Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Ramiz

Belehallgattam egy-egy Without face és Burzum számba. Ha egyszer majd a Texasi láncfûrészes gyilkos c. szerepjátékkal fogok játszani, akkor feltétlenül ilyen zenét teszek be alá. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Itt a vizsgaidõszak dereka, terhelt szürkeállományunkra és lestrapált idegrendszerünkre ilyenkor balzsamként hat az atmoszférikus blekmetál! Igen, ön is, meilletõdve a monitor mogött, vegye, vigye!
Visszafogod lélegzeted mint vízben a vidra,
amikor a Naglfar-tól felcsendül a Vittra*!
Elsõsorban ajánlom az Andorka-féle szociológia könyv maradéktalan elsajátításához. Vegyük például a gyerekek mint kiemelt demográfiai csoport szociológiai problémáit. A Sunless Dawn sötétsége szívbemarkoló háttérzenéje a fejlõdésben lévõ országok gyermekeirõl szóló cseppet sem vidám statisztikai adatok elemzéséhez. Lépjünk tovább: nõk. Emerging From Her Weepings a megoldás. A nõk évszázados kizsákmányoltságának történetét valamint a jelenkor feminista mozgalmait röpke percek alatt véshetjük agyunkba eme kíméletlen ám mégis oly dallamos opusz hathatós segítségével. De tovább, tovább, szorít a határidõ! Népességi adatok, különös tekintettel a hazai helyzetre. Természetesen The Eclipse Of Infernal storms. A halálozási adatok táblázatának böngészéséhez ajánlom-e sorokat:
"I could see the gate
rise before my eyes
With a freezing smile
I entered the reign of death"

Megérkeztünk a vallás témakörét taglaló fejezethez. Amikor a kultuszok társadalmi szerepén és definícióján elmélkedünk idézzük elménkbe a következõ sorokat a Failing Wings c. számból:
"From the ruins of my domain
They gathered with a pagan oath"

Ha szerencsénk van és megtaláljuk a bónusz trekkeket is becses cédénkent vagy winamp playlistünkben, szemünk megakad egy Iron Maiden klasszikus feldolgozásánál melynek címe The Evil That Man Do. E remekmû segítségével már szakértõknek érezhetjük magunkat a deviáns viselkedés minden megnyilvánulási területén.
A végére pedig a másik bónusznóta: Pleasure to Kill Csapjuk hát fel a vaskos kék kötetet az Állam, Kormányzat, Politika fejezetnél.
_____________________________________________________
Ramiziánus (c) jelölési rendszer
* ez az album címe

Xipe

Quote from: RamizBelehallgattam egy-egy Without face és Burzum számba. Ha egyszer majd a Texasi láncfûrészes gyilkos c. szerepjátékkal fogok játszani, akkor feltétlenül ilyen zenét teszek be alá. :)


A texasi Lancfureszeshez a Burzum es a Without Face gyenge.
akkor mar inkabb hallgass Cannibal Corpse regi albumai kozul barmelyiket vagy Cryptopsy.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: XipeA texasi Lancfureszeshez a Burzum es a Without Face gyenge.
akkor mar inkabb hallgass Cannibal Corpse regi albumai kozul barmelyiket vagy Cryptopsy.
Valamelyik részben asszem Corpse is a filmzene, de legalábbis valami nagyon hasonló.

Dragon

A Burzum különben is inkább háttérzene vagy aláfestõ zene.
Aztán ott vannak olyan számok, mint a Tomhet, vagy pl. az egész Daudi Baldrs album, az meg aztán minden csak nem metál, ugye.
De ettõl függetlenül a kedvenceim közé tartozik a "banda" :D (aki ismeri kicsit a hátterét, tudja min kuncogok)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Aephidon

Quote from: RamizBelehallgattam egy-egy Without face és Burzum számba. Ha egyszer majd a Texasi láncfûrészes gyilkos c. szerepjátékkal fogok játszani, akkor feltétlenül ilyen zenét teszek be alá. :)

Inkább Abruptumot tegyél efféle szerepjáték alá... :__devil:
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Ramiz

Pirula: esküszöm, te nem vagy normális, de a legviccesebb nem-normális vagy, akit csak ismerek! :cool: Sajnos nem tudok repet adni, pedig szétröhögtem a belem.

Texasi rpg: jó, de akkor Lovecraft alá mit tegyek? Nem zúzós kéne, hanem sejtetõs, paráztatós.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizPirula: esküszöm, te nem vagy normális, de a legviccesebb nem-normális vagy, akit csak ismerek! :cool: Sajnos nem tudok repet adni, pedig szétröhögtem a belem.
Köszönöm a bókot, csak rommá tanultam/om az agyamat és valahol ki kellett buknia. :)
Quote from: RamizTexasi rpg: jó, de akkor Lovecraft alá mit tegyek? Nem zúzós kéne, hanem sejtetõs, paráztatós.
Szerintem ne metalban gondolkodj akkor hanem valami dark ambientben. Asszem Mortiis korábbi albumai passzolnak. De lehet hogy az inkább fantasy és nem horror, én nem ismerem csak hallottam róluk.

Rounin

Quote from: RamizMost én is Rhapsody-t hallgatok. :) Rou-chan megfertõzött. :D

*rezignált sóhaj* Vér fog folyni ^^

Örülök-örülök. Sikerült szerezni tõlük, vagy erõlködjünk rajta kicsit közösen? :)

Ramiz

Quote from: Rounin*rezignált sóhaj* Vér fog folyni ^^
Megjött az e havi? :haha:  :__devil:

Quote from: RouninÖrülök-örülök. Sikerült szerezni tõlük, vagy erõlködjünk rajta kicsit közösen? :)
Nem lehetne... mindkettõ? Kell pár dalszöveg is és nyomathatjuk a Rhapsody-kat a táborban. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Kezdem nagyon megszeretni ezt a zenét. Ennyire beteg, zajos, perverz death metállal még életemben nem találkoztam. Adott egy dobgép, mindenféle elvetemült ritmussal, grind témáktól gyermekkoromban megízlelt legszebb Thunderdome és Terrordome cédéken hallot ritmusokig. A gitárok szakítanak ahogy kell, az énekes(ek) meg elég változatos skálán károg(nak) és üvöltözi(ne)k. Itt zerencsére tényleg sikerül a hangulatteremtésre használni a hörgést, nem úgy mint sok bandánál ahol rövid idõ alatt egysíkúvá válik. Emellett még nagyon jól alkalmaztak különbözõ zörejeket, narrációt, néhol talán szintit, vagy csak hangmintákat.
Focimeccs lerajzolása: ez a lemez olyan mintha az Ítélet Napja (terminátori értelemben) utáni tájat néznénk ahol a gépek és az emberek ölik egymást halomra, csak itt sokkal több a nyálkás, testnedvekkel borított halódó fém, nincs korom és megperzselt hullák az atomrobbanások után. Szorongató, abszolút hideg és embertelen világvége képet sugároz, ahol nincs egy deka sem az öngyilkos zenék romantikájából. Aki harap az ilyesmikre, feltétlenül szerezze be. Vagy szóljon nekem.

Ramiz

Ha ez az, ami a Clerks-ben van, kell!!! :D Ha nem, akkor meg belehallgatnék egy-két számba... ftp-dre felteszel párat?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Elerkezett az ido, amikor megint beinditom zenekunyeraralasi tevekenysegeimet.
Uraim, Kerem a listakat.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: RamizHa ez az, ami a Clerks-ben van, kell!!! :D Ha nem, akkor meg belehallgatnék egy-két számba... ftp-dre felteszel párat?
Az bizony Olaf! :D
Quote from: XipeElerkezett az ido, amikor megint beinditom zenekunyeraralasi tevekenysegeimet.
Neked már megvolt az én régi listám most akkor csak az újakat küldöm el úgy jó?

Xipe

Quote from: PirulaAz bizony Olaf! :D
 
Neked már megvolt az én régi listám most akkor csak az újakat küldöm el úgy jó?


tokeletes.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dragon

Én még nagy rendezgetés elõtt állok, és totális a káosz nálam, szóval...
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

Quote from: XipeElerkezett az ido, amikor megint beinditom zenekunyeraralasi tevekenysegeimet.
Uraim, Kerem a listakat.
Cryptopsy-ért bármit... ;)
Légy türelemmel, és lesz listám. De még nekem is sokat kellene most rendezkednem, akárcsak sárkány kollégának.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Karma XXL

Quote from: XipeElerkezett az ido, amikor megint beinditom zenekunyeraralasi tevekenysegeimet.
Uraim, Kerem a listakat.

Most érkezik be 3 teljes diszkográfia (The Gathering, Katatonia és My Dying Bride), miután ezeket taggeltem és elrendeztem, én is adok listát :)

Ramiz

The Gathering - én is most kaptam meg a (majdnem) teljes cuccost... nagyon szeretem. If_then_else-szel kezdtem anno, máig is az az egyik kedvencem, fõleg mert a többi albumcímet keverem. :) Az is tetszik benne, hogy lehet rá kómázni is meg "bólogatni" is.

The Berzerker - furcsa, az ilyen stílusú zenéket (hörgés, sok dob, dallamtalan gitár) nem bírtam, de ez végigmegy, ha beteszem. Jó zúzós!!! :whoah: Kicsit vicces is szerintem, ami miatt fogyaszthatóbb. Viszont hiányolom azt a számot, amit a Clerks-ben énekel a ruszki srác!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

na akkor amint lehet kolcsonkernem oket mert elvezdek DJ-skedni juni 20 utan a winamp segitsegevel.
minden metalos jojjon hallgatni es szamokat kerni.
a tarsasag kevert norvegok swedek amerikaiak es mindenki mas.
a nap 24 orajaban es a het minden napjan megy zene.
Metal es Rock

Braingell


nem kell mas csak egy winamp es betolteni a shoutcast.pls-t es kesz.
varok mindenkit.
irc-n van chat is #braingell
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Baldy

Quote from: Xipena akkor amint lehet kolcsonkernem oket mert elvezdek DJ-skedni juni 20 utan a winamp segitsegevel.
minden metalos jojjon hallgatni es szamokat kerni.
a tarsasag kevert norvegok swedek amerikaiak es mindenki mas.
a nap 24 orajaban es a het minden napjan megy zene.
Metal es Rock

Braingell


nem kell mas csak egy winamp es betolteni a shoutcast.pls-t es kesz.
varok mindenkit.
irc-n van chat is #braingell

Na akkor most már van okom 20-ra várni :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

TurboK

Quote from: XipeElerkezett az ido, amikor megint beinditom zenekunyeraralasi tevekenysegeimet.
Uraim, Kerem a listakat.
http://evilboris.greg2k.com/lists/music.html

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Aephidon

Quote from: XipeElerkezett az ido, amikor megint beinditom zenekunyeraralasi tevekenysegeimet.
Uraim, Kerem a listakat.

Itt a nem teljes gyûjtemény lista:

Lista

Megj.: néhány album nem mindig van kéznél.
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

TurboK

ma este Dream Theater koncert !!

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

akinek van winamp-ja, most meghallagthat engem a teszt csatornan.
adjatok be ezt a url-t es mar halljatok is 66.117.2.27:8002/listen.pls
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Assassin

Quote from: Xipeakinek van winamp-ja, most meghallagthat engem a teszt csatornan.
adjatok be ezt a url-t es mar halljatok is 66.117.2.27:8002/listen.pls

I'm listening... :)
" There is no sin to know their sins."

TurboK

most tényleg csak én voltam fenn a DT koncerten?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

ja mert volt penzem elmenni ra mi?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Zelgadis

Quote from: TurboKmost tényleg csak én voltam fenn a DT koncerten?

mér' szerinted mi nem hallgattuk kívülrõl? :D  :haha:   :lul:  :rotflol:  :hahaha:

Assassin

Quote from: TurboKmost tényleg csak én voltam fenn a DT koncerten?

Félév alatt 2 koncertre nem tudtam elmenni pénzhiány miatt, (Rammstein, Nightwish), ezért nem is figyelem mikor és mik lesznek egy darabig...
" There is no sin to know their sins."