Main Menu

Fotopic

Started by Feldin, 2004-11-29, 12:24:12

Previous topic - Next topic

.Attila

Kösz az infot :)
Mind1, milyen díjak vannak, úgyse vagyok különösebben esélyes.
Elég szűkös mondjuk a határidő. Van rá kb. 1 hét (és jön 2 zh...). Nem lesz könnyű természettel együtt fotózni a BKV-t, mivel Bp-en nem burjánzanak túlzottan a növények.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-04-04, 15:28:49
Kösz az infot :)
Mind1, milyen díjak vannak, úgyse vagyok különösebben esélyes.
Elég szűkös mondjuk a határidő. Van rá kb. 1 hét (és jön 2 zh...). Nem lesz könnyű természettel együtt fotózni a BKV-t, mivel Bp-en nem burjánzanak túlzottan a növények.

HÉV, Fogaskerekű, Libegő, stb... ;)

.Attila

Na erről beszélek, pont ezekhez kell idő, ami most luxus ;)

.Attila


.Attila

Tavasz van, kifelé a szabadba.


kikuchiyo

Failure is the default option

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

#337


Történet itt.

HVp213

#338
Baldy:
Quote from: Baldy
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Yakumo

Beware, NAGY képek!!

Találtam vitrinről fotót. :D

1.
2.
3.

Solid Snake

Quote from: Yakumo on 2007-05-15, 23:54:51
Találtam vitrinről fotót. :D

1.
2.
3.

Szép kis gyűjtemény.  :appl: :D
(Bár Vash eléggé érdekesen vigyorog...  :lol:)

Fubenalvo

#341
Nemrég jöttem haza az Alpokból, kattogtattam kicsit kint. :)
A gép egy Digitális Canon PowershotA410 3.2mp... nem egy csúcs gép, sajna a képeken is érződik. De az ember azzal próbál boldogulni ami van...

Képek itt: http://animewallpapers.uw.hu/fotok/index.html
továbbá két szélesebb tájkép:

Alpok - Tirol


A háttérben látható Európa legmagasabb viaduktja amely Ausztriát köti össze Olaszországgal. A város lent pedíg Insbruck.



.Attila

Utólagos engedelmeddel kicsit shoopoltam a második képeden. Próbáltam vmennyire eltűntetni ezt a kékes hatást, ami rombolja a kontrasztot:
http://atira.extra.hu/tajkep2shooped.jpg

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-07-16, 18:21:18
Utólagos engedelmeddel kicsit shoopoltam a második képeden. Próbáltam vmennyire eltűntetni ezt a kékes hatást, ami rombolja a kontrasztot:
http://atira.extra.hu/tajkep2shooped.jpg
Ugyanolyan kékeslila maradt mint volt, csak még egy csomó részlet elveszett a sötétebb részeken (pl. az erdőknél). Nice shoop. ::)


Fubenalvo

Igen sajnos ez a kékes hatás az a pára... nameg az a 3200 méter levegő amin átnézel. :)
Szabad szemmel is ilyen volt, nem lehetett mit kezdeni vele.

.Attila

#345
Quote from: Zsiga on 2007-07-16, 18:37:08
Quote from: .Attila on 2007-07-16, 18:21:18
Utólagos engedelmeddel kicsit shoopoltam a második képeden. Próbáltam vmennyire eltűntetni ezt a kékes hatást, ami rombolja a kontrasztot:
http://atira.extra.hu/tajkep2shooped.jpg
Ugyanolyan kékeslila maradt mint volt, csak még egy csomó részlet elveszett a sötétebb részeken (pl. az erdőknél). Nice shoop. ::)

Én nem konkrétan a színekre gondoltam, hanem a kontraszttalanságra.
Egyébként meg milyen részletekről beszélsz? A fák egybefüggő zöld pacának tűnnek a te képeden is. Részlet sehol sincs, mert ilyen az alapanyag.
De szóljál be csakazértis, mert az nagyon cool.

szerk.: tessék, örülj: http://atira.extra.hu/tajkep2shooped_color.jpg

még egy verzió, bár sokban nem különbözik: http://atira.extra.hu/tajkep2shooped_last.jpg

Lehet, hogy sötétebb lesznek vmivel a fák, de mivel részlet már eleve nincs bennük, szerintem az összhatásra kell figyelni (meg egyébként is az számít inkább). A tiedre meg ráférne egy adag kontraszt.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-07-16, 20:13:20
Én nem konkrétan a színekre gondoltam, hanem a kontraszttalanságra.
[spoiler]
Quote from: .Attila on 2007-07-16, 18:21:18
Utólagos engedelmeddel kicsit shoopoltam a második képeden. Próbáltam vmennyire eltűntetni ezt a kékes hatást, ami rombolja a kontrasztot:
http://atira.extra.hu/tajkep2shooped.jpg
Quote from: .Attila on 2007-07-16, 18:21:18
Próbáltam vmennyire eltűntetni ezt a kékes hatást, ami rombolja a kontrasztot:
Quote from: .Attila on 2007-07-16, 18:21:18
eltűntetni ezt a kékes hatást
[/spoiler]


Quote from: .Attila on 2007-07-16, 20:13:20
Egyébként meg milyen részletekről beszélsz? A fák egybefüggő zöld pacának tűnnek a te képeden is. Részlet sehol sincs, mert ilyen az alapanyag.
vs.
Ha nem látod a különbséget, menj el szemészhez. (Az első az eredeti, a második a te változatod.)

Quote from: .Attila on 2007-07-16, 20:13:20
De szóljál be csakazértis, mert az nagyon cool.
Nem azért szólok be mert cool, hanem egyrészt mert most éppen hülyeséget beszéltél/csináltál, másrészt meg mert én már csak egy ilyen kis geci vagyok aki szeret beszólni a magadfajta sértődős hülyegyerekeknek, aztán meg röhögni rajtuk.

Fubenalvo

omg mi robbant itt ki :D
...már meg se merem kérdezni, hogy a többi képről mi a véleményete.  :lol:

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-07-16, 20:56:55
omg mi robbant itt ki :D
...már meg se merem kérdezni, hogy a többi képről mi a véleményete.  :lol:
Semmi különös, ha visszaolvasol volt már ilyen, sőt... :D Mondom, rosszindulatú flamer troll vagyok, ez van. Anything for teh lulz. :lazza:
Mindjárt megnézem a többit is. :)

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-07-16, 20:43:09
másrészt meg mert én már csak egy ilyen kis geci vagyok aki szeret beszólni a magadfajta sértődős hülyegyerekeknek, aztán meg röhögni rajtuk.

:lame: Majd ha adok a szavadra, akkor megsértődöm.
Egyébként meg téged minősít, és lehet, hogy most ezt szarkasztikusan mondtad, de eddigi viselkedésed alapján igaz.

Hogy te félreértesz, attól én még nem leszek hülyegyerek. Az már lehet, hogy nem tudom rendesen kifejezni magam, ettől sem leszek még hülye. Angolul ezt a jelenséget azt hiszem haze-nek nevezik, erre gondoltam a kék kontraszttalanság alatt.

Kösz, hogy képrészleteket raktál be, ezeket láttam én is. Akkor mi van? Te részletekről beszéltél, hol vannak részletek az első képen? Hamár nincsenek részletek, akkor legalább kontrasztos legyen, nekem ilyen az ízlésem, és ettől még nem fogok elmenni szemészhez.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-07-16, 21:00:25
Kösz, hogy képrészleteket raktál be, ezeket láttam én is. Akkor mi van? Te részletekről beszéltél, hol vannak részletek az első képen? Hamár nincsenek részletek, akkor legalább kontrasztos legyen, nekem ilyen az ízlésem, és ettől még nem fogok elmenni szemészhez.
Na látod ezért nem állok le veled vitatkozni (inkább beszólok valami szerintem vicceset, amin legalább én meg a többiek röhögünk, de akár te is megtehetnéd, ugyanis nem sértésnek szántam), mert nem értesz hozzá.

Próféta

Mondok én egy zseniális megoldást a vitátokra: valószínűleg eltérő a monitorotok kontrasztkarakterisztikája. Amit itt túl sötétnek látunk, az amott esetleg épp nem túl fakó. Teljesen, tökéletesen, abszolút értelmetlen ilyesmiről vitatkozni, ha nem fizikailag ugyanazt a képet nézitek. De hajrá.

Zsiga

Quote from: Próféta on 2007-07-16, 21:05:20
Mondok én egy zseniális megoldást a vitátokra: valószínűleg eltérő a monitorotok kontrasztkarakterisztikája. Amit itt túl sötétnek látunk, az amott esetleg épp nem túl fakó. Teljesen, tökéletesen, abszolút értelmetlen ilyesmiről vitatkozni, ha nem fizikailag ugyanazt a képet nézitek. De hajrá.
Két teljesen eltérő karakterisztikájú monitoron néztem meg a képet, az eredmény ugyanaz. Nem ezen múlik, mert nem arról van szó hogy szerintem zöld kör .Attila szerint meg piros négyzet, hanem arról hogy a két kép között van-e különbség.
A zseniális megoldás egyébként: téma (részemről) lezárva. :)

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-07-16, 21:04:24
Quote from: .Attila on 2007-07-16, 21:00:25
Kösz, hogy képrészleteket raktál be, ezeket láttam én is. Akkor mi van? Te részletekről beszéltél, hol vannak részletek az első képen? Hamár nincsenek részletek, akkor legalább kontrasztos legyen, nekem ilyen az ízlésem, és ettől még nem fogok elmenni szemészhez.
Na látod ezért nem állok le veled vitatkozni (inkább beszólok valami szerintem vicceset, amin legalább én meg a többiek röhögünk, de akár te is megtehetnéd, ugyanis nem sértésnek szántam), mert nem értesz hozzá.

Korábban már mondtam, hogy nem szeretem a sértegetős poénokat, főleg nem olyantól, akivel nem vagy csak futólag találkoztam. Azt sem szeretem, amikor másokat sértegetnek poénból, de nem szoktam beleszólni, mivel nem az én dolgom.
Egyébként hamár sértegetve akarsz poénkodni, akkor legalább tényleg legyen benne vmi minimálisan humoros dolog.

Más a monitor vagy sem, ugyanazon a monitoron megnézve is más a két kép. Zsiga verziója pl. szaturáltabb, én azon kívül, hogy nyomtam egy auto colort (amit soha nem szoktam, ugyanis ilyen módon soha sem nyúlok bele a színekbe), mást nem csináltam a színekkel. Mást preferálunk, ennyi. Ezzel nincs semmi gond, csak nem kéne beszólnia csak úgy futtában, hogy ő bezzeg milyen jól tudja.

Fubenalvo

Nah akkor belinkelem megen a többi képet és ezen is vesszetek össze, vagy mondjatok véleményt pls. :)
http://animewallpapers.uw.hu/fotok/index.html

Feldin

Quote from: Fubenalvo on 2007-07-16, 20:56:55
omg mi robbant itt ki :D
...már meg se merem kérdezni, hogy a többi képről mi a véleményete.  :lol:

unatkoznak :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fubenalvo

Unatkoznak, elvesznek a részletekbe de kritkát nem kapok a (nem csak ez a kettő volt......) képeimről. Asszem nem is írok többet ebbe a topicba, mert felesleges.

.Attila

Milyen szintű kritikát kérsz?
Mert kompozíció/téma ügyileg igazából legfeljebb a második kép az, ami szót érdemelhet.

Kvikveg

Mmmm... ezuttal egyetertek .Attilaval. Kompoziciougyileg nem fogtak meg tulzottan.
A technikai reszletekhez most dogfaradt vagyok, annyit birok felfogni, hogy amiket nagyban is megneztem, azok elesek.

Tenyleg en soha nem irok ide. Mondtam mar, hogy vannak ezek? Bar lehet hogy mar mondtam. Hullafaradt vagyok.
Sajna csak kis meretben vannak fent. Photoshoppal emlekeim szerint levagason kivul nem nyultam hozzajuk.
edit: megis, a masodikat, ami olyan szeles ket kepbol raktam ossze.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fubenalvo

#359
Quote from: .Attila on 2007-07-19, 17:56:26
Milyen szintű kritikát kérsz?
Mert kompozíció/téma ügyileg igazából legfeljebb a második kép az, ami szót érdemelhet.
...építőjellegűre gondoltam mint egy amatőr fotós, mikor tanácsot kér.
De részetekről ez nagyon nehezen jön ahogy látom.

Egyébként a másodikat szerintem ponthogy nem a kompozíció "fantáziadússága" adja el. Mármint, ott az ember körbenéz és mindenhol ez van... De kinek mi...
NA mind1... itt rosszul áll mindenki az egészhez. Egymás fejéhez vágjátok hogy ROSSZ, de azt nem mondjátok, hogy miért. Ezzel nemhogy segítenétek a másikat jobbá vállni, hanem szimplán csak elveszitek a kedvét.

Egyébként tartottam egy kis szavazást full laikusok körében. Annak kiderítésére mennyire lehet igazatok. Továbbá két hivatásos fotósnak is megmutattam őket és ő sem így válaszolt mint ti feljebb. No comment...

1 ----
2 -----
3 --
4 -
5 ----
6 ------
7
8 -
9 ----------
10--
11-----

...szal nah. Az ember azért fotóz hogy az emberek lássák azt amit ő látott meg valamiben. Itt nem felejtettétek el ezt egy picit? Parázs viták a semmiről, de építőjelleggel nem sok került ide. Ahh mind1... csak felbosszantom magam.