Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Ramiz on 2007-03-28, 02:14:09
Pocket Metal Man. Metálos v0.5. Bétametálos. Metálos Trial Version. Metáljelölt. Metálhallgató. Metáltanonc. Félvezető.
Én is ilyen vagyok egyébként. Mindent hallgatok, de metált is. De ha az kell, akkor az nagyon, és semmi más nem váltja ki.
Legjobbak: Nile, Berserker, Stainless Steel, Watch My Dying, Monster Magnet, (najó Rhapsody :D), Caninus :whoah: (kutyametál ugatásokkal!!!).

Picipuha Metalboy 2000? O_o.

Ezt a Caninust nem ismerem. Kutyametál? Ugatás? Hehe, kösz a tippet.

Raggie: oh, shi-
Őszintén szólva a hosszú postod el se olvastam, és az új avád miatt még nehéz szokni, hogy Te vagy az, szóval nem arra írtam a saját szösszenetem :zen:

Raggie

Quote from: Rounin on 2007-03-28, 15:34:51
Raggie: oh, shi-
Őszintén szólva a hosszú postod el se olvastam, és az új avád miatt még nehéz szokni, hogy Te vagy az, szóval nem arra írtam a saját szösszenetem :zen:
:lol: LoL! :D :D :D 100 % pure Rounin! :)
(egyébként Caninus RULZ! :whoah: )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie on 2007-03-28, 17:20:30
:lol: LoL! :D :D :D 100 % pure Rounin! :)
(egyébként Caninus RULZ! :whoah: )

Hjam, igyekszem elsajátítani a sig-ed :Kiraly:

Pirula

Quote from: .Attila on 2007-03-26, 21:38:34
Annak van sok esze, ami metálos
Aranyos cikk.  :D
Mindenesetre ajánlom hogy olvassátok el újra figyelmesen hogy miről is szólt a kutatás. A tehetséges gyerekek között találtak sok metálost és nem pedig a metálosok között sok tehetségest.

pet

csakhogy ez oda-vissza összefüggésben lehet, mert annyira azért nincs sok metalos. és ez is csak átlag.

Gregory

#1025
[spoiler][/spoiler]
Szóval nem mondanám, h oda vissz a dolog. Sőt. Még az se biztos, h egy tehetséges gyerek metálos.

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

chilip

mivel nemtom hova írni, így a kérdést ide biggyesztem. Mien Metal stílusok vannak, és mik a jellemzőik? ha valaki példákkal eggyütt venné a fáradtságot és válaszolna, azt nagyon megköszönném...

Member

Quote from: chilip on 2007-04-09, 12:42:59
mivel nemtom hova írni, így a kérdést ide biggyesztem. Mien Metal stílusok vannak, és mik a jellemzőik? ha valaki példákkal eggyütt venné a fáradtságot és válaszolna, azt nagyon megköszönném...
http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_music#History
Amiket én személy szerint ismerek:
Heavy Metal: gyk. amit szimplán metálként fogunk fel, már elég régóta a köztudatban él. Ilyen pl. az Iron Maiden.
Power Metal: Kicsit dallamosabb, sok benne a kórus, általában hősies csatákkal és a középkorral foglalkozik. Pl. Rapsody.
Nu Metal: Lehangol gitárokkal, több hörgéssel, elég populáris. Pl. Linkin' Park.
Black Metal: Főleg az északiak küldiek, kezdetben dallamtalan krákogás és torz reszelés jellemezte, témáiban a Sátán imádata, mostanra átvette a heavy metal jópár jegyét, így létrehozva szerintem a legjobb műfajt. Pl. Ajattara, Mystic Circle, Marduk.
Folk Metal: Ahogy a neve is mutatja, népies motívumokkal dúsított. Pl. Pagan Reign
Death Metal: Hörgés, lehangolt gitárok és erős lábdobolás jellemzi, központi témája a halál és a gyilkolás, esetleg a sátánizmus. Pl. Cannibal Corpse, Deicide
Thrash Metal: Átmenet a Heavy és a Death Metal között, az énekes inkább ordít vagy hörög, mint énekel. Pl. Destruction, Slayer.

pet

Hmmm jó rég látogattam ide vissza, újra üdvözlet, és persze:
Quote from: Member on 2007-04-09, 13:52:48
Quote from: chilip on 2007-04-09, 12:42:59
mivel nemtom hova írni, így a kérdést ide biggyesztem. Mien Metal stílusok vannak, és mik a jellemzőik? ha valaki példákkal eggyütt venné a fáradtságot és válaszolna, azt nagyon megköszönném...
http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_music#History
Amiket én személy szerint ismerek:
Heavy Metal: gyk. amit szimplán metálként fogunk fel, már elég régóta a köztudatban él. Ilyen pl. az Iron Maiden.
Power Metal: Kicsit dallamosabb, sok benne a kórus, általában hősies csatákkal és a középkorral foglalkozik. Pl. Rapsody.
Nu Metal: Lehangol gitárokkal, több hörgéssel, elég populáris. Pl. Linkin' Park.
Black Metal: Főleg az északiak küldiek, kezdetben dallamtalan krákogás és torz reszelés jellemezte, témáiban a Sátán imádata, mostanra átvette a heavy metal jópár jegyét, így létrehozva szerintem a legjobb műfajt. Pl. Ajattara, Mystic Circle, Marduk.
Folk Metal: Ahogy a neve is mutatja, népies motívumokkal dúsított. Pl. Pagan Reign
Death Metal: Hörgés, lehangolt gitárok és erős lábdobolás jellemzi, központi témája a halál és a gyilkolás, esetleg a sátánizmus. Pl. Cannibal Corpse, Deicide
Thrash Metal: Átmenet a Heavy és a Death Metal között, az énekes inkább ordít vagy hörög, mint énekel. Pl. Destruction, Slayer.

ez még fele sem annak ami létezik. gore metal, doom metal, viking metal, black metal, speed metal, true metal, industrial metal, gothic metal, melodic metal bla bla bla :D amúgy ajánlom a folk/egyéb metal párosítást, mint például ensiferum (viking/folk) vagy wintersun estleg ha szereted a jó dallamokat true metal : manowar power metal falconer speed metal ismét manowar, esetleg ha durvábbra vágysz deathhoz mehet wintersun, ami egyébként remek, black hez mehet windir,
aztán még edguy ami rettentően jó, gothic within temptation (female fronted) esetleg durvább female fronted metal lehet kittie, jah és numetal az szntem egy nagy rakás vacak :D

Pirula


pet

#1031
noob aki ezt írta -.-
"1. No matter what you do, you are gay
2. Don't enjoy ManOwar, they are gay "

ne is olvassátok el, szerintem ha itt lenne elöttem fejbeverném

modify:
"1. No matter what you do, you are gay
2. Don't enjoy ManOwar, they are gay "
ez csak idézet, végig a powert szidja, erre nem kell hallgatni -.-

Modify:
"4. Ask if they know of any other cool bands like Slipknot. " nah erre aztán téynyleg nem kell hallgatni hülye szegény :D

Modify:egyre jobb!!!
. "Tell them every metal band worships the devil." ez olyan fajta ember mint aki kugrik pokemon miatt az ablakon

Kuroi Tenshi

Quote from: pet on 2007-04-10, 21:32:50
noob aki ezt írta -.-
epic fail, n00b :haha:

Talán nem vetted észre (pl a black metal és rap összehasonlításnál), de az az
oldal végig poénkodik. Bár abban igaza van, hogy power metal = gay :haha:

pet

#1033
grrrrr miért lenne = azzal?
Modify: meg ha valamit szeret akkor azt nem kezdi el gayozni szval való életben sem lehet más a véleménye

Rounin

Quote from: pet on 2007-04-10, 21:41:07
grrrrr miért lenne = azzal?
Modify: meg ha valamit szeret akkor azt nem kezdi el gayozni szval való életben sem lehet más a véleménye


Somebody needs an infusion of HUMOUR!

Member

101 Rules of Black Metal: :lol:
50 Ways To Annoy A Metalhead: :lul:
Are rap and black metal alike? : :rotfl:

pet, hónapok óta ugyanazokat ajándlod, már kívülről fújom a nevüket. :ejnye:

sirtomi


pet

#1037
azon nem fogok röhögni hogy egy általam eléggé kedvelt műfajt - mégha viccből is - fikáz valaki
ilyen értelemben nincs humorérzékem -.-
modify: "pet, hónapok óta ugyanazokat ajándlod, már kívülről fújom a nevüket. ejnye"
Ja mert ezeket hallgatom, 1-2 hónapig 1 együttes, utána szoktam újjítani :D
Még egy modify: amúgy a mostani újjak wintersun és windir
http://www.youtube.com/watch?v=tnhdJVh9iIY

Gregory

Quote from: Pirula on 2007-04-10, 21:15:24
Amit a metál fajtáiról tudni érdemes.  :D
Nem, nem az a lovagos.

"Rap: Songs about hanging out
Black metal: Songs about hanging people"  :lol:

sirtomi

Quote from: pet on 2007-04-11, 12:56:56
Még egy modify: amúgy a mostani újjak wintersun és windir
http://www.youtube.com/watch?v=tnhdJVh9iIY
Nem tudtam miért tűnik az egész Ensiferum másolásnak, de a Wikipedia segített:
Wintersun is a Finnish progressive metal band with power metal and melodic death metal influences founded by ex-Ensiferum frontman Jari Mäenpää.

pet

#1040
igen igen, annyira azért nem másolás, mivel van 1 erdeti tag :) mivel ensiferum ritka jó együttes ezért ezt sem lehet kihagyni :D
modify: jön valaki ensi koncertre?

Szacsi

Quote from: Gregory on 2007-04-11, 15:07:54
"Rap: Songs about hanging out
Black metal: Songs about hanging people"  :lol:

Ezen akkorát röhögtem  :lul:
Valaki nagyon unatkozott <)


Derfel Cadarn

Pet ezek sztereotÍpiák, vélhetőleg az Írónak nem ez a véleménye, mert az azt jelentené hogy több személyisége is van, csak poén. :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés

pet

az lehet de nem találtam viccesnek

Raggie

Nemtudom mennyire illik a topicba, de most jöttem a Roger Waters koncertről és iszonyat jó volt! :cool: :jee:
Nagyon nagy show-t levágtak és tisztességesen végigzenéltek 2 órát! :D

Pink Floyd RULZ! :hail:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Baggio

most találtam meg a youtube-on az új Dimmu Borgir videoklippet. Elég profinak látszik, egy külön filmet forgattak hozzá kb. A zene nem rossz, bár én már eléggé elszoktam ettől a műfajtól. Mondjuk az tetszik hogy Vortex ismét énekel, de sajnos nem hiszem hogy a teljes lemezen ez sokszor fog előfordulni. A témát állitólag középkorira vették (ami a videóból látszik is) amit én sajnálok, mert nekem az előző lemez modern és poszt-apokaliptikus hangulata jobban bejött, nem vagyok annyira oda a lovagos-váras cuccokért. De azért valszeg megveszem az új lemezt is, csak hogy teljes legyen a kollekció :)
nektek tetszik?

Member

Melyik az új album? Mert vagy rakás, de az lehet, hogy pont nincs meg.

Baggio

asszem In Sorte Diaboli vagy valami ilyesmi...

Derfel Cadarn

A Dimmu kapcsán igazán megemlíthető ez is:
87. If possible, design the title of your album so that it consists of three completely unrelated words. Dimmu Borgir are the master of this (i.e.Enthrone Darkness Triumphant, Spiritual Black Dimensions, Puritanical Euphoric Misanthropia, Godless Savage Garden) but you mayalso want to refer to Immortal's "Diabolical Fullmoon Mysticism".

Teljes ártatlansággal és őszinteséggel teszem fel az igen prózai kérdést... tudnak-e angolul? Ha tudnak vajh mi összefüggést látnak a címekben? :D
"A Manslayer is a Manslayer 'til the day he dies."



Naruto Shippuuden 08 Letöltés