Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Ugyan, én C-kategóriás amcsi akciófilmeken nevelkedtem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

katz

Quote from: BlimpSztem ezek még majd neked is feltûnnek :) A rendõrök szinte senkit se találnak el, rájuk lõnek rendõr beugrik a kinyitott kocsiajtó mögé, gépfegyversorozat, 8-10 találat minimum az ajtón és csákó bármiféle sérülés nélkül föláll mögüle... Sztem katz tudna beszámolni arról, hogy egy akármilyen gépfegyversorozatra hogyan reagálna egy sima autóajtó... :rolleyes: És több hasonló szintû hiba jellemzi a filmet sajnos akció téren.  :mad:
Az AK 7,62-es lövedéke még egy motorblokkot is átüt, nem csak egy ajtót. Egy tudósításban volt a következõ: Amcsiknál egy rablónál AK volt. Kinyírt pár rendõrt, etc. Az egyik lövés beszállt egy bolt falán. Átütött egy hûtõt, kijött a hátulján, átütötte a mögötte lévõ falat, átrepült a raktáron, kiszállt a bolt hátsó falán és ment tovább. No comment!

Egyébként én is C katekóriás akciófilmeken nõttem fel. Svarci nagy volt, amikor fél kézzel géppuskázott. Gyerekként naon élveztem a filmjeit. :D

Kvikveg

Quote from: katzAz AK 7,62-es lövedéke még egy motorblokkot is átüt, nem csak egy ajtót. Egy tudósításban volt a következõ: Amcsiknál egy rablónál AK volt. Kinyírt pár rendõrt, etc. Az egyik lövés beszállt egy bolt falán. Átütött egy hûtõt, kijött a hátulján, átütötte a mögötte lévõ falat, átrepült a raktáron, kiszállt a bolt hátsó falán és ment tovább. No comment!

Egyébként én is C katekóriás akciófilmeken nõttem fel. Svarci nagy volt, amikor fél kézzel géppuskázott. Gyerekként naon élveztem a filmjeit. :D
Kerdes: a bolt fala gondolom fabol volt. /Amcsi hazakbol kiindulva/
Mert ha nem, az nagyon gaz. :eeek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Tyrael

Quote from: KvikvegKerdes: a bolt fala gondolom fabol volt. /Amcsi hazakbol kiindulva/
Mert ha nem, az nagyon gaz. :eeek:
faterek meg AMD-vel lottek at vonatsint
ak-47/74 pedig szerintem erosebb

Tyrael

Tyrael

Ezzel lottek faterek:
AMD-65
http://kalashnikov.guns.ru/models/ka212.html

Characteristics Caliber, mm    7.62
Cartridge    7.62x39
Length, overal, mm    880
Barrel Length, mm    415
Magazine capacity, rds    30
Sighting range, m    1000
Weight w/empty magazine, g    3125

AK-47
http://kalashnikov.guns.ru/models/ka50.html
Characteristics Caliber, mm    7.62
Cartridge    7.62x39
Sighting radius, mm    378
Length, overal, mm    870
Barrel Length, mm    415
Magazine capacity, rds    30
Sighting range, m    800
Weight w/empty magazine, g    4300
Weight w/loaded magazine, g    4876
Rate of fire, rds/min    600
Muzzle velocity, m/s    700
Killing range, m    1500
Rifling Grooves    4
Rifled Bore, mm    378

AK-74
http://kalashnikov.guns.ru/models/ka96.html
Caliber, mm    5.45
Cartridge    5.45x39
Sighting radius, mm    379
Length, with bayonet fixed, mm    940
Barrel Length, mm    415
Magazine capacity, rds    30
Sighting range, m    1000
Weight w/empty magazine, g    3300
Weight w/loaded magazine, g    3600
Muzzle velocity, m/s    900

Hopsz, ugy latom nem olyan rosz ez az AMD :)

Tyrael

Ramiz

Szerintem nyissatok egy Fegyvermánia topicot. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Tegnap este megnéztem a Tûzszekerek c. filmet. Szvsz egy kellemes hangulatú film egy amatõr futócsapatról(és fõleg annak két tagjáról) az 1920-as éveg angliájában, akiknek a vágy kijutni az olimpiára. Róluk, és vágyálmuk sorsáról szól a film, szép képekkel, Vangelis Cariots os Fire-jével( :jee: ) és egy csipetnyi kis korrajzzal vegyítve. Kellemes kikapcsolódás a Linch-ek után... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

LYnch!!!
A Tûzszekerekrõl kicsit visszafogottan írtál...
Tûzszekerek: klasszikus és legendás film zseniális zenével, kitartást és lelkesedést sugall minden jelenete.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

syeren

Én személy szerint nagyon imádom a sci-fiket, pl. az ilyen témájú sorozatokat is. Régen ment az RTL KLUB-bon a Babylon5 és van egy ftp-szerver, ahonnan letölthetõ az egész sorozat (angol dvdrip+külön magyar tvrip hang, ami hozzárakható) és a filmek is. cím: epsilon3.sansz.org:1234 , user: babcom, password: sheridan > pub mappa Viszont megkérek mindenkit, hogy semmi közvetlen link, CSAK szájról-szájra...!!! Ha tudtok hasonlóan Star Trek-es, v. más sci-fi tartalmú ftp-t, kérlek írjátok meg! (akár pm-ként) Köszi
Jövõre megkapom a teljes Stargate + St. Atalantis egy részét is  :)
Lesz mit nézni az animék mellett...

Tyrael

Quote from: syerenÉn személy szerint nagyon imádom a sci-fiket, pl. az ilyen témájú sorozatokat is. Régen ment az RTL KLUB-bon a Babylon5 és van egy ftp-szerver, ahonnan letölthetõ az egész sorozat (angol dvdrip+külön magyar tvrip hang, ami hozzárakható) és a filmek is. cím: xxx > pub mappa Viszont megkérek mindenkit, hogy semmi közvetlen link, CSAK szájról-szájra...!!! Ha tudtok hasonlóan Star Trek-es, v. más sci-fi tartalmú ftp-t, kérlek írjátok meg! (akár pm-ként) Köszi
Jövõre megkapom a teljes Stargate + St. Atalantis egy részét is  :)
Lesz mit nézni az animék mellett...
ez most ugyanolyan, mintha az usteames ftp cimet egy nyilvanos (igen, ezt a hozzaszolasodat is barki elolvashatja) sci-fi forumra benyomnad.
szoval nem kellene :(
amugy lattam az osszes sg es atlantis reszt, emelett meg nezek joey-t, es lost-ot :)

Tyrael

Necrid^

Amugy tudja vki hogy mikor kezdödik a köv session star gate-ból?
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

syeren

Természetesen sehova se írnám fel az itteni ftp-t, ezt is csak azért mertem ide leírni, mert megbízom bennetek...

syeren

Quote from: Tyraelez most ugyanolyan, mintha az usteames ftp cimet egy nyilvanos (igen, ezt a hozzaszolasodat is barki elolvashatja) sci-fi forumra benyomnad. Tyrael
Kár, hogy beraktad quote-ba, mert én így hiába töröltem ki...
Egyébként nem szokásom az ilyen és az itteni ftp-t se terjesztettem soha!

Raggie

Jólvanna Ramizkám!... :)

Nna nekem is sikerül t megnéznem végre az SW III-at! :jee:
Star Wars RULLEZ!! Olyan hangulatba jöttem, hogy az csak na! És amikor kattant a vedél és felhangzott az elsõ DV lélegzetvétel majdnem besz*rtam, meg amikor a végén bemennek a csillagromboló "újra" új stílusú vezérlõtermébe, akkor a hátamon futkosott a hideg az örömtõl. Egyszerûen jó volt nézni!! Nna nem akarok spoilerkedni(remélem nem lõttem le semmit azzal, hogy "megszületik" Darth Vader) ugyhogy abbahagyom, de mindenképpen a fanok táborában vagyok!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

útállak titeket SW3 imádókat, már csak azért is, mert ti részesültetek abban, amibõl egy cseppnyi se jött át nekem a film megtekintése közben :morci: de miért nem?!? :bruhuhu:

Raggie

Nemtom lehet, hogy mi már eleve az elfogultság üvegén keresztül láttuk a filmet, de atzért szvsz nézd meg majd mégegyszer! Hátha segít!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

roderick

#496
nemtom azért nekem nem okozott akkora katarzist az ep. III mint vártam... egyrészt ugye azt hittem, hogy végre megtanulnak párbeszédeket írni, hamár beszívták a faszit írónak, aki a Rosencrantz és Gulidernstern halottat írta (zseniális film egyébként), de nem igazán jött össze, mondjuk sokkal jobb mint az elsö rész:)

a többit spoilerben:
- Anakin átállása nagyon el lett rontva szvsz. olyan szépen fel volt építve az egész és akkor az utolsó pillanatban az egészet összekavarták és csak olyan adhoc alapon áll ezek után mégis a sötét oldalra (uramisten mit tettem? jajó akkor gonosz leszek... mwuhahahahahaa)
- Kicsit szemétség, hogy aki nem látta a CloneWars rajzfilmet az nem tudhatja pl. miért köhög mindig Grevious, meg eleve mit keresnek Couruscantál
- Anakinnak vaskohóba kellet volna beleesnie
- Leia a régi filmben mondja, hogy emlékszik az anyjára, hát nemtom így hogyis
- Azért én arra számítottam, hogy a lázadók kialakulása is benne lesz, valami naaagy ürcsata keretében, mer így elég vérszegény volt akciók tekintetében azért a film... Grevious a rajzflimhez képest kismiska volt, a drámai nagy kohóharc helyett meg valami platformjáték szerü dolog lett, uh csak Yoda mentette meg a dolgot. (amikor a saját székén átdobja a császárt az aranyos volt) Mondjuk nem zavart volna az akció hiánya, ha nem idióta párbeszédekkel van tele... dehát istenem


Edit: de azért a hangulatot nekem is megadta, föleg a régi díszletekkel... azóta is tanulás helyett KotorII-t játszom, ahelyett, hogy tanulnék:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Flaser

Szerencse, hogy itt van a KOTOR ill. a KOTOR II, hogy csillapítsa a SW éhséget.
Egyébként egy csapat megpróbálja helyreállítani a II - t. Lucaséknál nem volt karácsonyi játék így az Obsidianon pattant az ostor - ezért a II utolsó 1/4-e elég gyengus lett. (Az elsõ 3/4-ért ugyanakkor bõven megéri kipróbálni)

http://magestrix.com/K2End/
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Raggie

Roderick: hát nemtom, de szvsz már amikor a hajójából kilépett tudta, hogy mit fog tenni, csak az utolsó lökésre kellett az a jelenet. Ott pedig csak rádobbent tette valós súlyára, mivel más dolog elképzelni és elhatározni, mint végrehajtani szemtõl szemben.
De van valami a dologban...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

A "Leia emlékszik az anyjára" dologban van valami, a többi engem nem zavart.
Ja de... az idióta párbeszédek igen. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: Raggie GordonRoderick: hát nemtom, de szvsz már amikor a hajójából kilépett tudta, hogy mit fog tenni, csak az utolsó lökésre kellett az a jelenet. Ott pedig csak rádobbent tette valós súlyára, mivel más dolog elképzelni és elhatározni, mint végrehajtani szemtõl szemben.
De van valami a dologban...

Spójler: szerintem elég gány volt, hogy elmegy Winduhoz árulkodni, hogy "jajajajj megvan a fögönosz", aztán meg utánna ott sír, hogy jajjmivan, mit tettem... akkor spec. azt hittem, hogy már rég átállt és csapdába akarja csalni csak a nagy tápos fekát, dehát ilyen bonyolult cselekményre nemis tom miért számítottam
Node amúgy tök mindegy, mert volt 2 fénykardpárbaj párhuzamosan vágva, ami úgyis elviszi a filmet, akármilyen hülye is a története.. hissss-zjoom-zjooom
és Yoda ROXXX :whoah:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Szerintem akkor még nem tudta, mit tegyen, mégiscsak egy Sith-tel állt szemben, és ment Mace Winduhoz, hogy õ majd megoldja a dolgot, de aztán amikor egyedül maradt, akkor megint eszébe jutott Amidala és utánuk ment, de ott már túlságosan hatni tudott rá a Sith, azonkívül Windu meg akarta ölni, ami még jobban elmosta Anakin elõtt a két oldal közti különbséget.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Meg kell mondjam én sem voltam elragadtatva. Mondjuk az elõzõ kettõtöl sem, ezért már alaposan lejebb voltak az igényeim. Így megfelelt.
Engem is nagyon zavart Anakin gagyi átállása. Ebbe a gyerekbe annyi szinészi tehetség szorult, mint egy másnapos csimpánzba.  :mad:
Az "elején" majdnem lefordultam a székrõl, mikor az a "kényszerleszállás" vagy mi volt pl..  :eeek:
Elég sok dolog volt benne, ami logikátlan, nem volt megmagyarázva vagy éppen értelmetlen volt. Ok, persze, mindenbe bele lehet kötni, de szerintem ez nagyon messze volt a max-tól. :(
Mondjuk az elején, mikor elkezdõdött a zene nekem is összeszorult a torkom . :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: DjinnMeg kell mondjam én sem voltam elragadtatva. Mondjuk az elõzõ kettõtöl sem, ezért már alaposan lejebb voltak az igényeim. Így megfelelt.
Engem is nagyon zavart Anakin gagyi átállása. Ebbe a gyerekbe annyi szinészi tehetség szorult, mint egy másnapos csimpánzba.  :mad:
Az "elején" majdnem lefordultam a székrõl, mikor az a "kényszerleszállás" vagy mi volt pl..  :eeek:
Elég sok dolog volt benne, ami logikátlan, nem volt megmagyarázva vagy éppen értelmetlen volt. Ok, persze, mindenbe bele lehet kötni, de szerintem ez nagyon messze volt a max-tól. :(
Mondjuk az elején, mikor elkezdõdött a zene nekem is összeszorult a torkom . :haha:
Nekem nagyon tetszett az egész film. Az elõzõ kettõ ehhez képest nem volt nagy szám.
Én nem találtam benne semmi logikátlant, max Anakin viselkedésében.

A lényeg hogy nekem tetszett :D

Raggie

Hát, minegy. Mostmár nem fog senki meggyõzni, hogy szar film volt. :)

Ja és még valami, nemtudom, hogy pozitív vagy nagatív élménynek vagyem, de pont az SWIII elõtt láttam a Galaxis Utikalauz Stopposoknak film elõzetesét. Hááát.... nemistom. Eggyáltalán nem voltam tõle elragadtatva, de sajnos nem fogom tudni megállni, hogy ne nézzem meg.... gyenge vagyok.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Marvin Rulz^^
Raggie!!!
Azért is nézd meg mert tul képpen a mester uccsó munlája....
tudniillik nem könyvadaptáció hanem filmes forgatókönyv alapján készült amit Adams bácsi írt.... (telis tele filmes poénokkal =) )

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Djinn

Quote from: RE@LMarvin Rulz^^
Raggie!!!
Azért is nézd meg mert tul képpen a mester uccsó munlája....
tudniillik nem könyvadaptáció hanem filmes forgatókönyv alapján készült amit Adams bácsi írt.... (telis tele filmes poénokkal =) )
Hát a forgatókönyv az egy dolog. Onnan még bõven el lehet lerontani... :(
Én is láttam a bemutató és nekem se tetszett. De reménykedjünk, hogy a legrosszabb jelenetetket ollózták össze. vagy rosszul  :rolleyes:
Egyébként lõjetek le, de nem a Kétség lazaca volt DA utolsó munkája?
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

syeren

SWIII: A zenével az elején én is így voltam... Összességében nekem tetszett a film, de volt benne néhány dolog, ami eléggé zavart: pl. a végén nekem már túl sok volt a "beállított" (napoba-nézõs) jelenet. Az egyik jelenetben kapásból feltûnt, hogy bábút használtak Obi helyett. Azt meg egyszerûen a fülem nem bírja, amikor Padmé Ani-nak szólítja a srácot (az elsõ részben még az anyukája sem hívta így, ha jól emlékszem). Nekem is logikátlan volt egy kicsit a viselkedése az "átállásnál".
Azért szerintem jó volt, megérte a mozijegyet.  :)

Necrid^

Quote from: syerenSWIII: A zenével az elején én is így voltam... Összességében nekem tetszett a film, de volt benne néhány dolog, ami eléggé zavart: pl. a végén nekem már túl sok volt a "beállított" (napoba-nézõs) jelenet. Az egyik jelenetben kapásból feltûnt, hogy bábút használtak Obi helyett. Azt meg egyszerûen a fülem nem bírja, amikor Padmé Ani-nak szólítja a srácot (az elsõ részben még az anyukája sem hívta így, ha jól emlékszem). Nekem is logikátlan volt egy kicsit a viselkedése az "átállásnál".
Azért szerintem jó volt, megérte a mozijegyet.  :)

Kösz hogy ellötted a poen-t,holnap akartam megnézni..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!