Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Groven

Hm.. a Lilium nyitódal kottájával nem találkoztatok? Ugye a számban van zongora. Kiváncsi lennék a kottájára, hátha hosszú kihagyás után le tudnám játszani.:)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberSore wa himitsu desu :ejnye: !

Na jó, nem. Keveslem Magyarországon az aktív résztvevõit a mangaiparnak, ezért mindent megteszek, hogy a hozzám hasonló mangaka-kat felkutassam. Rólad lerí, hogy eredeti történetet írnál, ezért érdeklõdtem.
megtisztelsz :)

Groven: inkább énekelni tanuld meg :D:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkemegtisztelsz :)

Groven: inkább énekelni tanuld meg :D:D


Hehe... hát énekelni is tanultam annó... de a zongorázás jobban menne ha gyakorolnék. Az énekhangom már nem a régi...

Rage

Quote from: Membermindent megteszek, hogy a hozzám hasonló mangaka-kat felkutassam
O rly?
Megtekinthetnem egy-ket mangad? Komolyan erdekelne.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Member

#364
Quote from: RageO rly?
Megtekinthetnem egy-ket mangad? Komolyan erdekelne.

Araki-Member.atw.hu-ra vannak felpakolva (néhány helyen valamiért nem jön be, fõleg egyetemi szervereken). Van a Turmix (ezt húgommal, Arakival közösen nyomatjuk, ezt angolul is olvashatod, ha akarod :) ), nevéhez hûen jó nagy baromság, meg van a Xerxész, ami saját ötleten alapszik. Az elsõ rész és a második eleje jó ronda, mivel már vagy 3/4 éves, úgyhogy ne rémülj meg!
UUPS, majdnem kiesett: Maga az oldal full english, de mivel nem vagyok benne hardcore arc, ezért szerintem felfogható.

Pech

Mivel láttam az animét gondoltam megírom véleményem. (Bár lehet, hoyg tele lesz olyan vélemménnyel amit már elöttem olvashattatok.) Nekem tetszett az Elfen Lied (bár az elsö két rész nem annyira). Bár aki az elsö részek után nem dobja félre mondván nem tetszik akkor  egy nagyon jó történetet láthatunk. Láthatjuk a jellemek kialakulását és az emberi természet legrosszabját, (azaz ami különbözik tõlünk pusztítsuk el sajnos ez a mai világban elég gyakori :( ..). Bár tényleg zavaróan sok a vér, de egy ilyen stílusú animéhoz elmegy. (Akinek meg kevés az játszon a FEAR-ral ... :) ) És még ami nagyon tetszett benne az a zene nagyon illik a történethez. Énnekem a végsõ véleményem az ,hogy ez az anime egy remek darab, de erre csak akkor jövünk rá ha olyan hangulatban vagyunk és végig nézzük mert az elejéböl nem derül ki. Jah és még annyi hogy én várom a folytatást. Történetre én 10-bõl 9-et adnék mert hát nincs még befejezve a zenére 10-bõl 10-et mert az nagyon tetszett :D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: PechBár aki az elsö részek után nem dobja félre mondván nem tetszik akkor  egy nagyon jó történetet láthatunk.(...)
Énnekem a végsõ véleményem az ,hogy ez az anime egy remek darab, de erre csak akkor jövünk rá ha olyan hangulatban vagyunk és végig nézzük mert az elejéböl nem derül ki.
igen. a hangulatot direkt kiemelem - vitális szempont, hogy nem sunshine&happiness kedvedben nézd meg :)
anyway; tudtommal az Elfen Lied KÉSZ - nem lesz folytatás. ne is legyen. így megvan benne az a "hiányérzet", ami bennem fanatizmusig fokozódó gyász/vonzalmat alakított ki (eheh remélem ezt :teccik: :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkeigen. a hangulatot direkt kiemelem - vitális szempont, hogy nem sunshine&happiness kedvedben nézd meg :)
anyway; tudtommal az Elfen Lied KÉSZ - nem lesz folytatás. ne is legyen. így megvan benne az a "hiányérzet", ami bennem fanatizmusig fokozódó gyász/vonzalmat alakított ki (eheh remélem ezt :teccik: :D)

Háát a hangulattal vitatkoznék. Én eddig 2x néztem meg és 2 teljesen eltérõ hangulatban. Mikor legelõször láttam semmi extra hangulatban nem voltam. Viszont. 2x mikor :) voltam és úgy is tetszett. Sõt 2x valahogy jobban átéreztem az animeben rejtett érzelmi háborúkat és hullámokat. Bizonyos részeknél bizsergett végig a hátam..
Hogy lezárt-e vagy sem? Passz. Attól még hallgatnak a készítõk jelentheti azt, h kész és azt is h nem.:) Mindenesetre kerek 1 történetet látunk és nemtom h lehetne vm folytatást keríteni hozzá. Ha lenne persze lecsapnék rá.:)
blarke: a fanatizmusig fokodózó vonzalmad sejtésem szerint 1 bizonyos karakterhez köthetõ...,))

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Grovenblarke: a fanatizmusig fokodózó vonzalmad sejtésem szerint 1 bizonyos karakterhez köthetõ...,))
kettõhöz ,)
én kétszer láttam, elõször mélydepresszióban, másodszor semleges rosszkedvben. mindkétszer beütött :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Pech

Hát blarke remélem rosszul tudod és lesz folytatás mert engem zavar hogy kicsoda az ajtóban az az árny :)

Kuroi Tenshi

Quote from: PechHát blarke remélem rosszul tudod és lesz folytatás mert engem zavar hogy kicsoda az ajtóban az az árny :)
Hármat találhatsz...
Számold össze hány nõi szereplõ van az animében, majd vond le azokat, akik megvannak vagy akiket láttál meghalni, majd ha még mindig nem tudod, szûkítsd a kört avval, hogy kik tudtak arról a helyrõl, stb, de ígyis-úgyis ugyanoda jutsz ;)

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuro_TenshiHármat találhatsz...
Számold össze hány nõi szereplõ van az animében, majd vond le azokat, akik megvannak vagy akiket láttál meghalni, majd ha még mindig nem tudod, szûkítsd a kört avval, hogy kik tudtak arról a helyrõl, stb, de ígyis-úgyis ugyanoda jutsz ;)
plusz a kutya ismerte, aki csöngetett :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarkeplusz a kutya ismerte, aki csöngetett :)

jah igen ... a kutya. ha megnézed a kutya vidám volt és csóválta a farkát, tehát olyasvalaki lehetett az ajtónál, akit ismert és kötõdött hozzá valamelyest. Rem ezzel a teljesen leszûkítettük a kört.:)

Dreamcleaver

#373
Na végre én is megnéztem eme ominózus alkotást.

Elõször is, lehet hogy én vagyok rideg, érzéketlen stb...de engem nem sokkolt, borzasztott el, érintett meg katartikusan ez a sorozat. Kicsit túl magas a hype level körülötte. Ettõl függetlenül nem egy rossz alkoitás, de azoknak, akik ilyen vehemenciával képesesek pro és kontra érvelni vele kapcsolatban (bocs de azért az egész topikot nem volt idõm átolvasni) azokank csak egy tanács: Go, get a life.

A történet testszett, jól kidolgozott volt, bár szerintem túl rövid ahhoz, hogy kellõen üssön. Sajna volt benne egy-két logikai hiba, és egyes szereplõk valóban furán viselkedtek néha. gondolok itt a buszos folytogatós jelenetre pl, vagy arra, mikor Mayu megtalálja a megcsonkolt katonát a parton, és az elsõ reakciója az, hogy odarohan bekötözni a csonkot mindenféle elborzadás nélkül...szerintem egy gyerek ilyen helyzetbe 1. összeh*gyozza magát,2. összesz*rja magát, 3. ha még eszméleténél van elrohan.
Másik ami nagyon idegesített az a labor védelmi rendszerének gyengesége. Gyakorlatileg a dicloniusok szabadon sétálhatnak ki be, pedig annyir nem nagy cucc lenyomni õket. Tudnám mi a francnak osztják rájuk a sok olmot, mikor tudják, hogy ki tudják védeni, a közelrõl rohamozó biztonsági õrökrõl már nem is beszélve.
Ami még sokat rontott a sorozaton, az maga Nyuu volt. Nagyon hatásvadász karakter volt, annyira, hogy szinte már utáltam. Tökéletes ártatlanság, mely teljesen értetlen a világ borzalmaival szemben...kösz, lapozzunk...Nana már sokkal szimpatikusabb volt.
Meztelenség: helyenkét fölösleges, engem mondjuk pont a vicces jeleneteknél nem zavart.
Vér: Ja van, de az inkább kecsap. egyetlen durvább jelenet, mikor Lucy elintézi Nanát a 4. részben.
Grafika: Sajnos ez valami borzalom. Abszolút nem illik a sztorihoz. Valami harmandrangú anime+-os sorozatot idéz. Yuka, Mayu, Nana és Nyuu gyakorlatilag ugyanazzal a bociszemú ábrázattal rendelkeznek. Olyanok, mint négyes ikrek parókában, Semmi egyediség nincs bennük. Náluk már csak kouta-kun szerencsétlenebb. Lucy viszont baromi jól néz ki. A haj árnyékából elõvöröslõ, gyûlöletet sugárzó szem nagyon üt.

Be kell vallanom, nem teljesen világos a sztori alapkoncepciója: A dicloniusok valóban egy vírus által megfertõzött gyilkológépek, vagy szupererõvel felruházott, lelkileg törékeny emberi lények, akik az átélt borzalmak hatására követik el szörnyû tetteiket?
Az elsõ állítást sugallmazza egy-két jelent, bárlehet, hogy ez készítõk hanyagságának tudható be, akik 13 részbe sûrítettek bele egy ilyen komplex történetet. Ott van pl a professzor lánya, aki kifejezetten élvezi az öldöklést, vagy mondjuk a kiscsajszi, akin kísérleteznek, kiszabadul, és megfertõzi a professzort, akinek így szarvas gyermeke születik, így állva bosszút rajtva. Ez ugye túl komplex ahhoz, hogy csupán az átélt borzalmakra való reakcióként lehessen magyarázni. Azt is említik valahol, hogy 3 évesen jön elõ a dicloniusok igazi személyisége, és ilyenkor még saját szüleiket is legyilkolhatják. Ha a dicloniusok valóban natural born gyilkológépek, akkor ez gyakorlatilag valóban egy halálos vírus az emberiségre nézve, és érthetõ lenne a kiírtásukra való törekvés. Bár mint láttuk, a labor vezetõje, inkább az új faj elõhírnöke szerepében szeretne tetszelegni.
A második verziót is sok dolog támasztja alá. Ott van elsõnek Nana, aki teljesen ura érzelmeinek, az átélt szörnyûségek ellenére. Jószívû és õszinte, megfelelõ környezetben tökéletesen képes együtélni az emberekkel. A parton is képes volt uralni az elõtörõ indulatokat. Ezt a fonalat próbálja erõsíteni Lucy története is. Õt annyi borzalom érte, hogy az embert a legalávalóbb lényként tárolta el emlékezetében. (itt jegyzem meg, hogy a kiskutyát szétverõs rész "enyhén" túlzása volt a gyermeki gonoszság kifejezésének). Lucy említi is Nanának az összecsapásuk elõtt, hogy eddig nem ölt meg senkit, mivel a emberek lemészárlását, nem tekinti ölésnek. Ebben pont az a borzalmas, hogy Lucy viselkedés teljesen EMBERI!!! Az egyetlen különbség közte és egy normál ember között, hogy egy normál ember nem rendelkezik akkora hatalommal, hogy ilyen intenzitással fejezze ki dühét. De az érzés ugyanaz. Szerintem mindenki volt már úgy, hogy egy nagyobb csalódás (barátság, szerelem) után legszívesebben cafatokra tépte volna az illetõt. Ez gyakorta meg is történik a való világban (pl családon belüli brutális gyilkosságok). Persze még az is szerepet játszik, hogy aki nagyobb hatalommal rendelkezik, az könnyebben vissza is él vele, ez is tipikus emberi vonás.
Szóval én még mindig nem tudom eldönteni, melyik verzió az igaz. Lehet az alkotól célja az volt, hogy mindenki maga interpretálja a látottakat.
summa-summarum: A sorozatot érdemes megnézni.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Groven

Quote from: DreamcleaverNa végre én is megnéztem eme ominózus alkotást.

Elõször is, lehet hogy én vagyok rideg, érzéketlen stb...de engem nem sokkolt, borzasztott el, érintett meg katartikusan ez a sorozat. Kicsit túl magas a hype level körülötte. Ettõl függetlenül nem egy rossz alkoitás, de azoknak, akik ilyen vehemenciával képesesek pro és kontra érvelni vele kapcsolatban (bocs de azért az egész topikot nem volt idõm átolvasni) azokank csak egy tanács: Go, get a life.

A történet testszett, jól kidolgozott volt, bár szerintem túl rövid ahhoz, hogy kellõen üssön. Sajan volt benne egy-két logikai hiba, és egyes szereplõk valóban furán viselkedtek néha. gondolok itt a buszos folytogatós jelenetre pl, vagy arra, mikor Mayu megtalálja a megcsonkolt katonát a parton, és az elsõ reakciója az, hogy odarohan bekötözni a csonkot mindenféle elborzadás nélkül...szerintem egy gyerek ilyen helyzetbe 1. összeh*gyozza magát,2. összesz*rja magát, 3. ha még eszméleténél van elrohan.
Másik ami nagyon idegesített az a labor védelmi rendszerének gyengesége. Gyakorlatileg a dicloniusok szabadon sétálhatnak ki be, pedig annyir nem nagy cucc clenyomni õket. Tudnám mi a francnak osztják rájuk a sok olmot, mikor tudják, hogy ki tudják védeni, a közelrõl rohamozó biztonsági õrökrõl már nem is beszélve.
Ami még sokat rontott a sorozaton, az maga Nyuu volt. Nagyon hatásvadász karakter volt, annyira, hogy szinte már utáltam. Tökéletes ártatlanság, mely teljesen értetlen a világ borzalmaival szemben...kösz, lapozzunk...Nana már sokkal szimpatikusabb volt.
Meztelenség: helyenkét fölösleges, engem mondjuk pont a vicces jeleneteknél nem zavart.
Vér: Ja van, de az inkább kecsap. egyetlen durvább jelenet, mikor Lucy elintézi Nanát a 4. részben.
Grafika: Sajnos ez valami borzalom. Abszolút nem illik a sztorihoz. Valami harmandrangú anime+-os sorozatot idéz. Yuka, Mayu, Nana és Nyuu gyakorlatilag ugyanazzal a bociszemú ábrázattal rendelkeznek. Olyanok, mint négyes ikrek parókában, Semmi egyediség nincs bennük. Náluk már csak kouta-kun szerencsétlenebb. Lucy viszont baromi jól néz ki. A haj árnyékából elõvöröslõ, gyûlöletet sugárzó szem nagyon üt.

Be kell vallanom, nem teljesen világos a sztori alapkoncepciója: A dicloniusok valóban egy vírus által megfertõzött gyilkológépek, vagy szupererõvel felruházott, lelkileg törékeny emberi lények, akik az átélt borzalmak hatására követik el szörnyû tetteiket?
Az elsõ állítást sugallmazza egy-két jelent, bárlehet, hogy ez készítõk hanyagságának tudható be, akik 13 részbe sûrítettek bele egy ilyen komplex történetet. Ott van pl a professzor lánya, aki kifejezetten élvezi az öldöklést, vagy mondjuk a kiscsajszi, akin kísérleteznek, kiszabadul, és megfertõzi a professzort, akinek így szarvas gyermeke születik, így állva bosszút rajtva. Ez ugye túl komplex ahhoz, hogy csupán az átélt borzalmakra való reakcióként lehessen magyarázni. Azt is említik valahol, hogy 3 évesen jön elõ a dicloniusok igazi személyisége, és ilyenkor még saját szüleiket is legyilkolhatják. Ha a dicloniusok valóban natural born gyilkológépek, akkor ez gyakorlatilag valóban egy halálos vírus az emberiségre nézve, és érthetõ lenne a kiíetásukra való törekvés. Bár mint láttuk, a labor vezetõje, inkább az új faj elõhírnöke szerepében szeretne tetszelegni.
A második verziót is sok dolog támasztja alá. Ott van elsõnek Nana, aki teljesen ura érzelmeinek, az átélt szörnyûségek ellenére. Jószívû és õszinte, megfelelõ környezetben tökéletesen képes együtélni az emberekkel. A parton is képes volt uralni az elõtörõ indulatokat. Ezt a fonalat próbálja erõsíteni Lucy története is. Õt annyi borzalom érte, hogy az embert a legalávalóbb lényként tárolta el emlékezetében. (itt jegyzem meg, hogy a kiskutyát szétverõs rész "enyhén" túlzása volt a gyermeki gonoszság kifejezésének). Lucy említi is Nanának az összecsapásuk elõtt, hogy eddig nem ölt meg senkit, mivel a emberek lemészárlását, nem tekinti ölésnek. Ebben pont az a borzalmas, hogy Lucy viselkedés teljesen EMBERI!!! Az egyetlen különbség közte és egy normél meber között, hogy egy normál ember nem rendelkezik akkora hatalommal, hogy ilyen intenzitással fejezze ki dühét. De az érzés ugyanaz. Szerintem mndenki volt már úgy, hogy egy nagyobb csalódás (barátság, szerelem) után legszívesebben cafatokra tépte volna az illetõt. Ez gyakorta meg is történik a való világban (pl családon belüli brutális gyilkosságok). Persze még az is szerepet játszik, hogy aki nagyobb hatalommal rendelkezik, az könnyebben vissza is él vele, ez is tipikus emberi vonás.
Szóval én még mindig nem tudom eldönteni, melyik verzió az igaz. Lehet az alkotól célja az volt, hogy mindenki maga interpretálja a látottakat.
summa-summarum: A sorozatot érdemes megnézni.

Elõször is grat Neked, h -mint a véleményedbõl kiderült, sok negatívum ellenére- végignézted.:)
A magvas tanácsodat teheted magyarul is, nem mintha nem érteném mit írtál oda angolul, de ha már magyarok vagyunk.. Szóval ki hogy éli életét az az õ dolga. Hogy így tudunk róla értekezni az azért van, mert minket megérintett sokkolt, borzasztott v katartikus élményt okozott, h a Te szavaiddal éljek.

Abban igazad van, hogy a történet tartalmaz 1-2 logikai hibát és bizonyos helyzetekben a szereplõk a várttól teljesen eltérõen, szinte irreálisan reagáltak. Ez egy ilyen világban játszódik, ahol így reagálnak dolgokra.

A dicloniusok lenyomásában is van vm, amit írtál. De láthatod világunkban mit mondanak a biztonság megvalósíításáról és azt hogyan valósítják meg. Lsd magasabb érdekek...Ha a te kezedbe nem "andti-diclonius" fegyvert adnak, akkor mással nem tudsz harcolni ellene csak azzal. Ráadásul ha el se mondják, h mivel van dolgod, akkor mint az õrök te is neki rohansz pl Lucynak, mert csak 1 lány, akit nagyon õrizni kell, és nem is vagy tisztában azzal, h az volt az utsó futásod. Szóval ezen én egyáltalán nem lepõdtem meg... láthattad, h a nagy fõmufti célja érdekében bármit feláldoz....az emberélet itt is csak statisztikai adat...

Nyuu - Lucy... na igen, ha kicsit belegondolsz, akkor minden emberben megvan ez a kettõség: pro és kontra - jing jang, vagy ahogy tetszik.

Én még igazából 1 filmet se láttam, ahol a vér olyan hû de autentikus lett volna. De ehhez a grafikához igencsak passzolt. Ha megnézzük, mikor készült az EL mondhatnánk, h a grafika a szint alatt van. De mondjuk, pl az AIR grafikájával készült volna, akkor közel se teremtené meg azt a hangulatot, ami átjárja az egész animét.

Az alapkoncepció az, amit mindenki leszûr magának. Alapvetõen a dicloniusok eredete nem derül ki, homály fedi. Annyit tudni, h vm miatt genetikai változások mentek végbe emberekben, akiknek ilyen szarvval rendelkezõ gyerekeik lettek. Ugye a központ párat be is fogott kísérleti alanyként, de a többség hamar meghalt, mert szervezete nem bírta ki a genetikai változással járó plussz adottságot. Lucy az egyetlen, aki életben is maradt és megvan a képessége, hogy továbbadja a mutálódott géneket, mert a lány ki Kuramát megfertõzte nem élte túl a közelrõl leadott fejlövést.
Lucy is és a többi diclonius ember alapvetõen - némi eltéréssel. Így az emberi vonások teljesen érthetõek. Lucyt a körülmények tették keménnyé Lsd elõtte lövik le a lánybarátját, megölik a kutyát , amit szeretett (ÉS ez nagyon is jól tükrözi az ártatlanság mögé bújó gyermeki brutalitást!), kitaszítják a közösségbõl szarvai miatt. Így teljesen magára marad. Viszont alapvetõ jósága megakadályozza abban,h totális gyilkológép váljon belõle (akkor az összes szereplõt elválasztotta volna a fejétõl és nem befolyásolták volna az érzelmei sem). Csak akkor öl, ha szükséges, v ha védenie kell magát. De ez az én verzióm. Más megint másként látja, ahogy pl Te is.

Kuroi Tenshi

Quote from: DreamcleaverElõször is, lehet hogy én vagyok rideg, érzéketlen stb...de engem nem sokkolt, borzasztott el, érintett meg katartikusan ez a sorozat. Kicsit túl magas a hype level körülötte.
Engem se igazán sokkolt, de attól még nagyon tetszett. A hype-levelt meg a kritikusok emelték fel
Quote from: DreamcleaverAmi még sokat rontott a sorozaton, az maga Nyuu volt. Nagyon hatásvadász karakter volt, annyira, hogy szinte már utáltam. Tökéletes ártatlanság, mely teljesen értetlen a világ borzalmaival szemben...kösz, lapozzunk...
Akkor nem esett még le Nyuu karakterének célja.
Sérülés -> teljes amnézia, reset egészen gyerek-szintre
Nyuu = Lucy, ha teljesen elõlrõl indulna, fehér lappal. Ha végig pozitív érzelmek vették volna körül, akkor ilyen kedves, aranyos, törõdõ, ártatlan, jóindulatú, stb lett volna - szemben az érzéketlen, keserû gyilkológép Lucyval
Quote from: DreamcleaverBe kell vallanom, nem teljesen világos a sztori alapkoncepciója: A dicloniusok valóban egy vírus által megfertõzött gyilkológépek, vagy szupererõvel felruházott, lelkileg törékeny emberi lények, akik az átélt borzalmak hatására követik el szörnyû tetteiket?
Mindkettõ. Ld amikor a fesztiválon Lucy küzd a gyilkoló-ösztönei ellen, vagy amikor még elõtte az állatkertben azon kapja magát, hogy embereket öl, és milyen érzéketlenül gondolkozik errõl. De a másodikra van jobban kihegyezve (az elsõ az alapszituáció, a második a cselekmény tárgya)
Quote from: DreamcleaverEbben pont az a borzalmas, hogy Lucy viselkedés teljesen EMBERI!!!
Ja.

Ha jól emlékszem, Platón mûve volt, ami így kezdõdött:
"Sok van, mi csodálatos, de a legcsodálatosabb maga az ember"
Ennek a fordításával csak egy hiba van: az a szó, amit használt, kétértelmû, egyzserre jelent csodálatosat és félelmetest, rettenetest...

Lythis

Õrzés témához annyit, h az eredeti storyban, ami a mangában is van, ott Lucy-t éppen szállítják át, amikor megszökik, ezért is van lehetõsége rá.
 Elvben a dicloniusokat valami genetikai kutatással hozták létre, Lucy azért különleges, mert õ született, és a társaival ellentétben õ szaporodóképes is, ergo tud gyereket szülni, míg a többiek erre nem képesek - ha jól tudom õk csak fertõznek.

Nevl

A történet egyik részében elmagyarázza a prof, hogy mik a dicloniuszok... egy olyan gén hordozói ami alapból benne van az emberi DNS láncban, de születés után hamar kihal, akinél megmarad az pedig... "steril" lesz, ergó nem tud szaporodni. Hogy mi ez a gén miért hoz létre láthatatlan kezeket, mely messze ember feletti erõ kifejtésére képes már nem tudom, lehet nem figyeltem épp a magyarázatnál :)

Én kb 1 órája fejeztem be. Egy másik topicban kifejtettem röviden a véleményem  de - ösztönzésre bár - megteszem itt is :)
Elsõre valahogy nem tetszett az elején az a brutális hent, a túlságosan is naturalista bemutatás valahogy kicsit visszataszított. Hogy õszinte legyek férfi mivoltom ill. érdeklõdésem hatására néztem végig a 3. epizód végén Yuka szájából elhangzó kis kérdés miatt :D Aztán persze ahogy tovább néztem egyre inkább megtetszett, gyönyörûen van bemutatva Yuka és Kouta ill. Kouta és Lucy/Nyuu kapcsolata.
Szerintem -és már páran voltatok hasonló véleménnyel- az lenne a lényege, hogy senki sem eredendõen rossz, maximum az emberek számára az, mivel félnek mindentõl, amit nem ismernek, ugyanakkor mindenkinek megvan a rossz oldala is, amit az emberek gyûlölete, ill. bizonyos katartikus élmények fel tudnak éleszteni (lást Lucy, mikor féltékenysége elõhozza a saját kis ördögét és lemészárolja a népeket azon az utcai akármin, ill megöli Kouta családját). A mások iránt mutatott szeretet, törõdés viszont még a legbrutálisabb lénybõl is kihozhatja a jót, Lucy a végén ezért védi meg Kouta-t, ill. azért, mert el szeretné mondani neki, hogy sajnálja, amit tett vele. Kouta a végén szerintem egyfajta idealisztikus ember karatkerré válik azzal, hogy azt mondja, hogy megbocsátani nem tud, de nem engedheti el, mert fontos neki és nem tudná magának megbocsátani, ha Lucy valakinek ártana (ugyanakkor benne van a naivitás is, hiszen tudja, hogy ha szaporodnak a dicloniuszok akkor elõbb-utóbb kiszorítják az emberiséget a földrõl). Sokszor olyan érzésem volt, hogy az egész egy átfogó emberiség kritika/bemutatás akar lenni, megmutatva, hogy az emberek milyen borzalmakra képesek, ugyanakkor a legszebb érzelmek is kialakulhatnak bennük. Ezt akkor lehetett érezni, amikor beszéltek arról, hogy miket csináltak a lányokkal... akármennyire is "ördögi" teremtmények a dicloniuszok közel se okoztak annyi szenvedést, mint amit nekik át kellett élniük cserébe.
A szülõ-gyermek kapcsolat is fontos elemévé válik a történetnek, a prof, amikor megszületett a lánya meg akarta ölni, mert csak a szörnyet látta benne, de a felesége halála ráébreszti, hogy végülis ez az Õ vére. Ennél a kapcsolatnál 2 ember között szorosabb nem nagyon jöhet létre, a lány 360-as fordulatának is ez az oka, hogy látja az apján, hogy nem érdekli, hogy mit csinált vagy milyen szörny (hiszen még a benti "mamája" is csak mint kísérleti alany tekintett rá) és ezért megy vele, annak ellenére, hogy tudja, hogy meg fogják ölni.
A végén a megjavított falióra is érdekes motívum, nem tudom még, hogy egész pontosan mit szeretne szimbolizálni, de szerintem az lenne a lényege, hogy Lucy megjavította, ami eltört ugyan úgy mint ahogy rendbehozta Kouta-val való kapcsolatát is.

Én 4-re értékeltem a sorozatot, nagyon szép darab és még párszor bele fogok nézni, mert nem teljesen értek 1-2 dolgot. Az egyetlen problémám a néha túlzásba vitt henteléssel volt.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Groven

Quote from: NevlSokszor olyan érzésem volt, hogy az egész egy átfogó emberiség kritika/bemutatás akar lenni, megmutatva, hogy az emberek milyen borzalmakra képesek, ugyanakkor a legszebb érzelmek is kialakulhatnak bennük.

Melyik animeben nincs benne emberkritika?

Quote from: NevlÉn 4-re értékeltem a sorozatot, nagyon szép darab és még párszor bele fogok nézni, mert nem teljesen értek 1-2 dolgot. Az egyetlen problémám a néha túlzásba vitt henteléssel volt.

Hentelés szempontjából még túlzás se volt. Ennél durvábbak is vannak.
Mit értesz 4 osztályzaton? 10bõl 4 v 5bõl 4? vagy 4bõl 4?:eek:
Én nem szoktam osztályozni így. Vagy megfog v nem kategória van.:)
Amúgy amiket írtál azok mind megvannak az EL-ben. Meg még több is...

Nevl

Quote from: GrovenMelyik animeben nincs benne emberkritika?

Igaz :tezsvir:


Quote from: GrovenHentelés szempontjából még túlzás se volt. Ennél durvábbak is vannak.
Mit értesz 4 osztályzaton? 10bõl 4 v 5bõl 4? vagy 4bõl 4?:eek:
Én nem szoktam osztályozni így. Vagy megfog v nem kategória van.:)
Amúgy amiket írtál azok mind megvannak az EL-ben. Meg még több is...

A témaindító által megadott 5-ös skálán :) Csak azért írtam, hogy legyen viszonyítási alap vagy nem si tudom... végülis lényegtelen, felkerül az anime top 10 listám elejére :)
Lehet, hogy vannak dúrvábbak, sõt láttam is párat, de valahogy nekem ebbe így, hogy láttam a teljes sorozatot kicsit out of place érzetem van.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Member

Wow, feléledt az Elfen Lied. :)
Csak az érdekelne, hogy nem tudjátok, milyen hosszú a manga változat? Lehet, hogy beleolvasnék...

Lt. Simoan Blarke

Quote from: MemberWow, feléledt az Elfen Lied. :)
Csak az érdekelne, hogy nem tudjátok, milyen hosszú a manga változat? Lehet, hogy beleolvasnék...
9 chapter. de a manga nem lett az igazi (méretarányok és rajz szempontjából), látványban még az anime képi világa is lekörözi - ami nem kis szó, mert azért be kell ismerni, az anime se olyan hûdekemény ultracool képi világot nyújt...

Nevl: :jee: :D (nekem is a top10ben van... illetve nekem még a top1ben is benne van, de lehet rosszkor néztem meg :rolleyes: :D) az elemzéssel meg többé-kevésbé mindannyian egyetértünk. ami meg nem tiszta, azt kérdezd meg, azért vagyunk :rolleyes: btw. az extra részt is megnézted?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Quote from: blarke9 chapter. de a manga nem lett az igazi (méretarányok és rajz szempontjából), látványban még az anime képi világa is lekörözi - ami nem kis szó, mert azért be kell ismerni, az anime se olyan hûdekemény ultracool képi világot nyújt...

Khmm...khmm.. hát igen... sajnos...a manga elmarad mellette, de plussz infok vannak benne azért.
Az anime igaz, nem ultracool képi világot nyújt, de így jó ahogy van. Legalábbis nekem. Korábban írtam is, h pl 1 A I R animációval és grafikával láttam volna az EL-t nem biztos, h elérte volna azt a hatást, amit ezzel a nem ultracool képi világával okozott.

Lythis

#383
Mangában engem a szarvak idegesítettek, mert ott elsõre azthittem, hogy nekiesek valami eszközzel, és szénnécenzúrázom....
 Egyébként pl történet szempontjából vannak benne elemek, amiket az anime kihagy. Pl mint a szökésnél a fentebb említett tényt, illetve a dicloniusok magyarázatánál azt, hogy Lucy agyában pl mi az, ami más, és mi miatt nem tekinthetõ embernek.

 edit: yaay feléledt a topic (mondjuk ha követi az eddigi tendenciát, akkor nemsokára megint nekiáll fõnixeset játszani....)
Jah, egyébként üdv Nevl, örülünk, hogy tetszik, és annak ellenére hogy kivoltál a vérengzés miatt, nem könyvelted el agyatlan ecchi/horrornak:D

Lt. Simoan Blarke

Quote from: LythisMangában engem a szarvak idegesítettek, mert ott elsõre azthittem, hogy nekiesek valami eszközzel, és szénnécenzúrázom....
 Egyébként pl történet szempontjából vannak benne elemek, amiket az anime kihagy. Pl mint a szökésnél a fentebb említett tényt, illetve a dicloniusok magyarázatánál azt, hogy Lucy agyában pl mi az, ami más, és mi miatt nem tekinthetõ embernek.
ja. mangában of course van pár dolog, ami nincs az animében.

Quote from: Lythisedit: yaay feléledt a topic (mondjuk ha követi az eddigi tendenciát, akkor nemsokára megint nekiáll fõnixeset játszani....)
Jah, egyébként üdv Nevl, örülünk, hogy tetszik, és annak ellenére hogy kivoltál a vérengzés miatt, nem könyvelted el agyatlan ecchi/horrornak:D
hurray! ;)

Quote from: GrovenAz anime igaz, nem ultracool képi világot nyújt, de így jó ahogy van. Legalábbis nekem. Korábban írtam is, h pl 1 A I R animációval és grafikával láttam volna az EL-t nem biztos, h elérte volna azt a hatást, amit ezzel a nem ultracool képi világával okozott.
(psszt, nekem is így tetszik, ahogy van, de ha nem írom, akkor Rage sokkal erõteljesebb stílusban elõadja ugyanezt :D)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nevl

Quote from: blarke9 chapter. de a manga nem lett az igazi (méretarányok és rajz szempontjából), látványban még az anime képi világa is lekörözi - ami nem kis szó, mert azért be kell ismerni, az anime se olyan hûdekemény ultracool képi világot nyújt...

Nevl: :jee: :D (nekem is a top10ben van... illetve nekem még a top1ben is benne van, de lehet rosszkor néztem meg :rolleyes: :D) az elemzéssel meg többé-kevésbé mindannyian egyetértünk. ami meg nem tiszta, azt kérdezd meg, azért vagyunk :rolleyes: btw. az extra részt is megnézted?

Igazából csak olyan dolgokat nem értek teljesen mint pl az, hogy miért lett a fõmuki ill az öccse diclonius, azaz hogyan lettek, hiszen csak lányok születtek ilyennek, ha jól értettem...
Az se teljesen vili, hogy miért melegedett ennyire össze Kouta Yuka-val, ha egyszer érezte, hogy inkább Nyuu a fontos neki (bár ha csak tudat alatt is). A vége is kicsit misztikus lett ezzel az ajtó mögött álló sziluettel, majd a beinduló órával :)
Amugy engem annyira nem zavar a hent, csak elsõre picit soknak éreztem... aztán már nem is törõdtem vele :) (mondjuk épp faltam mikor a hídon szétkapta azt a pár kommandóst meg a nõt... egy pillanatra elment az étvágyam) :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: NevlIgazából csak olyan dolgokat nem értek teljesen mint pl az, hogy miért lett a fõmuki ill az öccse diclonius, azaz hogyan lettek, hiszen csak lányok születtek ilyennek, ha jól értettem...
ez ott se derül ki :rolleyes:
Quote from: NevlAz se teljesen vili, hogy miért melegedett ennyire össze Kouta Yuka-val, ha egyszer érezte, hogy inkább Nyuu a fontos neki (bár ha csak tudat alatt is). A vége is kicsit misztikus lett ezzel az ajtó mögött álló sziluettel, majd a beinduló órával :)
mert szereti. egyébként a vége tényleg rettenetesen misztikus, 15 másodpercembe beletelt, mire rájöttem, miért az áll az ajtóban, aki :D
Quote from: NevlAmugy engem annyira nem zavar a hent, csak elsõre picit soknak éreztem... aztán már nem is törõdtem vele :) (mondjuk épp faltam mikor a hídon szétkapta azt a pár kommandóst meg a nõt... egy pillanatra elment az étvágyam) :D
hát nekem ilyesmikre jön meg :rolleyes::D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Groven

Nevl: ki mondta, h csak lányok születhetnek dicloniusnak? Bárki megfertõzödhet a vírussal. Az már kérdés, h azzá válik, vagy csak virushordozó lesz (lásd Kurama). A sorozatban tény, h lányokat láttunk fõleg, de attól, h még csak 2 diclo-ffi jelent meg, nem zárja ki annak lehetõségét, h diclo-fiúk is szülessenek.

Az EL is gyönyörûen mutatja be, hogy mennyire összetettek az emberi kapcsolatok (Lucy-Kouta-Yuka). Ennek szimplán annyi az oka, h az ember maga az, aki bebonyolítja azt...

blarke: Ízlések és pofonok kinek mire jön meg az étvágya. Kár, h nem szóltál korábban. Régebben volt itthon 1 oktató video, amin 1 májátültetést mutattak be teljes valóságában, de úgy, h nem csak a szükséges részt, hanem az egész mellkast felnyitva magyarázták el mi micsoda. Talán reggelire elég lett volna neked.:)

Nevl

Quote from: blarkeez ott se derül ki :rolleyes:
mert szereti. egyébként a vége tényleg rettenetesen misztikus, 15 másodpercembe beletelt, mire rájöttem, miért az áll az ajtóban, aki :D
hát nekem ilyesmikre jön meg :rolleyes::D

És miért az áll az ajtóban aki?! :d
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Groven

Quote from: NevlÉs miért az áll az ajtóban aki?! :d

Íme a kérdes, amire talán majd lesz válasz..