Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Mattanja

Quote from: Manituszvsz nincs olyan számuk, ami ne lenne úgy tökéletes, ahogy van.
Ööö...igaz lehet. Mindenestre minden albumuk külön hangulatú. Kivéve talán a Load-Reload, mert azok a számok ugyebár egyszerre születtek, csak két részletben adták ki õket. De azért így is érezni, hogy nem véletlenszerûen válogatták ki, melyik dal melyik albumra kerüljön.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Szerintem meg:
1. ...And justice for all
2. Master of puppets
3. Ride the lightning
4. Kill 'em all
(habár az utóbbi kettõ sorrendjében bizonytalan vagyok)

a Reload-ot még egyszer sem tudtam végighallgatni, annyira nem tetszik, a Metallica címûvel meg az törént, amikor megvettem, hogy beraktam a magnóba, majd pár perc után kivettem megnézni, hogy "ez most tényleg Metallica? nem csak elcserélték a borítót?". Ettõl függetlenül az még nem olyan rossz.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Manitu

Quote from: bpka000Ettõl függetlenül az még nem olyan rossz.
Én a tökéletes jelzõt használnám rá  ;) , nálam legalábbis a top10 albumban benne van.


Mattanja

Kicsit visszatérnék a korábban már említett nu-metal témára.
Szóval semmi különösebb bajom nincs vele, csak ne akarja senki megmagyarázni (fõleg ne egy 16 éves emberke), hogy az az igazi metal, és a többi sehol nincs. És is sokáig KoRn-t hallgattam, de mégsem mondtam, hogy az a legjobb, az igazi metal. Ill Nino, Slipknot - jöhet. Nem gond. Linkin Park többnyire tetszett (lásd thread eleje), Limp Bizkit többnyire nem. De nem számít, a többi metal irányzatban is vannak gyenge eresztések pofátlanul nagy hírnévvel/sikerrel. Miért lenne ez másképpen egy olyan bandával, akik eleve a pénznyelõ irányból jönnek?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Orion

Quote from: ShiroiDe nem számít, a többi metal irányzatban is vannak gyenge eresztések pofátlanul nagy hírnévvel/sikerrel. Miért lenne ez másképpen egy olyan bandával, akik eleve a pénznyelõ irányból jönnek?

Lásd Depresszió?  :)  Amúgy csatlakozom az elöttem szólóhoz. Miért kell egy vonalat húzni, hogy ez elött "true" metál, utána meg minden nu-metál? Attól, hogy nem a "régi" idökben alakult a banda, még játszhat jó zenét. (Shiroinak üzenem, hogy jelenleg nincs hosszú ö a gépen, mielött megjegyzi.  :)  Bocs az offért.  :) )
Liberate tuteme ex infrenis!

Mattanja

Quote from: OrionAttól, hogy nem a "régi" idökben alakult a banda, még játszhat jó zenét.
Phil Anselmo (Pantera) is valami ilyesmit mondott, nem?
Quote from: OrionShiroinak üzenem, hogy jelenleg nincs hosszú ö a gépen, mielött megjegyzi.  :)
Dög. :) Ne adja neked az ég, hogy jövõ hétvégén ráérjek találkozni veletek... :haha:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Orion

#246
Nah, ha valaki temetõben, vagy valami hasonló hangulatos helyen akar Cthulhut játszani és nem tudja mit hallgasson közben, akkor annak ajánlom az Amaka Hahina- Aheah Saergathan címû albumát. Naggyon hangulatos!!! #1 Trophy
Liberate tuteme ex infrenis!

RedPriest

"Egyet lépünk elõre, kettõt hátra..!" (HT)

Berobbanva ide hi!

Mhh..hogy is kezdjem.. Na, akkor. Haverommal, Andrissal alkottunk egy punk együttest. Nem valami schoolpunk, nem is "dallamos" punk, inkább mondjuk rá azt: igénytelen punk. Néha öszzedöglünk és "józan" fejjel alkotunk. Szöveget meg az adja, ami baromkodás közben beugrik. Ezeket levéssük, dallamot találunk ki rá és írunk hozzá kottát. Igazából két állandó tagú az együttesünk: én és a barátom. Sajna, nincs állandó dobos és basszeros. Esetleg tud valaki dobolni, vagy basszus gittyón játszani?? Az az együttesünk honlapján megtalálja elérhetõségeinket! Még most csináljuk elsõ albumunk dalait. A honlapon mindig elõször a dalok szövegei, majd a dalok, és végül az album lesz fenn. Persze, ingyenes, hisz nem pénzért csináljuk, hanem szórakozásért! Asszem, ide ennyi, a honlapon ott a többi, akit érdekel. Ja, az együttes neve a Degeneráció. A honlap címe: http://www.degeneracio.tk

Kb ennyi, bye!
"Egyet lépünk elõre, kettõt hátra..!" (HT)

Hail to Degeneráció!  :__devil:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Mattanja

Tudnátok ajánlani jóféle doom-ot dark beütéssel? Olyat, ami úgy igazán meghozza az ember kedvét ahhoz, hogy leugorjon a ház tetejérõl (mondjuk 30 emeletesrõl). Pl.:
End of green: Death in veins, I Hate. (Songs for a dying world)
The Gathering: In Motion #1. (Mandylon)
Katatonia: I Break, Cold Ways, Gone, Distrust. (Discouraged Ones)
Lacuna Coil: Purify. (Unleashed Memories)
Természetesen igény esetén feltöltöm bárkinek az említett együttesek számomra meglévõ albumait.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: ShiroiTudnátok ajánlani jóféle doom-ot dark beütéssel? Olyat, ami úgy igazán meghozza az ember kedvét ahhoz, hogy leugorjon a ház tetejérõl (mondjuk 30 emeletesrõl). Pl.:
My Dying Bride - The Light at the End of the World (azonos címû albumról)
ajánlom a szövegkönyvet is hozzá
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Mattanja

#250
Quote from: bpka000My Dying Bride - The Light at the End of the World (azonos címû albumról)
ajánlom a szövegkönyvet is hozzá
És valóban! Tényleg durva szám, de igazából csak a szövegkönyvvel - úgy viszont: kinda makes me want to rip my heart out... :bruhuhu: Kösz bpka000! :jee:
Még jöhetnek hasonló ajánlatok másoktól is!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

#251
Még egy picit visszatérve a korábbi mi-micsoda témához:

Rock
Heavy metal
Trash metal
Speed metal
Black metal
Death metal

Edit: tessék megtekinteni az oldalak alján levõ "List of notable ..... bands" ajánlást!

mellesleg megnézegettem ennek a Dying Fetus-nak az egyik dalszövegét, LOL, hát egészséges egy darab: pl. ez itt
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Aephidon

Cradle of Filth-et black metálnak nevezni... Gyalázat! :bruhuhu: (A régi még ok, de az újak...) Amúgy az ajánlott zenekarok listája egészen korrekt, bár nem értem, hogy a Marduk miért maradt ki. :rolleyes:
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Pirula

Quote from: AephidonCradle of Filth-et black metálnak nevezni... Gyalázat! :bruhuhu: (A régi még ok, de az újak...) Amúgy az ajánlott zenekarok listája egészen korrekt, bár nem értem, hogy a Marduk miért maradt ki. :rolleyes:
Figyelmesen olvasni. ;)
A mi-micsoda témát meg szvsz nem kell túlzásba vinni. Úgyse amiatt fog tetszeni egy zene hogy milyen statulyába tuszkolják.

Dragon

Quote from: AephidonCradle of Filth-et black metálnak nevezni... Gyalázat! :bruhuhu: (A régi még ok, de az újak...) Amúgy az ajánlott zenekarok listája egészen korrekt, bár nem értem, hogy a Marduk miért maradt ki. :rolleyes:
A mostanit már nem igen lehet kategóriába sorolni. Kicsit olyan new-age-gothic stílust ölt manapság.
A legújabb albumon viszont inkább elõtérbe kerül a zúzás, és valahogy elveszett az a régi dalszöveg-stílus. Van egy pár jó szám, de össze sem hasonlítható a Principle, Cruelty, meg a Dusk albumokkal.
A Principle szerintem a leg black-esebb, de tény, hogy nem tisztán black egyik album sem (végül is pont ez a lényeg).
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Xipe

Quote from: bpka000A mostanit már nem igen lehet kategóriába sorolni. Kicsit olyan new-age-gothic stílust ölt manapság.
A legújabb albumon viszont inkább elõtérbe kerül a zúzás, és valahogy elveszett az a régi dalszöveg-stílus. Van egy pár jó szám, de össze sem hasonlítható a Principle, Cruelty, meg a Dusk albumokkal.
A Principle szerintem a leg black-esebb, de tény, hogy nem tisztán black egyik album sem (végül is pont ez a lényeg).


kit erdekel.
a Cradle az Cradle.
es egyben METAL.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Aephidon

Oh... Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a black metállal szemben meglehetôsen elfogult vagyok :rolleyes: Szóval bocsánat, ha szúrta valakinek a szemét a fenti hozzászólásom.
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Mattanja

...nincs valamelyikõtöknek? Szeretném végre magaménak tudni a "The Real Thing" albumot...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: AephidonOh... Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a black metállal szemben meglehetôsen elfogult vagyok :rolleyes: Szóval bocsánat, ha szúrta valakinek a szemét a fenti hozzászólásom.


szurta is.
Cradle leszolni.
meg ilyet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: Xipeszurta is.
Cradle leszolni.
meg ilyet.
Én sem szeressem a Cradle-t.
Nem is lettem Metal God a teszten. :D
Quote from: AephidonOh... Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy a black metállal szemben meglehetôsen elfogult vagyok
Akkor te ilyen Burzum/Bathory/Venom/Mayhem/Darkthrone/CForest/Marduk dolgokra zizzensz inkább?

Xipe

Quote from: PirulaÉn sem szeressem a Cradle-t.
Nem is lettem Metal God a teszten. :D

Pedig Cradle tipusu kerdes nem is volt.
viszont az osszes metalos kozul csak en lettem 100%-os. hat ez gaz.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Aephidon

Quote from: PirulaAkkor te ilyen Burzum/Bathory/Venom/Mayhem/Darkthrone/CForest/Marduk dolgokra zizzensz inkább?
Igen, bár pontosabban szólva, az ezeknél ,,undergroundabb" bandákra mozdulok igazából (pl. Deathspell Omega, Moonblood, Vermeth, stb).
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

TurboK

Quote from: Shiroi...nincs valamelyikõtöknek? Szeretném végre magaménak tudni a "The Real Thing" albumot...
Egy Faith no More albumot ismerek, a "Who cares a lot? the greatest hits" címût, de azon nagyon ütõs zenék vannak. Persze az válogatás.


Más. Linkin Park Reanimation DVD Audio lemez megéri e 3000 ft-ért? 5.1 megy az Intervideo winDVDben, de nem lehet rippelni (ami nagyon negatív hatással van a zene hallgatásának számára). Videoklippek nem érdekelnek (van rajta valami, egyik egy CG baromság, másik egy brake táncos röhej, többit meg sem néztem).

Az a baj hogy a Reanimation a legszarabb albumuk, kb 2-3 jó zene van rajta, de azok a legjobb számok közé tartoznak amit úgy összesen csináltak (Pushing Me Away és Crawling remixek). sima CD már megvan bitperfekt másolatban. És valószinûleg nem fogom ilyen olcsón látni már ezt a lemezt.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kekonu

Fúúúú... itt tudta vki h a cradle csinált egy amatõr filmet? (Cradle of Fear).. naggyon gááááz  :lul:  áll. horror akar lenni de sztem egy vígjáték.. ilyet h az ember feje egy szivacs azt azt tépi szét.. és kláccik a sárga szivacs.. meg madzaggal megoldott láthatatlan levél..  vagy a "nyelõcsõ kitépõ szám" .. röhögés a javából.. . moondjuk annyira nem jó h 2X megnézd..
  :lul:  :lul:
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Mattanja

Quote from: KekonuFúúúú... itt tudta vki h a cradle csinált egy amatõr filmet? (Cradle of Fear).. naggyon gááááz  :lul:  áll. horror akar lenni de sztem egy vígjáték.. ilyet h az ember feje egy szivacs azt azt tépi szét.. és kláccik a sárga szivacs.. meg madzaggal megoldott láthatatlan levél..  vagy a "nyelõcsõ kitépõ szám" .. röhögés a javából.. . moondjuk annyira nem jó h 2X megnézd..
  :lul:  :lul:
Tudtam, de eddig még nem láttam. Bár mástól is azt hallottam, hogy gyenge (+láttam belõle jeleneteket), ezért nem is erõltettem. Úgy tûnik, jól tettem. :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kekonu

Quote from: TurboKMás. Linkin Park Reanimation DVD Audio lemez megéri e 3000 ft-ért? 5.1 megy az Intervideo winDVDben, de nem lehet rippelni (ami nagyon negatív hatással van a zene hallgatásának számára). Videoklippek nem érdekelnek (van rajta valami, egyik egy CG baromság, másik egy brake táncos röhej, többit meg sem néztem).

Az a baj hogy a Reanimation a legszarabb albumuk, kb 2-3 jó zene van rajta, de azok a legjobb számok közé tartoznak amit úgy összesen csináltak (Pushing Me Away és Crawling remixek). sima CD már megvan bitperfekt másolatban. És valószinûleg nem fogom ilyen olcsón látni már ezt a lemezt.

Fúúú.. én nagyon LP-s vok .. báár azt télleg nemtom h megéri-e... sztem több jószám is van rajta mint az a 2.. én "kedvenceim" pl.: pushing , points o. A , Wth U , az x - ecutioners az nagyon extra..  crawling jó nyugis 1 st clsr az megin nyugi lassú...  szal alapos tanulmányozás után nem rossz... nem mondom h istencsászár DE nem rossz.  :rolleyes:
"Õ nem ismer félelmet... bár még sok szó van amit    
nem ismer... "

Xipe

Quote from: ShiroiTudtam, de eddig még nem láttam. Bár mástól is azt hallottam, hogy gyenge (+láttam belõle jeleneteket), ezért nem is erõltettem. Úgy tûnik, jól tettem. :)


odaadjam?
en mint Cradle rajongo beszereztem magamnak.
tenyleg jot lehet rohogni rajta vegig.

es spec a lathatatlan leven nem lathatatlan level hanem a tetorol leeresztett level.
csaki smerni kene a szamokat es tudnad mirol van szo.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

Quote from: KekonuFúúú.. én nagyon LP-s vok .. báár azt télleg nemtom h megéri-e... sztem több jószám is van rajta mint az a 2.. én "kedvenceim" pl.: pushing , points o. A , Wth U , az x - ecutioners az nagyon extra..  crawling jó nyugis 1 st clsr az megin nyugi lassú...  szal alapos tanulmányozás után nem rossz... nem mondom h istencsászár DE nem rossz.  :rolleyes:


hat aki a Pop-ot szereti. :lame:
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Hát igen, az a baj hogy nem jön be úgy igazán egyik zene sem. Valahogy csak leszedem belõle a standard AC3 5.1 streamet aztán vissza vele a lemezboltba... Rohadt DVD Audio fos, dvd decrypter nem ismeri fel csak a videókat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: XipeViszont az osszes metalos kozul csak en lettem 100%-os. hat ez gaz.
Neki is estem ollóval a hajamnak, kalapáccsal meg a CD-imnek. Ha megtalálom a fûrészt a gitárnak is annyi lesz. :rolleyes::)
Quote from: AephidonIgen, bár pontosabban szólva, az ezeknél ,,undergroundabb" bandákra mozdulok igazából (pl. Deathspell Omega, Moonblood, Vermeth, stb).
Ezek nekem kínaiak. Legutóbbi black ami bejött az a Nattefrost - Blood and Vomit, talán írtam is már ide. Az nagyon üt. Jó kis primitív zúzás. Ösmered?