Photoshop, CG, 3D, Ray-Trace

Started by .Attila, 2005-01-24, 23:27:30

Previous topic - Next topic

.Attila

Quote from: PirulaNagyon baba. :) Milyen filmbõl van?
Pani Poni Dash
http://usteam.hu/pictures/a/pics/1125582948793.jpg (ez nem személyeskedés akart lenni :))

Pirula

Quote from: BonciPani Poni Dash
http://usteam.hu/pictures/a/pics/1125582948793.jpg (ez nem személyeskedés akart lenni :))
:D Oké.

Kvikveg

Quote from: BonciPani Poni Dash
http://usteam.hu/pictures/a/pics/1125582948793.jpg (ez nem személyeskedés akart lenni :))
Huha!

Amugy szivesen. Mar nem is emlekeztem, hogy beirtam... :D

Massachusetsu... Massachu.. chu...  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Megint egy gif-et akarok csinálni, most azonban nem szeretném a teljes képet felhasználni, csak egy meghatározott részét. 9 kép van, de mind a 9 képen ugyanaz a terület kell. Nem lehet ezt vhogyan egyszerûen, egy mûvelettel megoldani? Ha én kézzel nekiállok kivágdosni a részeket, akkor nem lesz jó az tuti.

Squito

Quote from: BonciMegint egy gif-et akarok csinálni, most azonban nem szeretném a teljes képet felhasználni, csak egy meghatározott részét. 9 kép van, de mind a 9 képen ugyanaz a terület kell. Nem lehet ezt vhogyan egyszerûen, egy mûvelettel megoldani? Ha én kézzel nekiállok kivágdosni a részeket, akkor nem lesz jó az tuti.
Ha pixelre pontosan megegyeznek a kivágandó részek akkor javaslom (tudom, hogy õsi) a Paint-et...

Moha

Elsõ megoldás:
Kijelölöd a területet az elsõ képen, aztán "Save Selection", utána a többi képen egyszerûen alkalmazod az elmentett kijelölést,

Második megoldás:
Indítasz egy action record-ot, szintén kijelölölöd és kivágod az elsõ képrõl ami kell (ezt ilyenkor érdemes az extract (ctrl+alt+x) funkcióval csinálni), aztán a fölvett action-t végrehajtod a többi képen.

Kvikveg

De a legegyszerubb az animatorban kijelolni a teruletet /teglalap alakut/, aztan Image/crop es lass csodat, a szeleket levagta. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Jaaaa, hát ha csak simán téglalap alakú a terület... :)
Én azt hittem, a kép egy bizonyos (szabálytalan) részét akarja kivágni...

Kvikveg

Quote from: MohaJaaaa, hát ha csak simán téglalap alakú a terület... :)
Én azt hittem, a kép egy bizonyos (szabálytalan) részét akarja kivágni...
Tulkepp azt is lehet, csak egyenkent a layereken. A kijeloles megmarad Ctrl+X utan is - feltetelezem. Csak layert kell valtani. De ebben mar nem vagyok biztos.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Téglalap terület kell, csak az volt a lényeg, hogy nem egyenként akarom a képekbõl kivágni a kívánt részleteket, mert úgy tuti nem lennének egyforma méretûek.
Köszönöm a tippeket, majd holnap megnézem õket, most túl álmos vagyok hozzá, hogy nekiálljak :)

Moha

Egyébként a kijelölésnél meg tudsz adni fix méretet ill. fix oldalarányt is, úgy pedig még akkor is egyformák lesznek, ha egyenként jelölöd ki. :)

Kvikveg

Quote from: MohaEgyébként a kijelölésnél meg tudsz adni fix méretet ill. fix oldalarányt is, úgy pedig még akkor is egyformák lesznek, ha egyenként jelölöd ki. :)
Csak nem biztos, hogy ket kepen belul ugyanott lesz. Kiveve, ha az info ablakot nezegeti, es a jo helyre rakja a kivalasztoteglalapot.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

gr33n

Vlk elmondaná nekem hogy a Photoshop CS-ben hol találom a "SMUDGE tool "-t?

Már csak ez kéne és tök jó kis rajzom lehetne....Meg akkor a tutorial-t is be birnám fejezni..... :bruhuhu:

Aephidon

Quote from: gr33nVlk elmondaná nekem hogy a Photoshop CS-ben hol találom a "SMUDGE tool "-t?

A Radír (Eraser Tool) alatt van, a Blur és a Sharpen Toollal egy csoportban (az R billentyû mindhármójuk hotkey-e). Felülrõl a hetedik ikon. Lenyomva tartod a bal egérgombot és kiírja, ill. kiválaszthatod. Remélem, megtaláltad... ^_^
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

gr33n

Quote from: AephidonA Radír (Eraser Tool) alatt van, a Blur és a Sharpen Toollal egy csoportban (az R billentyû mindhármójuk hotkey-e). Felülrõl a hetedik ikon. Lenyomva tartod a bal egérgombot és kiírja, ill. kiválaszthatod. Remélem, megtaláltad... ^_^

Nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon nagyon SZÉPEN KÖSZÖNÖM! :hail:  :angyali:  :D

Mostmár léphetek a következõ szintre. :haha:

Még 1x KÖSZI! :rolleyes:

kikuchiyo

Nagyon primitív, amatõr, láma stb. kérdés:

Ha van egy kép, és azon van egy szöveg, akkor azt hogyan lehet eltüntetni Photoshoppal?
Failure is the default option

Aephidon

Quote from: kikuchiyoNagyon primitív, amatõr, láma stb. kérdés:

Ha van egy kép, és azon van egy szöveg, akkor azt hogyan lehet eltüntetni Photoshoppal?

Nem feltétlen l4m3r kérdés. Attól függ, milyen a háttér. Pl. ha téglán van a szöveg, akkor... Na az durva. De ha mondjuk egy sima víz felett (vagyis meglehetôsen homogén felület felett), akkor mehet rá a Patch Tool. Amúgy meg Clone Stamppal szépen el lehet tüntetni a szöveget bonyolultabb háttér esetén is. Ha kérdésed van szólj, vagy küldj pm-et. ;)
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

kikuchiyo

Kösz, ezzel már el tudok indulni.
Failure is the default option

Kvikveg

Nem tudom hogy hivjak, de van egy csukott kezecske, kinyujtott mutatoujjal, azzal meg el lehet kenni a dolgokat. De ha belinkeled, megmondom. Vagy a nagyjat megcsinalom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Aephidon

Quote from: KvikvegNem tudom hogy hivjak, de van egy csukott kezecske, kinyujtott mutatoujjal, azzal meg el lehet kenni a dolgokat.

Ennek a neve: Smudge Tool. Különféle retusálásokhoz, meg rajzoláshoz (festéshez) nagyon hasznos... De csak ésszel! :)
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

kikuchiyo

A Patch tool és a Clone Stamp együttes használatával egész szépen el tudtam tüntetni a szöveget.

Kösz a segítséget.

(Mondjuk nem nekem való ez a Photoshop - pepecselõs egy meló...)
Failure is the default option

kikuchiyo

Következõ kérdés:
Adott egy kép (jelen esetben dvd-borító), amely -valószínûleg a scanner hibája miatt- zavaró vízszintes csíkozódást tartalmaz. Ezt hogy lehet eltüntetni?
Failure is the default option

Aephidon

Quote from: kikuchiyoAdott egy kép (jelen esetben dvd-borító), amely -valószínûleg a scanner hibája miatt- zavaró vízszintes csíkozódást tartalmaz. Ezt hogy lehet eltüntetni?

Vagy újraszkenneled, vagy leretusálod úgy ahogy a szöveget is csináltad az elôbb. :gevumezs: Persze, ha nagyon sûrû ez a csíkozódás, akkor inkább szkenneld újra, egy másik szkennerrel. A moirét pedig a Dust&Scratches-szel, vagy (600 dpi felbontás felett) a Mediannal szedheted ki.
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

TurboK


Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK


Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Kvikveg

Quote from: TurboKvazz ez komoly?
Az. Sajnos meg nem letezik az univerzalis haloeltavolito tool. :rolleyes:
Azmugy deja vue-m van, szerintem ezt mar valakinek irtuk. Vagy itt, vagy a keptarban...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Aephidon

Quote from: TurboKHa rajzoltam valamit egy matekfüzetre, onnan hogyan lehet leszedni a négyzetrácsot?

Az Alien Skin Image Doctor effektcsomag Smart Fill nevû filterével el lehet tüntetni ezeket a rácsokat, s bár még így is pepecsmunka, de jóval gyorsabb, mint a Clone Stamp.
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Kvikveg

Quote from: AephidonAz Alien Skin Image Doctor effektcsomag Smart Fill nevû filterével el lehet tüntetni ezeket a rácsokat, s bár még így is pepecsmunka, de jóval gyorsabb, mint a Clone Stamp.
Hm. Teged meg egyszer kifaggatlak Photoshoprol az tuti...:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Fourier-transzformálni nem lehet? Mert ha Fourier-térben a négyzetrács egy függõleges és vízszintes pontsornak felel meg, azt elég lemaszkolni, és visszatranszformálva megkapod a rács nélküli képet... elvileg...
Failure is the default option