Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

syeren

Megnyugtatlak, hogy ezzel még messze nem lõttem el... Amit leírtam az semmi a kb. 2,5 órás filmhez képest!!! A legjobb jelenetek még rád várnak!  ;) (Mellesleg ha visszaolvasnál, mások már csomó mást leírtak elõttem is...)

Djinn

Hát nem tudom ez érdekel-e valakit, de lesz megint moziünnep!  Már vidéken is, úgyhogy mindenki örülhet. :D
Igaz, hogy tavaly is kissé érdekes volt a "szervezés", de legalább ki lehetett fizetni a jegyeket  :rolleyes:
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/moziu/
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

roderick

Quote from: RE@LMarvin Rulz^^
tudniillik nem könyvadaptáció hanem filmes forgatókönyv alapján készült amit Adams bácsi írt.... (telis tele filmes poénokkal =) )
Ez komoly? mert én sehol se halottam még erröl... csak azt hogy volt (jóval) korábban egy tv-sorozat belöle asszem, a BBC-n és azt tudom ö is csinálta, de állítólag mai szemmel már nem annyira élvezetes
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: NecridKösz hogy ellötted a poen-t,holnap akartam megnézni..
Öööö nem egészen értem, pontosan mit lõtt le? :confused: :)

Tyrael

Quote from: roderickEz komoly? mert én sehol se halottam még erröl... csak azt hogy volt (jóval) korábban egy tv-sorozat belöle asszem, a BBC-n és azt tudom ö is csinálta, de állítólag mai szemmel már nem annyira élvezetes
azt en is lattam, de nagyon gagyi volt
lehet annak a haveromnak lesz igaza, aki azt mondta, hogy DA fele humort nem lehet atultetni mozivaszonra :(

Tyrael

Dragon

A mostani Galaxis útikalauz filmrõl biztos van már torrent ;)
Sõt, rádiójáték, meg képregény is van a könyvekbõl.
Kár, hogy a könyv élményét rongálja mind.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Kvikveg

Quote from: NecridKösz hogy ellötted a poen-t,holnap akartam megnézni..
He?

Star Wars III
Tegnap megneztem, szinkronosan. Felvezetes ua zenevel, mint IV. resz, ahh, tokjo. Nosztalgia. Es megvakulas kozvetlen utana.
Gyenge. Csak a IV. resz miatt nezheto. Logikatlansagok, tulzasok, gyerekes hulyesegek /csipogo bizbasz robotok, jaj de eeeeeeeeedi :b+: /, sablonbeallitasok dogivel. Bazz, miert nem tudtak egy normalis rendezot szerezni, es gatyaba razni ezt a reszt??! Annyival jobb lehetett bolna, hogy az nem igaz!! spoiler Es nekem senki ne mondja, hogy Anakin akkora hulye, hogy nem fogja fel mit csinal? Onbeteljesito joslatrol nem hallott?? Es mi a f*szert megy az uralkodo utan a jedi-tanacs helyett? Inkabb kinyirja a komplett jedi-iskolat, csak azert, mert az uralkodo meggyanusitotta oket? Nem birta volna kivarni, hogy mi lesz??? Utana is tarolhat!
Legjobb: uralkodo: ha vki hatalomra kerul, meg is akarja azt tartani (celoz a jedikre). Erre haverom: hmmm, erdekes, ez ra nem vonatkozik? :D Meg az uralkodo az ablakban fekve: jaj, nincs erom, segits, blabla.:fajdalmasan szar:
Ja, es a srac meg nyomokban sem Vader-stilusu. Fajdalmas. :bruhuhu:
/spoiler
Ani tenyleg szarul jatszik, de fajdalmasan...
A fenykardparbajok javultak, Yoda rulez, kiveve, hogy ordit rola, hogy cgi! A kohogo robotvezer egyenesen fajdalmaz z kategorias jelenseg.
Azt jol lattam, hogy ifjabb Ben-nek voltak idosebb Ben-t idezo mozdulatai? Jarasa, ugy ertem.
Ja: Vader szetegve fetreng, Ben felveszi a kardjat es elmegy. Haverom: Na ez volt a hiba! :D :lul:
Organa szenator tok szimpi! :haha: Ot es Ben-t lenyuljuk Winduval egyetemben, oszt otthon beallitjuk oket sorban a szekrenybe. :D
poenspoilerAmikor Mace Windu a masik 3 jedivel bevonul a csaszart letartoztatni, tiszta Pulp Fiction feeling: fasza csavo-bevonulas! :whoah:   /poenspoiler

Na, hanyszor irtam, hogy fajdalmas? :D

Najo, egyszer elvezheto. Az elso harom kozul meg mindig a legjobb. De George kezere racsapunk, ha meg egyszer hozzanyul a temahoz!!!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

#517
Quote from: Kvikvegcsipogo bizbasz robotok, jaj de eeeeeeeeedi :b+:
Szerintem nem voltak édik. Vagy csak azért zavartak, mert melletted valaki leédizte õket? Ne törõdj velük.

Quote from: KvikvegEs mi a f*szert megy az uralkodo utan a jedi-tanacs helyett? Inkabb kinyirja a komplett jedi-iskolat, csak azert, mert az uralkodo meggyanusitotta oket? Nem birta volna kivarni, hogy mi lesz??? Utana is tarolhat!
Ez elég jól ki volt hozva. A Jedi tanács nem bízott benne, és õ se bennük, de szemben a tanáccsal, Palpatine-nak volt egy ígéretes csali a kezében: Padmé megmentése.

Quote from: KvikvegLegjobb: uralkodo: ha vki hatalomra kerul, meg is akarja azt tartani (celoz a jedikre). Erre haverom: hmmm, erdekes, ez ra nem vonatkozik? :D
Vicces a haverod, de ezen kívül ez miért " :D " ? Ez direkt volt kiemelve! És az sem biztos, hogy Anakin nem tudta ezt! Végül is azzal is kapacitálta Palpatine, hogy majd béke lesz a Galaxisban, ha rendet tesznek és õk uralkodnak.

Quote from: KvikvegMeg az uralkodo az ablakban fekve: jaj, nincs erom, segits, blabla.:fajdalmasan szar:
Ez egy párhuzam a 6. epizód végére, ahol Luke fetreng és könyörög segítségért, az Uralkodó pedig ugyanolyan "gyenge", amikor Darth Vader felemeli és lehajítja.

Quote from: KvikvegJa, es a srac meg nyomokban sem Vader-stilusu. Fajdalmas. :bruhuhu:
Ja. Nem lélegzik olyan hangosan, sõt nem is csillog feketén a feje. Csak miután megkapja a ruháját. Azt azért ne felejtsd el, hogy jó két évtized eltelik még a 4. epizódig. Sok idõ.

Quote from: KvikvegYoda rulez, kiveve, hogy ordit rola, hogy cgi!
Nem kellett volna fukarkodnia Lucasnak, és egy kis pénzt kellett volna ölnie génkísérletekbe, hátha létre tud hozni egy Yoda szerû lényt igazából...

Quote from: KvikvegA kohogo robotvezer egyenesen fajdalmaz z kategorias jelenseg.
És a súlyosan lélegzõ Darth Vader nem volt az? Nem, mert õ sem robot, csak a robot-ruhája tartja életben.

Quote from: KvikvegJa: Vader szetegve fetreng, Ben felveszi a kardjat es elmegy. Haverom: Na ez volt a hiba! :D :lul:
Vicces a haverod. Ez is meg volt indokolva, sõt az egész Univerzum jövõjét befolyásoló döntés volt, aminek Lucas is tudtában volt, amikor megcsinálta. Egyébként ha egy moziban ülök a haveroddal, és a poénkodást kell hallgatnom a legdrámaibb jelenetek alatt, biztos, hogy a fejére döntöm a popcornját.

Quote from: KvikvegNa, hanyszor irtam, hogy fajdalmas? :D
Látszott, hogy erre játszottál, értékeljük is. Véletlenül a filmre is nem úgy ültél be, hogy "ez most jó szar lesz"?
Quote from: KvikvegNajo, egyszer elvezheto.
Ezek szerint nem...[/COLOR]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Meg kell mondjam, hogy többnyire Kvikveg-el értek egyet. Talán kicsit erõs megfogalmazás volt, de én is hasonlókra gondoltam, mikor "lehúztam" a filmet. :(
Én sem hiszem pl. hogy egy logikátlan dolgot meg lehet magyarázni azzal, hogy "egész Univerzum jövõjét befolyásoló döntés volt".
De be lehet tudni annak, hogy mi lányok sokkal kritikusabbak vagyunk.  Hátha így könnyebb emészteni a kritikát. :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Kvikveg is lány? Vagy csak félreértettem? Vagy csak elfelejtettem? (Ha lány, akkor nem ilyen élesen reagáltam volna. :angyali: )

Szerintem az nem logikátlan érv volt! Csak azért írtam, hogy fontos jelenet, hogy kiemeljem, hogy egy ilyen fontos dolgot amúgy sem vehettek volna félvállról. Szerintem indokolt volt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Italic: Ramiz
brutalhosszuspoiler

Szerintem nem voltak édik. Vagy csak azért zavartak, mert melletted valaki leédizte õket? Ne törõdj velük.
Olyan tipikus cuki 2 masodperc jelenet stilusuk volt, nem odailloen. Senki nem edizett mellettem.

Ez elég jól ki volt hozva. A Jedi tanács nem bízott benne, és õ se bennük, de szemben a tanáccsal, Palpatine-nak volt egy ígéretes csali a kezében: Padmé megmentése.
Azert eleg turelmetlen a srac meg kell vallani, es a jedi tanacs ezt latta is. Es ha magaba nez, o is latta volna, hogy o lehet, hogy kivalo harcos, de azert neha elszall... Ld anyja utani gyilkolaszas es illegalis kapcsolata Padmeval. Akkor dontson: nem jedi es Padmeval elhet, vagy jedi, de akkor nix Padme. Es a csaszar szemet sith, el is hiszi? Nem gondolkodott el azon, hogy miert is segit neki olyan "onzetlenul"?

Vicces a haverod, de ezen kívül ez miért " :D " ? Ez direkt volt kiemelve! És az sem biztos, hogy Anakin nem tudta ezt! Végül is azzal is kapacitálta Palpatine, hogy majd béke lesz a Galaxisban, ha rendet tesznek és õk uralkodnak.
Azert smiley mert nehogy mar Anakin ennyire hulye legyen! A sith lordokrol tudnivalo, hogy szemetek, miert hiszi el neki az orok beket? Teeeljesen onzetlenul maradna hatalmon. Persze. Buzlik az egesz... Jojo, tudom Padme forever.  :rolleyes: Ezen kivul o a koztarsasagnak fogadott huseget, ami demokratikus berendezkedesu ugye...

Ez egy párhuzam a 6. epizód végére, ahol Luke fetreng és könyörög segítségért, az Uralkodó pedig ugyanolyan "gyenge", amikor Darth Vader felemeli és lehajítja.
Egyszeruen rohelyesen szar volt a jelenet. Komolyan neha rohoghetnekem volt tole. Nekem nem ugrott be tole a masik, kosz, hogy mondtad, erdekes!

Ja. Nem lélegzik olyan hangosan, sõt nem is csillog feketén a feje. Csak miután megkapja a ruháját. Azt azért ne felejtsd el, hogy jó két évtized eltelik még a 4. epizódig. Sok idõ.
A kiallasa tokmas. Es kovezz meg, de azt a Vadert akartam latni. Amelyik hatarozottan vegigmegy a hidon, es felesleges sallangok nelkul "fojt" meg par tagot.  :__devil: Vááááááá! De egyebkent igazad van. De sajnaltam, hogy a maszkon es a szuszogason kivul annak a Vadernek meg szikrajat sem lattam. 20 ev. Sok ido. Viszont a film elonye, hogy tenyleg mashogy tekintek Vaderre, miota tudom a multjat. Jobban megertem Luke-ot. (Meg van benne jo. Tudom. - Yodanak oszinte tiszteletem, eleg kockazatos dolgot muvel, igazi kotelidegei lehetnek...) Eltevelyedett, de a szemelyisegebol es a multjabol ez kovetkezett. Itt sokkal elobb, mint a IV reszben, ahol mar "bejaratodott" az uj viselkedesforma: kiirtani az ellent, hezitalas nelkul. Erdekes belegondolni a IV. reszbe Vader szemen keresztul. Aki ugye a Birodalomban levo bekeert harcol, a lazadok ellen.
Egyebkent nem ertem miert nem furcsa Obi-Vannak, hogy Anakin, aki mar eleg erett kene, hogy legyen, duzzog, mint egy oteves. A legfiatalabb tanacstag, es nyavalyog, hogy nem mester. mintha ahhoz csak a harcitudas kene, turelem es egyeb lelki tulajdonsagok nem.

Nem kellett volna fukarkodnia Lucasnak, és egy kis pénzt kellett volna ölnie génkísérletekbe, hátha létre tud hozni egy Yoda szerû lényt igazából...
 :lul: Hat, szerintem a babos megoldas ANNYIRA nem volt rossz. es tenyleg orditott, hogy cgi. Masnak nem tunt fel ennyire??! /Kozelkepekrol beszelek./

És a súlyosan lélegzõ Darth Vader nem volt az? Nem, mert õ sem robot, csak a robot-ruhája tartja életben.
Na pill. Robot-vezerrol volt szo, nem robotokkal eletben tartott akarmirol. :eeek:  (Azt hiszem itt emlitette valaki(Tomcat?), hogy nem art ismerni a mittudomenymelyik konyvet.)

Vicces a haverod. Ez is meg volt indokolva, sõt az egész Univerzum jövõjét befolyásoló döntés volt, aminek Lucas is tudtában volt, amikor megcsinálta. Egyébként ha egy moziban ülök a haveroddal, és a poénkodást kell hallgatnom a legdrámaibb jelenetek alatt, biztos, hogy a fejére döntöm a popcornját.
:D Nyugi, kevesen voltak a moziban, es keveset kommenteltunk, hangosan soha. (Najo egy film volt kivetel: Hegylako 3. No comment akkora sz*r volt, hogy ott mar nem turtoztettuk magunkat.) Amugy meg nem tiszteletlensegbol mondta. Nagyon is tisztaban voltunk a jelenet sulyossagaval. /utana mondta/
Viszont amugy nem ertem, miert nem olte meg. Kar-lab levagva, na egjen meg egy kicsit, hatha megjavul tole. Eeeek. hogyan volt ez megindokolva? Nem olte meg, nem tartoztatta le. Nem ertem. Mace Windu a csaszart le akarta tartoztatni emlekeim szerint. Utana szovegelt, hogy megoli, ha jol emlekszem(?) de nem tett semmit tulkepp.
Bent irtozatosan sajnaltam. Komolyan, nem Ani meg Padme miatt volt boghetnekem, hanem miatta. Amikor megnezi a biztonsagi felvetelt. :beken: Vele szimpatizalok, meg Winduval, Yodaval, Organa szenatorral. Anakint megertem, de nem tudok egyutterezni vele valahogy.

Látszott, hogy erre játszottál, értékeljük is. Véletlenül a filmre is nem úgy ültél be, hogy "ez most jó szar lesz"?
Nem, nem erre jatszottam, csak valahogy ahogy irtam a tovabbi eszreveteleket, mindig az idegesito hulyesegek jottek be. Ugy ultem be, hogy hu, ez mar izgi lesz, lehet, hogy jo lesz, de tartottam is tole, mert kapott rossz kritikakat rendesen. Sajnos bejott az utobbi is. De ezert irtam a vegere, hogy nem volt annyira rossz, mert volt olyan dolog benne, ami nagyon tetszett/informativ volt. Igazabol elgondolkodtam, hogy lehet, hogy nekem inkabb konyvben kene ezt kovetnem. Akkor nem zavarnanak az esetleges szineszi katasztrofak, suru tortenetmenet.
Igazabol az fajt rajta, hogy ez tenyleg egy k jo tortenetbol k jo film lehetett volna, ugyanugy, mint az elozo trilogia, ha rendesen csinaljak meg, nem Jar-Jar-vicceskisrobot-fullcgi-izure. Hanem tenyleg atgondoljak, hogy mennyi fer bele egy filmbe. Tobbnyire az volt az erzesem, hogy igen ezt is megmutatjuk, milyen jol nez ki, minden uj szorny feleslegesen vonaglik-visit, hadd lassuk, milyen jo munkat vegezett a cgi csapat, kismillio jelenet, amit latunk, de erzelmi hatast nem valt ki... Nekem mindig meg fog maradni az, amikor Luke all az otthonanal, es nezi a lemeno ket napot, de az uj harombol ilyen nem nagyon maradt meg. A kevesebb tobb.
Nagy nosztalgiamenet volt az a hajo, amit a IV. resz elejen latunk viszont. Yoda, Organa szenator, Ben. Azt a jelenetet felhotlenul elveztem. :jee:
/brutalhosszuspoiler
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Rajottem, mi a fo bajom: nem tudok azonosulni a fohossel: legszivesebben neha belerugnek, es a fejet vernem a falba. :D
Eljen Ben! :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Quote from: RamizKvikveg is lány? Vagy csak félreértettem? Vagy csak elfelejtettem? (Ha lány, akkor nem ilyen élesen reagáltam volna. :angyali: )
...
:D Nyugotan mindent bele! Nagy elonye volt annak, amit beirtal, hogy rajottem meg egy csomo dologra a film-en kapcsolatban. :D
Rajottem, mi a fo bajom: nem tudok azonosulni a fohossel: legszivesebben neha belerugnek, es a fejet vernem a falba.
Eljen Ben! :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg... fohossel: legszivesebben neha belerugnek, es a fejet vernem a falba.
Eljen Ben! :D
Egyet értek!
A film vége felé már szinte elegem volt Anakinból.

Ramiz

Azert eleg turelmetlen a srac meg kell vallani, es a jedi tanacs ezt latta is. Es ha magaba nez, o is latta volna, hogy o lehet, hogy kivalo harcos, de azert neha elszall... Ld anyja utani gyilkolaszas es illegalis kapcsolata Padmeval. Akkor dontson: nem jedi es Padmeval elhet, vagy jedi, de akkor nix Padme. Es a csaszar szemet sith, el is hiszi? Nem gondolkodott el azon, hogy miert is segit neki olyan "onzetlenul"?
Döntött. Azzal a tudattal, hogy közben a császárnak segít. De végül is elvakította a féltés (Padmé) + a császár segített neki egy csomót a karrierjébe (jedi tanács).

Azert smiley mert nehogy mar Anakin ennyire hulye legyen! A sith lordokrol tudnivalo, hogy szemetek, miert hiszi el neki az orok beket?
Szerintem ez akkor sem smiley... Raggie-vel nemrég beszéltünk errõl. Ha nincsenek felkelõk, tényleg béke lett volna a Galaxisban! Jó, tudom, olyan béke, amilyen, de a háborús káoszhoz képest - béke!
Amúgy meg azok a Sith-ek, akiket Anakin eddig látott (fõleg Darth Maul) a gyilkolászós õrült fajta volt, a császár pedig bölcs, nyugalmat áraszt, kézben tartja a dolgokat... Anakin emiatt átértékeli a "sith-képét". Persze Sidious is arra törekszik, hogy átértékelje Anakinben a sithekrõl alkotott képét (pl amikor a jedik hatalomvágyáról beszél - amúgy ez is érdekes, Mace Windu azért a jedik hatalomra kerülését tartotta volna a legjobbnak! Obi-want nem érdekelte a politika, nyilvánosság, Yoda az, aki már az elsõ epizódban mondja, hogy a világi feladatok elvonják a figyelmüket az Erõrõl, és ezért nem találják meg a Sith Nagyurat. És õk ketten élik túl. Ez jelzésértékû lehet. Nekem valahogy errõl a vallási és világi hatalom összefonódása, majd a vallás-megújító akciók (melyek mérsékelt sikerrel jártak) jutottak eszembe. Végül is az "igazi Sith-ség" és az "igazi Jedi-ség" (számomra) az, ahogy a 4.-6. epizódban látjuk: a Jedik elvonultan élnek, sokat elmélkednek (még Luke is elég sokat Yodával, aki azért a Lázadók nagy harcosa és vezére is), a Sithek pedig a hatalmat gyakorolják vasmarokkal, és, tegyük hozzá, elég sikeresen.

Egyszeruen rohelyesen szar volt a jelenet. Komolyan neha rohoghetnekem volt tole.
Engem megrendített! De legyen neked! (Szerintem egyedül az volt kicsit komolytalan, ahogy elõször elhangzik a Darth Vader név Palpatine szájából: "Darth... HÖRR!!! ... Vader..." nem kellett volna az a belehörgés.)

Erdekes belegondolni a IV. reszbe Vader szemen keresztul. Aki ugye a Birodalomban levo bekeert harcol, a lazadok ellen.
Ezért is kellett ez a 3 rész: átértékeli a következõ hármat. Eddig Luke volt a középpontban, most már Anakin/Darth Vader.

Egyebkent nem ertem miert nem furcsa Obi-Vannak, hogy Anakin, aki mar eleg erett kene, hogy legyen, duzzog, mint egy oteves. A legfiatalabb tanacstag, es nyavalyog, hogy nem mester. mintha ahhoz csak a harcitudas kene, turelem es egyeb lelki tulajdonsagok nem.
Furcsa neki, de félti, és nem akarja a kritizálással eltávolítani magától, amikor látja, hogy amúgy is veszélyes helyzetben van.

Masnak nem tunt fel ennyire??!
Nem. :)

Na pill. Robot-vezerrol volt szo, nem robotokkal eletben tartott akarmirol. :eeek:
Nem ismerem az eredi szöveget, se a könyvet, de az a négykarú robotlény belül biztos, hogy élõlény volt.

Viszont amugy nem ertem, miert nem olte meg. Kar-lab levagva, na egjen meg egy kicsit, hatha megjavul tole. Eeeek. hogyan volt ez megindokolva? Nem olte meg, nem tartoztatta le. Nem ertem. Mace Windu a csaszart le akarta tartoztatni emlekeim szerint. Utana szovegelt, hogy megoli, ha jol emlekszem(?) de nem tett semmit tulkepp.
Mert Jedik! Mindkettõjüknek meg volt az oka, sõt a kötelessége, hogy megöljék ellenfelüket, de egyikük sem tette meg. Mace Windu talán még megtette volna, ha Anakin nem lép közbe, de Obi-Wan semmiképpen sem ölte volna meg sérült, védtelen barátját, még akkor sem, ha az áttért a sötét oldalra, és akkor sem, ha valószínûleg úgyis kiszenved. Illetve talán éppen azért hagyta ott. De õ szenvedett a legtöbbet. Még a 4. epizódban, amikor szembekerül vele, még ott sem képes megölni, illetve (sokáig) harcolni ellene, bár Luke-nak már azt mondja, hogy "az apád már halott".

Vele szimpatizalok, meg Winduval, Yodaval, Organa szenatorral. Anakint megertem, de nem tudok egyutterezni vele valahogy.
Én egészen a gyerekmészárlásig együttérzek vele, és a 4.-6.-ban tulajdonképpen végig. De Obi-Wannal sokkal inkább. :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

#525
Quote from: sirtomiEgyet értek!
A film vége felé már szinte elegem volt Anakinból.

Énmár az elsö film elején belerugtam volna...
De tényleg 2 részen keresztül nem tünt fel senkinek, hogy Anakin mekkora egy tapló, akkor meg is érdemlik a Jedik azt ami történt velük...

De amúgy így több nap távlatából már fájó, hogy mennyire elrontották Grevious-sal való csatát... pedig a rajzfilmben egyszerre 5 jedit is beaprít és utána kezd el edzenni:) (detto ugyanez van a Szarumán gyerekkel, de nála már megszoktuk, hogy a 3. részekben fölösleges cameo szerepe van)

Edit:  És azt nekem senki ne mesélje be, hogy "A" Mace Windu meghal attól, mert kiesik egy ablakon... biztos valahol edz titokban hogy az ep10-ben megjelenjen majd
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Ramiz

Quote from: roderickÉs azt nekem senki ne mesélje be, hogy "A" Mace Windu meghal attól, mert kiesik egy ablakon... biztos valahol edz titokban hogy az ep10-ben megjelenjen majd
Ebben lehet valami... Végül is Luke-ot is megáramozták és levágták a karját, és túlélte.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: RamizEbben lehet valami... Végül is Luke-ot is megáramozták és levágták a karját, és túlélte.

Jó de Luke azért mégiscsak föszereplö;)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

sirtomi

Quote from: roderickEdit:  És azt nekem senki ne mesélje be, hogy "A" Mace Windu meghal attól, mert kiesik egy ablakon... biztos valahol edz titokban hogy az ep10-ben megjelenjen majd
Ezen gondolkodtam én is.
Mekkorákat ugrálnak a Jedik harc közebn, Mace Windu -nak ez meg se kottyan.

Raggie

De azért õ mégsem esett ki egy iksz-szer tíz emeletes ház egyik legfelsõ emeletérõl! :)

Nna, komolyra fogva a szót, csak az Exit magazin ajánlójából idéznék pár sort:
"reméljük azt senki sem gondolja, hogy bármi értelme van fontoskodó arccal nekilátni, és mindenféle filmesztétikai belátások mentén szétcincálni a Star Wars univerzum utolsó darabját.Mert mégiscsak arról van szó, hogy egy több nemzedék szociokultúrális fejlõdését keményen meghatározó legenda/mítosz lezáró/összekötõ darabjáról beszélunk most, amit akkor is megnézne mindenki ha Lucas levelibékákkal játszattavolna el.(...)"

Szeretném kiemelni, hogy ez a cikkíró véleménye és csak részben fedi az enyémet, ráadásul néhány helyen túloz, de azért szvsz nem kell kifilézni ezt a filmet. Úgyis lesz, aki szerint nem jó és lesz aki szerint meg nagyon is jó. Az SW fanokat nem lehet megrendíteni szvsz. Nna csak ennyit akartam mondani. Bár nyugodtan elemezgethetitek tovább tõlem...
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

roderick

Quote from: Raggie GordonDe azért õ mégsem esett ki egy iksz-szer tíz emeletes ház egyik legfelsõ emeletérõl! :)

Elkapja az elsö arra járó bármit, mint ahogy azt az ep2ben tették, kismilliószor (amúgymeg szintén CloneWars, durvább dolgokat is csinált már... nemtom, mindig dicsérik Lucast, hogy mennyire egy kézben tartja az univerzmot, amit "ö termetett", mégis mások írják a forgatókönyveket és nincs így túl nagy konzisztenica a kül. dolgok között)

Amúgy én mélyen egyetértek ezzel az exites idézettel, valami hasonlót is írtam már az offtopicban, söt azzal a kiegészítéssel, hogy akármilyen rossz is, valamilyen szinten úgyis tetszeni fog, hisz van benne fénykard, meg jedik, meg minden... igaz nyilván nemállja meg a helyét más, komolyabb filmekkel való összehasonlításban, de a popkultúránknak igenis nagyon fontos eleme
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

Quote from: roderickElkapja az elsö arra járó bármit, mint ahogy azt az ep2ben tették, kismilliószor (amúgymeg szintén CloneWars, durvább dolgokat is csinált már... nemtom, mindig dicsérik Lucast, hogy mennyire egy kézben tartja az univerzmot, amit "ö termetett", mégis mások írják a forgatókönyveket és nincs így túl nagy konzisztenica a kül. dolgok között)

Amúgy én mélyen egyetértek ezzel az exites idézettel, valami hasonlót is írtam már az offtopicban, söt azzal a kiegészítéssel, hogy akármilyen rossz is, valamilyen szinten úgyis tetszeni fog, hisz van benne fénykard, meg jedik, meg minden... igaz nyilván nemállja meg a helyét más, komolyabb filmekkel való összehasonlításban, de a popkultúránknak igenis nagyon fontos eleme
1:hát van ebben is valami, de én spev nem azért tisztelem Lucas-t, mert egyben tartja, hanem azért hogy egyáltalán kitalálta. És azért Lucas papát ne szidjuk mán... :)

2:Csak helyeselni tudok(bár azért szvsz mélyebb dolgoknak is a része).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

RE@L

Quote from: roderickEz komoly? mert én sehol se halottam még erröl... csak azt hogy volt (jóval) korábban egy tv-sorozat belöle asszem, a BBC-n és azt tudom ö is csinálta, de állítólag mai szemmel már nem annyira élvezetes

Istenbizony olvastam valahol naon régen....!!!
SW3 nekemse jött be annyira, de Raggie nek sztem igaza van, megöregedett mindenki....
Én lassan 18 leszek még csak, de emléxem énis h havernál láttam anno Sw4 et vhs en 7-8 éves koromban, Ad 1 ne feledjétek korhatár nélküli film!
Ad 2 tényleg érthetetlen hogy alig varrták el a szálakat és Anakin "átállása"
Meg az volt a baj szerintem még hogy mindenki többet várt tõle, és mindenki tudta már a végét meg a fõbb történeti elemeket 1 edül a kivitelezés volt unknown. SZVSZ a Gerovious tábornokról énis azthittem hogy többet tudunk meg, szerintem elég korrekt karaktert lehetett voln akihozni belõle.
Apropó jáccotatok a Republic Commando- val? Teljesen megváltozott a véleményem az SW rõl a 2. részben látottak tán miután végigtoltam, ott a wookie-k al fejezõdik be és sokkal többet mond el a játék az ott történt esetekrõl mint a Filmben, én nagyon hiányoltam h szinte alig tudunk meg vmit az ott történtekrõl. SPOILER!Amikor pedig Palpatine kiadta a parancsot..... a rep commandoban mindegyik klónnak szinte különálló egyéniséget adtak, itt meg szemrebbenés nélkül kigyilkolják azokat akik a feletteseik, bajtársaik voltak?..... Tökéletes katona.... sztem ez badarság föleg amiatt mondom ezt h a klónparancsonk nemvolt rest és a fénykardját is odaadta obi-wannak. BTW remélem uccsó 3 részt is megcsinálják, bár az már nagyon rókabõr lenne......

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kvikveg

Ramiz italic:
Döntött. Azzal a tudattal, hogy közben a császárnak segít. De végül is elvakította a féltés (Padmé) + a császár segített neki egy csomót a karrierjébe (jedi tanács).
Azert nem tudom. Nem jutott eszebe elhuzni Padmeval? Ah, tudom, akkor nix karrier, semmi fenyesseges jedi-mester pozicio... Mondjuk nehez ugy: jedi-mester akar lenni, sith-tudast akar, Amidalat akarja. Ebbol a harombol csak egy johet letre egyszerre. A csaszar Amidala irant erzett szerelmen keresztul fertozi meg tulkepp. A szemet. Grrrr.

Szerintem ez akkor sem smiley... Raggie-vel nemrég beszéltünk errõl. Ha nincsenek felkelõk, tényleg béke lett volna a Galaxisban! Jó, tudom, olyan béke, amilyen, de a háborús káoszhoz képest - béke!
Oooo. Azert ne felejtsuk el, hogy az EGESZET a csaszar inditotta el a hatterbol... Es eleg erdekes modszereik vannak a bekere. Osszes jedi kiirtasa. Ha nem velem vagy, akkor ellenem... /ld Ben megjegyzese Anakinra, miutan az kicsit roptette Amidalat./

Amúgy meg azok a Sith-ek, akiket Anakin eddig látott (fõleg Darth Maul) a gyilkolászós õrült fajta volt, a császár pedig bölcs, nyugalmat áraszt, kézben tartja a dolgokat... Anakin emiatt átértékeli a "sith-képét". Persze Sidious is arra törekszik, hogy átértékelje Anakinben a sithekrõl alkotott képét
No igen, nagy sz*rkevero. Latszatra nyugamat araszt, de haborut csinal, ha kell aldozatnak allitja be magat pofatlanul, veszedelmesen intelligens es eros sith. Respect amugy. Csak belulrol rohad az egesz... Nem veletlen, hogy a jedik nem tudnak bizonyos dolgokat, amiket a sith-ek igen. Ld Yoda az V. reszben. De a meggyozoereje tenyleg oriasi, plusz, hogy Amidalat emlegeti, es mindig megfeleloen talalja a dolgokat. Szovogeti a halojat Anakin korul...

(pl amikor a jedik hatalomvágyáról beszél - amúgy ez is érdekes, Mace Windu azért a jedik hatalomra kerülését tartotta volna a legjobbnak!
O a kovetkezo valasztasig szabadult volna meg a csaszartol, amennyiben az onkent nem adja at a hatalmat a haboru vegeztevel. Nagy kulonbseg! (Es neki el is hiszem.)

Obi-want nem érdekelte a politika, nyilvánosság, Yoda az, aki már az elsõ epizódban mondja, hogy a világi feladatok elvonják a figyelmüket az Erõrõl, és ezért nem találják meg a Sith Nagyurat. És õk ketten élik túl. Ez jelzésértékû lehet. Nekem valahogy errõl a vallási és világi hatalom összefonódása, majd a vallás-megújító akciók (melyek mérsékelt sikerrel jártak) jutottak eszembe.
Erdekes, ezt nem is figyeltem. Yoda asszem a 2. reszben beszel errol, hogy rossz fele tartanak a dolgok a jedik korul. Ezert is varjak, akit a jovendoles megjosolt. Hogy ujra egyensuly legyen. /Ha jol emlekszem/. Az a baj, hogy egy bizonyos mereten tul mindenkeppen kell vilagi szerepet vallalni. (Megujulas vegulis van, de milyen aron! Brrrr.)

Végül is az "igazi Sith-ség" és az "igazi Jedi-ség" (számomra) az, ahogy a 4.-6. epizódban látjuk: a Jedik elvonultan élnek, sokat elmélkednek (még Luke is elég sokat Yodával, aki azért a Lázadók nagy harcosa és vezére is), a Sithek pedig a hatalmat gyakorolják vasmarokkal, és, tegyük hozzá, elég sikeresen.
Haaat, inkabb menekultkent, szamuzetesben. Az szerintem a masik veglet. Ok egymas ellentetei, kiegeszitik egymast, fenntartjak az egyensulyt szerintem. A boldog sith-seg valoszinuleg, de nem az igazi jedi-seg. Yoda meg tanitja Luke-ot. Az elmelkedes annak a resze. Az I-II-III reszben az elmelkedes gondolom ugyanugy megvan, csak gondolom az oktatas resze, es Anakinnal valahol az I. es II. resz kozott telik.
Most elgondolkodtam, es sejtem mire gondolsz. De szerintem egy jedinek nem lehet eletcel a rejtve meditalas, bolcselkedes. Nyiltan meg nem csinalhatja, mert a sith-ek nem hagynak. Az igazi sith-seg viszont igaz. Mindent ide! :D

Ezért is kellett ez a 3 rész: átértékeli a következõ hármat. Eddig Luke volt a középpontban, most már Anakin/Darth Vader.
Igazabol a IV.-ben most skizofreniam lesz: melyikre is figyeljek? :D

Nem ismerem az eredi szöveget, se a könyvet, de az a négykarú robotlény belül biztos, hogy élõlény volt.
Igen, azt en is lattam, foleg mikor Kenobi mar olte eppen megfele. De gondoltam akkor vmi rendes neve kellett volna, hogy legyen, nem? Grievous, ok, de robottabornok, v mikent emlegettek. Vegulis Vadert sem vastudo tabornokkent emlegetik, vagy mi... :D Najo, ez mar csak szorozes. Tenyleg teljesen robotszeru, csak a filmben a kohogese volt meglepo, minde elozetes magyarazat nelkul.

Mert Jedik! Mindkettõjüknek meg volt az oka, sõt a kötelessége, hogy megöljék ellenfelüket, de egyikük sem tette meg. Mace Windu talán még megtette volna, ha Anakin nem lép közbe, de Obi-Wan semmiképpen sem ölte volna meg sérült, védtelen barátját, még akkor sem, ha az áttért a sötét oldalra, és akkor sem, ha valószínûleg úgyis kiszenved. Illetve talán éppen azért hagyta ott.
Hat nem tudom, a "kegyelemdofes" itt jo kifejezes lenne. En tuti nem hagynek senkit igy szenvedni...
Windu nem tudom mit csinalt volna. Egy sith, aki ilyen eros, belathatatlan dolgokat muvelhet meg letartoztatva is. Nehez ugy. Es azert valoszinuleg Qui-Gonn Jinn sem simogatni akarta piroskat /hogy hivtak??!/. Kenobi ugyi megolte. Ott sem volt hezitalas. Persze nala fegyver volt, de a csaszar asszem fegyvertelenul is felfegyverzettnek tekintketo. Hacsak nincs benne 3 uveg vodka. Bar fene tudja, lehet hogy ugy meg rosszabb... :D
Tudom, nemes lelek, nem oli meg. Bahhh...

De õ szenvedett a legtöbbet. Még a 4. epizódban, amikor szembekerül vele, még ott sem képes megölni, illetve (sokáig) harcolni ellene, bár Luke-nak már azt mondja, hogy "az apád már halott".
A negyedik reszben szerintem valahol az is a celja az ongyilkossagaval, hogy szellemkent megjelenhessen... Nem? Ill szerintem Luke-nak egyedul nem lett volna eselye a csaszarral szemben, hiszen Yoda sem volt kepes elbanni vele. Mar csak ezert sem olhette meg. Vader bosszuja viszont igy teljes. Ha szembeszall a csaszarral, igy nem kell azt mondania, hogy Ben, oreg haver, igazad volt! - ami egy csonkolasos egetes utan azert meredek lenne... :lul:
Luke-nak meg megse kezdheti azzal, hogy ok, en nyomoritottam meg apadat... Uppsz. Es bizonyos ertelemben tenyleg meghalt. Atallt. Az, hogy Luke kepes volt felebreszteni, maga a csoda.

Én egészen a gyerekmészárlásig együttérzek vele, és a 4.-6.-ban tulajdonképpen végig. De Obi-Wannal sokkal inkább. :tezsvir:
Igen, a gyerekmeszarlas az aztan fordulopont a javabol. 4-6-ban eddig csak ugy neztem ra, mint az a gonosz szorcsogo bacsi, de ezutan valtozott a helyzet.



Roderick:
Edit: És azt nekem senki ne mesélje be, hogy "A" Mace Windu meghal attól, mert kiesik egy ablakon... biztos valahol edz titokban hogy az ep10-ben megjelenjen majd  :lul:  :lul:  :lul:

Tenyleg, nincs meg valakinek az EP 4-5-6 nemetul, a regi kiadasban? A pluszjelenetmentesben? En az 5-6ot gyakorlatilag igy ismertem, de sajna letoroltuk... :nagyon karomkodos smiley: A 4.-bol meg megban a '84 karacsonyi valtozat a regi szinkronnal, nagyon kiraly! Kar, hogy a kepminoseg pocsek, de nekem akkoris ez az eredeti. Az igazi. :rolleyes:

Hehe, erdekesen neznek ki az uresnek latszo postok, par elszort smileyval...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

roderick

Jajjmár énis kezdem a láthatatlan tintával írást:
De Obi van sztem nem is tudja, hogy Anakin túléli, csak felteszem rájön, amikor találkozik Vaderrel, hogy ismerös valahonnan a faszi

Grevious amúgy azért köhög, mert Windu "ránézett" és ettöl megtörtek a bordái, amúgy ilyen cyborg izé, demár ígyis lett meghirdetve

Amúgy lehet csak én látok sokat a történetben, de gyanus, hogy Anakin ugye ilyen midiclorián izék miatt született, gyk. apa nélkül és Palpatine, amikor a Sithekröl mesél akkor megemlíti, hogy a régi tápos Sith nagyúr tudott életet teremteni... lehet van valami közük hozzá...


Akit meg amúgy érdekel a Sith vs. Jedi világfelfogás, az mélyedjen bele a KotorII-be eléggé sok párbeszéd van, ahol mindenki kioktat téged, hogy milyen is a "trú véj of da dzsedáj"
QuoteTenyleg, nincs meg valakinek az EP 4-5-6 nemetul, a regi kiadasban?
Azt halottátok, hogy az új kiadású VI-ra rá akarják montírozni, Az öreg anakin helyett a Heydan gyereket, a végére... pffffffff....

Amúgy nemtom, engem sose szokott zavarni a sok CG, nekem inkább az a fura, hogy ha annyi energiát fektettek volna bele a CG-be, mint annó a régi trükkökbe, akkor nem ilyen popcornhatást értek volna el, hanem tényleg össze kellet volna csinálnunk magunkat... pont az a (forradalmi) kreativitás veszett ki az új trilógiában szvsz. ami a régit legendává tette, uh. nem mi öregetdünk ki a dologból igazából, hanem Lucasék.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Fazék

Quote from: roderickEdit:  És azt nekem senki ne mesélje be, hogy "A" Mace Windu meghal attól, mert kiesik egy ablakon... biztos valahol edz titokban hogy az ep10-ben megjelenjen majd
Ezek szerint nem csak én gondolom így. :D

Kvikveg

Quote from: roderick...
Azt halottátok, hogy az új kiadású VI-ra rá akarják montírozni, Az öreg anakin helyett a Heydan gyereket, a végére... pffffffff....
...
Megtettek. Valahol lattam. Ezert mondtam, hogy rautunk George kezere, ha meg egyszer csak ragondol, hogy hozzanyul valamelyikhez.
Mondjuk en mar azon kiakadtam, amikor ilyen nyalas zeneshow lett a VI. epizod vege. Meg volt meg parezer ilyen dolog, de most ne kezdjunk bele.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

Most ti szeretitek a SW-t vagy nem? Mert már nem nagyon lehet megítélni a postjaitok alapján. :confused:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Kvikveg italic:
O (Windu) a kovetkezo valasztasig szabadult volna meg a csaszartol, amennyiben az onkent nem adja at a hatalmat a haboru vegeztevel. Nagy kulonbseg! (Es neki el is hiszem.)
Hát, nem tudom. Én kinézem belõle, hogy megtartja a hatalmat, mert a jedik úgyis jók...

Igen, azt en is lattam, foleg mikor Kenobi mar olte eppen megfele. De gondoltam akkor vmi rendes neve kellett volna, hogy legyen, nem? Grievous, ok, de robottabornok, v mikent emlegettek. Vegulis Vadert sem vastudo tabornokkent emlegetik, vagy mi... :D Najo, ez mar csak szorozes. Tenyleg teljesen robotszeru, csak a filmben a kohogese volt meglepo, minde elozetes magyarazat nelkul.
Tök baromság, de eszembe jutott Thatcher, a Vaslady, szörcsögõs fekete robotszerelésben.

A csaszar asszem fegyvertelenul is felfegyverzettnek tekintketo. Hacsak nincs benne 3 uveg vodka. Bar fene tudja, lehet hogy ugy meg rosszabb... :D
Részeg Sith nagyúr a porcelánboltban... :eeek: Kettõt kalimpál és vége.

A negyedik reszben szerintem valahol az is a celja az ongyilkossagaval, hogy szellemkent megjelenhessen... Nem? Ill szerintem Luke-nak egyedul nem lett volna eselye a csaszarral szemben, hiszen Yoda sem volt kepes elbanni vele. Mar csak ezert sem olhette meg. Vader bosszuja viszont igy teljes. Ha szembeszall a csaszarral, igy nem kell azt mondania, hogy Ben, oreg haver, igazad volt! - ami egy csonkolasos egetes utan azert meredek lenne... :lul:
Luke-nak meg megse kezdheti azzal, hogy ok, en nyomoritottam meg apadat... Uppsz.

Szerintem Vader soha nem állt volna át Ben-nek, és ezt Ben is tudta. A többi jogos.

*** Roderick: hát, nem tudom, szerintem azért a nagy elszigeteltségben is összecsipeget annyi hírt, hogy két Sith kormányozza a Galaxist, és az egyik egy teljes testet fedõ életmûködés-fenntartó cuccban mászkál... bár így kimondva már nem is biztos. De szerintem igen. ***

Es bizonyos ertelemben tenyleg meghalt. Atallt. Az, hogy Luke kepes volt felebreszteni, maga a csoda.
Ezt mindig imádtam a 6. epizódban. Se Yoda, se Obi-Wan nem bízik Darth Vader régi, jedi énjében, csak Luke. Ez egy önálló döntése, mindent egy lapra tesz fel, és éppen ezt látva éri el sikerét. Amúgy szerintem elképzelhetõ, hogy Vader bírná még, de hát számára úgysincs tovább élet a Birodalom nélkül... ezért ottmarad, (félig) játszva a sérültet. Persze lehet, hogy csak tényleg szarrá mentek a gépek.


Quote from: roderickAzt halottátok, hogy az új kiadású VI-ra rá akarják montírozni, Az öreg anakin helyett a Heydan gyereket, a végére... pffffffff...
Na ez már több a soknál! Hiszen épp az a poén, hogy "öregként" visszatért! Ezzel azt sugallják, hogy csak a fiatal Anakin mentes még a Sith-tõl! Ezzel aztán nem kovácsolja egybe jobban az új és régi részeket, hogy a régiekbe belecsesz!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

#539
Quote from: Raggie GordonMost ti szeretitek a SW-t vagy nem? Mert már nem nagyon lehet megítélni a postjaitok alapján. :confused:
Szeretni a SW-t? Hmm. Ez így elég kényes kérdés. Asszém az egyik legnagyobb fan "voltam" az országban. Ha 100x nem láttam a 4-5-6-at, akkor egyszer sem. Rengeteg könyv, szerepjáték (az nem volt jó szvsz)...  :)
De nem vagyok fanatikus. Azért mert valamire ráírják "Star Wars" nem fogok egybõl ráugrani. És attól még látom a hibákat. Ha egyszer nem azt az érzést adja, amit kéne, akkor nem azt adja és kész. Persze, nem muszály mindent szétboncolni, de az ember csalódottságában jobban hajlamos rá.  :rolleyes:
Nem vagyunk ugyanolyanok. Én valszeg a sok könyv miatt vagyok túl igényes a filmekkel szeben. A filmek sokkal kevesebb dolgot tudnak elmondani, megmagyarázni...stb. Talán hasonló élményt várnék, mint egy jó sci-fi könyvtõl. És persze ez az én hibám!! :o
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem szeretem a filmeket!!!!!! És ez a sokat vitatott darab sem volt rossz, ha nagy átlagban nézzük. De ez nem adja nekem azt az érzést:(
Hmm. Kissé összefügéstelen lett az írásom. Bocsi.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"