Hibás fileok faq-ja

Started by zsozso, 2003-04-28, 02:48:59

Previous topic - Next topic

Keisuke

Nemtudom, hogy feltűnt-e, de a Final Fantasy Legend of the Cristals japán változatának harmadik része alatt az első rész hangja szól.
浦島桂介

.Attila

Dual! Parallel Trouble - 02 - My Home [RG].avi -> ezt a file-t 2x töltöttem le Total Commander-rel, és mindkét esetben hibás volt, miközben az összes többi rész rendben van. GSpot ismeretlen hibát jelez. Valakinek van mûködõ?

Phoeneix

Nem tom volt e mar, de en a gundam seed 32-t nem tudtam lejatszani.
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Gábor83

Quote from: PhoeneixNem tom volt e mar, de en a gundam seed 32-t nem tudtam lejatszani.

Nekem sem ment, töltsd le a divfixet (divfix.maxeline.com), javíttasd ki vele, és megy!

Karma XXL

Quote from: Ner-sanTudja valaki, hogy mely kodekeket éri meg mostanában használni, és honnan szedhetem le õket?

MPlayert. Linux alatt mellé win32codecset ;)

Dragon

Nos, lehet, hogy Zsozso-sama, illetve még sokan mások eltérõ véleményen vannak, és itt szeretnék elõre is elnézést kérni tõlük, de én a következõket tudom ajánlani:

DivX 5.2
http://www.divx.com/divx/download/

XviD mittoménhány, legújabb binary innen szedhetõ le:
http://nic.dnsalias.com/xvid.html


ajánlom még böngészni a következõ oldalt friss codec és egyéb infókért:
http://www.doom9.org/

ha ismerkedni szeretnél egy pár kodekkel:
http://www.siggraph.org/education/materials/HyperGraph/video/codecs/Default.htm

szintén hasznos, ha az aktuális média pléjer valahány szennyhez is letöltöd a micro$oft sitejáról a codec csomagot (keress rá a download centerben)

ha egyszerûbbet akarsz, akkor próbálkozz valami népszerû kodek pakkal, de én azt nem ajánlanám, tekintve, hogy olyasmit is felrak, amit nem akarsz és valószínû, hogy sosem fogsz használni


ha még ennél is egyszerûbbet akarsz, akkor tényleg csak a MPlayer marad
http://www.mplayerhq.hu/homepage/design7/news.html
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Az .mkv-k és az .ogg-ok miatt kell a Matroska pack is. //www.matroska.org
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

ti tényleg perverzek vagytok, hogy van türelmetek ezt mind fölrakni és frissítgetni... :)

zsozso

Quote from: Blimpti tényleg perverzek vagytok, hogy van türelmetek ezt mind fölrakni és frissítgetni... :)
Na igen kinek mi a kedvenc szorakozasa ;)
Nade mivel utobbi par post inkabb a codec/segitseg stb thread be tartozik vmelyik modi mozgassa mar at.
Death is the only redemption

Karma XXL

#159
Quote from: Ner-sanAz egyik innen leszedett .avi-m elindításánál azt írja ki mind a BSplayer, mind pedig a WindowsMediaPlayer, hogy Unknown file format(3IV2). Kap egy OK-t, aztán hang van, kép sehol. Codec kellene...?

Igen. GSpottal megnézheted, mivel van kódolva, MPlayerrel meg gond nélkül lejátszhatod az ilyen játékok kikerülésével :D Természetesen ehhez nem kell a GSpot se ;)

Moha

Quote from: Ner-sanAz egyik innen leszedett .avi-m elindításánál azt írja ki mind a BSplayer, mind pedig a WindowsMediaPlayer, hogy Unknown file format(3IV2). Kap egy OK-t, aztán hang van, kép sehol. Codec kellene...?
Ha jól tudom a 3IV2 az a "DivX ;)"-hez tartozik, ami egy "hackelt" MPEG4 codec. DivX 3.11 alpha néven futott. Esetleg próbáld meg azt felpakolni. Linket most sajna nem tudok adni, de keress rá.

Vobi

Letöltöttem a Nausicaa elsõ file-ját ami mkv és amikor elindítom a rendes hang mellett kedéjes csevegést hallok japánul. Aki nem hallott még ilyet annak nehéz lehet elképzelni, de ez rendes beszélgetés aminek semmi köze a filmhez olyan mintha menne közben egy esti beszélgetõs mûsor. Nem udom mit kezdjek vele.

Dragon

Quote from: VobiLetöltöttem a Nausicaa elsõ file-ját ami mkv és amikor elindítom a rendes hang mellett kedéjes csevegést hallok japánul. Aki nem hallott még ilyet annak nehéz lehet elképzelni, de ez rendes beszélgetés aminek semmi köze a filmhez olyan mintha menne közben egy esti beszélgetõs mûsor. Nem udom mit kezdjek vele.

http://usteam.uw.hu/forum/showpost.php?p=46539&postcount=1308
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

zsozso

Quote from: Ner-sanArigato gozaimasu, de még mindíg lenne vmi. Akárhonnan szedem le a codecet(3ivx D4 4.5.1 - a GSpot szerint ez kell) , inst közben megáll a vége elõtt egy kicsivel, és nem csinálja tovább. Persze a feladatkezelõ szerint "Fut". :grrr:
What now?
Jelenleg fennt van:
AC3 Filter v0.70b
DivxPro511GAINBundle
Xvid MPEG-4
Ember amennyit szivsz vele mar 55x lejatszottad volna mplayerrel...
Death is the only redemption

Karma XXL

Quote from: zsozsoEmber amennyit szivsz vele mar 55x lejatszottad volna mplayerrel...

55ször nem is, de (feltéve hogy másfél órás), most fejezné be a 20. megnézését...

Ner-san, ide se bagózol?

Komplikato

#165
Valaki megnézné nekem a Neon Genesis Evangelion 2003 könyvtárban a zx.eva.renewal.05.divx511.mkv nevû fájlt?
Többszöri letöltésre is hibásan érkezik meg, a lejátszok Can't Open vagy Corrupt File üzivel eldobják. Ugyanonnan szedett  17-23 rész megy jól!
Elõre is köszi ...
P.S: Mindenképpen lejön torrentrõl, csak nem sorrendben, és már 2 napja láttam a 4-ik részt, lassan megörülök!  :grrr:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

zsozso

Quote from: KomplikatoValaki megnézné nekem a Neon Genesis Evangelion 2003 könyvtárban a zx.eva.renewal.05.divx511.mkv nevû fájlt?
Többszöri letöltésre is hibásan érkezik meg, a lejátszok Can't Open vagy Corrupt File üzivel eldobják. Ugyanonnan szedett  17-23 rész megy jól!
Elõre is köszi ...
P.S: Mindenképpen lejön torrentrõl, csak nem sorrendben, és már 2 napja láttam a 4-ik részt, lassan megörülök!  :grrr:
Fixed
Death is the only redemption

Komplikato

Quote from: zsozsoFixed
Domo Arigato!!!  :merci:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

#168
Quote from: Ner-sanAC3 Filter v0.70b
Csak szólok, hogy AC3 filterbõl már réges rég újabb változat is van (nekem az 1.01a rc5 van).

edit: zsozso, SysOP -> sokan akkor sem szeretik a parancssoros lejátszókat.

Cobra

Amit te találtál, azt más fejleszti, azért más a verziószáma.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Stairan

[hawks]weiss_kreuz_ova_02_-_strafe.avi
Nálam ez nem jó, az mplayer nem tudja tekerni, ezt írja ki:
Cannot seek in raw AVI streams. (Index required, try with the -idx switch.)
A Crystal playerrel meg meg tudtam nézni, az tudta tekerni is, de a vége nem jó, az utolsó 2-3percben kilép.

Karma XXL

Quote from: Stairan[hawks]weiss_kreuz_ova_02_-_strafe.avi
Nálam ez nem jó, az mplayer nem tudja tekerni, ezt írja ki:
Cannot seek in raw AVI streams. (Index required, try with the -idx switch.)
A Crystal playerrel meg meg tudtam nézni, az tudta tekerni is, de a vége nem jó, az utolsó 2-3percben kilép.

Akkor a fájlnak hiányzik az a 2-3 perc a végérõl... Ami az MPlayert illeti, írja, mit kell tenned, hogy tekerhess a fájlban ;) Így lehet minden félkész AVI fájlt lejátszani vele ;)

ssanyesz

Quote from: Blimpaz X-TV ogm-es változata felrakáskor le lett ellenõrizve? mert az utóbbi egy hétben folyamatosan töltök az usteam-rõl, és egy darab hibás file-om nem volt, ellenben az X-TV ogm-ek közül 7db is hibásan jött le (0,1,2,4,6,8,9), még nem néztem õket végig, de pl a 4-esben találtam egy elmosódási hibát 17:46 körül. tapasztalt hasonlót vki más is?

edit1: mármint lejátszhatóak, csak a mellékelt sfv file szerint hibásak

szerintem ez nem a véletlen mûve, mert én is idáig egyetlen egy crc hibás fájlt sem szedtem le, ellenben az X TV-vel ellentétben, mert a sfv szerint nálam is ugyan ezek a fájlok hibásak :wtf:

gondolom nem a net-kapcsolatunkkal van a baj...

egyébként nálam már a 00-ás résznél is volt szemmel látható hiba :(

zsozso

Quote from: ssanyeszszerintem ez nem a véletlen mûve, mert én is idáig egyetlen egy crc hibás fájlt sem szedtem le, ellenben az X TV-vel ellentétben, mert a sfv szerint nálam is ugyan ezek a fájlok hibásak :wtf:

gondolom nem a net-kapcsolatunkkal van a baj...

egyébként nálam már a 00-ás résznél is volt szemmel látható hiba :(
Sajnos ugytunik tenyleg hibasak. Aki feltoltotte az szoljon es megbeszeljuk a javitas modjat.
Death is the only redemption

Gábor83

Nem tudom volt-e, de a Samurai Deeper Kyo 6.epizódja nincsen teljesen fent,csak 148mb-os.

Phoeneix

Initial-d Stage 1  09 es 26 nincsenek teljesen feltoltve, mivel most szedem lefele, mar vegzett, de a filmbol meg hianyzik 1-1,5 perc
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

tsejk

Udv!

A GITS2 - Innocence cd1 hibasnak tunik (masodszori letoltesre is), a cd2 mukodik.

Koszi elore is!

tsejk

:oops: Nem szoltam! Mplayer viszi :hopp:

tsejk

Ezt hivjak korai oromnek :) . Ugy nez ki megiscsak corrupt az Innocence cd1, habar a Mplayer lejatsza, rengeteg kepkocka hianyzik a filmbol.

Remelem orvoslatot nyer az ugy mihamarabb, thnx!

zsozso

Quote from: tsejkEzt hivjak korai oromnek :) . Ugy nez ki megiscsak corrupt az Innocence cd1, habar a Mplayer lejatsza, rengeteg kepkocka hianyzik a filmbol.

Remelem orvoslatot nyer az ugy mihamarabb, thnx!
Mar par oraja javitva, sajnos btrol jott es nemvolt teljes.
Death is the only redemption