Stratégiai játékok

Started by Isi101, 2004-05-16, 15:24:12

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: SoridanIgaz-igaz. A legnagyobb szépséghiba viszont az, hogy félóránként fagyhalál, s ha a börtönre kattintok lendületből a vindóz kacsint reám (mint egy quick-quit parancs :) )
ez érdekes, nálam semmi baja nem volt, max az hogy zabálta a memóriát hosszú használat során, de a későbbi patch-ekben ez is ki lett küszöbölve. föltetted a javításokat egyáltalán? :gyanakvósmiley:

Heroes vélemény:
a 2-vel kezdtem, eszméletlenül sokat játszottunk vele, a cd-audió pedig valami lenyűgözően fantasztikus volt, a kisebb opera betétjeivel
3.rész: először fura volt a kinézete miatt, majdnemhogy nevetségesen rondának tartottuk, de pár játék után egyértelműen leváltotta nálunk a 2-est és majdnem minden campaign-t végigvittem a kiegészítőkről is
4.rész: rengeteg jó ötlet újításként, nekem nagyon bejött ez a skill-rdsz. csak egy idő után zavaró volt, hogy a hősök is harcolnak, és nálam nagyon egyoldalúak voltak a harcok, akadály nélkül lehetett előremenni a campaign-ben és egy idő után meguntam, szinte minden csatába csak a hőssel mentem (pedig min. közepes szinten játszottam, de inkább nehézen) kb 1 éve már egyik részt se vettem elő...
de az öthöz nagy reményeket fűzök, főleg az angyalos concept art után! azóta is bent van a desktop gyűjteményemben. :D

Soridan

Quote from: Blimpez érdekes, nálam semmi baja nem volt, max az hogy zabálta a memóriát hosszú használat során, de a későbbi patch-ekben ez is ki lett küszöbölve. föltetted a javításokat egyáltalán? :gyanakvósmiley:

1.3-as magyar verzió. Bár ez kalóz... ^^"""" Lehet, hogy az a baj? :rolleyes:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Bruce

Quote from: Soridan1.3-as magyar verzió. Bár ez kalóz... ^^"""" Lehet, hogy az a baj? :rolleyes:
Lehetséges... mert nálam is dettó ez a helyzet :rolleyes: De az angollal nix ilyen baj. Csak a fagyi...
A 2-ben meg nem mehetek warlockkal, mer ugye tesóimnak ez nem tetszik... hiába, az esélyegyenlőséget meg kell adni. Még akkor is, ha így is én győzök  :hopp:
Arról meg hogy készül az öt, még nem is hallottam! Bár megjegyzem, számítani lehetett rá :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

[BouNCE]

Az en velemenyem:

- Heroes 4 jooo
- Többi nem jooo

 :)
Tudom, eleg hosszan es komolyan kifejtett, de en nem ecsetelgetem mi miert teccik vagy nemteccik, az élet is írtó **@r játék, de a grafikája mégis piszok jó!

Ha valami tetszik és le tud kotni azzal jatszom.
A Heroes 4 ilyen jatek. Csak azt utalom hogy 10 percig birja a gepem es utanna lefagy  :grrr:

Az elozo reszei nemtetszettek annyira, a H3-at 2 nap alatt meguntam.
.
Minden dolog, aminek kezdete van, véget is ér.
A vég már közeleg. Terjeszkedik a sötétség.

Soridan

Quote from: Bruce579Lehetséges... mert nálam is dettó ez a helyzet :rolleyes: De az angollal nix ilyen baj. Csak a fagyi...
A 2-ben meg nem mehetek warlockkal, mer ugye tesóimnak ez nem tetszik... hiába, az esélyegyenlőséget meg kell adni. Még akkor is, ha így is én győzök  :hopp:
Arról meg hogy készül az öt, még nem is hallottam! Bár megjegyzem, számítani lehetett rá :)

Angolhoz meg nem volt szerencsém. Bár bírnám, mert a magyarítás néhol suta :rolleyes:

5-ről még éns em hallottam, de ez nem meglepő, lévén mostanában nem vagyok túl tájékozott. De tényleg várható volt. A M&M 6 óta tömegével jönnek a 3do újabbnál újabb rókabőr-változatai :bsd:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Fazék

#65
Quote from: Soridan5-ről még éns em hallottam, de ez nem meglepő, lévén mostanában nem vagyok túl tájékozott. De tényleg várható volt. A M&M 6 óta tömegével jönnek a 3do újabbnál újabb rókabőr-változatai :bsd:
ez a folytatás állítólag ismét szakít a hagyományokkal, és grafikailag is egy kicsit más stílust vesz fel, ha minden igaz. meggyőzésképpen post-olom az említett angyalos képet... (ha sikerül...)

edit: attachment törölve

Damnatus

Hali!

Én a heroset szépen sorba vittem végig, kezdve az elsőtől a negyedikig.
1-2 egyértelműen a warlock volt az első, bár az egyben a barbár sem volt rossz.
A 3-ban az én kombóm a főnix+tűzelementál+energy elemental volt, armageddonnal megspékelve (a főnix a leggyorasbb lény, szal ha maradt armageddon után túlélő, akkor ált azok 1 v 2 csoportba rakva elintézték.) Ja és mivel hat rá a mágia, hat rá a feltámasztás is  :)
A néggyel is játszottam, ott academy tüzérséggel nyomtam, de az nem jött be annyira. 1-2-t vittem campaignban végig, 3-t csak az alapot, a négy nem tetszett. hot seatben is főleg 1-3. egy időben ez volt haverokkal a vasárnap délutáni program (főleg a 2-vel, hatan ültünk azt játszottunk)

Soridan
Nekem az etherlords nem jött be, nem kötött le.

Soridan

Quote from: Blimpez a folytatás állítólag ismét szakít a hagyományokkal, és grafikailag is egy kicsit más stílust vesz fel, ha minden igaz. meggyőzésképpen post-olom az említett angyalos képet... (ha sikerül...)

Engem meggyőzött a kép ^^ Egyébként... elég War3-as beütésű a hangulata, nem? A képnek mármint :confused:

És végre nem oylan csúnya szakállas az angyal :D

Damnatus: kösz a véleményt, akkor eddig egy mínusz neki :)
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Feldin

Heroes: kis parittyás nagy tömegben a 2-ben mindent visz(kiv a sárkány)
Amúgy Heroes rulez!!!!!!
Etherlords:
Érdekes játék.
Ha jól kaparom elő az emlékeim akkor megpróbáltak nyúlni a magic the gatheringből.
kevés lappal lehet egyszerre menni.
Ha csak + vagy minusz lehet az értékelés akkor inkább -.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

Quote from: Blimpez a folytatás állítólag ismét szakít a hagyományokkal, és grafikailag is egy kicsit más stílust vesz fel, ha minden igaz. meggyőzésképpen post-olom az említett angyalos képet... (ha sikerül...)
Irgumburgum!!! No attachment!!!

Isi101

QuoteBlimp : de az öthöz nagy reményeket fûzök, fõleg az angyalos concept art után! azóta is bent van a desktop gyûjteményemben.  

Nem akarok ünneprontó lenni, de a 3DO mintha szétesett volna.....
Valószínû 5. rész nem lessz.  :beken:

Bruce

Quote from: Isi101Nem akarok ünneprontó lenni, de a 3DO mintha szétesett volna.....
Valószínû 5. rész nem lessz.  :beken:
Nos lehet, hogy én tévedek, de tegnap utánavizslantottam a dolgoknak, és nagyon úgy tűnik, hogy ennek ellenére lesz V. Ezt azért gondolom, mert mikor 3DO-ra rákerestem, akkor számomra is kiderült, hogy nekik annyi, ellenben a Heroes V-re meg egy másik csapat honlapját dobta ki... Az oldalon ez volt olvasható: a játék a 3DO motorját fogja használni. Tehát lesz V. Csak más csinálja. :hopp:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

Quote from: TriviIrgumburgum!!! No attachment!!!
hoppá, elnézést. erről a szabályról nem tudtam... :oops: akkor hogyan kell post-olni képet, vagy a fórumon egyáltalán nem szabad, hanem menjen a pict. gallery-be?  ezt az egyet edit-eljem ki? segítsetek! áááárrghh. --kés a hátban--

.Attila

Quote from: Blimphoppá, elnézést. erről a szabályról nem tudtam... :oops: akkor hogyan kell post-olni képet, vagy a fórumon egyáltalán nem szabad, hanem menjen a pict. gallery-be?  ezt az egyet edit-eljem ki? segítsetek! áááárrghh.
A picture gallerybe, vagy saját oldaladra, mind1. Ha a picture gallerybe megy, akkor nem kell belinkelni, úgyis észrevesszük majd. Ha saját oldaladra rakod, vagy már a neten lévő képről van szó, akkor linkeld be. De attachmentet ne, mert lassítja a fórumot, ami mindenkit érint.
Quote--kés a hátban--
Méghozzá dobókés ;):D

Damnatus

Hali!

Shogunt és medievalt kihagytam a felsorolásomból. azok is nagyon jók.

Feldin

Meghalt a 3DO???????????????

Gyászolok.............
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Isi101

Most került hozzám az Africa Corps Vs Desert Rats, egy magyar fejlesztésû
jófajta kis II.Vh-s statégia.
A kezelése, grafikája elég tûrhetõ, de sokat még nem tudok mondani róla, gyak. még csak a tutorialnál tartok.Az eddig látottak alapján elég pozitívan nyilatkoznék róla.
 :cool:

Xaga

Én úgyhalottam meg láttam a képek alapján nagyon szép. Hiába Digital Reality készítette tehát csak minőségi játék lehet :D

Soridan

Quote from: XagaÉn úgyhalottam meg láttam a képek alapján nagyon szép. Hiába Digital Reality készítette tehát csak minőségi játék lehet :D


Kucc... háát, IG2 nekem nem jött be, pediglen DR játék az is :rolleyes: Az IG1 és Haegemonia viszont :cool:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Xaga

Nekem meg pont Haegemonia nem jöt be szép grafika, szép zene és kész játékélmény kevés. IG2 sem volt vmi nagy durranás de mégis élvezetessebb volt Haegemoniánál.

Bruce

Sajna a Haegemonia még nincs meg a gyűjteményemben... Nem is ismerem :( Ellenben IG2 tetszett. Igaz, láttam már jobbat is, de néha-néha azért még mindig leülök elé... :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Soridan

Quote from: XagaNekem meg pont Haegemonia nem jöt be szép grafika, szép zene és kész játékélmény kevés. IG2 sem volt vmi nagy durranás de mégis élvezetessebb volt Haegemoniánál.

De legalább van történet, nemm úgy, mint ig2 :rolleyes:
Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

Xaga

Quote from: SoridanDe legalább van történet, nemm úgy, mint ig2 :rolleyes:

Igen története van.

Ismeri vki Tanktics-ot. Régi játék de nagyon 5letes. Nincs meg vkinek???

Moha

A régebbi stratégiai játékokról mi a véleményetek?

Szerintem pl. a Transport Tycoon az egyik legzseniálisabb stratégiai játék, amit valaha készítettek. Sőt, nem is nagyon tudok olyat mondani, ami összhatásban lekörözné. :jee: Igaz, "kicsit" már koros, de még most is előszedem néha. :)

Már alig várom a folytatást, bár szvsz még legalább egy év, mire kiadják. Remélem a folytatás is legalább olyan jó lesz hangulatra, mint az eredeti.

.Attila

Transport Tycoon -> nekem is az ősrégi van meg, többször is játszottam vele, de max. vagy 1983-ig, mert addigra akkora céget építettem, hogy nem tudtam már semmit létrehozni, és csak a képernyőt bámulhattam. Pl. sosem volt nyeregvasutam, pedig azt nagyon vártam, csak hát az én türelmem is véges...

Moha

Quote from: TriviTransport Tycoon -> nekem is az ősrégi van meg, többször is játszottam vele, de max. vagy 1983-ig, mert addigra akkora céget építettem, hogy nem tudtam már semmit létrehozni, és csak a képernyőt bámulhattam. Pl. sosem volt nyeregvasutam, pedig azt nagyon vártam, csak hát az én türelmem is véges...
Én még anno a kis 486 DLC-n nyomattam. :)
Aztán jött a Deluxe, utána meg a windows verzió.
A Win95-ös Deluxe-hoz van egy egész jó kis patch, amivel egyrészt XP-ből is hajlandó futni, másrészt kiterjeszt egy csomó limitet. Pl 80 helyett 240 lehet minden járműfajtából, meg ilyenek. Én azzal szoktam játszani, mikor rámjön. Igazából sosem lehet megunni.

Szóval Trans ROX! :jee: :cool:

Fazék

A Transport Tycoon nálam is tarolt.  Hogy én mennyi időt eltoltam azzal a játékkal, eszméletlen. :) ha jól emlékszem 3x-4x is végigvittem egyre nehezebb fokozatokon, több, keményebb konkurrens vállalattal is, nekem nagy kedvenc volt anno, bár már vagy 4 éve elő se vettem... jól emlékszem, ha olyasmi dereng, hogy átmehetett egy idő után itt is mínuszba a pénzed? - már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem ennél a játéknál fordult elő ilyen :D

Moha

Quote from: BlimpA Transport Tycoon nálam is tarolt.  Hogy én mennyi időt eltoltam azzal a játékkal, eszméletlen. :) ha jól emlékszem 3x-4x is végigvittem egyre nehezebb fokozatokon, több, keményebb konkurrens vállalattal is, nekem nagy kedvenc volt anno, bár már vagy 4 éve elő se vettem... jól emlékszem, ha olyasmi dereng, hogy átmehetett egy idő után itt is mínuszba a pénzed? - már nem emlékszem pontosan, de azt hiszem ennél a játéknál fordult elő ilyen :D
Az eredeti Trans-ban volt egy bug, ami miatt, ha túl nagy költségű lett volna az építkezés (hosszú alagút), akkor az érték átbillent minuszba (illetve pluszba), és multimilliárdos lettél. Erre gondoltál?
Amúgy ez az egyetlen olyan általam ismert stratégiai játék, amiben nincsenek cheatek. :) Csak az ilyen bugok kihasználásával lehetett kicsit csalni.
Blimp: te mennyi pénzt tudtál összeszedni anno? Én az eredeti játékban 2013-ban álltam le és akkor volt 2,3 milliárd DM, plusz évente kb 80-90 millió bevétel.  :lazza:
Azóta is ott áll befejezetlenül. :( Persze ezt egyedül játszottam, semmi ellenfél, de éppen emiatt már nem is lehetett mit építeni, sz'al nem volt kedvem befejezni....

Fazék

Quote from: MohaBlimp: te mennyi pénzt tudtál összeszedni anno? Én az eredeti játékban 2013-ban álltam le és akkor volt 2,3 milliárd DM, plusz évente kb 80-90 millió bevétel.  :lazza:
sajnos a régi mentéseim, egy winchester-halállal anno elszálltak, hülyeséget pedig nem akarok mondani, hogy mennyi pénzem volt. pénzügyileg én mintha olyan hibára emlékeznék, hogy ha túl sok pénzed volt, vagyis megtelt a pénzedet tároló nemtomhánybit-es tár, vagy vmi hasonló, akkor átbillent negatív ugyanannyira és ha költöttél akkor visszaugrott pluszba és így lehetett játszogatni, vagy hagyhattad, és újabb hosszú évek kemény munkájával, akár a 0-t is elérhetted :D  /de könnyen lehet hogy nem ennél a játéknál volt ez, a memóriám már a régi... :rolleyes: /

Bruce

Transport Tycoon? Na, ez volt az a játék, ami egy napnál tovább nem bírta a gépemen... Eddig minden más játéknak adtam egy második esélyt, de ez... Elkezdtem játszani, és idővel rájöttem, hogy ennek a játéknak nem lesz vége... Az meg nem az én stílusom... kell egy végcél, amiért érzem, hogy érdemes küzdeni. Itt meg, ha legyőzöm a konkurenciát is megy tovább a játék. (És pont ilyen okok miatt nem próbáltam ki soha Sims egyik részét sem :) )

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!