Main Menu

Harcmûvészet

Started by Damnatus, 2004-05-22, 23:32:29

Previous topic - Next topic

Zsiga

Ha már úgyis szóbakerült ez az önvédelem-téma, mit érdemes elkezdeni ha az önvédelem a cél, méghozzá lehetőleg gyorsan (1-2-3 év alatt). Nem 60 évesen akarok kung-fu mester lenni, hanem 25 évesen akarom szétrúgni a kötekedő cigánygyerek seggét. (Mély filozófiai dolgok nem igazán érdekelnek, önuralmam meg van.)

Apatilos

Quote from: smash++ on 2006-06-18, 13:38:55Azt aláirom,hogy ha többen(2<) támadnak meg akkor csak (a mesteri fokozat segithet vagy a futás).
ez nem feltetlenul igaz, csak ugyesnek kell lenni, elsore eltalalni az ellent, es nagyot utni. ketlem, hogy egy utcai harcos ugy viselne egy fatorzson edzodott okol uteset, mint egy harcmuvesz.
masreszt mi szamit mesteri fokozatnak? ezt kerdezem toled, es mindenki mastol, aki ide ir.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

smash++

Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 13:44:36
Ha már úgyis szóbakerült ez az önvédelem-téma, mit érdemes elkezdeni ha az önvédelem a cél, méghozzá lehetőleg gyorsan (1-2-3 év alatt). Nem 60 évesen akarok kung-fu mester lenni, hanem 25 évesen akarom szétrúgni a kötekedő cigánygyerek seggét. (Mély filozófiai dolgok nem igazán érdekelnek, önuralmam meg van.)

Hehe :D!Ez se rossz felfogás.
A szavaidból itélve én csak a kyokushin karate-t és a thai-box-ot tudom ajánlani(amit én ismerek),a kick-boxban nem vagyok biztos(1-3 év).A thai-ba szerintem gyorsabban fejlődsz(de ez nem piskóta sport),sőt itt fejlődsz a leggyorsabban.Ha szétrúgni akarod akkor a box is kihúzva :D.Itachi biztos többet tud a Savate-ről és lehet,hogy ajánlja is.
A fizikai adottság sem mind1.Milyen alkat vagy?Csináltál már valamit is vagy (esetleg kondi terem?)

Lazzaret

Hát mester fokozaton nem az ugynevezett őv szinét értem :) Ugyanis aki 10 évesen megkapja a feket övet attól még nem biztos hogy ő lenne a legjobb ellenfél. A mesterem szokta mondani hogy egyén válogatja ki mikor éri el a mesterfokot. Ugyanis ez látszik rajta. Ezt neki Iwata és Meneken senseike mondták akik nagy mesternek számítanak. Iwata sensei vezeti a Muso Jikiden Eishin Ryu Iaido iskolát és szerintem ha ő ezt mondja akkor igaza van.

Zsiga: Ha gyorsan akarsz mester lenni akkor keres egy mestert aki a nap 24 órájában foglalkozik veled :D És akkor talán pár év alatt is lehetsz király  :jee:


www.arkangyalok.uw.hu

smash++

Quote from: Apatilos on 2006-06-18, 13:48:05
Quote from: smash++ on 2006-06-18, 13:38:55Azt aláirom,hogy ha többen(2<) támadnak meg akkor csak (a mesteri fokozat segithet vagy a futás).
ez nem feltetlenul igaz, csak ugyesnek kell lenni, elsore eltalalni az ellent, es nagyot utni. ketlem, hogy egy utcai harcos ugy viselne egy fatorzson edzodott okol uteset, mint egy harcmuvesz.
masreszt mi szamit mesteri fokozatnak? ezt kerdezem toled, es mindenki mastol, aki ide ir.


Szerintem sem feltétlenül igaz,csak nem nagyon akartam kötekedni az előttem irókkal:).Ezzel viszont teljesen egyetértek amit irsz!!!!Pl a karate edzőm zöld öves volt(de csak azért mert más is közbe jött a feljebb lépésben(tisztára mint a politika),de simán levert egy-két fekete övest is ha kelett.Nem is jól használtam a kifejezést mester pl az aki minden katát tud és szellemileg is topp,közel-mesteri aki nagyon jó harcos:).Vmi ilyesmi.De nem tudom megfelelően meghatározni

smash++

Na meg a másik.Amikor itt volt karate világ bajnokság anno...Nekem még csak kék övem volt de külföldi velem egyidős srácok már fekete övvel szaladgáltak fel-le(pl amerikaik).Szerintem sem övhez köthető.Én azt mondom a viselkedés és a "bölcsesség" is nagyban meghatározó,hogy valakit mesternek lehet tekinteni vagy sem.Nálam közel-mester szint aki jó harcos :Dhehe

Zsiga

Quote from: smash++ on 2006-06-18, 13:53:19
Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 13:44:36
Ha már úgyis szóbakerült ez az önvédelem-téma, mit érdemes elkezdeni ha az önvédelem a cél, méghozzá lehetőleg gyorsan (1-2-3 év alatt). Nem 60 évesen akarok kung-fu mester lenni, hanem 25 évesen akarom szétrúgni a kötekedő cigánygyerek seggét. (Mély filozófiai dolgok nem igazán érdekelnek, önuralmam meg van.)

Hehe :D!Ez se rossz felfogás.
A szavaidból itélve én csak a kyokushin karate-t és a thai-box-ot tudom ajánlani(amit én ismerek),a kick-boxban nem vagyok biztos(1-3 év).A thai-ba szerintem gyorsabban fejlődsz(de ez nem piskóta sport),sőt itt fejlődsz a leggyorsabban.Ha szétrúgni akarod akkor a box is kihúzva :D.Itachi biztos többet tud a Savate-ről és lehet,hogy ajánlja is.
A fizikai adottság sem mind1.Milyen alkat vagy?Csináltál már valamit is vagy (esetleg kondi terem?)
Thai-boxot már sokan mondták, valószínű az lesz. Majd meglátjuk túlélem-e... :D (Bár ismerősömnek volt vele gondja, nem akart nagyot ütni de a másik srác 2 hétig feküdt az intenzíven...)
Fizikai adottság? 164cm, 50kg, de gyors vagyok mint a villám. Egy évig tanultam Shotokan-t, de már vagy 10 éve, az jól ment csak alkalmatlan arra amire nekem kéne. Azért írtam elsősorban a rúgást, mert a lábaim sokkal erősebbek mint a kezeim, köszönhetően a 10 év lovaglásnak... :)

Lazzaret: Nem akarok mester lenni, bőven elég ha egy képzetlen ellenfelet le tudok győzni gond nélkül.

smash++

Háát igen.Én a karate-thai között vaciláltam(mostansá).De a thai brutálisabb nekem és maradt a karate.
Ezek szerint vékony tipus vagy:).Mint én(178+-2cm,68-69 kg).Én ajánlom a kondi termet is,de komolyan.A thai biztosn jó lesz.Egyébként sok olyan alkat mint te boxol is.De jó lesz a thai.Sok sikert hozzá!

Apatilos

jok a valaszok, tenyleg nem kotheto ovfokozathoz. ismerek olyat, akit a viselkedese miatt soha nem fogok mesternek nevezni, hiaba kepes agyonverni pillanatok alatt. meg azt sem erdemli meg, hogy vedekezzek ellene.
hogy kiskolykok miert kapjak meg a feket ovet, azt nem ertem. ugyes? igen. szellemileg elert arra a szintre? ketlem. es fizikailag? nem. akkor miert?
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Lazzaret

Mert megtanulta a katákat


www.arkangyalok.uw.hu

Apatilos

Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 14:33:30
Mert megtanulta a katákat
ez azert egy kicsit keves szerintem. de nem baj, en nem is akarok ovfokozat alapjan mester lenni.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Rounin

Nekem erről Itachi egy korábbi aláírása jutott eszembe, ami az igaz mesterek fekete övéről szólt és arról, hogy a kemény munka izzadtságától és piszkától fekete..? Sajna nem tudom szó szerint idézni :o

Utcai önvédelem: 1v1. Ez mind szép és jó, de mi garantálja, hogy veled cirka egykorú-hasonló testfelépítésű alak támad neked? Ismerve a sakálokat aki támad, az vagy orvul, meglepetésszerűen támad, vagy többedmagával. Vagy kétszer akkora izomtömeggel bír, mint te.
Nem kell alábecsülni a testvérekkel folytatott verekedések hatását. Nem olyan sikkes, nem olyan stílusos, de megtanulsz hatékonyan és aljasan harcolni. :o Közel sem olyan szép, mint a harcművészetek, de azokban járatlan ellenfél ellen nagyon is megteszi önvédelemre. (és kevesebb idő/szellemi ráfordítást igényel).
Ha _csak_ az önvédelem érdekel :p

Lazzaret

Én már megküzdttem olyan ember ellen aki állitolag mint utóbb kiderült valami baromi nagy harcművész volt és versenyeket is nyert. Csak egy a gond, utcán nem ugy támad az ember mint a szőnyegen. Ugye az otthoni birkozások és verekedések nagyon is sokat érnek + ha valaki 130kg és jól ki is tudja azt használni 1v1 ben nem sok esélye van akárkinek. No ugye emberem nekem jott folyoson és arcoskodni kezdet :Eztneked: én meg csak kirohogtem. Utána a vasuti árkád alatt megvárt és nekem ugrott. Nem igazán hatott meg az utése de mivel a kozelembe jott megbánta :morci: Birkozáson tanulja az ember hogy vannak olyan fogások amit nem szabad alkalmazni mert veszélyes. Ilyen pl a nyakfogás. Emberem nyakát elkaptam lerántottam a foldre és a szép sulyom minden grammját belefektettem a terhelésbe :__devil: Szerinted mennyit ért a karate tudása?


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

#313
Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 13:44:36
Ha már úgyis szóbakerült ez az önvédelem-téma, mit érdemes elkezdeni ha az önvédelem a cél, méghozzá lehetőleg gyorsan (1-2-3 év alatt). Nem 60 évesen akarok kung-fu mester lenni, hanem 25 évesen akarom szétrúgni a kötekedő cigánygyerek seggét. (Mély filozófiai dolgok nem igazán érdekelnek, önuralmam meg van.)
Thai box pl
Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 13:59:50
Hát mester fokozaton nem az ugynevezett őv szinét értem :) Ugyanis aki 10 évesen megkapja a feket övet attól még nem biztos hogy ő lenne a legjobb ellenfél. A mesterem szokta mondani hogy egyén válogatja ki mikor éri el a mesterfokot. Ugyanis ez látszik rajta. Ezt neki Iwata és Meneken senseike mondták akik nagy mesternek számítanak. Iwata sensei vezeti a Muso Jikiden Eishin Ryu Iaido iskolát és szerintem ha ő ezt mondja akkor igaza van.

Zsiga: Ha gyorsan akarsz mester lenni akkor keres egy mestert aki a nap 24 órájában foglalkozik veled :D És akkor talán pár év alatt is lehetsz király  :jee:
Lazzaret, ismerlek én téged? :)
voltál iai saion?
Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 14:08:07
Quote from: smash++ on 2006-06-18, 13:53:19
Quote from: Zsiga on 2006-06-18, 13:44:36
Ha már úgyis szóbakerült ez az önvédelem-téma, mit érdemes elkezdeni ha az önvédelem a cél, méghozzá lehetőleg gyorsan (1-2-3 év alatt). Nem 60 évesen akarok kung-fu mester lenni, hanem 25 évesen akarom szétrúgni a kötekedő cigánygyerek seggét. (Mély filozófiai dolgok nem igazán érdekelnek, önuralmam meg van.)

Hehe :D!Ez se rossz felfogás.
A szavaidból itélve én csak a kyokushin karate-t és a thai-box-ot tudom ajánlani(amit én ismerek),a kick-boxban nem vagyok biztos(1-3 év).A thai-ba szerintem gyorsabban fejlődsz(de ez nem piskóta sport),sőt itt fejlődsz a leggyorsabban.Ha szétrúgni akarod akkor a box is kihúzva :D.Itachi biztos többet tud a Savate-ről és lehet,hogy ajánlja is.
A fizikai adottság sem mind1.Milyen alkat vagy?Csináltál már valamit is vagy (esetleg kondi terem?)
Thai-boxot már sokan mondták, valószínű az lesz. Majd meglátjuk túlélem-e... :D (Bár ismerősömnek volt vele gondja, nem akart nagyot ütni de a másik srác 2 hétig feküdt az intenzíven...)
Fizikai adottság? 164cm, 50kg, de gyors vagyok mint a villám. Egy évig tanultam Shotokan-t, de már vagy 10 éve, az jól ment csak alkalmatlan arra amire nekem kéne. Azért írtam elsősorban a rúgást, mert a lábaim sokkal erősebbek mint a kezeim, köszönhetően a 10 év lovaglásnak... :)

Lazzaret: Nem akarok mester lenni, bőven elég ha egy képzetlen ellenfelet le tudok győzni gond nélkül.
a shotokan nem alkalmatlan. nincs vele semmi baj.
Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 14:33:30
Mert megtanulta a katákat
talán.
inkább mert meg akarják tartani, vagy leromlott a vizsgáztatás,. de passz. nem isemrem a karatésokat.

-Feldin 4-es flood deactivated. DOH! -Yakumo
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Apatilos

Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 19:38:18Szerinted mennyit ért a karate tudása?
talan ha lett volna eselye fultovon vagy halantekon utni akkor kiderul. de nem tudom a pontos poziciokat, igy valaszolni sem olyan konnyu. eleve hogyan es hol utott meg, hogy nem volt hatasa rajtad? nem a te szivossagodat kerdojelezem meg ezzel, hanem az o tudasat.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Itachi

Quote from: Apatilos on 2006-06-18, 20:01:09
Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 19:38:18Szerinted mennyit ért a karate tudása?
talan ha lett volna eselye fultovon vagy halantekon utni akkor kiderul. de nem tudom a pontos poziciokat, igy valaszolni sem olyan konnyu. eleve hogyan es hol utott meg, hogy nem volt hatasa rajtad? nem a te szivossagodat kerdojelezem meg ezzel, hanem az o tudasat.
Az, hogy egy harc a valóságban az utcán milyen kimenetelű, messze nem a tudáson múlik csak.Anno ninjutsun tanultam, hogy olyan nincs ,hogy vki jobb mint a másik.lehet ,hogy eccer megveri, vagy legyőzi, de az csak arra a momentumra érvényes.Más helyzetben lehet ő maradna alul.Nálunk anno, ha vki egy másik embert harcban legyőzött nem azt mondtuk, hogy ő jobb, hanem hogy neki volt szerencséje.Egy utcai küzdelemben ez hatványozottan érvényes hisz ott rengeteg tényező van amit az ember nem tud befolyásolni.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Lazzaret

Quote from: Itachi on 2006-06-18, 20:16:10
Quote from: Apatilos on 2006-06-18, 20:01:09
Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 19:38:18Szerinted mennyit ért a karate tudása?
talan ha lett volna eselye fultovon vagy halantekon utni akkor kiderul. de nem tudom a pontos poziciokat, igy valaszolni sem olyan konnyu. eleve hogyan es hol utott meg, hogy nem volt hatasa rajtad? nem a te szivossagodat kerdojelezem meg ezzel, hanem az o tudasat.
Az, hogy egy harc a valóságban az utcán milyen kimenetelű, messze nem a tudáson múlik csak.Anno ninjutsun tanultam, hogy olyan nincs ,hogy vki jobb mint a másik.lehet ,hogy eccer megveri, vagy legyőzi, de az csak arra a momentumra érvényes.Más helyzetben lehet ő maradna alul.Nálunk anno, ha vki egy másik embert harcban legyőzött nem azt mondtuk, hogy ő jobb, hanem hogy neki volt szerencséje.Egy utcai küzdelemben ez hatványozottan érvényes hisz ott rengeteg tényező van amit az ember nem tud befolyásolni.

Ez így is van. Nekem szerencsém volt, a másiknak nem. Erre mondják hogy hiába nagy a tudásod ha messziről is képesek mások leteríteni.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Quote from: Feldin on 2006-06-18, 19:46:58
Lazzaret, ismerlek én téged? :)
voltál iai saion?

Nem hiszem, még nem voltam semmilyen rendezvényen, csak a dojoban edzésnapokon. De ha jól tudom hamarosan megtartják a Kendo Hungaryan kupát és oda nézőnek mindenféle képpen szeretnék elmenni.


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

Quote from: Lazzaret on 2006-06-18, 21:39:41
Quote from: Feldin on 2006-06-18, 19:46:58
Lazzaret, ismerlek én téged? :)
voltál iai saion?

Nem hiszem, még nem voltam semmilyen rendezvényen, csak a dojoban edzésnapokon. De ha jól tudom hamarosan megtartják a Kendo Hungaryan kupát és oda nézőnek mindenféle képpen szeretnék elmenni.
és kendozol is? mert akkor legalább tudom h már láttalak :)
Hungáriára én is megyek, sajna még mindig csak nézőnek. :(
Yakumo, köszi :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Lazzaret

Csak Iaidozok. Sajna Kendo már nem fér bele az időmbe.


www.arkangyalok.uw.hu

Jenchi

Quote from: smash++ on 2006-06-02, 13:50:15
Quote from: Shiroi on 2006-06-01, 17:15:28
TaeKwonDo ITF

De félek,hogy már 21 évesen öreg vagyok az elkezdéshez.Nagyon sokat kéne edzeni,hogy valamire is vigyem benne

Soha sem késő elkezdeni, elhatározás kérdése. Én most vagyok 24, alig egy éve kezdtem el gyakorlatban is foglalkozni harcművészettel. Most ért meg bennem az elhatározás. És igen sokat kell edzeni. ez benne a jó  :cool:
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Jenchi

Akit érdekel egy tradicionális, japán kardvívó stílus,feltétlenül nézzen utánna a Shinkendo-nak.

A honlapon megtalálhatjátok a lényegesebb infókat, akinek nem sikerül kielégíteni a kíváncsíságát, bátranvegye fel a kapcsolatot a honlap szerkesztőjével, VAGY jöjjön el és nézzen meg egy edzést, esetleg ami még jobb, vegyen részt rajta, kint a Margitszigeten, ingyen. A részletek a honlapon.

www.shinkendo.hu

Jinsei Shinkendo
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Feldin

Quote from: Jenchi on 2006-07-11, 16:27:15
Akit érdekel egy tradicionális, japán kardvívó stílus,feltétlenül nézzen utánna a Shinkendo-nak.

A honlapon megtalálhatjátok a lényegesebb infókat, akinek nem sikerül kielégíteni a kíváncsíságát, bátranvegye fel a kapcsolatot a honlap szerkesztőjével, VAGY jöjjön el és nézzen meg egy edzést, esetleg ami még jobb, vegyen részt rajta, kint a Margitszigeten, ingyen. A részletek a honlapon.

www.shinkendo.hu

Jinsei Shinkendo
ismerem.
összeszabott rendszer.
annyira nem tetszik.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Jenchi

"összeszabott"
Újraegyesített!
Régen akik nem ismerték kardjuk használatát minden irányban, azok gyors halált haltak.
Kardrántás, vágás, páros gyakorlatok, katák...
Ezt csupán néhány tradicionális kenjutsu iskola képes felmutatni.
A shinkendo újraéleszti a régi japán tradiciókat...
Arról nem is beszélve, hogy egy 75 danos japán mestertől, talán több is tellik, mint "összeszabni".
Azt hiszem, hogy nem nem ismered, mert még nem hiszem hogy csináltad volna, és így talán kicsit nehezebb véleményt alkotnod a stílusról...  :tezsvir:

:zen:
[/quote]
ismerem.
összeszabott rendszer.
annyira nem tetszik.
[/quote]
"I'm not going there to die...  I'm going to see if I'm truly alive."

Nakedape

segítséget kérnék!


keresnék valami harművészetet, sport gyanánt, pusztakezest.
stabil állás a szimpatikus, ütás , fogás, esés belefér. nem szeretnék ugrani, s sípcsontnál magasabbra rugni :D

javaslatok?

köszönetek a tippekért
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Damnatus

Quote from: Nakedape on 2006-08-31, 21:34:27
keresnék valami harművészetet, sport gyanánt, pusztakezest.
stabil állás a szimpatikus, ütás , fogás, esés belefér.
Judo ;)

Mellesleg Feldin ami "összeszabott" az lehet jó! Míg ami tradícionális, az is lehet elkorcsosult! ;)

Itachi

Quote from: Nakedape on 2006-08-31, 21:34:27
segítséget kérnék!


keresnék valami harművészetet, sport gyanánt, pusztakezest.
stabil állás a szimpatikus, ütás , fogás, esés belefér. nem szeretnék ugrani, s sípcsontnál magasabbra rugni :D

javaslatok?

köszönetek a tippekért
Wing Chun(nem tudom meik írott variációi, mert van Wing Tsun,Ving Chun,Ving Tsun stb.) .Szinte alig van benne rugás és az is alacsony.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Edina-chan

Nakedape, neked az ashihara karate amire én járok, tökéletesen megfelelne, csak a sípcsontnál magasabbra rúgás és ugrás nem stimmel ^^' (rúgunk ám ugrásból fejre is xD)

Damnatus:
Judo? Jájjj az dobálós, nem próbálnám ki^^'

Damnatus

Jobb esni, mint ütést kapni!

Itachi

Quote from: Damnatus on 2006-09-08, 14:14:19
Jobb esni, mint ütést kapni!
Ezt embere válogatja.Én is jobb szeretem ha dobnak.(persze nem betonon ,mert az nagyon fáj)
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"