Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Tyrael

#3180
Quote from: Fazéklátom te tényleg nem vagy képes átgondolni a dolgokat...

akkor mégegyszer fussunk neki:

Az a példa amit elõhoztál TISZTÁN az FTP-re vonatkozott! Ott nehezen lehetne megoldani, hogy mind angol cím, mind eredeti japán cím alapján rá tudjon keresni az ember, míg itt nagyon is könnyedén elfér a japán cím mellett egy beszámolóban az angol cím is, csak beütsz ugyanabba a sorba +20 karaktert.

Én tényleg kezdek kiborulni tõled, nem tudom elhinni, hogy létezik ilyen lehetetlen felfogású, makacs ember! Sokszor egész értelmes dolgokat tudsz írni, de ez a folyamatos kötözködés, amit totál átgondolatlanul elõadsz... és mintha el se olvasnád a másik válaszát... komolyan nem értelek...

edit: amúgy egy kicsit tartottam tõle, hogy elõhozod azt a régebbi nem idepasszoló hozzászólásomat, de reménykedtem benne, hogy mégse, és nem kell majd részletesebben elmagyaráznom a dolgot... ismét tévedtem...

edit2: ha ez lenne a következõ kérdés ami foglalkoztat, igen én is nagyon örülnék neki, ha egyszerûen megoldható lenne az ftp-n is a több név alatt szerepeltetés, de nem igazán oldható meg, vagyis ott elkerülhetetlenül marad az idõnkénti alternatív cím keresés

edit3: bocsi, azt hiszem egy kicsit túl feszült vagyok mostanában, ezért hamarabb kijövök a sodromból, mint általában, szóval bocs a kicsit nyers fogalmazásért :)

anno tettem is javaslatot hogy megoldhato legyen az ftp-n levo tartalomra a kereses :)
illetve mondtam, hogy milyen jo lenne, ha lenne valami logika a feltoltesnel a filenevekbe
pl. hogy mindig japan neven kerulne fel
vagy ha van angol cime, akkor az alapjan, es ha nincs neki, akkor japanul :)
de ez mar mellekes
nem birod a kritikat, viszont bokezuen bansz vele :(

Edit: Azert ideirom, hogy hogyan is mukodne:
Egy script bizonyos idokozonkent lecsekkolna az ftp tartalmat, a konyvtarnevek kozott lehetne keresni, mint most az upload checkerre, de a konyvtarneveket kimentene egy adatbazisba (hogy sqlbe vagy file-ba, az most mind1), ott hozza lehetne adni az alternativ cimeket, es a keresovel ha Rakeresne a Voices of a Distant Star-ra, akkor kidobna hogy a /Anime/Hoshi no Koe mappaban talalod
es meg lenne oldva az alternativ cim

Tyrael

Pirula

Ma végeztem vele, nem volt rossz, bár ha végig úgy ömleszették volna a poénokat mint az utolsó részben akkor sokkal jobban tetszett volna. Plusz még a rajzolás is megváltozott egy kicsit, komolytalanabbra volt véve, ami nekem nagyon tetszett.
Összességében egy kis Ah! My Goddess, egy kis Love Hina... nem rossz keverék, de annak a reményében néztem végig hogy hátha nem lesz olyan reménytelenül szerencsétlen a fõszereplõ csávó. Hát ebben tévedtem, ráadásul Keinek is hívták. A legjobb fejek az egészben kétségtelenül a nagybátyja és a felesége, na az õ fõszereplésükkel is el tudnék képzelni akár egy egész sorozatot is. :)

.Attila

Az Onegai Twins szerintem jobbra sikeredett, és ott nem béna a fiú :)

School Rumble

Nem volt benne semmi új dolog, mégis fergetegesen jó vígjáték :jee:
Bár enyhén szólva is perverz idiótáknak állítja be a fiúk nagy részét :rolleyes:
Ami pozitívum benne, hogy végre egy fiú is kap igen nagy szerepet, sõt, itt a legtöbbet egy fiúval foglalkoznak, ami mostanság igen ritka :)

SaiyaGin

Quote from: PirulaMa végeztem vele, nem volt rossz, bár ha végig úgy ömleszették volna a poénokat mint az utolsó részben akkor sokkal jobban tetszett volna. Plusz még a rajzolás is megváltozott egy kicsit, komolytalanabbra volt véve, ami nekem nagyon tetszett.
Összességében egy kis Ah! My Goddess, egy kis Love Hina... nem rossz keverék, de annak a reményében néztem végig hogy hátha nem lesz olyan reménytelenül szerencsétlen a fõszereplõ csávó. Hát ebben tévedtem, ráadásul Keinek is hívták. A legjobb fejek az egészben kétségtelenül a nagybátyja és a felesége, na az õ fõszereplésükkel is el tudnék képzelni akár egy egész sorozatot is. :)

Mivel eddig nem tudtam rászánni magam, hogy írjak errõl az animérõl, pedig már a múlt héten befejztem, most megpróbálom Pirulát kiegészíteni a saját véleményemmel: nekem is tetszett, a szereplõk, - fõleg Kei barátai - nagyon jók, a poénok is tetszettek, ebbõl a szempontból tényleg az OVA a legjobb.  :jee: Ami zavart: 1. Az hogy Kei végig Sensei-nek hívta a feleségét. 2. Amikor Kei már vagy ötödszörre került félreérthetõ helyzetbe egy csajjal, már kissé ideges voltam. 3. Azt sajnáltam, hogy mindenkinek kitörölték az emlékezetét. Minoru-san tényleg nagy arc, de Yama-chan elsõ frizurája se semmi.  :lul:

Alkyra

Hát végignéztem...És...nem értem.
Most mi van?
Akkor végülis sikerült Tenmanak elérni amit akart?
Vagy nem????
Milyen next stagerõl dumál???Lesz folytatás?(mert hát végülis Harima nem mondta el...)

Meg azt se tudtuk meg, hogy Harimanak sikerült-e a mangája.(bár kétlem mivel nem az õ nevét mondták be:D)
Wááh!!
NEEEM ÉRTEEMMM!!!
Ilyen egy hülye befejezést. :)
Moha, te láttad igaz? Mondjá már róla vlm-t!

Egy. egész jó anime. jókat lehet rajta röhögni, csak meg kell szokni a poénokat.

zolan43

Aki szereti a verekedõs filmeket az nézze meg. - Kicsit sok a SuperHuman. A horogkeresztes szemkötõt kihagyhatták volna... -

.Attila

Next Stage -> folytatás. Híreket még nem láttam róla, de szerintem lesz. Ha nem lesz anime, van manga, az biztos. Ez nem a vége.

Alkyra

Ezzzzz biztos. Kíváncsian várom. :)(majd szólok, ha megtudok valamit)

Moha

Quote from: AlkyraMoha, te láttad igaz? Mondjá már róla vlm-t!
Én is leírtam róla itt , hogy eléggé befejezetlen lett. A végén a beszólás pedig egyértemûen arra utal, hogy lesz folytatás.
De állj be mellénk, és akkor már hárman tekerjük ki a nyakukat, ha nem lesz folytatás. :)

Amúgy úgy látszik, most a School Rumble is olyan "mindenki ezt nézi" sorozat lett a fórumon, mint a Green Green volt. :)

Alkyra


kikuchiyo

Aki forgatott mostanában Newtype-ot vagy hasonló promóciós magazinokat, az találkozhatott már ezzel az OVA-val, eléggé nagy hype övezi.
A látvány igazolja is ezt a nagy médiavisszhangot, egyszerûen lélegzetelállító, az új Appleseed movie és a Casshern film szintjére tessék gondolni. Aki eléggé felkészültnek érzi magát meg a számítógépét (>2GHz proci), az letöltheti HDTV felbontásban is.
De hogy mirõl szól, vagy hogy szól-e egyátalán bármirõl is, nos, azt nem tudtam megállapítani. Valami olyasmi, hogy rejtélyes gyilkosságok történnek, az áldozatokból minden nedvességet kiszívtak, de hogy ez hogyan kapcsolódik (a hihetetlenül részletesen animált) varjú-ember-robot Föld-védelmezõje-vagy-ki harcjelenetéhez az elején meg a végén, az nekem nem volt világos.

A látványért érdemes megnézni.
Failure is the default option

.Attila

Aki ott volt a legutóbbi vetítésen, láthatta az elejét :)

Alkyra

Hát ilyen jót már rég röhögtem! :D
Eszméletlen jó a NGE. (csak az a baj vele, hogy NAGYON szaggat...pedig mplayer játszom le..)

Tudom tudom...sajnos késõbb közel sem lesz ilyen s teljes fordulatot vesz az egész(legalábbis egy haverom ezt mondta..), de nekem így ahogy most van nagyon bejönn! :D
Remélem még tartják ezt stílust pár epizódig. :) :haha:

Rin

Quote from: AlkyraHát ilyen jót már rég röhögtem! :D
Eszméletlen jó a NGE. (csak az a baj vele, hogy NAGYON szaggat...pedig mplayer játszom le..)

Tudom tudom...sajnos késõbb közel sem lesz ilyen s teljes fordulatot vesz az egész(legalábbis egy haverom ezt mondta..), de nekem így ahogy most van nagyon bejönn! :D
Remélem még tartják ezt stílust pár epizódig. :) :haha:

A 14. résztõl kezd változni, és akkor is fokozatosan, de nekem azért végig bejött. (Az utolsó 2 rész nekem nehezen emészthetõ volt). off: milyen géped van?

Darkstar

Quote from: AlkyraHát ilyen jót már rég röhögtem! :D
Eszméletlen jó a NGE. (csak az a baj vele, hogy NAGYON szaggat...pedig mplayer játszom le..)

Tudom tudom...sajnos késõbb közel sem lesz ilyen s teljes fordulatot vesz az egész(legalábbis egy haverom ezt mondta..), de nekem így ahogy most van nagyon bejönn! :D
Remélem még tartják ezt stílust pár epizódig. :) :haha:


A 14. résztõl kezd változni, és akkor is fokozatosan, de nekem azért végig bejött. (Az utolsó 2 rész nehezen emészthetõ volt). off: milyen géped van?
(Az elõbb is én írtam, csak rin menet közben átjelentkezett, és én nem vettem észre!  :) )
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Ugye azé a jó(/élet)kedvük megmarad? :)
Me nekem pl Asuka most eszméletlenül bejönn.(kiemeli Shinjit a hétköznapjaiból-s önmagából is:lol:)

Olyan Mai Hime-s lesz?(aki látta, az érti, hogy mire gondolok..)Mármint a váltás.
(vidámból elkeseredtbe majd szomorúba majd végül fájdalmasba)

.Attila

Quote from: AlkyraUgye azé a jó(/élet)kedvük megmarad? :)
Me nekem pl Asuka most eszméletlenül bejönn.(kiemeli Shinjit a hétköznapjaiból-s önmagából is:lol:)

Olyan Mai Hime-s lesz?(aki látta, az érti, hogy mire gondolok..)Mármint a váltás.
(vidámból elkeseredtbe majd szomorúba majd végül fájdalmasba)
A Mai-HiME visszavált boldogba, az NGE nem igazán. Bár az End of EVA-t még én sem láttam, ideje volna bepótolni vmikor.

Relunx

A mostani áldozat a Slayers Try-volt! Nagyon Tetszett! Jó volt a stori, csak kár hogy 1 fõgonosz volt benne...Ismét hozta a Slayers feelinget... :jee:
(Nekem a NEXT tetszik a legjobban)

Relunx

Necrid^

Quote from: RelunxA mostani áldozat a Slayers Try-volt! Nagyon Tetszett! Jó volt a stori, csak kár hogy 1 fõgonosz volt benne...Ismét hozta a Slayers feelinget... :jee:
(Nekem a NEXT tetszik a legjobban)

Relunx
Egyetértek..nekem is a Next jobban jn be.. :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Relunx

Ennek örülök Necrid! Nekem azért is jött be jobban mivel abban több a fõgonosz akit legyõznek + kedvenc karim (Zangulus) is benne van! :D

Relunx

Fazék


Relunx

Ennek nagyon örülök!
És ha sorrendet kéne felállítani akkor hogy döntenétek?
Nekem:
Slayers NEXT
Slayers
Slayer TRY
Nektek?

Relunx

Fazék

Quote from: RelunxEnnek nagyon örülök!
És ha sorrendet kéne felállítani akkor hogy döntenétek?
Nekem:
Slayers NEXT
Slayers
Slayer TRY
Nektek?

Relunx
szintén

SaiyaGin

Quote from: RelunxEnnek nagyon örülök!
És ha sorrendet kéne felállítani akkor hogy döntenétek?
Nekem:
Slayers NEXT
Slayers
Slayer TRY
Nektek?

Relunx

Én is valahogy így döntenék. A Try vége felé lévõ fillerek nem nagyon tetszettek.  :rolleyes:

Pirula

Quote from: BonciAz Onegai Twins szerintem jobbra sikeredett, és ott nem béna a fiú :)
Akkor bele fogok vágni abba is, kösz az infót!

Necrid^

Quote from: RelunxEnnek nagyon örülök!
És ha sorrendet kéne felállítani akkor hogy döntenétek?
Nekem:
Slayers NEXT
Slayers
Slayer TRY
Nektek?

Relunx
Ditto.. :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Meske

Na ide is régen írtam már, mivel a suli miatt nem nagyon volt idõm animéket nézni, de ezt most behoztam, s már végig is néztem az Aquarian Age-et.

Nekem nagyon tetszett az egész, s az összes zenéje is bejött! :jee:

Kyota pedig a legkirályabb! :cool: (Valaki nem tudna nekem normális méretû képet szerezni róla, mert nem találok, vagyis csak nagyon kicsiket... :o)

És még annyit fûznék hozzá, hogy:
It's very-very mellow mellow! :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

.Attila

Quote from: MeskeNekem nagyon tetszett az egész, s az összes zenéje is bejött! :jee:
Yuki Kajiura ;) Megvan az OST :)

Alkyra

Hát most tartok a 19. résznél..nagyon durva...de nagyon.
Elég kemény, hogy majdnem kinyírta a saját haverját, pedig nem is tudott róla. Egy ahogy nézem az EVA-k is Angelek, csak szerintem Adam génjeibõl csinálták õket.

Eléggé hülye kérdés mert már tudom a választ rá, hogy nem, de a vége az happy lesz?
Mert én örülnék, ha mindenki túlélné(legalábbis a fontosabb szereplõk) s õk 2en is összejönnének s együtt is maradnának.

Nah töltöm tovább...Eddig nagyon jó anime.(elég keményen az érzelmekre hat)

Dragon

Quote from: AlkyraNah töltöm tovább...Eddig nagyon jó anime.(elég keményen az érzelmekre hat)
Örülök, hogy tetszik.
Ha végeztél, itt egy ki utánnaolvasnivaló:
[SPOILER]
Episode guide
Characters
és itt van az egyik legjobb fansite (ugyan német, de ez nem lehet akadály :) ):
Evangelion Armageddon
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]