Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

death_scythe

Megnéztem a Mai Hime-t végig. Nekem nagyon tetszett csak egy karakterrel volt bajom (azzal a hülye polip hajú(értsd mindenfelé álltak a copfjai) lánnyal én speciel nem bántam volna ha úgy az elsõ, na jó második rész 5-ik és 10-ik perce körül elüti vmi vagy ráesik vmi) de hát ettõl a "komoly" problémától eltekintve tök jó volt a sorozat.Nagyon örültem neki hogy happy end-es lett a vége ja és hogy végül a narancssárga hajú fiú-val jött össze(asszem Tate volt a neve) Mai végig neki szurkoltam  :jee:
A zenék is jók voltak nekem csak a nyitó szám nem jött be annyira de hát nem lehet minden tökéletes.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Hidetora

#3331
Nah, tegnap megnéztem a Midori No Hibi-t.. :) Ez talán a legeslegpihentebb anime, amihez eddig szerencsém volt.. :) Sajnos volt benne egy olyan jelenet valamelyik részben, ami a végifejlet szempontjából engem nagyon zavart.. (Aki látta, az a jelenet, amikor Seiji azzal próbálkozik, hogy visszarakja Midorit az eredeti testébe, úgy,hogy hozzáérinti.. és persze bejön az anyuka.. :) ) Namost ez még ugye a késõbbiekben (értsd az utolsó rész utáni idõkben..) okozhat galibát.. :D Na mind1.. végül is ez egy rajzfilm, szal ne vegyem tul komolyan... :D
Ezt leszámítva tetszett.. Bár az endingbe, vagy elé berakhattak volna valami utalást arra, hogy oda adja e Seiji a végén a naplót Midorinak vagy sem.. :D Azzal együtt lett volna számomra teljes a dolog.. :D Na mind1.. :)

A spoilergyanús dolgokat "kifehérítettem" :D Remélem így kell :D
http://www.inverse.org/tests/slayers">http://www.inverse.org/tests/slayers/sylphiel.jpg" ALT="If I were a Slayers character, I'd be Sylphiel Nels Rada!  Who would you be?" WIDTH="250" HEIGHT="150" BORDER="0">
(Bámilyen szélsõséges lelkiállapotok közötti értéket vett fel a teszt, mindíg õ jött ki :D Ez van... :D )

sirtomi

Tegnap este megnéztema CB 23. és 24. részét. Nagyom jó mind a kettõ, a 24. kicsit szomorkás szerintem.

Nagyon kár, hogy már csak két rész van a sorozatból :(

zolan43

Nagyon Sirály!

Visszatértek az AS-ek és a harc. Szerencsére a szereplõkön nem változtattak, az animáció szebb lett. Én türelmetlenül várom a következõ epizódot.

SaiyaGin

Quote from: zolan43Én türelmetlenül várom a következõ epizódot.

Ezzel nem vagy egyedül.  ;)

sirtomi

Ma befejeztem a sorozatot, a film még hátra van.

Fantasztikus volt.  :jee:
Sajnálom, hogy ilyen hamar vége lett. Biztos, hogy meg fogom nézni többször is.
Talán ez az anime ami eddig a legjobban tetszett. Nálam az élre ugrott és jódarabig ott is marad.

Nagyon jó volt a történet, a befejezéssel lett teljesen kerek, egész.

Mindenkinek ajánlom, aki még nem látta, és annak is aki már igen :)

ArchElf

Quote from: SaiyaGinEzzel nem vagy egyedül.  ;)
Jelentem kész a felirat az elsõ részhez... reggelre remélem már meglesz az elsõ magyar változat...

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

SaiyaGin

Quote from: 'ArchElf[HUN']Jelentem kész a felirat az elsõ részhez... reggelre remélem már meglesz az elsõ magyar változat...

AE

 :eeek: Magyar felirat?  :lazza:

Fazék

Nem voltam elájulva tõle. Lehet hogy én változtam, de kevésbé jön be ez a komolytalan harci rész. :( Ha ez a sorozat ugyanolyan lesz, mint az elsõ és Sagara és Chidori kapcsolatában se lesz fejlõdés, akkor nagyon le fogom pontozni ezt a sorozatot, már elõre megmondom... (nem mintha ez sokat számítana bárkinek is, csak gondoltam megmondom :D)

.Attila

Az, hogy az elsõ sorozat stílusát veszi fel, mármint hogy akció is lesz benne, én annak örülök. Ha viszont tényleg nem fejlõdik tovább a kapcsolatuk, akkor én is mérges leszek.

Fazék

Quote from: BonciAz, hogy az elsõ sorozat stílusát veszi fel, mármint hogy akció is lesz benne, én annak örülök. Ha viszont tényleg nem fejlõdik tovább a kapcsolatuk, akkor én is mérges leszek.
igen én is hasonlóképpen akartam leírni, csak nem nagyon jött össze :) szóval talán kicsit kevesebb akcióval és több poénnal mint az elsõ sorozat és komoly kapcsolatfejlõdéssel kifejezetten elégedett lennék a végeredménnyel  :jee:

SaiyaGin

Quote from: Fazékigen én is hasonlóképpen akartam leírni, csak nem nagyon jött össze :) szóval talán kicsit kevesebb akcióval és több poénnal mint az elsõ sorozat és komoly kapcsolatfejlõdéssel kifejezetten elégedett lennék a végeredménnyel  :jee:

Én is ezt szeretném, továbbá nekem nem tetszett, hogy ennyire belevágtak a történetbe. Az 1. rész lehetett volna valamilyen vígjáték.

Bandita ^^

Nem szeretem a fantasy-t!
:haha:  Komolyan: Ez volt az elsõ fantasy-sorozat amit egybe végig tudtam nézni, és nem vettem észre magamat egyszer sem azon, hogy unnám. Hozzátartozik, hogy még most sem igazán kedvelem a fantasy-t mint stílust, de talán ez a sorozat elindított valamit. :rolleyes:
Szóval nem bántam meg, és lehet megnézem a filmeket meg az OVA-kat is... Mazochizm Rulz!!!

Talán a végén még megkedvelem???  :wtf:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Relunx

Belekezdtem a Tenjou Tenge-be! És megkell mondjam nagyon király! Olvastam a mangát is de csak asszem a 6-ig..(mert csak addig volt meg).
Az animáció nagyon jó, szép grafika! Zenei aláfestés elmegy. Harci jelenetek RULZ! :D Karakterek nagyon jól lettek megcsinálva! Legfõképp Aya RULZ!  :jee:

Relunx

Rune

Hosszas fórumböngészés után elkezdtem nézni a Vandread-et...és...hát.....leestem a székrõl  :lazza:
Nagyon jó :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Manu

Quote from: Fazékigen én is hasonlóképpen akartam leírni, csak nem nagyon jött össze :) szóval talán kicsit kevesebb akcióval és több poénnal mint az elsõ sorozat és komoly kapcsolatfejlõdéssel kifejezetten elégedett lennék a végeredménnyel  :jee:

Akkor mind egy oldalon állunk. Próbáljunk meg nyomást gyakorolni a készítõkre... :D

Edit: Apropó, melyik subot érdemes szedni? Én hármat találtam, de egyik csapatot sem ismerem igazán.

.Attila

Quote from: ManuAkkor mind egy oldalon állunk. Próbáljunk meg nyomást gyakorolni a készítõkre... :D

Edit: Apropó, melyik subot érdemes szedni? Én hármat találtam, de egyik csapatot sem ismerem igazán.
Bakakozou jónak tûnik, bár nem azt néztem végig, hanem az Anime-Destiny-set. Az utóbbi szintén jó, csak mplayer nem játsza le, WMP meg a múltkor lejátszotta, most meg nem hajlandó. Szóval a Bakakozou-t ajánlanám, az problémamentes.

Fazék

Quote from: BonciBakakozou jónak tûnik, bár nem azt néztem végig, hanem az Anime-Destiny-set. Az utóbbi szintén jó, csak mplayer nem játsza le, WMP meg a múltkor lejátszotta, most meg nem hajlandó. Szóval a Bakakozou-t ajánlanám, az problémamentes.
Nekem a Bakakozou féle FMP-2nd Raid fansub-ot sikerült beszereznem gyorsabban, és bár vszleg csak szõrszálhasogatás a részemrõl, de idõnként igencsak fura mondatszerkezeteket, kifejezéseket használtak. Nem igazán voltam elégedett a fordítással, bár lehet hogy a másik 2 változat csak rosszabb ennél, fõleg az általad említett esetleges lejátszási probléma miatt, szóval vszleg tõlük szerzem be a köv. részt is, hacsak vki nem ajánlja vmelyik másik verziót :)

Rune

Nem tudjátok, hogy a Vandread-nek csak az elsõ részéhez készült felirat, vagy a többihez is csak én nem találom?
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Rune

Végignéztem a Berserket és meg kell mondjam, hogy elég súlyos hangulata van. Nagyon tetszett. :jee:  El is keztem a mangát...azt meg nem lehet abbhagyni.  :haha:
Tényleg, tudtok valami hasonló hangulatú középkori anime-t ajánlani?
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Pagan

Quote from: BonciBakakozou jónak tûnik, bár nem azt néztem végig, hanem az Anime-Destiny-set. Az utóbbi szintén jó, csak mplayer nem játsza le
Pedig nem olyan bonyolult, egyszerûen cseréld le a meglévõ mplayeredet arra, amit belinkeltem a másik topicban, utána gond nélkül le kell hogy játssza. Az sem ártana, ha az ftp-n lévõ mplayert valaki kicserélné az új változatra, merthogy egyre több fansubber csapat áll át az x264 kodekre, mivel jobb minõséget lehet vele elérni kisebb méretben.

Fazék

Quote from: PaganPedig nem olyan bonyolult, egyszerûen cseréld le a meglévõ mplayeredet arra, amit belinkeltem a másik topicban, utána gond nélkül le kell hogy játssza. Az sem ártana, ha az ftp-n lévõ mplayert valaki kicserélné az új változatra, merthogy egyre több fansubber csapat áll át az x264 kodekre, mivel jobb minõséget lehet vele elérni kisebb méretben.
...és ezerszer nagyobb gépigénnyel...

.Attila

Quote from: PaganPedig nem olyan bonyolult, egyszerûen cseréld le a meglévõ mplayeredet arra, amit belinkeltem a másik topicban, utána gond nélkül le kell hogy játssza. Az sem ártana, ha az ftp-n lévõ mplayert valaki kicserélné az új változatra, merthogy egyre több fansubber csapat áll át az x264 kodekre, mivel jobb minõséget lehet vele elérni kisebb méretben.
Az mplayerhq.hu-ról szedtem le a legfrissebbet, és nem akarta lejátszani. Codec csomag meg csak az áprilisi van még mindig.

Pagan

#3353
Quote from: Fazék...és ezerszer nagyobb gépigénnyel...
Ugyan, ez nem probléma, az athlon xp 2000+ alapú gépemen (alapórajelen) simán lejátszom a hdtv felbontású videókat, és ez proci ma már elég elavultnak számít.

sirtomi

Quote from: PaganUgyan, ez nem probléma, az athlon xp 2000+ alapú gépemen (alapórajelen) simán lejátszom a hdtv felbontású videókat, és ez proci ma már elég elavultnak számít.
Hát az én 900-as Celeronom már öskövület és neki minden problémát jelent :)
De ez már OFF!

Rune

Tudja valaki honnan tölthetném le a Grave Of The Fireflies-t?
Fontos lenne... :bruhuhu:  :rolleyes:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

katz

Quote from: RuneTudja valaki honnan tölthetném le a Grave Of The Fireflies-t?
Fontos lenne... :bruhuhu:  :rolleyes:
Nekem megvan.

Rune

Quote from: katzNekem megvan.
Ennek igazán örülök :rolleyes:
Nade az itt a nagy kérdés hogy én hogyan jutok hozzá....
Esetleg megoldható hogy feltöltsd valahova?
Vagy ha más használható ötleted van az is érdekel :)
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

sirtomi

Most néztem meg az elsõ részt.
Elég érdekes, eddig semmit nem értek belõle :)
De mivel vámpíros. így nagyon rossz nem lehet, úgyhogy megnézem :)

katz

Quote from: RuneEnnek igazán örülök :rolleyes:
Nade az itt a nagy kérdés hogy én hogyan jutok hozzá....
Esetleg megoldható hogy feltöltsd valahova?
1 Mbites ADSL-el? :lul: Ha mondasz egy ftp-t és vársz néhány napig amig felmegy akkor ok.
Quote from: RuneVagy ha más használható ötleted van az is érdekel :)
Hétvégén BP-en leszek.