Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Ramiz

Thornwill : nagyon tetszik, pont az ízlésemnek megfelelõ, Stainless Steel énekesének következõ bandája, ugye? Hangulat ugyanúgy megvan. Még csak 3 számot szereztem meg (dc-rõl). Ha vki ismeri, és tud ehhez hasonlót ajánlani, azt örömmel fogadom. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Karma XXL

#361
Tegnap szereztem meg a Theatre of Tragedy Fragments címû, látszólag válogatásalbumát, amit azóta legalább ötször végig is hallgattam. Érdekes, hogy egy doom-metál együttes hogy megy át ipari techno-ba  :3x3: Mindegy, ezen az albumon van régi, és új szám is.

Mondjuk én szeretem az ipari techno-t, szóval annyira nem tört rám a "KUKÁBA VELE!!!!!!!!négy4negyvennégy!!" érzés. Azt tudtátok, hogy a férfi énekes magyar? (Raymond István Romonyi)

Xipe

Szivesen lenyulnam rolad emlitett albumot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: RamizThornwill : nagyon tetszik, pont az ízlésemnek megfelelõ, Stainless Steel énekesének következõ bandája, ugye? Hangulat ugyanúgy megvan. Még csak 3 számot szereztem meg (dc-rõl). Ha vki ismeri, és tud ehhez hasonlót ajánlani, azt örömmel fogadom. :)
Csak sikerült levadásznod! :D
Quote from: SysOP XXLTegnap szereztem meg a Theatre of Tragedy Fragments címû, látszólag válogatásalbumát
Eztet most nem értem nagyon. Hogyhogy látszólag válogatás? Újrafelvett nóták vagy micsoda?

Karma XXL

Quote from: PirulaEztet most nem értem nagyon. Hogyhogy látszólag válogatás? Újrafelvett nóták vagy micsoda?

Úgy látszólag válogatás, hogy a metal-archives "Full-length"-nek definiálta, miközben az összes rajta lévõ szám címét láttam a régebbi albumok tracklistjén. Nem tudom, hogy most Nell-lel újravették-e a számokat, vagy csak úgy odavágták õket, mert a régi albumok nincsenek meg, csak a Lorelei szám egy válogatáson.  :rolleyes:

Ramiz

Quote from: PirulaCsak sikerült levadásznod! :D
Ja, 3 számot... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Félreértés ne essék, a szomorú smiley itt nem a minõségre, hanem a hangulatra utal. Anathemáék ugyanis egy nagyon szellõs, hangulatos rocklemezt kreáltak négy évvel ezelõtt. Nincs túlzsúfolt hangszerelés, szénné torzított gitárok, minden könnyednek és természetesnek hat. A szomorkás hangulat ami mindenhol ottvan pedig ezért nem lesz nyomasztó, inkább belenyugvást sugároz a címben foglalt kilépéshez - ami ugye öngyilkosságot sejtet, mert mégiscsak depi metálból indultak el. Én azokat a lemezeiket nem hallottam, ezt viszont tudom ajánlani azoknak is akik nem rock vagy metálzenével kelnek és fekszenek sok dal egyenesen rádióbarát.

Xipe

Quote from: PirulaFélreértés ne essék, a szomorú smiley itt nem a minõségre, hanem a hangulatra utal. Anathemáék ugyanis egy nagyon szellõs, hangulatos rocklemezt kreáltak négy évvel ezelõtt. Nincs túlzsúfolt hangszerelés, szénné torzított gitárok, minden könnyednek és természetesnek hat. A szomorkás hangulat ami mindenhol ottvan pedig ezért nem lesz nyomasztó, inkább belenyugvást sugároz a címben foglalt kilépéshez - ami ugye öngyilkosságot sejtet, mert mégiscsak depi metálból indultak el. Én azokat a lemezeiket nem hallottam, ezt viszont tudom ajánlani azoknak is akik nem rock vagy metálzenével kelnek és fekszenek sok dal egyenesen rádióbarát.

You know you ain't going nowhere
You're stuck inside while the mind is flying
You said you'd help me in the morning
Twisting on pins into my eyes
And dragging on the ceiling below you
Fixing up the walls with your crooked hands
While you're miles away, miles away, miles away

I didn't think it'll all end up like this
There's spiders on the wall and they stink of piss
Dead heads lying in the corner
Staring at me making me feel bad
I put my hands up to my eyes
But the holes in my palms let me find a way
to corner you

I can't feel my chest because it ain't much
sucking through my skin into my BRAIN
oxygen pushing on the window cracks in the glass let it slip away
I start to cry and I keep on laughing
I close my eyes at what's left inside
and then i'll ran away

For all the time this land
for all the time in my hand
slip around
(...
...)
once again

Razor blades floating in the warm bath
air bubbles in your veins turning my hands black
whispers coming from the next room
window cleaner keep on SPYING
I put my hands up to my eyes
but the HOLES in my PALMS let me find
a way to corner me

twelve hammer for My breakfast
slipping of the edge in catatonic blood
multiple decibel inscriptions trying all they
can in miles an hour ... face
grey and looming downwards
sniffing ALL THE TIME for a ounce
of silence screaming all the way numbers
counting down inside me
solar system thoughts circle
round my HEAD false teeth hanging
from the ceiling feet looking of the goms
of the 2nd son I eat
my hands cos my legs are crying you
BROKE my neck cause i
snapped my spine I wish you would
die away to all the time in this land
and all the time in my hands circle
round in depth found calmness
fall once again


jo album
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: XipeYou know you ain't going nowhere... stb. stb.
....jo album
Jó szöveg. :)
Panic! :jee:

Karma XXL

Letöltöttem egy teljes Theatre Of Tragedy gyûjteményt, de sajnos 3 ponton lyukas (derült ki, miután fél órán át retaggeltem).

Tudna valaki segíteni a hiányzó számok beszerzésében?

[list=1]
  • A Rose for the Dead album - 5. Black as the Devil Painteth (Remix) 04:30
  • Image kislemez - 3. Fragment (Element remix) 03:56
  • Machine kislemez - 4. Radio (Kallisti remix) 04:03

Kösz :)

Pirula

Quote from: SysOP XXLLetöltöttem egy teljes Theatre Of Tragedy gyûjteményt, de sajnos 3 ponton lyukas (derült ki, miután fél órán át retaggeltem).

Tudna valaki segíteni a hiányzó számok beszerzésében?
  • A Rose for the Dead album - 5. Black as the Devil Painteth (Remix) 04:30
Ez megvan nekem! PM-et küldtem.

Ramiz

Iron Maiden-tõl melyik a legjobb album?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizIron Maiden-tõl melyik a legjobb album?
A Best of the Beast ha a címére hallgatsz. :haha: De az válogatás. Number of the Beast nagyon jó. Aztán én kábé ennyit ismerek, nem vagyok egy nagy Maiden-mániás. De amiket még emlegetni szoktak az a Powerslave, meg a Seventh Son of the Seventh Son.

Dragon

Én a Seventh Son-ra illetve még talán a Number of the Beast-re szavaznék.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]


TurboK

Dream Theater-Octavarium (WEBRIP)-2005-TINT

naaaaagyon állat zene.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

a DT tényleg jó, de engem valahogy irritál az énekes hangja... vagy a dalszöveg, vagy valami, viszont instrumentálban nagyon bejönne
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

Kiváncsi vagyok hogy Xipe-nak mi a véleménye az uj DT albumról.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Most néztem a sziget.hu-t, egész jó a program:
Hammer színpadon lesz Sentenced... búcsúturné ugyebár, nem kéne kihagyni. Egy a baj. A hangzás általában borzalmas szokott lenni, szóval nem árt közel állni a színpadhoz hogy inkább a kontrollokból meg az erõlködõkbõl közvetlen jövõ zenét hallja az egyszeri koncertlátogató. Brainstorm meg Obituary is jónak ígérkezik.
Nagyszínpadon Nick Cave, Ska-P, meg KoRn - bár utóbbi engem nem érdekel, de gondolom itt csak felkapja rá pár ember a buksiját. Meg The Wailers, nem meglepõen Bob Marley nélkül.
Szokott kinézni valaki?

Dragon

Quote from: PirulaSzokott kinézni valaki?
még egyszer sem voltam, nincs nagy ingerenciám arra, hogy össze-vissza tapossanak, habár a bakancsomnak már meg se kottyan
de ekkora tömeget egyetlen buszjegy áráért kapok az 1-es villamoson pl., igaz, ott bajosabb sátorozni
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Ramiz

Quote from: bpka000de ekkora tömeget egyetlen buszjegy áráért kapok az 1-es villamoson pl., igaz, ott bajosabb sátorozni
:lol:

Nekem az a fõ bajom, hogy
1. drága
2. nem olcsó
3. sok pénzbe kerül
4. a jó (=engem érdeklõ) koncerteket mindig külön napokra teszik, és egy egyórás koncert meg nem ér meg annyi pénzt (ld. 1.-3.).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: TurboKKiváncsi vagyok hogy Xipe-nak mi a véleménye az uj DT albumról.


meg nem hallottam.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: Xipemeg nem hallottam.
filemp3.org-on fenn van, ha nem tudsz reggelni akkor nyitok ftpt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Most hallgattam meg egy igen regi CD-t.
The Beavis and Butt-Head Experience.
MegaDeth - 99 ways to die-t hallgassa meg mindenki ha megvan.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Quote from: XipeMost hallgattam meg egy igen regi CD-t.
The Beavis and Butt-Head Experience.
MegaDeth - 99 ways to die-t hallgassa meg mindenki ha megvan.
haha, én meg most vettem egy olyan cdt hogy Beavis and Butthead Do America Original Motion Picture Soundtrack. Elég jó és változatos metál gyüjtemény lenne, csak azt nem értem hogy 2 rap zene meg egy No Doubt hogy került oda.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Mivel a Beavis and Butthead 100% MTV pribek ezert kerult ra Hip Hop es Pop szam is.
A sorozat keszutoi pont ezert is hagytak abba a B&B rajzolasat mert nincs mar az MTV-n normalis zene.
Ha netan emlekszel ra akkor regen olyan volt hogy B&B beszeltek egye gyuttesrol es bemutattak toluk egy klippet, utana par evvel kaptak csak meg az igazi sorozatukat.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Zelgadis

Quote from: XipeMost hallgattam meg egy igen regi CD-t.
The Beavis and Butt-Head Experience.
MegaDeth - 99 ways to die-t hallgassa meg mindenki ha megvan.

hö höhö.... höhöhö.... kewl :)

Én most pl Rhapsody-t hallgatok hát hú bazz  :eeek:
Aszongya winamp "heavy metal" háát, sztem inkább "orchestral metal" csak ilyen nincs :D baromi jókat csinálnak de szerintem messze van a "heavy" tõl

Ramiz

Most én is Rhapsody-t hallgatok. :) Rou-chan megfertõzött. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dragon

Quote from: Zelgadishö höhö.... höhöhö.... kewl :)

Én most pl Rhapsody-t hallgatok hát hú bazz  :eeek:
Aszongya winamp "heavy metal" háát, sztem inkább "orchestral metal" csak ilyen nincs :D baromi jókat csinálnak de szerintem messze van a "heavy" tõl
Talán már említettem, de a saját véleményük szerint õk "Symphonic Epic Power Metal"-t játszanak. Valószínûleg ez a kategória sem fog soha bekerülni a winamp listájába :D

Én ma "Lamb of God"-ot hallgattam, egész jó.
hö, aszongya: "Pure American metal" :lol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

Quote from: bpka000Talán már említettem, de a saját véleményük szerint õk "Symphonic Epic Power Metal"-t játszanak. Valószínûleg ez a kategória sem fog soha bekerülni a winamp listájába :D

Én ma "Lamb of God"-ot hallgattam, egész jó.
hö, aszongya: "Pure American metal" :lol:
Winamp alapból kioszt néhány (nem annyira hasznos) kategóriát, ha ID3v2 vagy APE tagot használsz akkor gyakorlatilag bármit lehet írni a kategóriához, programtól független. Ja, a Winamp picit kezdetleges ugyhogy ilyenhez nem ért.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>