Számítógépes játékok hatása az egyén fejlõdésére

Started by Itachi, 2004-08-06, 12:44:52

Previous topic - Next topic

TurboK

ez az egész "a számitógépes játékok megrontják a gyermekem" fenomeon mindössze egy ujabb példája az USA társadalomból kiinduló "lökött szülõk" problémának, ugyanis ott az a menõ hogyha van mit okolni adott gyermek hülyeségéért (régebben ez volt Elvis-szel meg a hippikkel), ugyanis ha ott a gyereked hülye lesz akkor azért a mélyen tisztelt szülõnek NEM LEHET a hibája, csakis valami egyéb oknak - ezt nyomja a média, merthát azt nem mondhatják be a CNN-ben hogy hibás az amerikai társadalom (mert az), hanem csak azt hogy "a doom 2 példáján felbuzdulva csõbombával mészárolt egy 8 éves gyerek", ez emészthetõbb, eladhatóbb sztori.

s mivel az itteni média sem okosabb, át kell venni a nyugati szokásokat.

valahol olyan ez a dolog mint mondjuk a drogok - nem betiltani kéne (az csak bátorít - a tiltott gyümölcs a legfinomabb) hanem megtanitani a helyes használatát. s akkor talán kevesebb túladagolt hulla lenne a nagyvárosok utcáin.

Erre a legjobb példa Japán - ott közismert hogy 6szor brutálisabb a videógémek nyomulása, érdekes módon emiatt még nem hülyült meg egy ember sem.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

Quote from: TurboKezt nyomja a média, merthát azt nem mondhatják be a CNN-ben hogy hibás az amerikai társadalom (mert az), hanem csak azt hogy "a doom 2 példáján felbuzdulva csõbombával mészárolt egy 8 éves gyerek", ez emészthetõbb, eladhatóbb sztori.

s mivel az itteni média sem okosabb, át kell venni a nyugati szokásokat.
Amerikában sem olyan hülye a média, csak a kormány kezében van
lásd az összes AA-ra végzõdõ szervezetet, akik meghatározzák, hogy ki mikor, hol, mennyi zenét és filmet hallhat/láthat
emellett a tömegek butítására törekszenek, hogy agyatlan gyilkológépeket és agyatlan háborúéljenzõ háttérországot csinájanak, amivel leigázzák a világot

Quote from: TurboKErre a legjobb példa Japán - ott közismert hogy 6szor brutálisabb a videógémek nyomulása, érdekes módon emiatt még nem hülyült meg egy ember sem.
hát, ezt azért nem jelenteném ki ilyen konkrétan, ha jól tudom volt ott pár "eset", persze ez talán elenyészõ ahhoz képest, ami mondjuk Texas államban megy, ahol szinte minden házban van pisztoly.....
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Karma XXL

Quote from: bpka000Amerikában sem olyan hülye a média, csak a kormány kezében van
lásd az összes AA-ra végzõdõ szervezetet, akik meghatározzák, hogy ki mikor, hol, mennyi zenét és filmet hallhat/láthat
emellett a tömegek butítására törekszenek, hogy agyatlan gyilkológépeket és agyatlan háborúéljenzõ háttérországot csinájanak, amivel leigázzák a világot

OT: Mint pölö a GNAA?  :rotflol:
OnT: A nagy probláma az, hogy ezzel nem lehet semmit se tenni. Elkezdték, folytatják, nem fogják abbahagyni. Lásd kõolaj. Bármilyen találmány, ami a háttérbe szoríthatná a kõolajra alapuló közlekedést (huhh) csodával határos módon (na jó, inkább oroszosan) eltûnik. Valaki pénzt kaszál belõle :rolleyes:

Quotehát, ezt azért nem jelenteném ki ilyen konkrétan, ha jól tudom volt ott pár "eset", persze ez talán elenyészõ ahhoz képest, ami mondjuk Texas államban megy, ahol szinte minden házban van pisztoly.....

Nem tudom hogy vannak a mai viszonylatok, hogy mi folyik Japánban, de a 80-as évek végén a közösségesdi még nagyon erõs volt, és nem egy ember követett el öngyilkosságot, mert nem tudta tartani a közösség elvárásait...

Rounin

Quote from: RamizTrigunt kellene nézetni a néppel kötelezõen.
"No one has the right to take anothers life."

Csak meg kellene próbálni 'emberként' élni. Nem emberként, mint faj. Emberként, mint eszme :mad:

Kvikveg

Quote from: XagaDoom jó dolog föleg az a verziója amit kicsit átrajzoltak (fogkefével kell meni, a rakétevetõ csirkét lõ ki és a fõ fegyver a tojás:D)
:lol:  :lol:  Ilyet honnan lehet szerezni? Ezt meg kell neznem! :)

Én 2 problémát látok.
1. Gyerek éjjel-nappal játszik, ahelyett is, hogy a kötelességeit végezné. Na ez ciki. Kedves szülõ jön és megoldja, hogy a kissrácból ne kukás legyen a végén. /játszik helyett helyettesíthetõ: tvzik, semmit se csinál, interneten lóg stb. Jobb esetben olvas vagy vmi értelmeset csinál./

2. "Lelõtte mert játszott!" Véleményem:  /smilie a homlokára mutogat félreérthetetlenül/

(Tehát inkább 1 problémát látok.  :hehe: )
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xaga

Quote from: Kvikveg:lol:  :lol:  Ilyet honnan lehet szerezni? Ezt meg kell neznem! :)

Megpróbálom megkeresni de nem biztos hogy meglesz tekintve régi cd-n van.

Feldin

[1. Gyerek éjjel-nappal játszik, ahelyett is, hogy a kötelességeit végezné. Na ez ciki. Kedves szülõ jön és megoldja, hogy a kissrácból ne kukás legyen a végén. /játszik helyett helyettesíthetõ: tvzik, semmit se csinál, interneten lóg stb. Jobb esetben olvas vagy vmi értelmeset csinál./
Hûûûû.... Ezt csináltam egész héten. Mármint aktívan semmit...
Nem tesz nekem jót ez a nyár. Még a végén magamra veszem :)

Szóval az ember a hibás meg a nevelése. A behatások szerintem max 6-7 éves korig számítanak és akkor se vészesen ha a szülõ kezeli a dolgot.
De hát a tendencia....
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus


Dragon

Sõt, ha úgy tetszik, a behatások az életed.
És te is része vagy a behatásoknak, amik másokra, illetve önmagadra hatnak.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Damnatus


Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Egyetértünk!

Igen, én is.
DE én azt akartam kifejezni hogy törpe korodban jobban be is hatnak.
Jelenleg már valamilyen szinten ellenállsz.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Damnatus

Hali!

Most is hatnak, csak jóval inkább tudat alatt!
A kérdés az, hogy észreveszed-e ezeket a hatásokat, és akkor kontrollálni is tudod õket.
(PL. állandóan azt hallod a tv-ben, hogy muszlim terroristák..., egy idõ után ez bele fog ivódni a tudatodba? s bármilyen merénylet lesz, akaratlanul is a muszlim terroristák fognak beugrani. Lehet, hogy utána felülbírálod az elsõ benyomást, de a hatás megvolt.

Kvikveg

Quote from: Itachi... és szidhassa az MTMSBS (sokan TV2 n...
Ööö...? Ez minek a rövidítése? Le vagyok maradva...

Egy ideig rendszeresen Dukeoztunk egymással az egyetemen. Egy játszma után a büfébe menet megláttam a falon egy tûzoltópalackot... És csak nem az jutott eszembe reflexbõl, hogy ' :uzi:  hátha mögötte van valami... mi is?'? :rotflol:  Thief után meg a sok lámpa zavart néha.  :rotflol:
Vajon mi az a hatás amit NEM veszek észre? :confused:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

Quote from: XagaMegpróbálom megkeresni de nem biztos hogy meglesz tekintve régi cd-n van.
feltölteném de nincs fix netem. Doom 3 néven keresd abandonware oldalakon.

A Japán öngyilkos esetekkel kapcsolatban, kb. mennyi ilyesmi történt? Én egyrõl tudok, amikor egy manus alvás, evés, pisi, kaki helyett 24+ órát nyomult a Diablo 2vel, aztán egyik nap döglötten fekve találták meg a billentyûzetre fekve a takaritók.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: KvikvegEgy ideig rendszeresen Dukeoztunk egymással az egyetemen. Egy játszma után a büfébe menet megláttam a falon egy tûzoltópalackot... És csak nem az jutott eszembe reflexbõl, hogy ' :uzi:  hátha mögötte van valami... mi is?'? :rotflol:  Thief után meg a sok lámpa zavart néha.  :rotflol:
Vajon mi az a hatás amit NEM veszek észre? :confused:
Ja igen, az ilyesmik elõfordulnak.

Nekem meg olyanok voltak pl, hogy GTA-ban folyton oldalra húztam a fejem, hogy benézzek az épület mögé :hehe:

Feldin

Quote from: MohaJa igen, az ilyesmik elõfordulnak.

Nekem meg olyanok voltak pl, hogy GTA-ban folyton oldalra húztam a fejem, hogy benézzek az épület mögé :hehe:

Ez általános :)
FPS-ben is sokszor összehoztam, de fõleg vezetõs cuccokban a kanyarban :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Tiaro

Hja.
Doom 3-ban éjszaka headsettel meg elõfordulnak cifrább mozdulatok is.  :rolleyes:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Moha

Quote from: TiaroHja.
Doom 3-ban éjszaka headsettel meg elõfordulnak cifrább mozdulatok is.  :rolleyes:
Hát igen. Headset, esetleg egy VR szemüveg eléggé nagyot dob a dolgon. :)

Dragon

Nekem a sok FPS-tõl, fõleg, mióta a BF1942-vel, meg a Vietconggal vietnám módban nyomtam, azóta az utcán kedvem támadna "célra tartani", hogy zoomoljon a kép és jobban lássam a dolgokat.

Elképzelem azt is, milyen durva lehet egy éjszakai NFS:U party után hazavezetni hajnalban Pesten. (jó sok "powerslide" bónuszt lehetne gyûjteni, meg egyes utak állapotát ismerve "hang time"-ot is  :hopp: )
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Nekem volt még egy dolog: anno sokat játszottam PC-n flipperrel. Aztán a rendes flipperasztalnál meg már nyomkodni akartam a space-t, hogy visszalökjem a golyót...  :hehe:
Utána meg sikerült is úgy meglöknöm az asztalt, hogy egybõl le is tiltott...

Damnatus

Hali!

Nekem csak annyi hatása van - amit tapasztalok -, hogy a szövegeket jegyzem meg, illetve mondogatom néha, illetve szavakat veszek át.
(Ja plusz néha álmodom gamekkal)

phr0zen

Quote from: TurboKA Japán öngyilkos esetekkel kapcsolatban, kb. mennyi ilyesmi történt? Én egyrõl tudok, amikor egy manus alvás, evés, pisi, kaki helyett 24+ órát nyomult a Diablo 2vel, aztán egyik nap döglötten fekve találták meg a billentyûzetre fekve a takaritók.

Ezt egyébiránt meg lehet oldani. Hallottam valami MMORPG buziról, az katétert szerelt magára hogy a budira megspórolja az utat, a kaját-piát meg amolyan ûrhajós-sztájl nyomta magába. :)

Rounin

Quote from: DamnatusHali!

Nekem csak annyi hatása van - amit tapasztalok -, hogy a szövegeket jegyzem meg, illetve mondogatom néha, illetve szavakat veszek át.
(Ja plusz néha álmodom gamekkal)

Hümhüm. Zöld sárga és kék feliratok tömkelege álmainkban... ijesztõ :)

Kedvenc karakterek kedvenc beszólásait, vagy esetleg játékban hallott/olvasott bölcsességeket idézni szoktam (persze forrás megemlítése nélkül). De semmi személyiségtorzulás. Szép is lenne, kopaszra borotváltatnám a fejem és egy hörcsöggel rohangálnék :)

Tiaro

Quote from: RouninSzép is lenne, kopaszra borotváltatnám a fejem és egy hörcsöggel rohangálnék :)

lol. :D :D :D
(Hogy is hívták? Nem emléxem, pedig kultuszfigura...  :beken: )
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Tiaro

Amúgy tagadom, h bármiféle személyiségtorzító hatása lenne az ilyen játékoknak.
Triviális, hogy a modern társadalmunk kvázi szubsztanciája

hoppá sorry, de visszajött az ablakom alá az a ***** flamingó, szétlövöm az arcát jackhammerrel, aztán folytatom.
 :uzi:
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Shadowolf

Quote from: Tiarolol. :D :D :D
(Hogy is hívták? Nem emléxem, pedig kultuszfigura...  :beken: )

Minsc és Boo. :)

Tiaro

Boo!  :rotflol:
Leköteleztél. :tezsvir: Már csak a szövegét kéne felrakni wawban, h teljes legyen a kép, hátha vki nem játszott Baldur bá kapujával.  :)
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

Feldin

Minsc és Boo :D Mega LOL!!! :D
Meg a kiscsaj az erdõ közepén akinek elveszett a kutyája, aztán ha visszavitted neki átváltozott meganagy démonná és haza ment portálon :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Meske

Quote from: Tiarohátha vki nem játszott Baldur bá kapujával.  :)
Én sajna nem, vagyis gõzöm sincs, hogy mirõl van szó... :( Légyszi világosítsatok fel!! :o

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Feldin

Quote from: MeskeÉn sajna nem, vagyis gõzöm sincs, hogy mirõl van szó... :( Légyszi világosítsatok fel!! :o
Baldurs Gate 1-2 a leg leg leg leg RPG-k amiket PC-re kiadtak.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s