Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Manu on 2006-05-03, 12:59:12
Mindenesetre az e topicban az utóbbi időben tapasztalható, a Firefly-jal és járulékos dolgaival foglalkozó postáradat lassan legendás hosszúságúra nyúlik, és igencsak befejezetlennek tűnik. Ez a Firefly átka (?)  :bruhuhu:
Mivel régen nem láttunk ilyen kitűnő sorozatot (vagy filmet) az utóbbi idők tengerentúli terméséből, asszem ez nem csoda. :) De vess fel valami más filmet, reagálni fogunk arra is. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Manu on 2006-05-03, 12:59:12
Mindenesetre az e topicban az utóbbi id?ben tapasztalható, a Firefly-jal és járulékos dolgaival foglalkozó postáradat lassan legendás hosszúságúra nyúlik, és igencsak befejezetlennek t?nik. Ez a Firefly átka (?)  :bruhuhu:

Ezt úgy értsük, hogy fogjuk be a pofánkat?  :D

Egyébként ja, vess fel valamit, arra is hasonló hosszúságban fogunk reagálni. :)

És csak várd ki, mi lesz akkor, ha itt többen rákattanak a Futurama-ra.

Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-03, 13:28:10
És csak várd ki, mi lesz akkor, ha itt többen rákattanak a Futurama-ra.
Tízoldalas Futurama-flood? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Kuroi Tenshi

Quote from: L.Mole on 2006-05-03, 00:49:17
Most néztem meg a Silent Hill werkfilmjét amiben 20 perc alatt hülyére ajnározták a rendezőt, hogy micsoda eredeti stílus, hangulat, látványvilág, történet amit ez a csodálatos ember alkotott, de azt egyszer sem sikerült kinyögniük mégcsak utalás szintjén sem, hogy az egész egy japán videojáték megfilmesítése. Csak én érzem ezt pofátlanságnak?
Nyugi, nem csak te. Gyűlölöm ezeket az öntömjénező pfátlan majmokat.

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-03, 13:28:10
És csak várd ki, mi lesz akkor, ha itt többen rákattanak a Futurama-ra.
:D elúbb újra kéne néznem a sorozatot, utána részemről mehet  :whoah:

kikuchiyo

#2255
Akkor kérdeznék egyet, ami nem Firefly:

A Közeli idegenek (Unmei janai hito), ami elvileg a Titanicon is volt, jó film?
szerk: ehh, tárgytalan. nincs sauce.
Failure is the default option

Ramiz

Adok szószt, ha holnapra kiírod a Futurama-t.* :D Ha rákattintasz a spoiler gombra, azzal automatikusan elfogadod a szerződési feltételeket. :lazza:

[spoiler]http://fst.omnilounge.co.uk/download.php/5847/A.Stranger.of.Mine.2005.DVDRip.XviD-PROMiSE.torrent[/spoiler]

-------------------------------
* : délben a szokott helyen? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Akkormár megemlítem, hogy mostanában nézem az HBO-n a Rómát és nekem felettébb tetszik. Igaz jellemzö rá jópár tipikus HBO-sorozat gyerekhiba, pl. mindenképp mutogatni kell meztelen néniket meg ilyesmik, de attól függetlenül szerintem feletébb szórakoztató történelmi szappanopera, remek díszletekkel és jelmezekkel. Mondjuk hiába próbálnak áradozni róla a készítök, hogy mennyire történelemhü, azért érezni hogy a nézöszám megkapásáért erösen tudnak torzítani, ill. hülye dolgokat kiragadni a korból, deviszont tényleg kicsit más és modernebb felfogása van az egész korszakról, ami nekem nagyon tetszik. (pl. Rómaként nem fehér márvány csudavárost mutatnak mint általában, hanem egy többnyire koszos, zsúfolt várost ahol mindenféle kultúrák vannak összezsúfolva)
Szinészekre se lehet panasz és meglehetösen karakteres figurákat játszanak; ami mondjuk zavar hogy Caesar egyáltalán nem hasonlít "önmagára", dehát istenem.

Mondjuk most TV-n épp a végefelén tart a történet, uh. ha valakit érdekel akkor a letöltést vagy a ismétlés kivárását javaslom... igaz aki kicsit kevesebbet aludt töriórán mint én azis kábéra össze tudja szedni még így is, hogy ki kicsoda.
(jaés aki írtózik a véletlen egybeesésektöl az ne nézze, mert a két föszereplö véletlen minden fontos helyen ottvan :) )

honlapja:
http://www.hbo.com/rome/
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderick on 2006-05-03, 14:36:59
pl. mindenképp mutogatni kell meztelen néniket meg ilyesmik

:cool: :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

#2259
Quote from: roderick on 2006-05-03, 14:36:59
Akkormár megemlítem, hogy mostanában nézem az HBO-n a Rómát és nekem felettébb tetszik. Igaz jellemzö rá jópár tipikus HBO-sorozat gyerekhiba, pl. mindenképp mutogatni kell meztelen néniket meg ilyesmik, de attól függetlenül szerintem feletébb szórakoztató történelmi szappanopera, remek díszletekkel és jelmezekkel. Mondjuk hiába próbálnak áradozni róla a készítök, hogy mennyire történelemhü, azért érezni hogy a nézöszám megkapásáért erösen tudnak torzítani, ill. hülye dolgokat kiragadni a korból, deviszont tényleg kicsit más és modernebb felfogása van az egész korszakról, ami nekem nagyon tetszik. (pl. Rómaként nem fehér márvány csudavárost mutatnak mint általában, hanem egy többnyire koszos, zsúfolt várost ahol mindenféle kultúrák vannak összezsúfolva)
Szinészekre se lehet panasz és meglehetösen karakteres figurákat játszanak; ami mondjuk zavar hogy Caesar egyáltalán nem hasonlít "önmagára", dehát istenem.

Mondjuk most TV-n épp a végefelén tart a történet, uh. ha valakit érdekel akkor a letöltést vagy a ismétlés kivárását javaslom... igaz aki kicsit kevesebbet aludt töriórán mint én azis kábéra össze tudja szedni még így is, hogy ki kicsoda.
(jaés aki írtózik a véletlen egybeesésektöl az ne nézze, mert a két föszereplö véletlen minden fontos helyen ottvan :) )

honlapja:
http://www.hbo.com/rome/

Na igen, ezt már szeressük. Akár én is mondhattam volna  :lame:  :D . A Rome, sok, mostanában agyonajnározott sorozattal szemben  ( :angyali: ) tényleg nagyon jó kis sorozat. Szerintem jóval történelemhűbb, mint moziban vetített, egészestés társai, de látványos, meg jó a dramaturgia, színészi játék. A meztelen nénikkel sincs semmi probléma, hiszen még a kereszténység elterjedése előtt vagyunk, a rómaiak meg nagyon is szerették a szexet. :) Rebesgetnek valamit második évadról is, bár nem tudom hogyan tudnák folytatni, meg nem is biztos forrásból jön ez az info.

Kikuchiyo: Ha nem degradál, nézz el az Ázsiafilmre, ott találsz infot az általad keresett filmről. ;)

Ramiz

Quote from: Manu on 2006-05-03, 14:49:13
A Rome, sok, mostanában agyonajnározott sorozattal szemben ( :angyali: ) tényleg nagyon jó kis sorozat.
:Eztneked: :ejnye:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Mondjuk Rómában még tényleg ezzel a "nincs kereszténység" aduval meg lehet magyarázni a dolgot, de ismerve az HBO többi sorozatát azért eléggé érzem benne a szándékoltságot :)
2. évad simán lehet, hisz Antonius-Octavianus konfliktus is megér egy misét, de szerintem fölösleges lenne eröltetni. Összes többi HBO sorozat szerintem erre farag rá (kivéve a Deadwood ami alaból is szar), miszerint van egy jó ötlet, társul hozzá igényes kivitelezés, de 10+ részt már nemigazán bír a forgatókönyv anélkül hogy nagyon el ne hülyülne a dolog. (lsd. Carnivale vagy Six feet under)

All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

kikuchiyo

Quote from: Manu on 2006-05-03, 14:49:13
Kikuchiyo: Ha nem degradál, nézz el az Ázsiafilmre, ott találsz infot az általad keresett filmről. ;)

Ott olvastam a leírást, onnan jött az ötlet a megnézésére... ;)
Néha ránézek az oldaladra, egyre jobb és jobb lesz - szóval keep it up meg gratula meg minden :)
Failure is the default option

Manu

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-03, 16:21:38
Quote from: Manu on 2006-05-03, 14:49:13
Kikuchiyo: Ha nem degradál, nézz el az Ázsiafilmre, ott találsz infot az általad keresett filmről. ;)

Ott olvastam a leírást, onnan jött az ötlet a megnézésére... ;)
Néha ránézek az oldaladra, egyre jobb és jobb lesz - szóval keep it up meg gratula meg minden :)

Okok. Nem ezért mondtam, tudod jól!  :haha:  :__devil:

Próféta

Elnézést, hogy visszaeső bűnözőt játszom, de azért reagálnom kell:
Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-03, 12:52:01
Tehát inkább ne nézzük meg a Serenity-t? Jobban járunk? Tényleg az a helyzet, mint a Twin Peaks félbehagyásával?
Ezt azért nem mondanám (a TP folytatás tényleg _nagyon_ rossz), de minimum pár hétig hagyd ülepedni a sorozatot, hogy a jó emlékek jól el legyenek szigetelve a... közepesektől. (Amúgy jóképű vagy, Ramiz :D )
Mert kikuchiyo-nak bizony igaza van abban, hogy a Serenity filmből egyvalami hiányzik, mégpedig a Firefly :) Én azért nem mondanám, hogy rossz film volt, csak hogy "simán" egy jó akció/sci-fi/komédia volt, ami sehol sincs az elődhöz képest. A rendező a maradék ötleteinek felét összegyűrte egy két órás filmbe, pedig lehetett volna belőlük 10 epizód Firefly...
@kikuchiyo: "nagy lövöldöz?s csatajelenetben" >> azért durrognak, mert az már a bolygó felett van, nem? Persze régen láttam...

És hogy segítsem a leszokást Szent Szentjánosbogarunkról: volt a munkaünnepen a királyi tévén a Csocsó, avagy éljen május elseje. Lehet, hogy már mindenki látta, de nekem csak most volt szerencsém hozzá, és igen kellemesen szórakoztam rajta. Nem egy TANU, de azért a rekeszizomtréning megvolt  :rotfl:. Mondjuk egy igazi bajom volt vele: valamiért végig úgy éreztem, mintha ezt a filmet már láttam volna egyszer, ez valahogy a Koltai filmek közös vonása :) Csak én vagyok így? Ha nem, valaki mondja már meg, miért...

Ramiz

Mert minden Koltai film ismétli magát. :)

Azért is A Téma:
Véget ért a Firefly! :bruhuhu:
Kedvenc epizódjaim: Jaynestown, Heart Of Gold, Objects In Space, Out Of Gas.
Kedvenc szereplőm: Mal és Jayne holtversenyben. :)
Legkevésbé kedvenc szereplőm: eleinte Simon és River idegesített, de a végére egészen megkedveltem őket is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Hmmm... valaki ajánljon mán egy jóó filmet! Írásbelik után lesz csomó időm és akarok filmezni! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Draconire

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 18:31:35
Hmmm... valaki ajánljon mán egy jóó filmet! Írásbelik után lesz csomó időm és akarok filmezni! :D

Pár haverom látta már a Silent Hill filmet, azt mondják nagyon jó :smile:
Még én nem néztem meg, de tervezem mert csak jókat hallottam eddig róla.

Ramiz

#2269
Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 18:31:35
Hmmm... valaki ajánljon mán egy jóó filmet! Írásbelik után lesz csomó időm és akarok filmezni! :D
Tőlem ne remélj. Most nagyon megsértettél. Felvágom az ereimet és a falra fröcskölök velük. ("I must be emo...") És mától vigyorikat sem használok, mint a Sötét Nagyúr aka Nagy Fekete Törzsfőnök.

Quote from: Gmer on 2006-05-09, 19:12:02
Pár haverom látta már a Silent Hill filmet, azt mondják nagyon jó :smile: Még én nem néztem meg, de tervezem mert csak jókat hallottam eddig róla.
Én is kíváncsi vagyok, de még csak nagyon gagyi CAM verziót láttam belőle a neten (le is szedtem egyet, aminek nem volt benne a nevében az, hogy CAM...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-09, 19:18:07
Tőlem ne remélj. Most nagyon megsértettél. Felvágom az ereimet és a falra fröcskölök velük. ("I must be emo...") És mától vigyorikat sem használok, mint a Sötét Nagyúr aka Nagy Fekete Törzsfőnök.
Jóvan bazig, de mindíg csak tőled "szívom" a filmeket! És gondoltam megkérdezhetem itt is! Tudom, h csomó tutibiztos tartalék van(Monday, Serenity, Fire walk with me) de egy hónapom lesz!! Addig azért nem tartanak azok se ki sztem! :D
(és különben is nem haltál bele nem?!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 18:31:35
Hmmm... valaki ajánljon mán egy jóó filmet! Írásbelik után lesz csomó időm és akarok filmezni! :D
Új legyen, vagy jöhet bármikori?

Raggie

Quote from: Próféta on 2006-05-09, 20:03:57
Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 18:31:35
Hmmm... valaki ajánljon mán egy jóó filmet! Írásbelik után lesz csomó időm és akarok filmezni! :D
Új legyen, vagy jöhet bármikori?
Jöhet bármikori, csak jó legyen! (meg olyan legyen amit még nem láttam!) Sőt, inkább előnyben van ha régi, mert a mostanában készülő filmek elég siralmas színvonalat mutatnak! :ejj: (tisztelet a kevés kivételnek)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Próféta

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 20:43:01
Jöhet bármikori, csak jó legyen! (meg olyan legyen amit még nem láttam!) Sőt, inkább előnyben van ha régi, mert a mostanában készülő filmek elég siralmas színvonalat mutatnak! :ejj: (tisztelet a kevés kivételnek)
Na ezt a kritériumot nem tudom garantálni, simán lehet, hogy a filmes műveltséged teljes egészében bennfoglalja az enyémet. Annyit ígérhetek, hogy nekem tetszettek.

Semmi felelősséget nem vállalok. Az asszociáció-játék Ariadné-fonalát ne próbáld rekonstruálni :) Akkor tehát brainstorm.

Dr. Strangelove, A per, A vád tanúja, 12 dühös ember, Citizen Kane, 12 majom, A halászkirály legendája, Brazil, Max, Quiz Show, Stand By Me, Shawshank Redemption, Forrest Gump, Dark City, A holló, Donnie Darko, Fight Club, Memento, Amélie csodálatos élete, Lost in Translation, Csokoládé, Kramer kontra Kramer, Rain Man, Insomnia, Hihetetlen család, A hős, Keresztapa, 2001, Pink Floyd - The Wall, Annie Hall, Love&Death, Belleville Randevú, Leon, Infernal Affairs (Wu Jian Dao), Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom (fejből nem ment ;) ), A rózsa neve, Edward Scissorhands, Karácsonyi lidércnyomás, Big Fish, A tanú, Jákob lajtorjája, A falu, Oldboy, Táncos a sötétben, Monty Python.*, A keselyű három napja, Pi, Kocka, Kör, Gömb.

Agyam füstöl, jó csemegét. Az utolsó négy csak a matek érettségi miatt kötelező, amúgy csak a Pi meg a Gömb érdemelné ki a helyet a listán:)
+plz valaki mondja már meg, hogy mikor kell kis-nagy betűvel írni valamit. Asszem az is bekavar, hogy többnyelvű a szöveg.

Raggie

Quote from: Próféta on 2006-05-09, 21:09:29
Na ezt a kritériumot nem tudom garantálni, simán lehet, hogy a filmes műveltséged teljes egészében bennfoglalja az enyémet. Annyit ígérhetek, hogy nekem tetszettek.
Nem kell félned szvsz! Annyira nem vagyok én filmpro mint Ramiz meg Kikuchiyo meg Manu! :D
Quote from: Próféta on 2006-05-09, 21:09:29
Dr. Strangelove, A per, A vád tanúja, 12 dühös ember, Citizen Kane, 12 majom, A halászkirály legendája, Brazil, Max, Quiz Show, Stand By Me, Shawshank Redemption, Forrest Gump, Dark City, A holló, Donnie Darko, Fight Club, Memento, Amélie csodálatos élete, Lost in Translation, Csokoládé, Kramer kontra Kramer, Rain Man, Insomnia, Hihetetlen család, A hős, Keresztapa, 2001, Pink Floyd - The Wall, Annie Hall, Love&Death, Belleville Randevú, Leon, Infernal Affairs (Wu Jian Dao), Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom (fejből nem ment ;) ), A rózsa neve, Edward Scissorhands, Karácsonyi lidércnyomás, Big Fish, A tanú, Jákob lajtorjája, A falu, Oldboy, Táncos a sötétben, Monty Python.*, A keselyű három napja, Pi, Kocka, Kör, Gömb.

Agyam füstöl, jó csemegét. Az utolsó négy csak a matek érettségi miatt kötelező, amúgy csak a Pi meg a Gömb érdemelné ki a helyet a listán:)
+plz valaki mondja már meg, hogy mikor kell kis-nagy betűvel írni valamit. Asszem az is bekavar, hogy többnyelvű a szöveg.
Egyébként fenejó ízlésed van!! (Strangelove, 12 majom, Brazil, Memento, Keresztapa, A rózsa neve, Monty Python, stb... hogy csak a legjobbakat említsem) :jee: :tezsvir: (vagy inkább úgy mondom, hogy hozzám eléggé hasonló :) , így kicsit szerényebb... :rolleyes: )
Már láttam kb a felét ezeknek a filmeknek, de jött pár jó tipp! Köcc!

Van viszont egy-két meglepi is számomra: A falu című filmről én eddig még csak rosszat hallottam... A Csokoládé egész jó kis film, de nem olyan nagy durr szvsz... A Hihetetlen család meg jó, jó, de mégis inkább olya max egyszer nézhető... csak ennyi. Ezekről lehet h én vagyok félreinformála, ugyhogy mindj már valamit róluk!

Mit kell hogyan írni?? :wtf:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kikuchiyo

Találtam egy érdekes dolgot... jól illusztrálja, hogy az animáció mennyire alkalmas a háborús propaganda céljaira.
A "banned Disney nazi cartoon" címen érdemes keresni.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-09, 21:51:40
Találtam egy érdekes dolgot... jól illusztrálja, hogy az animáció mennyire alkalmas a háborús propaganda céljaira.
A "banned Disney nazi cartoon" címen érdemes keresni.
Volt jónéhány, mindkét oldalon.
Valahol régen még írogattunk is erről a fórumon (vagy beszélgettünk meeten)
Sőt, nagyon régen még láttam is a Cartoon Networkon a Bugs Bunny / Daffy Duck-os amerikai propaganda-rajzfilmet

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-09, 21:59:17
Valahol régen még írogattunk is erről a fórumon (vagy beszélgettünk meeten)
Sőt, nagyon régen még láttam is a Cartoon Networkon a Bugs Bunny / Daffy Duck-os amerikai propaganda-rajzfilmet
Az még az egyik BAF-os vetítésen volt! :D Én is emlékszem! Ramiz-t naggyon érdekelte a dolog! ;) És mondjuk télleg eléggé durva...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 22:07:51
Az még az egyik BAF-os vetítésen volt!
Na, akkor még nem kell a memóriámat lecserélnem :jee: talán csak fsb-t kéne huzatni kicsit :D nagyjából BAFra emlékeztem, de nem voltam benne biztos, hogy Porco rosso után beszélgettünk-e róla. Bár valószínű.

Amúgy a spektrumon is volt erről valami, asszem "Hitler Miki-egér ábrándjai" címmel (persze ilyenkor elfelejtik, hogy ők is csináltak hasonlókat..).


Próféta

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-09, 21:19:58Egyébként fenejó ízlésed van!! (Strangelove, 12 majom, Brazil, Memento, Keresztapa, A rózsa neve, Monty Python, stb... hogy csak a legjobbakat említsem) :jee: :tezsvir: (vagy inkább úgy mondom, hogy hozzám eléggé hasonló :) , így kicsit szerényebb... :rolleyes: )
Ezt nem így kell mondani. Az igazság az, hogy neked van fenejó ízlésed, mivel hasonlít az enyémre, ami az etalon :P
QuoteVan viszont egy-két meglepi is számomra: A falu című filmről én eddig még csak rosszat hallottam... A Csokoládé egész jó kis film, de nem olyan nagy durr szvsz... A Hihetetlen család meg jó, jó, de mégis inkább olya max egyszer nézhető... csak ennyi. Ezekről lehet h én vagyok félreinformála, ugyhogy mindj már valamit róluk!
Esetleg a többiek is mondhatnának róluk valamit, hátha csak az én fenejó ízlésem hagyott cserben, túl alacsonyra tevén a lécet..

Csokoládé: teh jókedvcsináló film. Minden borút garantáltan száműz. Ha amúgy fel vagy dobva, pl. leendő sikeres érettségid után akkor lehet, hogy nem akkora durr.
The Incredibles: Láttál már James Bond filmet? Láttál már Szuperhős VIII. Visszatér filmet? Fájt? Tetszett? Nahát a H.CS. szerintem korrektül kifigurázza őket, de azért vissza is adja a hangulatukat :) A poénok ültek, a beszólások hatalmasak. Az újranézhetőségről meg csak annyit, hogy pont rossz filmhez emlegetted fel, mert erről van egy anekdotám. Media Player Classiccal néztem, és az olyan módban volt, hogy a film vége után kezdi az elejéről. Naná, hogy rögtön megint megnéztem.
A Falu: tudom, én is ezt hallottam róla. Mindenki arra számított, hogy egy jó kis horror lesz, valami beharangozott nagy csavarral. És utána megnézték, nem volt ijesztő, a fordulat meg olcsó és lame. Annyira gyenge, hogy mindenki összevissza kiabálta, hogy "De BÉNA, a közepénél kiderül hogy [spoiler]nincsenek szörnyek, csak a falubeliek ijesztegetik egymást[/spoiler] és onnantól már semmi értelme nincs a filmnek".
Namost én a spoiler tudatában néztem meg (másnak is bátran ajánlom, hogy olvassa el), megijedni se akartam, úgyhogy a filmre tudtam figyelni. És az tetszett, annak ellenére, hogy Shyamalan. Mert ugye állítólag ő szokott olyanokat gyártani, amelyeknek a csattanó nélkül nincs értelme.

QuoteMit kell hogyan írni??
Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom vs. Stand By Me vs. A vád tanúja vs. Kramer kontra Kramer. Szóval mikor melyik kisbetű-nagybetű, az függ a nyelvtől, meg persze ha tulajdonnév, meg mindenféle, és biztos elrontottam párszor.