Legrosszabb animék (aka:egyes emberek beírnak,egyes nekik nem tetsző anime-ket)

Started by katz, 2005-04-28, 23:07:24

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: YamikumoTudod, szövegkörnyezet?
:3x3:
Inkább már nem is méltatlak válaszra, csak hogy a modokat kíméljem

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Yamikumoa Berserkben nem elsõsorban azon van a hangsúly hogy szétgyakjuk a másikat, hanem hogy miért gyakjuk szét a másikat.
de ettõl függetlenül szétgyakjuk a másikat :D namindegy, én kiszállok ebbõl a mókuskerékbõl :)

Quote from: Kuro_TenshiInkább már nem is méltatlak válaszra, csak hogy a modokat kíméljem
akkor imho a vita ezzel lezárult ;)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ready2

Quote from: YamikumoKuro_Tenshi: YEEE! Szövegértés Rulzz! ^^' Én a Berserk mangájára és a Berserk animéjére gondoltam, nem pedig a Berserkre és az Elfen Liedre. Tudod, szövegkörnyezet?

kicsit lehetnel kevesbe cinikus es gunyolodo. :_piszka:

Fazék

#363
Quote from: Kuro_TenshiHát akkor bocs, miért is kezdtél el vitázni? Elõbb nézd végig, utána vonj csak le következtetést a tartalmáról, mondanivalójáról
:lame:
uh. bocsi, de sztem rohadtul ritkán fordul elõ, hogy egy sorozatot megnézel félig és rohadtul nem tetszik, majd az utolsó pár résztõl megvilágosodsz és zseniálisnak találod az egészet. persze vannak ilyen sorozatok, de nem az EL. mert itt minden fel volt vezetve, minden elõre látható és kitalálható volt, akár mondhatnám, hogy egész sorozat alatt mintha deja vu-m lett volna... :haha:
[SIZE="1"](most nem azt mondom, hogy nincs benne semmi érzelem, dráma, amit ti annyira szerettek benne, ezzel nem vitatkozom, rám ugyan nulla hatással volt az a sok ökörség, ami benne volt, de ebben elfogadom, hogy embere válogatja, rám pl a Moulin Rouge volt nagyon komoly érzelmi hatással, és azért is sokan hülyének néznek, szóval én most tisztán a sorozat kiszámíthatóságáról beszélek)[/SIZE]

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Fazékitt minden fel volt vezetve, minden elõre látható és kitalálható volt, akár mondhatnám, hogy egész sorozat alatt mintha deja vu-m lett volna...
akkor az én értelmi-intelligenciai képességeimmel van gond, mert nekem okozott pár elég kemény meglepetést -_-
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazékuh. bocsi, de sztem kibaszottul ritkán fordul elõ, hogy egy sorozatot megnézel félig és rohadtul nem tetszik, majd az utolsó pár résztõl megvilágosodsz és zseniálisnak találod az egészet.
Lehet, de itt õ azt állította, hogy csak gyilkolászás van benne, semmi más (persze ezt mindjárt le fogja tagadni, és megint jön avval, hogy én nem tudok olvasni vagy nem tudom, mi a szövegkörnyezet), pedig a drámai része pont a 6.-7. után kezd kibontakozni.

Mattanja

#366
Eredetileg ezen nevettem volna örömömben, mert nagyon jó lett:
Quote from: YamikumoMilyen... érdekes vélemények ^^' Berserk pocsék és Elfen Lied a legjobb? Nehéz megemészteni, de hát persze ízlések és pofonok... a kettõ közötti hasonlóságot csak a vérben látom, a különbség viszont, hogy míg az egyikben kawaii kis tündérek szétdarabolják egymást és tocsogni lehet a vérben és a hullákban, a másikban az öldöklésnek kicsit több értelme és jelentõsége van, mint a "jaj de szörnyû világban élünk és igen és beszéljünk róla mert ez egy ilyen szókimondó anime igen és pedofil apuka merjük kimondani igen!" Találjátok ki, melyik melyik...
...de inkább ezen röhögök kínomban:
Quote from: blarkeaz Elfen Lied egy érzelmi dráma, amiben a kelleténél több a vér.
Az utolsó rész kivételvel mindet láttam. De odáig is nagyon nehezen jutottam el. Ez majdnem olyan rossz, mint a Hellsing. Szánalmasan unalmas, amiket az alkotók felthetõleg a legjobb részeknek szántak, valószínûleg azokat emésztettem meg a legnehezebben. Kétlem, hogy az élteben folytatni tudnám. Semmi szórakoztatót nem találtam benne.

És ha már ezt a kettõt akarjátok összehasonlítani, akkor gondoljatok erre: gagyi B kategóriás akciófilm, vagy egy mûvészfilm. Én tudom, melyiket nézném szívesen.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

Quote from: blarkeakkor az én értelmi-intelligenciai képességeimmel van gond, mert nekem okozott pár elég kemény meglepetést -_-
nem hiszem. vszleg csak én következtetgetek túl sokat, szeretek mindent elõre kitalálni, ami meglepetést is okoz, abban akár lehet valami eredetiség is :haha: tudom hogy ez úgy tûnhet mintha sokat rontana egy sorozat/film/akármi élvezhetõségén, de az egyes eseménylehetõségeket osztályozom is magamban elõre, hogy mennyire tetszik, ha esetleg abba az irányba mennek el, amit csak nagynehezen találtam ki, akkor nagyon tetszhet is :haha: na mindegy, ez bonyolult, nem tudom normálisan elmondani. :) az EL-t viszont sajnos nagyon sablonosnak éreztem tragédiák szempontjából. lehet hogy az én agyam túl beteg, hogy erre mind rá lehetett jönni, de vhogy adta magát az egész, a szép lassan adagolt nyomokból :) (és most finoman fogalmaztam ;))

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Shiroi...de inkább ezen röhögök kínomban
hát pedig ez az. az, hogy kinek mi jön be...
ez se nem B-kategóriás eksön, se nem mûvészfilm. de mondjuk kérdés ki hol húz meg határokat. de szerintem szálljunk le a témáról, kicsit sok a pasztmekelés az utóbbi 5 postban.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Mattanja

Quote from: blarkeez se nem B-kategóriás eksön, se nem mûvészfilm.
De ha már annyira le kell húzni a Berserk-et, akkor filmként az lenne a kategóriája. Az Elfen Lied pedig ... mi más, ha nem mûvészfilm? Horror-pszicho-dráma?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lt. Simoan Blarke

Quote from: ShiroiDe ha már annyira le kell húzni a Berserk-et, akkor filmként az lenne a kategóriája. Az Elfen Lied pedig ... mi más, ha nem mûvészfilm? Horror-pszicho-dráma?
Berserkben több a sztori, mint egy B-kat. eksönnek... Elfen Liedben pedig talán nincs meg annyi filozófiai mondanivaló, hogy mûvészfilm legyen. de ez mindenkinek az egyéni értékelésén múlik - ugye Fazék egy db. fordulatot nem látott az ELben :D de abban egyet értek, hogy nem egészen összehasonlítható a két cucc... én is szeretek akciófilmeket nézni, de néha jobb olyat nézni, amibe ha belegondolok, "megmozgat". márpedig az EL vége pzs-s szitu volt.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

zeronero

QuoteEz majdnem olyan rossz, mint a Hellsing
-Lécci ne sértegessük mások által nagyon is kedvelt animokat.Én személy szerint megnézetem, és nagyon is kedvelem mind a Hellsinget, Elfen Lied, és a Breserk-et is(!) mangába, és anime-be is...
"In the name of God impure souls of the living dead shall be banished in to ethernal demnation, AMEN."
"Wars, wars never changes."
"THIS IS A COUPLE THAT EVEN GOD WOULD FEAR..."

Zombiee - XIII Editor

Christian

Nekem is bejött mind a 3 alkotás. Nem értem mi a baj a Berserkel, sõt az Elfen Lieddel sem. :) Na mindegy... Azt,hogy a Hellsingel mi a gond már meg se kérdezem mert az nálam top 10es cucc :)

Inkvisitor

Most nézem az Excel Saga-t...
Van ennek egyáltalán valami értelme?
Viva UHU1.2!  :lame:

Ready2

Quote from: InkvisitorMost nézem az Excel Saga-t...
Van ennek egyáltalán valami értelme?

nemsok :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: InkvisitorMost nézem az Excel Saga-t...
Van ennek egyáltalán valami értelme?
Quote from: Ready2nemsok :D
valóban. napi 3 rész segít feldobni a hangulatot :) (zh-idõszakban tesztelve, blarke ezt ajánlja a stressz ellen :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Necrid^

Quote from: blarkevalóban. napi 3 rész segít feldobni a hangulatot :) (zh-idõszakban tesztelve, blarke ezt ajánlja a stressz ellen :D)
Egyetértek :D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Andi

Quote from: zeronero-Lécci ne sértegessük mások által nagyon is kedvelt animokat.Én személy szerint megnézetem, és nagyon is kedvelem mind a Hellsinget, Elfen Lied, és a Breserk-et is(!) mangába, és anime-be is...


:tezsvir:

Ha igazán rosszat akartok látni, nézzétek meg a Nazca cím? borzadályt, csak 13 rész :D

Member

Ki merészelte szidni a Hellsing-et?! Mingyá kiszívom a vérét! Az utóbbi 3/4 évben egy jó animot láttam (School Rumble), de szerintem ismét rá fogok akadni egy új gyöngyszemre, Hellsing néven (csak elõtte még végig kéne néznem...)

Lt. Simoan Blarke

Animot? hm. nem englisül van, member fiam :P
azért a hellsing animét lehetne fikázni (a mangához képest nem elég összeszedett, rövid stb. stb.), de messze nem tartozik a legrosszabb animék közé :D (Kvikveg ugye nem olvasod? ^^; )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Quote from: Shiroi...
Ez majdnem olyan rossz, mint a Hellsing.
...
De, olvastam, o nem szereti. Mindig belegazol a lelkivilagomba, amikor ilyeneket mond kedvenc feherlelku moderatorom. :beken: :grrr:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

Én specko a hellsing mangahoz huzodok mint az anime. ahogy mondta blakre túl rõviden sikeredett az anime.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kazenokizu

Teljesen kiment a fejemből: már megnéztem vagy egy jó hónapja, aztán volt is eszemben, hogy megírom, de végülis elfelejtettem. Szóval, életem eddigi legrosszabb animéje a Koi Kaze volt...
Pocsék grafika, annál is silányabb történet, és ami a legislegidegőrlőbb volt: iszonyú vontatott a sorozat. Nagyjából 3 részbe bele lehetne sűríteni a történéseket, így viszont, hogy szinte semmi nem történik benne részről-részre (úgy emlékszem 13 részes), szerintem totálisan élvezhetetlen az egész. Ehhez persze nagyban hozzájárul az igencsak színvonalon aluli grafika és történet is. Summa summárum: nem ajánlom senkinek sem.
Ha valakit esetleg érdekel, akkor annak íme 2 mondatban a történet:
[spoiler]Adott egy 28 év körüli férfi, és egy 15 éves lány, akik testvérek. A szüleik kb 12-13 évvel ezelőtti válása miatt azonban a lány az anyjánál él, míg a férfi az apjánál. Egy szép napon a leányzó bekerül egy középiskolába, ami pont az apja lakásához nem messze található, így odaköltözik hozzájuk. Mondanom sem kell, hogy a srác beleszeret a húgába, és tulajdonképpen az ő kapcsolatuk alakulásáról szól az igen vontatott történet. [/spoiler]
Megjegyzem: soha nem szoktam beletekerni egyetlen animébe sem, de ezt már nem bírtam megállni...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Az átlagon aluli grafika nem ilyen, ezt az állítást a megtekintése nélkül, google-képkereséssel megcáfolnám.

Kazenokizu

Quote from: Member on 2006-07-28, 22:30:36
Az átlagon aluli grafika nem ilyen, ezt az állítást a megtekintése nélkül, google-képkereséssel megcáfolnám.
Bocs, de nálam ez már átlagon aluli:

A hátterek egyáltalán nincsenek kidolgozva, az egész olyan, mint egy akvarell, és a karakterek sem vmi szépek...

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Az átlagon aluli nálam ott kezdődik, hogy a sablonok szétfolynak, mert látszik, hogy sietnek és nincs idő javítani. A hangulatát nem ismerem, lehet, hogy az a gaggyant színvilág és a betonlapegyszerű karik hozzátartoznak.

Kazenokizu

Quote from: Member on 2006-07-28, 22:36:44
Az átlagon aluli nálam ott kezdődik, hogy a sablonok szétfolynak, mert látszik, hogy sietnek és nincs idő javítani. A hangulatát nem ismerem, lehet, hogy az a gaggyant színvilág és a betonlapegyszerű karik hozzátartoznak.
Nos a hangulatát szerintem nagyon melankólikusra tervezték, és emiatt lett olyan a háttér, amilyen. Van, ahol tényleg el tudják érni bús a hatást azzal, hogy fátyolos a háttér, de itt nem ez történt. Egyszerűen csak szerintem rondán van megrajzolva. De végülis ezt még el is nézném benne, ha nem lenne olyan szerencsétlen a története, de a kettő eggyütt nekem már sok volt.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Member

Lehet, hogy csak nem te voltál a célközönség. És ahogyan elnézem, nem is az otaku-k magja, hanem egy kisebb pereme.

Hiei-sama

#388
Komolyan ami legrosszabb animet lattam az a Record of Lodoss War Crystania Movie+ova...Az vlmi iszonyat undorito egy tragya akarmi ;)

Cobra

Hát igen, a Crystania-nál gyengébbet nem könnyű találni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !