Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

szpeter

uff:
Quote from: Kraivan on 2011-03-10, 19:00:16
Erről mindig a Slider sorozat jut az eszembe. Volt az a világ, ahol a hírek banális fasságok voltak, és komoly híreket csak elbújt, illegál helyeken találtak.
Na, egyre inkább úgy érzem h abban a világban vagyunk.
Kiskoromban hogy szerettem azt a sorozatot :D Hazataláltak végül? Annyira végteleníthető epizódszámot tudott produkálni,világból bármennyit ki lehet szinte találni.

on: Kraivan:  Szóval egy éttermet se tudnál mondani Bp-n,ahol elfogadható lenne a minőség?Vagy azért ennyire nem rossz a helyzet (nem gyakran járok étterembe,nagymama-koszton élek, ami elég minőségi :D )

Próféta

Quote from: szpeter on 2011-03-10, 22:37:26
on: Kraivan:  Szóval egy éttermet se tudnál mondani Bp-n,ahol elfogadható lenne a minőség?Vagy azért ennyire nem rossz a helyzet (nem gyakran járok étterembe,nagymama-koszton élek, ami elég minőségi :D )
Na ne vicceljünk :)
Kraivan nyilván csak mai szemmel nézi. Magunkfajta botnyelvűeknek jó lesz egy "sima" minőségi étterem.

Amit saját tapasztalatból bátran ajánlhatok, az a Vörös postakocsi és a Borkatakombák. Ismerősök szeretni szokták még a Csalogány 26 vagy a Kiskakukk éttermet.  Ezek persze jó drágák :) Egy fokkal olcsóbb de még jó alkalmi hely pl. a Nyugati környékén a Szlovák Söröző és Étterem, csak kiscit sokat adtak, alig bírtam vele :) Persze van még rengeteg kiváló hely, de én nem sűrűn járok étterembe, nem nagyon ismerem őket. Azt viszont én is tudom, hogy a Torkos Csütörtökön nem szabad sehova menni, mert minden telénél is telébb lesz, kb. egy perc idejük jut minden vendégre, szóval minőségi kaját és kiszolgálást kár elvárni.

Nakedape

Szlováknak vannak jó fogásai de azért sztem nem egy vendéglátási csúcshely sajna
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kraivan

Quote from: szpeter on 2011-03-10, 22:37:26
uff:
Quote from: Kraivan on 2011-03-10, 19:00:16
Erről mindig a Slider sorozat jut az eszembe. Volt az a világ, ahol a hírek banális fasságok voltak, és komoly híreket csak elbújt, illegál helyeken találtak.
Na, egyre inkább úgy érzem h abban a világban vagyunk.
Kiskoromban hogy szerettem azt a sorozatot :D Hazataláltak végül? Annyira végteleníthető epizódszámot tudott produkálni,világból bármennyit ki lehet szinte találni.

on: Kraivan:  Szóval egy éttermet se tudnál mondani Bp-n,ahol elfogadható lenne a minőség?Vagy azért ennyire nem rossz a helyzet (nem gyakran járok étterembe,nagymama-koszton élek, ami elég minőségi :D )
Azt hittem a Budidurger-ről való kis diszkurzus leleplezte h szegedi vagyok. :D
M3mb3r is utal szegedi helyekre összefoglalóiban.

De ha nem tudnátok:
Szegeden van egy Budiburger nevű nonstop hely. Nevét nemes egyszerűen onnan kapta (bár nem ez a hely neve) hogy valamikor nyílvános wc volt. Ám ezt a nevet nem mossák le magukról. De a minőségük valszeg megfelel arra a célra amit hajnal 2kor fél liternyi kommersz vagy egyéb bulizás közben elfogyasztott alkohol felszívásához szükséges.

Volt h a szeged plázában kipróbáltam a helyi olasz éttermet/pizzériát...
Hát még egy olyan jellegtelen nyálkás pépet régen ettem. Pont a fűszeren kell spórolni?!

Mondjuk részemről nem kímélem a fűszerérzékenyeket. :D
Addig kell szórni az ételt míg látszik a felszíne.


Acchan


Darkstar

Miért van az, hogy a főzésben a legnehezebb az, hogy kitaláljam, mit is akarok főzni.  ::)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2011-03-25, 16:05:50
Miért van az, hogy a főzésben a legnehezebb az, hogy kitaláljam, mit is akarok főzni.  ::)
VÁrj míg utána azon kezdesz el gondolkodni hogy miből is csináld. :D

Nakedape

Quote from: Cloud on 2011-03-25, 17:27:11
Quote from: Darkstar on 2011-03-25, 16:05:50
Miért van az, hogy a főzésben a legnehezebb az, hogy kitaláljam, mit is akarok főzni.  ::)
VÁrj míg utána azon kezdesz el gondolkodni hogy miből is csináld. :D
vagy válassz nagyon bonyolult ételeket, és máris nem lesz ez gond
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Darkstar on 2011-03-25, 16:05:50
Miért van az, hogy a főzésben a legnehezebb az, hogy kitaláljam, mit is akarok főzni.  ::)
Ismeros erzes. XD
Egyszerusitendo: nezz be a hutobe/kamraba, es minimalizald a beruhazasi koltseget a bent levo nyersanyagok alapjan.
Esetleg menjen el a kedved a fozestol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Azóta döntöttem és Kung Pao (Gung bao vagy w/e) csirke lesz. A kérdés meg azért nem kötődött az alapanyagokhoz, mert épp nem sok minden volt itthon és vásárlás előtt agyaltam. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kraivan

Nálam a főzés kb 1 óra a bevásárlás hozzá 2. :D

Idegesítő dolog h szakmám van róla, sok módozatot ismerek, és sok technikával egész szép tárházát lehet kapni az ételeknek.

Inkább elmegyek a boltba, és a pénztárcához mérten derül ki h mit egyek. Már megszokták a helyi Sparban h van egy iidóta aki áll a húsospult előtt 10 percet, majd áll egy helyben még tizet, majd hirtelen végigszalad a sorokon és fizet. :D

Az elmúlt 4 évben 3x mentem úgy boltba h tudom mit akarok és fogok csinálni. 2 esetben a hentesnél nem volt hús a zöldséges meg pont kifogyott a kulcsfontosságú alapanyagból.

Meg ha van is alapanyag, amíg el nem zárom a lángot alatta, addig én se tudom h mi lesz belőle. :D

Nakedape

nincs sok technikám,nem szakmám, de sztem is így kell vásárolni, ha főzni akar az ember :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Nálam a főzés:

Hűtő kinyit, szekrény kinyit, és amit találok azokból csinálok. Valamit. :D

LiaLia

Tegnap egy Törley-féle címke és külalak közvéleménykutatáson voltam és ez alapján megsúgom, hogy
[spoiler]nagy valószínűséggel változni fog a Törley pezsgők fóliája, nyak- és üvegcímkéje :smile:[/spoiler]


Xzone


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

Papirtigris étterem

Ma látogattuk meg a placcot Lythis-szel. Kinézetre kultúrált, pofás hely. Kicsit keveredik a japán, a kínai és a thai feeling, ehhez hozzáadnak a kiragasztott képek, a kiplakátolt kínai újságlapok (ezek egyikén Lythis egyből felfedezett valami anime lolit és én szégyenszemre nem tudtam, hogy honnan van. :D) valamint a japán felirattal ellátott evőpálcikák.
A kaja drágább, mint az "átlagos" kínai kajáldákban (ugyanakkor nem megfizethetetlenül drága), DE érezhetően rendes alapanyagokból készül, nem pedig erőspistából és maggi levesalapból. Az adag is pont elég, ha valaki előételt és desszertet is enni akar, azon lehet, hogy ki is fog. Én "pirított rizstészta mézes-gyömbéres chilivel és csirkével"-t ettem, foursquare tipp alapján extra csipősre kértem. Nos, az is lett, szerintem holnap reggel még fog kellemetlen perceket okozni. Viszont baromi finom is volt.
Külön pluszpont, hogy volt Asahi, amit eddig még nem kostoltam, most viszont a kedvenc söreim listáján átvette az első helyet az EFES-től.

Szóval a hely erősen ajánlott, ha valakit vonz ez az ízvilág.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Mintha lett volna egy étterem neve itt a topicban ahol giga hamburgert adnak amit ha egy óra alatt megeszünk akkor ingyen volt az egész. Valahol itt Pesten. Jó fele kapisgálok, vagy az másik fórum volt? :D

Darkstar

Nekem is rémlik, méghozzá ha emlékezetem nem csal, jetiburger néven futott.

Ed.: http://buffalos.hu/php/main.php?tart=aloldal&aloldal_id=9
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila


Cloud



Xzone

Quote from: Darkstar on 2011-08-11, 22:54:15
Külön pluszpont, hogy volt Asahi, amit eddig még nem kostoltam, most viszont a kedvenc söreim listáján átvette az első helyet az EFES-től.

Ezt én nagyon weeaboo, japan-is-superior kijelentésnek érzem :haha:

Zsiga

Hátigen. Az Asahi (meg kb. minden japán sör) szép meg jó meg finom, csak igazából vissza kéne önteni a lóba.

noriko

Quote from: Darkstar on 2011-08-11, 22:54:15
Papirtigris étterem

Szóval a hely erősen ajánlott, ha valakit vonz ez az ízvilág.
hááát én rendeltem tőlük házhoz egyszer egy lunch box-ot, valamelyik teriyakis csirkéset a feketebabmártásosat (4-es számú), és az elég rossz volt. azóta kerülöm.
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Szeretettel varom a recepteket. :)
Pl sult zold paradicsom.
[spoiler]
[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Az a kérdés hogy mit csinálj egy rakás zöld paradicsommal? Tedd be egy zacskóba, töltsd meg etilénnel, és hagyd úgy amíg nem lesz normális színe.

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2011-08-30, 20:39:38
Az a kérdés hogy mit csinálj egy rakás zöld paradicsommal? Tedd be egy zacskóba, töltsd meg etilénnel, és hagyd úgy amíg nem lesz normális színe.
He?

Esetleg verjem el, es akkor lesz kek-zold paradicsomom?
En inkabb erre gondoltam: link.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

szpeter

Ez a zöld paradicsom milyen ízű? Amúgy csinálj belőle lekvárt,állítólag finom.