Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Mattanja

Quote from: Pirulaa discman elemei itt felmondják a szolgálatot
Kizárt! De ha mégis, akkor ott van az mp3 lejátszóm végszükség esetére - hogy még hallgathassak egy kis My Dying Bride-ot vagy Thy Catalfalque-ot!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: PirulaAz ilyen tanácsokkal óvatosan mert rögzülnek a reflexek. Régen én Carmageddonozás közben hallgattam állandóan Judas Priestet - a Painkiller albumot, de vagy milliószor lement. Aztán amikor kocsiba ültem és elindítottam a kazettát szinte kerestem az idõszámlálót a visszapillantó fölött. :)
Most képzeld csak el, lemész a pincébe, a dobhártyáidat mondjuk fülesbõl áradva masszírozza a kellemes kétlábdobos hörgés. Fát kell vágnod, álmos tekinteted a nagyfejsze után kutat. Befelé botorkálsz a félhomályban... Egyszer megakadsz egy kék flakonon zzzzzzzz kattan az agyad! Mana! Literes kortyokkal feltöltöd varázserõdet majd megragadod a fûnyíró melletti szekercét a sarokból. Ösztöneid a furcsa, lombikban lebegõ lények elpusztítására ragadtatnak. Nagymamád hát határon legendás kompótgyûjteménye egy csapásra megadja magát az enyészetnek. Nem kerüli el a figyelmedet a kapu felé lopódzó sötét árnyalak sem. Egy gyors ugrással elvágod az útját, majd egy kecses mozdulattal a gerincét. Marci cica a falu legjobb egerésze, valamint gyermekkori játszótársad halk nyikkanással távozik az örök egerészmezõkre. Diadalittasan lépnél a fényre, de fejed elakad a szemöldökfában, vérzõ homlokkal esel hanyatt. Gyógyitalt de sürgõsen! Még szerencse hogy a papa a dugipálinkáját az ajtó közelében levõ szekrény aljában tartja. Két három HP után már érzed a javulást és talpra szökkensz. Szerencsére a discman elemei itt felmondják a szolgálatot és te rádöbbensz hogy fagyállómérgezéssel és hullarészegen ácsorogsz a tönkrezúzott cseresznyekompótok roncsai között.
Kalandod itt véget ér.
:haha:  :lul:  természetesen átkozott reputation rendszer miatt megint nem tudok adni semmit se, de addig is megpróbálom abbahagyni a sikoltva röhögést. :D

Mattanja

Quote from: Fazék:haha:  :lul:  természetesen átkozott reputation rendszer miatt megint nem tudok adni semmit se, de addig is megpróbálom abbahagyni a sikoltva röhögést. :D
Adtam helyetted is, igaz csak 4-et.
Quote from: PirulaAz ilyen tanácsokkal óvatosan mert rögzülnek a reflexek.
Eredetileg Kamelotot hallgattam, de ez és a Nile sokkal hatásosabb, mert jobbak lesznek a harci reflexeim! ;)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: ShiroiAdtam helyetted is, igaz csak 4-et.
:merci:
Quote from: ShiroiEredetileg Kamelotot hallgattam, de ez és a Nile sokkal hatásosabb, mert jobbak lesznek a harci reflexeim! ;)
:D Az garantált ínhüvelygyulladás.

Mattanja

#484
Az elsõ album 2/3-a kifejetten tetszik, a többi csak elmegy. Viszont a Beautiful lie egészen más lett, teljesen eltérõ a hangulat és a hangzás is, nem is tetszik (még?). Magam sem értem, hogy hogyan "jöhet be" nekem ilyen könnyed kis zaj... biztosan túltöltõdtem a death metallal, vagy ilyesmi... :confused:

Quote from: Pirula:D Az garantált ínhüvelygyulladás.
Eddig még bírom. Most mondjuk sajnos zsinórban 2 nap maradt ki, és nem is éreztem már jól magam. :( ;) A kezem meg már fórumozás közben is automatikusan shift+alt-ra áll be, nem a megszokott ctrl+shift-re... :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Beren

Quote from: PirulaAz ilyen tanácsokkal óvatosan mert rögzülnek a reflexek. Régen én Carmageddonozás közben hallgattam állandóan Judas Priestet - a Painkiller albumot, de vagy milliószor lement. Aztán amikor kocsiba ültem és elindítottam a kazettát szinte kerestem az idõszámlálót a visszapillantó fölött. :)
Most képzeld csak el, lemész a pincébe, a dobhártyáidat mondjuk fülesbõl áradva masszírozza a kellemes kétlábdobos hörgés. Fát kell vágnod, álmos tekinteted a nagyfejsze után kutat. Befelé botorkálsz a félhomályban... Egyszer megakadsz egy kék flakonon zzzzzzzz kattan az agyad! Mana! Literes kortyokkal feltöltöd varázserõdet majd megragadod a fûnyíró melletti szekercét a sarokból. Ösztöneid a furcsa, lombikban lebegõ lények elpusztítására ragadtatnak. Nagymamád hát határon legendás kompótgyûjteménye egy csapásra megadja magát az enyészetnek. Nem kerüli el a figyelmedet a kapu felé lopódzó sötét árnyalak sem. Egy gyors ugrással elvágod az útját, majd egy kecses mozdulattal a gerincét. Marci cica a falu legjobb egerésze, valamint gyermekkori játszótársad halk nyikkanással távozik az örök egerészmezõkre. Diadalittasan lépnél a fényre, de fejed elakad a szemöldökfában, vérzõ homlokkal esel hanyatt. Gyógyitalt de sürgõsen! Még szerencse hogy a papa a dugipálinkáját az ajtó közelében levõ szekrény aljában tartja. Két három HP után már érzed a javulást és talpra szökkensz. Szerencsére a discman elemei itt felmondják a szolgálatot és te rádöbbensz hogy fagyállómérgezéssel és hullarészegen ácsorogsz a tönkrezúzott cseresznyekompótok roncsai között.
Kalandod itt véget ér.

 :cool:  :appl:  :rotflol:
Nos, a téli vizsgaidõszakban nyomtam végig a Battlefieldet, csak tankkal (Fat Boy Slimre, mert poénos volt alá valami lazzaságot berakni, azóta inkább a Kill Them All-t, van a Master of Puppets-t szoktam vele nyomatni). Nos, ez után februárban "érdekes" dolog volt ismét beülni a tanulókocsiba és vezetgetni Szeged városában... a tankkal ugyebár lehet tapostatni, ütközni, LÕNI... volt, hogy már rutinból mozgott volna a jobb muatóujjam... (kóros:))
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Xipe

Quote from: Beren:cool:  :appl:  :rotflol:
Nos, a téli vizsgaidõszakban nyomtam végig a Battlefieldet, csak tankkal (Fat Boy Slimre, mert poénos volt alá valami lazzaságot berakni, azóta inkább a Kill Them All-t, van a Master of Puppets-t szoktam vele nyomatni). Nos, ez után februárban "érdekes" dolog volt ismét beülni a tanulókocsiba és vezetgetni Szeged városában... a tankkal ugyebár lehet tapostatni, ütközni, LÕNI... volt, hogy már rutinból mozgott volna a jobb muatóujjam... (kóros:))


Ez mondjuk olyan amikor Lineage2-vel jatszottam regen es egy esti pialas utan kerestem az F8 gombot mert oda allitottam be a Cure Poison varazslatot.
most ujra elkezdtem vele jatszani.
zene alatti most Static X regi es uj.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Néha túl nyögdécselõsnek tûnt az énekes hanjga, de már hozzászoktam. A zene teljesen redben van, enyhe KoRn beütést éreztem 1-2 helyen. Most random megy 14 szám a 24-bõl, mert be kell valljam, hogy egész jól tolják - persze csak a kategórián (nu metal) belül. ;) Meglepõdtem ugyan, hogy mennyi szomorúbb számuk van, de nagy örömmel (micsoda paradoxon) fogadtam. Nem lesz kedvenc együttes, de mindig szívesen teszem majd õket a playlistbe.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kvikveg

Quote from: PirulaAz ilyen tanácsokkal óvatosan mert rögzülnek a reflexek. Régen én Carmageddonozás közben hallgattam állandóan Judas Priestet - a Painkiller albumot, de vagy milliószor lement. Aztán amikor kocsiba ültem és elindítottam a kazettát szinte kerestem az idõszámlálót a visszapillantó fölött. :)
Most képzeld csak el, lemész a pincébe, a dobhártyáidat mondjuk fülesbõl ...
Hat...  :lul:  :lul:  :lul:
Basszus, meg mindig nem tudok repet adni!
En zene nelkul, tomeges egymastlovos Dukeozas utan voltam ilyen: kimentunk a gepterembol a bufe fele, porolto a falon, elso gondolatom: szetloni!  :haha:
Sajna rock, plane metal temaban nem tudok nyilatkozni... :rolleyes:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: KvikvegHat...  :lul:  :lul:  :lul:
Basszus, meg mindig nem tudok repet adni!
En zene nelkul, tomeges egymastlovos Dukeozas utan voltam ilyen: kimentunk a gepterembol a bufe fele, porolto a falon, elso gondolatom: szetloni!  :haha:
Sajna rock, plane metal temaban nem tudok nyilatkozni... :rolleyes:

mar epp irni akartam hogy te miota hallgatsz metalt mire elolvastam az utolso mondatodat.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Beren

Kõkori leszek - nincs valakinek egy Metallica-Symphonic koncert videója "kölcsönbe"? nekem csak a második album 82%-a van meg, annyit kaptam a CDboltban... :bruhuhu:
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Sidney

Quote from: BerenKõkori leszek - nincs valakinek egy Metallica-Symphonic koncert videója "kölcsönbe"? nekem csak a második album 82%-a van meg, annyit kaptam a CDboltban... :bruhuhu:
Ha jól tudom, az egyik Metallica-fan ismerõsömnek megvan, majd ha talizok vele, megkérdezem...

Mattanja

#492
Mint azt már máshol is említettem, most nagyon rá vagyok gyógyulva erre a symphonic black bandára. Bár amikor az anyanyelvükön brekegnek az néha rosszul esik (sosem szerettem a francia nyelvet), azért valamennyire hozzá tudtam szokni. Szokásosan nyugodt hangulatomban ezúttal õk voltak a társaim, nem pedig Karl Sanders-ék (Nile). Mégegyszer köszönet Orionnak értük!
Mivel kedd óta itthon döglök volt idõm hallgatni, éjjel-nappal-diablózás közben (is). És nem untam rá, pedig mindig csak az egyik album volt bennt a playlistben.
Violence, depression, redemption = AN
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lothandar

Quote from: Xipebocs de nagyon megcafollak mert alinkin parknak annyi koze van a metalhoz mint mondjuk a V-tecknek.
a linkin parkra emlekszem amikor meg csak nagyon underground helyeken jatsozttak 3-an, akkor meg volt ertelme a zenekarnak de azota(miutan kivalt minden eredeti tag) csak tomegzene lett.
annyi a kulonbseg kozottuk es a Backstreet boys kozott,hogy ok felhozzak a hangszereket a szinpadra.

Egyetertek, tomegzene es meg szar is.  :b+:  


Es most lehet kovezni.
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

sirtomi

Quote from: LothandarEgyetertek, tomegzene es meg szar is.  :b+:  


Es most lehet kovezni.
Tömegzene, de annyira nem szar. Szerintem vannak jó számaik.

Nem kövezek. Ez a te véleményed, másnak meg más :)

Xipe

Quote from: sirtomiTömegzene, de annyira nem szar. Szerintem vannak jó számaik.

Nem kövezek. Ez a te véleményed, másnak meg más :)


remenytelen eset vagy.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Keelhaul

A Linkin Park valami metálféle, én nu-metalnak hívnám. Attól még persze nem szeretem, de azért igyekeznek a fiúk, csak én egy kicsit infantilisnak érzem.Én véleményem.Az LP metálabb, mint amennyire a Zöld Nap vagy a Jó Sárlott punk.(Persze jó kérdés, hogy hogyan definiáljuk a két stílust?mûfajt?.LP-nek több köze van a reégebbi Metal vonulatokhoz, mint a Zöld Napnak a The Ramones-hez, vagy a Sex Pistolshoz)
Régen, 4 éve még szerettem a Numetalt, hallgattam sok ilyesfélét, még Limp Bizkitet is, ami pedig rendkívül primitív, szerintem.
Hallgassatok Industrial Metalt (rammstein, kmfdm) , meg klasszikusokat.
A Static-X minek számít nálatok? Szerintem nu, de egy ismerõsöm szerint meg industrial. Azóta nem alszom nyugodtan  :lul:
Amúgy a mostani friss felhozatalból a Ramm mellett legjobban a System of a Down tetszik (már elég rég óta), mert kreatív :)

Persze biztos van még egy csomó minden amit elfelejtettem, eléggé szétszórt vagyok :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Pirula

Quote from: KeelhaulRégen, 4 éve még szerettem a Numetalt, hallgattam sok ilyesfélét, még Limp Bizkitet is, ami pedig rendkívül primitív, szerintem.
A Ramones-nál nincs primitívebb zene. Talán csak néhány blues szám.

Keelhaul

Quote from: PirulaA Ramones-nál nincs primitívebb zene. Talán csak néhány blues szám.
Sex Pistols is primkó ;) de ez ilyen leépült fajta zene, olyan punkos :)
A Limp Bizkit meg egyszerûen csak bunkó, attól kemény, hogy sokszor mondják hogy fákkjú, meg fákáp
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Pirula

Quote from: KeelhaulSex Pistols is primkó ;) de ez ilyen leépült fajta zene, olyan punkos :)
Ja, Sid Viciousnál nem sok bénább basszert hordott hátán a föld. :D
Quote from: KeelhaulA Limp Bizkit meg egyszerûen csak bunkó, attól kemény, hogy sokszor mondják hogy fákkjú, meg fákáp
Nemtom Bizkitet nem ismerem, unszimpaitkus a Frédi, úgyhogy kimaradt az életembõl. De ha szereted a bunkó zenéket akkor tudom ajánlani a Blood for Blood-ot, Biohazardot, meg a Suicidal Tendenciest!, Sick Of It All-t, Madball-t. Kendõ szembe húzva, gettó, ami kell! :jee:
Ha meg magyarul, akkor Action, Összeomlás és Terror albumok. Zseniális.

Keelhaul

Quote from: PirulaJ De ha szereted a bunkó zenéket...
Imádom õket.  :lul:
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Pirula

Quote from: KeelhaulImádom õket.  :lul:
Két számnyi ízelítõt tudok biztosítani. Ha kell, PM.

Keelhaul

Quote from: PirulaKét számnyi ízelítõt tudok biztosítani. Ha kell, PM.
Igazából nem :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaJa, Sid Viciousnál nem sok bénább basszert hordott hátán a föld. :D
Tévedsz :p
Láttam már nála rosszabbat is....
De õ legalább egy idõ múlva beletanult egy kicsit...
Nem úgy mint néhány más, vagy más hangszereken 1-2 ember.
Ja és a pop-énekesnõket, fiúbandákat meg ilyeneket még nem is említettem, de talán ebben a topicban nem kéne ilyen durván lengetni a vörös posztót  :__devil:  :haha:

Pirula

Quote from: Kuro_TenshiTévedsz :p
Láttam már nála rosszabbat is....
Sajnos én is, pedig azt hittem tényleg lehetetlen. Az Áskálódó Rajzfilmhõsök nevezetû kalipunknak szánt banda koncertjén. Felvonultak a színpadra, egész jó cuccaik voltak, a dobos úgy vitte fel a duplázót hogy majd kiverte mindenki szemét, mert ugye neki az is van. Aztán elkezdték a koncertet... a duplázót nem hogy nem használta a srác, de egyszerûen egy Ramones - Blitzkrieg Bop témáját nem tudott volna leütni. A basszer... haverom mellettem állt és megjegyezte hogy ehhez fölösleges volt megvenni a négyhúrost, mert egy fékbowdenen ugyanúgy el lehetett volna játszani a témáit. Egyedül az E húrt használta aztán kalap.

Keelhaul

Quote from: PirulaSajnos én is, pedig azt hittem tényleg lehetetlen. Az Áskálódó Rajzfilmhõsök nevezetû kalipunknak szánt banda koncertjén. Felvonultak a színpadra, egész jó cuccaik voltak, a dobos úgy vitte fel a duplázót hogy majd kiverte mindenki szemét, mert ugye neki az is van. Aztán elkezdték a koncertet... a duplázót nem hogy nem használta a srác, de egyszerûen egy Ramones - Blitzkrieg Bop témáját nem tudott volna leütni. A basszer... haverom mellettem állt és megjegyezte hogy ehhez fölösleges volt megvenni a négyhúrost, mert egy fékbowdenen ugyanúgy el lehetett volna játszani a témáit. Egyedül az E húrt használta aztán kalap.
Biztos nem vetted észre az egyszerû felszín alatt meghúzódó fenomént :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Mattanja

Butítjátok itt a népet mindenféle igénytelen zenekarok emlegetésével, na majd mindjárt minõsítem a Good Charlotte-ot, hogy mennyivel jobb, mint a Nile... ;)
Viccet félretéve pozitívan csalódtam bennük, még hallgatom kicsit a The chronicles of life and death-et, aztán meglátjuk mit alkottak a Young and hopeless óta.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: KeelhaulBiztos nem vetted észre az egyszerû felszín alatt meghúzódó fenomént :)
Tényleg nem. Bele kellett volna böknöm ásóval.
Quote from: ShiroiButítjátok itt a népet mindenféle igénytelen zenekarok emlegetésével, na majd mindjárt minõsítem a Good Charlotte-ot
Errõl jut eszembe! Ma láttam valami újnak tûnõ Hooligans klippet, komolyan kezdek hinni abban hogy indigóval is lehet már zenekari imázst másolni.

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaHooligans
Öregem, tanulj meg helyesen írni!
Úgy kell azt írni, hogy Huligány. ;)
De hogy kerülnek a Metal topicba?  :3x3:

Keelhaul

Fujj, de utálom a huligennyt
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.