Jogi problémák

Started by zsozso, 2005-05-09, 14:58:15

Previous topic - Next topic

TurboK

Quote from: baeÉs milyen drága lehet egy ilyen licencelés?
persze ez lehet elég naiv hozzáállás meg nem is értek hozzá, csak egy ötlet, hogy mivolna ha az animerajonók megvásárolnák a licenceket, hoyg ne tosszanak ki velünk késõbb sem... persze közösen, aki hajlandó ebbe adni... és akkor legálisan lehetne nekünk saját animekiszolgálónk...

(nem tudom ez mi pénz lehet... )
Az hogy szabadon, ingyen terjeszthessük Mo.n belül egy adott japán cég termékét? Sztem ez kb az lenne hogy megveszed az egészet, és mint a te tulajdonod, terjesztheted. Az meg sok pénz, valahol a milliók körül kezdõdik.

Azt még el tudom képzelni hogy úgy megegyezünk hogy a licensz nélküli animéket terjeszthetjük azzal a feltétellel hogy amint lesz licensz lekerül, mivel a szerver csak magyarországon mûködik (külföldi számára elérhetetlen) ez még elképzelhetõ, így nem számit olyan szintû terjesztésnek mint teszem azt egy topsite (kis közönséget szolgál ki, nem internacionális szinten warezol). Ebben az esetben mondjuk inkább "hivatalos magyar anime disztributor" vagy valami ilyesmi lenne az USteambõl.

A baj az hogy a jogászok fix nem engednek seemi ilyesmit, mert az hogy mi ingyen terjesztünk akármit az nekik minusz tíz vagy husz eladott példány akármibõl ami nyereségkiesés. Azt persze nem lehet belekalkulálni hogy milyen a reklámértéke a mi ténykedésünknek, mert az nem kézzel fogható statisztika meg ilyenek (gondolom). Ja, meg ha egyvalaminek engedik az ingyenes terjesztését, akkor az is lehet hogy gombamód elszaporodnak a hasonló esetek.

Én nemigen látok ebbõl semmilyen legális kiutat, illegális ut meg nagyon húzós lenne, mert ugye egy figyelmeztetést kaptunk, a következõ lépés a per. Azt meg zsozso se nagyon szeretné, az ftp logban lévõ IP számok átböngészése utáni lehetséges házkutatásokba meg ne is menjünk bele. Van egy olyan érzésem hogy idáig volt ftp és kész slussz passz. Ameddig zsozso nem közöl semmi konkrétat, addig nem is igen van más kilátás.

note: egy pár smiley meg van halva mert még az usteam.uw.hura linkel...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

SoulReaver

#241
Quote from: Heartypeticiók (tapasztalatom szerint) soha sem mûködnek, ettõl függetlenül résztveszek benne, hátha

btw, szóltak már valamit az asva-tól a levél óta?

A petícióra csak annyit, hogy elég LOL. Most vagy komolyan csináljuk, vagy sehogy... ha valaki nem meri felvállalni a nevét, miért szavaz úgy hogy: "név nélkül", meg valami fantázianéven szavaz (Direkt nem írok nevet, úgyis egyértelmû, kikre gondolok, ha valaki végigfutja a névsort). Ezzel az egész petíció valahogy veszít a komolyságából, pedig most ez nem szórakozásból készül, hanem "célja" van..... :( :(
-
-
P.S. (Egy kis kiegészítés): Szóval ha lehet, szerintem a petíciót nyugodtan újra kellene kezdeni, és a sok "mókamester" inkább fogja vissza magát, ha nem tudnak/mernek érdemben hozzájárulni szavazatukkal az indítványhoz... már ha valami gyümölcse is lesz ennek a petíció dolognak valaha is..... de ne legyek pesszimista, én is szurkolok...
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

TurboK

Quote from: SoulReaverA petícióra csak annyit, hogy elég LOL. Most vagy komolyan csináljuk, vagy sehogy... ha valaki nem meri felvállalni a nevét, miért szavaz úgy hogy: "név nélkül", meg valami fantázianéven szavaz (Direkt nem írok nevet, úgyis egyértelmû, kikre gondolok, ha valaki végigfutja a névsort). Ezzel az egész petíció valahogy veszít a komolyságából, pedig most ez nem szórakozásból készül, hanem "célja" van..... :( :(
hát igen, ha "Sátánfajzat" meg "Inkvizítor" meg "Darth Vader" meg "Turbo Killer" meg ehhez hasonló pofák írnak alá valamit az erõsen veszít a komolysági értékébõl.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TurboKVan egy olyan érzésem hogy idáig volt ftp és kész slussz passz.
Nekem is ez a baljós sejtésem. :( Bár ne legyen igazam.
Viszont nagyon remélem, hogy elrendezõdik ilyen szinten a dolog, és nem megy rá az egész szervere szegény zsozso-nak.

Titkos

Quote from: SoulReaver--És azt se felejtsük el ám, hogy nálunk nem csak hogy nincs meg a boltban az originál anime mese, hanem hol van egy átlag magyar fizetése egy amerikaihoz képest? A kis John Brownbear (kitalált név) egy heti zsebpénzébõl simán megvesz 1-2 mesét. Az átlag originál film DVD-n nálunk simán megvan 3-5000 ft (Az animék általában drágábbak is, mint a "sima" filmek, lévén hogy kuriózumnak számítanak).... nekem még 1-re sem futná 1 héten,  2-re még úgy sem...
-- Nem is beszélve arról, hogy az itt levõ emberkék jelentõs része szerintem még nem is keresõ ember, hanem valamilyen suliba járnak, és a szüleik pénzébõl élnek, az õsök meg általában nem szponzorálják a mértéktelen filmvásárlást. Marad tehát az ügyeskedés, a kiskapuk keresése, és a töltögetés... (Az ösztöndíj semmire sem elég :( )

Na igen, és akkor az ilyen "nyalánkságokat" még nem is említettük, mint hogy esetenként nem is éri meg megvenni az eredetit, mert a fansubbolt animének jobb a fordítása, mint annak, amit kereskedelmi forgalomban kapni lehet.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


noway

Quote from: TurboKA baj az hogy a jogászok fix nem engednek seemi ilyesmit, mert az hogy mi ingyen terjesztünk akármit az nekik minusz tíz vagy husz eladott példány akármibõl ami nyereségkiesés.

Ez tévedés. Még ha a reklám jelentõségét nem is nézzük, minden egyes megírt cd-bõl 40 forintot kapnak. Ez a sokszorosát hozza be a pár kiesõ példánynak. (Más kérdés, hogy a pénz nem a japán alkotókhoz fog menni, hanem Lagzi Lajcsihoz vagy Britney Spearshez...) Egyszerûen semmilyen észérv nem szól az USTEAM betiltása mellett. Na nem mintha a jogvédõknek valaha is szükségük lenne ilyesmire...

noway

Quote from: SoulReaverP.S. (Egy kis kiegészítés): Szóval ha lehet, szerintem a petíciót nyugodtan újra kellene kezdeni, és a sok "mókamester" inkább fogja vissza magát, ha nem tudnak/mernek érdemben hozzájárulni szavazatukkal az indítványhoz... már ha valami gyümölcse is lesz ennek a petíció dolognak valaha is..... de ne legyek pesszimista, én is szurkolok...

Mi gyümölcse lenne? A ProArt meglátja, hogy ötvenen aláírták a petíciót (optimista becslés), ijedtében elsírja magát, és térden állva kér bocsánatot zsozsotól? Ugyan már. Ami esetleg érhet valamit: összedobni egy kérdõívet arról, hogy ki milyen nagyságrendben tölt le, mennyi cd-t ír és mennyi eredetit vett vagy tervez venni, aztán ezt kitöltetni minél több emberrel. Egy ilyen statisztikát aztán fel lehetne mutatni, ha bizonyítani kéne, hogy az USTEAM jó reklám.

Rounin

Igazán nem akarok megbántani senkit, de ugye mostantól vége az ostoba - esetleg naivitásból - fakadó postoknak? :(

Semmi direkt cím, vagy utalás!

SoulReaver

Quote from: RouninIgazán nem akarok megbántani senkit, de ugye mostantól vége az ostoba - esetleg naivitásból - fakadó postoknak? :(

Semmi direkt cím, vagy utalás!

-Bocsi, egy picit OFFolok, gyors leszek.:)
-Biztos nem sértõdött meg senki, de kérlek te is vedd figyelembe, hogy ez egy fórum, és nem holmi tudományos konzílium, ahol mindenki csak bölcset és okosat írhat. Itt felvetõdik egy adott téma, és ki-ki saját legjobb tudása és belátása szerint reagál rá. Persze minden ember nézõpontja nem egyezhet meg, így elõfordulhat, hogy nem értesz valakivel egyet, ez van, el kell fogadni, nem kell feltétlen e miatt noob-nak titulálni valakit. Mindez igaz egészen addig, amíg a kiindulási témáról van szó, és nem mondjuk "Az afrikai sáskák párzási szokásairól". Ahogy láttam, eddig nagyjából mindenki a felvetett témához szólt hozzá... Ahogy AliG mondaná: "Respect". :lazza:  Béke van. :)
-OFF vége. Remélem én sem gázoltam senki lelki világába, igyekeztem építõ/békítõ/kreatív jelleggel megszólalni.... Uff.
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

Inkvisitor

Quote from: TurboKhát igen, ha "Sátánfajzat" meg "Inkvizítor" meg "Darth Vader" meg "Turbo Killer" meg ehhez hasonló pofák írnak alá valamit az erõsen veszít a komolysági értékébõl.
Már megbocsássatok de én a saját nevemet írtam a petícióra, nem az Inkvisitort.
Viva UHU1.2!  :lame:

Fazék

Quote from: InkvisitorMár megbocsássatok de én a saját nevemet írtam a petícióra, nem az Inkvisitort.
Akkor egyszerûen pechedre valaki pont az itteni fórumneveddel írta alá. Elõfordul. Én nem írom alá a petíciót, mert eddig össz-vissz egyetlen egynek láttam eredményét, de az arról szólt, hogy legyen egy jóembernek végre avatar-ja egy fórumon... Szóval most már tényleg kíváncsian várom mire jutott zsozso azokkal, akik értenek is hozzá...

SoulReaver

Quote from: InkvisitorMár megbocsássatok de én a saját nevemet írtam a petícióra, nem az Inkvisitort.
:) Ha nem te voltál, ne aggódj, más is írhatja magára az Inkvisitor fantázianevet. Amúgy pont az ilyen félreértések elkerülése végett nem emeltem ÉN ki neveket a petíciós listából, úgyis tudja azt magáról, akit érint és ezt amúgy is mindenkinek magában kell eldöntenie hogy mit is akar voltaképpen. Segíteni akar a helyzet megoldásában, azzal, hogy aláírja KOMOLYAN a petíciót, vagy csak ökörködni akar, bár ezzel többet árt, mintha inkább be sem írna a petícióra semmit. Aki meg felvállalta a saját nevét, azzal nincs is semmi baj, sõt nagyon helyesen tette. :)
Raziel...  Redeemer and destroyer. Pawn and messiah. Welcome time-spanned soul. Welcome ... to your DESTINY.
[/I][/FONT][/COLOR][/B][/SIZE]

Feldin

Quote from: NecridNeee inuyasha plssssssss most töltöm és a 154 résznál történt ez a balhé...nincs már sok csak egy pár rész... :bruhuhu:
ezt most nem gondoltad komolyan. az ftp többet ér.

Hát sajnálom a dolgot. most láttam csak mi történt... :(
Legalább a fórumunk megvan még.
Ne add fel zsozso!!!! Veled vagyunk!!!!!
vesszenek a licenseltek ha ugy mehet tovább.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

katz

Quote from: Feldinezt most nem gondoltad komolyan. az ftp többet ér.

Hát sajnálom a dolgot. most láttam csak mi történt... :(
Legalább a fórumunk megvan még.
Ne add fel zsozso!!!! Veled vagyunk!!!!!
vesszenek a licenseltek ha ugy mehet tovább.
Akkor is ezt fogod mondani, ha lelicenszelik az Azut?
Egyébként egyetértek.

Nincs vmi Japán Kulturális Társaság szerû izé, h az õ véleményüket is ki lehessen kérni? Hátha támogatnák az ingyen terjesztést, amolyan kulturális felvilágosítás címén...

Feldin

Quote from: katzAkkor is ezt fogod mondani, ha lelicenszelik az Azut?
Egyébként egyetértek.

Nincs vmi Japán Kulturális Társaság szerû izé, h az õ véleményüket is ki lehessen kérni? Hátha támogatnák az ingyen terjesztést, amolyan kulturális felvilágosítás címén...
A jogi okokból nem lehetséges, még ha szeretnék is...
Ha licenszelik az Azut és kiadják japán hagal magyar felirattal akkor megveszem. szóval igen.
No, ez van.
Emberek! nyugalom! zsozso majd szól ha lesz vmi.
Adig tessék az illegális 5leteket beszüntetni. Semmi értelme.
És fogjátok vissza magatok.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

zend

Hát én nem vagyok régi törzstag (úgy három-négy hete kóválygok az usteam körül), de tetszik. Szeretem, használom (használtam...). Gondoltam, ha végre jön valami pénzem, támogatom is, mert hát az ember töltöget, oszt' illik megköszönni... (Még ha az összeg jelképes is  :) ) Most meg van ez a balhé (hû, de dühös voltam...), aminek a megoldásához nyilván jogi segítség kell, a jogászok viszont - tudtommal - pénzért dolgoznak... Szóval nem úgy volna rendjén, hogy az oldal (fel)használóiként segítsünk zsozsónak? Már persze, ha igényli... Ha már az egész úgyis az õ nyakába szakadt...

Bocs, hogy pénzezésrõl... De a háborúhoz is három dolog kell...
42. (D. Adams)

Zizz

#256
Sokan vannak szerintem akik eddig suliból töltöttek az ftp-rõl. Tehát olyanok, akiknek nincs admin joguk mindenféle letöltõ progik instalálásához. Én közéjük tartozom, ezért annyit mondanék, hogy az sokunknak nem lenne megoldás ha ilyen progikon keresztül történne a letöltés.

Más: nem lehetne sok apró ftp-re lebontani a usteam tartalmát? Kategorizálva? Úgy szerintem kevesebb hirveréssel járna a letöltés, gyorsabb, több szálú letöltések lennének, mindenki a saját mûfaját képviselõ dolgok között kutathatna. Plusz ez a meghívásos dolog is jól hangzik.

A magyaroszágon licenszelt dologkat meg tényleg nem kéne terjeszteni. Megnézhetitek tv-ben vagy megvehetitek, mint pl a Chihiro-t, ami volt egy DVD Poszeterben is, igen olcsón, annyit meg bárki ki tud pengetni. Ami meg az külföldi letöltõket illeti, az IP figyelés nem megoldható, vagy már nagyon maradi vok ebben a témában?

Én olyan dolgokat töltöttem a usteamrõl, aminek hajszálnyi esélye sincs hogy ki hazánkban akár 5 éven belül megérkezne.

kisvirag

megnézni/megvenni...
izgalmas meg "olcso" dolog lenne pl az Inuyasha megvásárlása :))))
megnézéssel meg... az a heti 20 perc, a maga 15 perc reklámjával, hát humm... megjobban kiéhezek töle, semmint kielégitene :)))
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Inkvisitor

Kicsit hozzáolvastam ehhez az egész hercehurcához, (Asva, Riaa, MPaa, stb) és valami egyre jobban szúrja az oldalamat. Javítsatok ki ha tévedek, de a világ jó részén érvényes az az elv, hogy a szabad piac értelmében a kartellek és a trösztök tilosak, és büntetendõek. Akkor viszont mi az oka annak, hogy a CD lemezek elõállítási költsége, és eladási ára (mûsoros cd-k) között olyan nagy az eltérés? Miért nem alakul ki árverseny a kiadók között, hiszen elvileg több is van belõlük, nem csak egy. Miért nem csökken a kiadott anyagok ára, ha egyszer egyre kevesebbet tudnak eladni belõle? Ha a szoftverpiacot nézzük,  a kiadott játékok egy 7-14k ft/db-os áron kezdenek, és a forgalom arányában csökken az áruk egészen a 990 ft-ig, amui már a tiszta elõállítási és kiszállítási költség környékén van, míg a cd-k, DVD-k ára közel ugyanaz marad. Ez az egész olyannak tûnik számomra, mintha a kiadók összebeszéltek volna, megállapítanak egy minimálárat, és az alatt egyik sem ad el semmit. Márpedig ha ezt a termelõiparban csinálja valaki, hamarosan ott a hatóság, jönnek a rendõrök, és komoly bírságokat szabnak ki. Meg tudja valaki mondani, hogy a RIAA tagjai miben különböznek egy valódi termelõvállalattól, hogy az ilyesmi nem vonatkoznak rájuk?
Viva UHU1.2!  :lame:

Necrid^

Quote from: Feldinezt most nem gondoltad komolyan. az ftp többet ér.

Hát sajnálom a dolgot. most láttam csak mi történt... :(
Legalább a fórumunk megvan még.
Ne add fel zsozso!!!! Veled vagyunk!!!!!
vesszenek a licenseltek ha ugy mehet tovább.
persze hogy nem mondom komolyan, ki nem szarje le az inuyasha az ftp sokkal fontosabb.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Fazék

Quote from: InkvisitorKicsit hozzáolvastam ehhez az egész hercehurcához, (Asva, Riaa, MPaa, stb) és valami egyre jobban szúrja az oldalamat...
ezt tényleg jogos felvetés, a zeneipar tényleg ilyennek tûnik. Mind dvd-s filmek, mind játékok terén létezik egy budget kategória, amibe a legtöbb termék el is jut és onnantól szinte bárki megveheti. Viszont audio-nál ez nagyon érezhetõen nem létezik, sõt a régi albumok árait is ugyanúgy megemelik a többivel együtt... vajon miért veszek max 2 audio-cd-t évente (azokat is a húgom szülinapjára/karácsonyra)? Mert képtelenség kifizetni!! Rohadtul nem éri meg, inkább bármi másra elköltöm. Külföldrõl is érdemesebb behozatni, mint nálunk egy boltban megvenni... (arról nem is beszélve, hogy ami érdekelne, az biztosan nincs is nálunk...)

Feldin

Quote from: InkvisitorKicsit hozzáolvastam ehhez az egész hercehurcához, (Asva, Riaa, MPaa, stb) és valami egyre jobban szúrja az oldalamat. Javítsatok ki ha tévedek, de a világ jó részén érvényes az az elv, hogy a szabad piac értelmében a kartellek és a trösztök tilosak, és büntetendõek. Akkor viszont mi az oka annak, hogy a CD lemezek elõállítási költsége, és eladási ára (mûsoros cd-k) között olyan nagy az eltérés? Miért nem alakul ki árverseny a kiadók között, hiszen elvileg több is van belõlük, nem csak egy. Miért nem csökken a kiadott anyagok ára, ha egyszer egyre kevesebbet tudnak eladni belõle? Ha a szoftverpiacot nézzük,  a kiadott játékok egy 7-14k ft/db-os áron kezdenek, és a forgalom arányában csökken az áruk egészen a 990 ft-ig, amui már a tiszta elõállítási és kiszállítási költség környékén van, míg a cd-k, DVD-k ára közel ugyanaz marad. Ez az egész olyannak tûnik számomra, mintha a kiadók összebeszéltek volna, megállapítanak egy minimálárat, és az alatt egyik sem ad el semmit. Márpedig ha ezt a termelõiparban csinálja valaki, hamarosan ott a hatóság, jönnek a rendõrök, és komoly bírságokat szabnak ki. Meg tudja valaki mondani, hogy a RIAA tagjai miben különböznek egy valódi termelõvállalattól, hogy az ilyesmi nem vonatkoznak rájuk?
azért mert pénzük van és õk szabják meg kibe lehet/kell belekötni és kibe nem.
egyébként amcsiban terveznek vmi dvd ár csökkentést ha jól tudom.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

TurboK

Quote from: InkvisitorMár megbocsássatok de én a saját nevemet írtam a petícióra, nem az Inkvisitort.
Nem személyeskedni akartam, csak mondtam egykét "jól hangzó" nevet. Az aláírok listáját meg sem néztem. (A Turbo Killer meg pl az én régi nickem)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Darkstar

Nem voltam itt három napig, és amikor visszatérek mi fogad?  Még nem olvastam végig mind az öt oldalt, de kibuktam!  :bruhuhu:
Ha bármiben tudok segíteni, szóljatok (gondolom ezzel mindenki így van)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Futogibbon

Waaaah....1 hónapja nem voltam az oldalon és nincs sehol! :eeek:
Aztán, 10 másodperc után egy warezoldal jön be :ejj:. Micsoda világ!!!

Az ilyen keselyûkre kéne rászállniuk ezeknek az embereknek; nem pedig ártatlan oldalakra, amelyek szélesítik az ember látókörét és más kultúrák iránti érdeklõdését keltik fel. Részemrõl én is csatlakoztam a petícióhoz.

Hajrá Zsozso!!! :hail:

noway

Quote from: InkvisitorAkkor viszont mi az oka annak, hogy a CD lemezek elõállítási költsége, és eladási ára (mûsoros cd-k) között olyan nagy az eltérés?

Mit tartalmaz egy CD ára? Nem tudom, filmekre mennyire alkalmazható...

QuoteHa a szoftverpiacot nézzük,  a kiadott játékok egy 7-14k ft/db-os áron kezdenek, és a forgalom arányában csökken az áruk egészen a 990 ft-ig, amui már a tiszta elõállítási és kiszállítási költség környékén van, míg a cd-k, DVD-k ára közel ugyanaz marad.

Ez azért így nem igaz. A Csihirót pl. 2000 forint körüli áron lehetett kapni. (Igaz, hogy pl. nem volt hozzá magyar feliret, de ilyen téren a teljes árú DVD-knél sem mindig jobb a helyzet.) A különféle magazinmellékletként kapható filmek viszonylag olcsók.

Ez egyébként egy standard üzleti technika, szegmentálásnak hívják. Ha 20.000 forintért adsz el egy filmet egy olyan vevõnek, aki 25.000-et is hajlandó lenne fizetni érte, akkor vesztettél 5000 forintot. Ha meg 25.000-ért adod, akkor elveszted azokat a vevõket, akik csak 20.000-et hajlandók fizetni érte. Ezért elõször drágán adják, aztán meg egyre olcsóbban.

Ha valaki elõször drágán adja, és késõbb sem enged az árból, annak több oka is lehet, például a hülyeség. Az illetõ egyszerûen nem ért ahhoz, amit csinál. És egyszerûbb a különféle jogi fórumokon lobbizni, mint megtanulni, hogyan kell normálisan gazdálkodni. Szerintem ez Magyarországon elég gyakori dolog.

(Például az ASVA/Artisjus/etc. is olyan lelkesen ássa a saját sírját, hogy öröm nézni. Persze ettõl nekünk még nem lesz jobb...)

Darkstar

Quote from: nowayMit tartalmaz egy CD ára? Nem tudom, filmekre mennyire alkalmazható...

Hasonló, mint a benzin. Az ár elég kis százaléka az elõállítási, meg minden egyéb költség.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

ciu

Attól hogy licencelik az Azut,nem biztos hogy neked DVD-én is forgalomba fogják hozni. Akkor is ugyanaz lesz a véleményed hogy: "ugye ezt te sem gondolod komolyan" De ez már úgy sem oszt úgy sem szoroz

TurboK

QuoteMilyen szépen fogalmaznak

QuoteAzok, akik valami újat alkotnak a ,,semmibol", tehetik ezt úgy, hogy az eredmény látható lesz (például egy cipész), és úgy is, hogy az nem kézzel fogható (például egy zenész). Az eredmény, a ,,termék" végso formai megjelenésétol függetlenül ezek az emberek mind-mind azt szeretnék – és meg is érdemlik – hogy munkájuk, erofeszítésük eredményeként a megfelelo ellenszolgáltatásban részesüljenek; valamiféle díjazás mindenképpen jár nekik. Egy cipésznél ez a díj az eladott cipo ellenértéke, egy tanárnál az eloadásért kapott tiszteletdíj (vagy a havi fizetés), egy zenésznél, egy zeneszerzonél, egy hangfelvétel-eloállítónál pedig az egyik ilyen javadalmazás a jogdíj.
Ekkora hülyeséget...
sztem egy zenésznek/zeneszerzõnek az az igazi öröm amikor a közönsége elismeri tehetségét nem pedig az hogy megfizetik. Amikor egy többszázezres tömeg tapsol neki és vele együtt énekel, azt semmi pénzre nem lenne képes normális ember akármekkora szarban legyen is anyagilag. Hacsaknem valami zsugori pénzõrültrõl van szó (meg multikról), de azok meg szépen nyugodtan megdögölhetnek. Cipésznek is gondolom nagyobb örömet nyujt hogy megdicsérik a termékét (ez mondjuk hülyeség mert manapság mindent futószalagon gyártanak, igazi cipész nem is létezik). Tanárok, na jó, ott elismerem hogy fizetni kell nekik, ha mást nem balesetbiztositást, amilyen "jól felszerelt"ek az iskolák, meg jólneveltek a diákok...

QuoteKülönösen abszurddá válik mindez akkor, ha valaki az ingyenesen letöltött/lemásolt zenékkel ezután még tovább is kereskedik, valamilyen formában (hamis CD készítés és eladás pénzért, havidíj szedése a letöltés fejében, stb.) o maga jövedelemhez jut egy olyan termék jóvoltából, amely nem az övé, amelynek elkészítésében semmilyen részt nem vállalt, viszont ezáltal mégis jövedelmet vont el azoktól, akik ténylegesen hozzájárultak az adott mu megszületéséhez
Na ebben egyetértek, olyan cuccal kereskedni amit bárki megszerezhet csak nem tud róla, kifejezetten tahóság. Az emberi hülyeség kijátszása, kihasználása.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>