Photoshop, CG, 3D, Ray-Trace

Started by .Attila, 2005-01-24, 23:27:30

Previous topic - Next topic

Aephidon

Quote from: KvikvegHm. Teged meg egyszer kifaggatlak Photoshoprol az tuti...:)

Csak nehogy egy kínzókamrában kerüljön erre sor... :D

Quote from: kikuchiyoFourier-transzformálni nem lehet? Mert ha Fourier-térben a négyzetrács egy függõleges és vízszintes pontsornak felel meg, azt elég lemaszkolni, és visszatranszformálva megkapod a rács nélküli képet... elvileg...

Sajna a Photoshopban ilyet nem lehet mívelni... Bár csinálhatsz hozzá egy ilyet támogató plugint :angyali:
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

TurboK

Quote from: AephidonAz Alien Skin Image Doctor effektcsomag Smart Fill nevû filterével el lehet tüntetni ezeket a rácsokat, s bár még így is pepecsmunka, de jóval gyorsabb, mint a Clone Stamp.
A hol és micsoda?

Beszélj magyarul...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyoFourier-transzformálni nem lehet? Mert ha Fourier-térben a négyzetrács egy függõleges és vízszintes pontsornak felel meg, azt elég lemaszkolni, és visszatranszformálva megkapod a rács nélküli képet... elvileg...
Talán elég lenne megfelelõ mennyiségû anti-anyagot injektálni az objektum-térbe, majd a pozitronokkal semlegesíteni a felszabaduló elektronfelhõt, miközben az agyan füstjelek kíséretében az örök elektronmezõkre távozik.

Azaz: mi van?

:rolleyes: :lul:

roderick

Quote from: Kuro_TenshiTalán elég lenne megfelelõ mennyiségû anti-anyagot injektálni az objektum-térbe, majd a pozitronokkal semlegesíteni a felszabaduló elektronfelhõt, miközben az agyan füstjelek kíséretében az örök elektronmezõkre távozik. :

Szerintem elég csak kicserélni a polaritást...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Aephidon

Quote from: TurboKA hol és micsoda?

Beszélj magyarul...

Ööö... Ez megvásárolható filterek/szûrôk a Photoshophoz...
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kupo

Jók lettek. :)
Én is akartam, csak nincs fenn semmilyen kodek, és így nem tok. :D
Te melyik progival csinálod?
Egyébként aki szokott PS-ezni, főleg Aláírás(Signature) az felnézhetne, majd egyszer a CreativeSigs-re. :)

Slayer_Ace


Kupo

Jók, főleg a planet tetszik. :jee:
Ja, és köszi. :)

Kvikveg

Quote from: Slayer_AceGrat Kupo:jee:
planet
biohazard
Woah, ezek tokjok. :jee:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kupo

Egyébként az oldalamat is PS-be csináltam, aztán Dreamweaver.Meg az oldal gallériába is van pár kép amit csináltam.

Moha

Quote from: Slayer_AceGrat Kupo:jee:
planet
biohazard
A Planet egész jó (kíváncsi vagyok, milyen módszerrel készült), a Biohazard viszont szvsz jobban nézne ki, ha a betû besüllyedne és nem kiemelkedne.

Slayer_Ace

QuoteOriginally Posted by Moha
kíváncsi vagyok, milyen módszerrel készült
Leírni kicsit hosszú lenne, feltöltöttem egy zip fájlban
Quotea Biohazard viszont szvsz jobban nézne ki, ha a betû besüllyedne és nem kiemelkedne.
:merci: építõ jellegû kritikát mindig jó hallani:)

Mattanja

Quote from: Slayer_Aceplanet
Ez nagyon tetszik, ha esetleg több látszana a bolygóból, be is tenném azonnal háttérnek. Gratulálok hozzá!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Slayer_Ace

:merci: , elõzõ post-ban linkeltem a tutorialt, annyira nem nehéz megcsinálni

Slayer_Ace

kicsit átszabtam a bolygós képemet

Kvikveg

Emlekeim szerint valahogy lehet torzitani az adott anyagot, azaz feltetelezem, hogy gombre is lehet huzni. Ugy nem lenne bolygoszerubb?
Amugy nagyon tetszik! :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Slayer_Ace

Én így csinálom: eliptical marque tool-lal kijelölök egy szabályos kört, kitöltöm, utána filter->distort->spherize(50%)
légyszives egy kicsit  fejtsd ki az elképzelésedet

HVp213

#138
Lenne egy kérdésem: Csak photosoppal készült képeket lehet itt megosztani a JÓnéppel? :rolleyes: (esetleg  mást is?)


Ilyesmikre gondoltam:
broken bottle
----
YoYo
Fire Vs. Ice
how many...
Globe
----

edit: a mérettekkel gondba vagyok :p kicsit túllóg a képernyőn... :(
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Kvikveg

Woah. Ezeket mivel kovetted el?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

HVp213

#140
Quote from: KvikvegWoah. Ezeket mivel kovetted el?
köszönöm! de nem lettek vmi jók ennél sokkal jobbakat láttam honlapokon :(
Bryce 5 volt a hunyó, nem ÉN! (szal akkor szabad felrakni más progival készült képet is? :p)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Kvikveg

Azt hiszem beszallok a csataba Maya kollegaval. :D
Szerintem nyissunk egy 3d topicot.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

HVp213

#142
Quote from: KvikvegAzt hiszem beszallok a csataba Maya kollegaval. :D
Szerintem nyissunk egy 3d topicot.
Javaslat elfogadva! :jee: (de nekem nincs több munkám amit felrakhatnék oda :( uh ott má 1 ellenféllel kevesebbel kell számolnod :p )
edit: bár lehet h elég ez a topic is hozzá... végülis közel áll egymáshoz a 2 téma!
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Moha

Átnevezhetem a threadet mondjuk "Számítógépes Grafika" címre. :D

HVp213

Ön Dönt helyi GOD!:haha:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Lothandar

#145
Quote from: BonciÉn előbb megtanulnék vmennyire 2D-ben rajzolgatni, aztán meglátjuk, mi lesz 3D-ben :) Btw. kéne 3D program, ha jól emlékszem, a Maya-t dícsérgették nagyon... azt is be kéne szerezni :rolleyes:

Egyaltalan semmi koze a kettonek egymashoz, elmagyarazom, attol hogy nem vagyok kepzett rajzolo meg nagyon szep 3ds modelleket tudok gyartani. Nem magamat veszem alapul ( :haha: ) habar nem probalkoztam meg rajzolassal de a modellezes kezdo fazisait mar elsajatitottam. En ugy csinaltam hogy hatternek beraktam egy ember elol es oldal nezetet es "elkezdtem rakosgatni a vektorokat" :D. Ha elethu emberi testet akar az ember 3d-ben ugysem a "levegobol" fogja megalkotni.

A milkshape "gagyi" modellezo programmal tanulom a tema legalapabbjait es ha mar jutottam valamire akkor megyek tovabb komolyabb programok fele, amig ennek nem dontom le a korlatait, jo ez. Eddig a lab keszult el. :D Egyszeru alakzatok keszitesere viszont nagyon jo kis program csinaltam peldaul fel ora alatt egy ceruzat: http://lothandar.interhost.hu/word.avi .

Photoshop sokat segitett a megfelelo textura eloallitasan

Addon: Ha mar ugyis offolok ezerrel akkor leirom hogy en ugy gondoltam hogy "lapokat" kell formalni es osszekotni amig megkapom a kivant alakzatot de aztan ki lettem okositva a tutorialok altal hogy jobban jarok ha szepen vektorozgatok. Ami igaz is
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Kvikveg

#146
Vektorozgatas? En egy alaptestbol (asszem teglatest volt) alakitottam ki ezt a huszart, az alapja forgastest.
Ezek forgastestek, neha boolean muvelettel leharaptam beloluk.
Virag: levelei korlapok voltak, kocsog forgastest, alap egy sima negyzetlap.
Uvegcse: ket kulon felulet a kulseje es a belseje, de mar regen csinaltam, ugyhogy nem biztos.
Szovftver: Maya PLE, azert vannak feliratok rajta.
Ez meg valami gyakorlofeladat volt, amin elszalltam.
Per pill nagyjabol ennyi van.

Jah, Terragen Mars es Fold.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lothandar

#147
Quote from: KvikvegVektorozgatas? En egy alaptestbol (asszem teglatest volt) alakitottam ki ezt a huszart, az alapja forgastest.
Ezek forgastestek, neha boolean muvelettel leharaptam beloluk.
Virag: levelei korlapok voltak, kocsog forgastest, alap egy sima negyzetlap.
Uvegcse: ket kulon felulet a kulseje es a belseje, de mar regen csinaltam, ugyhogy nem biztos.
Szovftver: Maya PLE, azert vannak feliratok rajta.
Ez meg valami gyakorlofeladat volt, amin elszalltam.
Per pill nagyjabol ennyi van.

Jah, Terragen Mars es Fold.


Ertem en ertem de mint lathatod en milkshapelgetek, ott nem hiszem hogy te teglatestbol alakithatsz barmit.

Bar ha nem tudok valamit akkor tudasd velem ! Kezdo vagyok e teren , tamtaram, en ugy latom hogy milkshapeben a bonyolult alakzatok kialakitasa csak a vektorok osszekotesevel erheto el, ott is vannak alaptestek mint a box, cylinder, geosphere de azokat atalakitani peldaul egy sakkfigurava ? Beats me with a baseball bat :P

Az eljarassal kepben vagyok amit emlitesz, "leharaptam beloluk", palyakat is keszitettek igy egy jatekhoz ami most nem ugrik be, de ilyet a milkshape nem tud. Igyhat marad a vektorok megfelelo helyeken valo elhelyezese majd osszekotese facekke amibol majd kialakul maga az alkat. Nem lehetetlen ezzel sem egyebkent. Habar az konnyebbnek hangzik :)
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Kvikveg

Ahamm... Meg nem volt szerencsem hozza. Honnan lehet leszedni?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lothandar

Quote from: KvikvegAhamm... Meg nem volt szerencsem hozza. Honnan lehet leszedni?

Nem tul komoly progi de nekem tetszik, erti a "default" user is :D

http://www.swissquake.ch/chumbalum-soft/

Jooo persze tud ez is rendesen de ha osszevetjuk egy maya-val vagy egy 3dsmax-al akkor mar.. :)
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."