Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Kvikveg

A Genku... Ganku.. Gankutsuou c sorozatot nezem eppen, kb 3 epizodot vegeztem eddig ki. Dumas: Monte-Cristo grofja-nak feldolgozasa, a grof vampir, a jovoben vagyunk - urhajok, minden van, telefont kiveve ugylatszik. Nemesseg is van, grofnak hintoja loszeru pirosszemu izekkel - szoval erdekes egyveleg. A karakterek - nagy meglepetes :D - jok. A konyvvel ellentetben itt rogton azzal indul, hogy kulonos idegen jelenik meg a karneval alatt - ha jol tevedek a Holdon. Tehat kedves nezo mit sem tud az elozmenyekrol. Mivel en a konyvet az elejerol kezdve 3szor nem birtam folytatni, elovettem a masodik kotetet - es igen, a bosszunal kezdtem az egeszet. Ugyhogy ez nagyon szimpatikus volt - mennyivel izgalmasabb igy az egesz! Persze felteve ha az ember nem ismeri a konyvet. C'est la vie. :hehe:
A kepekrol annyit, hogy pl egyes ruhak anyagai egy szamomra kicsit furcsa modszerrel keszulnek: kvazi a felso retegen van a karaketer, es alatta levo, nem mozgo renegen a ruhaanyag. Tehat a ruha nem a karakterrel egyutt mozog, ami latvanyra kicsit logikatlan. De erdekes. Hm.
A vegen a levezetobol latszik, hogy 3d animaciot is hasznalnak rendesen. Kozben csak neha feltuno, de meglatjuk kesobb mi lesz.
Es mennyire tuningoltak fel Dumas verziojat. :D
Az opening remes, a ficko ugyanis alacsony. Brrrr! Utana viszont hangulatos franszia szoveg jon - kis bevezeto a groftol.
Mesdames et Messieurs, anime!
(remelem jol irtam)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

katz

Végre volt idõm befejezni. Ekkora idétlenséget. Az animekifigurázós részek bejöttek, de a megvalósitás nem tetszett.

Darkstar

Quote from: White SeeDMár sokszor elgondolkodtam, hogy hol van a határ a mega ecchi és a hentai között. kb itt:)...

Én is most nézem, nagyon poén. :D Btw nem Iketeru Futari?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

#3453
Quote from: White SeeDMár sokszor elgondolkodtam, hogy hol van a határ a mega ecchi és a hentai között. kb itt:) A perverzség fölsõ határait súrolja, de még nem hentai.
A sorozat sajna 16*5 perces, de nagyon jó. Egy megaperverz fiúról szól, aki mindenáron be akarja cserkészni nõnemû osztálytársát, aki félig lezbikus, miközben meg õt próbálja becserkészni egy fiú:D
Persze jönnek a büntetések, amit Naru simán megirigyelhetne és több vér folyik el mint a hellsingben:D
Aki szereti a perverz humorral megáldott animeokat annak ajánlom. persze ha elmúltál már 16, maybe 18:)
Most néztem végig ebbe az órában..naon poénos kösz az aljánlás Whiteseed :jee:, de ha még durvábbat akarsz látni akkor Futari Ecchi Az ténleg az Ecchi és a Hentai határon játszik.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Rune

Quote from: NecridMost néztem végig ebbe az órában..naon poénos kösz az aljánlás Whiteseed :jee:, de ha még durvábbat akarsz látni akkor Futari Ecchi Az ténleg az Ecchi és a Hentai határon játszik.
Én tegnap fejeztem be a Futari Ecchi-t. A negyedik rész tetszett a legjobban:) Azon jópárat röhögtem :jee:
"That is Not Dead Which Can Eternal Lie... And With Strange Aeons Even Death May Die." - H.P. Lovecraft

Darkstar

Quote from: White SeeDHai, hai. csak ez a hõség fullra kiakaszt. se aludni se koncentrálni nem tudok...

t vagy k, szinte nem is számít:p

Elfelejtettem megkérdezni: találtál végig magyar feliratot, vagy a 6. után te is angolul nézted?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Most sikerült befejeznem. Nagyon tetszett  :jee:

Nagyon jó anime. Jó a története, nagyon tetszik a rajz stílus és a zene.
Nagyon jó vámpíros történet. Nincs benne sok vérszívás, de a története nagyon jó, és nagyon jó a hangulata, ehhez nagyban hozzájárul a fantasztikus zene.
Külön nem lehetne meghallgatni, legfeljebb az intro és outro zenéjét, de a történethez nagyon illik.

Nem csak vámpír történet kedvelõknek ajánlom :D

Odel

Épp most fejeztem be az Ayashi no Ceres-t.Nekem nagyon bejött!Nemsok anime tudott így lekötni.
Aki teheti nézze meg!Higgyétek el, megéri  :jee:

animoni

Quote from: OdelÉpp most fejeztem be az Ayashi no Ceres-t.Nekem nagyon bejött!Nemsok anime tudott így lekötni.
Aki teheti nézze meg!Higgyétek el, megéri  :jee:
Akkor ajánlom a Chrno Crusadet, ha még nem láttad!!!
Ja meg természetesen a Hellsinget! :jee:
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Odel

Quote from: animoniAkkor ajánlom a Chrno Crusadet, ha még nem láttad!!!
Ja meg természetesen a Hellsinget! :jee:

A Hellsinget láttam.Az az abszolút elsö nálam :whoah: Az tányleg nagyon  :jee:
a Chrno Crusadet pedig meg fogom nézni.Kösz a tanácsot!

Moha

Bár már bele-belenéztem, most végignéztük az egészet Meskével. Csodálkozom, hogy egyáltalán hajlandó volt végignézni. :)
Nem tudom, ha ez még csak ecchi és nem hentai, akkor a Buttobi CPU ehhez képest gyerekmese, pedig azt meg a hentai-hoz sorolják (mellesleg az az egyetlen hentai, amit Meske is megnézett :)).
A rajz és a zene szép, és van benne pár jó poén, de igazából elég gyenge történet szempontjából, gyakorlatilag egy lényege van... :rolleyes:
Mindegy, egynek jó volt.
Kíváncsi vagyok, ezt hanyas karikával mernék leadni... :hehe:

Darkstar

Quote from: MohaKíváncsi vagyok, ezt hanyas karikával mernék leadni... :hehe:

Karika nélkül, 23h és a Travel Channel után :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: DarkstarKarika nélkül, 23h és a Travel Channel után :D
Ejnye-ejnye, de jártas itt vki :ejnye: Még alig 2 hónapja 18 éves :haha:

Darkstar

Quote from: BonciEjnye-ejnye, de jártas itt vki :ejnye: Még alig 2 hónapja 18 éves :haha:

Az, hogy tudom, hogy ott van, nem jelenti azt, hogy nézem is.  :__devil:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

Quote from: DarkstarKarika nélkül, 23h és a Travel Channel után :D
Hehe :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kvikveg

Hat azt a rohadt nihilista mindensegit!!!
Miert kell.. Ehh... pont az, amit az eredetiben birtam a tortenetvezetesnel, itt szet lett cseszve. Bocsanat az eros kifejezesekert, de ez most felhuzott.
SPOILER
Eloszor is a grof megoli Franz-ot, az egyik gyereket kb felidoben. Aztan a vegen a grof meghal, Mondego meghal, mi ez a... A konyvben a grof a bosszu utan veget akar vetni az eletenek, de Haydée bevallja, hogy szereti, es a grof "Hat megis lehet..." dobbenettel jon ra, hogy az eletnek nincs vege, van remeny. Ezt szerettem benne. Tizensok evnyi szenvedes utan talpra all, bosszut all - az artatlanokat nem szivatja!!!! Es utana van neki is remeny. Itt meg... Hullahegyek, reszemrol depi a csucson. A kettes szamu kedvenc 'vampiromat' kinyirtak. Pedig ugyanaz a hangja, ugyanolyan cool, ugyanugy nyilnak az elatkozott szemecskei... Hupp-hupp... :( :( :( :bruhuhu:
/SPOILER

Jol sejtettem, Nakata Jouji (Alucard) volt a grof magyar... ize japan hangja. Nem csoda, hogy olyan szimpatikus volt. Pluszpont.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Relunx

Ha már megnéztem, mondok is véleményt:
Grafika:
 - Animáció: ezzel megvoltam elégedve, jóra sikeredett
 - Karakterek kidolgozása: lehetne jobb is
Zene:
 - Szinkronhangok: sztem jók voltak, illettek a szereplõkhöz
 - Zene: jók voltak illettek a tájképekhez, jelenetekhez
 - Történet:
Nah ez az amit direkt utoljára hagytam! Nekem vhogy nem jött be! (Nem azért mert nem szeretem a romantikus-féle animéket, pl: Ah My Goddess-t szeretem és a No.1 anime nálam!). Ami lejött nekem az az hogy: van két jóbarát, aki repülõgépet épít hogy eljussanak vmi toronyhoz, amit teljes misztikum övez. Aztán bejön a képpe egy csaj, aki ráadásul bejön az egyik fõhõs-csávónak. Aztán képváltás...: 3 évvel késõbb...egy Tv sorozatban elemnt volna, de egy Movie-ban...
Aztán még ott van az a háború az Unió és Amerika között, meg a terrorcselekmények, meg a párhuzamos dimenziók, meg az álmok, meg ez az egész vmi összefügghetetlen izét alkot...Õszintén szólva: számomra unalamas volt (bocs: Feldin)
Összhatás: 3/10

Relunx

Mantaray

Nah, végre megnéztem a Kimi ga Nozomu Eien -t, és nem gondoltam volna, h ennyire jó.
Jól kidolgozott történet, a karakterek egyénisége is nagyon összetett, sokoldalúan gondolkodnak. A grafika.. az nagyon tetszett.
De a legjobban a történet szomorúsága, a karakterek lehangoló állapota fogott meg. Ez egy nagyon jó anime. Szerintem meg is nézem még1X. :D
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



SaiyaGin

Kezd kifejezetten zavarni, hogy mindenhova ugyanazt a 3 AS-pilótát küldik.  :rolleyes:

roderick

Énis mostanában néztem meg a Beyon the Cloudsot és azért nekem jobb véleményem van a dologról. Igaz lehet azért mert ez volt az elsö anime amit a TV-re kötve néztem meg és azért ott 1000x jobb a kép minösége és ez a minöségi ugrás elbüvölt, de nekem azért leesett az állam olyan szépen megvolt rajzolva az egész. De ezt tessék szó szerint érteni, mert nem mindennapi képek vannak benne.
Történet tényleg kissé furán van összerakva, de szerintem így hozza ki a filmböl a legjobbat, mert egy különleges hangulatot teremt a visszafogottságával. Tipikusan az a fajta anime, aminek egy nagyon jól kidolgozott háttérvilága lehet, de azt nagyrészt megtartja a rendezö/író/mittoménki magának.
Mondjuk akiknek a romantikus anime a Love Hinát meg ilyesmiket jelöl azoknak tényleg nem biztos, hogy tetszik, de szerintem azért megér egy próbát, márcsak tényleg azért is mert SZÉÉÉP.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

via_mala

Quote from: RelunxHa már megnéztem, mondok is véleményt:
...Összhatás: 3/10
Hát a történet számomra is elég zagyvának tûnt a vége felé, viszont a grafika igényessége, kiemelkedõ minõsége miatt nálam 6/10-et kapott.

ONTOPIC:
Részemrõl a Slayers Try sorozattal végeztem, ezzel minden Slayer sorozatot, OVA-t, és Movie-t kipipáltam a listámon. Ez a sorozat is a világ megmentésérõl szól, fergeteges poénokkal és frenetikus kiszólásokkal, nem utolsósorban Xellos elõtérbe helyezésével. Sajnos a sorozat 2. felében felhalmozódó filler epizódok kissé szétzilálják a történet koherenciáját, de az utolsó 4-5 rész megbocsájthatóvá teszi ezeket a félrelépéseket. Szerintem 7/10-et megérdemel, csakúgy, mint a Next, de az alapsorozathoz, ami nálam 9/10-es, nem tudtak felnõni.

A Nadesico-val is haladgatok, de valahogy nagyon nyögvenyelõs még így a 7. résznél, idáig egyetlen szereplõ sem emelkedett ki a szürke klisé-masszából.

A X-et félretettem a Slayers kedvéért, majd most folytatom a 8. résztõl, de már be van készítve az Excel Saga is (1. rész után még csak idegesítõnek nevezném), ill. a Paranoia Agent után ajánlott Boogiepop Phantom is, közben meg már vagy egy hónapja nem haladok a Berserk és a Monster mangával. Meg már régóta halogatom a NieA_7 és a sokat ajánlott Gundam Seed ill. Fullmetal Alchemist animéket is, amikbõl szintén csak 1-1 részt láttam.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Manu

Quote from: KvikvegHat azt a rohadt nihilista mindensegit!!!
Miert kell.. Ehh... pont az, amit az eredetiben birtam a tortenetvezetesnel, itt szet lett cseszve. Bocsanat az eros kifejezesekert, de ez most felhuzott.


Hát, be kell vallanom õszintén, az eredeti történetet nem ismerem teljes mélységéig, ez nekem minuszpont. Ellenben nem is szimpatizáltam vele, csak azért néztem meg, mert sokan, itt pl. Roderick, dícsérte. Az tény, hogy a történet átírása sokakat érzékenyen érinthetet, de szerintem abszolúte nem lett elcseszve, nekem így egészében nagyon tetszett. Amellett nagyon sok nagyon eredeti és jó dolgot felsorolhatnánk, ami a mai anime-dömpingben igencsak dícséretre méltó, és amire azért szerintem érdemes felhívni a figyelmet (pl: rajzolás, zene, [és még így is] a történet, dramaturgia). Az is plusszpont, hogy egy irodalmi mûhöz fordultak, szerintem nagyon szépen, sõt zseniálisan átdolgozták a világot, és nem valami korábbiból klónoztak, vagy nem issszonyat blõdséggel jöttek elõ. Szvsz nem "depis", csak drámai. Nekem a "depis" kb. az a kategória, mint az a film, amiben pl. Björk valami vak táncosnõt alakít. Szerintem, ha lenyugodtál, azért gondold át egy kicsit így is, csakhogy ne rémisszünk el túl sok embert tõle. ;)

animoni

Quote from: KvikvegHat azt a rohadt nihilista mindensegit!!!
Miert kell.. Ehh... pont az, amit az eredetiben birtam a tortenetvezetesnel, itt szet lett cseszve. Bocsanat az eros kifejezesekert, de ez most felhuzott.
SPOILER
Eloszor is a grof megoli Franz-ot, az egyik gyereket kb felidoben. Aztan a vegen a grof meghal, Mondego meghal, mi ez a... A konyvben a grof a bosszu utan veget akar vetni az eletenek, de Haydée bevallja, hogy szereti, es a grof "Hat megis lehet..." dobbenettel jon ra, hogy az eletnek nincs vege, van remeny. Ezt szerettem benne. Tizensok evnyi szenvedes utan talpra all, bosszut all - az artatlanokat nem szivatja!!!! Es utana van neki is remeny. Itt meg... Hullahegyek, reszemrol depi a csucson. A kettes szamu kedvenc 'vampiromat' kinyirtak. Pedig ugyanaz a hangja, ugyanolyan cool, ugyanugy nyilnak az elatkozott szemecskei... Hupp-hupp... :( :( :( :bruhuhu:
/SPOILER
Jol sejtettem, Nakata Jouji (Alucard) volt a grof magyar... ize japan hangja. Nem csoda, hogy olyan szimpatikus volt. Pluszpont.
Most lehet, hogy rosszul értelmezem, de te nem a Monte Cristo grófjáról beszélsz véletlenül?Az egy könyv!Na jó több filmet is csináltak belõle.És mi van az én Alucardommal?
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Danhibiki

Hali!

Elkezdtem nézni a Bleach-et, nem rossz;) Nagyon jók a szinek meg a rajzok :jee: Szép szines a világa mondjuk az intro versszakai kicsit gyengék, de amúgy szépen van megrajzolva meg a refrén is jó! Ajánlani tudom mindenkinek aki egy kis gyilokra vágyik. Van vmi hangulata olyan újgenerációs anime feelingje van és ez jó! Megéri egy-két részt megnézni belõle. Vannak persze benne poénos részek is ezek is jók, röviden: Próbáljátok ki :haha:

Good night!

http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/neji.jpg" alt="naruto" width="212" height="97" border="0">
http://naruto-kun.com" target="_blank"> http://www.naruto-kun.com/images/narutotest/naruto.jpg" alt="naruto" width="212" height="97" border="0">
http://naruto-kun.com" target="_blank">

http://www.inverse.org/tests/slayers">http://www.inverse.org/tests/slayers/gourry.jpg" ALT="If I were a Slayers character, I'd be Gourry Gabriev!  Who would you be?" WIDTH="250" HEIGHT="150" BORDER="0">
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Alkyra

#3474
Quote from: MohaVégre sikerült befejeznem. Mostanában alig volt idõm.
Röviden: :kiraly:
A fõszereplõ, Shima-chan (Shipon) annnnnnyira aranyos! :o És a személyisége is tetszett, kicsit ügyetlen néha, de kitart az elhatározása mellett és végigviszi, amit eltervezett. Ja, és jól tud programozni. :) Hmmm, valami ilyesmi kaliberû barátnõt el tudnék viselni... ^_^ Csak az a baj, hogy 16 éves... ööö illetve a kései ükunokám lehetne... vagyis... hogy is van ez? :p

Szóval: egy nagyon jó romantikus sci-fi anime, kevés mecha beütéssel. Nem hemzseg a poénoktól, de ami van benne, azok jók és a megfelelõ idõben vannak elsütve.
A szereplõgárda elég népes, sok különféle egyéniség van, jól össze lett válogatva a csapat.
A történet - attól függetlenül, hogy sci-fi - viszonylag hihetõ, mindössze egy dolgot nem tudok elhinni: hogy sikerült elérni a totális világbékét...

A grafika szuper. Látszik kicsit rajta a CG, de nincs az a "gépies" mozgás, szóval rendesen kitettek magukért.
Az aláfesõ zenék fenomenálisak, az intro viszont annyira nem tetszett (persze azért nem rossz)

A két utolsó résznél nagyon felgyorsulnak az események. Tényleg izgalmasra sikeredett. Méltó befejezése volt a sorozatnak. Csak lestem egy nagyot, már azt hittem, hogy Shima-chan meghalt, mikor elhárította a gravitációs mezõt... :körömrágó smiley:
Szóval szépen le lett zárva, nem maradt befejezetlen.

Negatívumként mindössze annyit tudnék felhozni, hogy a közepe felé - szvsz - kicsit ellaposodott a történet.

Mit is mondjak még... sci-fi és romantika rajongóknak kötelezõ. :)

Most azt hiszem, keresek valami rövid comedy és/vagy ecchi sorozatot.
Jöhetnek ajánlások is. :D

Beh. Én rosszul szedtem le a 14 .részt így elakadtam
s nem néztem tovább. De most befejezem. :)
Moha, ha love-romance/ecchit keresel akkor ajánlom a most indult Suzukat!
Nekem nagyon tettszik. :D(egyenlõre 4 rész jelent meg lunar jóvoltából)


u.i.: Mellesleg üdv ismét mindenkinek! :) Visszajöttem a nyaralásból!:D

ReLax18

Excel Saga (11-20-ig)
Még mindig nagyon eszement kis rajzfilm. Néhány poén nagyot üt (de tényleg...szinte éreztem, hogy a poén acon vág...és fájt :eeek: ), de még mindig vannak idegesítõ jelenetek (pl. Excel többperces monológjai), de ez még elviselhetõ.
Jah...az introja a legjobb a világon :jee:  :jee:  :jee:
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Alkyra

Hmm..azt még nem láttam. :) Itt az idõ hogy megnézzem...majd ha bepótoltam azt a 40-50 animet amibõl lemaradtam ezalatt az egy hónap alatt.
tényleg ennyire jó?
mirõl szól dióhéjban?

Silencer

Két nap alatt végeztem a 13 résszel, és meg kell mondjam nagyon tetszett. Kicsit tartottam a sorozattól, mivel egy csomó helyen azt olvastam róla hogy túl lineáris a történet, nagyon véres, meg túl ecchi stb.
Így utólag nem tudok mit kezdeni ezekkel a véleményekkel. Akik szerint az EL túl durva, azok Tom és Jerry szintû móka-kacagást várnak az animéktõl? Mit szólnának pl. a Grave of the Fireflies-hoz (pedig abban még nincs is vér)?

ReLax18

Quote from: Alkyramirõl szól dióhéjban?

Mirõl szól az Excel Saga? :eeek:
Jó kérdés. :)
Egy titkos, gonosz (terrorista?)szervezet, az ACROSS-ról szól, amit Ilpallazzo(így kell írni?) vezet. Pontosabban a szervezet 2 rendíthetetlen tagjáról, Excel-rõl(aki kicsit hülye, kissé hiperaktív, nagyon szerelmes Ilpallazzoba) és Hyatt-ról(aki meg hallgatag, nagyon beteg, minden bacit elkap, mindenre érzékeny...remélem elég érthetõ). Az a feladatuk, hogy elfoglalják a várost, majd a megyét, majd az országot stb stb., hogy teljesüljön a szervezet idealista elképzelése...persze ez nem olyan könnyû...
Maga az anime vígjáték...a pihentebb fajtából: pl. mikor Excelnek benemállaszája Ilpallazzo lelövi/felrobbantja/egy mély gödörbe dobatja stb. Emellett Hyatt egy részben kb. 5-ször meg szokott halni. :)
Összefoglalva...ez egy paródia anime...semmilyen mondanivalója sincs, csak szórakoztat...már akit :D
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

.Attila

Van a háttérben egy komoly gondolat, és nincs is nagyon elrejtve. Még az openingben is benne van, sõt, asszem a cím maga ez:
Ai (Chuuseishin) - This is not love
Persze nem ezen a komoly gondolaton megy végig az anime, de a végefelé 2 rész ezzel foglalkozik. Többet nem mondok róla, nézd meg. Az a 2 rész nagyon komoly hatással van szerintem a nézõre, legalábbis rám komoly hatással volt.