Anime és az ellenkező nem (=partner)

Started by Ramiz, 2004-05-18, 19:43:45

Previous topic - Next topic

Kilteh

Quote from: DWzUgye? Sztem is, pedig Azu nekem is nagy kedvenc, mar csak ragondolok, es kiul a vigyor az arcomra. :)
Én megnéztem az első egy-két részt - szemöldök felhúz. Na mindegy, sokan ajánlották, nézzük meg... Helyes döntés volt!  :lol:  :hopp:  :rotflol:  :cool:
Kil

A .hack univerzumának fanatikus imádója...  :D

Moloko

Quote from: kisviragmutatni kell neki AMVket, mondjuk a kedvenc zenéire csináltakat, vagy valamit, többféle animéből
úgyvan! AMVket kell mutatni! vagy filmeket, vagy OVA-kat.
Volt egy osztálytársam, az kanadában látott Escaflownet és attól szeretett bele az animekbe, aztán adtam neki már mindent :)
én szivem szerint egy lánnyal először Nausicaa-t nézetnék meg... btw Mononoke Hime van magyar szinkronnal!! még a fővárosi szabó ervin könyvtár videókölcsönzőjéből is kivehető.
egyszer egy srácnak mutattam Amazing Nurse Nanako-t. nekem nem jött be, de ő valamiért nagyon oda volt érte.
visszatérve AMV-re: NGE - Rammstein - Engel (Kevin Caldwell) szerintem mindenkinek bejön aki egy icipicit is szereti az ilyesmi zenét, és akkor már akár mélyvízbe is lehet ugrasztani.
De szerintem kezdésnek nagyon jó még a Kenshin OVA I. Azt egy másik sráccal nézettem meg (igaz ő előtte már 4 évet tanult japánul, de anime gyakorlatilag ez volt az első amit látott) és bejött neki. ellenben hentait nem biztos h célszerű mutatni, u.e. a srác úgy nyilatkozott, hogy "kb 2 percet bírtam belőle megnézni, tönkrevágja a lelkivilágomat a ->rajzfilmeket<- illetően"
továbbá van még olyanunk, hogy Hoshi no Koe, ami ugye egy 30perces rövidfilm, de ahányszor megnézem elsírom magam a végére :) és ehhez van egy AMV Evanescene - My Immortal c. számára, ami szintén olyan jó, hogy az is bármikor megríkat, visszaidézve a film hangulatát.
aki nem szereti a rajzfilmeket azt szerintem mindenképpen valami nem hagyományos megrajzolású (gyerekes -> nagy szemek, stb) animevel kell puhítgatni egy picit, és mindenesetre valami komolyabb darabbal. Blood - The Last Vampire elég nagy sikert aratott civil körben amikor Kapolcson levetítettük.

Moloko

másik téma: leszoktatni vkit animékről... imho lehetetlen :)
már másik topicban említettem, hogy én egy évig nem néztem animet. az azért volt, mert ugyan a barátomnak (aki 4 évig tanult japánul) nem volt velük baja, de nem nézte őket, a szűk baráti körömben volt egy csaj, aki ugyan azelőtt 2 évvel még Sailormoon kedvelő volt, egyszercsak úgy gondolta, hogy animéket nézni nevetséges és gyerekes. mivel a szabadidőm 90 % -át ezekkel az emberekkel töltöttem, nem néztem animet, mert nem volt rá módom, ha velük akartam lenni: a 2 egyszerre nem ment. 1 év után elegem lett. és kénytelen voltam felismerni, hogy nem lehetnek olyan közeli barátaim, akiknek bajuk van az animékkel :D:D ha már ők nem nézik velem, legalább ne vegyék zokon ha nézem egyedül, és akkor azt az időt amig animet nézek, nem töltöm velük.
asszem ehhez ennyit tudok fűzni :)

.Attila

Angel, amit utóbb mondtál, abban teljesen együtt érzek veled, és csak helyeselni tudom, amit tettél :jee:
Nehogy azért szóljanak le engem, mert anime-t nézek :_piszka:
On: barátom nem nézett még igazán anime-t, viszont imádja a szamurájos témákat... Kenshin volt a megoldás ;)
Igaz, ettől még nem lett anime-fan, de nem zárkózik el tőle. Ami tetszik neki, azt megnézi, és nem utasít el egyetlenegy ajánlatot sem csak azért, mert "rajzfilm"-ről van szó.

Feldin

Quote from: TriviAngel, amit utóbb mondtál, abban teljesen együtt érzek veled, és csak helyeselni tudom, amit tettél :jee:
Nehogy azért szóljanak le engem, mert anime-t nézek :_piszka:
On: barátom nem nézett még igazán anime-t, viszont imádja a szamurájos témákat... Kenshin volt a megoldás ;)
Igaz, ettől még nem lett anime-fan, de nem zárkózik el tőle. Ami tetszik neki, azt megnézi, és nem utasít el egyetlenegy ajánlatot sem csak azért, mert "rajzfilm"-ről van szó.
Tanulság: Mindenkinek a saját szájíze szerint kell adagolni :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: Angelén szivem szerint egy lánnyal el?ször Nausicaa-t nézetnék meg

Ezt én is alkalmaztam
 :)
És bejött. A lány azóta többször is kért animét, bár neki csak a "mesék" jöttek be.

.Attila

Quote from: DamnatusEzt én is alkalmaztam
 :)
És bejött. A lány azóta többször is kért animét, bár neki csak a "mesék" jöttek be.
Ultra Maniac-et neki!!! :D

Damnatus

Hali!

Quote from: TriviUltra Maniac-et neki!!! :D

Aztat nem ismerem
De pl. Gits, Lain nem jött be a csajnak, hanem Nausicaa, Mononoke, Laputa, Chobits, Haibane, Chihiro. Ezek tetszettek neki.

.Attila

Nem kell ismerni, meg kell mutatni ;) Vagy nem bízol bennem :(
Egyébként meg egy nagyon aranyos, könnyed, romantikus, mesés vígjáték.

Exo

Quote from: TriviNem kell ismerni, meg kell mutatni ;) Vagy nem bízol bennem :(
Egyébként meg egy nagyon aranyos, könnyed, romantikus, mesés vígjáték.

Én is végignéztem és csak annyit füznék hozzá, hogy: Detto
100%-osan egyetértek :D
Ha ez nem jön be neki, akkor mi??? :D :jee:

Damnatus

Hali!

Akkor előbb én nézem meg  :)

Ramiz

Quote from: TriviNem kell ismerni, meg kell mutatni ;) Vagy nem bízol bennem :(

Ez nem bizalom kérdése. Ízlések és pofonok. Dark sztoriktól a habos rózsaszín sztorikig bármit lehet szeretni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: RamizEz nem bizalom kérdése. Ízlések és pofonok. Dark sztoriktól a habos rózsaszín sztorikig bármit lehet szeretni.
De itt most arról volt szó, hogy Damnatus még nem látta, így aztán mindegy, hogy milyen az ízlése...

Feldin

Damnatus! Adj neki Azumangát!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: FeldinDamnatus! Adj neki Azumangát!!!!!!!!!

Csak előbb én is szeretnék hozzájutni.
Egyébként a csaj barátom, s egy haveri közös filmnézéskor, amikor még senki nem akart animét nézni, akkor sikerült őt rávennem, hogy vigye haza azt nézze meg az animéket, amiket hoztam. Azóta kéreget :hehe:
Ja és az akkor anime ellen tiltakozók többsége most már jön hozzám filmekért  :hehe:

Feldin

Quote from: DamnatusHali!



Csak előbb én is szeretnék hozzájutni.
Egyébként a csaj barátom, s egy haveri közös filmnézéskor, amikor még senki nem akart animét nézni, akkor sikerült őt rávennem, hogy vigye haza azt nézze meg az animéket, amiket hoztam. Azóta kéreget :hehe:
Ja és az akkor anime ellen tiltakozók többsége most már jön hozzám filmekért  :hehe:

Cukros bácsi!!!! :)
Így kell ezt csinálni! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Quote from: FeldinCukros bácsi!!!! :)
Így kell ezt csinálni! :)

Ehehe
Most egyébként épp Hellsing megy náluk, + egyik srácnak odaadtam a 40 gb-s gyűjteményemet.

Ramiz

Én mindig csak olyanokat tudok beszervezni, akiknek nincsen internete :(  :rolleyes:
És nem ellenkező neműek
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizÉn mindig csak olyanokat tudok beszervezni, akiknek nincsen internete :(  :rolleyes:
És nem ellenkező neműek
Akkor barátom TOPICOT TÉVESZTETTÉL :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Quote from: RamizÉn mindig csak olyanokat tudok beszervezni, akiknek nincsen internete :(  :rolleyes:
És nem ellenkező neműek
Nem véletlenül vagy vérbeli Zsákarc! "Oh, you are a bagface rabbit!"
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Az "ellenkező nem" ellentéte a "beleegyező nem", ami voltaképpen igen.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizAz "ellenkező nem" ellentéte a "beleegyező nem", ami voltaképpen igen.
A jó anyukádat mostmá'!...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

Quote from: Raggie GordonA jó anyukádat mostmá'!...
Hm. Úgy látom valaki berágott :)
Jó volt Ramiz! :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

belldandy

Videokártyát TV-be átdugni, leültetni őket, hangulat, gyertyafény stb, és...

Nem, nem a Night Shift Nurses-re gondoltam.

Ami nekem eddig mindig bejött, az a Video Girl Ai. Ez már szinte tesztjellegű, annyira megbízom Katsura mester alkotásában, hogy ha az 1. rész után nem követelik az illető hölgy a folytatást, akkor sajna annyi. Még nem hagyott cserben Ai-chan.  :jee:
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

sirtomi

Nekem még egy barátomat (férfi/nõ) sem sikerült rávennem, hogy anime-t nézzen. Csak olyat, aki már látott valamilyet és az tetszett neki.
A legtöbben azt mondják, hogy mese, és õk olyat nem néznek, már nem kisgyerekek.
Na ettõl a mondattól tudok idegbajt kapni. :grrr:
Azt sem tudja mi az, de már fikázza. És ezeknek az embereknek nem is tudom elmagyarázni, hogy nem csak kisgyerekeknek szóló anime-k vannak, sõt szerintem a legtöbb nem is a kisgyerekeknek készült.

Moha

Quote from: sirtomiA legtöbben azt mondják, hogy mese, és õk olyat nem néznek, már nem kisgyerekek.
Dettó. Az egyik haver váltig nem bírja megérteni az animemániámat. Õ is ezzel a "a rajzfilm gyerekeknek való" kijelentéssel van.
Mikor meg mondom neki, hogy elég sok nem gyerekeknek készül, akkor meg kapásból a hentai jut eszébe ("szexrajzfilm" - ahogy õ mondta). Múltkor kicsit kételkedõ hangnemben kérdezte, hogy "miért, ezeknek történetük is van?". Mindegy, nem fogékony rá. Csak, hogy miért kell leszólni? Neki is van olyan mániája, ami meg engem hagy hidegen...

Egy másik havert viszot sikerült többé-kevésbé rászokatnom. Az annyival kezdõdött, hogy meglátta nálam a Chihiro-t és elkérte. Aztán késõbb elvittem neki a Whisper of the heart-ot. Onnantól kezdve sorba szedte le az ilyeneket. De õ csak Ghiblit nézett eddig, mondván a sorozatok nem nagyon jönnek be neki.

Damnatus

Hali!

Akivel akarom, meg tudom szeretteni az animét, legalábbis egy részét. A haveroknak pl. akciót adok.

Marfy

Engem emiatt már párszor kiröhögtek hogy miket nézek de különösebben nem érdekeltek, mondják "22 vagy és ilyenket nézel".
Egyik haverom eddig csak olyan anime-ket nezett meg amiben csak erõszak és vérengzés volt, mikor mutattam volna neki egy kis vígjátékot (LH) erre õ mi ez a szar. Õ is csak az erõszakot látja az animek-ben.
2 hete elindult a filmvetítés Egerben és ahogy néztem szinte csak erõszakos témájú filmek lesznek (tisztelet 1-2 nem) és aki még soha nem látott ilyet annak rögtön ez az erõszak=anime marad meg benne.

Moha

Quote from: Nokiaki még soha nem látott ilyet annak rögtön ez az erõszak=anime marad meg benne.
Az sem szerencsés, de talán még mindig jobb, mint az anime = hentai felfogás...

Marfy

Jaja vagy mint ahogy már írtam japán rajzfilm=dugós manga hát ez aztán
mega  :lol: .