Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

kelvor

Quote from: Kvikveg on 2010-01-09, 00:28:43
t (miert kell a naaagy nagyfogu allatoknak mindig a szokasos t-rex uvoltest elereszteniuk??!),

Elég hülyén hangzana, ha például elkezdene nyávogni vagy röfögni. Nem lenne meg a kellő a hatás.  :smile:

Scherlock Holmes: Nem volt egy nagy eresztés. A két legjobb poént már ellőtték a trailerben, így a film közben még csak el sem mosolyodtam rajta. Kifejezetten untam a sztorit, volt benne pár jó jelenet de összességében kár volt rá kiadni pénzt.

Nakedape

S H
sajnos, nem volt teljesen jó, de én élveztem, mondjuk angolul
ilyen [spoiler]dr house  nem sánta, cserébe bunyózik [/spoiler]:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Quote from: Kvikveg on 2010-01-07, 23:51:52
http://klivia1428.blogspot.com/2009/12/babies.html
LOL A film 4 kisbabat kovet szuletesuktol 1 eves korukig a vilag 4 helyszinen.
aranyosak :smile: A világon mindenhol ugyanúgy fejlődnek a kicsik  :smile:

Van egy ehhez hasonló film, ahogy nézem az az előzménye volt ennek, a Világra jönni. A világ több táján kísér végig utolsó idős várandós nőket a szülésig, a lehető legkülönbözőbb kultúrákban. A sivatagtól kezdve a tundráig. Hogyan élnek, hogy készülnek vagy nem készülnek külön a szülésre, milyen szokások, szertartások vannak ezzel kapcsolatban, milyen az otthonszülés, vagy a tömegkórházas. Nagyon szép film, jó és rossz egyaránt benne van.

Quote from: Flaser on 2010-01-08, 03:48:37
Nem lélekenergia hanem egész bolygót behálozó organikus számítógép hálózat és nem az energiát veszi vissza, hanem feltölti/integrálja a haldokló tudatát és mivel minden (helyi) élőlény képes rákapcsológni így képes a bolygó "öntudata/lelki ismereteként" funkcionálni.

Én materialista vagyok, s így még épphogy beveszi a gyomrom, de tény és való, hogy ez a film tocsog a New Age filozófiában. (Amit én töményen már faszságnak tartok, mert ilyen erővel a nagy spagetti szellemhez is imádkozhatnék).
Az Avatár egy mese, viszont a ha azt gondolom, hogy az emberi agy egy organikus számítógép, és az ezen futó programok a lelki, gondolati folyamatok, és ha ez az egyén halálakor, illetve már életében átíródik ez egy kollektív tudatba, vagy a kollektív tudat van hatással az egyéni programokra, akkor az már a pszichológia területe kezd lenni, nem New Age. Pl. Jung foglalkozik a kollektív tudattalannal, ami része a léleknek és már születésünktől kezdve bennünk van. Sűrített élmények formájában, szimbólumokkal kódolt módon tudattalanul birtokában vagyunk az emberiség eddigi történéseinek, tapasztalatának, vagy pl. a családi tudattalan tartalmazza az előző generációk tapasztalatait. Ez már megfigyelésekkel, vizsgálatokkal kimutatott, hogy létező dolog. A spiritualitás eléggé határterület, viszont a transzperszonális pszichológia vizsgálatokkal, pszichológiai módszerekkel vizsgálja a spiritualitással kapcsolatos emberi "működéseket", amik nem feltétlenül hókuszpók dolgok.
Hogy mindebben hogyan működnek az energiák, és van-e lélekenergia, ami az egyén fogantatásakor részévé válik a sejteknek, és a halálakor vissza-belekerül a környezetébe, az rejtély, viszont nem tartom lehetetlennek.

Bármilyen szellemhez imádkozhatsz, csak tudj hinni benne. Az ember alapvető spirtuális igénye, hogy elhelyezze magát a világegyetemben. Ha ez sikerül, minden rendben. A gond akkor kezdődik, ha nem talál számára elfogadhatót, neki megfelelő viszonyítási pontokat.

Quote from: Nakedape on 2010-01-08, 08:18:29
LiaLia a spoileredre: voltál te már úgy igazán ideges??
Igen, voltam már életemben, mostanában pl. rendszeresen a szomszéd nő éjjeli műsora miatt.

Viszont ha pl. nagyon ideges lennék egy kamionra, mert nekem akar jönni, akkor nem rohanok elé és nem kezdek el ugrálni előtte, megdobálni kavicsokkal és azt kiabálni, hogy menj innen. Hanem belátom, hogy erőfölényben van, és valami mást találnék ki. És ha látom, hogy mások is veszélyben vannak, akkor nekik is szólnék, hogy vigyázzanak.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-01-09, 01:24:42
Van egy ehhez hasonló film, ahogy nézem az az előzménye volt ennek, a Világra jönni. A világ több táján kísér végig utolsó idős várandós nőket a szülésig, a lehető legkülönbözőbb kultúrákban. A sivatagtól kezdve a tundráig. Hogyan élnek, hogy készülnek vagy nem készülnek külön a szülésre, milyen szokások, szertartások vannak ezzel kapcsolatban, milyen az otthonszülés, vagy a tömegkórházas. Nagyon szép film, jó és rossz egyaránt benne van.
BTW a Kepes-féle Világfalu sorozatot ismeritek? Kicsit hasonló ehhez, nekem nagyon tetszett.

Quote from: LiaLia on 2010-01-09, 01:24:42
Viszont ha pl. nagyon ideges lennék egy kamionra, mert nekem akar jönni, akkor nem rohanok elé és nem kezdek el ugrálni előtte, megdobálni kavicsokkal és azt kiabálni, hogy menj innen. Hanem belátom, hogy erőfölényben van, és valami mást találnék ki. És ha látom, hogy mások is veszélyben vannak, akkor nekik is szólnék, hogy vigyázzanak.
Ha ez igaz, akkor ritka jó lélekjelenléted van, irigyellek.
Én nem mindent úgy csinálok az adrenalin hatása alatt, mint ahogy itt a székben eltervezném. És ezzel finoman szólva nem vagyok egyedül.

Most viszont egy Woody Allen parafrázissal:
Quote from: LiaLia on 2010-01-09, 01:24:42
Az ember alapvető spirtuális igénye, hogy elhelyezze magát a világegyetemben.
Én most inkább a saját ágyamban szeretném elhelyezni magam.

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1


Kvikveg

#6786
Most vagy depis vagyok vagy tenyleg egesz jo volt a 2009es Star Trek film.
Note: mar tudom usb-hosszabbitoval megtoldott usb-s egerrel iranyitani az mplayert, oh yeah. Milyen luxus az agybol iranyit... (nem, nem abbol, hanem ágyból) ...ani a hangerot meg a kisebb tekereseket.

edit: Most nezem, ide meg nem irtam, Terminator:Salvation is aranylag OK. A gepek jok lettek, az biztos. Meg emlekszem valami kritikakra, hogy John Connorbol eredetileg kevesebb lett volna, es ugy erzem az jobb lett volna ha a masik foszereplore koncentraltak volna, akinek mar megint elfelejtettem a nevet, francba. De ezt csak azert mondom, mert nem volt kedvem Christian Bale-t nezegetni eppen.
[spoiler]Swarci feltunese 30 eves onmagakent szep volt. Azeee tudni szeretnem hogy sokat vagy k sokat dolgoztak azon a fel percen amig meg arca is volt. XD
A kislany tokfolosleges, Kyle OK, de a vegen a szivatadas oltari blod huzas.
Az emberszedegeto oriasgep meg kiraly.  :D

Kivancsi vagyok milyen lett volna, ha fohosunk szimplan folebred a semmi kozepen, elcsamborog kicsit, aztan kb ugyanigy mennek a dolgok, tehat Connor nem tunik fel allandoan. Minusz kicsilany, minusz kisse matrixos hangulatu tengeralattjaro-fohadiszallas. Kevesebb szereplo lett volna, talan kevesebb akciojelenet es k nagy pofaraeses fohosunknek. Kicsit olyan Mad Max-es stilusban az egesz. XD Esetleg a kozpont felrobbantasat megtartva azert kinyirhattak volna Connort. Az alternativ jovoben maximum nem o kuldi vissza az apjat nabumm. Ok, ehhez mar azert csoda kellett volna a studio tajekan, ilyen jol profitalo fohost kinyirni...
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Kék villám (1983)  -  1080p minőségben :D

sok-sok év után újranézve.
gyerekkoromban imádtam, így idősebben nézve tele van butaságokkal, de a varázs megmaradt, imádom továbbra is :)

Flaser

Quote from: Fazék on 2010-01-11, 02:08:03
Kék villám (1983)  -  1080p minőségben :D

sok-sok év után újranézve.
gyerekkoromban imádtam, így idősebben nézve tele van butaságokkal, de a varázs megmaradt, imádom továbbra is :)

Bang! Egyszer elkaplak!  :whoah:
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Solid Snake

Avatar

Nem értem, hogy mi a bajuk a fanyalgó emberek többségének, ez egy lélegzetelállítóan gyönyörű látványvilággal rendelkező tündérmese (azt is mondhatnám, hogy milliárd dolláros sci-fi Pocahontas  :smile:).

Elengedtem magam, hagytam, hogy a látvány beszippantson és onnantól fogva nem volt semmi probléma.
A technológia meg... hát az magáért beszél.

Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-01-04, 00:57:10
Pótold -- tetszeni fog, elég elborult/beteg film :D
Ugyanettől a rendezőtől a Sympathy for Mr. Vengeance
is jó (nyomasztó/beteg)

Megtörtént, és nagyon megérte. Köszönöm az ajánlásban közreműködőknek.

balaaz

Hello Mindenki! Kissé rég jártam erre... Először is szerencsés (mostanában ezt mondogatom hátha bejön) új évet mindenkinek!

S a röpke előjáték után a lényeg  ;) : segítség kéne!

Mostanában én is csinálok egy filmklubfélét, s az alábbi problémáim merültek fel:

1. Főként eredeti nyelven szándékozok filmet vetíteni, MAGYAR (a csak magyarul értők miatt) felirattal, s jóval egyszerűbb lenne, ha pl. tudnék Opensubtitles-en adott nemzet filmjei között úgy keresni, hogy melyikhez van magyar felirat (pl. lekérni az összes román filmet, amihez van). De ez nekem nem ment! Ti tudtok ilyet itt vagy máshol vagy valahogy?

2. Már eddig is rákényszerültem feliratkészítésre, tartok tőle, hogy fordítás is előbb utóbb muszáj lesz... Tudjátok-e hol (melyik site) érdemes feliratkészítés, fordítás témában kezdőként tanácsokat kérni vagy egyáltalán hol állnak szóba az emberrel, mert a fent említett helyen nem jártam sikerrel elsőre...

3. Esetleg kapásból tudtok-e ajánlani jó, ill. lehetőség szerint mindenképp megnézendő filmeket az alábbi nyelveken: román, délszláv(szerb,horvát,bosnyák,macedón), mandarin?
   Délszláv részről Kusturicákról ne is beszéljünk, mindenki ismeri őket, A Senki földjét hamarosan nézzük, Eső előtt és Gori Vatra nem jött be igazán nekem és még vagy 4-5-t láttam még ami még jó lehet esetleg, de nem ismerem őket: köztük a nemsokára tv-ben is vetítendő Go west. Román részről Nesfarsitot szintén nem éreztem elég jónak a számos díja ellenére, de a Filantropica tettszene, csak nincs hozzá magyar felirat (azt eddig csak a 4hónap3hét2nap-hoz láttam, de azt még nem volt kedvem meglesni). Meg még 7-t láttam ami nekem jónak tűnt, de még meg kék őket nézni, persze max. engsubbal lehet. Kínai témában meg Ang Lee 3 korai filmjén kívül nem is igen tudok mit... Az ellenséges vágyakat szintén nem éreztem elég jónak, s bár Stephen Chow-t se, de popularitása miatt lesz egy ilyen is, esetleg még gondoltam Ip Manra, bár azt is még előre kellene néznem. Ja és cigány témájú film is kellene - amiből eddig pótoltam Cigánytábor égbemegy-t és Átok és szerelem-t, de nem voltam teljesen elégedett. Láttam, hogy van Tony Gatlif nevezetű rendező is egy rakat filmmel - na tőle meg semmit nem láttam. (Szlovák részről nem is mondom, hogy csak Bathory-t találtam szintén hunsub, de ez szintén elvérzett kissé az értékelésemnél.)


kikuchiyo

#6792
Hello!

A román és délszláv filmekhez nem tudok hozzászólni, de kínait annál többet, ha megnézem a listámat. (mindjárt)

A magyar feliratokat arról a bizonyos magyar feliratos oldalról szedheted a legcélszerűbben, ami most épp nem elérhető.
A fóruma itt van, többek között van "segítség fordítóknak" rész is, azt lesz érdemes megnézned, vagy esetleg regisztrálj és akkor kérdezni is tudsz, csak nem zavarnak el.
(az egyik topikban van működő mirror is)
A feliratozáshoz magához én az Aegisubot használtam (régen), nem tudom, ma mi az ajánlott.

szerk: egy-két tippet tudok ahhoz is adni, hogy profi felhasználásra hogy kell feliratot készíteni, de gondolom, ez nem cél.

szerk2: a kínai filmes műveltségem szégyenletes, csak ezek vannak a (régi és nem karbantartott) listámban:
2046
A császár és a gyilkos
A hős
Curse of the Golden Flower
Darkness Bride
House of the Flying Daggers
Raise the Red Lantern
Shaolin Soccer
Temptress Moon
The Wayward Cloud
Tigris és Sárkány

szerkover9000: a kínai filmeknél megszorítás a mandarin nyelv? Mert akkor a hongkongi és kantoni filmek kiesnek, vagyis a wuxiák 99%-a.
Failure is the default option

Cloud

#6793
A legnagyobb magyar feliratos oldalak a

feliratok.hu
hosszupuskasub.com


De nem valószínű hogy sok délszláv filmhez fogsz találni feliratot...

balaaz

#6794
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 21:48:42
szerk: ...profi felhasználásra hogy kell feliratot készíteni
...azt meg eszik vagy isszák? (10-30 fős mozizások nagyképernyős, de képcsöves tévéről, aviba égetett nagyméretű felirattal: eddig néztünk: Ádám almáit és Tokiói keresztapákat szinkronosan, most jön a Pofonok földje kantoni nyelven, felirattal, aztán Báthory vagy Kiborg vagyok de minden oké, aztán Senki földje és Esküvői bankett stb.)

Quoteszerk2:
Tigris és sárkány és Hős féle tévében is ezerszer játszott túl ismerteknél ritkábbakat akarok, Wong kar wai-ok meg még nem fogtak meg...

Quoteszerkover9000: a kínai filmeknél megszorítás a mandarin nyelv? Mert akkor a hongkongi és kantoni filmek kiesnek, vagyis a wuxiák 99%-a.
Elsősorban mandarin kéne, de én is rájöttem már, hogy rá fogok fanyalodni a kantonira is...

Szerk.: ...Ja és kösz!  :smile:

Próféta

Quote from: balaaz on 2010-01-12, 22:31:42
Quoteszerkover9000: a kínai filmeknél megszorítás a mandarin nyelv? Mert akkor a hongkongi és kantoni filmek kiesnek, vagyis a wuxiák 99%-a.
Elsősorban mandarin kéne, de én is rájöttem már, hogy rá fogok fanyalodni a kantonira is...
Remek.
Infernal Affairs = Szigorúan piszkos ügyek?

kikuchiyo

#6796
Hogyha érne valamit is a ki$@%&#ott fórumkereső, akkor lehetne még találni, többek között biztosan emlékszem, hogy írtam a Postások a hegyekben c. filmről is, (amit amúgy ajánlok) és emlékszem, hogy a filmklubban, ahol vetítették, láttam előtte egy másikat, ami szintén jó volt, de már nem emlékszem a címére.

Addig is a felsoroltaknak nézz utána. (egy részét még én sem láttam :redface:, ott vannak a Ramiztól kapott doovdékon, hogy majd egyszer megnézem...)
A Raise the Red Lantern-t kiemelném, ugyanúgy Yang Zhimou rendezte, mint a Hőst, de annál sokkal visszafogottabb és bensőségesebb, de ugyanolyan szép film, egy híres könyv alapján készült, és a gyönyörű Zhang Ziyi a főszereplő.

Na meg van ez a Red Cliff, ami a Három királyság háborújának (Sangokushi) új, látványos feldolgozása, kérdés, hogy a nézőid bírnak-e öt órányi tömény harcot és intrikát.

Quote from: balaaz on 2010-01-12, 22:31:42
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 21:48:42
szerk: ...profi felhasználásra hogy kell feliratot készíteni
...azt meg eszik vagy isszák? (10-30 fős mozizások nagyképernyős, de képcsöves tévéről, aviba égetett nagyméretű felirattal:
A profit úgy értettem, hogy a mozis vagy dvd-s feliratok követelményeinek megfelelő, de ez nyilván nem lényeges.
Az aviba égetett feliratot viszont gondold át...
Failure is the default option

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos



balaaz

Quote from: Próféta on 2010-01-12, 22:39:00
Infernal Affairs = Szigorúan piszkos ügyek?
Ja. Láttam rég - nem emlékszem nagyon rá. Kantoni. De lagalább van hozzá magyar felirat. Sőt dvd-n is könnyen elérhető az egész trilógia!

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-12, 22:43:07
Postások a hegyekben c. filmről is, (amit amúgy ajánlok) és emlékszem, hogy a filmklubban, ahol vetítették, láttam előtte egy másikat, ami szintén jó volt, de már nem emlékszem a címére.
Esetleg az Út haza vagy a Fürdő című filmmel is láthattad egy blokkban.

QuoteAddig is a felsoroltaknak nézz utána. (egy részét még én sem láttam
röviden utánanaztem: egy részét én is láttam(meg lesz amit nézni fogok), de a Hőst lehet, hogy mással keverem, a dinnyés cuccról meg már olvastam, de elsőre elvetettem... Pedig Pedig kerestem Miike-, Kitano-szerű kínai/tajvani/hong-kongi alkotót már, csak én Fruit Chan-ba botlottam korábban, de tőle meg az egyetlen film amit láttam - Made in HK - nem győzött meg.

Quotekérdés, hogy a nézőid bírnak-e öt órányi tömény harcot és intrikát.
Elsősorban az a kérdés, hogy én birok-e (neeee!), hiszen mégiscsak én vagyok a főnök! S mi van a rövidebb 2,5 órás verzióval?

QuoteAz aviba égetett feliratot viszont gondold át...
A gyenge minőség további romlása miatt? Nem látja a szemem tényleg a különbséget! A hagyományos tévé néhánszázszor néhányszáz képpontjából még a dvd sem hoz ki sokkal többet. Pl. ilyesmi 480X320-as youtube videót is néztünk már. Szegényember vízzel főz... Meg fontos a praktikum. Síma asztali dvd-lejátszó+hagyományos tévé esetében úgy tapasztaltam, hogy a dvd-nél is jobban járok, mivel nagyobb, olvashatóbb feliratot kapok.

Xzone


Fazék

fura. általában ha újranézem nagy régi klasszikus kedvenceimet, akkor ha egy kicsit kritikusabb szemmel is, de azért hasonló véleménnyel vagyok róluk, mint kölökkoromban. de most újranéztem a Hegylakót és a zseniális Queen zenén túl kevés élveznivalót találtam a filmben. a negatív főhős nagyon jól játszik továbbra is, Sean Connery is nagyon jó a szerepben, de Lambert és a többiek vhogy megölték az egészet... :(
na mindegy, lehet hogy csak rossz passzban néztem újra...

előtte megnéztem egy másik klasszikust, a Legénybúcsút, Tom Hanks-szel a főszerepben, legjobb haverjai között olyanokkal, mint T.J. Hooker társa és az Amerikai nindzsa :haha: és továbbra is alapfilm sztem, nagyon jókat nevettem :)

Zen

Quote from: Xzone on 2010-01-14, 00:53:11
6 Insane Fan Theories That Actually Make Great Movies Better

Van új aláírásom is belőle :jee:
QuoteIn Revolutions, Neo's powers from the Matrix have seemingly transferred into the material world. For instance, he can "see" (despite having charbroiled his eyeballs) and also manifests the power to blow up machines with his mind. This has been a pet peeve with fans who note that this makes absolutely zero sense in the context of the Matrix universe.

But one theory posits that Neo's sudden, convenient-to-the-plot superpowers were possible since he never left the Matrix at all.

These fans figure "Zion" and the whole world Morpheus and the other "free" humans lived in was a separate Matrix unto itself, a second layer of the computer program to let some people think they had escaped. Thus it makes perfect sense that Neo would have magical powers in what he thought was the "physical" world.
:facepalm:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Quote from: Zen on 2010-01-14, 07:21:50
:facepalm:
Miért facepalm? Ez igazából már a második részben is nyilvánvalóan így volt.
Kezdjük ott, hogy az Orákulum [spoiler]küldött egy kanalat Neónak. A külvilágban.... ::)[/spoiler]
A gáz csak az, hogy W-ék utána nem tudtak mit kezdeni az "ötlettel" (ami azért elég elég régi őstoposz, ld. azt álmodod, hogy felébredsz az álmodból), nem sikerült beleszőniük a sztoriba.

Zen

Quote from: Próféta on 2010-01-14, 23:37:03
Quote from: Zen on 2010-01-14, 07:21:50
:facepalm:
Miért facepalm? Ez igazából már a második részben is nyilvánvalóan így volt.
Megválaszoltad a kérdésed. Évek óta abban a tudatban élek h ez az ami nem tetszett az embereknek a 2 filmben, erre a fele észre se vette/fel se fogta a másodikban az építész szövegelését.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

QuoteIn Total Recall, the entire point of the film is that you're not quite sure where the simulation Arnold purchased ends and begins (and a major plot point involves the bad guys trying to rescue him from the simulation, or claiming they were). So it's plausible, and even likely, that the ending (or even the entire damn movie) occurred in the brainwashed Arnold Schwarzenegger's mind.
Wat? Ez komoly? Lehet én vagyok a gyík, de soha fel nem merült bennem hogy a Marson még nincs magánál...

Fazék

Quote from: Zen on 2010-01-14, 23:42:36
Quote from: Próféta on 2010-01-14, 23:37:03
Quote from: Zen on 2010-01-14, 07:21:50
:facepalm:
Miért facepalm? Ez igazából már a második részben is nyilvánvalóan így volt.
Megválaszoltad a kérdésed. Évek óta abban a tudatban élek h ez az ami nem tetszett az embereknek a 2 filmben, erre a fele észre se vette/fel se fogta a másodikban az építész szövegelését.
lehet hogy azért mert totális baromság, kínszenvedős belemagyarázás volt és leginkább csak nevetségesnek tűnt W-sis és W-bro erőlködése, hogy valami mélyet próbáljanak gyártani?

Próféta

Quote from: Én on 2010-01-14, 23:45:46
Wat? Ez komoly? Lehet én vagyok a gyík, de soha fel nem merült bennem hogy a Marson még nincs magánál...
Úgy néz ki, hogy magánál volt, de ezt inkább csak sejteni lehet. Elvégre nagyjából azokat az élményeket kapta, amire befizetett, nem? És amikor az a fószer megpróbálja meggyőzni, hogy illúzió az egész, akkor tényleg nem tudni, mi az igazság :)

Quote from: Fazék on 2010-01-14, 23:47:58
lehet hogy azért mert totális baromság, kínszenvedős belemagyarázás volt és leginkább csak nevetségesnek tűnt W-sis és W-bro erőlködése, hogy valami mélyet próbáljanak gyártani?
+1
Szvsz bele is gabalyodtak a saját cseles érveikbe, mert
[spoiler]az Építész végül a jó előre betervezett Trinity-banán belógatásával hathatósan rábeszélte Neót arra, hogy repüljön vissza a mátrixba, az esedékes verzióváltás helyett. Na most akkor ezek szerint az Építész nem akarta a rebootot... de akkor miért csinálta meg ezelőtt ennyiszer? Vagy ez lett volna a nagy terv, hogy az önreplikáló ügynök beborít mindent, összeomlik a Mátrix, kihal az emberiség, hallelúja? Elég nyakatekert módja ez az emberiség kinyírásának; nem tudták volna ezt egyszerűbben megoldani, mondjuk leállítani simán az emberfarmokat? Szóval az egyetlen értelmes következtetés, hogy az Építésznek egy szava se igaz, csak azt akadályozta meg nagy ügyesen, hogy Neo bemenjen a másik ajtón, mert az valamiért valódi veszélyt jelent... [/spoiler]

kikuchiyo

Quote from: Zen on 2010-01-14, 23:42:36
a fele észre se vette/fel se fogta a másodikban az építész szövegelését.

Hogy is volt?

Építész: Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális felfogóképességed számára nem mind akceptábilisak. Dialógusunk kontinuitása így megszakad. Nem jön létre az argumentumok szintézise.
Neo: Mivan?
Failure is the default option