Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

Haxlin

Hú!!! Kösz szépen, de honnan tudom letölteni?
A usteam ftp-n nem találtam :(

Shock12

QuoteOriginally posted by Haxlin
Hú!!! Kösz szépen, de honnan tudom letölteni?
A usteam ftp-n nem találtam :(

Ott van az... csak az anime5/hentai részlegen... :D (Ha akarsz belõle ízelítõt, van egy piszok jó AMV belõle az animeHQ-n)
Szerintem nagyon jó, bár nagyon véres, és van benne egy aktus... de mind mûvészileg (látványilag), mind témailag nagyon csúcs. (És jól tükrözi az animék általános "kilátástalan életérzését") persze ha van gyengébb gyomrú / gyermeteg lelkû a csapatban, akkor necces ...

Gauss_chan

QuoteOriginally posted by deyo
Elkezdtem nézni... jelenleg a 6. résznél tartok... azt kell mondjam nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz a kedvenc vámpíros anime-om... mondjuk azt nem állítom, hogy olyan sokat láttam:-)))

Szívembõl szóltál! :D :D

Tiaro

Na, elkezdtem nézni a Hellsinget... Asszem bekerül majd a top 3-amba... Hatalmas jelenetek vannak benne, a hangulata pedig elsõ rangú... még csak a hatodik résznél járok, de mindenkinek ajánlom, aki eddig még nem látta. Mondjuk asszem, kevesen vannak ilyenek errefelé... :D Kiváncsi vagyok, mi lesz a vége, de aki le meri itt lõni nekem a poént, az halál fia... :D
Alucard rulez!
I walk a lonely road / The only one that I have ever known
Don't know were it goes / But it's home to me and I walk alone
I walk this empty street / On the boulevard of broken dreams
Where the city sleeps / And I'm the only one and I walk alone

.Attila

Szerintetek melyik "mûvel" ismertetessem meg az anime-t a barátommal? Már mutattam neki Vampire Hunter D-t meg Gunsmith Cats-et, egyik sem gyõzte meg. Olyat akar látni, ami jó akciós (kis vérrel - azért ne patakokban follyon), és lehetõleg ne a szokásos Happy End-del vézõdjön.

StabWest

#455
QuoteOriginally posted by Trivi
Szerintetek melyik "mûvel" ismertetessem meg az anime-t a barátommal? Már mutattam neki Vampire Hunter D-t meg Gunsmith Cats-et, egyik sem gyõzte meg. Olyat akar látni, ami jó akciós (kis vérrel - azért ne patakokban follyon), és lehetõleg ne a szokásos Happy End-del vézõdjön.
Pl. Fatal Fury: The Motion Picture. Ez csak fél-happy end:) . Hopp, még a Kite is jó!

roderick

QuoteOriginally posted by Trivi
Szerintetek melyik "mûvel" ismertetessem meg az anime-t a barátommal? Már mutattam neki Vampire Hunter D-t meg Gunsmith Cats-et, egyik sem gyõzte meg. Olyat akar látni, ami jó akciós (kis vérrel - azért ne patakokban follyon), és lehetõleg ne a szokásos Happy End-del vézõdjön.

Kenshin OVA1 az abba van minden... harc, ármány, szerelem, kardok, KARDOK és még szép zene is... csak nehogy angol dubbal, mert az egy :hogyaza:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

phr0zen

QuoteOriginally posted by roderick
Kenshin OVA1 az abba van minden... harc, ármány, szerelem, kardok, KARDOK és még szép zene is... csak nehogy angol dubbal, mert az egy :hogyaza:

Igen,csakhogy az 2 órás...

Egyébiránt nálam abszolút kedvenc(ellentétben az OVA 2-vel...Azt bottal se piszkálnám meg...Vigyázat,TÉNYLEG veszélyesen ****!!!).

roderick

QuoteOriginally posted by phr0zen
Igen,csakhogy az 2 órás...

Egyébiránt nálam abszolút kedvenc(ellentétben az OVA 2-vel...Azt bottal se piszkálnám meg...Vigyázat,TÉNYLEG veszélyesen ****!!!).

Nekem a kett? is tetszett, bár tény, hogy kicsit szét van csúszva... de legalább szép...

Amúgy a VHD: Bloodlust is két órás, úgyhogy nemtom mi a baj... :confused:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

phr0zen

QuoteOriginally posted by roderick

Amúgy a VHD: Bloodlust is két órás, úgyhogy nemtom mi a baj... :confused:

Ja semmi,kevertem egy másik topiccal.

Shock12

QuoteOriginally posted by Trivi
Szerintetek melyik "mûvel" ismertetessem meg az anime-t a barátommal? Már mutattam neki Vampire Hunter D-t meg Gunsmith Cats-et, egyik sem gyõzte meg. Olyat akar látni, ami jó akciós (kis vérrel - azért ne patakokban follyon), és lehetõleg ne a szokásos Happy End-del vézõdjön.

Kite mellett ajánlanám még a Blue Submarine-t is... akció tengeralattjáró, kis vér, sok harc, és egy adag összezavaró filozófia :D ! Mondjuk én kétszer láttam...

JAH még egy nekem az elsők között nagyon bejött, és szétröhögtem az agyamat: Agent Aika :D ! Az rulz...

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12

JAH még egy nekem az elsők között nagyon bejött, és szétröhögtem az agyamat: Agent Aika :D ! Az rulz...

Hú,azt még nyílván a VOXon láttam elõször.Micsoda öröm volt,mikor felvettem videókazira(és egy egészen más érzés mikor a videó széttépte a szalagot...De ez már egy másik történet. :( ).

Shock12

QuoteOriginally posted by phr0zen
Hú,azt még nyílván a VOXon láttam elõször.Micsoda öröm volt,mikor felvettem videókazira(és egy egészen más érzés mikor a videó széttépte a szalagot...De ez már egy másik történet. :( ).
Nekem is onnan volt...
Széttépte a szalagot... :eek: na AZ nagyon-nagyon kellemetlen lehetett, és mérhetelen csalódottságot okozhatott (meggondolom dühöt is... :D ) !

Kalibur

QuoteOriginally posted by roderick
Kenshin OVA1 az abba van minden... harc, ármány, szerelem, kardok, KARDOK és még szép zene is... csak nehogy angol dubbal, mert az egy :hogyaza:
A kettõt még nem láttam, és most ebben is elbizonytalanítottatok... Ha ez az amire én gondoltam, akkor annak nemigen happy and a vége...
De ha ez már nem feltétel, akkor jó kezdésnek pl a Ghost in the shell is... engem anno meg tudott gyõzni.
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

.Attila

Kösz a javaslatokat!
Bár semmire sem jutottam, mert:

Ghost In The Shell: én is láttam már, és nem volt meggyõzõ, túl filozófikus, nem szórakoztatásra van (szerintem), és a grafika sem a legszebb :ejj:
Kenshin: most jó vagy nem? :confused:
Agent Aika: asszem a bugyimutogatós rajzfilm nem fogja népszerûsíteni az újoncok között az anime-t (már láttam egy jó pár filmet, és így se tetszik, a bugyimánia miatt)

Van még tipp?

Sky

QuoteOriginally posted by Kalibur
De ha ez már nem feltétel, akkor jó kezdésnek pl a Ghost in the shell is... engem anno meg tudott gyõzni.

Jól szóltál!
Mess with the best,
Die like the rest...

roderick

QuoteOriginally posted by Trivi
Kösz a javaslatokat!
Kenshin: most jó vagy nem? :confused:
 

JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ, csak a újabban kiadott OVA2-r?l votl szó, ami nem nyerte el mindenki tetszését... de az OVA egy az nagyon jó!
Habár nézd meg és majd megtudod...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Más: végignéztem a Noir-t. Csak csatlakozni tudok az elõzõekhez: a zene valami fantasztikus, iszonyúan jól megdobja a hangulatot, fõleg a Canta Per Me meg a Salva Nos (a harcok alatt a zene az operaénekessel), most hallgatom :jee: . És persze az opening, Copperia Hitsugi.
A történet is érdekes, bár a legvégén a 2 lövés... ugye nem az, amire gondolok, mert az elrontaná a végét.
Tanulság (tudom, offtopic):

Love can kill people, but hatred can NEVER save people

Shock12

QuoteOriginally posted by Trivi
Kenshin: most jó vagy nem? :confused:
Agent Aika: asszem a bugyimutogatós rajzfilm nem fogja népszerûsíteni az újoncok között az anime-t (már láttam egy jó pár filmet, és így se tetszik, a bugyimánia miatt)

Kenshin jó, csak tudni kell az OVÁkhoz a háttértörténetet... az meg sok-sok rész.

Pedig a pantsu a sava-borsa az Aika, és az azon típusú filmeknek ! ;)

Itachi

Én azt mondom próbálkozz!!Mivel minden ember nek más izlése van..Én például a GITS et nem szeretem...(talán azért mert anno a mangát elõbb olvastam...)Embere válogatja....Ha valóban ezt az utat szánta neki a sors akkor megtalálja magától...Persze javasolhatnék én is egyet s mást de minek?Adagold neki..idõbe telik míg ráérez..Én se úgy lettem anime fan ,hogy egyet megnéztem és akkor eldöntöttem ,hogy jó az anime...Sokat és sokfélét néztem míg kb tudtam ,hogy mit preferálok...:zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
(meggondolom dühöt is... :D ) !

Úgy... Hál' Istennek az a videó ma már csak rossz emlék.A számomra leginkább kellemes módszerrel szabadultam meg tõle(GY.K.:Rituálisan,máglyán.:) ).

Shock12

QuoteOriginally posted by phr0zen
Úgy... Hál' Istennek az a videó ma már csak rossz emlék.A számomra leginkább kellemes módszerrel szabadultam meg tõle(GY.K.:Rituálisan,máglyán.:) ).
szegény... mármint videó... :( nekem valahogy nincsen vele semmi bajom, pedig 12 éves... (és ráadásul használtan vettem 7 éve)... :D

phr0zen

QuoteOriginally posted by Shock12
szegény... mármint videó... :( nekem valahogy nincsen vele semmi bajom, pedig 12 éves... (és ráadásul használtan vettem 7 éve)... :D

Azt a videót a születésem után 1 nappal vettük(használtan:D ).

Shock12

QuoteOriginally posted by phr0zen
Azt a videót a születésem után 1 nappal vettük(használtan:D ).
Na jó ne itt tárgyaljuk ki, mert ez már Off, de nagyon... (1904 szeptember 1 ?? :D )

kk-krisi

to Shock12

Nah ezért nincs akkora baj, hogy bármilyen gyógyszerre szükségem lenne. Pl kedvelem a GTO-t és a KOR(!!!!!!!!!!!)-t is. Ha összehasonlítod mondjuk a KOR-t a többi kedvenc animemmel akkor egy kicsit meg fogsz lep?dni ^_^

to StabWest:

A KITE-r?l csak szépeket tessék mondani ^_^

to Slayers fans:

Semmi bajom a sorozattal csak nem szeretem, ennyi. ^_^


Aktuális anime:

GunGrave -- senki se engedje magát bevezetni az erd?be, nem biztos, hogy az els? rész a sorozatról teljes képet ad. Pl ott volt a Nautaru is ami kicsit gyengén kezdett és miégis mi lett bel?le ^_^
Shingetsutan Tsukihime -- én most a 9es résznél tartok a rajzok azt hittem kicsit javulnak, de erre rácáfolt ez az epizód. Remélem két szezon lesz a sorozatból, mert 12 részecske elég kevés lenne, ha figyelembe vesszük azt, hogy hol jár most a story.
Love, peace, massacre.

.: Failures of Society :.

Shock12

QuoteOriginally posted by kk-krisi
Ha összehasonlítod mondjuk a KOR-t a többi kedvenc animemmel akkor egy kicsit meg fogsz lep?dni ^_^
A KITE-ról csak szépeket tessék mondani ^_^
Nyugi... nem értem miért kéne meglepõdnöm... megnyugtatlak, ezen szórakozási módot nem ma kezdtem... de a felsoroltakból Te mire következtettél voltna ?! :confused:
A KOR-t én mangában olvasom végig, a GTO-t is ismerem... A Kteról meg nem emlékszem, hogy bárki is bármi rosszat említett volna... :rolleyes:

Relunx

StabWest-nek:
Nyogadtan ajánld neki a Fatal Fury - The Motion Picture-t!!!:D :D :D

És még:
Street Fighter II (kamionos vég....nem mondható happy endnek)
Cyber City Oedo 808 (szintén nem vmi happy end)
3x3 Eyes (ha totálisan érthetetlen véget akarsz)
Silent Möbius (fél happy end)
Battle Angel Alita (szomorú vég....)

Relunx

kk-krisi

to Shock12:

Hát er?sen egyértelem?, hogy mit mondanék arra aki az enyémhez hasonló listával kezd, azt hogy: "Még egy hozzám hasonló hülye!" ^_^

Különben örülök, hogy végre összeakadtam valakivel aki ismeri valamennyire a KOR-t, mert nekem sajna nagy kedvencem, de sokan nem ismerik mivel nem "mai gyerek" ^_^ Én mostanában naponta nézem a mangaproject oldalát annak reményében, hogy kidobnak még egy fejezetet a 18as (utolsó) kötetb?l. Én attól félek, hogy nagyon össze lesz csapva a vége, mert a 17es kötet és a 18as eleje nekem ezt sugallja (persze csak akkor ha figyelembe vesszük, hogy mennyi minden "változott" a 2.-tól a 17,-ik kötetig ^_^).

Jah és a KITE-ról nem mondott senki sem rosszat, eddig ^_^, de remélem nem is mond ^_^
Love, peace, massacre.

.: Failures of Society :.

VASH

Végignéztem az Akirat, nagyon tetszett csak a vége nem esik le hogy mi történt onnantól hogy Akira összeállt...
Valaki elmagyarázhatná...
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Zelmor

QuoteOriginally posted by VASH
Végignéztem az Akirat, nagyon tetszett csak a vége nem esik le hogy mi történt onnantól hogy Akira összeállt...
Valaki elmagyarázhatná...

Akkor már inkább az EVA végét...:D
Amúgy kissé megkéstél Akira-val, nem?
Valami olyan volt, hogy Akira és Tetsuo összehozott egy másik világmindenséget, amik végülis ők maguk, ők az egy, a hallhatatlan, a tökéletes. Valami ilyen lehetett az univerzum, mielőtt isten elunta magát és ****kurálni kezdte a dolgokat.
De én már nagggggggggggggggyyyyyyyyyyooooooooooooooonnnnnn régen láttam, szal nem is nagyon emlékszem rá, csak nagyvonalakban.