Main Menu

Világpolitika

Started by Raggie, 2005-05-22, 17:24:16

Previous topic - Next topic

Pirula

Quote from: NecridGondolom láttad a Fahrenheit 9/11 cimú filmet...minden mesél a nagy gyává bushról...
Nem tudom, nekem ez a Moore fickó se szimpatikus egy cseppet sem. Szerintem neki megcsinálták a "nagy nemzeti megmondóember" imázsot aztán kalap, kabát, már mentek is vele a mozikba kaszálni. Számomra ez ugyanolyan mint bármilyen más vállalkozás. Sõt.
Ha lehet még ellenszenvesebb, mivel ha tényleg igaza van, akkor árucikké silányít valóban fontos kérdéseket ehhez viszont nem ismerem eléggé a filmjeit, de ezt asszem pár napon belül pótolom.
Egy mûsorát is láttam ahol meg elment mindenféle elnökjelöltekhez egy rakás, teherautóplatón tomboló kölökkel hogy melyikõjük mer tömegszörfözni rajtuk. A végén egyik jelölt belement és akkor õ volt a kemény csávó, szavazz rá... tessék... Most ezzel legfeljebb akkor értek egyet ha azt akarta vele megmutatni hogy tökmindegy kit választasz, mert sok beleszólásod amúgy sem lesz, ennyi erõvel akár ez alapján is dönthetsz. De nekem csak egy tipikus hülye Jackass-vonalba passzoló, jól eladható baromságnak tûnt.  :lazza:

roderick

Quote from: PirulaNem tudom, nekem ez a Moore fickó se szimpatikus egy cseppet sem.

engem az zavart a fasziban, hogy ezzel a filmmel minden európai filmfesztivált megnyert, csak azért mert európában szeretik utálni Busht...
de mint egy haverom rávilágított és egyet is értek vele, hogyha nagyobb perspektívából nézzük akkor azért elég sokat elárul a hatalom természetéröl, Bushtó,l mindenkitöl függetlenül.

Quote from: Xipeerre csak annyit mondhatok, hogy "amerikaban" sokkal nagyobb biztonsagerzettel jarkalok ejszaka mint itthon barhol.

Azért ott is vannak olyan helyek, ahova inkább nem mennél be... és arányaiban azért durvábbak ezek, mint itthon bármi... (hamár Moore, akkor Kóla, Puska, sültkrumpliban volt érdekes összehasonlítás számadatokkal az örszágok fegyverrel elkövetett gyilkossági statisztikáiról, de konkrétan nem emlékszem már)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

Ja csak az este kilenc utáni kijárási nem ajánlottságra gondolsz? Az nem olyan vészes, ha estig mindent gyorsan bevásárolsz és nem akarsz sehova elmenni bulizni, akkor egészen jól megúszhatod(mondjuk csak a kocsid szélvédõjét zúzzák be mikor a házad elõtt parkolsz). :D
(dzsászt dzsóking xipe!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

igy szorakozák az amerikai publikot hogy ne is figyejenek  politikára...öszéntén mondom hát ami megy az amerikai csatornákon betegség..tudjátok mivel én külfüldi vok és anyam nem naon tud magyarul, igy be kötutuk egy külön antenna (Digital satalite) 1600 csatornaval közötuk 230 amerikai csatorna...komoly filmek,jó szorakoztato programok...naná hogy nem lesz idö az amerikai pobliknak idö figyelni a politikára..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Necrid^

Quote from: Xipeerre csak annyit mondhatok, hogy "amerikaban" sokkal nagyobb biztonsagerzettel jarkalok ejszaka mint itthon barhol.

Nem hiszem hogy szeretnék sétálni chicagoban 8 után..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Xipe

Quote from: NecridNem hiszem hogy szeretnék sétálni chicagoban 8 után..


Roderciktol:Azért ott is vannak olyan helyek, ahova inkább nem mennél be... és arányaiban azért durvábbak ezek, mint itthon bármi... (hamár Moore, akkor Kóla, Puska, sültkrumpliban volt érdekes összehasonlítás számadatokkal az örszágok fegyverrel elkövetett gyilkossági statisztikáiról, de konkrétan nem emlékszem már).

ezt azert nem mondanam, persze ott is vannak olyan helyek amiket sotetedes utan erdemes piciket elkerulni, de barhol voltam napkozben(akar Harlem), bajom nem volt.
este mas dolog termeszetesen es volt egy-ket erdekes dolog, de 8(aktivan 4) ev alatt sem tortent annyi rossz dolog kinnt velem mint itthon szuk 1 ev alatt.
termeszetesen ez csak a szemelyes tapasztalatom.
Hogy durvabb lenne barmiben is?
akkor meselek, nem 100m innen ahonnan most irok kinyirtak egy ferfit.
pontosabban valahol kinyirtak, megvartak mig kifolyik a vere, utana athoztak ide a regi templomhoz es felgyujtottak.


Chicago este 8 utan egesz kellemes kis varos.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Necrid^

Quote from: Xipeakkor meselek, nem 100m innen ahonnan most irok kinyirtak egy ferfit.
pontosabban valahol kinyirtak, megvartak mig kifolyik a vere, utana athoztak ide a regi templomhoz es felgyujtottak.
.
uristen...pedig azé jöttem magyarországra mert egy szép,békés ország és most ilyeneket hallani?..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

HVp213

Quote from: Raggie GordonOké megértettem, csak a többiekben is tudatosítani akartam. Elnézést nem kell kérni, mert nem tettél semmi rosszat.... vagy mégis, nna most rajtakaptalak! :D  :__devil:
Asszem elírtam :p most vettem észre, hogy by-t írtam közbe from-ot akartam :lame: Bocc
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Necrid^

Quote from: Xipeakkor meselek, nem 100m innen ahonnan most irok kinyirtak egy ferfit.
pontosabban valahol kinyirtak, megvartak mig kifolyik a vere, utana athoztak ide a regi templomhoz es felgyujtottak.

uristen...pedig azé jöttem magyarországra mert egy szép,békés ország és most ilyeneket hallani?..
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

roderick

Quote from: Necriduristen...pedig azé jöttem magyarországra mert egy szép,békés ország és most ilyeneket hallani?..

hát igen, azért mi sem vagyunk utolsók ezen a téren, azt be kell vallani:(
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Raggie

Rémtörténeteket minden országban lehet hallani és azt hiszem senem lesz több senem kevesebb esélyed ilyen történetekbe keveredni bárhol is legyél!(najó, azért maradjunk a kultúrált/civilizált országokban... :) )*
________
*:mert még ha elmész egy isten háta mögötti kannibál törzshöz akkor sem fogsz annyi brutalitást látni, mint egy normál esti híradóban egy "kultúrált" országban :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Xipe

Quote from: Raggie GordonRémtörténeteket minden országban lehet hallani és azt hiszem senem lesz több senem kevesebb esélyed ilyen történetekbe keveredni bárhol is legyél!(najó, azért maradjunk a kultúrált/civilizált országokban... :) )*
________
*:mert még ha elmész egy isten háta mögötti kannibál törzshöz akkor sem fogsz annyi brutalitást látni, mint egy normál esti híradóban egy "kultúrált" országban :__devil:


termeszetesen igazad van.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

HVp213

#72
Quote from: XipeBush, es ebben szerintem mindannyian egyetertunk, szar elnok.
Egy kis "érdekesség" ehhez még: http://img203.echo.cx/img203/7159/picggkismalac000002665yu.jpg
(mondjuk nem tudom menyire hiteles, gondolom Bush-ék is készítettek felmérést ellenkezõ eredménnyel)
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Xipe

Quote from: HVp213Egy kis "érdekesség" ehhez még: http://img203.echo.cx/img203/7159/picggkismalac000002665yu.jpg
(mondjuk nem tudom menyire hiteles, gondolom Bush-ék is készítettek felmérést ellenkezõ eredménnyel)


igen, egy ilyen tablazatom van nekem is valahol forditott eredmenyekkel.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

roderick

Quote from: HVp213Egy kis "érdekesség" ehhez még: http://img203.echo.cx/img203/7159/picggkismalac000002665yu.jpg
(mondjuk nem tudom menyire hiteles, gondolom Bush-ék is készítettek felmérést ellenkezõ eredménnyel)

No igen, engem egyre inkább aggaszt ez a tendencia -még jobban mint mindenféle háborús civakodások- hogy mind a politikában, mind a közvéleményben teljesen elmossák a tényeket... ott van pl. az ózonlyuk, amitól mindeki halálra rémült régebben, érdekes mód mostanában jelennek meg olyan tanulmányok, amik pont azt magyarázzák, hogy az ózonlyuk nem is olyan vészes, nincs is akkora gond... az már más kérdés, hogy ezeket a kutatásokat egy olyan ország vezetöi támogatták pénzzel, akik nem írták alá a Kyotoi egyezményt (vajon kire gondolhatok). Most igaz ez részben a nyugati tudomány hibája, hogy lehet mindenfélét a dolgokba magyarázni, node ha szándékosan csinálják az már baj.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

katz

#75
Quote from: Xipe...IMHO Bush nem mas mint egy bab amit meg 4 evig hasznalnak.
Egyetértek. Korrekt válasz, nem tom miért kéretted magad?
Quote from: HVp213Ha jól tudom azért rabbant ki a háború mert atom és vegyifegyverek voltak a birtokukba, ha így van "jogos" volt mert elég veszélyes kézbe kerültek volna a fegyverek! De mint kiderült nincs ilyen (lehet ismét tévedek),  akkor mi a f*t keresnek még ott? (a többi országgal egyetembe). Rendfentartás v mi...
Mivel Amerikába nagy a bûnönési átlag (hallomás nem tény) ezért bárki odamehet a katonáival és rendet csinálhat? (kicsit erõs túlzás volt)
Azt hazudták, de már akkor is elég kevesen hittek nekik.
Egyébként Izraelnek is vannak atomfegyverei, ez veszélyezteti a térség politikai stabilitását...
Mellesleg majd az összes, térségbeli országnak vannak vegyi fegyverei. Ezt nyomják egymás torkának Izraellel. Atom vs vegyi cucc. Csak ezért nem tört még ki az V. arab-izaeli háború.
Quote from: HVp213De mint kiderült nincs ilyen (lehet ismét tévedek),  akkor mi a f*t keresnek még ott? (a többi országgal egyetembe). Rendfentartás v mi...
Nézzük! A koalíciós erõk kimennek, vajh mi lenne?
Alapból az ország 3 felé szakadna. Az keleti, siita részt annektálná Irán, a szunita rész vagy függertlenítené magát és feldarabolnák a szomszédai (egy ilyen lehetõséget aligha hagynának ki területük növelésére) vagy alapból senki földje lenne, az északi-nyugati kurd rész pedig függetlenítené magát. Ez utobbi jelentené az egyik legnagyobb problémát, ugyanis sok kurd él Törökországban is. Itt vagy az lenne, Töröko odamegy, szétcsap köztük és elfoglalja a területet (a ksõbbiekben, pedig folyamatos zavargások lennének ott) vagy a kurdok támadnék meg Töröko-t és mivel NATO állam, ezért a fél világ menne oda legyakni egy kicsiny országot. Lényeg a hatalmas mérteõ politikai destabilitás, amitõl az olaj ára még tovább nõne (mert tartósan nincs lehetõség a termelés növelésére) => újabb gazdasági recesszió => munkanélküliség, csõdhullám a fejlett világban => esetleg még rosszabb...
Szóval amondó vagyok, ha már egyszer odamentek, maradjanak is ott amíg béke nem lesz!

Egyébként igen, amit írtál. Irak a "felszabadítás" miatt hatalmas háborús jóvátétellel tartozik amerikának. Ezt csak az olajból tudná kifizetni, de olaj még mindig nincs (és jó darabig nem is lesz). Addig maradnak az amcsik. Egyszerûbb ott maradni, mint végigharcolni egy III. öböl háborút!
Quote from: HVp213Mivel Amerikába nagy a bûnönési átlag (hallomás nem tény) ezért bárki odamehet a katonáival és rendet csinálhat? (kicsit erõs túlzás volt)
Nem egésszen. Az amcsik nem vethetik be otthon a hadsereget, csak a Nemzeti Gárdát, ami amolyan B kategóriás, részben sorozott haderõ (Irakban is sokan állomásoznak).

Xipe

Quote from: katzEgyetértek. Korrekt válasz, nem tom miért kéretted magad?


nem kerettem magam egyaltalan, ez tevedes.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Raggie

Nna mi lesz itt! Én inkább csak figyelek! :)
(ugysem értek hozzá)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Xipe

na mi az.
topic kezdoje meg se mukkan?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Raggie

Hát én eleve is inkább mások miatt nyitottam meg a topicot(meg úgyis olyan kevésszer van erre lehetõsége az embernek! :) ), de mondjuk azért írogatok csak speckó ehez a témához nem nagyon tudnék értelmesen hozzászólni. :3x3: ezért inkább figyelek a nálam okosabbakra!  :zen:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

katz

#80
1 kicsit bõvölt az elõzõ postom is...
Quote from: RamizAttól még kitörhetne, nem?
De, csak kicsi az esélye, bár Bush uralma alatt :rolleyes:
Lehetséges célpontok Irán v Kórea, csakhogy e két álam szoros baráti kapcsolatot ápol egymással (É Korea nagy mennyiségû fegyvert szállított Iránnak az értelmetlen irán-iraki háborúban), nekiugrik az egyiknek, harab a másik. Irán "talán" könnyebb célpont lenne, de messze nem könnyû célpont, lévén az elmúlt idõkben ugyancsak felfejleszetette a katonai potenciálját és az iráni morál is jóval magasabb, az amcsiktól már egyszer csúfos vereséget szenvedett iraki hadseregnél. ehhez még hozzárjárul az is amit írtam, az USA-nak önmagában nincs elég hadereje, ahhoz, h meg is tartson egy elfoglalt Iránt. Beszívna egy másidik Vietnámot és kicsúszna a kezébõl minden!

Világháború? Ki kivel? USA vs Irán/Korea és a lekötött USA haderõ miatt Kína vs Tajvan + India vs Pakik vagy mire gondolsz konkrétan. Európa már átélt 2 vh-t, több nem kell nekik! Az oroszok még csak csak belekeverednének, de a Csecsenföldön bemutaott bénázásuk és a volt szovjet utódállamokban lévõ nyugtalanságok miatt aligha van fölösleges katonai kapacitása.

katz

#81
Quote from: Thomasson88Az amerikai légierõ jelenleg olyan rendszerek kidolgozásán fáradozik, melyek a világegyetemben állomásozhatnának. Idén áprilisban indult egy kísérleti szatellit-program, amely a többi nemzet harcképtelenné tevésére szolgál. Egyéb világûrbeli fegyverek pedig képessé tehetnék az Egyesült Államokat, hogy nagyon gyorsan, a világ bármely pontját megtámadhassák – jelentette nem rég James Cartwright tábornok az amerikai szenátus elõtt."
A tervezett fegyverek - a Pentagon 2002-es elképzelése szerint - két fõ kategóriába tartoznának: lennének ûrbeli hadviselõ eszközök (pl. mûhold-elhárítás), illetve ûr-föld fegyverek (földi célok támadása az ûrbõl). A légierõ szerint képesek lennének olyan harci mûholdak elõállítására, amelyek meg tudják védeni a polgári amerikai mûholdakat. A legtöbb ûrszakértõ egyetért abban, hogy ezek valójában más államok mûholdjainak elpusztítását szolgálnák.[/U]
Na, ilyen már eddig is volt, csak simán bejelentették. Az egész nem több egy olyan kisméretû nukleáris robbanofejjel ellátott rakétánál, amelynek fokozott EMP hatása van (ilyenek a rakétaelhárító rakéták is).

Az ûr-föld fegyverek olyan globális csapásmérõ eszközök lennének, mint egy féltonnányi fegyverrel megrakott ûrrepülõgép. A "rudak az Úrtól" elnevezés például olyan wolfram-, titán- vagy uránhengereket takar, amelyeket egyszerûen csak leejtenének a földre. Tehetetlenségi erejüknél fogva a rudak sokszoros hangsebességet (körülbelül 12 ezer kilométer per órát) is elérnének a kisebb nukleáris robbanófej erejével is felérõ becsapódásuk elõtt. Egy másik lehetõség a "halálcsillagnak" becézett tükörrendszer, amelynek segítségével erõs lézernyalábbal támadnának, ugyancsak földi célokat.
"rudak az Úrtól" erre mit mondjak? :lul: Ha az oroszok mondták volna ezt, azt válaszolnám, h biztos vodkában fizetnek az ilyen "újszerû" ötletekért
ocsobb és hatásosabb egy sima Ûr-föld rakétákkal felszerelt mûholdra szerelt nukleáris rakéták
"halálcsillagnak" beszarás, ez a nagyobn LOL-ba való :hahaha:
Még normális lézert sem tudnak csinálni nem még, hogy egy ûrbe telepíthetõtt. Amik eddig vannak, annak a hatása egyszerûen nevetséges!

Szakértõk szerint ugyanakkor ez nagyon drága módszer lenne földi célok megtámadására, ezért valószínûbb a mûholdelhárító harci mûholdak bevetése
No comment...

katz

Quote from: Xipena mi az.
topic kezdoje meg se mukkan?
Topicot nyítni egy béna kacsa is tud :D

Damnatus

Ugyanazt csinálja most az USA, mint annakidején Athén a déloszi szövetség élén.
Minden ország célja a saját lakosságának minél jobb élet biztosítása. Az ehhez szükséges források nem mindíg vannak az adott ország birtokában, így vagy elcseréli, vagy elfoglalja azt.
A demokráciában mégis jó, hogy ha nehezen is, de le lehet váltani egy kormányt, elnököt.

roderick

Quote from: DamnatusMinden ország célja a saját lakosságának minél jobb élet biztosítása. Az ehhez szükséges források nem mindíg vannak az adott ország birtokában, így vagy elcseréli, vagy elfoglalja azt.

Igen, igen, de nem feltétlen a saját lakosai érdekében csinálja azt az amerikai politika amit... azért elég nagy különbségek vannak ott is szegény és gazdag között... persze ott szegénynek lenni nyilván más, mint pl. afrikában

Quote from: DamnatusA demokráciában mégis jó, hogy ha nehezen is, de le lehet váltani egy kormányt, elnököt.

Hátja, csak ha mondjuk 2 olyan választási lehetöség van, mint amerikában (hogy ne hazai példát említsek :rolleyes: ), akkor azért felmerülhet a kérdés, hogy van-e értelme választani. (Persze ez nem a demokrácia hibája.)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Xipe

Quote from: roderickHátja, csak ha mondjuk 2 olyan választási lehetöség van, mint amerikában (hogy ne hazai példát említsek :rolleyes: ), akkor azért felmerülhet a kérdés, hogy van-e értelme választani. (Persze ez nem a demokrácia hibája.)


iden pontosan 4 jelolt volt kulonben nem csak ketto.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

katz

Quote from: DamnatusA demokráciában mégis jó, hogy ha nehezen is, de le lehet váltani egy kormányt, elnököt.
Demokrácia?
A császárság elõtt is az volt rómában :rolleyes:
Hitlert is megválsztották :rolleyes:

syeren

:_off:
Quote from: DamnatusA demokráciában mégis jó, hogy ha nehezen is, de le lehet váltani egy kormányt, elnököt.
Pl. Star Wars ep.3 is! A séma és az eszközök ebben is elég jól felfedezhetõk.
Quote from: katzHitlert is megválsztották
A diktátort itt is tapssal választották meg...

roderick

Quote from: Xipeiden pontosan 4 jelolt volt kulonben nem csak ketto.
én 3-ról tudok, de a harmadik jelölt esélytelen, föleg az amerikai választási rendszerben...

QuoteDemokrácia? A császárság elõtt is az volt rómában
Azért az antik demokráciát ne nagyon mossuk össze a mostanival (föleg mivel rómában nem is az volt, hanem ilyen arisztokratikus köztársaság izé... plebejus kb. akkor lehetett választható szenátusba, amikor már mindegy volt, habár töriszakosok kijevíthatnak). Hisz a modernnek egy nagyon jó feedback rendszere van, ami tudja szabályozni a dolgokat (hatalmi ágak szétválasztása stb.), kár hogy ehhez olyan emberek is kellenének, aki ezt tudják müködtetni... csak sajna az emberek vagy nem is tudják mik a jogaik, vagypedig orrvérzésik azokat hangoztatják, mégha nem is igaz amit mondanak.

QuoteHitlert is megválsztották
hátja, de azért ott elég sok simli volt ott a dologban... habár ez nem jelenti azt, hogy nem ismétlödhet meg.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

katz

Én arra utaltam, h egy demokrácia bármilyen õrültet/bábot/dartwédört meg tud választani, aki szépem átveszi a hatalmat, örökre.