SporTopic

Started by Exo, 2004-05-24, 17:57:45

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Fazék on 2008-07-17, 18:59:58
ez a biciklizés dolog fárasztó...

valahogy ki lehet deríteni, hogy mennyi a szintkülönbség a XXII. ker Ady Endre út - Tordai út saroktól a Tegzes utca - Hittérítő út sarokig?
Kíváncsi lennék rá :)

ja és ne húzzátok végig az alkarotokat friss deszkán biciklizés közben csak azért, hogy ne essetek el... ez már majdnem égési sérülés. azt hiszem jobban tettem volna, ha elesek... :haha:
őőő.. tippre szintvonalrajzos térkép, más ötletem sajna nem nagyon van...

Milyen deszkán, és hol?

Fazék

Quote from: Lythis on 2008-07-17, 19:13:29Milyen deszkán, és hol?[/color]
csak ilyen sima valamennyire csiszolt fán, amiből pl egy ideiglenes átjárót csináltak a híd helyére, amin épphogy elfér az ember széltében a kormánnyal... hogy ne essek el rajta, kitámasztottam a bal karommal és kb fél méteren húztam a fán, semmi komoly, csak tetvesül csíp  :redface:

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2008-07-17, 18:59:58
valahogy ki lehet deríteni, hogy mennyi a szintkülönbség a XXII. ker Ady Endre út - Tordai út saroktól a Tegzes utca - Hittérítő út sarokig?
Kíváncsi lennék rá :)

google earth?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-07-18, 10:34:06google earth?
:merci:
szerencsére itt a benti gépen fönt is volt, így röpke 5 perc ismerkedés után kinyögte, hogy 70m-es szintkülönbség van azon a 700m-en. ezt hívják 10%-os emelkedőnek? vagy azt máshogy számolják?

motifator

Szerintem pontosan így számolják.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Én

Na tera csak hogy jobb legyen a kedved segítgetés szempontból: Én is kipróbáltam a hátsó vállra edzést, és nekem is segített, bár nekem inkább a hátam csontosságát enyhítette. Meg megkérdeztem emberkéket, és állítólag még ez jó rá: leülsz, rádőlsz a térdedre, és úgy emeled oldalra a súlyokat, hogy kitolod oldara a könyököd amennyire tudod. Szerintem jó így, éreztem is.

teraflare

Én most mellre próbálok nagyon rágyúrni a többi izmom nulla de ez minuszos.  ^^" Talán most sikerült eltalálni hogy kell rendesen fekvenyomni.  :cool:

Én

A fekvenyomást nagyon rühellem. Érdekes, mert mellre jól megy egész tisztességes súlyokkal a többi gyakorlat, de a fekvenyomás nagyon nem megy, a maximumot nem is néztem meg, szériázni csak 50-55 kg-al megy. Most átváltottam a szűk fogású fekvenyomásra, mert azon valami eredményt is látok.

sirtomi

Fekvenyomni csak széles fogással szoktam, szűk fogás helyett fekvőtámaszozok :)

Hogy megy ez a hátsó váll izomra gyúrás? Én nem nagyon szoktam mindenféle gyakorlatokat csinálni különböző izomcsoportokra, variálom a gyakorlatokat, de nagyon komolyan nem specializálódok :)

teraflare

#519
Quote from: sirtomi on 2008-07-24, 09:57:28
Fekvenyomni csak széles fogással szoktam, szűk fogás helyett fekvőtámaszozok :)
Csak azért sem tudom megállni hogy ne okoskodjak :P
Fekvenyomásnál én a következőt csinálom: Kb vállszélességben fogom a rudat és a karjaim kb 90° ban állnak a testemhez képest (na jó 80). De ami számíthat: nem felfele nyomom a súlyt, hanem a felkarjaim össze.
(valami ilyesmire próbálok gondolni)

Ekkor a test nem a tricepszet bízza meg főként hanem inkább a mellizmot törekedni kell rá hogy "érezd" ahogy feszül a mellizom (kicsit rá is feszíthetsz hogy jobban érezd). Valami olyasmit kellene érezni mint ha az ujjaid rárakod az ellentétes oldalon lévő mellizomra (nem, nem juici head féle öntapizás lesz  :D) és a másik kezed oldalról áthózod magad előtt keresztbe. Ha minden igaz a leírt módon a mellizom szétválasztódása lesz látványosabb ami számomra inkább azért fontos hogy a szegycsontom ne annyira látszódjon ha kinyújtózom  ^^" (cingár vagyok  no én még az 55 kilóval sem tudok szettezni  :frown:)
edit:na tessék soha nem fogok tudni megváltozni már, túlságosan belém égetődött :D

sirtomi

Vállszélességnél szélesebben fogom a rudat fekvenyomásnál. Vállszélességgel fekvőtámaszozok, olyankor a könyököm a tesztem mellett van szorosan. Fekvenyomásnál még nem figyeltem hogy hogyan áll a karom :)
60-65 kilóval azért szoktam szériázni, de akkor már megszakadok. Azt hittem ez baromi kevés, de akkor nem vagyok egyedül ilyen nyurga  :haha:

teraflare

Quote from: Én on 2008-07-23, 16:50:45
szériázni csak 50-55 kg-al megy.
Quote from: sirtomi on 2008-07-24, 14:28:22
60-65 kilóval azért szoktam szériázni,
Én mindjárt abbahagyom az edzést. :D Másfél hónap alatt alig tudtam növelni a súlyt. A sajátom meg szarik nőni  :frown:

sirtomi

Másfél hónap alatt nem minden téren lehet elérni látványos fejlődést kondival. Nálam is stagnál ez a súly, mondjuk keveset edzek megint. Nekem a bicepsz olyan hogy hiába edzek, mintha nem is erősödne, de azért nőtt valamit, legalább a látvány megvan  :haha:

Én

Én elhatároztam, hogy nem mérem a súlyomat, mert csak felidegesít. Annak idején voltam 75 kg, most erősebb vagyok és erősebbnek is nézek ki, mégsem tudok 72 kg felé menni. Naponta tudok 1-2 kg-ot ingadozni, ami valószínűleg attól függ, hogy mit eszek. Magamnak már tetszek, amíg ez így van, nem érdekel a súlyom.
Másfél hónap miatt ne parázz, fekvenyomásban én sem emeltem 15-20 kg-nál többet fél év alatt, azt pedig csak azért, mert a mellizmom 0-val volt egyenlő, de tényleg. Az utóbbi 1-2 hónapban pedig semmit. Mondjuk más gyakorlatoknál rendesen többet tudok szerencsére.
Quote from: teraflare on 2008-07-24, 12:21:20
a szegycsontom ne annyira látszódjon ha kinyújtózom  ^^"
Szerencsére ez nekem már egyáltalán nem látszik :P
Én még azzal nyugtatom magam, hogy 17 éves vagyok, csak fogok azért még nőni/erősödni.

sirtomi

Én meg öregszem és a sörhas ellen edzek :D

teraflare

Quote from: Én on 2008-07-24, 16:15:29
Annak idején voltam 75 kg, most erősebb vagyok és erősebbnek is nézek ki, mégsem tudok 72 kg felé menni.
Én még a 70-et sem tudom elérni  :D Bár tény hogy felszedtem 5 kilót ami már nem zsír, de most stagnálok hiába eszem olyat hogy a cégvezetőség elszörnyülködött mikor a kiadásokat nézték (nekik nem kerül többe mert max összegig támogatják az ebédet, de az én végeredményem azt látták  :haha:) + fehérjét is eszem. bár mostanában annyira ideges vagyok hogy szerintem már az elégeti a napi kaját

Rounin

Ha ideges vagy, akkor egeret szülve se fogsz hízni, arra mérget vehetsz.

Én

#527
Amúgy a stressz szerintem is beszámít. Így internetzen nem látszik de sokszor én is elég streszes vagyok, lehet ez a rendes fejlődés akadálya...
Fekvenyomáshoz visszatérve: tomi írtad, hogy 60-65-el nyomod, de megszakadsz. Én az 50-55-el nem szakadok meg, többet viszont rendes széria szinten egyszerűen a torkomra ejtenék. :haha:
Quote from: teraflare on 2008-07-24, 16:39:14
Quote from: Én on 2008-07-24, 16:15:29
Annak idején voltam 75 kg, most erősebb vagyok és erősebbnek is nézek ki, mégsem tudok 72 kg felé menni.
Én még a 70-et sem tudom elérni  :D
Azért van magasságkülönbség köztünk, mit írtál multkor, 178 cm? Ahhoz a 70 kg nem gáz szerintem, mégha csak közelíted is.
ed: typo

teraflare

mondjuk most hogy belegondolok a növekedésem abban az időszakban volt mikor épp release utáni nyugodt időszak volt. No de a 8.2 és a 8.3 között majd.

Próféta

Quote from: Rounin on 2008-07-24, 16:44:12
Ha ideges vagy, akkor egeret szülve se fogsz hízni, arra mérget vehetsz.
:merci:
Megvan! Akkor idegesítsetek fel, hátha úgy nem kövéredek tovább!
(Az egérszülést kihagyhatjuk...)

Rounin

Quote from: Próféta on 2008-07-24, 16:53:18
:merci:
Megvan! Akkor idegesítsetek fel, hátha úgy nem kövéredek tovább!

De jelentős eséllyel pályázol egy jó kis nyombél/gyomorfekélyre. :angyali:

Én

Quote from: Próféta on 2008-07-24, 16:53:18
Quote from: Rounin on 2008-07-24, 16:44:12
Ha ideges vagy, akkor egeret szülve se fogsz hízni, arra mérget vehetsz.
:merci:
Megvan! Akkor idegesítsetek fel, hátha úgy nem kövéredek tovább!
(Az egérszülést kihagyhatjuk...)
Ja igen, most hogy említed. A diplomád alján megtaláltad már a YHBT-t? :D

sirtomi

Quote from: Én on 2008-07-24, 16:44:25
Amúgy a stressz szerintem is beszámít. Így internetzen nem látszik de sokszor én is elég streszes vagyok, lehet ez a rendes fejlődés akadálya...
Fekvenyomáshoz visszatérve: tomi írtad, hogy 60-65-el nyomod, de megszakadsz. Én az 50-55-el nem szakadok meg, többet viszont rendes széria szinten egyszerűen a torkomra ejtenék. :haha:
Quote from: teraflare on 2008-07-24, 16:39:14
Quote from: Én on 2008-07-24, 16:15:29
Annak idején voltam 75 kg, most erősebb vagyok és erősebbnek is nézek ki, mégsem tudok 72 kg felé menni.
Én még a 70-et sem tudom elérni  :D
Azért van magasságkülönbség köztünk, mit írtál multkor, 178 cm? Ahhoz a 70 kg nem gáz szerintem, mégha csak közelíted is.
ed: typo
Maximum súly közelébe megyek mindig, meg általában van valaki még a teremben aki segít ha baj van :)

Én 65 kiló fölé nem tudok hízni, thaibox edzésen mindig lemegy amit felszedek :)

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-07-24, 17:04:32
Maximum súly közelébe megyek mindig, meg általában van valaki még a teremben aki segít ha baj van :)
Zorró segít ha baj van

teraflare

Dagad a májam. A hétvégén a nagyszülők és a keresztanyám is megjegyezték hogy mennyire megizmosodtam.  ^^ Megnéztem és már rég nem is látszik a szegycsontom csak kézzel érzem még mindig

sirtomi

Szegycsontodat hogy a francba tüntetted el? Zsebedben hordod? :D

teraflare

Quote from: sirtomi on 2008-07-30, 10:33:21
Szegycsontodat hogy a francba tüntetted el? Zsebedben hordod? :D
Nem, csak eltakarja a mellszőrzetem.  :D

Én

Quote from: teraflare on 2008-07-30, 10:32:09
Dagad a májam.
Na, én hülye meg azt hittem, megjött az eszed és elkezdtél inni.

sirtomi


teraflare

Quote from: Én on 2008-07-30, 13:54:01
Na, én hülye meg azt hittem, megjött az eszed és elkezdtél inni.
Elárulhatom hogy nem elvből nem iszom. :frown: