Mivel játszottál legutóbb, hogy tetszett?

Started by Fazék, 2004-11-22, 02:38:44

Previous topic - Next topic

.Attila

A WoW kellemes kis játékocska, de sajnos megvannak a hibái, ami miatt én abba is hagytam.
A sokszor emlegetett lag, drága havidíj, és amit eddig nem mondtam:
igénytelen fegyver és ruházat/páncélzat design. Iszonyat igénytelen, néhol egyenesen ronda. A rare (kék színû) 56-os szintû crossbow egy az egybe úgy néz ki, mint a legkisebb szintû kis szar crossbow. Sõt, láttam epic crossbowt, ami szintén ugyanolyan kinézetû volt.
Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy mennyire igénytelen.
Én most LineageII-zök, és vmi gyönyörû fegyverek, páncélok és ruhák, egyszerûen szemet gyönyörködtetõek. Hogy lehet a Blizzard ennyire igénytelen?
Tudom, hogy figyelnek arra, hogy ne csak csúcsgépekkel lehessen játszani, de ez a szintû igénytelenség már kikezdi az ízlésemet.

Feldin

Quote from: RamizMajd szóljatok. :D

Sudeki: jópofa stílusú grafika, de minden grafikát hamar meg lehet unni, ha "nincs mögötte" ötlet, márpedig itt nem úgy ûnik, hogy sok lenne...

Viszont a Psychonauts-ra nagyon-nagyon kíváncsi vagyok! A legutóbbi Tim Schäfer játék azonnal felkerült a top 10 legjobb játék evör listámra (Grim Fandango). Valakinek ha megvan, plz pm-ben segítsen ki! Ha "csak" játszottatok vele, akkor pedig véleményeket várok. :D
Psychonauts szuper!!!!!
Végig vittem.
Platform játék.
Fable-t most tolom :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinPsychonauts szuper!!!!!
Gimme gimme gimme!

BTW Totál kiborító, hogy nálunk képtelenek voltak megjelentetni ezt a játékot, és ilyen alternatív források kellenek, hogy hozzájusson az ember :ejj: (külföldi rendeléssel én még mindig nem vagyok hajlandó szenvedni, sorry) :rolleyes:

Rounin

Fable-t én is tolnám, de szerencsés mód semmiképpen nem indul el. Még safe mode-ban sem. Fekete képernyõ majd hibaüzenet.

"A(z) Fable.exe hibát észlelt, ezért leáll. A kellemetlenségekért elnézését kérjük."

Hát elnézhetnek a kecske két szarva közt hátulról. :|
Gépigénynek megfelelek (bõõõven), directx a legújabb, mondjuk a vid.kártya nem szerepel a támogatottak közt (geforce fx5700Le 256mb), de hát ne már ez legyen a probléma¢¢

Itachi

Quote from: BonciA WoW kellemes kis játékocska, de sajnos megvannak a hibái, ami miatt én abba is hagytam.
A sokszor emlegetett lag, drága havidíj, és amit eddig nem mondtam:
igénytelen fegyver és ruházat/páncélzat design. Iszonyat igénytelen, néhol egyenesen ronda. A rare (kék színû) 56-os szintû crossbow egy az egybe úgy néz ki, mint a legkisebb szintû kis szar crossbow. Sõt, láttam epic crossbowt, ami szintén ugyanolyan kinézetû volt.
Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy mennyire igénytelen.
Én most LineageII-zök, és vmi gyönyörû fegyverek, páncélok és ruhák, egyszerûen szemet gyönyörködtetõek. Hogy lehet a Blizzard ennyire igénytelen?
Tudom, hogy figyelnek arra, hogy ne csak csúcsgépekkel lehessen játszani, de ez a szintû igénytelenség már kikezdi az ízlésemet.
Megint Lineage 2 zöl? A magyar Nightfall szerveren?C2? C3?
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Dragon

Quote from: BonciÉn most LineageII-zök, és vmi gyönyörû fegyverek, páncélok és ruhák, egyszerûen szemet gyönyörködtetõek.
Eljutottam valameddig a privin, de mostanában nem hajlandó elindulni ... kari kiválasztás után csattog a hangszóró, és totál kifagyás
elég jól néz ki, de nekem akármilyen igénytelen is a wow, az szimpibb valahogy
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Beren

Quote from: TurboKmondjuk ház az sztem nem
afölé nem is lehetett
Quote from: TurboKVan egy DOSbox nevû nyomoronc de elég tuskó módon mûködik (fõleg MIDI zenéhez és pentium 200 no-3d karesz alapú DOS játékokhoz). Egyszerûbb és jobb módszer hogyha veszel egy régi gépet.
Persze én könnyen beszélek, mert én ingyér kaptam egy 486ost a muterom egyik ismerõsétõl amikor azok uj gépet vettek. pucc bele egy régi cdromot meg egy Soundblaster Pro kártyát a feles hardwereim közül és kész a hangulat. Dune 1, Pinball Fantasies, Wolfenstein, Heroes 2, ugy megy mint az álom. Red Alert, na az már nem ment rajta, hehe (20 perces install után ez egy kicsit mondjuk beütött).).)
Hát, az én egy gégés celóm se mai csirke ma már... Nem hinném, hogy értelmes dolog volna még egy "ócskavasat" venni mellé... Jó, ez a konfig (1Ghz Celo, 256+128Mb SD Ram, Abit SA6, Geforce 2 32Mb...) már nem mai csirke, és kissé öregecske, de már nem akaródzik csak azért újat venni, hogy valami menjen rajta... (a Windózikszpé símány megy, úgyhogy ne bontsuk meg a nyertes csapatot:) )

Quote from: TurboKedit: a C&C1 tényleg megvan eredeti DOSos, fullcd verzióban?
Ja, itt ül mellettem a biztonsági másolata. Tényleg az, az origi cd sajnos kézen-közön eltûnt, bár már erõsen karcos volt, amikor legutóbb láttam... A kézikönyvvel egyetemben ( :(((( ). De a RA 1 origi tényleg itt virít, õ elég jó állapotban van. Imádom a C&C-t, annak volt eddig a legjobb a fílingje... (sztem leginkább késõbb csak a RA2 tudott még jó légkört kelteni, bár jó volt a Tiberian Sun is, de az túl filmszerû volt...)
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

TurboK

király, fel tudod tölteni nekem? az eredeti Dosos verzió nincs meg, csak a gold.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

Quote from: FeldinPsychonauts szuper!!!!!
Végig vittem.
Platform játék.
Fable-t most tolom :D
Drága Feldin! :D Eljössz meetre egyszer vagy felugorjak hozzád egypár dvd-vel? :D Ezek a játékok feltétlenül kellenek (nehogy véletlenül letöröld/visszaadd, ha esetleg még nem írtad le)!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

m46u5

Fable:
Egész jó kis játéknak indul, de még nem volt idõm nagyon belemélyedni, viszont elõször mikor kezdtem, a játék elején elõttem lévõ kissrácba reflexbõl belerugtam (gondoltam ki kéne próbálni mi a hatása), erre kiírja nekem, hogy megtettem az elsõ lépést a gonoszság fel :) hupsz, talán nem így kellene játszani :rolleyes:

Sudeki:
Hát szó mi szó nem tudok kibékülni az irányítással, no meg a kamerakezeléssel :rolleyes: . Ha felfelé haladok a dombon, vagy netán egy magaslatra mászom fel, egyszerûen a kamera olyan lassan követi a karaktert(pontosabban követi, csak inkább alám rakja a kamerát, mintsem feljebb vánszorogna :( ), s így élvezhetetlenné teszi ez a játékot. Amúgy stílusában nagyban emlékeztet a Gothic-ra (Ott is caflatni kellett egyik helységbõl a másikba, közben csatázgatni. Mondjuk ott is elég gagyi volt a csatákban a kezelhetõség, de a kameramozgás egy fokkal jobb volt)
Amúgy általában párban zajlik a kaland (összesen 4 irányítható karakter van - 2 harcos(közeli támadások) /Tal, Buki/, és 2 amolyan segítõ(távoli támadások) /Ailish, Elco/) a poén az, hogy ha a harcos karaterrel csatázom akkor az 3. személy nézetben van, ha átváltok mondjuk Ailish-ra, ott meg fps nézetbõl kell szórnom az áldást a varázsvesszõvel - érdekes megoldás, de azért nem olyan rossz.
Az szintén zavar, hogy a települések/csomópontok között amolyan ösvényszerû utak vannak, amirõl nem lehet letérni (ez nem FF, és nem Gothic :(), az mondjuk ellensújozza némileg ezt a problémát, hogy újratermelõdõ ellenfelek vannak bizonyos helyeken, ezért ott be lehet gyûjteni tárgyakat, amivel lehet keresekedni, no meg a tuningpotenciált növelni.
A városok/települések nagyon jól ki vannak dolgozva, zajlik benne az élet, de a kameramozgás nagyon megöli a bolyongás élményét :(.
Összességében mégsem tudok (még) tõle nagyon szabadulni, mert van benne (valami), amivel eddig nem-nagyon találkoztam, és egy kicsit még biztos fogok vele játszani. Ajánlom egy kipróbálás erejéig az RPG kedvelõinek, s ha 2-3 órás játék után sem tudtok vele megbarátkozni, nyugodtan abba lehet hagyni.
"A Bittorrent nagyszerûen pótolja a mozit az életemben, az eMulenél jobb videotéka pedig nincs."

thrall

Egyik haverom csinálta ezt  az oldalt, televan free MMO-kal (többek közte MMORPG, de van MMOFPS és MMORTS is)

Darkstar

Demon Stone-nal tegnap éjjel félkómásan  3/4 órán keresztül gyaktam a szörnyeket (szám szerint 523-at) egy kb 15 m^2-és területen, amíg rájöttem, hogy nem fogynak el, amíg szét nem verek egy ékkõtartót. A játék grafikája még mindig tetszik. A GTA SA-ban pedig kezd idegesíteni a modellrepülõs küldetés. Mindíg kifogy a benzin vagy felrobbanok.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: m46u5Fable:
Egész jó kis játéknak indul, de még nem volt idõm nagyon belemélyedni, viszont elõször mikor kezdtem, a játék elején elõttem lévõ kissrácba reflexbõl belerugtam (gondoltam ki kéne próbálni mi a hatása), erre kiírja nekem, hogy megtettem az elsõ lépést a gonoszság fel :) hupsz, talán nem így kellene játszani :rolleyes:
:lul:
Ha vannak benne kisgyerekek és/vagy cuki kisállatok, akkor tuti, hogy gonosz leszek :D és nem elégszek meg egy belerúgással... :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: DarkstarA GTA SA-ban pedig kezd idegesíteni a modellrepülõs küldetés. Mindíg kifogy a benzin vagy felrobbanok.

Kb. az az egyetlen küldetés amit nem kell megcsinálni... szerintem nem is lehet


QuoteHa vannak benne kisgyerekek és/vagy cuki kisállatok, akkor tuti, hogy gonosz leszek

Lehet benne csirkéket rugdosni és írja a hös statisztika (olyan karakterlap hátoldalféle), hogy mekkora volt a legnagyobb rugásod. Söt van az egyik faluban chicken-kicking contest (X-BOX-on még nem volt ez), ahol még cuccokat is nyerhetsz a tollas kis genyák rugodásával.
Amúgy a rövid játékidöért kicsit azért kárpótolja az embert az ha gonoszt játszik... a kisgyerekek elkezdenek sírni, ha meglátnak, meg sírva mondják hogy "jajj a csúnya bácsi el fog vinni ha rossz vagyok" bwuhahahah
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Feldin

Quote from: RamizDrága Feldin! :D Eljössz meetre egyszer vagy felugorjak hozzád egypár dvd-vel? :D Ezek a játékok feltétlenül kellenek (nehogy véletlenül letöröld/visszaadd, ha esetleg még nem írtad le)!!!
no az a nagy probléma hogy meghalt a dvd íróm...
de vinyóval jöhetsz
Psyhonautsot visszaszerzem és adom szívesen. Blimpnek is.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: Feldinno az a nagy probléma hogy meghalt a dvd íróm...
de vinyóval jöhetsz
Psyhonautsot visszaszerzem és adom szívesen. Blimpnek is.
Nincs sajnos vinyóm... :( Majd szólj, ha megcsináltad az íród. Addig is szerezd vissza a Psychonautsot. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Dungeon Siege 2 nagyon jó. Baromira tetszik.
De sajnos mindjárt az elején találtam egy baromi nagy bugot benne, de persze ez is csak nálam jött elõ,mint minden, ahogy a neten néztem :)

Ramiz

XIII

Mókás képregény hangulatú játék. A magyar fordítása helyenként zavaróan béna. :D Amúgy jópofa. Sztoriból még nem sok derült ki. Menü tetszik. Nem túl véres.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizXIII

Mókás képregény hangulatú játék. A magyar fordítása helyenként zavaróan béna. :D Amúgy jópofa. Sztoriból még nem sok derült ki. Menü tetszik. Nem túl véres.
Én végig toltam egyszer. Nagyon bejött ez a képregényes grafika. A játék szerintem nagyon jó, lesz benne sok izgi és nehéz rész is. A hangulata szerintem végig jó.

Ramiz

Azért az zavar, hogy a "lopakodós" résznél (nem szabad, hogy riadózzanak) nyugodtan lõhetek a levegõbe sorozatokat az M-16-osommal, kutyát sem érdekli, de még az õrt sem, aki kb. 10 méterrel arrébb járõrözik... :ejj: :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: RamizAzért az zavar, hogy a "lopakodós" résznél (nem szabad, hogy riadózzanak) nyugodtan lõhetek a levegõbe sorozatokat az M-16-osommal, kutyát sem érdekli, de még az õrt sem, aki kb. 10 méterrel arrébb járõrözik... :ejj: :lol:
:haha: Ezt észre sem vettem. Én mondjuk nem is kezdtem el lövöldözni, mert ugye lopakodni kell. :D

TurboK

Quote from: RamizXIII

Mókás képregény hangulatú játék. A magyar fordítása helyenként zavaróan béna. :D Amúgy jópofa. Sztoriból még nem sok derült ki. Menü tetszik. Nem túl véres.
A játék alapjául szolgáló eredeti francia képregény itthon is megjelent leforditva, (X-07 akciómagazin vagy mifene néven), de sajnos nem vitte túl sokra. Volt még mellette egy Largo Winch (az örökösös sztori) is.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

Quote from: sirtomi:haha: Ezt észre sem vettem. Én mondjuk nem is kezdtem el lövöldözni, mert ugye lopakodni kell. :D
Baaa-ka! :D Körberohansz, mészárolsz, úgy nem riadóznak! Ha lopakodsz, lassan haladsz, még valaki észrevesz! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Beren

Quote from: TurboKkirály, fel tudod tölteni nekem? az eredeti Dosos verzió nincs meg, csak a gold.

Hááát, megpróbálom (hogy kell??), de az otthoni neten 1,5 gigás havi korlátom van, plusz tegnap este elszállt, mert rosz tornyra állt rá, utána pedig nem tudtam visszakapcsolni, mert a jó torony jelszava is eltûnt, szóval jelenleg otthon net nélkül vagyok...:(((( (vissza a középkorba ... de lagalább alszom:) )

Ja, a TTDX-el van egy kis gond:
- ha azt kezdem el tolni, amihez linket raktatok, akkor injdításkor nyavjgás lesz regisztrációs hiba miatt (registry-file-t pedig nem találtam...)
- ha fölteszem a patch-et, akkor elindul, de akkor a játék roppant érdekes dolgokat kezd produkálni: hiába szállítok vasat a vaskohóba, a vonat lerakja a cuccot, és az ott rohad, bár a vonat "számláján" kimutatásra kerül a píz, én mégse kapok egy vasat se belõle (sikerült csõdbe mennem, pedig 12 szerelvénnyel, amibõl mindegyik évente minimum 5000 fontot hoz, nem kéne...)
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

TurboK

Jah ha problémás a neted akkor hagyjad, nem lényeg.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Havertól megkaptam a Haegemonia, A Solon hagyaték-ot (jó, régi, de még nem próbáltam ki eddig). Szép a játék, bár még csak most tanulom. Lenne egy kérdésem: lakatlam bolygót hogyan lehet kolonizálni? Van egy gyanus nevû hajó (most nem jut eszembe), de azt sem tudom rázavarni. Ellenségés bolygót egyszerûen úgy lehet foglalni, hogy megámadom, és addig lövöm, amíg az enyém nem lesz? És kaptam egy olyan feladatot, hogy a szomszédos rendszerben pusztítsam ki az x fajt. A gond csak annyi, hogy szvsz ilyen csoport nincs. Rajtam kívül két MI van, az egyik szövetséges, a másik ellenség, de mindkettõt máshogy hívják.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: Beren- ha fölteszem a patch-et, akkor elindul, de akkor a játék roppant érdekes dolgokat kezd produkálni: hiába szállítok vasat a vaskohóba, a vonat lerakja a cuccot, és az ott rohad, bár a vonat "számláján" kimutatásra kerül a píz, én mégse kapok egy vasat se belõle (sikerült csõdbe mennem, pedig 12 szerelvénnyel, amibõl mindegyik évente minimum 5000 fontot hoz, nem kéne...)
Szerintem a patch beállításaival van valami. Bár nekem ilyen jelenségeket nem produkált sosem.
Viszont pl. a Patch bizonyos funkciókat módosíthat. Pl. a "non-stop" az eredeti játékban azt jelentette, hogy a megadott állomásig megy a vonat és közben sehol nem áll meg, a patch viszont tudja módosítani, és olyankor a vonat elmegy a megadott állomásig, de ott nem áll meg.

Olvasgasd el a patch beállításait és nézd meg, hogy neked mik vannak beállítva. Valahol ott lesz a probléma.
Asszem volt valahol egy ttdpatch config program is, amivel graikus felületrõl be tudtad állítani a paramétereket.

Darkstar

Quote from: White SeeDHa az ellené: lövöd amíg meg nem adják magukat. Persze nem mind1 hogy mivel. A rakéta a legmegfelelõbb és leggyorsabb bolygólakosságirtó. Fõleg ha fel van fejlesztve atomtöültet mérgesgázok és egyéb nyalánkságok.
Ja rájöttem, hogy hogyan lehet gyorsan kiirtani egy ellenséges bolygót. 1-2 desszanthajóval leszedem a védelmi rendszert, aztán eléparkolok két 2-es szintû rakátás állomással + pár kisérõhajóval, amiket õrzésre állítok, így ha nem jön ellen, azok is a bolygót lövik. Pár perc alatt megadják magukat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Tegnap kb 10 órát játszottam a Dungeon Siege 2 -vel. Nagyon tetszik a játék. Néha kicsit nehéz, meg összetett a fejlõdési rendszer, de nagyon jó kis játék.

katz

Hosszú idõk óta végre egy rendes tankszimulátor. Nem holmi árkád szutyok, hanem egy rendes szimulátor. Made in Russia.
Sajan kicsit bugos, de játszható. Többnyire a szerb oldalon kell lennie és irtani az ellent. Király. Kár, h ellenséges amcsi egységeket nem lehet benne kaszálni :(