Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

balu01

#2340
Én a GT-t csak a Baby Vegita-sagától néztem, az elejét teljesen kihagytam. Utána is vannak gagyi részek, volt is pár rész amit kihagytam... De ha akarod látni az SSJ4-szintet akkor elég nézni a Baby Vegita-sagától  :smile:

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-02-08, 16:05:29
Újabb kérdés:
Ha a DB GT már a 8. résznél (meg az előzőeknél) "úbazdmegmiezaszar :facepalm:" érzést vált ki belőlem, akkor lehet érdemes lenne hanyagolnom?

Lehet.
Később lesznek komolyabb harcok, viszont a fontosabbak mind ugyanarra a sémára épülnek.
[spoiler]Arra, hogy Gokun kívül senkinek sincs semmi esélye a Gonosz ellen.[/spoiler]
Ja, és a gyerek-Goku végig idegesítően agyatlan zabagép, amennyire emlékszem.

Makos

Nemtudom, én végignéztem mindegyik részt.
Azért jó ha tudod az előzményeket :)

Quote from: SaiyaGin on 2009-02-08, 18:44:15
Ja, és a gyerek-Goku végig idegesítően agyatlan zabagép, amennyire emlékszem.

Miért a felnőtt nem? :D

SaiyaGin

Quote from: Makos on 2009-02-08, 18:47:01
Nemtudom, én végignéztem mindegyik részt.
Azért jó ha tudod az előzményeket :)

Quote from: SaiyaGin on 2009-02-08, 18:44:15
Ja, és a gyerek-Goku végig idegesítően agyatlan zabagép, amennyire emlékszem.

Miért a felnőtt nem? :D

Ja, de nem a zabálásról beszélt a sorozat felében...

NLZ

Így 12 rész után egyáltalán nem érzem a dragonball feelinget. Mintha egy b kategóriás scifi-kaland lenne, db-re hajazó kinézetű karakterekkel. Ráadásul még csak nem is vicces. Képesek voltak már a legelején előrángatni a DB mélypontját, Pilafot, aztán egy harmadrangú filler szintjén megy a gagyizás folyamatosan. Mintha nem az univerzum egyik legerősebb harcosai lennének. Megy a szerencsétlenkedés, meg a száni gonosz jújderavasztrükkje, mikor elvárható lenne, hogy egy pofontól taknya-nyála összefollyon bármelyik ellenfélnek. Goku és Trunks minimum egy 1000es harci szinten tudnak lenni még így is, a DBZ alapján. Áhh, agyam megáll ettől a szerencsétlenkedéstől. Ráadásul szar wmv, szal nem tudom annyira pörgetni gyorsan se, hogy hamar túllegyek rajta.
Kérlek, mondjatok valami bíztatót, hogy nem lesz ez ilyen gyalázatos végig!  :frown:  :muhahah:
[reserved]

balu01

#2345
Mondom hogy a Baby Vegita-sagától már sokkal jobb a helyzet :D Igaz ott is vannak mélypontok bőven ::)
De már durván erős ellenfelek lesznek.
[spoiler]A sárkányos részeknél mondjuk sokat kihagytam mert Pan idegesített nagyon :falba: Mehetett volna Gokuval valami normálisabb karakter is ::)
A végén meg sajnáltam hogy megint ezzel a sablontámadással győzött Goku, jobban örültem volna ha Gogeta veri le a főgonoszt.(Vagy legalább harcolhatott volna többet is :D)[/spoiler]

NLZ

Jó, és az kb mettől kezdődik?
[reserved]

balu01

Hehe, jó kérdés, mondjuk én se jó résztől néztem mert nem láttam Baby első feltűnését  ^^"
Hivatalos oldal szerint 16. résztől van a Baby-saga.

bimanc

Quote from: NLZ Kérlek, mondjatok valami bíztatót, hogy nem lesz ez ilyen gyalázatos végig!

Bocs a közbeszólásért, de úgy emlékszem, kb felétől kezdődik a super c17 saga (ott van vége az előzőnek, Baby-vel), ami jó szar, bár jól indul, aztán pár résszel utána a sárkányos, ami szerintem egész jó volt. A vége meg korrekt, főleg az utolsó rész. Tényleg a para-para vagy mi a fene testvérek voltak már? Az annyira gáz volt, hogy majdnem lefordultam a székről annak idején.  :D

NLZ

Quote from: bimanc on 2009-02-08, 23:09:06
Quote from: NLZ Kérlek, mondjatok valami bíztatót, hogy nem lesz ez ilyen gyalázatos végig!

Bocs a közbeszólásért, de úgy emlékszem, kb felétől kezdődik a super c17 saga (ott van vége az előzőnek, Baby-vel), ami jó szar, bár jól indul, aztán pár résszel utána a sárkányos, ami szerintem egész jó volt. A vége meg korrekt, főleg az utolsó rész. Tényleg a para-para vagy mi a fene testvérek voltak már? Az annyira gáz volt, hogy majdnem lefordultam a székről annak idején.  :D
Voltak, azok a 10. részben alkották a szánalmast. Azt hitték, hogy a Seiyuu Troop -ot mégegyszer elsüthetik, más köntösben?
[reserved]

Soul

Kinnt van a Kodomo no Jikan Ni Gakki vol1 raw.Ez jó hír (nekünk KnJ fanoknak), viszont az hogy az első vol csak 1 20 perces részt tartalmaz, kevésnek találtam.Anidb-n 3 vol van kijelezve viszont 1 vol 50 percesnek, akkor remélem hogy 6x20 percet fogunk kapni minimum (vagy még többet).Remélem már munkába álltak a fordítók  :smile:.

SaiyaGin

Lehet-e problémám a szereplők/cselekmény megértésével, ha az Aria Originationt az elődsorozatok előtt nézem meg? (Nem vagyok biztos abban,hogy meg tudnám nézni az összes sorozat a szavazás határidejéig.) 

motifator

Nem valószínű, hogy lenne problémád vele, mivel az Ariának nem igazán van hagyományos értelemben vett cselekménye. De az utolsó sorozat biztos sokkal nagyobbat üt úgy, ha az előző 2 sorozat alatt már megszeretted a karaktereket, mert gyakorlatilag az utolsó sorozat végére virágoznak ki teljesen.

Én azt tanácsolom, hogy ne érdekeljen a szavazás, kezdd el előről, aztán vagy eljutsz az Origination végéig a szavazásig lezárásáig, vagy nem. De ne foszd meg magad attól az élménytől, amit az Origination ad úgy, ha már végignézted előtte a másik két sorozatot.
Előről kell kezdeni, de nem azért, mert különben nem értenéd, hanem azért, mert úgy az igazi. Az első évad sok időt szán a karakterek bemutatására, ha az kimarad, akkor nem lenne ugyanaz az élmény.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin


chilip

http://en.wikipedia.org/wiki/Kiddy_Grade

In October 2006 news of a Kiddy Grade sequel was announced, under the working title of "K-G.2", to be animated by asread (Shuffle! anime).

http://www.animenewsnetwork.com/news/2006-10-04/kiddy-grade-2

During the 35th Episode of the The Melancholy of Haruhi Suzumiya - SOS Dan Radio show, Aya Hirano announced that a second season of Kiddy Grade was in the works and that it would focus on what happens to Eclaire and Lumiere after the events of the first season

http://anime.thenexxus.org/blog/archives/2006/10/kiddy_grade_kg2.html

It'll air in May 2009.

SaiyaGin

Ez mind szép és jó, de 2006-os híreknek nem nagyon tudok hinni... ^^"

NLZ

#2356
Akikant nézi valaki? Tudna mondani róla pár szót?
[reserved]

Darkstar

Quote from: NLZ on 2009-03-04, 14:47:37
Akikant nézi valaki? Tudna mondani róla pár szót?
Szerintem awesome, de én nem számítok. :D
Ha már kérdezel róla, úgyis tudod az alap storyt, a grafika részről részre javul (ep. 2 volt a masszív QUALITY), a cucc nézeti magát. (Ba)Kakeru meg egy retard, jó értelemben.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

White SeeD

Quote from: NLZ on 2009-03-04, 14:47:37
Akikant nézi valaki? Tudna mondani róla pár szót?

Anime elmegy, manga win :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

SaiyaGin

Valaki el tudna látni a Baccano OVA SD kiadásának (működő) torrentjével?

Soldier

#2360
volt belőle SD ? szerintem csak BSS féle h264 van,  Soul-nak is ment az a verzio, szerintem neked is menne vagy nem az a baj vele?

SaiyaGin

Quote from: Soldier on 2009-03-07, 21:28:16
volt belőle SD ? szerintem csak BSS féle h264 van,  Soul-nak is ment az a verzio, szerintem neked is menne vagy nem az a baj vele?

De, nekem is az a baj. Ahhoz a verzióhoz találtam torrent, megpróbálkozom vele, aztán majd kiderül.  :smile:

Selmo

Az ACX féle Air nincs meg véletlenül valakinek vagy torrenten? Nem, nem fogom IRC-n leszedni.

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

Az E-D release-hez találtam torrentet, az is ugyanúgy dual-audio dvd változat.

Chidori

Elnézést a csöppet hülye kérdésért, de nem tudja nekem valaki megmondani, hogy az alábbi kép melyik animebol van? Már ha ez egyáltalán anime...  :he: Egy anime fórumon avatarnak láttam berakva és rögtön megtetszett. :) Ha ez mégsem egy anime, akkor természetesen elnézést. :)

[spoiler][/spoiler]

Xzone

Quote from: Chidori on 2009-03-19, 00:33:18
Elnézést a csöppet hülye kérdésért, de nem tudja nekem valaki megmondani, hogy az alábbi kép melyik animebol van? Már ha ez egyáltalán anime...  :he: Egy anime fórumon avatarnak láttam berakva és rögtön megtetszett. :) Ha ez mégsem egy anime, akkor természetesen elnézést. :)

[spoiler][/spoiler]

http://anidb.net/a4121

Chidori

Ez most így számomra roppantul kínos, mert én láttam az NHK-t, és nagyon szerettem. Erre a jelenetre valahogy nagyon nem emlékeztem meg valahogy Satou alakját sem véltem benne felfedezni. Egyedül a számítógép ami arra engedett következtetni, hogy ez talán NHK!, mert az animeben az egy eléggé gyakori eszköz volt. :) Köszönöm a gyors választ.

Solid Snake

Quote from: Chidori on 2009-03-19, 00:33:18
[spoiler][/spoiler]

Bár hiszek a véletlenekben, de most rendesen nézek ki a fejemből.
Ok: Éppen a Puru Puru Pururin megy a playlistben.  :D

Nevl

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=5679

Ezt látta valaki? Nézhető? Keresgéltem, de nem nagyon találni jó torrenteket hozzá... ennyire rossz lenne? :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Junchi

#2369
IMHO egy egészen remek sorozat, azt leszámítva, hogy már lassan két hónapja nem képes a KSN-subs kidobni az utolsó részt... =___=; Na de: a cucc igazi erőssége az animáció. A sztori amúgy végig csak mellékvágányon halad, ami nem is csoda, hisz egy bazi hosszú manga "alapján" készült el az alig 13 részt számláló sorozat. Ettől függetlenül nekem baromira bejött, márcsak a fájtok miatt is, amik egészen impozáns látványt nyújtottak. All in all, érdemes vele próbálkozni :3