Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: DanhibikiDe nem szeretem ezt a nu-metalt vagy mit, sem...grunge, punk-rock, alternativ POWA!
Mi is a bajod a Nu-Metallal pontosan? Télleg puszta érdeklõdésbõl. Meg akkor érdekelne az is h szerinted/szerintetek mi is az a nu-metal pontosan. Mi az ami még/már abba tartozik, ilyesmik. Itt nem elõadókra célzok elsõsorban, hanem zenei elemekre.

Aephidon

dec. 10-én, vagyis most szombaton jön valaki Mayhemre?
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Xipe

Quote from: LythisMi is a bajod a Nu-Metallal pontosan? Télleg puszta érdeklõdésbõl. Meg akkor érdekelne az is h szerinted/szerintetek mi is az a nu-metal pontosan. Mi az ami még/már abba tartozik, ilyesmik. Itt nem elõadókra célzok elsõsorban, hanem zenei elemekre.


picit kiterek es nem elemeket hanem egyuttest hasonlitok ossze.
ebbol mondjuk meg lehet allapitani az elemek kozti kulonbseget.

Nu-metalnak peldaul vegyuk a Slipknot egyuttest.
Metalnak akkor vegyuk esetleg a Slayer-t.

(ajanlott osszehasonlitas vegett meghallgatni peldaul Slipknot - Surfacing es Slayer - Exile szamok.)

Mindketto zuzos szam mint hallhato.
Figyelj oda az effektekre az egyikben es azok hianyara a masikban.
Nu-metal szerintem mar igazabol ezekre az effektekre epit es nem kiegeszitokent hasznalja oket.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lt. Simoan Blarke

nu-metal az nem a linkin park stílus? mer az elég fogyasztható dolog (hybrid theory legalábbis feltétlenül)
(mintha kokakólás akcióban minidiszkeken a nu-metal nevet viselõn lett volna LP, innen a kérdésem :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Xipe

Quote from: blarkenu-metal az nem a linkin park stílus? mer az elég fogyasztható dolog (hybrid theory legalábbis feltétlenül)
(mintha kokakólás akcióban minidiszkeken a nu-metal nevet viselõn lett volna LP, innen a kérdésem :D)


az a problema hogy Nu-metal ala sorolnak be sokmindent.
Linkin Park az peldaul nem Nu-Metal, hanem Pop.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Xipeaz a problema hogy Nu-metal ala sorolnak be sokmindent.
Linkin Park az peldaul nem Nu-Metal, hanem Pop.
ez egy másik dolog, ami foglalkoztat: mi is tulképpen az a pop? néhány megnyilvánulás alapján azt szûrtem le, hogy pop=populáris zene, viszont amit példának felhoztak bele, abban van funky, hip-hop, marilynmanson, akkor ezexerint lp is az... na most miis ez? OO
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Xipe

mondjuk igen, ez is erdekes tema lenne.
kinek mi a pop.
pop szerintem az ami a mainstream kulturaba tartozik,tomegcikk.

barki mondhat barmit a metal meg ma is szubkultura.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kuroi Tenshi

Quote from: LythisMeg akkor érdekelne az is h szerinted/szerintetek mi is az a nu-metal pontosan. Mi az ami még/már abba tartozik, ilyesmik. Itt nem elõadókra célzok elsõsorban, hanem zenei elemekre.
Jellemzõen nu-metál:
két énekes, az egyik csak ordibál, tettetett agresszivitás
nem túl magasröptû szövegek, sok ismétléssel
dj, sampler
"szaggatott": harmóniamenet, dallam hiányát gyakran sok negyed-, nyolcadszünet közbeiktatásával pótolják (ettõl hangzik olyan szaggatottnak)
nincsenek gitárszólók - a tudásuk már alapból se engedné meg
lehangolt, agyontorzított vagy bénán effektezett gitárok

Lythis

Pop az populáris, hja. Lényegileg, ha nagyon átfogóan nézed, akkor minden zene, amit nagyobb tömegek ismernek az pop (igen a slayer, oblituary, iced earth sentenced, deicide, cradle of filth és tsaik is mind). Szûkebb értelemben a nagyontömegkultúrára élezett "mainstream népréteg" számára gyártott zenét értjük alatta. Ami semmi esetre sem pop: a haverodék garázsbandája, amit ismertek az 5tagú együttessel együtt összesen 10en:D

 Nu-Metalhoz: Az egész Nu-Metal hullámot lényegében a Linkin Park - Hybrid Theory, és a Papa Roach - Infest indították el. Azért mert akkor a mindenféle effektek beletolása a zenébe nem volt ennyire általánosan elfogadott, mint most. (habár az infest nem újított annyit, mint a HT, legalábbis nekem nem hatott annyira radikálisan).
 Hogy a LP pop? Nemtom. Ezen lehet vitatkozni. Nyílván a sok õsrokker, akik a cumisüvegbõl is Ozzy Osbourne-t meg Black Sabbath-ot szoptak, azok szerint ez totálisan pop. Ugyanakkor felhívnám a figyelmet arra, hogy a közvélemény az elején úgy állt hozzá, hogy "az elvont, meg alter". Aztán szépen befutottak, meg közbe a nép nekiállt kajolni ezt az ANGST! dolgot, amit toltak. Persze emiatt õk is szétestek nagyon csúnyán, és legszívesebben egy nagy nyerslazaccal toltam volna képen mindegyiküet azért a Collisison Course c szutyokért.
 A SlipKnoT-ra meg nem mondanám kifejezetten h Nu-Metal, habár tény h mivel elég egyedi amit tolnak, ezért nem fér be máshova igazán, szal akkor a jó öreg régi módszer "nemtudjuk h pontosan mi az=>nu-metal".

Kuroi Tenshi

Quote from: XipeNu-metalnak peldaul vegyuk a Slipknot egyuttest.

az a problema hogy Nu-metal ala sorolnak be sokmindent.
Linkin Park az peldaul nem Nu-Metal, hanem Pop.
Mondjuk attól függ, hogy ki hogy definiálja a Nu-metált.
Számomra az egy populáris álmetál kategória, én pl ide sorolom a Linkin Parkot is a többi gyökérrel együtt.
Slipknot viszont valahol a thrash-nu határon van, legalábbis az elsõ album (Slipknot)

Kuroi Tenshi

Quote from: LythisNu-Metalhoz: Az egész Nu-Metal hullámot lényegében a Linkin Park - Hybrid Theory, és a Papa Roach - Infest indították el. Azért mert akkor a mindenféle effektek beletolása a zenébe nem volt ennyire általánosan elfogadott, mint most.
Azt hittem, a marketing indította el :rolleyes:
Mindenféle effektek betolása eddig is volt, csak nem a rock/metálban.

Xipe

Lythis, amig nem tudok bemenni valamelyik gigazeneboltba es ott megvenni a te altalad felsorolt egyuttesek MINDEN muvet triplikatban egy helyen, nem hivnam popnak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

Quote from: Kuro_TenshiMondjuk attól függ, hogy ki hogy definiálja a Nu-metált.
Számomra az egy populáris álmetál kategória, én pl ide sorolom a Linkin Parkot is a többi gyökérrel együtt.
Slipknot viszont valahol a thrash-nu határon van, legalábbis az elsõ album (Slipknot)

Slipknot elso albuma mate.kill.feed.repeat.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kuroi Tenshi

Quote from: XipeSlipknot elso albuma mate.kill.feed.repeat.
Biztos? Az nem csak demókból összeállított LP volt?

Xipe

Quote from: Kuro_TenshiBiztos? Az nem csak demókból összeállított LP volt?


First released album for Slipknot was mkfr. Since it was privately manufactured, only 1000 original copies were ever made.

esatobbi.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuro_TenshiMondjuk attól függ, hogy ki hogy definiálja a Nu-metált.
Számomra az egy populáris álmetál kategória, én pl ide sorolom a Linkin Parkot is a többi gyökérrel együtt.
Slipknot viszont valahol a thrash-nu határon van, legalábbis az elsõ album (Slipknot)
én is így vagyok vele, és az én primitív világképemben numetal-popnak besorolnám LP-t és Papa Roachot egyaránt...
az a sz*r, hogy lassan pl. CoB és Hammerfall is elkezd poposodni, mint a Metallica (régi lemezek zsír, mostaniak tömegemésztésre...).
valahogy úgy szemlélem a zenét, hogy egy adott stíluson belül vannak pop és kevésbé pop cuccok - bár lehet ez tévedéshez vezet részemrõl? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: XipeLythis, amig nem tudok bemenni valamelyik gigazeneboltba es ott megvenni a te altalad felsorolt egyuttesek MINDEN muvet triplikatban egy helyen, nem hivnam popnak.
Oks, akkor menj be valamelyik gigazeneboltba és szerezz 2 különbözõ Infected Mushroom albumot... az sem fog menni, pedig sztem lazán nagyobb rajongótábora van, mint mondjuk a deicide-nak.

MFKR az a régi 5 fõs SlipKnoT felállással volt, és lényegileg nem volt több kísérleti/demó albumnál. A rajta található számok többsége késõbb rákerült a többire, vagy az extraváltozatokba került be.

Pirula

Quote from: Xipemar most gyakorlom a sormento pitmozdulatokat.
Helyes. Ha nem rántanak meg semmibõl akkor biztos hogy ott leszek, pénz félretéve.
Quote from: Aephidondec. 10-én, vagyis most szombaton jön valaki Mayhemre?
Felejtõs, tele vagyok zh-kkal. De azért majd egy beszámoló jöhetne! ;)

A pop-numetal-mainstream téma: egyrészt a popot tényleg lehet értelmezni zenei stílusként, vagy többmindent átfogó jelenségként, mint pölö Andy Warhol is tette ha jól tudom. Ami könnyen emészthetõ, slágeres az ugye pop a többség szerint. Ennek viszont nem muszáj minden esetben semmitmondó ratyinak lenni.
A metál nagyrésze viszont szerintem igenis mainstream és populáris. Elég ha megnézzük a ráépülõ póló, szögesöv, rokkújság ipart, meg azt ahogy a bandák nyilatkoznak. Rajongók megnyerése így, úgy, reméljük jók lesznek az eladások, hatékony kiadó satöbbi.
Egyébként meg nem mintha számítana, úgyis a zene a lényeg.

Xipe

most egy izraeli trance banda megint mas tema.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

Quote from: PirulaElég ha megnézzük a ráépülõ póló, szögesöv, rokkújság ipart, meg azt ahogy a bandák nyilatkoznak. Rajongók megnyerése így, úgy, reméljük jók lesznek az eladások, hatékony kiadó satöbbi.


most mar te is azt akarod hogy vegyek?
lehet hogy en vagyok az egyeduli aki nem vesz ilyen dolgokat csak azert mert metalt hallgat?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Xipemost mar te is azt akarod hogy vegyek?
lehet hogy en vagyok az egyeduli aki nem vesz ilyen dolgokat csak azert mert metalt hallgat?
én se vettem kezdetben dolgokat. csak aztán kaptam egy bodomos pulcsit, aztán még kettõt, és utána ehhez még ugye póló, meg a sportcipõ is igénytelen, cserélni kell... mondjuk én full feketében jobban érzem magam, mint együtteses cuccban, csak finoman fogalmazva kinõttem a fekete holmikat :D:D
de pl. alterosok között is rengeteg hallgat metált, mégse vesz ilyen cuccost.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Quote from: Xipemost egy izraeli trance banda megint mas tema.
Infected Mushroom az lazán goa, és nem trance, de ezt most hagyjuk... ha nagyon kukacoskodni akarunk, akkor ráhúzhatunk egy psy-trance jelzõt, meg még néhány egyéb electro-stílust is, és virulhatunk hogy mennyire nagyon mûveltek vagyunk zeneileg, de szerintem nem ez a lényeg. Nem azért írtam be õket, mert mittoménmilyen banda, hanem a popkultúra-nagymarketing vs szubkultúra eset szemléltetése miatt.

Pirula

Quote from: Xipemost mar te is azt akarod hogy vegyek?
lehet hogy en vagyok az egyeduli aki nem vesz ilyen dolgokat csak azert mert metalt hallgat?
Nem azt mondtam hogy rád építenek, de menj el egy Ossian, Nightwish, In Flames vagy valami felkapott metalbanda koncertjére és nézz körül.
A zenekaros pulcsinál, felvarrónál kevés jobb üzlet van, marketingszempontból a vevõnek gyakorlatilag presztízst jelent ha reklámozhatja az általa szeretett bandát. Nekem is van ez meg az, eladtam a testem. K**va vagyok nem vitás :D

Xipe

Quote from: LythisInfected Mushroom az lazán goa, és nem trance, de ezt most hagyjuk... ha nagyon kukacoskodni akarunk, akkor ráhúzhatunk egy psy-trance jelzõt, meg még néhány egyéb electro-stílust is, és virulhatunk hogy mennyire nagyon mûveltek vagyunk zeneileg, de szerintem nem ez a lényeg. Nem azért írtam be õket, mert mittoménmilyen banda, hanem a popkultúra-nagymarketing vs szubkultúra eset szemléltetése miatt.


goa,trance,techno... tok mindegy vegulis.
repetativ.
nem tartom zenenek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

Quote from: PirulaNem azt mondtam hogy rád építenek, de menj el egy Ossian, Nightwish, In Flames vagy valami felkapott metalbanda koncertjére és nézz körül.
A zenekaros pulcsinál, felvarrónál kevés jobb üzlet van, marketingszempontból a vevõnek gyakorlatilag presztízst jelent ha reklámozhatja az általa szeretett bandát. Nekem is van ez meg az, eladtam a testem. K**va vagyok nem vitás :D


jo hat rolad mindig is tudtuk hogy olcson adod magad.
nekem presztizst jelent ha a fel villamos azt hallgatja amit en.
foleg mert en hallgatom olyan hangosan.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: Xipenekem presztizst jelent ha a fel villamos azt hallgatja amit en.
Ez nekem kiadós halláskárosodást jelentett pár éven belül. :)

Xipe

Quote from: PirulaEz nekem kiadós halláskárosodást jelentett pár éven belül. :)


ezert is hordok hangszorokat a taskamban.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: Xipeezert is hordok hangszorokat a taskamban.
Ez is egy megoldás. Persze az lenne elit ha az ember tudná vinni magával a zenekart cuccostul és a fülébe húzatná a kedvenc nótáját.
Theriont akkor csak tehervonaton hallgatnék.

Xipe

Quote from: PirulaEz is egy megoldás. Persze az lenne elit ha az ember tudná vinni magával a zenekart cuccostul és a fülébe húzatná a kedvenc nótáját.
Theriont akkor csak tehervonaton hallgatnék.

akkor berelhetnenk kulon villamosjaratokat.
9-10 egyuttest hallgatok altalaban.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Lythis

Quote from: Xipegoa,trance,techno... tok mindegy vegulis.
repetativ.
nem tartom zenenek.
Mint említettem: a példa kedvéért lett felhozva. Nyílván mindenkinek akad, amit nem tart annak. ez van.

"Music is an art, entertainment, or other human activity that involves organized and audible sound, though definitions may vary."
"an artistic form of auditory communication incorporating instrumental or vocal tones in a structured and continuous manner"