Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Member on 2006-07-27, 10:28:32
Quote from: Lythis on 2006-07-27, 10:08:46
Member: a szintetikus legtöbbször műanyagból szerintem. És h mi bajom a bélbetöltött cuccokkal? Hát figy, ahogy Kaze is írta, azon átmegy PÁR dolog... emellett a bél nem kifejezetten sima felület, szóval az, hogy valaki kislaggozza, aztán töltik bele a cuccot, az engem nem nyugtat meg túlzottan. De persze lehet h én reagálom túl, sajna kaja tekintetében baromi finnyás tudok lenni...
Igen, pont az zavar, hogy műanyag, és szerintem a műanyagban több a káros anyag, mint az állati bélben. Nameg némelyik műbél úgy hozzátapad a virslihez, hogy az cafatosra szakad. :ejj:
Lehet benne, de meg kell felelnie szabványnak, és nem tartalmazhat emberre nézve káros/veszélyes anyagot. Hivatalosan. (ok, hivtalosan a menzakoszt sem tartalmazhat műkörmöt, de az megint más tészta). Emellett a műanyagot továbbra sem eszed meg, míg a természetes bélbe csomagolt cucc esetén gyakrabban fogyasztod el a borítást...

sirtomi

Sült kolbász esetén a borítás is tök jó, persze csak ha nem műanyag :)
Én rengeteg természetes bélbe töltött cuccot ettem és szinte minden ilyen bél otthon lett pucolva disznóvágáskor. Sosem olt semmi bajom, nem is problémáztam ezen soha.
Meg már akkor is lehetett boltban venni természetes belet, azt gondolom spéci módon tisztították.

WS: pontosan, most hogy mondod emlékszem is mamám, hogy csinálta. Tényleg csak a külső vékony része maradt meg a bélnek és szinte ki volt főzve olyan forró volt az a víz.

Member

Fekáliával még nem találkoztam disznótoros termékben, a penész sokkal gyakoribb, amikoris átvizezik, hogy többet nyomjon. :ejj:

Ramiz

Az ale sör nem is rossz. Sőt, egészen meg lehet szokni 2 hét alatt... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-08-14, 00:16:07
Az ale sör nem is rossz. Sőt, egészen meg lehet szokni 2 hét alatt... :D
MESÉLJ!!! :D

Ramiz

Oké... mondjuk egy sör mellett, valamikor? :) Jársz mostanában erre?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Cseles. Szerdától nyaralgatok pár napot, utána meg SZIN. Ha ezek lementek, majd akkor valamikor, de az meg még legalább két hét. Azért majd valahogy igyekszem kisakkozni az időt.

Nakedape

tudom hogy  ****** előre van a kérdés, de nincs kedvetek egy Wasbihoz szeptemberben?  mármint én mennék, és szerintem sokan sokkal bulibb volt, mint ha elmegyek ketten valakivel. meg hátha adnak megint ingyen fagyit (idén szigeten volt ez a drazsé fagyi, de valahogy 400ér nem vettem)
nna?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Én mennék, ha lesz még pénzem szeptemberre. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Én is mennék+az öcsém is!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lt. Simoan Blarke

Nakedape: nem lehetne oktober masodik fele? addigra lesz penzem ( *fejvakar* ).
de reszemrol benne vagyok, max. kirabolok valakit :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lt. Simoan Blarke

Quote from: White SeeD on 2006-08-17, 14:45:48
Nagyon  :_off: vagytok...
nem akarok kotozkodni, de a multkori wasabizast is itt beszeltuk meg, es akkor nem cseszett le minket senki... viszont ez meg mar _tenyleg_ nagyon off.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Szerintem a Wasabi szervezés nem off! A meetes topikban offabb lenne. Az Offtopikban nem találnák meg azok az emberek, akiket érdekel. Innentől kezdve jó itt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Wasabi = istecsászár, kibeb*szottuljó, mérhetetlenül finom, ultramegakirály kaja tehát = gasztronómiai élmény = gasztro topic. pont.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Yakumo

Így van, a legközelebbi téma ami a fórumon található egy gasztronómiai élmény megvitatásához vagy szervezéséhez akár. Mivel erősen kapcsólódik, pláne az Étel, Ital-hoz.

Nakedape

huhh :D
megvédtek :Kiraly:

na sén szeptemberre szavazok  (mer pl akkor van a szülinapom is) s mivel nagyon mennéjk meg vagyok győzhető szeptember legelejétől is :D de terveim szerint 20 és 30 között mennénk amikor a legtöbbeknek jobb.

ja és étel élmény: szigeten  1 hétig krisna kaán éltem többek közt s a dúrva h még ízlett is :lazza:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Raggie

Quote from: Nakedape on 2006-08-17, 23:52:54
ja és étel élmény: szigeten  1 hétig krisna kaán éltem többek közt s a dúrva h még ízlett is :lazza:
Baziig!! Mi is csomósor akartunk enni ott de amikor mi voltunk akkor sosem volt kaja. Mikor volt ott az ételosztás?
(mi meg ingyenpanini-n meg auchan-os konzerveken éltünk... ez nem ízlett annyira :S )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

SaiyaGin

Körkérdés következik: ki milyen olcsó(de azért nem pocsék) kajáldákat tud az ELTE BTK környékén? (A McDonald's-ról és a Burger Kingről már tudok)

Nakedape

#1098
Quote from: SaiyaGin on 2006-08-19, 22:15:02
Körkérdés következik: ki milyen olcsó(de azért nem pocsék) kajáldákat tud az ELTE BTK környékén? (A McDonald's-ról és a Burger Kingről már tudok)

pesti barnabás helyszín?

akkor szemben az irányinál, volt egy nem olcsó, de elfogadható árú kajálda, csirkeközpontú, jó szendvics túrógombóc, nyamm, amig volt ttk a múzeum körúton ettem ott párszor

Edit: 
Quote from: Raggie on 2006-08-18, 02:51:08
Quote from: Nakedape on 2006-08-17, 23:52:54
ja és étel élmény: szigeten  1 hétig krisna kaán éltem többek közt s a dúrva h még ízlett is :lazza:
Baziig!! Mi is csomósor akartunk enni ott de amikor mi voltunk akkor sosem volt kaja. Mikor volt ott az ételosztás?
(mi meg ingyenpanini-n meg auchan-os konzerveken éltünk... ez nem ízlett annyira :S )

minden nap 14:00 és 18:00

pl 45 perccel később már elég emberi sor volt, vagy 10 perccel előtte:)

edit edit: jajaj danke Yak :) amikor postoltam kettőtt rögtön tudtam hogy egybekellett volna, de olyan fáradt voltam:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: SaiyaGin on 2006-08-19, 22:15:02
Körkérdés következik: ki milyen olcsó(de azért nem pocsék) kajáldákat tud az ELTE BTK környékén? (A McDonald's-ról és a Burger Kingről már tudok)
Szerintem e kettő nem tartozik bele sem az olcsó, sem a nem pocsék kategóriába, de te tudod. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

#1100
Jah, télleg! Hát el is felejtettem írni, hogy éppen ma tértünk vissza Prágából, ahol megintcsak több kellemes gasztronómiai élmény ért minket. Mégpedig: 1:a cseh sörök nem romlottak meg tavaly óta :D 2: a csehek is tudnak jó fokhagymás sertésszeletet csinálni 3:(ez csak határeset) a cseh kajáldák nem drágábbak mint az itthoniak.

Konzekvencia: Prágába menni jó! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Hát ez nem egészen Gasztronómia, már ne haragudj... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Most voltunk lenn Manuéknál Szegeden és isszonyatosan jó bográcsos pörköltöt főzött nekünk a jó öreg Manu koma! :cool: :Kiraly: :jee: Mégegyszer köszünjük és gratula!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lt. Simoan Blarke

Ramiz: kultursokk? :D

egyebkent tegnap ettunk szusit by noriko. ez magaban meg nem gasztronomiai ujdonsag (nekem mondjuk az volt, mert wasabiban nem mertem kiprobalni), de egyes elfajzott egyedek szojaszosz mellett vastagon megkentek nutellaval az illeto etelt. (es nem volt rossz elvileg :D ha megyunk wasabiba, vinnunk kell par uveg nutellat extra feltetnek :D )
viszont csinaltunk hazi kurtoskalacsot. es nagyon jo lett :jee: , nagyon regota nem ettem ilyen jo verziot :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Ramiz

Quote from: White SeeD on 2006-08-28, 13:48:21
A tökéletes sütemény:
Citromos marcipános vajtorta.
Ehhez kéne receptet találni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

tombmarcipant is lehet rendesen kezelni. mas kerdes, hogy amennyi egy tortahoz kell, az elviszi a teljes havi diakhitelemet. mindegy, recept engem is erdekel, max megcsinaltatom anyammal a szulinapi tortamnak (jo, mar 1 honapot kesett, de nem lehet mindenki tokeletes... :D )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

wasabizást én is támogatom, de szerintem nekem is az október lenne ideálisabb anyagi megfontolásból.

Ramiz: ale sör? hogy bírtad megszokni??

Ramiz

Quote from: Lythis on 2006-09-03, 16:17:24
Ramiz: ale sör? hogy bírtad megszokni?
Ott mindenki azt issza, így beilleszkedésből rendeltem én is olyan, de tényleg megszerettem a végére! Kicsit vizesnek tűnik elsőre, de amikor az ember ízlelőbimbói átállnak a lágyabb ízre és a kevesebb szénsavra, akkor rájön, hogy finom és harmonikus íze van.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: White SeeD on 2006-09-14, 12:58:01
Libamájas májas.
:merci: Yakumo! :)
A májat a legjobb resztelve vagy zsírban kisütve enni, úgy az ízét is érezni és az alapanyagot is meg lehet vizsgálni (nyersen), hogy tiszta-e. Bár a családtagjaim nem szeretnek májjal dolgozni, de szerintem semmi gáz vele. A pacal viszont durva lehet, azt még nem próbáltam itthon csinálni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lt. Simoan Blarke

tegnapi szerepjatekozas szuneteben szakacskodtunk, kinai csipos-savanyu leves, utana pedig... erm... magyaros pacban erlelt csirkecombbol keszitett  szecsuani ontetes valamit ettunk rizzsel. es jo volt nagyon (meg sok is volt, annyit edtem egyedul, mint a tobbiek harman egyutt, igy pont elfogyott es pont jollaktam :D ), gazdagon telepakolva hagymaval, rakat ananasz, pont-jol-sozott rizs... *csorog a nyala az emlekektol*
reggelinel pedig megismerkedtem a keves tojassal csinalt, amde vastagon megpannoniasajtozott bundaskenyer nyujtotta oromokkel. :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster