Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Próféta

Coraline (2009)

Hehe. Ez tök jó volt!  :haha:

Cloud

Quote from: Zen on 2009-11-22, 20:43:58
Quote from: Cloud on 2009-11-22, 16:01:23
Mi számít bakinak? :D  Egyébként szerintem egy két baki van benne, de nézhető. Szerintem jobb mint holnapután. Talán az zavart eléggé hogy marha hosszú.
Hajó beúszik New York(?) belvárosába. Később szemből mutatják hajót, az "út" amin beúszott egy kis utcácska amin nem kellett volna beférnie.
Ja hogy ilyenek? Nem figyeltem ilyen részletesen. :D Pár érdekesség azért itt is van. Nézzétek meg aztán majd légyszi soroljátok a hibákat. :D


Próféta:

Örülök hogy neked is tetszett, szerintem is tök jó animációs film. :)

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-11-22, 23:42:53
Coraline (2009)

Hehe. Ez tök jó volt!  :haha:
olvastad előtte? csak mert én még nem mertem megnézni
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2009-11-23, 09:46:26
Quote from: Próféta on 2009-11-22, 23:42:53
Coraline (2009)

Hehe. Ez tök jó volt!  :haha:
olvastad előtte? csak mert én még nem mertem megnézni
nekem is már hónapok óta itt van a vinyómon egy 720p-s változat, de nem bírom rávenni magam a megtekintésére, a látványvilága nagyon nem olyannak tűnik, ahogy bennem él a könyv :(

sirtomi

Könyvet én nem olvastam, de a film nagyon tetszett. Most gondolkodom rajta hogy elkéne olvasnom :)

via_mala

Ezt most találtam:
http://dokujunkies.org/

Sajnos német az oldal, de van egy külön szekció az angol doku filmeknek is:
http://dokujunkies.org/doku/dokus/englisch-dokus

"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Cloud

Astroboy


http://www.imdb.com/title/tt0375568/

Animációs film egy japán anime alapján, egész jó végeredménnyel.
(animét mondjuk nem ismerem, annyit tudok róla hogy nagyon régi)


Kifejezetten tetszett a film. Voltak benne poénok, egész jók voltak a harcok is. Szerintem simán megéri megnézni párszor.

8/10

Bicskei

#6667
Ma megnéztem két filmet (Vad vágyak 2, 3 :D ) és ennek kapcsán elgondolkodtam a folytatásokon. Erről írnék röviden.
Vannak a klasszikus folytatások (Vissza a jövőbe 2, 3, Mátrix 2, 3 stb.), amik egy alapvetően kerek, egész történet folytatásai, akár önmagukban is érthetők, de mégis egy alap filmre építenek.
Léteznek a "róka újabb bőre"-típusú folytatások, amik leginkább a horror-műfajban divatosak (pozitív példa a Rémálom az Elm utcában-sorozat, negatív a Sikoly- vagy a Fűrész-sorozat), de vígjátékban is előfordulnak (Apádra ütök, A szomszéd nője mindig zöldebb). Ezek nem feltétlen állnak szoros kapcsolatban az - úgymond - eredeti filmmel, de a szoros logikai kapocs itt még fennáll.
A harmadik kategória az, amiért írok. Leforgatnak egy többé-kevésbé sikeres filmet, esetünkben a Vad vágyakat (parádés szereposztással! Aki még nem látta, pótoljon, kellemes erotikus-thriller! IMDb), majd pár évvel később valakik úgy gondolják, hogy megcsinálják ugyanazt olcsóbban. És ráadásul nem is az Asylum-stúdióról van szó.
Mind a Vad vágyak, mint a Kegyetlen játékok "folytatásaira" igaz, hogy: 1, eredeti szereplő nem maradt az eredeti filmből; 2, mozikban nem mutatták be a folytatásokat; 3, a forgatókönyvben talán a neveket cserélték ki, az eseményekhez nagyon nem nyúltak; 4, az előbbi miatt a film semmi újat nem nyújt, csupán az eredeti történet más szereplőkkel (B-kategória) történő bemutatása.
Nyilvánvalóan igény van erre, hiszen én is megnézem a folytatásokat, de vajon mi motiválhatja a készítőket? A bevétel bizonyára nem, hiszen moziba be sem kerülnek ezek a filmek.
A rajongóknak némi örömhír, hogy készülnek olyan filmek, mint a Kegyetlen játékok 4 (2010, IMDb), Vad vágyak 4 (2010 ez is, IMDb), vagy már készen is vannak, mint az Amerikai pite 7 (hinnéd? IMDb), vagy a Titkok kulcsa 2 (pontos magyar címet nem tudok, de figyelemreméltó a filmre adott voksok átlaga: IMDb). Aki ez utóbbi filmet már látta, írjon róla pár sort. :)


más:
éjfél után nem sokkal A J. M. menet a tv-ben...ma sem alszunk...

szerk: javítva az imdb-s linkek
Ultras liberi

NLZ

Hasonló a harmadik kategóriába a Starship Troopers vagy a Butterfly Effect. És igény nincs rá nagyon, hisz akkor bemutatnák mozikban is.
[reserved]

bimanc

Quote from: NLZ on 2009-11-30, 01:05:26
Hasonló a harmadik kategóriába a Starship Troopers

:ejnye:  A SST3 egyenes folytatása az első résznek, ráadásul a főszereplő is visszatér. Ezenkívül még nézhető is.

A Vad Vágyak kettő viszont gagyi volt, nagyon, a harmadikról még nem is hallottam.

NLZ

#6670
Nem láttam, csak sok rosszat hallottam róla. Imdb 4.6 se meggyőző.
[reserved]

sirtomi

A törvény gyilkosa

Egész kellemes film. Kicsit furán indul, sok kérdést vet fel, nem értettem mi miért történik, de aztán szépen minden a helyére kerül. Kicsit lassan is indul és csak később pörögnek fel az események.
Al Pacino és De Niro jók voltak, többi szereplőre sincs panasz.
Összességében jó film, érdemes volt megnézni.

Próféta

Ha valaki a filmaratonozás ellenére még mindig nem látta volna, ingyen (mármint hivatalosan), "jó" (nem DunaTV-VHS) minőségben megnézhető az
uristen@menny.hu.
21 perc az egész, annyit igazán megér, hogy megismerjük a legjobb mosógépet :)

Raggie

Ugyanott találtam(igazából egyik haverom ajánlotta) és marha jó ez is:
http://film.indavideo.hu/video/f_szalontudo
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Xzone

Quote from: Raggie on 2009-12-01, 12:49:05
Ugyanott találtam(igazából egyik haverom ajánlotta) és marha jó ez is:
http://film.indavideo.hu/video/f_szalontudo

Voltmár!

Én

#6675
Paranormal Activity
Elég hatásos horrorfilm, és a legtrúbb ebben a démonos-megszállós témában :D Aki Katie-t játszotta, az baromi jó színész, teljesen élethű volt az egész. Volt 1-2 felesleges jelenet, de rendesen parás volt így is a legvégéig (főleg hogy nem olvastam előtte 1000 hype review-t, az lehet megölte volna, legalábbis mások ezt állítják).
9.5/10

LiaLia

Quote from: Próféta on 2009-12-01, 01:46:28
Ha valaki a filmaratonozás ellenére még mindig nem látta volna, ingyen (mármint hivatalosan), "jó" (nem DunaTV-VHS) minőségben megnézhető az
uristen@menny.hu.
21 perc az egész, annyit igazán megér, hogy megismerjük a legjobb mosógépet :)
Köszi, régebben láttam, bár most érdemes volt újranézni, vannak benne erős poénok. :cool: Ez még most is aktuális, legjobb mosópor, nyócker és társai.

sirtomi

Dick és Jane trükkjei
Tök jól szórakoztam rajta, sokkal jobb volt mint vártam. Persze így se egy nagy szám film, de azért egy kis kikapcsolódásra és nevetésre alkalmas :)

Parfüm: Egy gyilkos törénete
Ez elég fura egy film, de nagyon tetszett. Történet érdekes, szereplők jók nagyon, végig lekötött. Vége kicsit fura volt, de még az is tetszett :)

Próféta

Vasárnap este adta valamelyik tévé a Harry Potter 4-et (tűzserleges - nemzetközis - trimágustusás - üvegszeműauroros - magyarmennydörgős - abrakadabrás). Nem volt az igazi, ez szerintem egy elégtelen megfilmesítés, önmagában szemlélve meg egy érthetetlen film. Túl sok fontos hangulatteremtő / történetcsavarintó elem és túl sok magyarázat maradt ki. Az akciójelenetek cserébe jóóóó hoooossszzzzúúúúaaaaak voltak, hogy legyen mire elcseszni a játékidőt.

Quote from: sirtomi on 2009-12-07, 16:04:21
Parfüm: Egy gyilkos törénete
Ez elég fura egy film, de nagyon tetszett. Történet érdekes, szereplők jók nagyon, végig lekötött. Vége kicsit fura volt, de még az is tetszett :)
Valaki meg tudja mondani, hogy lényegében ugyanaz-e, mint a könyv?

Damnatus

Quote from: sirtomi on 2009-12-07, 16:04:21
Parfüm: Egy gyilkos törénete
Ez elég fura egy film, de nagyon tetszett. Történet érdekes, szereplők jók nagyon, végig lekötött. Vége kicsit fura volt, de még az is tetszett :)
Szerintem is nagyon jó film, ráadásul főműsoridőben adták, a többség mégsem ezt nézte, hanem a népszerűbb gagyit! :(

Solid Snake

Blue Velvet

Igen, most már biztos, hogy David Lynch fanboi lettem.  :whoah:

NO HAY BANDA!
Gahh. That's what I call music.

LiaLia

Quote from: sirtomi on 2009-12-07, 16:04:21
Parfüm: Egy gyilkos törénete
Ez elég fura egy film, de nagyon tetszett. Történet érdekes, szereplők jók nagyon, végig lekötött. Vége kicsit fura volt, de még az is tetszett :)
Nagyon régen olvastam a könyvet, a filmet nemrég kölcsönkértem, itt van a polcomon, gyanítom, hogy már majd csak jövőre fogom megnézni  :smile: Lehet nem ártana a könyvet is újraolvasni. Az biztos, hogy nagyon beteg a főhős, viszont sajátos filozófiát, már szinte művészetet kreál a gyilkosságokhoz.

Próféta

Apám unottan kapcsolgatja a tévét. Köbö harmadikra előjött pont ez a jelenet :lul: Magyarul.  :facepalm:
Hálózat TV rulez.

Azért továbbra is nehezen fogom fel, hogy sikerült egy 87 perces filmből éppen a nevezetes jelenetre odakapcsolni :)
Ja és elvileg még megy, akit érdekel, odakapcsolhat.

kikuchiyo

Hogy sikerült szinkronizálniuk? "Is-te-neeeeeeem"?
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2009-12-17, 01:30:25
Hogy sikerült szinkronizálniuk? "Is-te-neeeeeeem"?
Már nem emlékszem :( Talán jaj neee volt.
Nem is figyeltem oda, karácsonyi ajándékot csomagoltam tudniillik, és valahogy közben a szemem sarkában láttam ezt, aztán váltás másik adóra. Szürreális volt, és kellett egy pillanat, amíg felfogtam, hogy mi van.

Nakedape

Quote from: Próféta on 2009-12-17, 01:33:08
Quote from: kikuchiyo on 2009-12-17, 01:30:25
Hogy sikerült szinkronizálniuk? "Is-te-neeeeeeem"?
Már nem emlékszem :( Talán jaj neee volt.
Nem is figyeltem oda, karácsonyi ajándékot csomagoltam tudniillik, és valahogy közben a szemem sarkában láttam ezt, aztán váltás másik adóra. Szürreális volt, és kellett egy pillanat, amíg felfogtam, hogy mi van.
én meg láttalak téged moziban most,
nagyon jó film voltál
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Avatar

(Imax 3D verzió)



Egy biztos. Az Avatar 100%-ig látványfilm.  :borul: Ilyen képi világot én még sehol nem láttam.
A film  végégig csak úgy bámultam és szerintem nem csak én voltam vele így. Hihetetlen látványt alkotott Cameron.

Az éjszakai dzsungel látványa semmihez nem fogható. Olyan apró dolgokat is kidolgozott Cameron amiket egyébként meg sem szoktam figyelni egy filmben.(növények formája pl.)
De nagyon jól nézett ki még az állatvilág is. Mondjuk nekem a személyes kedvenc az érintésre becsukódó óriás tölcsérvirágok. :D
A lebegő hegység, a mélységérzet mind annyira látványos volt hogy az hihetetlen.
Maguk az őslakos Navi-k nagyon kidolgozottak, szinte olyanok mintha tényleg léteznének.Ez már tényleg egy technikei csoda szinte. :borul:

A lényeg hogy én látványra ezt vártam kb, és meg is vagyok elégedve vele.

A történet szerintem egész jó volt, őszíntén  szólva  rosszabbra számítottam.   Jönnek az emberek, kell nekik valami, azt diplomatikusan nem tudják megszerezni és jönnek a katonák. :D Egyszerű történet de nekem tetszett a kivitelezés.

Két dolog viszont nem tetszett, vagy legalábbis kicsit húztam a számat rajta.
Az egyik az volt hogy az idegen beszélgetések feliratozása szerintem nagyon rossz volt. Nem a fordítás, hanem a technika ahogy megjelenítették. Amíg az eredeti angol felirat normálisan olvasható volt, mert nagyméretű zöld Avatar stílusú karakterekkel volt megoldva, addig a magyar ami alatta volt olvasható, alap fehér karakterek voltak.
(az viszont gáz hogy két párbeszéd alatt csak kriksz-krakszkok voltak az olvasható felirat helyett :( )

A másik amin kicsit húztam a szám hogy nem volt főcím. Csak úgy elkezdődött az egész a történetelmeséléssel.


Összeségében a film kap tőlem egy 9/10-t. Technikailag korszakalkotó film. Mindenkinek látnia kell szerintem. :borul:




Az a 150 perc nagyon hamar elment, amint vége lett a filmnek csak lestem hogy ilyen rövid volt...

(a legrosszabb utána jött: egy óra várakozás az éjszakai járatra. :D)

Ramiz

Csak engem hagy tökéletesen hidegen az Avatar? :confused: Ha ingyen belenézhetnék, egy 5 percet megnéznék IMAX-ban, de két és fél órát még akkor is sajnálnék az életemből.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-12-20, 17:19:38
Csak engem hagy tökéletesen hidegen az Avatar? :confused: Ha ingyen belenézhetnék, egy 5 percet megnéznék IMAX-ban, de két és fél órát még akkor is sajnálnék az életemből.
biztos nem vagy egyedül, de speciel engem is nagyon érdekel, hogy mit lehet kihozni jelenleg látványilag. történetileg nem számítok semmi különösre, de garantáltan megnézem IMAX-ben.

Zsiga