Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

Shock12

Quote from: Exo... némi folytatás :D )
Van is... csak nem animében... ;)
Az anime durván az első 3 kötetét fedi le a 20 kötetes mangának. A HQn fenn van, nagyon ajánlott elolvasni, hiszen fenomenális !! :)

Vóbert

Fogalmam sincs, hogy hol kérdezzem meg, ezért itt teszem, hogy az FTP-n lévő Macross-t milyen sorrendben kell megnézni? Mert ha jól láttam, akkor van ott 4 könyvtár is... És szeretném sorrendben látni...
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Cobra

Elvileg mindegy, de nézd meg az animenfo-n, hogy melyik mikor készült.
A Macross Zero-t pedig szerintem ne kezdd el nézni, mert még hátra van 2 rész, ami csak idén? jelenik meg, és most pont a legizgalmasabb résznél van vége.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Vóbert

Quote from: CobraElvileg mindegy, de nézd meg az animenfo-n, hogy melyik mikor készült.

Hogyhogy? Nem függnek össze???
Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

Saori

Quote from: VóbertHogyhogy? Nem függnek össze???

Hát, amiket én láttam belőle (macross plus, macross saga, macross 7 ova, macross: do you remember love
, macross flashback 2014, meg mégegy asszem a macross 7 movie)
azok között olyan túlzottan shock kapcsolatot nem találtam..bár már régen néztem őket..
"Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

Drótmalac

Quote from: VóbertHogyhogy? Nem függnek össze???
A Macross alapja a Macross Saga, sajnos ez nincs az FTP-n. Minden más, ami Macross erre épül.
Ami az FTP-n van:
Macross: Do you remember love? Ez az első Macross film. Mint általában egy hosszú sorozathoz kapcsolódó film, grafikailag jobban kidolgozott, történetileg pedig kicsit gyorsított: Afféle átirat/összefoglaló féleség.
Macross Plus OVA: Ez egy Topgun jellegű történet a Macross világában érdekes, de önálló történet lévén megintcsak nem kapcsolódik a többihez.
Macross 2 OVA; (Movie: az OVA 6 része egy filmbe sűrítve) Talán ez, ami a leginkább a Macross Saga folytatásaként tekinthető, mivel annak vége után játszódik X idővel. Kár, hogy nincs fent az összes rész.
Macross Zero: Ez az aktuálisan legfrissebb Macross, talán a Macros Saga előtt játszódó előzméynként lehetne tekinteni, de valójában nem kapcsolódik a többihez. Viszont nagyon látványos, A VF 0, pedig nagyon jól sikerült benne. De, mint azt már Cobra említette még nincs készen, tehát a meglévő 3 rész után a folytatás csak hónapok múlva lessz látható.

AHQ-n volt néhány ep. a Macross 7-ből, de lehet, hogy már nincs fent.
A Macross US átirata(vágott, kissé módosított és kibővített) a Robotech, ebből van további 2 sorozat, de az a rész már nekem is teljesen márkonyos(Talán Robotech Masters + Robotech Universe...)
Szóval: Macross nézése esetén érdemes a Do you Remember Love-val kezdeni, utána pedig majdnem mindegy, Bár ne a Zero-val kezd, mert a többi öregecske Macross nem fog utána annyira tetszeni.
Ha valami csoda folytán hozzá tudsz jutni a Macross Saga-hoz, (vagy a Robotech-hez, bár nem teljesen ugyanaz) azt lenne célszerű először megnézni.

emperor

A Macross II-t még anno én raktam fel, de sajnos még nem tudtam leszedni a hiányzó részeket, pedig már nagyon meg akarom nézni... :beken:
Loyalty Never Dies


    Saori

    Macross Saga-val ha kell tudok szolgálni..bár minőségileg nem a legjobb...
    "Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

    Vóbert

    köszönöm a felvilágosítást, akkor jó részt töltöttem le... bele is skuviztam, elég jó... kicsit hasonlít a stílusa egy sorozathoz, amit valamikor anno láttam... sajna nem emléxem a címére, talán ti tudjátok, hogy mi az... egy űrhajó és legénységéről szól a sorozat (ki gondolta volna ;) ) Maga az űrhajó  egy hosszú valami, aminek az elején és a végén egy gömb forma van és két X alakú forma van a törzsében... Nemtom, hogy így mondtam-e valamit... na mind1... meg fogom nézni a Macross-t, mert jónak ígérkezik...
    Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

    Adelaide

    Quote from: TriviMegmondanád nekem, miért is volt gonosz az a vámpír? ;)

    Tanács: egy részből semmi nem derül ki, kezdj bele egybe találomra, és nézz meg legalább 3-4 részt.

    Hát lényegében nem is volt gonosz, csak hirtelenjében nem jutott eszembe jobb szó, a nevét meg még a mai napig se tudom...

    Ezt a tanácsot megfogadom. Igazad van egy rész alapján tényleg nem nagyon derül ki miről is van szó.
    In the name of the God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.

    Cobra

    Quote from: Vóbertköszönöm a felvilágosítást, akkor jó részt töltöttem le... bele is skuviztam, elég jó... kicsit hasonlít a stílusa egy sorozathoz, amit valamikor anno láttam... sajna nem emléxem a címére, talán ti tudjátok, hogy mi az... egy űrhajó és legénységéről szól a sorozat (ki gondolta volna ;) ) Maga az űrhajó  egy hosszú valami, aminek az elején és a végén egy gömb forma van és két X alakú forma van a törzsében... Nemtom, hogy így mondtam-e valamit... na mind1... meg fogom nézni a Macross-t, mert jónak ígérkezik...

    Szerintem a Captain Future-re gondolsz, de az azért grafikailag elmarad a Macrosstól, mert azt a hetvenes években készítették.
    Hide and fear, Cobra Commander is here !

    Vóbert

    Quote from: CobraSzerintem a Captain Future-re gondolsz, de az azért grafikailag elmarad a Macrosstól, mert azt a hetvenes években készítették.

    Válszeg igen... közben gondolkodtam, és épp most akartam beírni :) Az is valami anime? egyébként?
    Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

    Soridan

    Quote from: AdelaideHát lényegében nem is volt gonosz, csak hirtelenjében nem jutott eszembe jobb szó, a nevét meg még a mai napig se tudom...

    :] A legszimpatikusabb karakter számomra a VHD-ből. Meier Link (bár a grófnő levelében Meierling van írva ... de ez amolyan Darling-utánérzetű, nem? :) )
    Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

    Drótmalac

    Quote from: emperorA Macross II-t még anno én raktam fel, de sajnos még nem tudtam leszedni a hiányzó részeket, pedig már nagyon meg akarom nézni... :beken:
    Én is folyamatosan érdeklődök mindenfele, de csak a Macross II movie van meg, de az is csak VHS-n...
    Quote from: SaoriAMacross Saga-val ha kell tudok szolgálni..bár minőségileg nem a legjobb...
    Az mindenképpen érdekel, mert csak az első 5 ep. van meg, az is Robotech...

    .Attila

    Akkor nézzétek ezt, ha nincs vmi konkrét más, ami jó.
    Ez jó is, meg nem is. Sajna túl sok erőltetett érzelem van benne (már-már irreális), vannak benne jó poénok, de sajna gyengék is akadnak. A 6. rész jó volt (emlékezzetek csak a gif-re, ahol egy csaj ráharap egy másik csajnak a mellére, az ennek az anime-nek a 6. részében van).

    Vóbert

    A Macross II-ből nincs fent az 1 és a 3... az nincs is (gondolom, hogy kellene lennie) vagy csak egyszerűen nem lehet sehonnan megszerezni?
    Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

    Saori

    Quote from: DrótmalacAz mindenképpen érdekel, mert csak az első 5 ep. van meg, az is Robotech...

    egyelőre rm-ben van csak meg (de egész nézhető minőségű ) de majd még utánakérdezek elvileg tudok jobbat is szerezni.
    "Seishin ittou nanigoto ka narazaran"

    Ramiz

    Úgy látszik, Trivi, most senki sem vevő erre a Raimuiro Senkitan-ra... :D
    Különben a Cowboy Bebopot is kihagytátok, meg a Hayao filmeket (furcsa, mindenki sorozatokat ajánl). Persze Adelaide így is hónapokig el van látva...
    12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

    .Attila

    Quote from: RamizÚgy látszik, Trivi, most senki sem vevő erre a Raimuiro Senkitan-ra... :D
    Ne is legyen senki, nem vmi jó, ezt mondtam.

    Drótmalac

    Quote from: VóbertA Macross II-ből nincs fent az 1 és a 3... az nincs is (gondolom, hogy kellene lennie) vagy csak egyszerűen nem lehet sehonnan megszerezni?
    Az utóbbi. emperor rakta fel annak idején (meg a Do you remember love-t is), azóta se találja a hiányzó 2 részt. Én is próbálokozok, de nincs több szerencsém, mint neki.
    Quote from: Saoriegyelőre rm-ben van csak meg (de egész nézhető minőségű ) de majd még utánakérdezek elvileg tudok jobbat is szerezni.
    Az nagyon jó lenne! Azért az RM is érdekel! :)
    Nem egszerű dolog a régebbi animék beszerzése...

    Vóbert

    Kössz Drótmalac! Majd próbálok én is keresni...

    Más: nemtom mennyire jó, vagy rossz a Mononoke Hime, de nekem van egy magyar verzióm... ha esetleg kellene...
    Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

    Soridan

    Quote from: VóbertKössz Drótmalac! Majd próbálok én is keresni...

    Más: nemtom mennyire jó, vagy rossz a Mononoke Hime, de nekem van egy magyar verzióm... ha esetleg kellene...

    Semennyire sem rossz. :) A magyar verziót hogy érted? Magyar szinkron?
    Ehavi bölcsesség: Három út vezet a mennyországba. Milyen kár, hogy senki nem jár rajtuk.

    Vóbert

    Quote from: SoridanSemennyire sem rossz. :) A magyar verziót hogy érted? Magyar szinkron?

    Pontosan... magyarul beszél benne mindenki...
    Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

    Ramiz

    A Vadon hercegnője nem "nem rossz", hanem eszméletlenül profi és lenyűgöző!!!
    12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

    Vóbert

    Quote from: RamizA Vadon hercegnője nem "nem rossz", hanem eszméletlenül profi és lenyűgöző!!!

    Azé kérdem, hogy kell-é magyar szinkronnal...
    Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

    Shadowolf

    Quote from: VóbertAzé kérdem, hogy kell-é magyar szinkronnal...

    Ezt a kérdést leginkább zsozso-hoz kéne intézned. De sztem ő is azt mondaná amit én: csak akkor ha igényesen van megcsinálva. :)

    Komplikato

    Most picit le vagyok taglózva ... megnézte a Lain-t, majd utána közvetlen a Haibane Renmei-t ...  :beken:
    Tudtok hasonló, szinvonalas ÉS elgondolkodtató darabot ajánlani?
    (Texhnolyz épen most csorog lefelé, mert at ugyanazok készítették, de azon kívűl is biztos van.)
    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

    Vóbert

    Quote from: ShadowolfEzt a kérdést leginkább zsozso-hoz kéne intézned. De sztem ő is azt mondaná amit én: csak akkor ha igényesen van megcsinálva. :)

    Passz ez egy 550MB-os avi file... igazából ti tudnátok róla véleményt mondani... ha kell, hétfőn feltölthetem, ha ez lehetséges, és akkor megnézhetitek... és ha nem tetszik, akkor törölhető...

    Vélemény?
    Only true with the Laughing Cat and Smoke Kills[/color][/color][/font]

    Cobra

    Rekordidő alatt végignéztem a Trigunt és  :jee:
    Nagyon szuper, bár ennek is úgy van vége, hogy "hol a következő rész?". Pár dolgot jobban kifejthettek volna, de hát ez az átka annak, hogy csak 26 részes. :(
    Hide and fear, Cobra Commander is here !

    Ozu

    Bár biztos már említették, de nincs kedvem végigolvasni mind a 957 postot, meg eddig nagyrészt úgyis csak fikáztam, hát leírom.

    AKIRA!!!! a LEGJOBB, MINDENEK FELETT ÁLLÓ, LENYŰGÖZŐ, MAGÁBAN HORDOZ MINDENT, AMI ANIME, SŐT DEFINIÁLJA AZT, AZ EGY ÉS EGYETLEN :grrr:  :grrr:  :grrr:  :grrr:  :grrr:

    Na leállok. 1996-ban láttam először (úristen! Az 8 éve volt) és nekem Ő volt az első. És még ma is tart. Vagy 50x láttam.

    De ezzel gondolom nem vagyok egyedül
    ...én ott se voltam!!!