Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Raggie on 2006-05-08, 16:17:24
(még az is lehet, h lenyúlom apám egy-két őrizgetett borát is! ;) )
Na csak vigyázz, azt nem fogja annyiban hagyni, mint a pár üveg sört! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Malcolm Reynolds (Ramiz) on 2006-05-08, 16:35:49
Quote from: Raggie on 2006-05-08, 16:17:24
(még az is lehet, h lenyúlom apám egy-két őrizgetett borát is! ;) )
Na csak vigyázz, azt nem fogja annyiban hagyni, mint a pár üveg sört! :D
Jójó! Ezt bízd rám! (elvégre csak most éreccségiztem! ;) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2006-05-16, 00:03:15Fazek: lasagne-receptet!!! :whoah:
mielőtt valaki nagyon félreismerne, szóval maga a darált hús már elő volt készítve nekem  :redface:
anyu olajon megpirította, majd megfűszerezte, és elrakta nekem a hűtőbe
onnantól annyi dolgom volt, hogy 2dl tejet hozzáöntöttem, fölmelegítettem, majd tepsit kicsit kivajaztam, hogy ne égjen le, 4 réteg hús, közé 3 réteg vásárolt lasagne-tészta, majd a tetejére sajtot reszeltem, és alulról sütve légkeveréssel, 160 fokon 30-35 perc alatt el is készült :)

a kész ételről, meg azért nem csináltam fotót, mert sajnos egy kicsit hepe-hupás lett, de az ízével szerencsére nem volt semmi gond :D

de majd elkérem anyutól, hogy hogyan ízesítette a darált húst :)

Raggie

Kövi meetre(meg persze szilveszterre) Zoli hozza a kaját!! :D ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kisvirag

kis olasz gasztro.

a legszörnyűbb sokkok:
NINCS TEJFÖL! meg csak kaliforniai paprika van. én hoztam a kedvesnek egy adag életmentő csípőspaprikát.
meg KENYÉR sincs normális, csak szeletelt szutyok.

annál több viszont a pasta!
ettünk nyokit szombaton. ezt kb két szóban spenótos nudlinak (ahol a spenót nem rajta, hanem benne van) lehetne nevezni... kicsit úgy néz ki, mint az egészségtelen emberi szilárd végtermék, de egyébként marha finom, sajttal a tetején.

rengeteg olajat, és főleg olivaolajat használnak. szóval a tejföl helyett kb olaj van. vannak jó fűszerek is.

na és a boltok. szétfolyik az ember, ugy csorog tőle a nyála. na nem mindtől, csak a delikátesz boltoktól
sonka, sajt, száritott gomba és méz, hihetetlen választékban.

és grappa. szőlőpálesz. vettünk, majd viszünk haza. még nem kostoltam, de aszondják jó. illetve ez igy enmigaz, mert itattak velem spitzet vagy mit, ami grappa meg valami pezsgőhöz hasonló cucc keveréke volt jéggel és narancsszelettel (vagy citrom? ) helyi különlegesség. az itteni csajszik mingyárt korsóval rendelik :)

a borjaik szintén finomak.

de ennek ellenére, ma jó magyar húsleves lesz :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Kvikveg

Tejfol nemeteknel sincs, es nem is tudom van-e valahol egyaltalan. Es kenyer sincs normalis nemeteknel. Ott a virslihez hasonlo kepzodmenyek valaszteka a jo.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Quote from: kisvirag on 2006-05-16, 12:53:11és grappa. szőlőpálesz. vettünk, majd viszünk haza. még nem kostoltam, de aszondják jó.
Igazuk is van. :)

Ilyen exkluzív koktélrecepteket írj majd ha találkozol még hasonlóval, engem nagyon érdekel. :D
Az a pezsgőféle izé egyébként nem Lambrusco volt véletlenül?
Quote from: Kvikveg on 2006-05-16, 18:41:30
Tejfol nemeteknel sincs, es nem is tudom van-e valahol egyaltalan. Es kenyer sincs normalis nemeteknel. Ott a virslihez hasonlo kepzodmenyek valaszteka a jo.
Meg a sör. :)

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kvikveg

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-16, 19:33:06
Jaja: wurst+bier! :whoah: :cool:
Ok, nekem wurst, a bier-t meg igya valaki mas...
Nyammm... most ehes lettem... virsliiiii!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

#850
Darkstar: még sajnos soha nem voltam Octoberfest-en, de Ramiz öccse már volt egyszer és naggyon jókat mesélt róla! ;) :jee: Ugyhogy mindenképpen el kell jutnom egyre majd! :D

Kviki: ok a sört bízd csak rám! :lazza:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Oktoberfest... régen nagyon el akartam menni, de amióta voltam Plzenben egy Prazdroj (Pilsner Urquell) fesztiválon, valahogy már nem is érdekel a sok dagadt, középszerű német sört vedelő fritz. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-16, 22:39:27
Oktoberfest... régen nagyon el akartam menni, de amióta voltam Plzenben egy Prazdroj (Pilsner Urquell) fesztiválon, valahogy már nem is érdekel a sok dagadt, középszerű német sört vedelő fritz. :D
Jó, de ilyen erővel, ha minden jó dologra azt mondod, hogy nem csinálod, mert van nagyonjó is, akkor nagyon kevés dolgot fogsz csak csinálni és ritkán. Sztem azért egy sörfesztivál mindenképpen jó :D , és ne legyünk már annyira sznobok, hogy csak a csehországiakat szeressük!
A pia az pia marad, akárhol is van! ;) :zen:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-16, 22:48:33
és ne legyünk már annyira sznobok, hogy csak a csehországiakat szeressük!
De. :lazza: Olcsóbb, finomabb, kulturáltabb minden és még közelebb is van... mi a gáz? :D

Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-16, 22:48:33
A pia az pia marad, akárhol is van! ;) :zen:
Na ez már a német hozzáállás! Ők igen, isszák a "piát". Én meg megyek jókat és finomakat sörözni Csehországba. :) (Tudom, te is jössz... nem vagy még olyan züllött, hogy inkább az Oktoberfestre menj. :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-16, 22:53:53
Quote from: Vash the Stampeedo on 2006-05-16, 22:48:33
A pia az pia marad, akárhol is van! ;) :zen:
Na ez már a német hozzáállás! Ők igen, isszák a "piát". Én meg megyek jókat és finomakat sörözni Csehországba. :) (Tudom, te is jössz... nem vagy még olyan züllött, hogy inkább az Oktoberfestre menj. :D )
Az egy dolog, hogy jobbak a Cseh sörök és, hogy ha tehetjük mindíg oda fogunk menni. De ez messze van attól, hogy minden mást kizárjunk! Pilzeni hepaj nincs mindíg, Oktoberfest meg igen. Nyugodt szívvel fogok elmenni oktoberfestre.

Ismered a hozzáálásomat a sörözéshez és úgy egyáltalán a dolgokhoz, de még én is azt mondom, hogy ez azért túlzás. A német sörök igen jók, ráadásul szvsz az Oktoberfestre frissen főzött söröket visznek, meg még lehet, hogy egy-két különlegesség is felbukkan... nem olyan rossz az. Én nem a dagadt németek miatt megyek ha megyek! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#855
De azért emlékszel még a depressziós, láncdohányos basszerosra, ugye? "Fuck Germany!!!" :whoah: (Bár ő is kijárt koncertezni Németországba. :D)
(Egyébként a Levente révén lehet, hogy ki tudunk idén nézni az Oktoberfestre. Ha már így befikáztam. :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-16, 23:26:05
De azért emlékszel még a depressziós, láncdohányos basszerosra, ugye? "Fuck Germany!!!" :whoah: (Bár ő is kijárt koncertezni Németországba. :D)
(Egyébként a Levente révén lehet, hogy ki tudunk idén nézni az Oktoberfestre. Ha már így befikáztam. :D )
Jó! :D :rolleyes: Arra még emlékszem!... de már kezdünk off lenni..
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Akkor kalózkodjunk vissza ON vizekre itt is. :D

Szeretnék elmenni végre egy japán étterembe, a Wasabit meg már többen teszelték és ajánlották. Vizsgaidőszak alatt egy hétköznap délelőtt elmehetnénk kényelmesen, olyankor úgy tudom 3500 forint az "all you can eat plus a whole chicken" (Futurama :cool:) menü (persze italok nélkül). Valakik csatlakoznának? (Jó lenne például, ha lenne legalább egyvalaki, aki tudja az ételek neveit, hogy mégis okuljunk is közben. :) ("Very educational..."))
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-17, 11:22:38
Akkor kalózkodjunk vissza ON vizekre itt is. :D

Szeretnék elmenni végre egy japán étterembe, a Wasabit meg már többen teszelték és ajánlották. Vizsgaidőszak alatt egy hétköznap délelőtt elmehetnénk kényelmesen, olyankor úgy tudom 3500 forint az "all you can eat plus a whole chicken" (Futurama :cool:) menü (persze italok nélkül). Valakik csatlakoznának? (Jó lenne például, ha lenne legalább egyvalaki, aki tudja az ételek neveit, hogy mégis okuljunk is közben. :) ("Very educational..."))
*felhaborodottan nez* Ne hetkoznap, akkor en melozom.
Azt hiszem Yakumo is erdeklodott.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Jövő hét végén szombaton vagy vasárnap jó lenne, úgysem lesz Meet akkor. Ezesetben támogatnám.

Darkstar

Engem is érdekelne, időpont szinte teljesen mind1, most péntek (19.-e) kivételével jövő hó 9.-ig bármikor. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Gondolom a pénzt belépéskor kell leperkálni és nem azután hogy fogyasztottál is bármit  :redface:
csak mert ahogy ismerem magam, nem véletlenül nem ettem eddig japán kaját, rettentően válogatós vagyok és tartok tőle, hogy kipengetném azt a 3500-at és utána tanácstalanul állnék, hogy na vajon melyiktől leszek legkevésbé rosszul... :rolleyes:  :redface:

pedig én is szívesen mennék

Darkstar

Quote from: Fazék on 2006-05-17, 21:27:11
Gondolom a pénzt belépéskor kell leperkálni és nem azután hogy fogyasztottál is bármit  :redface:
csak mert ahogy ismerem magam, nem véletlenül nem ettem eddig japán kaját, rettentően válogatós vagyok és tartok tőle, hogy kipengetném azt a 3500-at és utána tanácstalanul állnék, hogy na vajon melyiktől leszek legkevésbé rosszul... :rolleyes:  :redface:

pedig én is szívesen mennék
Kockáztatni kell, mi is azt tettük először. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Yakumo on 2006-05-17, 21:14:45
Jövő hét végén szombaton vagy vasárnap jó lenne, úgysem lesz meet akkor. Ez esetben támogatnám.
Hétvégén plusz 1000 forint az ár és a tömeg is nagyobbb...
Szóval nem tudnátok egy kicsit hosszabb ebédszünetet igényelni vagy valami ilyesmi? Fél nap szabi? Mert ha nem, akkor kénytelenek vagyunk hétvégén menni...

Zoli: ahogy gondolod, de nem csak nyers halak vannak ott, és számomra egyre sürgetőbb a kényszer, hogy ha már annyi japán filmet és animét nézek/láttam, akkor legalább egyszer kipróbáljam a konyhájukat. Ha kihányjuk, hát kihányjuk. :) De szerintem nem fogjuk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-17, 23:54:00
Quote from: Yakumo on 2006-05-17, 21:14:45
Jövő hét végén szombaton vagy vasárnap jó lenne, úgysem lesz meet akkor. Ez esetben támogatnám.
Hétvégén plusz 1000 forint az ár és a tömeg is nagyobbb...
Szóval nem tudnátok egy kicsit hosszabb ebédszünetet igényelni vagy valami ilyesmi? Fél nap szabi? Mert ha nem, akkor kénytelenek vagyunk hétvégén menni...

Zoli: ahogy gondolod, de nem csak nyers halak vannak ott, és számomra egyre sürgetőbb a kényszer, hogy ha már annyi japán filmet és animét nézek/láttam, akkor legalább egyszer kipróbáljam a konyhájukat. Ha kihányjuk, hát kihányjuk. :) De szerintem nem fogjuk.
csak kéretem magam, mert amúgy én is az általad felhozott indokkal már régóta tervezem egy ilyen étterem meglátogatását :D
de én is sokkal szívesebben mennék 1000Ft-tal olcsóbban hétközben...

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-05-17, 23:56:22
csak kéretem magam, mert amúgy én is az általad felhozott indokkal már régóta tervezem egy ilyen étterem meglátogatását :D
:tezsvir:
("Gyereeee, Zoliiiii!!!! GYereeeee!!!" :__devil: )

Quote from: Fazék on 2006-05-17, 23:56:22
de én is sokkal szívesebben mennék 1000Ft-tal olcsóbban hétközben...
:tezsvir: És kevesebben is vannak => lehet balfékkedni, kérdezgetni, válogatni, nem eszik el előlünk a finom falatokat, a mi ölünkbe ülnek majd a fiatal, csinos japán felszolgálólányok és nem másokéba stb. :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-18, 00:15:44
Quote from: Fazék on 2006-05-17, 23:56:22
csak kéretem magam, mert amúgy én is az általad felhozott indokkal már régóta tervezem egy ilyen étterem meglátogatását :D
:tezsvir:
("Gyereeee, Zoliiiii!!!! GYereeeee!!!" :__devil: )
na jó egye fene. :D
Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-18, 00:15:44
Quote from: Fazék on 2006-05-17, 23:56:22
de én is sokkal szívesebben mennék 1000Ft-tal olcsóbban hétközben...
:tezsvir: És kevesebben is vannak => lehet balfékkedni, kérdezgetni, válogatni, nem eszik el előlünk a finom falatokat, a mi ölünkbe ülnek majd a fiatal, csinos japán felszolgálólányok és nem másokéba stb. :Kiraly:
hmm hétközben fogunk menni :D  :__devil:
(na jó nem kötelező, csak tényleg jó lenne csórózni :))

amúgy most látom, hogy neked is ott van a neved alatt az a mondat... pedig úgy emlékeztem, neked csak az avatar-od Bender-es... most meg totál lekoppintottalak. kedvem támadt kivenni az aláírásomból...

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-05-18, 00:21:51
Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-18, 00:15:44
És kevesebben is vannak => lehet balfékkedni, kérdezgetni, válogatni, nem eszik el előlünk a finom falatokat, a mi ölünkbe ülnek majd a fiatal, csinos japán felszolgálólányok és nem másokéba stb. :Kiraly:
hmm hétközben fogunk menni :D  :__devil:
Tudtam, hogy a balfékkedés hatni fog! :muhahah: :__devil: :__devil: :__devil:

Quote from: Fazék on 2006-05-18, 00:21:51
amúgy most látom, hogy neked is ott van a neved alatt az a mondat... pedig úgy emlékeztem, neked csak az avatar-od Bender-es... most meg totál lekoppintottalak. kedvem támadt kivenni az aláírásomból...
Bevallom, elsőre furcsa volt, amikor megláttam, de most, hogy kiderült, hogy tőlem függetlenül tetted be, maradhat, végül is tök mindegy és Bender rulez! :cool: :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

SÜRGŐS KÉRDÉS:
Kinek lenne jó most pénteken ebédre menni a Wasabiba? Pirula is csatlakozna és neki most jó lenne - meg jövő hét szerda vagy csütörtök is. Nekem mindhárom időpont passzol. Zoli, Raggie, egyéb "délelőttösök"? Esetleg dolgozók-szabisok? Nyilatkozzatok!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!