Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

NLZ

A mátrix  2-3 azért nem tetszett sok embernek, mert arról szólt, hogy bármilyen kis hülye lázadó is vagy, akkor is a rendszer része leszel, tegyél bármit. Ez pont az ellentetje az amerikai tucatfilmeknek mint pl a Wantednek, amik arról szólnak, hogy te lehetsz a különc sztár, legyél bármennyire is egysíkú. :)

kikuchiyo, de ők nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk. :D
[reserved]

Fazék

Quote from: NLZ on 2010-01-15, 00:12:22
A mátrix  2-3 azért nem tetszett sok embernek, mert arról szólt, hogy bármilyen kis hülye lázadó is vagy, akkor is a rendszer része leszel, tegyél bármit. Ez pont az ellentetje az amerikai tucatfilmeknek mint pl a Wantednek, amik arról szólnak, hogy te lehetsz a különc sztár, legyél bármennyire is egysíkú. :)
:lul:
nope. a mátrix 2 és 3 arról szólt, hogy hogyan tudunk kínkeservesen még több hülyeséget összeírogatva több pénzt kicsiholni egy váratlanul nagy sikert elért első részből :)

Zen

Quote from: Én on 2010-01-14, 23:45:46
Wat? Ez komoly? Lehet én vagyok a gyík, de soha fel nem merült bennem hogy a Marson még nincs magánál...
Pedig ez a szitu.
Próféta: Sharone Stonet mutatták mielőtt elment volna Schwarzi a szimulációra? Mert ha igen, akkor pöppet fura lenne ha őt tökéletesen belekódolják. Mondjuk rég láttam, a regényhez meg nem volt szerencsém.

Kiku: -felfogó :D Ettől függetlenül ott a sok monitor a faszi meg benyögi kb h "már párszor elszúrtad"
Továbbra is az zavar h b@xták észrevenni a nézők (de legalábbis a crackedesek), a filmet meg ígyse-úgyse lehet normálisan megfejteni uh az értelmességéről kár vitát nyitni.


Különben is: Vállamról, kezedet, vedd le gyorsan.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

#6813
Quote from: Zen on 2010-01-15, 00:16:29
Próféta: Sharone Stonet mutatták mielőtt elment volna Schwarzi a szimulációra? Mert ha igen, akkor pöppet fura lenne ha őt tökéletesen belekódolják. Mondjuk rég láttam, a regényhez meg nem volt szerencsém.
Bármennyire is fáj, nem vagyok Próféta, de azért válaszolok:
Mutatták, már az egyik legelső jelenetben, mellette ébred fel a rémálomból. (De ő elméletileg már egy régebbi bevésés része is, legalábbis a "sztori" szerint, szal lehet direkt úgy rakták be neki az emlékeiből)

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LiaLia

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-15, 00:08:15
Építész: Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális felfogóképességed számára nem mind akceptábilisak. Dialógusunk kontinuitása így megszakad. Nem jön létre az argumentumok szintézise.
Neo: Mivan?
:lol:
[spoiler](párszor azért el kellett olvasnom, mire megvilágosodott az értelme, már a reggeli felkelés óta majd elalszom a fáradtságtól)[/spoiler]

NLZ

Quote from: LiaLia on 2010-01-15, 11:35:22
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-15, 00:08:15
Építész: Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális felfogóképességed számára nem mind akceptábilisak. Dialógusunk kontinuitása így megszakad. Nem jön létre az argumentumok szintézise.
Neo: Mivan?
:lol:
[spoiler](párszor azért el kellett olvasnom, mire megvilágosodott az értelme, már a reggeli felkelés óta majd elalszom a fáradtságtól)[/spoiler]
Hiába, ha nincs mit mondani, akkor mondd hosszú körmondatokban, latin szavakkal teletűzdelve, hátha nem veszik észre.
[reserved]

Fazék

basszus, a Tökéletes katonát Roland Emmerich rendezte? :haha:
rá nem jöttem volna, ha nem írják ki az elején. eredeti hanggal nagyon komoly a film, JCVD és Dolph Lundgren akcentusai elég mókásak :D

Ramiz

Funny értelmetlen pic:

[spoiler][/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

The Chaser (Chugyeogja)

Kőkemény, kiábrándult, kegyetlen krimi Koreából.
Főszereplője egy kiugrott, stricivé lett rendőr, akinek feltűnik, hogy a lányai eltünedeznek, és mindig akkor, ha egy bizonyos telefonszámról jön a megrendelés. Nyomozás kezdődik, versenyfutás az idővel - ám a filmnek az a szokatlan vonása, hogy az üldöző és a sorozatgyilkos - mert hát mi másról volna szó - már szinte a játékidő legelején találkoznak, sőt, a gyilkos vallomást is tesz a rendőrségen. A hasonló filmek itt szoktak befejeződni, ez igazán csak itt kezdődik. Az utolsóként elrabolt nő ugyanis még életben van, csak azt nem tudják, hol.
Az ex-rendőr az elején még azt hiszi, csupán elrabolták a lányokat, így csak a pénze után fut, de ahogy fogy az idő, úgy válik egyre torokszorítóbbá, ahogy egyre inkább megrendül, ráébred, hogy mivel áll szemben. Közben a rendőrök töketlensége miatt a gyilkost kénytelenek kiengedni... és a befejezés, a megoldás, amit amerikai, de még európai film sem merne meglépni, felér egy gyomronrúgással.

A Memories of Murder szintjét nem éri el, de nem sok hiányzik hozzá.

Olvasom, jön a remake. :-/
Failure is the default option

LiaLia

Quote from: NLZ on 2010-01-15, 18:33:21
Quote from: LiaLia on 2010-01-15, 11:35:22
Quote from: kikuchiyo on 2010-01-15, 00:08:15
Építész: Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális felfogóképességed számára nem mind akceptábilisak. Dialógusunk kontinuitása így megszakad. Nem jön létre az argumentumok szintézise.
Neo: Mivan?
:lol:
[spoiler](párszor azért el kellett olvasnom, mire megvilágosodott az értelme, már a reggeli felkelés óta majd elalszom a fáradtságtól)[/spoiler]
Hiába, ha nincs mit mondani, akkor mondd hosszú körmondatokban, latin szavakkal teletűzdelve, hátha nem veszik észre.
azért ahhoz intelligencia is kell ám, hogy a megfelelő helyen, megfelelő értelemben legyenek a latin szavak :smile:

Ramiz

Quote from: LiaLia on 2010-01-16, 20:28:44
Quote from: NLZ on 2010-01-15, 18:33:21
Hiába, ha nincs mit mondani, akkor mondd hosszú körmondatokban, latin szavakkal teletűzdelve, hátha nem veszik észre.
azért ahhoz intelligencia is kell ám, hogy a megfelelő helyen, megfelelő értelemben legyenek a latin szavak :)

Igen, de a geciség az, hogy tizedannyi energia és tudás kell egy idegen szavas mondat-szörny megalkotásához, mint amennyi a felfedezéséhez / lekaszabolásához / megértéséhez kell...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

LiaLia

Quote from: Ramiz on 2010-01-16, 21:08:05
Quote from: LiaLia on 2010-01-16, 20:28:44
Quote from: NLZ on 2010-01-15, 18:33:21
Hiába, ha nincs mit mondani, akkor mondd hosszú körmondatokban, latin szavakkal teletűzdelve, hátha nem veszik észre.
azért ahhoz intelligencia is kell ám, hogy a megfelelő helyen, megfelelő értelemben legyenek a latin szavak :)

Igen, de a geciség az, hogy tizedannyi energia és tudás kell egy idegen szavas mondat-szörny megalkotásához, mint amennyi a felfedezéséhez / lekaszabolásához / megértéséhez kell...
:D egyetértek  :tezsvir:

kikuchiyo

Thirst (Bakjwi)

Park Chan-wook legújabb filmje.

Nem vagyok még utána olyan állapotban, hogy értelmesen írjak róla, de az biztos, hogy zseniális volt - talán még az Oldboynál is jobb.
Voltak előzetes fenntartásaim, de a film simán elfújta őket. Nem is tudom, miért vártam ennyit a megnézésével.
Failure is the default option

LiaLia

Vasárnap délutáni teázós-barátnős mozizáskor láttam a Sherlock Holmes-t

Klasszikus, kosztümös krimi, mozgalmas jelenetekkel, szerintem jó zenével és a kissé sötét londoni utcák életképeivel. Érdekes feldolgozás, ahogy a már megcsömörlött, kiégett, de alkalom adtán nagyon precíz, remek helyszínelő Sherlock kalandjait követhetjük végig. Jól adagolták a jellegzetes angol humort, ami azért nem vált fárasztóvá, és jól elegyítették az akciót a kalandosabb, vagy romantikusabb, szinte már giccs paródiás jelenetekkel. A vége felé kissé meseszerű lett a történet, viszont emellett is sikerült egy elég erőteljes képet megmutatni.[spoiler]A lánccal felakasztott főgonosz látványa a félig kész hídon, huhh. Szinte pokoli jelenet.[/spoiler]
A filmben a mágia és a logikus, racionális vizsgálódás párharcának lehetünk tanúi, miként működtek bizonyos titkos szervezetek, hogyan szövődtek politikai, felsővezetésig nyúló érdekek, és vajon rájön-e Sherlock az igazságra. Bár Sherlock az igazság és józan ész bajnoka mégis úgy láttam, hogy jól ért bűvészkedéshez, sokmindent bevet a céljai eléréséhez. Mindemellett pedig igencsak romantikus alkat, csak igyekszik titkolni :smile:

Zene: Hans Zimmer, rendező: Guy Ritchie, Sherlock: Robert Downey Jr.

Én

Mivel holnap vizsgázom, ezért tanulás helyett megnéztem ezredjére is a T2-t. Azonban most az eredeti verziót néztem meg és éppen full üzemmódban ragelek. A magyar változatból amit eddig néztem kb FÉL ÓRÁNYI JELENET KI VAN VÁGVA!!! És nem is ki szar töltelékjelenetek, hanem ilyenek hogy Sarrah első rémálma a diliházban, amikor kiveszik Arnie processzorát (ami hatással van az egész filmre kb), amikor John mosolyogni tanítja, amikor a film végén a T1000 meghibásodik, stb stb. Ülök és értetlenkedek. Ha mindenképp le akartak csalni fél órát a filmből nem lehetett volna mondjuk kevésbé fontos/awesome jeleneteket kivenni?
Ha ez közismert volt, akkor elnézést a tudatlanságomért...

Xzone

Quote from: Én on 2010-01-19, 02:11:12
Mivel holnap vizsgázom, ezért tanulás helyett megnéztem ezredjére is a T2-t. Azonban most az eredeti verziót néztem meg és éppen full üzemmódban ragelek. A magyar változatból amit eddig néztem kb FÉL ÓRÁNYI JELENET KI VAN VÁGVA!!! És nem is ki szar töltelékjelenetek, hanem ilyenek hogy Sarrah első rémálma a diliházban, amikor kiveszik Arnie processzorát (ami hatással van az egész filmre kb), amikor John mosolyogni tanítja, amikor a film végén a T1000 meghibásodik, stb stb. Ülök és értetlenkedek. Ha mindenképp le akartak csalni fél órát a filmből nem lehetett volna mondjuk kevésbé fontos/awesome jeleneteket kivenni?
Ha ez közismert volt, akkor elnézést a tudatlanságomért...

QuoteUpon its release, the theatrical cut ran 137 minutes. On November 24, 1993, the Terminator 2: Judgment Day: Special Edition cut of the film was released to Laserdisc and VHS, containing 17 minutes of never-before-seen footage including scenes with Michael Biehn reprising his role as Kyle Reese in a dream sequence. The subsequent "Ultimate Edition" and "Extreme Edition" DVD releases also contain this version of the film.

Fazék

Quote from: Én on 2010-01-19, 02:11:12
ahogy Xzone is írta, csak 17 percnyi extra jelenet van és sztem azok se olyan fontosak, amennyire beállítottad őket. nem véletlenül lettek kivágva a filmből. persze mint érdekesség elsőre nekem is bejöttek, de másodjára újranézve a bővített változatot már kicsit kilógónak éreztem őket, érzésem szerint megtörték a film ütemét.
arról nem is beszélve, hogy magyarul pláne kiábrándító ez a pár extra jelenet, mert ugyebár ezeket utószinkronizálni tudták csak és érezhetően durván eltér a szinkronstúdió környezet...

Nakedape

Stingray Sam
:whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

és a zenés topicban feltett kérdésre, igen asszem hozza az aa szintjét, illetve nem tudom összevetni ennyire tán
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: LiaLia on 2010-01-19, 01:07:47
Vasárnap délutáni teázós-barátnős mozizáskor láttam a Sherlock Holmes-t

Klasszikus, kosztümös krimi (...) a már megcsömörlött, kiégett, de alkalom adtán nagyon precíz, remek helyszínelő Sherlock (...) A vége felé kissé meseszerű lett a történet, viszont emellett is sikerült egy elég erőteljes képet megmutatni.
:whoah: Neked több filmajánlót kéne írni...


Quote from: Nakedape on 2010-01-20, 17:25:33
Stingray Sam
:whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

és a zenés topicban feltett kérdésre, igen asszem hozza az aa szintjét, illetve nem tudom összevetni ennyire tán

Ezt majd csekkolom.

Addig is:
[spoiler][/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Sherlock HomelessHolmes

Bakker ez mekkora film volt már.  :whoah: :whoah: :hopp:   

(mielőtt jön az hogy sok köze nincs a regényekhez, csak annyit mondanék: leszarom. :D )

Én

Terminator 4: Electric Boogaloo
Volt egy 20 perces jelenetsor a végén, amikor azt hittem értelmet nyer az egész film, a logikátlanságok, transformers imitációk és a borzalmas hollywoodi dialógusok ellenére is. De a vége mégis csalódást okozott. Szar, szar, szar.

Zen

Quote from: Cloud on 2010-01-22, 16:29:38
(mielőtt jön az hogy sok köze nincs a regényekhez, csak annyit mondanék: leszarom. :D )
Az alapján amit hallottam, pont ellenkezőleg. :ejnye:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Ramiz

Quote from: Cloud on 2010-01-22, 16:29:38
Sherlock HomelessHolmes

Bakker ez mekkora film volt már.

Mekkora foskupac...

Még csak nem is hurt fanboyságból mondom (bár Jack sértődött vakbele vagyok), hanem mert az egész sztori annyira szájbarágós és erőltetett, hogy csak a karakterek menthetnék meg a filmet, ha (1) lenne bármi közük a regény szereplőihez, (2) nem az Iron Man-ben már bejött Robert Downey Jr. laza, beszólogatós, éles eszű, jó csajozós hobó szuperhős figurájára épülne az egész.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Squazee2005

És mínusz női szereplők. De amúgy nem volt vészes. Sőt, megérte azt a 800 Ft-ot. Sajnáltam, hogy Irene Adlerből ilyen semmi lett.  ::)

LiaLia

#6835
Quote from: Ramiz on 2010-01-22, 11:09:08
Quote from: LiaLia on 2010-01-19, 01:07:47
Vasárnap délutáni teázós-barátnős mozizáskor láttam a Sherlock Holmes-t
Klasszikus, kosztümös krimi (...) a már megcsömörlött, kiégett, de alkalom adtán nagyon precíz, remek helyszínelő Sherlock (...) A vége felé kissé meseszerű lett a történet, viszont emellett is sikerült egy elég erőteljes képet megmutatni.
:whoah: Neked több filmajánlót kéne írni...
:smile: köszönöm az elismerést...

Quote from: Ramiz on 2010-01-22, 17:24:59
Még csak nem is hurt fanboyságból mondom (bár Jack sértődött vakbele vagyok), hanem mert az egész sztori annyira szájbarágós és erőltetett, hogy csak a karakterek menthetnék meg a filmet, ha (1) lenne bármi közük a regény szereplőihez, (2) nem az Iron Man-ben már bejött Robert Downey Jr. laza, beszólogatós, éles eszű, jó csajozós hobó szuperhős figurájára épülne az egész.
Az egész Sherlockról szól, nagy részben a magánéletéről, és mellette a többiek elég gyengék, inkább csak dekorációk a filmben. A vége felé azon gondolkodtam, hogy ez most direkt lett ilyen, paródiának, vagy csak szokásos hollywoodi látványos kosztümös vígjáték-akció. De sajnos rá kellett jönnöm, hogy ez inkább csak látványfilmnek készült.
Vasárnap délutáni szórakozásnak egyszer meg lehetett nézni, bár az a bizonyos végjelenet nekem nagyon megmaradt.

Ramiz

Quote from: LiaLia on 2010-01-23, 00:29:56
Quote from: Ramiz on 2010-01-22, 11:09:08
:whoah: Neked több filmajánlót kéne írni...
:smile: köszönöm az elismerést...

Ööö... :o The troll has been trolled by the trolled troll? Vagy mivan? Becsavarodtam? :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

SaiyaGin

#6837
Quote from: LiaLia on 2010-01-23, 00:29:56
Az egész Sherlockról szól, nagy részben a magánéletéről

Igen, csak azt is elég, khm, szabadosan kezelték. (Kb. minden más mellett, ahogy Ramiz írta.)

Raggie

Quote from: Ramiz on 2010-01-23, 18:32:50
Quote from: LiaLia on 2010-01-23, 00:29:56
Quote from: Ramiz on 2010-01-22, 11:09:08
:whoah: Neked több filmajánlót kéne írni...
:smile: köszönöm az elismerést...

Ööö... :o The troll has been trolled by the trolled troll? Vagy mivan? Becsavarodtam? :confused:
Váááh! Meghaltam!!! :lul: :muhahah:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

via_mala

#6839
Quote from: Nakedape on 2010-01-20, 17:25:33
Stingray Sam
:whoah: :whoah: :whoah: :whoah: :whoah:

és a zenés topicban feltett kérdésre, igen asszem hozza az aa szintjét, illetve nem tudom összevetni ennyire tán
Afrancba, én akartam először írni róla, mint anno az American Astronaut-ról, de mindegy. A lényeg, hogy Cory még mindig egy rendkívül eredeti fazon, a film pedig fárasztó és egyben üdítő is, de legalább csak 60 perc.
Sajnálom, hogy 8 év kellett elteljen, hogy újabb önálló rendezést láthassunk Cory McAbee-től, ugyanis hiánypótló a mai filmfelhozatalban, vagy csak nekem jön be ennyire.
A stílus ill. a miliő hasonló az AA-hoz, csak a történet kissé egyszerűbb, és az epizodikus felbontás is egy újítás, amit Cory azért választott, mert azt akarta, hogy mobilokon is nézhető legyen kis képernyőn, darabokban letöltve, de mégis egységes egészet alkosson. http://www.youtube.com/watch?v=YJkGWE4LJ0s&NR=1#t=02m37s
(A riporter egy seggfej, elcseszi a film címét: "Stringray Bob", és amúgy Cory minden mondatába belepofázik, grrr...)
Számomra 9/10, ami abszolut szubjektív, de vállalom.
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács