Japánok Magyarországon (és a neten / itt a fórumon?)

Started by Aeternus, 2004-10-27, 22:44:33

Previous topic - Next topic

Feldin

Quote from: ManuEjnye srácok, ki tette ezt??? :D
Azért ez csúnya...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s


Marfy


Xaga

Quote from: ManuEjnye srácok, ki tette ezt??? :D

Fogalmunk sincs igaz Bob :D

Rounin

Quote from: ShadowolfEz olyan magyaros...

Szeritnem meg olyan rajongói :) Ha már japán nõje nem lehet, legalább macija legyen japán :D

Damnatus


Moha

Quote from: ManuEjnye srácok, ki tette ezt??? :D
Nem én voltam! Nem tudok semmit!  :angyali:
(hang a háttérbõl: - Ha elárulsz, meghallsz!)

Amúgy nem is tudtam, hogy ilyesfajta zenekarok is megfordulnak kis hazánkban...

.Attila

Lesül a pofámról a bõr. Ott rohadjon meg az, aki ilyenre képes!

edit: dejó országba születtünk...

Baldy

Na ennyit a magyarokról.
Nem becsülnek semmit, legfõképp mások értékeit.
Szégyellem, hogy magyar vagyok! Ennyit errõl.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moha

Hát, mondjuk azt én sem értem, miért pont az a szerencsétlen plüssmaci kellett nekik... :ejj:
De szerencsére még nem mindenki tartozik az ilyen alja-néphez.

Itachi

Quote from: BaldyNa ennyit a magyarokról.
Nem becsülnek semmit, legfõképp mások értékeit.
Szégyellem, hogy magyar vagyok! Ennyit errõl.
Te csak most? :rolleyes:  Én már régen.. :ejj:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

.Attila

Quote from: ItachiTe csak most? :rolleyes:  Én már régen.. :ejj:
Azt nem írta, hogy csak most ;)

Baldy

Itachi: már nagyon régen, de itt volt egy jó példa, hogy miért is...
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Itachi

Quote from: BaldyItachi: már nagyon régen, de itt volt egy jó példa, hogy miért is...
Borluj keblemre sorstárs!!! :tezsvir:  :p  A témát lezárom mert egy offtopic, kettõ nem akarom a a sok lelkes hazafit kiábrándítani... :rolleyes:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Feldin

Quote from: ItachiBorluj keblemre sorstárs!!! :tezsvir:  :p  A témát lezárom mert egy offtopic, kettõ nem akarom a a sok lelkes hazafit kiábrándítani... :rolleyes:  :zen:
Nyissunk egy topicot az utáljuk az amcsikat mellé utáljuk a magyarokat címmel...
Na jó, magyarokból csak bizonyos magyarokat.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Suszi

Azt hiszem nem kell ekkora feneket keríteni ennek.  :)  Szerintem máshol is ilyenek az emberek, nem csak itt. De innentõl ez tényleg  :_off:

.Attila

Elnézést, hogy :_off:
Máshol nem ilyenek az emberek, a magyarok ilyenek, akik nem tudnak egymás mellett élni, mert "ha nekem nem jó, neki se legyen" hozzáállás van, nem tisztelik mások tulajdonát (lásd a konkrét esetet), ezek nagyon gyakoriak, szinte már általánosak. Más országban is van ilyen, csak jóval kisebb arányban.
Japánban akarok élni, legalábbis ki akarom próbálni, mert szinte biztos, hogy 1000* jobb ott, mint itt.

Marfy

Nem akar valaki kirándulást szervezni Japánba :) , de most komolyan, mert akkor elkezdek rá gyûjteni.

.Attila

Quote from: NokiNem akar valaki kirándulást szervezni Japánba :) , de most komolyan, mert akkor elkezdek rá gyûjteni.
Hány év múlva akarsz menni? :D
Csak az út oda-vissza vagy 200ezer Ft. Ott az ingatlan árak rohadt magasak, így gondolom a szállás is egy valag pénz lenne. Többi árról meg gõzöm sincs.

Marfy

Quote from: TriviHány év múlva akarsz menni? :D
Csak az út oda-vissza vagy 200ezer Ft. Ott az ingatlan árak rohadt magasak, így gondolom a szállás is egy valag pénz lenne. Többi árról meg gõzöm sincs.

Komolyan én elõbb utóbb ki szeretnék menni, jó lenne letelepedni is de ez csak álom :). De elõször is nem ártana nyelvet is megtanulni.
Hát ha majd nyerek a lottón akkor az egész fórum jöhet :) (de lottózni is kellene hozzá).
Valami kis nyugodt kisvárosban szivesen éldegélnék, meg nemtudom az emberek mennyire fogadnának be.

.Attila

Jó volna kimenni, de momentán csak egyetlen esélyét látom ennek:
egyetemi ösztöndíjjal + diákhitel + egyéb ösztöndíjak + egyéb kiegészítések

Egyéb ösztöndíjak között nem árt, ha benne van a köztársasági, akkor már szerintem esélyes, hogy normálisan lehetne ott élni egy évig.
Namost, a BME-n 4 helyet osztogatnak évente, ott írták, hogy az utazási költségeket a diáknak kell állnia, félévente 125000 Ft!!! Ide kell a diákhitel, pont annyi. De ebbõl még nem fogsz megélni Japánban, a külföldi ösztöndíj mellé kellenek még kiegészítések. Aki persze ilyen ösztöndíjat kap, az biztos kap tanulmányi ösztöndíjat. Ez szaktól függ, nálunk, mûszaki menedzseren 15-18 ezer Ft/hó. Szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem elég. Ha jönne a köztársasági (30250/hó), akkor együttesen már elég szép, és szerintem elég lenne. Csakhát azt nem osztogatják csak úgy. Ilyenkor jönnek az egyéb kiegészítések (megspórolt pénz, rokonok adhatnak esetleg, mert nem kis eseményrõl van szó).

De ez mind egyetemi ösztöndíjjal, ami csomó kedvezményt jelent a szállásban (nem tudom pontosan, de azért gondolom, hogy ez így van).
Ösztöndíj nélkül? Hááát... talán majd ha el kezdek dolgozni, és annyira mázlista leszek, hogy a havi bérem min. netto 1 millió lesz, akkor lesz esélyem kimenni, csak akkor valszeg már a családot is vinni kell.

Vagy olyan vállalathoz menj, aminek vannak japán kapcsolatai, és kiutaztatnak oda :D

Moha

Hát kint tuti jobb az életszínvonal. Persze azért nekik is megvannak a gondjaik, szóval ott sem fenékig tejfel az élet, de az itteninél tuti, hogy jobb.
De sajnos az egyszerû ember aligha tud megfizetni egy ilyen utat, hát még a letelepedést.
Kár, hogy amerikába bõven szerveznek utakat és oda sokkal olcsóbb kiutazni, mint Japánba. Pedig azért amerika sincs ide olyan közel.

Marfy

Én ösztöndíjra nem számíthatok mert nálunk ilyen nincs.
Hátha majd dolgozok akkor esetleg összeszedem a pénzt, vagy valami munkalehetõség de szerintem nem nagyon hirdetnek magyaroknak munkát Japánba, fõleg nem kiadványszerkesztõnek :).
Egy nyári Anime tábor Japánba jó is lenne  :hopp: .

Damnatus

Hali!

Én is szeretnék Japánba utazni, eltölteni sok idõt ott, de nem szeretnék ott letelepedni. A barátaim itt vannak, és én jól érzem magam velük, olyan részei az életemnek, amit nem szívesen adnék fel.
És hogy hogyan fogadnának minket? A japán lányok biztos örülnének a vérfrissítésnek!
Szerintem Japánban sem jobbak az emberek mint itt, nekik is megvannak a maguk rossz szokásai. Illetve nem is szeretem azt, ha népcsoportokra, népekre, kultúrákra kialakult toposzokat készpénznek veszünk.

Manu

Ha már pályázat akkor én most ezt nézegettem, mert hogy e területen dolgoznék. Ha valakinek tetszik, fekszik tudok hozzá egy cseh, meg egy lengyel brigádot, akik társulnának. Engem egy kicsit elrémiszetett az 55 o. kiírás, meg az önrész, de arra is lehet igényelni céltámogatást.

Nevezzük át a topicot "magyarok japánban"-ra.

Meske

Én azt hallottam, hogy mivel a japánok rokonnyelvnek tartják a magyart (valószínüleg az is), ezért szoktak pályázatokat kiírni csak magyaroknak, s ez által kis japán tudással is ki lehet jutni, csupán csak meg kell nyerni a pályázatot! :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Nem rokon a magyar a japán nyelvvel, csak szeretnénk! ;)

Meske

Quote from: DamnatusHali!

Nem rokon a magyar a japán nyelvvel, csak szeretnénk! ;)
Végülis van benne valami (mármint a rokonságban), ugyanis, egykor mi is Ázsából indultunk... És Moha is mondja, hogy tényleg sok hasonlóság van a nyelvtanban.

A finnek pl. azt mondják, hogy nem rokon a magyar nyelvvel, s ott a sulikban is így tanítják, ezzel szemben nálunk mégis az ellenkezõjét tanítják a sulikban. De hogy most melyik az igazság? Passz, nem tudom...

Az biztos, hogy a mi nyelvünknél nehéz megállapítani pontosan, hogy mégis mely nyelvekkel van rokonságban, mert ugyebár a vándorlásunk alatt sok néppel keveredtünk, s így azoknak a nyelvi sajátosságaik is beépülhettek a nyelvünkbe...

De ez már nagyon :_off:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Xaga

:_off: Magyar és Finn rokon nyelv ha nem hiszed járj utána:)

Damnatus

Hali!

Meske
Most félévkor szigorlatozok nyeltörténetbõl, hidd el, a magyar rokona a finn nyelvnek, a finnugor nyelvcsaládhoz tartozik mindkét nyelv.
Az, hogy a finneknek esetleg nem tetszik a mi rokonságunk, az meglehet, de ettõl még nyelvileg rokonok vagyunk.
Ázsiából származnak az indoeurópai nyelvek is, (megmég egy rakat), nyelvi rokonság mégsem mutatható ki.
Sokan szeretnék, ha a magyar nyelv elõkelõ rokonsággal, vagy dicsõ múlttal rendelkezne, ezért találnak ki olyan nyelvi rokonságot, ami nem  létezik. (pl. a sumér nyelv, vagy akár a japán).