Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Shali

Itt a hosszú évek lázas munkájával összegyűjtött ialrecept-csokrom, nézze meg, akit érdekel (=
Amúgy pedig én örülök ennek a topicnak ((=

Hja, és egy nagyon fontos: kóstoljátok meg a vodkamálnát! ((=
Olyan, mint a vodkanarancs, csak fanta vadmálnával, és baromi finom ^^
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Eberinu

Srácok,akiket érdekel a dolog, az ha gondolja, folytathatja a Káros szenvedélyekben, mert itt nagyon rám vannak állva,amint láthatjátok, ki tudja miért is? :D Szal ha netalántán megtörténne hogy törlik,ott lehet :D Köcce!

Zsiga


Eberinu

Baldy, jól küldöd :D fogadjunk vannak jó kis törzshelyeid :) Németeknél bakker, azok amiket kitalálnak!!!! Colás sör, almás sör, narancso sör, stb,amit el tudsz képzelni...amúgy a Spritenak volt egy ilyen plakátja hogy sör+sprite..hát megkóstoltam,és fini :D

Baldy

Van pár...
És ha már ízesített sörök (tessék kapaszkodni, járatunk azonnal indul!!!)





És mind közül a legjobbat utoljára hagytam, kapaszkodjatok meg erősen!:

[spoiler]http://www.delirium.be/photo/etiquettes/chocolat.jpg[/spoiler]
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Moha

"Magyaros" ízesítésű hagymával és szalonnával nincsen?  :muhahah:  :lol:
Az almásat mindenesetre kipróbálnám. :)

sirtomi

Quote from: Eberinu on 2007-01-26, 17:33:00
Baldy, jól küldöd :D fogadjunk vannak jó kis törzshelyeid :) Németeknél bakker, azok amiket kitalálnak!!!! Colás sör, almás sör, narancso sör, stb,amit el tudsz képzelni...amúgy a Spritenak volt egy ilyen plakátja hogy sör+sprite..hát megkóstoltam,és fini :D
Dízel nem is olyan rossz, más ízesített sört még nem ittam :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-01-26, 21:37:07
Quote from: Eberinu on 2007-01-26, 17:33:00
Baldy, jól küldöd :D fogadjunk vannak jó kis törzshelyeid :) Németeknél bakker, azok amiket kitalálnak!!!! Colás sör, almás sör, narancso sör, stb,amit el tudsz képzelni...amúgy a Spritenak volt egy ilyen plakátja hogy sör+sprite..hát megkóstoltam,és fini :D
Dízel nem is olyan rossz, más ízesített sört még nem ittam :)
Próbáld ki málnaszörppel, meglepően iható. :)
(Fél liter akármilyen világos sör + fél liter vízhez való málnaszörp = INSTAWIN)
A gyárilag ízesítettektől (pl.  Belle-Vue Kriek és Framboise) viszont hányógörcsöt kapok olyan szarok.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-01-26, 21:39:08
Quote from: sirtomi on 2007-01-26, 21:37:07
Quote from: Eberinu on 2007-01-26, 17:33:00
Baldy, jól küldöd :D fogadjunk vannak jó kis törzshelyeid :) Németeknél bakker, azok amiket kitalálnak!!!! Colás sör, almás sör, narancso sör, stb,amit el tudsz képzelni...amúgy a Spritenak volt egy ilyen plakátja hogy sör+sprite..hát megkóstoltam,és fini :D
Dízel nem is olyan rossz, más ízesített sört még nem ittam :)
Próbáld ki málnaszörppel, meglepően iható. :)
(Fél liter akármilyen világos sör + fél liter vízhez való málnaszörp = INSTAWIN)
Na ezt egyszer kipróbálom! :)

Xzone

Quote from: Zsiga on 2007-01-26, 17:00:55
Quote from: Xzone on 2007-01-25, 22:53:39
A Blue a legöregebb. Red->Black->Green->Gold->Blue
Fixed. :)

Van még Swing is, de se azt, se Green Labelt nem láttam még sehol.

Zsiga

Quote from: Xzone on 2007-01-26, 22:01:23
Quote from: Zsiga on 2007-01-26, 17:00:55
Quote from: Xzone on 2007-01-25, 22:53:39
A Blue a legöregebb. Red->Black->Green->Gold->Blue
Fixed. :)

Van még Swinger is, de se azt, se Green Labelt nem láttam még sehol.
A Swing-et tudtommal Európában nem is forgalmazzák, ezért bátorkodtam kihagyni. Green-t viszont szoktam látni, és szerintem az a legfinomabb az öt közül (Swing-et még nem ittam), sőt, talán a kedvenc whiskym a zöld Johnnie.

Tycho

Quote from: Zsiga on 2007-01-26, 21:39:08
Quote from: sirtomi on 2007-01-26, 21:37:07
Quote from: Eberinu on 2007-01-26, 17:33:00
Baldy, jól küldöd :D fogadjunk vannak jó kis törzshelyeid :) Németeknél bakker, azok amiket kitalálnak!!!! Colás sör, almás sör, narancso sör, stb,amit el tudsz képzelni...amúgy a Spritenak volt egy ilyen plakátja hogy sör+sprite..hát megkóstoltam,és fini :D
Dízel nem is olyan rossz, más ízesített sört még nem ittam :)
Próbáld ki málnaszörppel, meglepően iható. :)
(Fél liter akármilyen világos sör + fél liter vízhez való málnaszörp = INSTAWIN)
A gyárilag ízesítettektől (pl.  Belle-Vue Kriek és Framboise) viszont hányógörcsöt kapok olyan szarok.

Belle-Vue Kriek - ha jól tudom nem _ízesített_, hanem belefőzik a gyümölcsöket, attól furcsa, mert nem direkt gyümölcsös... ízlés dolga, de ha erős, sűrű bitang SÖRT akarok inni, tuti nem azt fogok venni :D ez is olyan mint a djarum a cigiből :) érdekes, finom, de alkalomhoz iszod/szívod, önmagáért nem nagy szám   :hehe:

Baldy

Quote from: Zsiga on 2007-01-26, 21:39:08
Quote from: sirtomi on 2007-01-26, 21:37:07
Quote from: Eberinu on 2007-01-26, 17:33:00
Baldy, jól küldöd :D fogadjunk vannak jó kis törzshelyeid :) Németeknél bakker, azok amiket kitalálnak!!!! Colás sör, almás sör, narancso sör, stb,amit el tudsz képzelni...amúgy a Spritenak volt egy ilyen plakátja hogy sör+sprite..hát megkóstoltam,és fini :D
Dízel nem is olyan rossz, más ízesített sört még nem ittam :)
Próbáld ki málnaszörppel, meglepően iható. :)
(Fél liter akármilyen világos sör + fél liter vízhez való málnaszörp = INSTAWIN)
A gyárilag ízesítettektől (pl.  Belle-Vue Kriek és Framboise) viszont hányógörcsöt kapok olyan szarok.

Megvolt :)
De maradok az erősebb italoknál, a sör csak akkor kerül szóba, ha szomjas is vagyok :)
És amit ajánlanék: Mojo a Mojoban (Kálvin tér környéke)... legalábbis ha jól emlékszem, ez a hely neve, és az italé is :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shali

Hmpf, megosztom veletek az épp aktuális élettapasztalatom. 3-4 vodkanarancs után nem jó ötlet inni egy sört. 7-8 vodkanarancs után még egy sört inni még rosszabb. Ezután elmenni valami buliba, valami haver valahányadik születésnapjára és inni tovább egyenesen katasztrofális ötlet.
Asszem ortómód rosszul vagyok o.O
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Baldy

Quote from: Shali on 2007-01-28, 11:24:35
Hmpf, megosztom veletek az épp aktuális élettapasztalatom. 3-4 vodkanarancs után nem jó ötlet inni egy sört. 7-8 vodkanarancs után még egy sört inni még rosszabb. Ezután elmenni valami buliba, valami haver valahányadik születésnapjára és inni tovább egyenesen katasztrofális ötlet.
Asszem ortómód rosszul vagyok o.O

A recept rohadtul szimpla:

A szénsavas pia szinte azonnal az agyadba löki az alkoholt, ezért van az emberre gyorsabb hatással. Részemről a sört szintén katalizátornak szoktam használni, amikor olcsón akarok kijönni egy kellemes berugásból. Erre a leginkább alkalmazott módszerem (kevás pénz esetén): Vodka+sör
A keményebbről továbbra sem nyilatkozom.

Ha meg ha szimplán csak a másnaposságot akarod megúszni: Minőségi ital, ennyi.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

HVp213

Quote from: Baldy on 2007-01-29, 01:53:21
Quote from: Shali on 2007-01-28, 11:24:35
Hmpf, megosztom veletek az épp aktuális élettapasztalatom. 3-4 vodkanarancs után nem jó ötlet inni egy sört. 7-8 vodkanarancs után még egy sört inni még rosszabb. Ezután elmenni valami buliba, valami haver valahányadik születésnapjára és inni tovább egyenesen katasztrofális ötlet.
Asszem ortómód rosszul vagyok o.O


A keményebbről továbbra sem nyilatkozom.
még mindig FlashKekszelsz...? :p
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Shali

Vodka+sör mindig nagyon gonosz, de a legsunyibb, ha egybeöntöd és úgy iszod meg. Egy darabig nincs semmi hatása, aztán jó esetben mielött úgy döntenél, hogy iszol még egyet, jól fejbevág. Ha pedig megittad a másodikat is, akkor világvége ((=

Ehe, gyanítom a Krajcár vodka nem minőségi, hehehe (((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Fate

Quote from: Shali on 2007-01-29, 13:45:35
Vodka+sör mindig nagyon gonosz, de a legsunyibb, ha egybeöntöd és úgy iszod meg. Egy darabig nincs semmi hatása, aztán jó esetben mielött úgy döntenél, hogy iszol még egyet, jól fejbevág. Ha pedig megittad a másodikat is, akkor világvége ((=

Hihi... egyszer megittam ilyenből 5-öt, 6-ot. A másnap nem igazán tartozott életem legszebb napjai közé.

Mellesleg én a jó házipálesz+sör kombóra esküszöm.
"nekem mindegy csak a színe legyen vörös
mint a hajnal alja vörös
legyen minden legyen vörös"

Baldy

Gyerekek... tanuljatok meg inni rendesen...
Ha ennyitől kibuksz, az már gáz.

De ami a legrosszabb élményem eddig: Olyan szinten berúgni, hogy mikor egy nagyot alszol, ébredés után még mindig részeg vagy...
Egyszer sikerült ezt osszehoznom, azóta Isten velem van :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Zsiga

Quote from: Baldy on 2007-01-29, 20:59:06
Gyerekek... tanuljatok meg inni rendesen...
Ha ennyitől kibuksz, az már gáz.

De ami a legrosszabb élményem eddig: Olyan szinten berúgni, hogy mikor egy nagyot alszol, ébredés után még mindig részeg vagy...
Egyszer sikerült ezt osszehoznom, azóta Isten velem van :D
Miért is gáz? :confused: Esetleg te vagy alkoholista ha 6 sört + 6 felest meg se érzel... :rolleyes:
Ez a felsőbbrendű keménypiás frankómegmondós "Gyerekek..." duma meg aztán főleg szánalmas...

Baldy

Quote from: Zsiga on 2007-01-29, 22:06:52
Quote from: Baldy on 2007-01-29, 20:59:06
Gyerekek... tanuljatok meg inni rendesen...
Ha ennyitől kibuksz, az már gáz.

De ami a legrosszabb élményem eddig: Olyan szinten berúgni, hogy mikor egy nagyot alszol, ébredés után még mindig részeg vagy...
Egyszer sikerült ezt osszehoznom, azóta Isten velem van :D
Miért is gáz? :confused: Esetleg te vagy alkoholista ha 6 sört + 6 felest meg se érzel... :rolleyes:
Ez a felsőbbrendű keménypiás frankómegmondós "Gyerekek..." duma meg aztán főleg szánalmas...

Mi van Zsiga, a lelkedbe másztam? :D
De most komolyan: 1 sör + 1 vodka betegyen az embernek, az tényleg nem jó... Nem tudod igazán kiélvezni az ízét.
Lévén (bár nem tudom, hogyha esetleg te iszol alkoholt, azt azért teszed, hogy berúgj) én azért iszom ilyeneket, mert számomra kellemes az ízük. Ezért is keresek mindig újabbakat. És van is pár, ami tényleg kemény, és vannak akik nem bírják, de szerintem nagyon jók. Meg a másik: ha ez keresztbe tesz, akkor mi lesz a 80°-s Spitz rummal vagy Absynthe-l?
Az előnye, ha birod: kevésbé kell visszafognod magad egy-egy alkalommal, és mégis a saját lábadon, biztonságosan hazajutsz.

A másik fele: Vagyok már szerintem annyi idős, hogy pár embert itt simán legyerekezzek. És ha ez neked nem tetszik, fuss anyádhoz, neki sírj, ne itt.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Yakumo


Zsiga

Quote from: Baldy on 2007-01-30, 02:14:58
Mi van Zsiga, a lelkedbe másztam? :D
De most komolyan: 1 sör + 1 vodka betegyen az embernek, az tényleg nem jó... Nem tudod igazán kiélvezni az ízét.
Lévén (bár nem tudom, hogyha esetleg te iszol alkoholt, azt azért teszed, hogy berúgj) én azért iszom ilyeneket, mert számomra kellemes az ízük. Ezért is keresek mindig újabbakat. És van is pár, ami tényleg kemény, és vannak akik nem bírják, de szerintem nagyon jók. Meg a másik: ha ez keresztbe tesz, akkor mi lesz a 80°-s Spitz rummal vagy Absynthe-l?
Az előnye, ha birod: kevésbé kell visszafognod magad egy-egy alkalommal, és mégis a saját lábadon, biztonságosan hazajutsz.

A másik fele: Vagyok már szerintem annyi idős, hogy pár embert itt simán legyerekezzek. És ha ez neked nem tetszik, fuss anyádhoz, neki sírj, ne itt.
Nem, nincs lelkem. :) (Tényleg nem vettem magamra, az 50 kilómhoz képest egész jól bírom az alkoholt.)
Nem egy sörről és egy vodkáról volt szó, hanem 5-6 sör+vodkáról.
Én is az íze miatt iszom (az esetek 95%-ában). 1-2 felest még én is meg bírok inni ezekből a 70-80% körüli borzalmakból is, de nem teszem mert nem szeretem.
Saját lábon hazajutás: Alapvetően van három lehetőség. Otthon iszol, házibuliban iszol havernál, kocsmában/étteremben iszol.
Az első esetben ugye nincs gond. Sőt, általában a másodikban sem, legfeljebb ottalszol. A harmadiknál meg egy 6-8k-s számla mellett nem hiszem hogy földhözvág egy 1-2k-s taxiszámla. (Saját tapasztalat, természetesen ha messzire mész olcsó kocsmába jelentősen eltérhetnek az arányok.)
A legyerekezést meg te is jól tudod hogy nem a korkülönbség miatt mondtad... :rolleyes:

Baldy

Konkrétan a hozzászólást Shali commentje ihlette, tehát ténylegesen az 1-2 sör+vodka mennyiségre reagáltam.
2: nem a korkülönbség, inkább a tapasztalat, legalábbis az itteni benyomások alapján. Én már rég túlestem azon a szinten, hogy azért igyak, mert az mekkora fasza dolog, és ettől lesz májer a csávó... Itthon pl. nem is szokásom alkoholt fogyasztani, max. szilveszterkor a kötelező pezsgő adag.
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Zsiga

Quote from: Baldy on 2007-01-30, 16:21:10
Konkrétan a hozzászólást Shali commentje ihlette, tehát ténylegesen az 1-2 sör+vodka mennyiségre reagáltam.
2: nem a korkülönbség, inkább a tapasztalat, legalábbis az itteni benyomások alapján. Én már rég túlestem azon a szinten, hogy azért igyak, mert az mekkora fasza dolog, és ettől lesz májer a csávó... Itthon pl. nem is szokásom alkoholt fogyasztani, max. szilveszterkor a kötelező pezsgő adag.
Elolvastam azt a hsz-t mégegyszer, és szerintem ott se 1-2ről van szó. Az én olvasatomban arról van szó, hogy iszogatod szépen a vodkás söreidet, nem igazán érzed a hatását, aztán megiszol még egyet-kettőt (ami már a sokadik) és akkor kb. egyik percről a másikra kiüt.
2: Ebben viszont igazad van.  :tezsvir:

Baldy

Quote from: Zsiga on 2007-01-30, 16:42:13
Quote from: Baldy on 2007-01-30, 16:21:10
Konkrétan a hozzászólást Shali commentje ihlette, tehát ténylegesen az 1-2 sör+vodka mennyiségre reagáltam.
2: nem a korkülönbség, inkább a tapasztalat, legalábbis az itteni benyomások alapján. Én már rég túlestem azon a szinten, hogy azért igyak, mert az mekkora fasza dolog, és ettől lesz májer a csávó... Itthon pl. nem is szokásom alkoholt fogyasztani, max. szilveszterkor a kötelező pezsgő adag.
Elolvastam azt a hsz-t mégegyszer, és szerintem ott se 1-2ről van szó. Az én olvasatomban arról van szó, hogy iszogatod szépen a vodkás söreidet, nem igazán érzed a hatását, aztán megiszol még egyet-kettőt (ami már a sokadik) és akkor kb. egyik percről a másikra kiüt.
2: Ebben viszont igazad van.  :tezsvir:

Rosszul értelmeztél.
Mivel korábban is Shali hozzászólására reagáltam, annak folytatását olvashattad.
Tény, konkrétan nem céloztam rá, de arra sem, hogy nagyobb mennyiségről beszélnék. Mindenki akkora számot képzelhet oda, amekkorát akar :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shali

Hjáj, persze nem úgy értettem, hogy 2sör+2vodka=világvége. Heh, asszem sokkal több pénzem maradna akkor (((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Próféta

Request topic name change
abszólút => abszolút

Baldy

Topic készítőnk nagy HP rajongó...
És igen, most kivételesen nem a Hewlett-Packardra, sem a hülye picsára gondoltam!
Harry Potter a villámfejű köpcös kölök :D

Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

sirtomi

Sör + vodka páros nem rossz. De engem a sör hamar elintéz. 3 sörtől már olyan jó kedvem van néha hogy többet ne is kell innom :D