Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

RE@L

Zsiga, ez génektől is függ. Nekemis van/volt ismerősöm aki deszkavékony és jó alakja van, és tudom mennyit eszik édességet... éjjel-nappal. Amúgy, szeretek főzni megszoktam már. Ha legyőzöm a lustaságom és van kinek akkor finomakat lehet összedobni simán könnyen nem túl sok idő alatt.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kvikveg

Zsiga, Re@l ismerose: rohadt mazlistak.  :morci:
Mondjuk megj: en eloszor tavaly nyaron fogyokuraztam, az is inkabb kajavaltoztatas volt, nem az a centizes-mericskeles, azt ki nem allhatom. A nem eves segit hogy ugy mondjam. Most is ezt csinalnam, ha nem lennenek ilyen csabito kajak kozben eee...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

nyest

én meg sose fogyóztam, mert alapból nemtudok sokat enni, fáj a gyomrom ésstb.-
inkább sokszor vagyok éhes, :D mert nem érek rá enni...ugyanakkor 30deka se vagyok se 100 kiló :D
én jólelvagyok a súlyommal hála az égnek  :angyali:
**** COMMODORE 64 BASIC V2 ****
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
READY... ..
(?!)

Zsiga

Quote from: nyest on 2006-10-15, 18:26:33
én meg sose fogyóztam, mert alapból nemtudok sokat enni, fáj a gyomrom ésstb.-
inkább sokszor vagyok éhes, :D mert nem érek rá enni...ugyanakkor 30deka se vagyok se 100 kiló :D
én jólelvagyok a súlyommal hála az égnek  :angyali:
A tökéletes nő!
:hail:
:D
(Én ilyet még életemben nem hallottam egyébként nőnemű lénytől, tuti nem te vagy az, Ramiz?  :muhahah:)

RE@L

Quote from: Zsiga
(Én ilyet még életemben nem hallottam egyébként nőnemű lénytől, tuti nem te vagy az, Ramiz? :muhahah: )
:lul:  :hopp:  :Kiraly: :haha:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

nyest

én? :D
oh, na az nem :D
vannak hülyeségeim, amik kompenzálják a tökéletességem  :whoah:
**** COMMODORE 64 BASIC V2 ****
64K RAM SYSTEM 38911 BASIC BYTES FREE
READY... ..
(?!)

Pirula

Quote from: nyest on 2006-10-14, 23:19:12
Quote from: nyest on 2006-10-14, 23:18:02
hmm, én inkább sütis vagyok :]
vagy házikotyvassz torta...

csokis, kakaós, diós (v. mogyoró v. mandula) muffin ^^" 16db kb
15 dkg liszt
15 dkg cukor
15 dkg vaj
2 tojás
1/2 cs sütőpor
1 tábla csoki
3evőkanál kakaópor
3-4maráknyi mag :] mogyoró inkább :]]

Csak összeöntjük a dolgokat, összekeverjük és muffinformába 170körüli fokon kisütjük, 20perc és kész is :]
én sima "mezei" kókuszalátétes papírkütyübe kanalazom, nem tele, mert felpuffad sütés közben :] és nem nyomja szét a papírt, de ha stresszes vagy e miatt rakj 2-3papírt alá :D

így néz ki az én muffinom ^^

Hmmm... nem rossz! Nekem pár hete volt szerencsém sonkás-kolbászos-kukoricás muffinhoz. Na az valami zseniális!!! :cool:


sirtomi

Hungarovin Soproni Kékfrankos 2005-ös évjárat.

Egész kellemes száraz vörösbor. Kicsit savas, de kellemes az íze. És érződik rajta a hordós érlelés bár a Hungarovinből kiindulva ezt kétlem :)

Rántott halhoz jól esett.

Raggie

Jujj télleg... Karácsonyi gasztro-jelentés! :hopp:

Nagyi aktivizálta magát... jobban mondva nagyik! Halászlé gazdagon keszegekkel és két ponttyal -isteni- , kácsasült saját zsírjában kisütve krumplipürével -mennyei- , diós- mákos- kakaós bejgli desszertnek egy kis hókiflivel -pazar- ... Ilyenkor mindíg úgy érzem magam, hogy most egy hétig nem fogok bírni enni... de szerencsére másnapra meggyógyulok és folytatódik a  prolongált gasztronómiai orgazmus. ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Nos, volt diós bejgli, egyiket nagymamám, másikat öcsém csinálta. Idén még 1-0 a végeredmény, jövőre már kicsit szorosabb versenyre számítok. A farsangi fánkban viszont tuti hogy tesóm lesz a nyerő.  :smile:
Ebéd: aperitifnek karácsonyi ágyas pálinka. Ez vegyesgyümölcspálinkát takar amiben heteken keresztül állt fahéj, szegfűszeg, ánizs, aszalt narancsdarabok, meg még néhány édeskés fűszer - isteni. Leves: halászlé. Ezt étteremből hoztuk, nagyon finom volt, többieknek kicsit csípős, de nekem így ízlett legjobban. Főételek: rántott gombafejek tartármártással, citromos-mediterrán kardhalszeletek, aszalt szilvával töltött pulykamell mazsolás rizzsel és kandírozott ananászdarabkákkal. Desszertnek kókusgolyó, hókocka és macikenyér. Zárásnak pezsgő és ájulás emészteni.

Raggie

Quote from: Pirula on 2006-12-26, 14:34:12(...)citromos-mediterrán kardhalszeletek, aszalt szilvával töltött pulykamell mazsolás rizzsel és kandírozott ananászdarabkákkal(...)
WOW! Ez marhajól hangzik! -nyamm- :jee:

Nekünk halként panírozott lazacfilé és lepényhal volt... ja meg tengeri sügér, de semmi extra recept csak a "simán finom" foghagymás! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-12-26, 14:34:12Zárásnak pezsgő és ájulás emészteni.
Nekem most volt ilyen, egyszerű majonézes burgonya és fasírt ebéd után hirtelen megjelent egy fekete lyuk a gyomromban, amely beszippantotta az agyamat két órára. Éppen hogy csak el tudtam kúszni az ágyamig, de onnantól áramszünet. Most kezdek csak éledni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

25.-ei ebén volt nálunk kicsit durvább :) Húsleves, utána főtthús rizzsel és fokhagymamártással. Ezután egy jó kis töltöttkáposzta, majd zárásként tejszines-fokhagymás csirkemell krumplipürével. Süti elmaradt, majd a héten lesz valami finom :)

Pirula

Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású fokhagymakrémlevest sikerült készítenem úgy háromnegyed órája. A recept a mindmegette.hu-ról való, mostanában ott szoktam böngészgetni ha rám jön a gasztrománia. A készítmény megfázás ellen forráspontközeli állapotban fogyasztandó. Csak azt tudnám hogy hogyan megy ki ez a vámpírgyilkos szag a ruháimból a déli vizsgára.  :3x3:

Kvikveg

Quote from: Pirula on 2007-01-02, 09:53:49
Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású fokhagymakrémlevest sikerült készítenem úgy háromnegyed órája. A recept a mindmegette.hu-ról való, mostanában ott szoktam böngészgetni ha rám jön a gasztrománia. A készítmény megfázás ellen forráspontközeli állapotban fogyasztandó. Csak azt tudnám hogy hogyan megy ki ez a vámpírgyilkos szag a ruháimból a déli vizsgára.  :3x3:
Ez jol hangzik. Lassan 3 hetes kort elero torokfajas/megfazasra remelem van gyogyszeruk.

Jobbulast!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Quote from: Kvikveg on 2007-01-02, 17:56:33
Quote from: Pirula on 2007-01-02, 09:53:49
Gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású fokhagymakrémlevest sikerült készítenem úgy háromnegyed órája. A recept a mindmegette.hu-ról való, mostanában ott szoktam böngészgetni ha rám jön a gasztrománia. A készítmény megfázás ellen forráspontközeli állapotban fogyasztandó. Csak azt tudnám hogy hogyan megy ki ez a vámpírgyilkos szag a ruháimból a déli vizsgára.  :3x3:
Ez jol hangzik. Lassan 3 hetes kort elero torokfajas/megfazasra remelem van gyogyszeruk.

Jobbulast!
Nekem működött. Mióta azt utóbbi postot írtam két tányérral megettem és most nyoma sincs a torokfájásnak meg a köhögésnek. Viszont a lázat nem viszi le.  :smile:

Darkstar

#1157
Másfél órát és egy fél hegynyi koszos edényt magam mögött tudva befejeztem életem első adag enchiladas-át (ha valaki véletlen tudná, hogy kell kiejteni, elárulhatja :D). Az első tepsi azonnal el is fogyott, de a másodikról majd prezentálok képet, egész jól néz ki, és finom is lett. :)
Holnap japán kukoricaleves lesz. Hogy azonkívül mi, arról gőzöm sincs. ^^
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

Milyen nyelven van? Mert ha spanyolul vagy mexikóiul* akkor [encsiládász](második "á" rövid), ha franciául(meg asszem olaszul is) akkor [ensiládá](mindkét "á" rövid).
_______
*:elvileg ua a nyelvet beszélik :) "elvileg"... (jelen esetben nincs különbség...)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

Elvileg mexikói kaja. Akkor jól tippeltem, köszi. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

<kötözködés>
Olaszul, amennyire én tudok szvsz l' enkilá formában lehetne leginkább kiolvasni, az aláhúzott á-t hosszan ejtve. Ha katz még itt van, akkor helyesbíthet.
</kötözködés>

Képet kérünk!

Darkstar

A másik tepsi kicsit szebb volt, itt maguk a tekercsek alig látszanak a rásült szósztól meg sajttól, sőt maga a tepsi is rútabb, mint a fekete teflon, de tessék:
1 2
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

:cool: Jól néznek ki! Mindjárt megyek is enni valamit! :D
Szíbadna tudnunk hogy mi van akkor most tulajdonképpen a sajt meg a szósz alatt? :rolleyes: (magyarán: hogyan kell elkészíteni?... röviden :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

noriko

#1163
Quote from: Lythis on 2007-01-11, 23:46:35
Egyébként veletek nem főzettek suliban? Nekünk kötelező volt... meg kellően mélyvíz dolog (magyarán nem nagyon van képed elcseszni, mert a fél osztály meg fogja kóstolni....)
áthoztam ide, a főzőcskéből, mert az a japánon belül van.

Nekünk is kellett főzni, még általánosban. Asszem harmadikban. A technika egyik alváltozata volt az az óra...valami konyhatechnika néven is futott talán. De csak nagyon alap dolgok voltak, mint pl palacsinta, meg valami egyszerű süti. Az egész órából leginkább a kötény maradt meg :P
"I wish I could, but I don't want to."

Lythis

err... azt én mondtam, nem Zsiga :D
nekünk rendszeresen volt évente többször... szépen kiosztottuk, h melyik csapat mit csinál (leves, desszert, ilyenek...), és annyit kellett, hogy mindenkinek jusson (cca 12 ember, mert mindíg csak az osztály fele volt technikán). Olyan hasznos dolgokat lehetett ott megtanulni, minthogy a csirkemell nem filézi ki magát...

noriko

Bocsi, csak egymást idézgettétek, és a végére a rossz idéző parancsot szedtem ki, de javítva! ;)

Most, hogy mondod, asszem nekünk is párhuzamosan volt a sima technikával. Vagyis felváltva. Meg közben olyan is rémlik, hogy leveskocka felhasználásával is kreáltunk valamit. De nem volt ennyire szervezett mint a tiétek, mi mind ugyanazt főztük, és a végén szerintem meg sem ettük. (vagy csak nem bírtuk :D ) Meg a konyha is elég lepukkant volt, szóval nem volt nagy élvezet az az óra...

"I wish I could, but I don't want to."

Eberinu

#1166
Na hogy más káros ill. nem károsnak vélt szenvedélyről is szót ejtsünk :) Ide várok minden fórumozótól, aki szokott fogyasztani, hogy melyik a kedvenced, esetleg melyiket utálod Melyik volt a legegzotikusabb koktél vagy bármi más alkohol,amit ittál? Mixer babérokra törsz-e,van e saját ötleted (kreálmány-koktél :) )Szóval ide minden alkohollal kapcsolatost! Akár tudományos oldalról,akár élvezeti oldalról közelíthetsz :)

Member

Na, ennek a topicnak a megjelenésére sem számítottam. :)
Amit általában iszom, az 3:2 limbó, vmi ócska folyó vörösborból. Amit szeretek nagyon, az a Pilsner Uruquel, ha nincs nálam annyi cash, akkor Kozel, ha annyi sem, Kőbányai. Amit csak nagyon ritkán, az az abszint, pedig iszonyat finom. Viszont szinte minden édes létől (főleg cherry) hülyét kapok, szóval azokat messze elkerülöm, amíg van ízérzékem.

Eberinu


Fate


Hmmm...

Nagy kedvencek: SÖR, absinthe (bár, mióta egyszer a balesetin kötöttem ki óvatosabban bánok vele), pálinka, meg igazából nagyából mindent megiszom a gyomorkeserűket, konyakokat és pezsgőt kivéve.

Koktélokból csak a koleszosokat próbáltam :D
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"