Négyszögletes, vékony, fa eredetû lapokból készített dolgok sok fekete jellel

Started by Ramiz, 2004-07-01, 18:29:24

Previous topic - Next topic

Ramiz

Nagyon jó cuccok vannak egyébként bookline-on, legalábbis a boltban Mazsival rendesen csorgattuk a nyálunkat... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Arkagyij és Borisz Sztrugackij : Piknik az árokparton / Sztalker

Az első írás ötletéből ugyanazon írópáros írt forgatókönyv-vázlatot Tarkovszkijnak, aki abból feldolgozott forgatókönyvvel csinált filmet. A készülési lánc három láncszeme közül az első kettőt ismerem még csak, a filmet nem láttam. A Piknik az árokparton egy erőteljes, ötletes, nagyon hangulatos írás, a klasszikus sci-fi hagyományait követi, Clarke és Lem hangvétele jut róluk az ember eszébe. Nem lőnék le semmilyen poént, nagyon jó könyv, a sci-fi rajongóknak mindenképpen ajánlott. A Stalker ezzel szemben az előző kisregény meggyalázott csontváza, belesűrítve a látványosabb ötletek, de a mondanivaló elsikkad, a karakterek nagyon vázlatosak és báboknak tűnnek, iszonyatosan kimódolt és elcsépelt frázisokat pufogtatnak, nincs benne semmi drámaiság. Ez után elbizonytalanodtam a filmet illetően... de azért adok neki egy esélyt. :)

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Borítékolom, hogy nem fog neked tetszeni. Próbáld meg esetleg nem sci-fiként nézni, mert nem az. A címén kívül kb. semmi köze nincs a könyvhöz.

Szerk: Viszont ha tetszett Sztugackijék stílusa, akkor olvasd még el a Hétfő szombaton kezdődik és a Nehéz istennek lenni c. könyveiket.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-28, 14:18:06Borítékolom, hogy nem fog neked tetszeni. Próbáld meg esetleg nem sci-fiként nézni, mert nem az. A címén kívül kb. semmi köze nincs a könyvhöz.
Nem is sci-fi-nek néztem volna, művészfilmek is jöttek már be nekem... :hehe:

Quote from: kikuchiyo on 2006-11-28, 14:18:06Szerk: Viszont ha tetszett Sztugackijék stílusa, akkor olvasd még el a Hétfő szombaton kezdődik és a Nehéz istennek lenni c. könyveiket.
Ámen. :Kiraly: Amint hozzájutok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Elkezdtem az eredeti Dexter-könyvet, és nagyon tetszik! :cool: Eddig úgy tűnik, hogy a sorozat pontosan a könyv mentén halad. A könyv sötétebb, mint a sorozat, több a Dexter-féle gonosz-őszinte kommentár (amivel például az első epizód kezdődik a sorozatban - az szó szerinti idézet) és tele van nagyon-nagyon cinikus és fekete humorral (ebből a sorozatba is bőven jutott, de a könyv még arra is rátesz pár lapáttal, csak A 22-es csapdájához tudnám így most hasonlítani, vagy esetleg Vonneguthoz, de ez utóbbinál kevésbé erőltetett, lazább). Az is érdekes, hogy Dexter sorozatgyilkos hajlamai itt kontrasztosabban elválnak hétköznapi énjétől, már-már skrizofén, tudathasadásos állapotot sugallva. Persze tud magáról, de a sötét énje (erre rengeteg szinonima van a könyvben, "the dark me", "the silent listener" és így tovább) mégis egy kicsit elkülönül magától.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Zseniális, lendületes stílusban megírt tudományos-fantasztikus krimi! A fő cselekmény a XX. századi Franciaországban játszódik, de néha rövid kitérőket tesz a Ming-korabeli Kínába. Felépítését tekintve olyan mintha több különböző novellából állna, de értő olvasással felfedezhetjük a háttérben megbúvó bűvös koncepciót ami az egyes részekben is fel-felsejlik.
Röviden: létezik egy elit réteg akinek célja hogy a gyermekei minél jobb lehetőségekkel kezdjenek neki az életüknek. Gúzsba köti viszont a kezüket az Igazságosság ideológiája, mely az egyenlő esélyeket kívánja szolgálni. Az író mint nyomozó veti magát a parfümöktől és abszinttól terhes párizsi elit világába, kihallgatja beszélgetéseiket. Megfigyeli életüket, agya folyamatosan jegyzi a részleteket. Nem akarok lelőni minden poént, de végül összeáll a kép és igyekszik kipróbálni az elméletét a vidékről érkezett egyetemistákon is és egyre tekeredik önnön elmélete spiráljába, mely lassan kibontakozva bestiális hasonlóságot mutat saját sorsával.
Hatalom, pénz, a kizsákmányolók intrikája - mindez a '60-as '70-es évek színpadán bohém francia színekben! Letehetetlen!


És holnap zéházok belőle...

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-11-30, 01:25:43
És holnap zéházok belőle...
Akkor még szerencse, hogy letehetetlen. :) Egyébként érdekesen hangzik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-11-30, 01:37:05
Quote from: Pirula on 2006-11-30, 01:25:43
És holnap zéházok belőle...
Akkor még szerencse, hogy letehetetlen. :) Egyébként érdekesen hangzik.
Az csak a marketing.  :D Ez egy szociológiai tanulmánykötet.

sirtomi

Quote from: Pirula on 2006-11-30, 01:39:06
Quote from: Ramiz on 2006-11-30, 01:37:05
Quote from: Pirula on 2006-11-30, 01:25:43
És holnap zéházok belőle...
Akkor még szerencse, hogy letehetetlen. :) Egyébként érdekesen hangzik.
Az csak a marketing.  :D Ez egy szociológiai tanulmánykötet.
Cím alapján sejtettem, hogy itt valami nem stimmel, de a leírás alapján kedvet kaptam hozzá :D

kikuchiyo

Dexter, izé, Ramiz, ezt a könyet majd kölcsönkérném, ha vége a sorozatnak.
Failure is the default option

Pirula

Quote from: sirtomi on 2006-11-30, 14:11:55
Quote from: Pirula on 2006-11-30, 01:39:06
Quote from: Ramiz on 2006-11-30, 01:37:05
Quote from: Pirula on 2006-11-30, 01:25:43
És holnap zéházok belőle...
Akkor még szerencse, hogy letehetetlen. :) Egyébként érdekesen hangzik.
Az csak a marketing.  :D Ez egy szociológiai tanulmánykötet.
Cím alapján sejtettem, hogy itt valami nem stimmel, de a leírás alapján kedvet kaptam hozzá :D
Majd ajánlom magam a tanszéken féléves tantárgyi tematikákat írni, lehet hogy motiválná az emberkéket.
ON: Mostanában alig akad időm olvasni, pedig van egy pár könyv talonban.  :frown: Majd vizsgák után... remélem.

sirtomi

Quote from: Pirula on 2006-11-30, 22:16:11
ON: Mostanában alig akad időm olvasni, pedig van egy pár könyv talonban.  :frown: Majd vizsgák után... remélem.
Nekem sincs sok időm. Van félbehagyott könyv is a polcomon és tegnap este már nagyon nézegettem, hogy olvasni kellene, de inkább befejeztem dolgaimat és lefeküdtem aludni. Jövőhéttől már kicsit több időm lesz :)

Ramiz

Én csak a tömegközlekedés során olvasok, no meg kajálás, fürdés közben, a wc-n, vásárlás közben stb., így kijön úgy legalább három óra naponta, azzal már lehet "haladni". :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Én is gyakran kényszerülök a buszon olvasni, de nem az igazi. Mire megtalálom, hol tartottam, már át is kell szállni. :(
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-01, 22:01:08
Én is gyakran kényszerülök a buszon olvasni, de nem az igazi. Mire megtalálom, hol tartottam, már át is kell szállni. :(
könyvjelző? :p

kikuchiyo

Failure is the default option

Ramiz

Nekem mindig ott nyílik (egy új könyv), ahol tartottam, mert megvan az a rossz szokásom, hogy "gyűrögetem", azaz megélezem az oldalakat (újságokat, A4-es lapokat, füzeteket stb. stb. mind mind máshol "érdemes" élezgetni :D). Az ismerőseim idegbajt is kapnak tőlem. :o Persze kölcsönkönyveket nem cseszek szét ilyen módon. Meg a mangáimat sem. De az indexem belső lapsarkai már kicsit gyűröttek. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

Takami Kósun: Battle Royale

Őszintén azért vettem meg a könyvet, mert jónak tünt a borítója, meg mert hosszúnak tünt(és le akartam magamat foglalni valamivel:D). A könyv nagyon tetszett, de a sok tanulás mellett is csak egy hétig tartott.:) Elég érdekes az alapszituáció, és vége is nagyon jó lett:)

Hétfőn bementem egy könyvesboltba, és látom, hogy az Éj Káosza  mindössze 840 ft, gondoltam ezt meg kell vennem, mert régen még olvastam, de csak kölcsönkértem, és akkor nagyon tetszett. Erre jobban körülnézek, és mit látok, Az Éj Káosza, A Káosz Éje és a zzz-Űrzavar egy kötetben(John Caldwell és Jeffrey Stone), mindössze 1400 ft-ért, ugyhogy gyorsan le is csaptam rá.:D (a hét befejezésével, pedig tesómmal felesben megvettük a Manga című "ismertető" könyvet:D).
Most az a bajom, hogy jövő héten nem tudok olvasni, mert neki kéne állnom a Háború és Békének, meg jövő hétre még van 2 kötelezőm is:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

csacsa

Most végeztem az Armand, a vámpírral, és sajna rádöbbentem, hogy már alig emléxem a történet előzményeire, hogy a könyv tulakdonosától újra elkértem a Lestat, a vámpírt. Úgyhogy megint lesz iolvasnivalóm egy ideig.

Quote from: krezga on 2006-12-02, 18:10:56
a hét befejezésével, pedig tesómmal felesben megvettük a Manga című "ismertető" könyvet:D.
Megéri beruházni a könyvre? Mivel már én is gondolkodtam a beszerzésén.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

krezga

Quote from: csacsa on 2006-12-03, 02:16:14

Quote from: krezga on 2006-12-02, 18:10:56
a hét befejezésével, pedig tesómmal felesben megvettük a Manga című "ismertető" könyvet:D.
Megéri beruházni a könyvre? Mivel már én is gondolkodtam a beszerzésén.

Ha szereted a mangákat, végülis igen:) Jó sok kép van benne, és leír pár jó dolgot.:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Ramiz

Quote from: krezga on 2006-12-03, 02:29:14Ha szereted a mangákat, végülis igen:) Jó sok kép van benne, és leír pár jó dolgot. :)
A képek fele internetről letöltött kisfelbontású kép A4-es méretűre növelve. Pixelesen... :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

csacsa

Quote from: Ramiz on 2006-12-03, 12:01:13
Quote from: krezga on 2006-12-03, 02:29:14Ha szereted a mangákat, végülis igen:) Jó sok kép van benne, és leír pár jó dolgot. :)
A képek fele internetről letöltött kisfelbontású kép A4-es méretűre növelve. Pixelesen... :ejj:
:merci:
Akkor inkább lemeózom elöször és csak utána döntök a shoppingról. :hopp:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

krezga

Quote from: Ramiz on 2006-12-03, 12:01:13
Quote from: krezga on 2006-12-03, 02:29:14Ha szereted a mangákat, végülis igen:) Jó sok kép van benne, és leír pár jó dolgot. :)
A képek fele internetről letöltött kisfelbontású kép A4-es méretűre növelve. Pixelesen... :ejj:

Igen, ez sajnos igaz:( Megcsinálhatták volna jobban is, nekem is szúrta a szemem, hogy egy könyvben pixeles képeket látok...
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Ramiz

Richard Condon : A mandzsúriai jelölt

A remake nem igazán keltette fel az érdeklődésemet, de a könyv 1959-ben készült el és ha máig fennmaradt a híre, akkor biztos érdemes elolvasni, gondoltam. Nem csalódtam, nagyon jó kis könyv ez. Politikai szatíra, de a legkegyetlenebb fajtából, sokkal durvább, mint a mai politikával viccelődő filmek (bár a Boratot még nem láttam, de mondjuk a South Park gyerekmese ehhez képest). Külön durva, hogy a könyv nagyon nagy része valódi dolgokat dolgoz fel, amit az agave-s kiadás végén egy utószóban ki is fejt egy magyar kritikus. De "sima" krimi-thrillernek is kiváló a könyv, és a humora is nagyon bejött, leginkább Vonnegutéra emlékeztet, de annál kevésbé kiszámított és erőltetett, és kevésbé ismétli önmagát. Nagyon magával ragadó olvasni a könyvet, túl hamar a végére ér az ember... :) Asszem meg is fogom venni későbbi újraolvasásokra, valamint most szedem a régi eredeti filmváltozatot belőle, kíváncsi vagyok, milyen lett (egy-két részt tuti, hogy megváltoztattak, mert nagyon durva dolgok vannak a könyvben, Hollywoodnak vászonra túlságosan is durvák szerintem, pláne az akkori ízlésnek).
Akit érdekel a hidegháborús korszak és az amerikai kommunista-para, amelyek olyan filmekben jelentek meg például, mint a Dr Strangelove vagy a James Bond-filmek (bár teljesen máshogy), annak feltétlenül ajánlom elolvasásra.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

Quote from: csacsa on 2006-12-03, 02:16:14
Quote from: krezga on 2006-12-02, 18:10:56
a hét befejezésével, pedig tesómmal felesben megvettük a Manga című "ismertető" könyvet:D.
Megéri beruházni a könyvre? Mivel már én is gondolkodtam a beszerzésén.

Beleolvastam a DB-ről és DC-ről szóló cikkekbe, és nem voltam megelégedve az információ minőségével.

krezga

Quote from: SaiyaGin on 2006-12-10, 18:46:33
Quote from: csacsa on 2006-12-03, 02:16:14
Quote from: krezga on 2006-12-02, 18:10:56
a hét befejezésével, pedig tesómmal felesben megvettük a Manga című "ismertető" könyvet:D.
Megéri beruházni a könyvre? Mivel már én is gondolkodtam a beszerzésén.

Beleolvastam a DB-ről és DC-ről szóló cikkekbe, és nem voltam megelégedve az információ minőségével.

Most, hogy már áttanulmányoztam az egész könyvet, azt kell, hogy mondjam, ennyit nem ér meg. A képek, mint már feljebb lett említve pixelesek(nem mind:D), és az egész kicsit "gagyinak" hat. De hát örülhetünk, hogy hazánkban legalább ilyesmi kezdeményezés van.
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

thrall

Quote from: krezga on 2006-12-02, 18:10:56
a hét befejezésével, pedig tesómmal felesben megvettük a Manga című "ismertető" könyvet:D
Én ezt a könyvet egy kissé szutyoknak találom két okból:
1. 1-2 helyen oylat írtak benne, hogy a hajam az égnek állt
2. mostmár végleg csalódtam a mat-ban... (mondjuk ennek volt 1-2 előzménye, de az hosszú :P )


egyébként amit legutoljára olvastam az Stephen King: A mobil

Mit ne mondjak, nem ezt vártam... az elején. Az egész egy sablonos itt vannak a "zombik", alig maradtunk normális emberek, meneküljünk előlük. Így az első 1-2 száz oldal elég keservesen ment, de utána kezdett érdekesedni a történet, amikor a "zombik" értelmesebbek lesznek, és összefognak meg egyebek, de nem lövök le minden poént. Nem a legjobb Stephen King könyv

előtte warcraft regényekből a Végtelen forrást, és a démonlelket. Amelyben a Halálszárnyban (szintén warcraft regény) lévő hősök vvisszakerülnek a múltba, még az első démoninvázió előtti korszakba, Kalimdorba, és nemsokkal később kitör maga a háború. Sok hős története le van írva benne (vagyis csak a 3 night elf-é, hogy hogy lesznek azok, amik). elég érdekes történet. Warcraft birodalom, és olyan dolgok, amiket eddig (legalábbis én) nemtudtam :D

Lazzaret

Nemrég olvastam el az Eragorn című könyv első kötetét és nem rossz. Most fogják bemutatni a mozikban is. Az alap története tetszet. A karakterek is érdekesek és megnyerőek csak azt sajnálom az egészben hogy voltak olyan részek amik olyan érzést kelltettek bennem mintha ezt már olvastam volna valahol. Nem sok ilyen volt de volt benne. A világ érdekes de eddig nem volt túlsok részlett amit megtudnánk róla. A story izgalmas és érdekes érdemes végig olvasni.


www.arkangyalok.uw.hu

sirtomi

Quote from: Lazzaret on 2006-12-14, 22:08:09
Nemrég olvastam el az Eragorn című könyv első kötetét és nem rossz. Most fogják bemutatni a mozikban is. Az alap története tetszet. A karakterek is érdekesek és megnyerőek csak azt sajnálom az egészben hogy voltak olyan részek amik olyan érzést kelltettek bennem mintha ezt már olvastam volna valahol. Nem sok ilyen volt de volt benne. A világ érdekes de eddig nem volt túlsok részlett amit megtudnánk róla. A story izgalmas és érdekes érdemes végig olvasni.
Én csak hallottam/olvastam a könyvről, hogy a fiatal srác aki írta erősen más művekből építkezett, de az első kötet tényleg jó lett állítólag. A 2. már nem nagyon dícsérik, sőt...