Main Menu

Fotopic

Started by Feldin, 2004-11-29, 12:24:12

Previous topic - Next topic

.Attila

#360
Quote from: Fubenalvo on 2007-07-19, 18:51:46
Quote from: .Attila on 2007-07-19, 17:56:26
Milyen szintű kritikát kérsz?
Mert kompozíció/téma ügyileg igazából legfeljebb a második kép az, ami szót érdemelhet.
...építőjellegűre gondoltam mint egy amatőr fotós, mikor tanácsot kér.
De részetekről ez nagyon nehezen jön ahogy látom.

Olvasgass néhány helyen. Pl. itt: http://www.photozone.de/4Technique/index.html
Meg van még pár hely, ha tényleg érdekel.

A képeidről: az az igazság, hogy a témák nem túl érdekesek (szerintem), ill. a kompozíciójukban sem látni semmi különöset. Bocs, ha ez így túl direkt, de ebben a melegben igen nehezemre esne ezt szépen körülírni, és nem is biztos, hogy azzal jobban járnál.

Kvikveg: gyakorlatilag az összes kép centrális kompozícióval készült, pedig az csak igen ritkán szerencsés.
http://www.photozone.de/4Technique/compose/third.htm

Zsiga

No akkor írok én is.
Előszöris nem értem mire fel akadtál ki ennyire. Először belinkelted a két panorámát, amin mi .Attila fórumtárssal jól egymásnak estünk, de ez nem ellened irányult, szerintem semmi rosszat nem írtunk rólad vagy a képekről. Utána kérted hogy akkor nézzük meg a többi képedet is, .Attila meg is tette, én eddig idő hiányában nem.
Aztán másodszor, ha komolyabban akarsz foglalkozni fotózással akkor a saját érdekedben kezdd el villámgyorsan feljebb tornázni az ingerküszöböd, mert ennél ezerszer durvább fikákat fogsz még kapni akár sokkal jobb képekre is.
És akkor nézzük a képeket. (Első megjegyzésem hogy én szeretem látni a kép készítésének adatait is, igazán bennehagyhattad volna az exif taget a képekben.)
1. Jól tud mutatni egy ilyen hosszú záridős "vízeséses" kép, de ehhez egyrészt az kell hogy éles legyen, másrészt meg az hogy ne egy belógó faágakkal meg rothadó levelekkel teli ronda pocsolyát fotózz le.
2. Ez már alakul, jó időben fotóztad le a hegyet (megfelelő irányból kapja a megvilágítást, jól néz ki), a kompozícióval sincs különösebb gond, csak a pára meg a távolság miatt homályos. Összességében nem rossz.
3. Félbevágott utcatábla, kiégett ég, semmi téma, egyszerűen semmitmondó ez a kép.
4. Direkt a galamb+lámpa az éles?
5. Sose láttam még ilyen típusú épületfotót ami jól sikerült volna, egyszerűen nem mutat jól egy ennyire ferde kép.
6. Ebben van fantázia, de ez is jobban mutatna szemből.
7. Lásd 5.
8. Gondolom a középső barna ház lenne a kép központja, akkor tán nem kéne levágni a tetejét... Bár én még a jobb oldali házat meg a biciklit is kihagytam volna.
9. Ez tetszik, eszembejuttatja a kedvenc városom a Heroes3-ból. :) Viszont a belógó fák alul nem tetszenek.
10. Lásd 5., bár ez még talán a legjobb a háromból.
11. Gazos, homályos, "üres". Annyira tele van az egész kép hogy még ha lenne rajta valami téma azt is elnyomná.

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-07-19, 21:24:51
Aztán másodszor, ha komolyabban akarsz foglalkozni fotózással akkor a saját érdekedben kezdd el villámgyorsan feljebb tornázni az ingerküszöböd, mert ennél ezerszer durvább fikákat fogsz még kapni akár sokkal jobb képekre is.

És ebben semmi túlzás nincs.
Menj csak fel a fotozz.hu-ra, tedd fel egy szerinted jól sikerült képedet, azt enjoy your demoralization.

HVp213

#363
Dunakanyar
Kőfejtő (Csódi-hegy): "Menny és Pokol határán"
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Solid Snake


HVp213

#365
Quote from: Solid Snake on 2007-09-22, 23:06:07
Quote from: HVp213 on 2007-09-22, 23:04:20
Dunakanyar
Kőfejtő (Csódi-hegy): http://kepfeltoltes.hu/070922/IMG_0922_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ebből mennyi a PS effekt?  :__devil:
hááát
nem kevés :P
természetesen természetes szinek némileg el lettek tolva... ^^
mást nem csináltam vele


de csak neked itt egy ps nélküli kép:
"VÉGzet"
(ill vágva van...)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Solid Snake

Quote from: HVp213 on 2007-09-22, 23:18:50
de csak neked itt egy ps nélküli kép:
"VÉGzet"
(ill vágva van...)

:eek:
Már bánom, hogy megszólaltam.  :muhahah:

HVp213

Quote from: Solid Snake on 2007-09-22, 23:43:00
Quote from: HVp213 on 2007-09-22, 23:18:50
de csak neked itt egy ps nélküli kép:
"VÉGzet"
(ill vágva van...)

:eek:
Már bánom, hogy megszólaltam.  :muhahah:
azt sose bándd : )
na még egy bár már biztos unni fogják: "MoonLight"
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Én


.Attila

Szerintem a kék szaturációból vegyél vissza, és akkor kevésbé lesz természetellenes a kép.

Próféta

Milyen szoftvert ajánlotok panorámaképek összeöltésére? Előny, ha ingyenes, tud magyarul, és nem ilyen "bogyófüzért" állít elő.
Előre is köszi.
(Ezt a help boardra kellett volna?)

Fubenalvo

#371
Quote from: Próféta on 2007-09-23, 16:29:21
Milyen szoftvert ajánlotok panorámaképek összeöltésére? Előny, ha ingyenes, tud magyarul, és nem ilyen "bogyófüzért" állít elő.
Előre is köszi.
(Ezt a help boardra kellett volna?)
Én PS-el szoktam összefűzni, kiszámolom mennyi lesz a szélessége és szépen manuálisan összefűzöm. Annál szebb munkát egy program se fog csinálni. ;)

A képen látható egy: Paciiiii :)

_

.Attila

Hát korábbi tapasztalat alapján a kamera saját panoráma készítője jobb, mint a PS-é (Panasonic FZ-30). Úgyhogy van jobb a PS-nél.

Fubenalvo

Megfelelő kezekben kell lennie.. egy PS CS3-nál nekem nem mutatsz jobbat... joh mondjuk nem mondom hogy pro vagyok benne. De azééért fotó összeillesztésre hmhm.
Egyébként ezek a programok automatizáltak? Megnéznék egy két képet amit ilyennel fűztek össze... (miből-mit).

Próféta

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-25, 16:57:59
Én PS-el szoktam összefűzni, kiszámolom mennyi lesz a szélessége és szépen manuálisan összefűzöm. Annál szebb munkát egy program se fog csinálni. ;)
A manuális összefűzést úgy érted, hogy a különböző szögben fényképeket manuálisan eltorzítod (hengeres, gömbi vagy valami egyéb projekció), az illeszkedéseknél összeblendeled, és az egész úgy fog kinézni, mint egy 270 fokos látószögű géppel készült kép? Ha ezt meg tudod csinálni, akkor linkelnél pár ilyen képet? Mert komolyan érdekel :)

Itt van pár 2006-os erdélyi kép (feltöltéshez lekicsinyítve), amit az anyám fényképezőjéhez járó Olympus Masterrel fűztünk össze. Láthatóan pár hibát azért szokott véteni, és nem lehet megmondani neki, hogy igazítsa ki. Ezen kívül fagyogat. De azért valamennyire működik.
1
2 (esküszöm, itt a középső éles vonal a sziklahasadék éle, nem a montírozó vágás határa!)
3

Most egy hugin nevű programmal próbálkoztunk, ami durván többet tud: inputként várja a fényképező CCD chipjének átlóját meg mindenfélét, mintaillesztő eljárással támogatva referenciapontokat rögzítünk a képpárokon az illesztéshez, több menetben lehet hibaminimumra optimalizálni a szabad változókat, stb. Azonban valahogy kevés vagyok hozzá, nem sikerült egyetlen épkézláb panorámaképet se összehozni.


Ramiz

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-25, 16:57:59
Quote from: Próféta on 2007-09-23, 16:29:21
Milyen szoftvert ajánlotok panorámaképek összeöltésére? Előny, ha ingyenes, tud magyarul, és nem ilyen "bogyófüzért" állít elő.
Előre is köszi.
(Ezt a help boardra kellett volna?)
Én PS-el szoktam összefűzni, kiszámolom mennyi lesz a szélessége és szépen manuálisan összefűzöm. Annál szebb munkát egy program se fog csinálni. ;)

A képen látható egy: Paciiiii :)

_
Hiába írod oda a kép aljára, hogy 1600x1200, attól még látjuk, hogy csak egy kis ikont raktál be. Ilyen könnyen nem versz át minket.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fubenalvo

#376
Quote from: Próféta on 2007-09-25, 23:35:24
A manuális összefűzést úgy érted, hogy a különböző szögben fényképeket manuálisan eltorzítod (hengeres, gömbi vagy valami egyéb projekció), az illeszkedéseknél összeblendeled, és az egész úgy fog kinézni, mint egy 270 fokos látószögű géppel készült kép? Ha ezt meg tudod csinálni, akkor linkelnél pár ilyen képet? Mert komolyan érdekel :)

Itt van pár 2006-os erdélyi kép (feltöltéshez lekicsinyítve), amit az anyám fényképezőjéhez járó Olympus Masterrel fűztünk össze. Láthatóan pár hibát azért szokott véteni, és nem lehet megmondani neki, hogy igazítsa ki. Ezen kívül fagyogat. De azért valamennyire működik.
1
2 (esküszöm, itt a középső éles vonal a sziklahasadék éle, nem a montírozó vágás határa!)
3

Ezeket kérlek nulla panorámafunkcióval készítettem. Fogtam egy mezei digitális fényképező gépet, abból is egy tesco-s fajtát. (sajna jobb nincs...) majd körbeforgattam.
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=531.msg278758#msg278758

Az alsó képnél a városban a folyó jobb oldalon meg az autópálya elsimerem ott látszik, de ott én bactam el a fényképezésnél, és utólag nehéz javítani.
...illetve egy helyen nem stimmel a hegyvonulat sem az első képen, de az meg csak az én hanyagságom.

Egyébként tényleg szépen dolgozik a progi... az első képen tényleg tetszik az egész. Színek is jók meg minden... na jah kéne vennem nekem is egy normális gépet. :P

Ramiz: Hány sör volt meg ma? :D

HVp213

"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Fubenalvo

A Reggeli pilis1 az nagyon nagyon...! Egyedül talán azt a túristajelzést tüntetném el róla, és akkor még azt is mondanám, hogy nem te csináltad, hanem letöltötted valahonnan. :D
Szép képek. :)

.Attila

Én is kerestem már hasonló fényjátékokat, még nem volt sajnos szerencsém.
Keep up the good work :jee:

HVp213

köszönöm

nem tüntetek... :P
kicsit belenyultam a fényekbe megint meg vágni szoktam de nem akarok komolyabban... ^^



menj ki hajnalba... akko nem olyan erös a fény s megmaradnak a sugarak
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila

Quote from: HVp213 on 2007-10-15, 01:17:02
menj ki hajnalba...

Rátapintottál a lényegre, hogy valszeg miért nem találok ilyen helyzetet :D

HVp213

luuuusta (mint én :p) most se teljesen önszántanbol mentem... ^^ s a gépet is kérésre vettem kézbe XD

Reggeli Pilis 3
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila


kikuchiyo

#384
* kikuchiyo casts topic necro spell

Elindultam a lelkes, ügyes és hozzáértő fotóssá válás útján, kár, hogy visszafelé.

Feltöltöttem pár képet, amit ma csináltam a kertben az új géppel:
Bogáncs - pontosabban a lapulevelet tartalmazó növény tüskés termése, közelről
Növény - kövirózsa vagy mi, anyukám sziklakertjében, közelről
Csiga - fűszálon, közelről
Galamb - TV-antennán, messziről
Ezek voltak még a legjobbak, a többi vagy bemozdult, vagy nem oda fókuszált, ahova én akartam.

Kedves .Attila és más fotó-tudorok, kérlek indokoljátok meg, miért tenném jobban, ha többé nem fognék képalkotó eszközt a kezembe.
Failure is the default option

.Attila

Az első egész jó éles lett és megvan a kis mélységélesség is.
A következő kettő nem lett eléggé éles. Megnéztem az exif infot, elsőre 1/60s záridőt mutat, a másik kettőre 1/15s-et. Valószínűleg bemozdult a kép és ettől elmosódott (blurry) lett, ami miatt életlennek látszik.
A csigánál szerintem a fókusz is elcsúszott valamerre, gyanítom, hogy a csiga mögé esett.

Szerintem olvass el pár cikket a neten. Nem kell sokat ahhoz, hogy sokat fejlődj. Itt van ez az oldal pl.:
http://www.photozone.de/Technique
Amiket ajánlok (a vastagon szedetteket főleg):
The Golden Mean
Rule of the Thirds

Framing
Cross-Lines
Depth-of-Field/Focus
Object Isolation

Bár érdemes mindet elolvasni, elég rövid olvasmányok egyenként véve.
Ha belejössz, rá fogsz kapni a dologra egyre jobban :)

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2008-08-13, 20:25:43
Kedves .Attila és más fotó-tudorok, kérlek indokoljátok meg, miért tenném jobban, ha többé nem fognék képalkotó eszközt a kezembe.
Előszöris makró=állvány. De gondolom erre te is rájöttél menet közben. ;)
Aztán, fórumra nem linkelünk teljes méretű képet... Jó hogy nem konvertáltad át bmp-be... :D
Az első kettő nekem tetszik, a csigás életlen (lásd első pont, meg a fókusz is rossz helyen van, makró=MF is, nem csak állvány, ezt kifelejtettem...), a galamb meg szimplán ronda. Tollas patkány antennával, hát nem a legszerencsésebb kombináció esztétikai érték szempontjából... :)
És végül hogy mért ne fogj többet fotógépet a kezedbe, hát mert nagy és nehéz és kényelmetlen meg még drága is, ami meg kicióccó az meg fos képeket csinál. Illetve nem két nap megtanulni valóban jó képeket csinálni. De ha van rá időd és pénzed akkor vágj bele nyugodtan inkább vegyél egy szép nagy HDTV-t és nézz filmeket. :D

teraflare

Bejövök ide hogy hátha zsiga linkeli a fotókat az orosz loli melléről erre gaz,csiga, meg galamb van terítéken.  :ejj:

kikuchiyo

Failure is the default option

LittleElf

Közelgő bécsi kiruccanás tiszteletére szülők egy Samsung S760-assal leptek meg. Még van 4 napom megtanulni profin használni, egyelőre azt sem tudom, hogy jófélét kaptam, vagy kezdjem a temetkezésem mondjuk a kopjafám faragásával.  :P
Mindenesetre köszönet az itt összegyűlt linkekért, remélem ti is láttok majd az útból ezt-azt, nemcsak a Blur-hegységet.  :jee: