Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Alkyra

#2970
Nah, ez is megvan.
Egész jó volt. Nekem tetszett, ahhoz képest, hogy rengeteg klisé van benne.
De a feeling az nagyon ott volt. :)
Megaztán, én szeretem a romantikát is, szal a két fõhõs között kapcs. is
csak emelte a hangulatot számomra.
Aki nem látta s szokott roval játszani az mindenképpen nézze meg.  :jee:
Egyb. az is emelte a dolgot, hogy nem lett teljes happyend.
pl Iruga, Keough, Takius is meghaltak s szerintem az a 3 hülye is aki épp betévedt oda. :D

De akkor is oooolllyaaannn kawaiiiiiii volt a vége.(fõleg Iruga gyereke. :D:D:D Hát õ végképp kawaii volt. :) S annak is örültem hogy azok ketten összeházsodtak)

Hát igen, egy újabb anime ami elnyerte a szívemet.

Egyszer mindenki nézze meg! :jee:

Mégvalami:
Azon gondolkoztam, hogy megéri-e végignézni az Inuyashat?
Azért gondoltam erre az animere, mert ahogy az elõbb írtam szeretem a romantikát s a fõhõsöket akiknek NAGY karjda van. :) (BLEACHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH  :lul: )
Ti mit mondtok? Megéri?

Raggie

Quote from: HVp213Tegnap néztük a Meet-en a Golden Boy-t NAGYON JÓÓÓÓÓÓÓ! Majd megfulladt csapat a röhögéstõl (én és Raggie biztos)! Nem bírtam magammal, már le is szedtem és elkezdtem nézni... (szedtem le hozzá magyar feliratot, legalább értsem azt is amit Ragggie nem forditott le nekem a vetítésen :p) Meg csinálnaom kell a egy avatart (spoili)a kölök szétvert fejével...  :jee:
CSatlakozom!!!! IRTÓLOL az a sorozat!!!!! Goldenboy-t mindenkinek!!!!! :rolleyes:
bõvebb információért keressék fel a meetes topicot...;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Foirec

Nemtudjátok hogy már van-e folytatása az Ah!My Goddess-nek a 20. résztõl vagy csak nincs fönnt tovább az ftp-n?

Moha

Quote from: FoirecNemtudjátok hogy már van-e folytatása az Ah!My Goddess-nek a 20. résztõl vagy csak nincs fönnt tovább az ftp-n?
Hát, ezt a kérdést nem ide kellett volna írni, hanem pl. az anime információs sarokba. De az aniDB szerint még mindig a 20. az utolsó rész, ami kész van aone fansub verzióban, a többiek még hátrébb tartanak. Javaslom legközelebb te is az AniDB-n nézz szét hasonló infók után. :teccik: :)

A Golden Boy meg tényleg nagyon lol sorozat, csak kár, hogy kicsit rövid. Benkyo! Benkyo! :D
---------------
Én amúgy most tartok a School Rumble 20. részénél (és csorog lefele a 22. WF-es rész :) ) - eddig nagyon bejön az egész sorozat. Egyszer vicces, máskor komolyabb, egyszóval változatos. És engem az Azumangára emlékeztet, ami szintén elég nagy kedvencem. :) Ha végignéztem, majd írok róla bõvebb élménybeszámolót.

Alkyra

Quote from: MohaA Golden Boy meg tényleg nagyon lol sorozat, csak kár, hogy kicsit rövid. Benkyo! Benkyo! :D

Tényleg ennyire jó? Akkor lehet, hogy elõtte megnézem ezt s utána belekukkantok majd az Inuyashába.

.Attila

Quote from: AlkyraTényleg ennyire jó? Akkor lehet, hogy elõtte megnézem ezt s utána belekukkantok majd az Inuyashába.
Mindenképp ;)

HVp213

Quote from: Bonci
Quote from: AlkyraTényleg ennyire jó? Akkor lehet, hogy elõtte megnézem ezt s utána belekukkantok majd az Inuyashába.
Mindenképp ;)
A tegnapi után... :lol:
TÁMOGATON A DÖNTÉST!
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Alkyra


roderick

Quote from: White SeeDAkira:
CSak nekem nem tetszett túlságosan? Mindenki úgy odavan, hogy alapmû meg mennyire nagy meg bonyolúlt. Szvsz meg sem közelíti az NGE-t vagy a GITS-t.
Már képekbõl sem tetszett, és csak azért néztem meg, mert a népesség nagy része szerint alapmû. De kérdem én: Mitõl?
Feleannyira sem bonyolúlt mint az NGE. Az hagyján, hogy nem nevezném kiemelkedõnek, de még túl jónak se.

az más kérdés, hogy olyan öreg mint az országút... azért akkoriban hatalmas munka volt ezt megcsinálni, így kicsit úttörö is sok téren... mondjuk ez nemhiszem hogy kárpótol téged, ha nem tetszik nem tetszik, ez van.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

RE@L

Quote from: White SeeDAkira:
CSak nekem nem tetszett túlságosan? Mindenki úgy odavan, hogy alapmû meg mennyire nagy meg bonyolúlt. Szvsz meg sem közelíti az NGE-t vagy a GITS-t.
Már képekbõl sem tetszett, és csak azért néztem meg, mert a népesség nagy része szerint alapmû. De kérdem én: Mitõl?
Feleannyira sem bonyolúlt mint az NGE. Az hagyján, hogy nem nevezném kiemelkedõnek, de még túl jónak se.
Az tény h nem annyira bonyolult, NGE nekemis jobban tetszett de Akira is televan mondanivalóval, becsvágyal önzésel, emberi hülyeséggel és ártatlansággal.
Nekem baromira tetszett ahogy felépítették Akira- karakterét. Az egész post anti utópisztikus világ (hirtelen nemjut eszembe a megfelelõ szó sry)
Az hogy mennyire jellemzõ az emberekre hogy ha belebotlunk valamibe amit nemtudunk megmagyarázni, megérteni elkezdünk félni tõle és megsemmisítjük.
Lin Yun Tang írta a Bölcs mosolyban, hogy gondoljunk bele ha az Istenek örökké élnek akkor valószínüleg nemis vitatkoznak hiszen akkor a vita örökké tartana. Ezzel szemben az emberek vitatkoznak, miért? Mert elõbb utóbb valamelyik fél meghal tehát aki életben van lessz ergo igaza. A legegyszerûbb módja h meggyõzzünk valakit az igazunkról ha megöljük...

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ramiz

Quote from: White SeeDAkira:
CSak nekem nem tetszett túlságosan? Mindenki úgy odavan, hogy alapmû meg mennyire nagy meg bonyolúlt. Szvsz meg sem közelíti az NGE-t vagy a GITS-t.
Már képekbõl sem tetszett, és csak azért néztem meg, mert a népesség nagy része szerint alapmû. De kérdem én: Mitõl?
Feleannyira sem bonyolúlt mint az NGE. Az hagyján, hogy nem nevezném kiemelkedõnek, de még túl jónak se.
Szerintem az NGE-ért odalenni sokkal inkább "kötelezõ", azaz többen nevezik "alapmûnek", mint az Akirát. A "népesség nagy része" kifejezés eléggé összezavart: a népesség nagy része egyáltalán nem is néz animéket.
Összetettség: az NGE-t a "bonyolultsága" jóvá teszi? De mi a bonyolult? A karakterek nem sokkal bonyolultabbak, mint az Akirában, csak telerakták múltbeli traumákkal (ami sok animében elõfordul). A sztori a bonyolult? Robotok ölik a sorra érkezõ angyalokat, angyalok ölik a várost meg a hagyományos katonai cuccokat. Az Akira politikai-hatalmi harcai szerintem sokkal szövevényesebbek. Az NGE azoktól az összekutyult keresztény mitológiai elemektõl "bonyolult", amit a japánok még kevésbé értenek, mint mi, de nem is kell érteni igazából. Az NGE-ben is van egy kis hatalmi harc (SEELE, Gendo), de ez épp csak érintve van, míg az Akirában kibontakozik teljesen. Az NGE elsõre igen hatásos, fõleg mert az érzelmekkel operál és mert tizenévesek szerepelnek benne, de sok ember egyre kevésbé bírja az ilyen szélsõségesen egyes karakterekre építkezõ történetet (belsõ monológok, hatalmas érzelmek, belsõ feszültségek), míg az Akira feszes történetmesélése és tucatnyi szereplõje körül bonyolódó cselekménye izgalmas marad. Persze nem egészen korrekt az összehasonlítás, mert az Akira egy film, az NGE pedig egy sorozat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Aki nem bálványozza az Akira-t az miért nem bálványozza?
(ez kb-ra olyan kérdés White Seed mint a tied!) :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L


"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

katz

Ez beteges. Kicsit olyan volt nekem, mint az Oldboy. Adva van egy elég érdekes történet, de a megvalósítás nagyon beteges/perverz/kretén...


Ramiz: jó a válaszod :jee:

Manu

Quote from: katzRamiz: jó a válaszod :jee:


Beza...

Egyébként nem akarok személyeskedni, de már régóta gondolkodom ezen: Sztem White Seed vagy szivat minket, vagy UFO  :_piszka: :D (nehogy magadra vedd!)

Ramiz

Quote from: ManuEgyébként nem akarok személyeskedni, de már régóta gondolkodom ezen: Sztem White Seed vagy szivat minket, vagy UFO  :_piszka: :D (nehogy magadra vedd!)
Szerintem mindkettõ, plusz még 3.: nem fogja értékelni ezeket a poénokat. :) Szóval: WhiteSeeD, ne értsd félre, ne sértõdj meg!

katz: persze, hogy beteges! Persze, hogy perverz! Persze, hogy kretén! És marha jó! :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Relunx

Nah, megnéztem az Onegai Teacher-t. Egész jó kis történet! Olyan egyszer nézhetõ, az Ah! My Goddess-hez tudnám hasolnítani.
Most keztem el nézni a Twins-t.

Relunx

via_mala

#2987
Quote from: katzEz beteges. Kicsit olyan volt nekem, mint az Oldboy. Adva van egy elég érdekes történet, de a megvalósítás nagyon beteges/perverz/kretén...
Sajnos még az Oldboyt nem láttam, de az biztos, hogy az Ichi The Killer: Episode 0 nem csinált túl sok kedvet az Ichi film megnézéséhez. Viszont az Odboy-t remélem csak érintõlegesen említetted, mert azt szeretném megnézni, de csak akkor tudom elfogadni az öldöklést, ha valami mondanivalója is van a filmnek.

Sentou Yousei Shoujo Tasukete! Mave-chan
Ez egy igen érdekes alapötletû anime az animében. Sajnos elég erõltetettre sikerült, amolyan önigazolása az anime-rajongásnak, amely inkább visszafelé sül el egy ilyen rövid kis OVA-ban.

Tenkuu Danzai Skelter+Heaven
Ez is egy igen rövid OVA, CGI-s, harcirobotos csajokkal. Felejthetõ.

A Paranoia Agent-es elmélkedésemet ide  írtam. (#5421)

Ja és megnéztem az X elsõ epizódját. Õszintén szólva mellbevágó volt az az igényes kidolgozottság, amit mind a hátterek, mind a karakterek megjelenítésében illetve az animációk folytonosságában tapasztaltam, és mindezt úgy tûnt CGI nélkül. Bravó CLAMP.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Ramiz

Quote from: via_malaSajnos még az Oldboyt nem láttam, de az biztos, hogy az Ichi The Killer: Episode 0 nem csinált túl sok kedvet az Ichi film megnézéséhez. Viszont az Odboy-t remélem csak érintõlegesen említetted, mert azt szeretném megnézni, de csak akkor tudom elfogadni az öldöklést, ha valami mondanivalója is van a filmnek.
Ne ítélj az Ichi anime alapján, az egy nagy fos. Egyedül a zenéje jó.
Az Oldboy-t pedig nézd meg nyugodtan, alig durva, szerintem tetszeni fog neked.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

death_scythe

Most fejeztem be a Maburaho-t. Nekem nagyon tetszett tele van vicces részekkel és jókat lehet röhögni azon  ahogy a három csaj "terrorizálja" a fõhõst. :haha: Bár a vége kicsit fura lett (mindenkinek egy Kazuki háát, de legalább így mindenki boldog lehet) és szerintem ki lehetett volna belõle hozni még egy pár részt. Én minden estre nem bántam volna.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Alkyra

A Maburahonak nekem is csak a vége nem tetszett. De az alapötlete nagyon király! :jee:

Manu

Quote from: via_malaA Paranoia Agent-es elmélkedésemet ide  írtam. (#5421)


Ezaz, írjunk végre sokat a Paranoia Agentrõl, mert szerintem is egy remekmû. Minél inkább több és több idõ telik el, mióta megnéztem, annál inkább ülepedik és éppen reneszánszát nálam.

Az egyik kedvenc öteletem benne, mikor az utolsó részben a rajzolt világ 3D-s grafikával, míg az rendes világ a hagyományos 2D-s grafikával van megjelenítve.. Mekkora kreativitás már...

bandiras2

Befejeztem a Full metal panic Fummofu-t is.
bazz...:lul:
Alig várom a folytatást! Remélem azok akik már régen ûzik az ipart már készítik a letöltés managereket a premierre!
Press any key to continue and any other key to quit.

Ramiz

Ne írjatok sokat a Paranoia Agent-rõl lécci, mert hirtelen gigászi étvágyat kaptam hozzá, de még tele vagyok animével. :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Quote from: bandiras2Befejeztem a Full metal panic Fummofu-t is.
bazz...:lul:
Alig várom a folytatást! Remélem azok akik már régen ûzik az ipart már készítik a letöltés managereket a premierre!

Tegnap szedtem le a 0. részt! :lazza:  :hopp:  :kiraly:  :gevumezs:
Az animáció egyszerûen hihetetlen! :cool: Azt is örömmel hallottam, hogy meghagyták a régi háttérzenéket. :lazza: Már nagyon várom. :jee:

Raggie

Quote from: ManuEgyébként nem akarok személyeskedni, de már régóta gondolkodom ezen: Sztem White Seed vagy szivat minket, vagy UFO  :_piszka: :D (nehogy magadra vedd!)
:lol: Ezen még el sem gondolkodtam. De tény, hogy általában különbözik az ízlése a miénktõl. De pont ezért jó ez a fórum! Tényleg nem kellene elijeszteni az olyanokat, akiknek más a véleménye, mert ettõl lesz színes a társaság. Ettõl tudunk jókat vitázni!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: SaiyaGinTegnap szedtem le a 0. részt! :lazza:  :hopp:  :kiraly:  :gevumezs:
Az animáció egyszerûen hihetetlen! :cool: Azt is örömmel hallottam, hogy meghagyták a régi háttérzenéket. :lazza: Már nagyon várom. :jee:
Az egy :cool: anime! :D

Quote from: Raggie GordonEttõl tudunk jókat vitázni!
Akarod mondani fightolni! :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Quote from: RamizAz egy :cool: anime! :D

Hmm. Megnézzem vagy ne nézzem. Ez itt a kérdés.  :)  :lazza:
Már mások is ajánlották, s egyre jobban gondolkozom rajta.  :haha:

Raggie

Quote from: RamizAkarod mondani fightolni! :__devil:
Ööööö... elszóltam magam? :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

VicTorKa

Sziasztok!
Most szedem le a Neon Genesis Evangelion Remastered 2003 sorozatot.
Miben különbözik ez a sorozat az eredetihez képest?
>>>>>>>>>>>>>>>>Top 5 Anime<<<<<<<<<<<<<<<

1. Neon Genesis Evangelion
2. Hellsing
3. Cowboy Bebop
4. Serial Experiments Lain
5. Excel Saga