Hibás fileok faq-ja

Started by zsozso, 2003-04-28, 02:48:59

Previous topic - Next topic

Kazador

OK! Köszi szépen.
Hundred Stories most jó, YYH-hoz pedig új codec kellett...

Üdv.
Kazador

zsozso

QuoteOriginally posted by Kazador
OK! Köszi szépen.
Hundred Stories most jó, YYH-hoz pedig új codec kellett...

Üdv.
Kazador

Ezert mondom n+1x hogy elobb megnezni mplayerrel es ha azzalse megy akkor valoszinusitheto, hogy rossz a file...
Death is the only redemption

Kazador

Akár hiszed - akár nem, megnéztem és azzal se ment...

Kazador

zsozso

QuoteOriginally posted by Kazador
Akár hiszed - akár nem, megnéztem és azzal se ment...

Kazador

Gyanus mivel en azzal neztem :P
Death is the only redemption

Kazador

Biztos neked vannak hozzávaló codecek.
Nekem mplayer mindössze egy exe-ből áll.

Kazador

zsozso

QuoteOriginally posted by Kazador
Biztos neked vannak hozzávaló codecek.
Nekem mplayer mindössze egy exe-ből áll.

Kazador

Mplayer beepitett codeceket hasznal csak mov hoz meg rmhez kell neki windozos "codec"
Death is the only redemption

Kazador

Aha...
...btw most már semmit sem értek :( - épp az imént unistalltam minden codec-et, mégis mennek az összes filmjeim media player classic-kal...ami most már szintén csak egy exe :confused:

Kazador

Chronos

QuoteOriginally posted by Kazador
Aha...
...btw most már semmit sem értek :( - épp az imént unistalltam minden codec-et, mégis mennek az összes filmjeim media player classic-kal...ami most már szintén csak egy exe :confused:

Kazador
Mpcnek beépített filterei vannak...:)

CHRONOS

ignus

Chrono cross 11es része csak nálam "corrupted"?
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Chronos

QuoteOriginally posted by ignus
Chrono cross 11es része csak nálam "corrupted"?
??????????????????????????????????????????
Gondolom Chrno Crusade-re gondoltál, nem? :confused:

CHRONOS

ignus

QuoteOriginally posted by Chronos
??????????????????????????????????????????
Gondolom Chrno Crusade-re gondoltál, nem? :confused:

CHRONOS

igen... Gome, kicsit elkalandoztam irás közben... :D
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Venom

Hoi!

Letöltés során találtam egy CRC hibás filet (nem a USTeam szerveren, de itt vki biztos ért hozzá), és szeretném tudni, hogy hogy lehet a CRC-t esetleg átírni, mert maga a file teljesen oké. Megpróbáltam újra letölteni, de nem sikerült. Újra letöltöttem a teljes könyvtárat, és úgy is hibás. Gondolom akkor maga a file hibás. Szóval a nagy kérdés az, hogy át lehet-e valahogyan írni a CRC-jét egy filenak?

Arigato előre is a válaszokért!

Venom


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Chronos

QuoteOriginally posted by Venom
Hoi!

Letöltés során találtam egy CRC hibás filet (nem a USTeam szerveren, de itt vki biztos ért hozzá), és szeretném tudni, hogy hogy lehet a CRC-t esetleg átírni, mert maga a file teljesen oké. Megpróbáltam újra letölteni, de nem sikerült. Újra letöltöttem a teljes könyvtárat, és úgy is hibás. Gondolom akkor maga a file hibás. Szóval a nagy kérdés az, hogy át lehet-e valahogyan írni a CRC-jét egy filenak?

Arigato előre is a válaszokért!

Venom
Tudtommal nem...:)

CHRONOS

McDouglas

QuoteOriginally posted by Venom
Hoi!

Letöltés során találtam egy CRC hibás filet (nem a USTeam szerveren, de itt vki biztos ért hozzá), és szeretném tudni, hogy hogy lehet a CRC-t esetleg átírni, mert maga a file teljesen oké. Megpróbáltam újra letölteni, de nem sikerült. Újra letöltöttem a teljes könyvtárat, és úgy is hibás. Gondolom akkor maga a file hibás. Szóval a nagy kérdés az, hogy át lehet-e valahogyan írni a CRC-jét egy filenak?

Arigato előre is a válaszokért!

Venom

A CRC ertek mint oylan, nincs eltarolva egy file-ban(kiveve par spec esetet;). A CRC-t ugy generalod egy algoritmussal a file tartalma alapjan. Tehat ha a file "hibatlan" akkor a generalt crc ertek lesz a mervado.

Viszont ha nem egyezik a generalt crc a file-hoz adottal, akkor a te fileod nem hibatlan. Amit tudni kell, hogy ha egy video file-ban nehany bit megvaltozik, az meg nem feltetlenul okoz vegzetes karokat, sot elofordul, hogy eszre sem veszed (teszem azt pl a ket hangsavot tartalmazo videonak csak az a hangsavja serul amit meg sem vizsgalsz, vagy oylan kepi hiba, amit csak aprolekos megfigyelessel, vagy szabad szemmel meg uyg sem lehet eszrevenni). De attol, hogy te nem latod, attol a CRC-t generalo algoritmus bizony eszrevesz, es ezert szuletik mas ertek.

Ha ujra letoltotted es akkor is hibas volt, akkor nagy valoszinuseggel a forrasnal is hibasan van meg a file.
Kukorica Rox ^^

Fazék

#134
az X-TV ogm-es változata felrakáskor le lett ellenőrizve? mert az utóbbi egy hétben folyamatosan töltök az usteam-ről, és egy darab hibás file-om nem volt, ellenben az X-TV ogm-ek közül 7db is hibásan jött le (0,1,2,4,6,8,9), még nem néztem őket végig, de pl a 4-esben találtam egy elmosódási hibát 17:46 körül. tapasztalt hasonlót vki más is?

edit1: mármint lejátszhatóak, csak a mellékelt sfv file szerint hibásak

Kazador

Csak, hogy teljes legyen az öröm a Hundred Stories 10. része is hibásnak tűnik.
(viszi ugyan a player, de csak 90-95%-ig, utána kifagy)

Üdv.
Kazador

krilin

Az 'ftp://usteam.uw.hu/Anime/Dual! Parallel Trouble Adventure/Dual - 02 [RG].avi ' file hibás.  'File is corrupted!' Nem lehet lejátszani semmivel sem, és DivFix -elni sem lehet.
File méret: 179 582 976 byte, és ez rövidebb az összes többi file -nál.
Ki lehetne cserélni egy jó verzióra?
Köszönöm szépen.
Krilin
Krilin

noway

A Memories hibás, rosszul van megadva benne a hossz.

más: a szaggatást okozhatja durva oprendszer/hardver hiba is. Nekem pl. egy hibás memória produkált egyszer hasonló dolgokat.

Itachi

Én már másodjára töltöttem le a Can Can Bunny Extra ból a 3. részt és mindig kiírja,hogy:file is corrupted....:( :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Phoenix Wolf

Üdv,

A Hyper Police 20. része hibásnak tűnik. Letszedtem kétszer, de mindkét alkalommal csak egy üres file jött le. Vagy csak én rontok el valamit?  :)

Phoenix Wolf

.Attila

Quote from: Phoenix WolfÜdv,

A Hyper Police 20. része hibásnak tűnik. Letszedtem kétszer, de mindkét alkalommal csak egy üres file jött le. Vagy csak én rontok el valamit?  :)

Phoenix Wolf
Ha lejött adat, akkor a file nem lehet üres. Nézd meg, hogy a te file-od és az ftp-n lévő byte-ra ugyanannyi-e. Nálam is volt már olyan, hogy vmi rejtély miatt nem egyeztek meg (az enyém nagyobb volt, ne kérdezd, hogyan lehetséges ez).

Cobra

Van a file-hoz egy sfv, azt is szedd le és Total Commanderrel csinálj egy Verify CRC chescksum-ot, az majd megmutatja, hogy ugyanaz-e a fileod, mint ami a szerveren van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Phoenix Wolf

Üdv,

Ellenőríztem már korábban,de sajnos a checksum OK, és byte-ra is egyezik.
(BTW: A Hex Workshop-om tanusága szerint a file fejléce nem úgy kezdődik, mint egy "rendes" OGM-é...(OggS-el kéne kezdődnie) Actually, olyan a file, mintha 0x0000-kkal lenne tele... Ezért mondtam, hogy üres... :) )

Phoenix Wolf

Dschneider

Quote from: Phoenix WolfÜdv,

Ellenöríztem már korábban,de sajnos a checksum OK, és byte-ra is egyezik.
(BTW: A Hex Workshop-om tanusága szerint a file fejléce nem úgy kezdödik, mint egy "rendes" OGM-é...(OggS-el kéne kezdödnie) Actually, olyan a file, mintha 0x0000-kkal lenne tele... Ezért mondtam, hogy üres... :) )

Phoenix Wolf

Én tettem fel a Hyper Police sorozatot, és nálam a 20. müködik... Lehet feltöltésnél mászott el a dolog, leszedem és megnézem mi lehet vele...
(Megjegyzem én mplayerrel játszottam le, és az tudvalevö képes lenyelni a hibák jó részét, szóval... Megnézem)

Phoenix Wolf

Domo Arigato gozaimasu, Dschneider-san! :cool:

Amúgy én is mplayert használok...

Dschneider

Quote from: Phoenix WolfDomo Arigato gozaimasu, Dschneider-san! :cool:

Amúgy én is mplayert használok...

Nos... amit leszedtem az nálam se müködik, és a Gspot is panaszkodik rá... Szerzek egy müködöképes HP20-at, és felrakom...
(De ha valakinek van, akkor ne fogja vissza magát...  :) )

Xaga

Maburaho 24. epizodjában néhány helyen kockás a kép, van lehetőség a javítására?

Cobra

A Tenchi Muyo Forevernek hiányzik a vége (már elsőre furcsa volt, hogy csak 620Mb)   :(   Ha valaki tud jó minőségű verziót, akkor felrakhatná.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Chronos

Quote from: CobraA Tenchi Muyo Forevernek hiányzik a vége (már elsőre furcsa volt, hogy csak 620Mb)   :(   Ha valaki tud jó minőségű verziót, akkor felrakhatná.
Ezt eredetileg is így rippelték le...:(

CHRONOS

Moha

Ez ugyan nem hibás file, de talán befér ebbe a thread-be:

Az Onegai Twins - Dreams Come True AMV kétszer van fent az ftp-n. A méret tök ugyanaz, csak a filenév más.