Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Raggie

Látom én már, hogy nem lesz az olyan rossz, csak kicsi szünetet kell hagyni a Firefly után. :D

Ahogy így kiveszem aszavaitokból kicsit GUS szerű nem?!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Bizonyos szempontból hasonlít.

Végül is Fry is, ugyanúgy mint Arthur Dent, hirtelen és rajta kívül álló okok miatt kényszerül hátrahagyni a régi világát, és belecsöppen egy új világba, amit űrhajók, robotok és idegen lények népesítenek be.
Azonban Fry sokkal nagyobb lúzer, mint Arthur. :)
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Miabús az a GUS?  :confused:

Inkább amolyan Simpsons-grafika és humor a jövőben, tovább sarkítva itt-ott

kikuchiyo

Galaxis Útikalauz Stopposoknak
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Ja....  :o fenébe ezekkel a rövidítésekkel

Raggie

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-02, 17:21:38
Azonban Fry sokkal nagyobb lúzer, mint Arthur. :)
:eek: Aaazt nehéz elképzelni! :D (egyre kíváncsibb vagyok)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-02, 16:13:35
Találtam seedelt t0rr3ntet a Serenity képregényhez. Ez ugye összesen 3 fejezet és kb. 30 mega? Ha van több is, akkor /r/sauce.
Héhé! /r/sauce a te t0rren1edre, barátom! :D

Szerintem Arthur Dent nem "lúzer".
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-02, 16:13:35
Találtam seedelt t0rr3ntet a Serenity képregényhez. Ez ugye összesen 3 fejezet és kb. 30 mega? Ha van több is, akkor /r/sauce.
Annyi van.

Raggie

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-02, 18:11:12
Szerintem Arthur Dent nem "lúzer".
Jó, akkor nem lúzer, hanem szerencsétlen(mindkét értelemben :) ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#2229
Közben lejött torrenten a Serenity dvd-jét található "elrontott jelenetek" avis változata, de nem merem megnézni a spoilerek miatt. :) Viszont ha valakinek van Serenity-je vagy akár komplett Firefly-ja teljes dvd-s verzióban, akkor szóljon, sok sört megérne nekem... :D

edit: köszi a képregény Mr X! :merci: :lazza: Egyébként ez a sorozat forgatása után készült, ugye? Nagyon hasonlítanak a szereplők... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Failure is the default option

Ramiz

#2232
Quote from: kikuchiyo on 2006-05-02, 20:34:50
Kínai-angol szótár a Fireflyhez és társaihoz - jól jöhet... :)
:hail: :cool: :Kiraly:
Annyit jegyeztem én csak meg, hogy "Go se" és hogy "Dong ma", de itt minden megvan, fordítással együtt! :D

edit: lejött a Firefly ost. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Elnézést, hogy megkérdezem(főleg, hogy most nekem kellene tuddnom mivel én nézem éppen), de hány rész van a Firefly-ból?? 12 vagy 14? (vagy más szám?)

Csak mert nekünk 12 rész vann fenn egy DVD-n és nemtom, hogy van-e még tovább, vagy ez a vége.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

14. Kikuchiyo fenti fejtegetése alapján.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-02, 23:29:06
14. Kikuchiyo fenti fejtegetése alapján.
Aham!... csak nem akrtam elolvasni mert Spoiler. De mossem olvastam el! :D :P
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

#2236
Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-02, 23:29:06
14. Kikuchiyo fenti fejtegetése alapján.
Avagy pilotot nem számolva (1x00) 13 részes. Mert az így szép kerek, épp egy szezon :)
(Persze hosszabbra tervezték, asszem a 14. rendes = pilottal együtt 15. rész forgatása előtt lőtték le).
Itt sorolom fel őket, persze elrontottam, kihagytam a War Stories-t az Ariel és a Trash közül  :lame:

L.Mole

Most néztem meg a Silent Hill werkfilmjét amiben 20 perc alatt hülyére ajnározták a rendezőt, hogy micsoda eredeti stílus, hangulat, látványvilág, történet amit ez a csodálatos ember alkotott, de azt egyszer sem sikerült kinyögniük mégcsak utalás szintjén sem, hogy az egész egy japán videojáték megfilmesítése. Csak én érzem ezt pofátlanságnak?
Tudom, hogy a lopás a filmiparban általános tendencia, de remake-et, vagy feldolgozást saját termékként eladni szerintem nem fér bele ebbe a némileg megbocsátható kategóriába. A Kört már vagy másfél éve láttam mikor megtudtam, hogy van japán eredetije, annak meg ráadásul értelme.
Igenis tessék nagy piros betűkkel kiírni minden feldolgozás elején, hogy mi volt az eredetije, nem pedig sumákolni! 

Raggie

Quote from: L.Mole on 2006-05-03, 00:49:17
Igenis tessék nagy piros betűkkel kiírni minden feldolgozás elején, hogy mi volt az eredetije, nem pedig sumákolni! 
Csatlakozom! :D

Profeta: szerintem akkoris 14 részes + pilot (legalábbis nekünk anyi van meg... :eek: :3x3: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Nem, Bálint, nem csak te érzed így, ez tényleg pofátlanság. :tezsvir: :)

Most néztük meg a Firefly-ból a Heart of Gold epizódot (12. ep., ha a pilot a 0.). Kiku, nem tudom, mi volt a bajod, egyáltalán nem erőltetett a sztorija, viszont a legjobb rész eddig! Nagyon tetszett, egyszerűen azt a borzongató gyönyörűséget éreztem alatta, mint amit a Cowboy Bebop adott. Ez a sorozat számomra a "filmes Bebop"-pá vált. Imádom! :cool:

Mazs: nálunk a pilot 1-nek van számozva. Kijön a 14, nyugi. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: L.Mole on 2006-05-03, 00:49:17
Most néztem meg a Silent Hill werkfilmjét amiben 20 perc alatt hülyére ajnározták a rendezőt,
Werkfilmek erröl szolnak, mindenkit leültetnek a kamera elé, hogy fél órán keresztül dicsérjen mindent az idöjárástól a pápáig, csak magáról a "making of"-ról nem mondanak semmit. Nagyon ritka ahol tényleg érdekes dolgokat sikerül ilyenekbe belerakni, pl. Gyürük ura extrák -mondjuk az elég extrém- vagy hamár ezen a forumon vagyunk akkor az Animátrix (konkrétan ebböl vettem a motivációt hogy letöltsem a GitS-t, életem elsö igazi animéjét :) ). Mondjuk annyira nem is meglepö a dolog, annyira sablonosan csinálják a filmeket, hogy nemis lehet igazán miröl beszélni:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-03, 01:31:19
Mazs: nálunk a pilot 1-nek van számozva. Kijön a 14, nyugi. :)
Aham... lol... lame ... nna mindegy... jóó volt ez a mézes pálesz! ;) :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-05-03, 01:32:07
Mondjuk annyira nem is meglepö a dolog, annyira sablonosan csinálják a filmeket, hogy nemis lehet igazán miröl beszélni :)
Ezért bírom még legjobban az elrontott jeleneteket. Azon legalább lehet röhögni. :D

Quote from: Raggie on 2006-05-03, 01:40:54
Aham... lol... lame ... nna mindegy... jóó volt ez a mézes pálesz! ;) :D
:rolleyes: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-05-02, 19:53:41
Közben lejött torrenten a Serenity dvd-jét található "elrontott jelenetek" avis változata, de nem merem megnézni a spoilerek miatt. :) Viszont ha valakinek van Serenity-je vagy akár komplett Firefly-ja teljes dvd-s verzióban, akkor szóljon, sok sört megérne nekem... :D

edit: köszi a képregény Mr X! :merci: :lazza: Egyébként ez a sorozat forgatása után készült, ugye? Nagyon hasonlítanak a szereplők... :D
2x átolvastam az utolsó oldalt. egy darab torrent link-et sem találtam a képregényhez. légyszi szánjatok már meg és írjátok be ide...

amúgy nekem megvan eredeti dvd-n a sorozat, de éppen emiatt nem hiszem, hogy könnyen másolható állapotban lenne. gondolom duplarétegűek a lemezek... bár talán dvd-shrink-kel tehetek egy próbát vele.

annyi, hogy ugyebár nincsen rajta magyar felirat csak angol és ott a kínai szövegeknél ennyit írnak: "speaking chinese"

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-05-03, 11:52:46
amúgy nekem megvan eredeti dvd-n a sorozat, de éppen emiatt nem hiszem, hogy könnyen másolható állapotban lenne. gondolom duplarétegűek a lemezek... bár talán dvd-shrink-kel tehetek egy próbát vele.
Tennél vele egy próbát a kedvemért? Ha se DVDShrink, se DVDDecrypter nem viszi, akkor kár a gőzért, de szerintem fogják. Nagyon örülnék neki. :) :merci:
A képregény nem torrentcím, és szerintem te is fogsz kapni majd egy pm-et. (Sajnos én már kitöröltem... :lame: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

oké teszek vele egy próbát, és talán kísérletezni is lenne kedvem, pontosabban előbb inkább megkérdezem, hogy mennyire marhára bonyolult esetleg az angol felirat fölcserélése a kint lévő magyar felirattal?

kikuchiyo

Fazék: megy isohunt, beír Serenity, húszmegás comics kiválaszt.
DVD-be új feliratot rakni viszonylag bonyolult folyamat, de tudok segíteni benne (van már pár postom a témában, keress rá).

BTW megnéztem a Serenityt. (Beware of mild spoilers!)

Nem tetszett. Olyan értelemben, hogy nem volt jó nézni.

Mindaz a természetesség, báj, humor, ami a sorozatot oly egyedivé és szórakoztatóvá tette, a filmb?l lényegében hiányzott - és bejött helyette egy csomó olyan közhelyes, gagyi dolog, ami lealacsonyította az egészet. Ott van mindjárt a f?gonosz, a Kék B?rszerkós Nigga, Aki Hosszú Beszédet Intéz Áldozataihoz, Miel?tt Leszúrná ?ket Karddal. Egyenesen a Kill Billb?l, vagy honnan. Vagy pl. a csúcsjelenetben mi van? A f?h?s és a f?gonosz kézitusát vívnak egy platformon, egy Nagy Forgó Izé felett. Bármelyik B-kategóriás Csillagok Háborúja-utánzatban ilyen van. Miért kellett ez ide? Másik pl. hogy a wikipédiás leírásban istenítik a sorozatot, hogy az ?rben játszódó jelenetek csendesek, mert hogy az ?rben nem terjed a hang, és hogy ez milyen igényes és jó. Ehhez képest a nagy lövöldöz?s csatajelenetben úgy nyunnyognak a lézerfegyverek, mint akármelyik vacak ?rszimulátorban.
Ezeknél súlyosabb, hogy a szerepl?k közötti konfliktusokat sem éreztem annyira hitelesnek, mint a sorozatban.
Mal viselkedését ámokfutásként lehetne jellemezni, mindenkit durván leugat és magára haragít - de a többiek is valahogy máshogy, kevésbé emberien, hihet?en viselkednek a megszokotthoz képest.
És van még valami: én kiskoromban nagyon féltem a múmiáktól, csontvázaktól és hasonlóktól. Mostanra nagyjából kin?ttem bel?le, de az effélék látványa továbbra sem a legkellemesebb, amit el tudok képzelni. Ehhez képest a Serenity egy er?s közepes horrorfilmhez elég rothadó hullát vonultat fel.

Nyilvánvaló, hogy a rendez? nem pontosan így szerette volna lezárni a történetet, ha lehet?sége van 24-26 részben kibontani az elképzeléseit, akkor talán sokkal jobb lett volna. Így is nagyjából választ kapunk arra, hogy miért üldözik Rivert a közegek, miben is állnak pontosan a képességei, és a fosztogatók is egész más megvilágításba kerülnek - de ha választani lehetne, a Serenity ismeretében én arra szavaznék, hogy inkább soha ne kaptuk volna meg a választ ezekre a kérdésekre. Akkor egy maradéktalanul szép emlék lehetne a Firefly, egy legenda, egy soha be nem teljesült lehet?ség, amib?l bármi lehetett volna.
Failure is the default option

Fazék

#2247
Quote from: kikuchiyo on 2006-05-03, 12:38:42
Fazék: megy isohunt, beír Serenity, húszmegás comics kiválaszt.
vmiért Firefly-t írtam be a keresőbe és úgy nem működött... miért Serenity néven megy a képregény? na mindegy. köszi.

a filmkritikádat még nem olvastam el, de mi is tegnap néztük meg Nakedapéval és nekünk is csak mérsékelten tetszett...

a segítségedet meg majd lehet hogy kérem, amint úgy érzem lenne kedvem szórakozni a feliratváltással, köszi a felajánlást :)

Ramiz

Tehát inkább ne nézzük meg a Serenity-t? Jobban járunk? Tényleg az a helyzet, mint a Twin Peaks félbehagyásával?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-03, 12:38:42
BTW megnéztem a Serenityt. (Beware of mild spoilers!)

Mindenesetre az e topicban az utóbbi időben tapasztalható, a Firefly-jal és járulékos dolgaival foglalkozó postáradat lassan legendás hosszúságúra nyúlik, és igencsak befejezetlennek tűnik. Ez a Firefly átka (?)  :bruhuhu: