(remélem lesz valami folytatás, ami valamiért túl nyilvánvalónak is tûnik nekem, nemcsak a végén megjelenõ árnyék, hanem pl. a Director General kijelentése miatt is)

[/SPOILER]

Ami tetszett:
- nagyon szép rajzolás
(amit viszont nem tudtak valósághûen lerajzolni, azt talán nem is kellett volna)
- a közhiedelemmel ellentétben vannak benne érzelmek, és nem is akármilyenek
(persze, aki beleteker, és mindenhol épp egy darabolós/fröcsögõs részt lát, az nem veszi ezt észre, de ha végignézi az ember, úgy mindjárt más)

Értékelés:
Történet: 8/10
Hangulat: 10/10
Zene: 8/10
Rajz: 9/10

Akinek tetszett a Gunslinger Girl, és nem ódzkodik egy pár fokkal durvábbat megnézni, nyakonöntve néhány liter vérrel, annak tudom ajánlani.

Nekem tetszett a Gunslinger Girl, épp most fejeztem be.
Úgyhogy felkerült a listámra za EL.

.Attila

Ilyen :confused: állapotot még asszem nem sok anime csinált az Elfen Lieden kívül. Már nem tudom, hogy jó-e vagy rossz...

Mattanja

#2579
Quote from: bpka000És végre egy, ami legalább közelrõl meg tudta nézni magának az NGE által felállított mércét, és nem messze elsuhant alatta.
Több sem kell nekem! Amúgy is ma akartam megnézni... Csak még elõtte van egy kis kötelezõ olvasmányom, de amint azzal végzek, lessz ne mulass! ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((