Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Pirula

Ha jól emlékszem feljavították a hang meg a kép minõségét, meg beleraktak néhány kivágott jelenetet.

Cobra

Last Exile  :jee:
Kíváló történet kíváló grafikával. Egyetlen negatívum, hogy a végét belezsúfolták az utolsó részbe, kicsit lehetett volna kibontakozottabb is. Meg igazából nem is értettem, hogy pontosan mit látunk a legvégén.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

roderick

#3002
Quote from: CobraLast Exile  :jee:
Kíváló történet kíváló grafikával. Egyetlen negatívum, hogy a végét belezsúfolták az utolsó részbe, kicsit lehetett volna kibontakozottabb is. Meg igazából nem is értettem, hogy pontosan mit látunk a legvégén.

Hát igen last exile az az elején annyira ütös, hogy a végén nem igazán tudták már mivel fokozni sajna, de tényleg végig nagyon látványos... kissé talán sok klisét hordoz a világ de sztem megbocsájtható neki
(kapitány: tüzet nyiss!
másodtiszt: de melyik félre?
:D
)

Paranoia Agent viszont tényleg zseniális, aoianime-n egy nagyon jó kedvcsinálót írt Hikari hozzá, érdemes elolvasni és akkor még talán Ramiz is elöbbre veszi a sok anime közül... tényleg megéri, a rendezö faszi nem semmi egy elme. (Nekem az a látásmód, amit a Milleneum Actressben is, meg itt is egy részben csinált az nagyon tetszik, nehéz jól megcsinálni az ilyet, de mindig magasan a léc fölött ugrik, ha ö rendezi)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Cobra

A kiszínezett rész nekem is nagyon tetszett  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

#3004
Az elején vígjátékként indul. majd amikor már várnánk, hogy valami történjen, történik is. :)  A 3 fõszereplõ nagyon könnyen megkedvelhetõ, azonban nem érzem azt, hogy olyan nagyon ki lenne dolgozva az élettörténetük, a végén a Millie-vel kapcsolatos csavar csak még zavarosabbá teszi az utolsó részekben nem csak számomra zavaros és megmagyarázatlan dolgokat. :eeek:  Úgy érzem, hogy jópár dolgot megmagyarázhattak volna, vagy bele sem kellett volna tenni a sorozatba. Ezek azok a mellékszálak, amikre szvsz semmi szükség nem volt. :rolleyes: A negatív szereplõk hátterét sem éreztem túlragozottnak, többeknek nem értettem a cselekedetei mögött rejlõ indulatokat. Mivel feltételezem, hogy nem én vagyok az egyedüli, aki a Slayers-hez hasonlítja a LU-t, úgy érzem, kijelenthetem, hogy ott a negatív szereplõnek ismertük a tetteik mozgatórugóját.
Összefoglalva azért nagyon tetszett az alkotás, mindenkinek ajánlom, aki szereti az elején vidám, késõbb komorabbá váló animéket, legalább lesz valaki, akitõl kérdezhetek. ;)

Ramiz

Quote from: AlkyraHmm. Megnézzem vagy ne nézzem. Ez itt a kérdés.  :)  :lazza:
Már mások is ajánlották, s egyre jobban gondolkozom rajta.  :haha:
Attól függ, hogy akarsz-e nagyokat röhögni király poénokon így: :lul:
Ha igen, kezdd el! :cool:

Quote from: roderickParanoia Agent viszont tényleg zseniális, animeHQ-n egy nagyon jó kedvcsinálót írt Hikari hozzá, érdemes elolvasni és akkor még talán Ramiz is elöbbre veszi a sok anime közül... tényleg megéri, a rendezö faszi nem semmi egy elme. (Nekem az a látásmód, amit a Milleneum Actressben is, meg itt is egy részben csinált az nagyon tetszik, nehéz jól megcsinálni az ilyet, de mindig magasan a léc fölött ugrik, ha ö rendezi)
Neked is :cool: ízlésed van (eddig mindig bejöttek a tippjeid), úgyhogy most már még inkább azt akarom nézni...
Ezt most muszáj volt? :rolleyes:  :haha:
NEMBÍROMMMM!!!! :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Relunx

Iketeru Futari!
Megnéztem és nagyon tetszett! A történet annyi hogy egy perverz iskolai gyerek és a "barátnõje" kapcsolatát mutatja be! kicsit Golden Boy beütése van! De a lényeg: xarrá röhögöd magad rata! :D  :jee:

Relunx

HVp213

Quote from: RelunxIketeru Futari!
(...)Golden Boy beütése van! De a lényeg: xarrá röhögöd magad rata! :D  :jee:

Relunx
Ezt akkor meg kell néznem!!!! :jee:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Silencer

Tegnap megnéztem a Berserk-et. Hát nem is tudom mit mondjak. Sok anime filmet láttam már, de sorozatban ez volt az elsõ. Full katarzis az utolsó részek során, az eddigi legjobb anime amit láttam. Ajánljatok már vmi hasonlót, ami dark fantasy, és ahol komoly a történet.
Ja, és van hivatalos álláspont arra, hogy mi az összefüggés az utolsó rész és az elsõ között? Hogy kerül Gutshoz a nyaklánc, mi lesz Griffith-tel stb?

Tyrael

Quote from: SilencerTegnap megnéztem a Berserk-et. Hát nem is tudom mit mondjak. Sok anime filmet láttam már, de sorozatban ez volt az elsõ. Full katarzis az utolsó részek során, az eddigi legjobb anime amit láttam. Ajánljatok már vmi hasonlót, ami dark fantasy, és ahol komoly a történet.
Ja, és van hivatalos álláspont arra, hogy mi az összefüggés az utolsó rész és az elsõ között? Hogy kerül Gutshoz a nyaklánc, mi lesz Griffith-tel stb?
anime elso resz az utolso resz utan jatszodik, es jopar minden kimaradt a ketto kozul: (honnan lesz Gutsnak robot keze, honnan lesz az a batar kardja, stb)
mangat tessek olvasni az after eclipsetol

Tyrael

via_mala

#3010
Quote from: SilencerTegnap megnéztem a Berserk-et. Hát nem is tudom mit mondjak. Sok anime filmet láttam már, de sorozatban ez volt az elsõ. Full katarzis az utolsó részek során, az eddigi legjobb anime amit láttam. Ajánljatok már vmi hasonlót, ami dark fantasy, és ahol komoly a történet.
Ja, és van hivatalos álláspont arra, hogy mi az összefüggés az utolsó rész és az elsõ között? Hogy kerül Gutshoz a nyaklánc, mi lesz Griffith-tel stb?
Kérdéseidre a választ, és még sokkal többet is megtudhatsz a Berserk mangából, amelyet a mai napig is folyamatosan adnak ki az alkotók!
Egyébként pedig: Üdv a klubban!

Örülök, hogy másoknak is ennyire tetszik a Paranoia Agent, a rendezõjét pedig Kon Satoshi-nak hívják, azt hiszem bevéstem a nevet az emlékezetembe, Hayao Miyazaki és ABe Yoshitoshi neve mellé. Az ahq-s cikkhez egy link jöhetne.

És hogy egy kis ontopic is legyen:
Megnéztem a Hi no Tori sorozat elsõ ciklusát (Sunrise), azaz az elsõ 4 részt. Ez Tezuka Osamu (the God of Manga) mangája alpján készült lebilincselõ, elgondolkodtató, 13 részes sorozat, ami az emberi lét értelmét, az örök élet, és az elmúlás kérdéseit feszegeti. Alaposabb bemutatáshoz olvassátok el Kikuchiyo ajánlásait itt (manga: #4078, anime: #3147). Kikuchiyo utólagos engedelmével idéznék is belõle egy mondatot: "Annak ellenére, hogy a 13 részes tv-sorozat adta keretek miatt az alkotók nyilván számos kompromisszumot voltak kénytelenek felvállalni, így több esetben is kissé gyorsnak érezzük a tempót, mégis -egészében véve- a Hi no Torit a gondolat diadalának tekinhetjük a kommersz, klisékkel dolgozó tucat-animék világa felett."
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: Tyraelanime elso resz az utolso resz utan jatszodik, es jopar minden kimaradt a ketto kozul: (honnan lesz Gutsnak robot keze, honnan lesz az a batar kardja, stb)
mangat tessek olvasni az after eclipsetol

Tyrael
Sztem nem elég az After Eclipse-tõl olvasni a mangát. Talán egy picit unalmas lehet, de sztem az egészet egybe érdemes elolvasni. Arra pedig sztem magától is rájött, hogy az elsõ rész az utolsó után játszódik :haha: ;)

via_mala

Quote from: BlimpSztem nem elég az After Eclipse-tõl olvasni a mangát. Talán egy picit unalmas lehet, de sztem az egészet egybe érdemes elolvasni. Arra pedig sztem magától is rájött, hogy az elsõ rész az utolsó után játszódik :haha: ;)
Méghogy unalmas, heh! Gats gyerekkorára sok jelzõt lehet használni, de hogy unalmas lenne...
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Fazék

Quote from: via_malaMéghogy unalmas, heh! Gats gyerekkorára sok jelzõt lehet használni, de hogy unalmas lenne...
Úgy értem az anime után, maga minden lében két kanál! :haha:

Silencer

Ja, a sorrendet értem, de ez nagyon sok mindent nem magyaráz meg. Az After Eclipse hányadik epizód (sajna nincs idõm elolvasni az egészet)?
Ajánjatok már hasonlókat pls!


Quote from: BlimpSztem nem elég az After Eclipse-tõl olvasni a mangát. Talán egy picit unalmas lehet, de sztem az egészet egybe érdemes elolvasni. Arra pedig sztem magától is rájött, hogy az elsõ rész az utolsó után játszódik :haha: ;)

Ramiz

Quote from: HVp213Ezt akkor meg kell néznem!!!! :jee:
Asszem nekem is! :cool:

via_mala: szerintem igenis unalmas... nem nagyon, de egy kicsit igen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

via_mala

Quote from: SilencerJa, a sorrendet értem, de ez nagyon sok mindent nem magyaráz meg. Az After Eclipse hányadik epizód (sajna nincs idõm elolvasni az egészet)?
Külön is fent van after_eclipse_1-7.zip néven, ami ha jól emléxem a 13. kötetbõl van kiemelve.
Quote from: SilencerAjánjatok már hasonlókat pls!
Hasonlóval még nem találkoztam. De innentõl inkább menj át a Berserk manga topicba.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Tyrael

Quote from: BlimpSztem nem elég az After Eclipse-tõl olvasni a mangát. Talán egy picit unalmas lehet, de sztem az egészet egybe érdemes elolvasni. Arra pedig sztem magától is rájött, hogy az elsõ rész az utolsó után játszódik :haha: ;)
after eclipse a kozvetlen folytatasa
szal ha csak kivancsi ra, hogy mi tortenik a pokol utan, onnantol olvassa

Tyrael

roderick

nos igen, valamiért aoianime helyett animehq-t írtam sok eszemmel, de ittvan a Paranoia agent ajálója: link

Berserkböl, meg tényleg érdemes elolvasni a teljes mangát, mert vannak kimaradt jelnetek, igaz nem sok, de azok eléggé hangsúlyosak(pl. Skull Knight, meg Puck egy az egyben kimardt)... amit ismersz azt meg gyorsan át lehet pörgetni
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

#3019
Lassan végzek a Slayers sorozattal már csak 2 film van hátra, de míg mind a 3 sorozat kellõen szórakoztatott, hogy végignézzem õket, addig a filmek és ova-k nagyon nyögvenyelõsen mennek csak számomra...  Összességében mivel viszonylag sokat pihentem a legutóbbi két sorozat között, ezért inkább nem is értékelném pontszerûen a dolgot, csak annyit mondanék, hogy aki szereti az idióta imádnivaló karaktereket, szeret nevetni, elviseli, hogy néha túl komolyan harcolgatnak is (engem csak ezek a részek untattak igazából, de hát én már csak ilyen reménytelen eset vagyok :)), akkor ideális sorozat megtekintésre. :)

A filmekben és ova-kban sajnos az a félõrült idegborzolóan nevetõ nagymellû csaj, nem tudja pótolni nálam a sorozatokban megkedvelt csapatot... eddig csak 2 OVA rész tetszett kifejezetten, de azok is fõleg a mellékszereplõk miatt. A sorozatokkal (a komolykodó harci részeken kívül) csak annyi bajom volt, hogy szemétség volt részükrõl összehozni Gourry-t és Lina-t a 2. sorozat végén, aztán kvázi törölni a memóriájukat, majd 0 kapcsolattovábbfejlõdést megvalósítani a 3. lezáró sorozatban... :morci: engem csöppet sem zavart volna egy kis halivúdi közeledés a végére közöttük :). Szóval a sorozat egyértelmûen a jobbak közül van kategóriájában, nézzetek meg pár részt, ha bejön, akkor a többit is :)
Az a Zelgadis, mint vasmacska poén bennem is még jó ideig megmarad vélhetõen! :haha:

Atama-yama (Mt. Head - 2002)
10 perces rövidfilm egy emberrõl, aki semmit se hajlandó eldobni, még a magokat se a cseresznyébõl, megeszi õket és reggelre kihajt a fején egy kis cseresznyefa...
A rajzolás egyedi, és fura :) Az események méginkább, és õszintén szólva semmi értelmeset nem tudok kihozni belõle, de majd ha feltöltöttem talán érdekel egyeseket. :)

Onkyo Seimeitai Noiseman (Noiseman Sound Insect - 1997)
Kori Moramoto és a Studio 4C felelõs ezért a szintén rövid, mindössze 15 perces alkotásért. Stílusa hasonlóan õrült, mint az Eternal Family-é, és én még kevesebbet tudok kihozni belõle :)
De gondoltam errõl is említést teszek, hogy a napokban majd feltöltöm, hátha valakit érdekel és értékelni is tudja :)

Ramiz

Quote from: BlimpAtama-yama (Mt. Head - 2002)
10 perces rövidfilm egy emberrõl, aki semmit se hajlandó eldobni, még a magokat se a cseresznyébõl, megeszi õket és reggelre kihajt a fején egy kis cseresznyefa...
A rajzolás egyedi, és fura :) Az események méginkább, és õszintén szólva semmi értelmeset nem tudok kihozni belõle, de majd ha feltöltöttem talán érdekel egyeseket. :)
Nekem nagyon tetszett, és Feldinnek is!!! :cool: Asszem a Japán filmek topikba írtam róla nemrég.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Könnyed kis sorozatra vártam, azért kezdtem el ezt...
Elõbb a negatívumok, hogy a végkicsengés pozitív legyen:

1. Miért school girls? A kivitelezés, a story nem feltétlenül igényelte volna ezt a sablonos high school hátteret.
2. Nekem, személy szerint, nem tetszettek a Himék. Mármint szépen meg voltak rajzolva, csak a kinézetük... Én a letisztultabb formák híve vagyok. Meg túl szinesek voltak, egy kicsit "elpokémonosította" számomra.
3. Az utsó rész... A jövõbeni nézõknek ajánlom, hogy ezt a részt leválasztva nézzék a többitõl... Sp:Biztos valami financiális oka lehetett ennek a happy endnek, de már láttam más sikeres animében is, hogy bevállalták a drámai véget.

Ha ezek nem lettek volna, egy kiemelkedõen jó anime lett volna, és a toplistámon biztos elõre kerül. Kár, hogy financiálisan biztosra akartak menni a srácok.
A pozitívum az összes többi, plussz én szeretem ezt a "titkos társaságos" dolgot az animékben, szeretem a jó csajszikat, meg most rohadtul minden mással kellett volna foglalkoznom, s a bûnbeesés öröme is hozzájárult az élvezethez.
Nagyon szép akciók, rajzolás, jó dramatúrgia, karakterek, történetvezetés stb. stb. stb.
A zene: A Noirban a zene nekem egy kicsit túl hatásvadász. Pl.: A dobgép, meg a gergorián-szerû nõi kar keveréke valahogy, nem is tudom... jól szól, csak kiszámított. Ez a stíl itt is jellemzõ, viszont gördülékenyebb, nem válik el teljesen a képtõl, voltak olyan pillanatok a zenében, amibe kifejezetten beleborzongtam. Zeneileg, technikailag is sokkal fejlettebb. Az op/end ennek ellenére nem lett a kedvencem, de a hangulatot az is adja.
Kedvenc karakterek: Natsuki, Mikoto (mondjuk ki más?)

Project_2501

#3022
Ahogy a kedvenc kalandjátékomban (Little Big Adventure) mondta egy kedves karakter még az XT386-os idõkbõl:

Hello fellow, elf ! ;)

Épp most van szerencsém figyelemmel kísérni a Bleach sorozat egynéhány epizódját és most tartok a 21. résznél. Aki már ismeri annak nem kell bemutatnom, aki pedig még nem látta , annak tiszta szívvel merem ajánlani, mert legalább annyira poénos , mint a Full Metal Panic és erotika nélkül is sikerül elérnie azt a fajta izgalmi állapotot, amikor az ember (fia :) ) nem képes alszakadni a képernyõtõl  :jee: Most indulnak megmenteni Rukia-t és meg kell vallanom (így egynéhány doboz folyékony kenyér (ejtsd: sör) hatása alatt, hogy férfiember létemre nem igazán kedvelem a nem nagyon magas lányokat, mégis tiszta szívból drukkolok Ichigo-nak, hogy elérje célját és végre feladva aroganciáját sikerüljön kimutatnia érzelmeit ez iránt a fekete hajú démoni "Halál Isten"-nõje iránt.)

Akit fárasztott az irományom elolvasása, annak: "Gommé no szály", a többieknek, tessék bepróbálkozni a Bleach-el, mert naggggyyyon megéri ;)

Free your mind, watch Anime !

Anime4ever!

Bye !
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Tyrael

Quote from: Project_2501Ahogy a kedvenc kalanjátékomban (Little Big Adventure) mondta egy kedves karakter még az XT386-os idõkbõl:

Hello fellow, elf ! ;)

Épp most van szerencsém figyelemmel kísérni a Bleach sorozat egynéhány epizódját és most tartok a 21. résznél. Aki már ismeri annak nem kell bemutatnom, aki pedig még nem látta , annak tiszta szívvel merem ajánlani, mert legalább annyira poénos , mint a Full Metal Panic és erotika nélkül is sikerül elérnie azt a fajta izgalmi állapotot, amikor az ember (fia :) ) nem képes alszakadni a képernyõtõl  :jee: Most indulnak megmenteni Rukia-t és meg kell vallanom (így egynéhány doboz folyékony kenyér (ejtsd: sör) hatása alatt, hogy férfiember létemre nem igazán kedvelem a nem nagyon magas lányokat, mégis tiszta szívból drukkolok Ichigo-nak, hogy elérje célját és végre feladva aroganciáját sikerüljön kimutatnia érzeleit ez iránt a fekete hajú démoni "Halál Isten"-nõje iránt.)

Akit fárasztott az irományom elolvasása, annak: "Gommé no szály", a többieknek, tessék bepróbálkozni a Bleach-el, mert naggggyyyon megéri ;)

Free your mind, watch Anime !

Anime4ever!

Bye !

lbaval enis jatszottam :)

Tyrael

Project_2501

#3024
Kedves Tyrael !

Szerény véleményem szerint (szvsz, ha így jobb ;) ) ez eléggé offtopic, de annak idején (xt386@40MHz + 8 MB RAM, tudod szegény ember még a prociját is húzza  :haha: ) nem volt az LBA-hoz fogható szaggatásmentes igazi 3D élményt adó game ilyen gyengus kis platformon, szóval örök élmény marad számomra Twinsen istápolása a gonosz FunFrock prof. csapatai ellen. "Viva la resistance!" Vagyis éljen az ellenállás, ha legalább 25 óhm-os :D
Ja, és ráadásul ez volt az elsó game amit sikeült kipörgetnem  :lazza:

Azóta is csodálkozom, hogy még nem csináltak anime-t a játék sztorijából :)

Be Cool !

Bye !
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Tyrael

Quote from: Project_2501Kedves Tyrael !

Szerény véleményem szerint (szvsz, ha így jobb ;) ) ez eléggé offtopic, de annak idején (xt386@40MHz + 8 MB RAM, tudod szegény ember még a prociját is húzza  :haha: ) nem volt az LBA-hoz fogható szaggatásmentes igazi 3D élményt adó game ilyen gyengus kis platformon, szóval örök élmény marad számomra Twinsen istápolása a gonosz FunFrock prof. csapatai ellen. "Viva la resistance!" Vagyis éljen az ellenálllás, ha legalább 25 óhm-os :D
Ja, és ráadásul ez volt az elsó game amit sikeült kipörgetnem  :lazza:

Azóta is csodálkozom, hogy még nem csináltak anime-t a játék sztorijából :)

Be Cool !

Bye !

:)
masodik resz nekem nem jott be annyira
de abban az idoben meg tudtak jo storykat csinalni
manapsag meg...

Tyrael

Ramiz

Quote from: Manumeg most rohadtul minden mással kellett volna foglalkoznom, s a bûnbeesés öröme is hozzájárult az élvezethez.
:lol: te kis ördög! :__devil: ezt a fenti kis titkos örömöt még senki se merte kimondani... :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

Quote from: Project_2501tiszta szívból drukkolok Ichigo-nak, hogy elérje célját és végre feladva aroganciáját sikerüljön kimutatnia érzelmeit ez iránt a fekete hajú démoni "Halál Isten"-nõje iránt.)

Nincsen íránta semmi "olyan" érzelme... csak egy jóbarátja.(asszem)
Eléggé egyértelmû, hogy kit szántak Ichigo párjának...(csak ichigo hülye s még nem tûnt fel neki. nos igen, mé lõnék le a poént egy hosszúnak készülõ sorozat elején?)
Egyb. inkább a Bleach topicban folytassuk ezt a beszélgetést, mert ez off...

Tyrael


.Attila

Szögezzük le mindjárt az elején: a Noir jobb :D
Jó anime ez is, de zavart pár dolog:
Miért kell szavakba önteni minden érzelmet? Hagyják már meg nekünk az empátiát, és ne mondjanak el mindent, így megölik a katarzist!
SPOILER Nagyon nem tetszik, ahogy megölik Elinort és Vanessat. Mintha hullajtható mellékszereplõk lennének, márpedig számomra nem azok! Ez most bosszantott. A Noirban meghalt Chloe, de az kikerülhetetlen volt. Itt viszont az az érzésem, hogy csupán a cél érdekében nyiffantak ki, úgyse õk a fontosak. Ezt most hatásvadásznak éreztem.
A történet érdekes, kellõen kusza egy kicsit, és ami számomra vonzó szokott lenni: rejtélyes. De sajnos látok benne hibákat, amiket a spoiler részben már említettem.

Kis összehasonlítás a Noirral:
a Noirban szerintem nem voltak efajta hibák. Olyat mondjuk elkövettek, hogy pl. franc tudja, hogy a fõhõsnõ hogyan került fel egy bizonyos magasabb helyre, de ez inkább technikai kérdés, és nem is jellemzõ a sorozatra. A Madlaxban így utólag nincs technikai hiba (még az sem, hogy az egyik fõhõsnõ bárkit ármilyen helyzetben meg tud ölni, mint az a történetben indokolva is lesz), hanem történeti (számomra) bosszantó dolgok, amiknek súlya nagyobb, mint egy-egy technikai hibaé.
Ettõl függetlenül az anime jó, de nem jut fel a Noir mellé sajnos.