Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: White SeeDFMP TSR 11:
Jó volt szép volt, de még van hátra 2 rész. Hogy milyen vége lesz még tippelni sem tok. De ha valami unhappy end lesz nekiállok dühöngeni:)
Elõre kérek mindenkit, hogy ne mondjátok el, hogy milyen a vége! Ne csak azt, hogy pontosan mi, de azt se, hogy milyen!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lers

QuoteOriginally Posted by White SeeD
Gundam SeeD Destiny végignézve. Gyak nincs is befejezve  :(
Nem biztos, de asszem Destiny-nek terveztek egy jó 40 perces levezetõ epizódot a szokásos összefoglaló OVA mellé, aminek elég bizonytalan lett a jövõje, tekintve hogy leszedték a megjelenés dátumát a hivatalos oldalról... :eeek: (ezt fórumokról szedtem össze szal ne vedd készpénznek... :rolleyes: )

ReLax18

Samurai 7
Most fejeztem be, és bár nem lett olyan, mint amire számítottam, azért jó lett. A történet lényegében A 7 szamuráj történetére épül, ám (ahogy a Gankutsuou-nál is) kicsit átalakították. Egy "kis" sci-fi, egy-két új szereplõ, több cselekményszál stb.
A grafika jónak mondható, de voltak dolgok, amik nagyon hülyén néztek ki. A 3D-s robotok és effektek szépek voltak. A zene nagyon jó, a hanghatások is.
Ami nem tetszett: "a bazi nagy robotok vs. szamuráj" harcok... :wtf:
Összegzés: akció anime a jobb fajtából...de aki látta a 7 szamurájt, az ne várja, hogy minden úgy lesz, ahogy a filmben...mert az csalódni fog...
7/10
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Fazék

Quote from: NecridSaiyaman-tõl töltöttem. ismeresz engem RAW rulez :D , de mondjuk 60% megértettem.
Abban 1000%-ig biztos voltam, hogy RAW-ban nézted, de meglepõ, hogy még ma sincs ott az AniDB oldalán én úgy tapasztaltam, hogy minden release föl szokott kerülni még aznap, hogy kijön... de hát ezek szerint nem :)

(amúgy most én se bírom kivárni a sub-os verziót, megtekintem nyersen :D)

Keelhaul

Nagyon tetszett, bár egy kicsit szokatlan volt a rajztechnikája az NGE után. Hangulatos és jó, így röviden, tömören :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Moloko

1/2
Régi, nincs nagyon szépen rajzolva (amolyan ranma-stile), de a karakterek, és a történetük fantasztikusan reális.(egy icipici természetfeletti erõ is kavarva van a sztoriba, de korántsem ez a lényeg.)
Az egyik fõhõs, Madoka egy olyan karakter, akit kicsit régebben simán nevezhettem volna példaképemnek. A jellemábrázolása tökéletesen átjön a sorozatból. Egyszerûen hihetetlenül jó. A másik fõhõs, Kyousuke is fenomenálisan jól meg van csinálva.
Ez eddig a létezõ legéletszerûbben elkészített anime amit valaha láttam. Nem lehet rá azt mondani, hogy "bájos kis szerelmi történet", egyáltalán nincs idealizálva. Simán játszódhatna a valós életben is, és épp ez benne a legjobb.
Kb a felénél tartok a sorozatnak, remélem a végében se fogok csalódni.

2/2 (spoiler)
A lényeg, hogy a zseniális elsõ 20 rész után megborult az egész, és a hangsúly a paranormális tulajdonságokra tevõdött át, sablonossá lett, és ááááh.
Mégcsak rendesen be se fejezték!
Micsoda dolog kihagyni hogy amikor egy szerelmi 3szög másik fele összejön, szakítani kell az elsõvel!! És nem hiszem el, hogy nem érezne bûntudatot Madoka, ha Hikaruvel szakíana Kyousuke. Ehhez képest úgy csináltak, mintha ez lenne a leg természetesebb, hogy K és M boldogan élnek amíg meg nem halnak a nagy egymásratalálás után. Wááááá!! Disznóság! Ez nem volt méltó befejezés!

Fazék

nem volt rossz, de nem is voltam különösebben elájulva tõle. megint jönnek a komolykodós részek... :rolleyes:  de sebaj, lesz ez még így se, hisz hamarosan végetér és egy ideig semmilyen se lesz :(
viszont a szajha tetszett :D Sousake egy idióta :rolleyes: :D

Relunx

VÉGRE LÁTHATTAM A VÉGÉT!
Iszonyatosan boldog vagyok! :D:D:D
Az Eremetar Gerad vége helyrerakta a lelki világomat! Valami félelemetesen mega-cool happy-endet csináltak neki! - s még most is a hatása alatt vagyok, s még napokig a hatása alatt leszek!
Többet nem áruluk el, mert Lythis és Alkyra a fejemet veszik... :rolleyes:

Relunx

Kuroi Tenshi

Quote from: RelunxTöbbet nem áruluk el, mert Lythis és Alkyra a fejemet veszik... :rolleyes:
Mér', ilyen óccsóér' adod?  :haha:
Örülj neki, hogy jól érzed magad. Nekem néha jó, haolyan a vége, viszont néha meg amolyan felszínesnek érzem, és kérdezgetem, hogy a valós életben meg nálam ez hol szokott maradni  :rolleyes:
nadeelegetoffoltammárígyis

Ramiz

Quote from: KeelhaulNagyon tetszett, bár egy kicsit szokatlan volt a rajztechnikája az NGE után.
Ja, realisztikusabb és aprólékosabb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Necrid^

#4300
jók voltak a verekedõs jelenetek elég látványosak voltak. meghát hogy lehet ilyen gonosz a nagypapa :D.
jónak igérkezik az anime. várjuk a köv részt.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Hát kicsit gondban voltam az értésével, nehezen ment az iskolás és családi dumán kívül, de azért így is élvezhetõ volt. Eddig azt nyújtja, amit vártam tõle, remélem tisztességesen hetente fog jönni az újabb rész és akkor 1 évre minden hétre lesz 25 percnyi Blood+ program biztosítva (már ha tényleg ötvenX részes lesz) :)

Necrid^

Quote from: FazékHát kicsit gondban voltam az értésével, nehezen ment az iskolás és családi dumán kívül, de azért így is élvezhetõ volt. Eddig azt nyújtja, amit vártam tõle, remélem tisztességesen hetente fog jönni az újabb rész és akkor 1 évre minden hétre lesz 25 percnyi Blood+ program biztosítva (már ha tényleg ötvenX részes lesz) :)
Biztos lesz vki aki biztosotja a subokat. csak idõ kérdése.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

zolan43

Jó kis sorozat. Kicsit a Noirra emlékeztet.
A befejezés engem egy kicsit meglepett -A három rész egyesül, majd újra szétválik-.

Fazék

Kíváncsiságból megnéztem ennek az anime-nek az elsõ részét, de a szokásos tömegterméknek tûnik sajnos. Annak vszleg jó és szórakoztató lesz, de nekem ehhez nincs túl sok kedvem, inkább gyorsan abba is hagyom :)

Pirula

Eléggé idõhúzásnak tûnt nekem ez a rész, ideje lenne belecsapni a lecsóba.

SaiyaGin

Quote from: PirulaEléggé idõhúzásnak tûnt nekem ez a rész, ideje lenne belecsapni a lecsóba.

Szerintem ha egy kicsit megerõltetik magukat a készítõk, 1 részben meg lehetett volna csinálni a 10-11-et.  :rolleyes:
A piszkavas már készen áll a novemberi utazáshoz?

Pirula

Quote from: SaiyaGinA piszkavas már készen áll a novemberi utazáshoz?
:confused:
Ööö... ez most nekem szól?

SaiyaGin

#4308
Quote from: Pirula:confused:
Ööö... ez most nekem szól?
Igen, még szeptemberben toboroztál embereket az FMP! TSR készítõinek meglátogatására folytatás kieszközölésének céljából, és többen jelentkeztünk a szent háborúba önkéntesnek. ;)

Edit: tekintsd meg e topik 4158. postját. ;)

Pirula

Quote from: SaiyaGinIgen, még szeptemberben toboroztál embereket az FMP! TSR készítõinek meglátogatására folytatás kieszközölésének céljából, és többen jelentkeztünk a szent háborúba önkéntesnek. ;)

Edit: tekintsd meg e topik 4158. postját. ;)
És tényleg! :eek: Na szép, jobban emlékeznek már mások arra hogy miket beszélek. :lol:

SaiyaGin

Quote from: PirulaÉs tényleg! :eek: Na szép, jobban emlékeznek már mások arra hogy miket beszélek. :lol:
Tekintve, hogy az elérendõ céllal igencsak egyetértek, megjegyeztem a felhívást, azóta várok az indulásra, a küldetésre kiporszívozott Arm Slave-ek már harcra készen állnak. ;)

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaÉs tényleg! :eek: Na szép, jobban emlékeznek már mások arra hogy miket beszélek. :lol:
Sõt, még komolyan is veszik!  :eeek:

 - De emberek, nem én vagyok a Messiás!
 - Csak az igazi Messiás titkolja kilétét!
 - Na jó, akkor én vagyok a Messiás...
 - Hallottátok, a Messiás!!!

 :haha:

Nimlot

Most fejeztem be a DNAngel-t. Remek!!! Nagyon kira volt! minden megvolt ami kellett. romantika ,cselszövés ,ármány ,akció ,humor. Isten kira volt! Várom az ehhez az animéhez hasonó-ak ajánlását :D
"Being too kind is also... cruel!"

Raggie

Final Fantasy VII nemtommi(az a fél órás OVA amit a mostani meeten néztünk)

Nekem naggyon bejött, még úgy is, hogy nem játszottam végig az FF7-rt(bevallom: mea culpa). A rajzolás, a stílus, a szereplõk, a történet meg minden. Jöhetne belõle több is!  :rolleyes:
(a játékot pedig már nyomom is)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: Raggie GordonFinal Fantasy VII nemtommi(az a fél órás OVA amit a mostani meeten néztünk)

Nekem naggyon bejött, még úgy is, hogy nem játszottam végig az FF7-rt(bevallom: mea culpa). A rajzolás, a stílus, a szereplõk, a történet meg minden. Jöhetne belõle több is!  :rolleyes:
(a játékot pedig már nyomom is)
Ftpn fen van? és h igen akkor milyen cimen?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

Sztem az ftpn nincs fent, de az a Last Order volt.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Nna, pont ezt a szót keresztem: Last Order. Szóval az elõbb az FF7 - Last Orderrõl szóltam! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Moha

Tegnap befejeztem végre a ROD TV-t. És nem csalódtam. :)
Túl sokat nem tudok mondani róla, de tetszett. Változatos történet, akció, dráma és poénok felváltva ill. vegyesen. Egyszóval király! :kiraly:
És az akció sem az a fajta "henteljünk le mindenkit" stílus, hanem normális.
Szerintem legalább olyan jó lett, mint az OVA. A zenéje ennek is különösen tetszett.

Aki látta az OVA-t és tetszett neki, annak kötelezõ darab, egyébként meg ajánlom bárkinek, aki szereti a változatos cselekményû animéket, ill. a pörgõs akciójeleneteket, ahol mégsem a lövöldözés van a fõszerepben.

Darkstar

Ismét végignéztem az FMP-t. Még mindíg :jee:. És még mindíg az a véleményem: hogy nyugodtan lehetett volna konkretizálni vmit Chidori és Sousuke kapcsolatán. Arra a konkretizálásra gondolok, ami egyébk 1* majdnem megtörtént. :)
Most jön a Fomoffu, amit még nem láttam, aztán a TSR!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

death_scythe

Most éppen a Madlax-t nézem. Idáig nagyon érdekes a történet. A hangulat nagyon jó és egybõl magával ragadt  :jee: úgyhogy egyáltalán nem zavart hogy az elsõ öt részbõl a töténések tekintetében nem sokat értettem. Viszont a hangulat annyira jó hogy szerintem ha a végén se fogok érteni mindent az sem fog zavarni.
Kicsit offtopic de lenne egy kérdésem:Megszereztem a boxtorrents-rõl a Madlax OST 1-2-t(kettõ van én a kisebb méretût szereztem meg) és nem találom azt a dalt ami mindig az elõzetesek alatt megy vagy a 8-ik rész elején is az megy. Nem tudja vki hogy mi a címe annak a számnak?Lehet hogy a megszerzett OST-ben benne van csak én nem találom azért kéne a címe vagy hogy honnét lehetne megszerezni.(Az is lehet hogy egyáltalán nincs OST belõle?)
Aki ezt meg tudná válaszolni azt örökké üldözné a hálám. :haha:
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.